Karanlık

Yılmaz Güney vs Deep Turkish Web - Olmaz Öyle Saçma Şey Z - İlker Canikligil - S04B27

Flu TV
Abone ol
görünümler 206 935
100% 7 900 0

Ekibimiz Yılmaz Güney sinemasını anlatırken Deep Turkish Web çıkageldi.
Sen de Yemeksepeti'ni hemen indir, binlerce restorandaki indirimleri kaçırma!: ymk.st/flutv

Yılmaz Güney mi, Deep Turkish Web mi? Yılmaz Güney nasıl bir sinemacıdır? Yılmaz Güney nasıl Cannes ödülü aldı? Deep Turkish Web Yılmaz Güney sinemasından ilham alıyor mu? Yılmaz Güney filmleri neden yasaklandı? Güney neden hapse girdi? Toplumcu gerçekçi sinema hangi dönem moda olmuştu?

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
trvid.com/show-UC-xT...

FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" yepyeni bir dijital platformdur.
Videolardan haberdar olmak için lütfen abone olun:
➡ bit.ly/FluTv

FluTV Discord kanalı: discord.gg/flutvOlmaz Öyle Saçma Şey Z serimizin diğer videolarını izlemek için:
➡ olmaz.flutv.online

Yılmaz Güney vs Deep Turkish Web - Olmaz Öyle Saçma Şey Z - İlker Canikligil - S04B videomuzu beğendiyseniz en güncel diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

➡The Egosantrix - Yaratıcı: Nilay Yardımcı - B01
trvid.com/video/video-2B-m5U8kOc4.html

➡BONN! - Kırkından Sonra Almanya - Adem Erkoçak - B02
trvid.com/video/video-QMEBnW5D38I.html

➡Oyuncu Olunur mu? - Olmaz Öyle Saçma Oyunculuk - Celal Kadri Kınoğlu - B01
trvid.com/video/video-fzEAGCSBM0k.html

➡Met Gala'ya Geç Kaldık - Olmaz Öyle Saçma Moda - Banu Bölen - B06
trvid.com/video/video-9f3VRYSxHbs.html

➡Kahrolsun DADA! - Yazar Burada Ne Demek İstemiş? - Aytuğ Akdoğan - B19
trvid.com/video/video-SUG1HnJEHfU.html

Kanalımıza katılın: uye.flutv.me
Patreon destek sayfamız: flutv.me
Kanal: flutv.online
Twitter: twitter.com/flutivi
Instagram: instagram.com/flutv.online/

katma

 

22 Eki 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 2 882
Halit Osman Yurdakul
Halit Osman Yurdakul 2 saatler önce
Filmleri belki doğruları anlatıyor olabilir ama bu onun katil olduğunu değiştiremez.
Volkan Zengin
Volkan Zengin 4 saatler önce
Erlik kanalında yılmaz güney belgeseli var. 1984 newroz konuşmasını izleyince neden vatan haini olduğunu anlayacaksınız.
Mercimek Cumo
Mercimek Cumo 5 saatler önce
Yılmaz Güney efsane bir insandır bu kadar basit
Rabia Çay
Rabia Çay 6 saatler önce
Yılmaz güneyi yaptıklarından ötürü yargılıyoruz okey peki aynı şeyi roman polonski için de yapar mısınız yapmazsınız çünkü sizin derdiniz o adamın yaptığı kötü şeylerden ziyade yöneldiği yön. Kadın cinayetlerini çok umursayan bi ülkeysek hergün gördüğümüz bu haberler hangi ülkenin (yorumlara ithafen)
nurten özcan
nurten özcan 12 saatler önce
Ohhh bee, kral çıplakmış 😀
DustyStriker
DustyStriker 23 saatler önce
yılmaz güney kimdir? şanlıurfada sarhoşken bir çocuğu ezerek öldüren, adanada sarhoş kafayla hakim öldüren, film için sağlıklı bir atı öldüren(tarık akana öldür demiş adam kabul etmeyince kendisi vurmuş), kendi kızına hiç ilgi göstermeyen ve bu duruma içerleyen kızının bari ders çalışayım beni taktir eder düşüncesine "bu kadar ders çalışıyorsan aptlsın, aptal olmasan ders çalışmana gerek kalmazdı" diyen; sevgililerini döven, kafasına bardak koyup ateş eden, arabayla ezmeye kalkan; zamanında ayhan ışıkla tartışıp ayhan ışıktan vergi kaçakçısının tekiyle tartışmaya girmeyeceğim diye ayar yiyen, hakimi öldürdükten sonra suçu yeğenine atan hapis cezası yedikten sonra fransaya kaçıp pkk ve türevlerine destek veren biridir. kendi çocuğunun bile nefret ettiği sosyopat, katil, kadın düşmanı, hayvan düşmanı, vergi kaçakçısı bir organizma. bunları başkası yapsa demediğini bırakmayacak tipler bu psikopatı övme yarışına giriyor.
adnan yüksel
adnan yüksel 23 saatler önce
Flu TV nin kalitesi giderek düsüyor yazik!! Bir de bu konusan gencler gercekten cahil!!!!
TheMcturks
TheMcturks Gün önce
Herkesin fikrini rahatça dile getirmesi FluTv’nin memleketteki sayılı demokratik oluşumlarından biri olduğunu gösteriyor. Güzel sohbet olmuş.
Aşkın Çağlayan
Bu sol gericiler beni çıldırtıyor ya bölücü adamları kahraman gibi gösteriyorsunuz.
Hüseyin
Hüseyin Gün önce
Yılmaz güney toplumda olmayan biri değil insanüstü hiç değil
Hüseyin
Hüseyin Gün önce
İyi gardiyanmı olur aq
Melih
Melih 2 gün önce
Neden bu kadar uykum geldi izlerken ya acaba aklımı mı yitiriyorum..
Yasin Kaya
Yasin Kaya 2 gün önce
Yılmaz Güney suçu kanunla sabit bir katil. Eli silahlı mafya bağlantıları olan bir maganda. Bir çocuk katili. Bir kadın düşmanı ve psikopat. Bir hayvan düşmanı. Bir Türk düşmanı. Türkiye Cumhuriyeti ve devrimlerine düşman. Bölücü terör örgütü destekçisi. Kısacası bu hayatta iyi ve güzel olan her şeye düşman kötü bir insan. Ama her şeyi bir dava uğruna yapmış! Sözde ilerici arkadaşlarımız tarafından yine bu dava nedeniyle korunup kollanıyor. İşlediği suçlar dezenformasyon yayılarak karartılıyor. Kitaplarda, dizilerde, ikiyüzlü bir kesimin ağırlık kurduğu her mecrada güzelleniyor. Onurlu bir dava adamı olarak örnek gösteriliyor. Onun yaptıklarının onda birini yapmış karşıt görüşlü bir insan rezil bir faşist olarak anılırken o büyük bir kahramanlık edebiyatı ile yüceltiliyor. Bu videoda da Yılmaz Güney'in şahsı değil de gıyabında yaratılan tatlı su personası konuşulmuş kanımca. "Adamı tanımadan filmleri izlesem çok kötü derdim ama adamı tanıdığım için filmleri seviyorum." cümlesini duyduktan sonra ne diyeyim bilemedim. Sürekli izlediğim bir canlı programınız var onunla bitireyim. Bknz. (trvid.com/video/video-1BFpU3GGZto.html)
Brk Brk
Brk Brk 2 gün önce
boş yapma gömlek linki ver reis
General Granger
General Granger 2 gün önce
yılmaz güney över, insanların bilgilerini çaldırıp, bunu haber yapan youtubera dava açan yemeksepetinin reklamını yapar... İlker bey uzun zamandır izlerim içeriklerinizi ama yılmaz güney gibi bir parazit ile ilgili 40 dakikalık video yüklemenize anlam veremiyorum... lütfen reklam aldığınız firmaları da araştırın artık ben uygulamadaki tüm bilgilerimi silip hesabımı da kapattım bir daha da kullanmayacağım
Mustafa Levent
Mustafa Levent 3 gün önce
*Fikirler yasaklanmalımı? hayır diyor tamam deyip fikrini beyan etsen seni itin götüne sokar "o aynı şey değil ama" falan der yani her türlü kıllatır o zaman arkasında durmayacağın bir şey söyleme bas git...*
Nevzat Güldalı
Nevzat Güldalı 3 gün önce
Sinema hususunda yılmaz güney sadece ve sadece daha önce yapılmamış birşeyleri yaparak etki yarattı. Ve bunu da aracı amaçsallandırarak yaptı. Tabiatıyla sanatsal olaral son derece kıymetsiz ama içerdiği mana bakınından kıymet gören bir filmler ortaya çıktı. Sanatsal açıdan güvenlik kameralarına çok daha nitelikli işler takılmaktadır. Eşsiz ve biricik üstelik. Toplumsal gerçekçilik başlı başına işaret edilecek bir öge değildir. Daha doğrusu toplumsal gerçekçilik üzerine olduğu gibi bir filmi inşa ederseniz seyirciyi sadece tanık statüsüne hapsedersiniz. O halde niçin belgesel izlemek için sinemaya gidelim. Üstelik kurgu bir belgesel için.
barış aydın
barış aydın 3 gün önce
Sinir ucu yok.yılmaz güney teroristtir
Hulagu Han
Hulagu Han 4 gün önce
İlker hoca biraz daha dusunduklerini soylese lincin tillahini yerdi
Hulagu Han
Hulagu Han 4 gün önce
Duvar gercekten cok kotu film... Zaten adamin tum filmleri kotu. Sadece cekmedigi bir film iyi. Serif gorenin.
Ülgen Bey
Ülgen Bey 4 gün önce
Sefa Mutlu'nun ruhu şad olsun
Enes Tarık Gökalp
Enes Tarık Gökalp 4 gün önce
"Ben dünyanın en bokdan adamıyım diyelim ki ama çok güzel bir resim yaptım.Ne diyeceksin?" ADOLF Hitler
Okan Ugurlu
Okan Ugurlu 4 gün önce
++
mehmet kendirci
mehmet kendirci 4 gün önce
Yazık adam hakim katili
Terrorist Empire
Terrorist Empire 4 gün önce
Artık psikopatları meşrulaştıramayacaksınız, katilleri kahraman ilan edemeyeceksiniz bir gün bu videoları atmaya utanacaksınız ve atmayacaksınız sonunda o adam unutulacak çünkü geçti o günler çünkü artık sosyal medya var kim kimdir belli ne doğru ne yanlış belli kusura bakmayın ama çocuk katili, hakim katili bir manyağı değil sanatçı, insan olarak bile anmayacağım benim gibi milyonlar olduğu için de çok mutluyum. Kendi kendinize çalıp oynayabilirsiniz biz onun adını Türk sinemasından sileceğiz.
Eren Kızagan
Eren Kızagan 4 gün önce
Emrah Safa Gürkan bu kanalı terkeedince biz de Emrah hocaya kızmıştık. Ama haklıymış bu kanal 3 kuruş kazanmak adına vatanını bile satar.
Yusuf AYDIN
Yusuf AYDIN 5 gün önce
Devletin şerefli bir hakimin öldüren önce götü yemediği için yeğenini gönderen sonra olay ortaya çıkınca şehide iftira atarak namus cinayeti diyip sıyrılmaya çalışan bu tür mahlukları savunmayın. Çünkü bu ve bunun gibi mahluklar kondom reklamlarında gösterilmeli ve halkın bilinçli üremeye teşvikinin dışında hiçbir vasfı yoktur.
Ahmet Duran KARAKAŞ
36:40
Kaan Yalçın
Kaan Yalçın 5 gün önce
Sırf filmleri yasaklandı diye ünlü oldu
Kaan Yalçın
Kaan Yalçın 5 gün önce
Yanında pisliklerini temizleyecek arkadan düzeltmeler yapacak adam olmayınca gerekirse milyar ver gene bir şey yapamaz
Kaan Yalçın
Kaan Yalçın 5 gün önce
Ne yumşak anlatıyorsun ya adam devletin hakimine alnından vuruyor sen ise adamı basit bi kavga etmiş gibi anlatıyorsun
Aytok özaltıok
Aytok özaltıok 5 gün önce
Toplumcu gerçekçi kurama uygun aslında yılmaz güney'in filmleri. Burada beğenmediklerini söyledikleri hemen tüm özellikler Toplumcu Gerçekçilik'e tekabül eden şyler. Yani Yılmaz Güney sineması tutarlı bir sinemadır kendi içinde. Kör göze parmaktır Toplumcu Gerçekçilik; çünkü amacı "cahil" kitleyi harekete geçirmektir. Neyse diğerlerini bilmem ama İlker Hoca bu bahisle de değerlendirmeliydi. Romantik bir esere realist bir bakış açısıyla bakıp kötü demek biraz saçmadır. Romantizme uygun mudur değil midir böyle bakılıp iyi ya da kötü denir, ekeştiri böyle bir şeydir. Karşılaştırmalı edebiyat okuyan biri vardı aralarında ama tıraş bi okul sanırım okuduğu okul "abi kötü ya filmleri" deyip durdu yayın boyunca.. aptal herifler
Pervane
Pervane 5 gün önce
like vermemin sebebi duygu oldu bu videoda :)
Haste Slowly
Haste Slowly 5 gün önce
Gömlek güzelmiş İlker hocam
can
can 5 gün önce
Yılmaz Güney sineması daha sağlam eleştirilmeyi hak ediyor. Bu program yaratmaya çalıştığı etkinin aksine onun sinemasına olan ilgimi arttırdı. Bugün, Yılmaz Güney sinemasını geri ve muhafazakar bulmaktan daha doğal bir şey olamaz fakat zamanının -Tr- koşullarını aşmış biri olduğunu düşünüyorum. Programın parçası olan arkadaşlardan, sinema eleştirisiyle ilgili daha analitik değerlendirmeler bekliyorum. gerek "eleştiri" üzerine, gerekse türkiye devletinin şiddet tarihine dair daha çok okuma yaptıklarında, aynı insanların yılmaz güney'e ilişkin değerlendirmeleri daha mantıklı bir zemine oturacaktır. tüm hatalarına rağmen, yılmaz güney, ben ve benim gibi eşitlik mücadelesi veren insanların kalbinde apayrı bir yere sahip; o bir sinemacının ötesinde bizim kimliğimizin bir parçası... bunun sebebi filmlerinin kalitesinden ziyade bu devleti karşısına alma cesaretinden kaynaklanıyor. son tahlilde, yılmaz güneye pekala iyi bir sinemacı değil denebilir ama zaten mesele sinema değil ki, özgürlük mücadelesi. bu programı hazırlayanları sinema sektörünün bir parçası kabul ederek son olarak şunu söylemek istiyorum: yılmaz güneyle aranızda çok ciddi bir siklet farkı var; o sıfırdan (gerçek anlamda sıfır ama) başladı ve dünyayı değiştirmeyi çalıştı; sizse sadece "güzel" filmler çekme peşindesiniz! Bir sinemacı olarak artık yılmaz güney etkisi yaratma şansınız isteseniz de yok çünkü politik konjonktür değişti, e peki yılmaz güneyi öldüren ülke size güzel filmler yapma imkanını sunacak mı? bunun cevabını size bırakıyorum
Volkan Zengin
Volkan Zengin 3 saatler önce
çocuk döven, kadın döven, adam öldüren, havanları katleden mahlukattan eşitlik dersi mi alıyorsun?
Mehmet Çelik
Mehmet Çelik 5 gün önce
Kesinlikle hayranlarının kimliğinin bir parçası.
Ahmet F M
Ahmet F M 5 gün önce
clickbait gibi
Murat Dursun
Murat Dursun 5 gün önce
Türkiye siyasi tarihinden bir haber,suya sabuna dokunmamış ailelerin çocuklarlarıyla 70-80 lerin siyasi atmosferinde ülkede yaşanan,özellikle sola karşı yapılan baskıları abartı gibi görüp Yılma z Güney'i konuşmak havanda su dökmekten başka bir anlam taşımıyor.Özellikle genç arkadaşlar dönem gerçeklerinden bir haber atıp tutuyorlar,FLU tv için vasat bir video olmuş.
Aydın Işık
Aydın Işık 6 gün önce
İçerde terörist var fln flin diyen ses, o dönemde henüz PKK yoktu, o insanlar kacakciydi, hem cahilsiniz hem cesur, cahil cesareti dedikleri bu olsa gerek.
S VE KADİM DOSTU J
S VE KADİM DOSTU J 8 gün önce
YAZIK LAN SİZE ANDNWNFJJDNXNCMDXPA
Observer
Observer 9 gün önce
Solculuk sosyalizm, terör ve eşkiyalık ideolojisi olduğu için savcı katili, Türk düşmanı bir bölücüye övgüler yağdırmalarına şaşırmayın.
Polat Soydan
Polat Soydan 10 gün önce
Yılmaz Güney anlaşılması zor bir karakter. Kürt olması doğal olarak bir engel hele ki Türkiye'de ben Baba yi çok seviyorum.Duvar en çok beğendiğim filmlerinden tabi filmlerin içeriği politik duruşunuza göre değişir ama gerçekliğe çok tekabül ediyor herhangi bir zindana gicin adlilerin içerinde hala tecavüz vs vs çok yaygın..
Uğur Yoldaş
Uğur Yoldaş 11 gün önce
Çok utandım çok şımarıkça hiç utanma olmadan neler söylüyorlar hiçbir değere saygı göstermeden sallıyorlar
Black Mesa Science Team
Sürü gibi bir filmi izlemeyen burjuva maşası şovenistler saldırmaya gelmiş. Siz ne anlarsınız sanattan mastürbasyon manyakları.
Kıvraklar Mimarlık
Kıvraklar Mimarlık 12 gün önce
Dram pornosu nedir? Ayrıştırma nedir? Anladık ve bölücü olmadan vatansever olmak insan olmak kadar zormuş gördük.
Emre Olcay
Emre Olcay 12 gün önce
Hem sağdan hem soldan linç yiyorum diyorsun kalkıp bir de hakim katilini basit siyasi suçlar işlemiş biri gibi isliyorsun programında sonra ağlıyorsun olmuyor İlker
Turkish Sample Beat
Turkish Sample Beat 13 gün önce
Sinema olarak bazı filmerinde kalite pek olmasa da bazı filmeri o kadar ülke gerçeklerini anlatıyor ki 20 30 yıl sonra ülkede yayınlanıyor Ve Türkiye'de ilk ödülü alan yönetmendir sonrasında ödül alan Nuri Bilge Ceylan Da ödül alırken respect çakmıştır Dediğim gibi sinema yaparken o zaman ki şartları da göz önünde bulundurmak gerekiyor kimse de olmayan taşşak o adam da vardı ve şuan bile halen toplumsal konulara bu denli hiçbir filmde yer verilmiyor tamamen para toplamak için çekilen filmler çekiliyor ( Bu filmler de Efe aydala malzeme oluyor )belki yılmaz Güney'in aman aman çok iyi filmi olmasa da bu onu kötü yönetmen yapmaz o zamanlar Ahmet Kaya nasıl müzik yapamadıysa Yilmaz Guney de film çekemedi zaten adam silahla birini de vurunca adama her türlü yafta hazır ( evet yaptığı şey kesinlikle cezası neyse karşılığını almalı burda hem fikiriz ) efe aydal da bana kalırsa saçmalıyor ülkeyi sadece kendi milliyetçi duyguları perspektivinden eleştirdiği ve ya yorumladiği için yılmaz güney adam vurmasaydi bakış açısı yinede değişmeyecekti çünkü sonu yine de Ahmet Kaya , Musa Anter , Tahir Elçi , Aziz nesin, Nazım Hikmet , Sabahattin Ali gibi olacaktı ve zaten öyleydi hayatının çoğu kısmı zaten hapiste geçmişti !
cagdas d.
cagdas d. 13 gün önce
Tipik sosyal medya iki yüzlülüğü. -Kim iyi kim kötü etiketi yapıştırırken siyasi görüşe göre karar verme desen var. "Kürt ve solcu oldugu için göklere cıkarılmış(!!)" Güney'e ülkücü ya da çok daha kötüsü (yazık) liberal oldugu için tu kaka diyebilenler ne kadar da emin haklılıklarından. -Her olaya yaşadığı (devrin bile değil) günün politiğinden bakan safdiller desen var. Açın bundan 6-7 sene önce twitterda kendi attığınız tivitleri, facebook postlarını okuyun. (O kadar yaşınız varsa tabi.) Kendinizin de ne kadar keko, cahil, mizojinist olduğunu görür tövbe edersiniz belki salaklığa. 40-50 yıl öncenin Türkiyesinden bahsettiğinizi unutmayın. Gördüğü en doğu, Ankara olan insanların 40-50 yıl öncesinin doğusu hakkında, 40-50 yıl öncesinin politik ortamı hakkında konuşurken bir durup, İnter Star'dan öncesini hatırlıyor muyum ben diye düşünmesi lazım önce. 40-50 yıl öncenin sinema dilini de bilmelisiniz. 40-50 yıl öncenin toplumsal yapısını da bilmelisiniz. Bugün bile beteri yaşanan hikayeler için acaba bu hikayeler gerçek mi abartılı mı demek mesela, iyi niyetle saflıkla açıklanamaz bir şuursuzluk olsa gerek. Dönem dizilerinden izlediğiniz çiçekli sokaklar, gül oyalı çemberler yok geçmişte. Devrilen atını vuran sütçü için kimse linç kampanyası yapmıyor, karısını döven adamı kimse hashtag yapmıyor, haklı haksız bakmadan çekip adam vurana lafın altında kalmadı diye saygı duyuluyor. Kol kırılıp yen içinde kalıyor. Bundan 100-150 yıl önce kadın ahırdaki hayvandan daha önemsizdi. İnsan hayatının hiçbir önemi yoktu bırakın hayvanı. Kan parası diye bir şey vardı. Bugüne göre kabul edilemez (size aslında bugünden baktığınız için rahatsızlık veren) toplumsal normların olduğu, nereden tutsan elinde kalan bir yapı var. Ayıla bayıla izlediğiniz Hollywood filmlerinde bile "bu film çekilirken hiçbir hayvan zarar görmemiştir" yazılarının geçmişi çok geriye dayanmıyor. Dünya güzel bir yer değildir, insan iyi bir şey değildir. Bir kere yargılamaya başladıysanız seviyorum, hayranıyım, saygı duyuyorum dediğiniz herkesi araştırmaya başlayın. Bugünden bakıp nefret edecek ne çok şey olduğuna, o hayran olduğunuz, "sanatını" çok begendiginiz tonton dedelerin, nazlı ninelerin neler yaptığına hayret edersiniz. ne film izleyebilir ne müzik dinleyebilir ne bir resme bakabilirsiniz çünkü insanların sizin asla onaylamayacağınız yanları vardır illa ki. Algısı zayıf olup bunları savundugumu düşünecekler için açıklama gereği duyuyorum, Yılmaz Güney iyi bir insandır ya da değildir umurumda değil. İşlediği cinayetin, ölüme sebebiyet verdiği kazanın, bir kadının başına bardak koyarak silah ateşlemesinin savunulacak yanı yok. Ancak yaptığı sinemanın niteliğini özel hayatındaki bu kabul edilemez davranışlar üzerinden yorumlamanın da mantığı yok. Hastalıklı bir toplum olduğumuzun farkında olmayanların gerçekle yüzleşince yaşadıkları kırılmalar için üzgünüm. Yılmaz Güney gibi çıktığı toplumsal sınıfın bütün özelliklerini kendinde toplamış bir "dağlı", toplumda karşılık görmüş çünkü o toplumun dilini ve onların "kimsenin anlatmadığı" hikayelerini kullanmış. 4 yaşındayken annesi istediği barbie bebeği almadı diye travmalardan travmalara koşup yıllarca psikoloğa gidenlerin, ömrü boyunca ezilmiş ve etrafında ezilenleri izlemiş bir çocuğun bütün o ezilmişlikle harmanladığı sınıf kiniyle dönüştüğü şeye laf etmesi abes kaçıyor. Daha bugün "dolar bu gidişle 10 lira olur" dedi diye hapse atılan insanların duruşması vardı. Boğaziçinde atanmış rektör istemiyoruz diyen çocukların terörist denilerek evlerinden alınıp hapse atılmasına yükselip, hükümete sinirlenip, polise hakaretler edip, yürüyüşler yaparken; "her şey eşit olsa burası cennet olur" dediği için 7.5 yıl hapse mahkum edilen birinin öfkesini anlamamak ahmaklıktır. Bütün bu öfkeyi, bütün bu ezilmişlik hissini, bütün bu libidinal enerjiyi sanata aktarabilen ve hiç yapılmamışı yapan bir çirkin adamın sanatına saygı duymuyorsanız kendi dürüstlüğünüzü sorgulamaya başlamalısınız. O filmlerin çekim aşamalarında yaşanan yokluğu bilmeden o filmlerde anlatılan yokluğun gerçekligini anlamanız da mümkün değil malesef. O filmler siz rahatsız olun diye çekildi. Böyle bir düzenden, böyle binlerce hikaye olmasından bihaber olduğunuz için rahatsız olun diye çekildi. Her şeyin eşit olmamasından rahatsız olun diye çekildi. Bu adamın derdi size (sizin o dönemdeki burjuva muadillerinize) görünür olabilmekti. Bu hikayeler size gösterildi diye rahatsız olduysanız ahmaksınız demektir. Uzun lafın kısası, birinin sevmediğiniz özelliklerini (sevilmeyen özelliklerin tam bir lümpen ve katil olması olması olduğundan şüpheliyim) o kişinin ayakkabılarını giymeden, geçtiği yollardan geçmeden, bilmeden etmeden, o kişinin yaratımına saldırmak için kullanmak çok çiğ ve arkası boş bir tavır. Son söz: Yol filmindeki atı Yılmaz Güney öldürmedi. Yılmaz Güney o sırada cezaevindeydi, filmin senaryosunu o yazdı. Yol filminin yönetmeni Şerif Görendir. Tarık Akan çekimler sırasında atla yakınlık kurduğu için atı öldüremez. Bunu da kitabında at vurmak çok normalmiş de atla yakınlığı oldugundan yapamamış gibi anlatır. (o dönemin algısı hakkında fikir verir belki) Atı sette olan Güney'in yeğeni öldürür. O at öldüyse Tarık Akan da oradaydı, yerin! Halil Ergün de oradaydı, vurun! Tuncel Kurtiz de oradaydı gömün! Bu insanlar Güney'in ölene kadar can dostlarıydı. Kendileri ölene kadar da saygıyla andılar. Onlara da söyleyin sözünüzü. Yoksa yakışıklı ve Damat Ferit olunca ya da Ramiz dayı olunca "kürt ve solcu olduğu için abartılandan" farklı mı oluyorlar?
BOMBA YAPIM
BOMBA YAPIM 15 gün önce
deep türkish web güzel daşak geçmiş
stkygz
stkygz 15 gün önce
Ve videodan da anladığımız üzere ortada bir başarıda yok
stkygz
stkygz 15 gün önce
Sözde herkes Atatürkçü herkes cumhuriyetçi ama cumhuriyet savcısını vuran birine saygı duyuluyor ben bunu anlayamam
zeki bilgin
zeki bilgin 16 gün önce
Yilmaz güneyin filmlerini dönemin koşullarıyla degerlendirmek gerek, bugünkü teknik veya görsel olanaklarla karsilastirmak çok acımasız olur, sadece o degil bütün yesilcam filmleri icin geçerli bu.. politik ve toplumsal arka plana gelince, güneyin filmleri çok gerçekçidir 70 lerde yasamış yoksul bir ailenin çocuğu olarak hiçbir abartı olmadigini söyleyebilirim..birakin atin ölümünü örtbas etmeyi, herkesin gözü önünde akranımız bir çocuğa arabasıyla çarpıp öldüren sehrimizin zenginlerinden birinin 2 ay icinde serbest kaldigini bizzat yaşadım.. asker ve polis meselesine gelince, bireysel olarak senin baban iyi bir adam olabilir ama türk askerinin 80-90 yıldır kendi halkına yaptigi zulmü iskenceyi duymayan kalmadı, o askerler 4 bin kürt köyünü yaktılar (meclis tutanaklarından okuyabilirsiniz) siz nerde yaşıyorsunuz acaba?? bir de bu güzelim konuları böyle tasak geçerek daha dogrusu yesilcamin eski filmlerindeki diyalogları andıran tarzda anlatırken paradoksun farkında misiniz acaba?
ihsan koçak
ihsan koçak 16 gün önce
İlker hocanın mentorlüğünde çocuklar büyüyor. Bu bölümdeki bilinç seviyeleri oldukça yüksek ve ilerleyişlerini görmek keyif verici . Hepsi ülkemize birer değer olacak ileride.
Ilker Pakelli
Ilker Pakelli 16 gün önce
İlker hocam gömlek Şile bezi mi 👍
Ali YILDIZ
Ali YILDIZ 16 gün önce
Iyy bütün cezaevleri mi oöyleee. Ya arkadaş siz hangi ülkede yaşıyorsunuz yahu? Yıl olmuş 2021 ve bir milletvekili avazı çıktığı kadar, cezaevlerinde çıplak arama var, taciz ve işkence var diyor. Bırak 1970leri ve darbe iktidarını. Yeminle bu Z kuşağının internet dışında zerre bilgisi yok. Elektrikler kesilse İnternete giremeyecekleri için ortada cahil cahil dolaşacaklar.
Mustafa Karcıoğlu
Mustafa Karcıoğlu 16 gün önce
Deep Turkish Web 36:54'te başlıyor.
Ali YILDIZ
Ali YILDIZ 16 gün önce
Belli ki yine bir konuda daha 2ye bölünecek. Ama madem bölünecek biz de safımızı belli edelim. Son zamanlarda türeyen genç Türk ırkçısı, lümpen yerden bitmeler ve onların öncülleri olan Nato tetikçileri Gladiocu milliyetçi /ırkçılar ve yanlarına dinci faşistleri alanlar sanat alanında zavallı bir şekilde üretememezlik gibi bir BOK çukurunda debelenirken, her anlamdaki üretim alanında bütün dünyada sanat üretimlerini durmadan devam ettirenlere atmadıkları çamur kalmadı. Devlet desteğine rağmen sınırlı zihinsel kapasiteleri daha ileriye gidemiyor sanatın geniş ve sınırsız dünyasını kavrayamıyorlar. Gelelim Yılmaz Güney olayına, günümüz kuşağının "ıy bilemiyor lum yanee" cümlesinin dışına çıkamayan cümle kurma yeteneği ile Türkiye sinemasına kattığı yenilikleri eleştirme cesareti de ilginç bir cahil cesareti olsa gerek. Ve "Ama Yılmaz Güney bir katil, hem de 1 hakimi katletti" diyen katı devletçi bir kesim var. Hiç değişmezler, devletçi dediğim de öyle devletin Nato ve Abd emperyalizminin aparatı olmasını eleştiren devletçilik değil, bildiğin devletçilikten nemalanan günümüz akp+mhp faşist ittifakının ya da gardırop kemalistinin kalıntıları olanlar. Mesela onlara göre, devlet zırhını giymiş 1 hakim istediği yere girip istiği kişiye hakaret edebilme, istediği kişi hakkında hapis veya ölüm cezası verme yetkisi var fakat onun sorgulama ve itiraz etme hakkı kimsede yok. Evet öldürmeyi ben kesinlikle haklı bulmuyorum, bunun kabul edilebilir bir yanı da yok, ama devlet zırhını kuşanmış ve terör estiren bir zihniyetin de katilden bir farkı yoktur. O dönemin faşist zihniyetinin bir ürünüdür katliamlar. Darbeler vs. Neyse daha fazla yazmaya gerek duymuyorum. Ama cahilin bile, bir şeyi söylerken bir haddi olmalı. onedio.com/haber/bir-cinayetin-anatomisi-yesilcam-in-cirkin-krali-yilmaz-guney-in-yumurtalik-hakimi-sefa-mutlu-yu-oldurdugu-gece-859664
Firat Yildirim
Firat Yildirim 12 gün önce
@Ali YILDIZ dinciler ve solcularda cok gorulen sizoid kafayi sende gordum. Sorularim vardi ama cevabi aldım, sagolasin.
Ali YILDIZ
Ali YILDIZ 12 gün önce
@Firat Yildirim Üzerine alındığına göre sen de o tayfadansın. Yorumları önce bir oku sonra neden böyle şeyler yazdığımı düşün. Sana ayrılan sürenin sonuna geldik.
Firat Yildirim
Firat Yildirim 12 gün önce
@Ali YILDIZ Duvarin adini anmamissin bol bol gladyo, derin devlet sizoid laflar yazmissin. Simdi kendi ustune cok gitme, biraz rahat ol.
Ali YILDIZ
Ali YILDIZ 12 gün önce
@Firat Yildirim Deminki yorumumum Duvar filmi içindi. Şimdi senin cevabını yorumlayayım. BOM BOŞ! Bildiğin içeriksiz ve yüzelsel bir yorum. O yüzden daha fazla yazmaya değmez.
Ali YILDIZ
Ali YILDIZ 12 gün önce
@Firat Yildirim Duvar IMDb RATING 8.1 /10 Duvar ve Yılmaz Güney’in önceki filmlerinde de başrollerde olan ve yönetmenin en büyük destekçilerinden Tuncel Kurtiz, filmle ilgili eleştirileri “Biz Üçüncü Dünya Sineması yapıyoruz. Bu ne Hollywood gibi bir popüler eğlence sineması, ne Avrupa Sineması gibi burjuvalara özgü anlaşılmaz ve soyut bir sinema, ne de SSCB’deki gibi belli bir bürokratik zümrenin çıkarlarına hizmet eden bir sinema.” sözleriyle yanıtlamaktadır. Bu sözler Üçüncü Dünya Sinemasını ve Yılmaz Güney’in buradaki yerini ele almayı gerektiriyor. www.azizmsanat.org/2016/05/16/yilmaz-guney-ve-duvar-onur-kesapli/
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan 16 gün önce
Adamın tek özelliği insanları cesareti ve zorla etkilemesi. Kadirizm gibi Yılmaz Güney gibi güce tapıyoruz
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan 16 gün önce
Filmler kötü kişilik sorunlu eee
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan 16 gün önce
70 lerde merkezi otorite çok zayıftı zaten terör o kadar olay bu yüzden yapabilecek ortam buldu
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan 16 gün önce
Adanalılar kendilerinden olduğu için seviyor tıpkı bir kısım solcu gibi
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan 13 gün önce
@kaan i yeni nesil 40-45 yaş altı bilemez zaten anlatılan kadarıyla bilir sever yada sevmez
kaan i
kaan i 13 gün önce
Yooooo adanalıyım ve bizimkilerin çoğu bırak sevmeyi tanımıyor bile
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan 16 gün önce
Tek iyi filmi umut, mitlestirilmis iyi olmayan bir oyuncu.
Mehmet Kerem İnan
Mehmet Kerem İnan 16 gün önce
Adanalılar terim güney... söze gerek var mı
river tide
river tide 17 gün önce
Birilerinin artık açık açık söylemesi lazım, Yılmaz Güney magandanın biri, vasat oyuncu ve kötü yönetmendi. Ciddi ciddi adamın çektiği tüm filmleri izledim. Adam yönetmen olarak da kötü arkadaş!
Sefa Boncuk
Sefa Boncuk 17 gün önce
Unutmayın! (İlker Canikligil'e göre) Otorite sizi çok sıkıştırırsa bir savcı öldürebilirsiniz. Sağa sola ateş edip birilerini yaralamanız pek önemli değil. 26:30
Kahraman Gazioğlu
Kahraman Gazioğlu 17 gün önce
Şu asker polis çocuklarının aşırı konfor alanından salvo konuşmalaru beni benden alıyor... Askerle, polisle bir uğraşın, hakınızı nasıl yediklerini gör DE! Ondan sonra konuş... Sanki yaşanmadı o ev baskınları fln... entresan tip...
Ahmet İzzethan Çolak
Karşı taraf kim de kötü ya? Yılmaz Güney kimle kıyaslanınca kimle karşılaştırılınca iyi olabilir? Sevgili İlker Hoca hasta mısınız siz?
Fuzuli
Fuzuli 18 gün önce
Cefriyi çok ozledik
Haydar oğur
Haydar oğur 18 gün önce
Çoluk çocuk toplanıp öyle yada böyle başarılar kazanmış birisiyle dalga geçiyor gittikce düşen flu tv kalitesine son darbe gelmis oldu
Skyfly
Skyfly 20 gün önce
Ya İlker harbiden giyiminle konuşmanla aşırı itici bir adamsın be 50 yaşında ama hala yaramaz bir velet gibi
Ömür Koca
Ömür Koca 20 gün önce
Su kanalda efsaneler efsanesi diye önerdiginiz filmerde yasanan herseyin gercek hayatta birebir karsiligi mi var ? "Adamin arabasini cizmissin" demezmis kimse , geciniz hocam.
Ömür Koca
Ömür Koca 20 gün önce
Ilker Canikligil : Gerekirse sinemaya bakis acimi degistiririm yine de övmem Yilmaz Güney filmlerini.
Ömür Koca
Ömür Koca 20 gün önce
Mesele Yilmaz Güney olunca bir sahnenin gercek hayatta olup olamayacagi üzerinden filmi elestirmek. Eyvallah Kardas.
Hüseyin Ökan
Hüseyin Ökan 21 gün önce
Deep Turkish Web kanalın şifresini unutmuş buradan video atıyor.
Kubilay TELEF
Kubilay TELEF 23 gün önce
E hani bu türkler tarihini seviyordu. Tüm yorumlarda nefret kusuyorlar, sanki osmanlı denen imparatorluk veya Türkiye'nin oluşumunda böyle hikayeler yok mu sanıyorsunuz. Hani çok meraklıydınız tarihe bunları niye görmüyorsunuz. Sanki sadece Yılmaz Güney böyle biri tüm türkiye böyleydi hatta çoğu dünya ülkesi böyle. Burada evlerinde bilgisayar başında büyümüş nesil veya acılara tanıklık etmemiş çoğu insanın üstten bakışını görebiliyoruz. İlker beyin tedex konuşmasını şiddetle öneriyorum. Türklerin şairlerinden, yazarlarından, tarih adamlarından, halk insanlarından her yerde bu bahsettiğiniz yaşanmışlıklar var biri göz önünde olunca yine linçlemeyi ölmüş biri üzerinden yapmışsınız. Acınası bir ülke hiçbir şeyi hatırlamayan her şeyi unutan en önemlisi asla bir şeyden ders çıkarmayacak milyonlarca insan geçmişte ve gelecekte. İlker hocanın dediği gibi Aptal Herifler.
Atilla Ali Tasan
Atilla Ali Tasan 24 gün önce
Battle of Algiers izlenmeli bu baglamda. Bir bolumde bu filmi yorumlarsaniz harika olur. Sinema ve etik konusu bu sayede islenebilir ve herkes icin cok faydali olur eminim ki.
Deniz
Deniz 24 gün önce
Geceyarası Ekspresi de Türkiye'yi karalamak için çekilmişti. Gerçek hayatta hapis yatan o adam defalarca filmin kurgu ve abartılı olduğunu söyledi.
𝓜𝓾𝓼𝓽𝓪𝓯𝓪 𝓚𝓮𝓶𝓪𝓵
Savcımız Sefa Mutluyu şehit eden her fırsatta Pkkyı savunan bir şahısın videosunu yapmak aziz şehitlerimize hakarettir bunun dışında herifte kadına şiddet mafyalığa özendirme her türlü şey var hiç bir tutulur yanı yok
JOKER
JOKER 24 gün önce
Knk ben de milliyetçiyim ama filmleri iyi sonuçta
Yavuz Sultan Selim
Yavuz Sultan Selim 24 gün önce
Savcı katili bir pkklıyı övmek tam flu tvlik bir hareket zaten
Badalamenti Don Tano
Badalamenti Don Tano 24 gün önce
Erkcan hoca için izliyorum genelde bu kanalı ama bu yaptığınız saygısızlık. Sadece Sefa Mutlu da değil yaptıklarının haddi hesabı yok. Bari gençleri zehirlemeyin.
kuantum apo
kuantum apo 24 gün önce
Mina yardırıyor :)
Rizgar Petekkaya
Rizgar Petekkaya 25 gün önce
İlker başkan, programına Mina gibi değer katabilecek insanlarla devam etmen dileğiyle...
Muhammed Ali
Muhammed Ali 25 gün önce
Fok balıkları çok yalnız be. Daha adil bir dünya mümkün. Eee vatan kurtuldu mu bari.Berlin duvarı daha yıkılmadı mı. Kafamda çılgın sorular.🤔🤔
Özdemir Paşa
Özdemir Paşa 25 gün önce
Videoyu izlemeden önce şu yorumu bırakıyorum. Deep Turkish Web'in mizahı benim ilkokul ve ortaokuldaki arkadaşlarım mizah anlayışındaydı. Hepsi 70 IQ ve serserilerdi, düz ve meslek liselerinde okuyup tornacı oldular. 6-13 yaş halimde sınıf arkadaşlarımın mal olduklarını bilirdim. Deep Turkish Web'i 15-22 yaş aralığında gençler izliyor ve gülüyorlar. Mal mısınız gençler. bu 2 arkadaşın ne olduklarını kendiniz anlayamıyor musunuz.
Wılhelm
Wılhelm 26 gün önce
Efsane olmuşşş
radyonetonline
radyonetonline 27 gün önce
Nedense anti kapitalist devrimciler hep Fransa’ya sığınıyor,en son grup yorumdan devrimciler Fransa’ya yerleşti.Fransa nın Afrika da yaptığını demekki okumamış tosunlar.
Aleyna Kaya
Aleyna Kaya 28 gün önce
Hapiste yattığı için askerlere ve devlete kinliydi diyorsunuz ama bu adamın suçlarını kendiniz de söylediniz savcıyı ÖLDÜRDÜ ALOO tabi hapis yatıcak bu adam siz şaka mı yapıyorsunuz
Aleyna Kaya
Aleyna Kaya 28 gün önce
Ülkemizin savcısını öldürmüş ve terör propagandası yapan bi adamı nasıl olur da utanmadan översiniz hayret ediyorum.İçinizde hiç vatan sevgisi yok mu ?
Sinan Çavuşoğlu
Sinan Çavuşoğlu 28 gün önce
Duygu önce bir mafya nedir ne iş yapar onu öğrende Yılmaz Güney için mafya demeden bir daha düşünürsün z kuşağı 60-80 arası türkiye'den bihabermiş gerçekten 80 darbesinin başarısı bu işte
HARDCORE BODYBUİLDİNG
Yılmaz güneyin mezarına tuvaletimi yapmıştım
emree sfdaxsv
emree sfdaxsv 28 gün önce
Overrated bomboş bir balon ve hapse siyasi suçla değil cinayetle giren bir katil!
emree sfdaxsv
emree sfdaxsv 28 gün önce
Abi insanlık adına at öldürüp setinde çocuk döven karısını arabayla ezip devletin savcısını öldüren bir adamı parmaklık ardına sokmak farz idi. "Müsadere" tarzı net iyi ve kötülü basit basit filmlerini halkın çok büyük bir kısmı kör göze parmak anlayabildigi için bu kadar saçma sapan bir kitle toplandı başına
azad
azad 29 gün önce
turk askerlerinin kurdistanda yaptiklarina aptalca yorum yapan biri var orda yahu.
sebahattin askoldamca
sebahattin askoldamca 29 gün önce
sesini incelterek şakacı olmaya çalışlan z kuşağına bak 'almasana ödülü o zaman bilader' aynen bacım olay tamamen bu zaten hocaları ne ki bunlardan yaratıcı yorumlar çıkmasını bekleyeceksin.sizinle aynı görüşleri paylaşmama rağmen şu klişe yorumlarınız yok mu insanı bezdiriyor. sinema sektöründeki sol görüşlü yazar/eleştirmen kesim cannes film festivalinde tacize karşı yapılan protestoları sahiplenirken iş güneye gelince kadınlara bakış açısı filmlerinde namus üzerinden kadınları belirtmesi kendi hayatında kadınlara yaptıklarını eleştiremiyorlar nedense. ama 'almasana o zaman ödülü bilader' de değil artık ya.
Akin Ozkan
Akin Ozkan 29 gün önce
Menderes 48’ de Chp vekili degil. 1946’ da Dp’ nin kurucularindan…
Fuat317
Fuat317 Aylar önce
Cinayeti ifade etmesi ne kadar kolay.CİNAYET...İlgili Şahıs , Toplumsal sorunlara mi parmak basmış? İnsan haklarini mi savunmuş? Cok da iyi yapmış...Artık onun sayesinde herkesin gözü daha açık, herkes daha cok birbirinin YAŞAM hakkina saygılı.? Firarı, ifade etmesi ne kadar kolay ve kacma eylemini.İlgili şahıs, kahramanın hikayesini mi anlatmış?İnsanlara cesaret mi aşılanmış?Artik herkes da ha cesur ve ADALETE daha inançlı. Öldükten sonra bile yonetmenimiz bize kahramanlığın, adaletin cesaretin filmlerde, korkakligin, adiligin, kallesligin gercek hayatta yaşandığını gostrerebiliyor.
Ozan Özgel
Ozan Özgel Aylar önce
Duygu düz alt-right çıktı aq zaten bu kız komik de değil ne işi var bu kanalda ?
Ativpsone
Ativpsone Aylar önce
19:05 - Ephraim elrom'u katleden iki terörist mahir çayan ve ulaş bardakçı, yılmaz güney tarafından saklanmıştır. İlker'in önemsiz bir meseleymiş gibi geçiştirdiği "mahir çayan meseleleri" budur. Ephraim elrom, adolf eichmann'ın sorgulamalarına katılmış israilli diplomat tır. Ölümünden sonra mossad tarafından sol eğilimli diye fişlendiği ortaya çıkmıştı. Hatta thkpc kurucularından olan ve elrom'un başında nöbet beklemiş olan oktay etiman, elrom'un sol eğilimli olduğunun farkına varıp ikaz etmiş olsa bile çayan tarafından infazı gerçekleştirmiştir. Düşük zekalı solcular belki de hayatları boyunca görüp görebilecekleri en anti-faşist solcu kişiyi, faşist diye katlettiler. Katilleri de yılmaz güney sakladı.
Yunus bor
Yunus bor Aylar önce
Hitlerin haftalık durum değerlendirmesi havasında geçmiş sohbet. Arkadaşların da maşallahı varmış türk toplumunun kolektif faşist bilinc dışı refleksi kendilerinde vücut bulmuş ve cümle aralarında nasıl da kendini ele vermiş (özellikle duygu)
Fiyro H
Fiyro H Aylar önce
Ben de Kubrickin filmlerini beğenmiyorum çok sıkıcı ve kötü. İzleyenler de uff be sanata bak diyor
Yunus Emre YILMAZ
Yunus Emre YILMAZ Aylar önce
En sondaki deep turkish filmi Yılmaz Güney'in filmlerinden daha iyi.
Sonraki
KAI 카이 'Peaches' MV
3:30
görünümler 15 257 645