Karanlık

XEBEC, EN GÜÇLÜ MÜ? / SORU CEVAP 38.BÖLÜM

Grand Line Yolculuğu
görünümler 38 172
99% 3 100 1

katma

 

24 Eyl 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 715
Serhat Yıldırım Aydın
Son manga bölümünde Kid ve Law’ında yol Poneglyph’i topladığını gördük. Korsanlar kralı olmak için bu normal ama okuyamadıkları bir şeyi ne yapacaklar? Başka bir stratejileri olabilir mi?
Yasmin Nisa Alkış
@Ömer Öztürk hayatımda gördüğüm en tutarlı teorilerden tabi robinin babası mı bilemem ama mantıklı robin gibi oharadan kaçmayı başarmış biri olabilir. Kaçarkende yaralanmiştır. Çok iyi teori bir süre tutar bence
Ömer Öztürk
Ömer Öztürk Aylar önce
Yanık izli adam Oharadan kurtulmuş birisi falan olabilir. Belki ona okutmayı planlıyorlardır ve aynı zamanda son phoneglif onun elinde olabilir. Belki robinin babasıdır bu kişi.
The Quandro
The Quandro Aylar önce
@Elmas Muhammed aga law bilgi öğrenebilir bir şekilde
Yasmin Nisa Alkış
Bunu okuyamasalar bile alırlardı çünkü önemli. Kendileri okuyamasa da ileride birini kullanarak büyük ihtimalle okutacaklar. Ya da zaten okuyan birini tanıyorlar
Tuğrul Memiş
Tuğrul Memiş Aylar önce
Alev yara izi olan adam bence sadece son yön poneglifine sahip değil birde okuyordur, hele Coper Caban'sa bence okumayı öğrenmiştir tayfadan ayrıldığı zaman.🤔
Monkey D. Zagreus
Monkey D. Zagreus Aylar önce
Yeni öğrendiğimiz bilgilere göre Shanks gözlem hakisini silebiliyor. Bundan yola çıkarak Fujitora Shanks karşısında tamamen kör olur diyebilir miyiz?
Monkey D. Zagreus
Monkey D. Zagreus Aylar önce
@snn snn spoiler değil çünkü ne manga ne de filmde geçen bir bilgi. Oda'nın kızıl saç korsanları hakkında yayınladığı bilgiler.
snn snn
snn snn Aylar önce
Spoiler uyarısı neden koymadın?
Yasmin Nisa Alkış
bence olmaz çünkü fujitaro her ne kasar gözlem.hakisinden yararlanıyor olsada bir amiralin sadece gözlem hakisiyle düşmanlari algıladiğını söylemek pek doğru olmaz. Konu Fujitoraysa gözlem hakisini kullanamasa bile hareketleri falan algılar yani bence shanksa karşı tamamen savunmasız olmaz
Monkey D. Zagreus
Monkey D. Zagreus Aylar önce
@Burak Fe net gözlem hakisi. Dressrosa'nın sonunda Luffy'ler kaçarken halk onlara yardım etmişti hatırlarsan. Fujitora'nın görüşünü göstermişlerdi etrafında geçen herkesi gözlem hakisiyle hissediyordu. Aynı sezonda Usopp un açtığı gözlem hakisine benzer bi görüntüydü.
Burak Fe
Burak Fe Aylar önce
Fujitora'nın etrafını gözlem hakisi ile hissettiğini söylemiyo hiçbir yerde belki de duyarak anlıyo herşeyi
Charlotte Lin Lin.
Charlotte Lin Lin. Aylar önce
Onigashima öncesi zoro hiyoriye shusui’yi bi şartla vereceğini o da savaş bittikten sonra ryuuma’nın mezarına ziyaret etmek istediğini söyledi. Zoro sence neden böyle bi şey istedi ve tayfa wanodan ayrılmasına rağmen neden gitmedi zoro. Unutuldu mu yoksa zoro mu unuttu?
Charlotte Lin Lin.
Charlotte Lin Lin. Aylar önce
@Sutlac34 böyle önemli bi plot var 16 beğeni püğğğ
Sutlac34
Sutlac34 Aylar önce
Belkide gitmiştir ve gösterilmemiştir ileride karsımıza çıkabilir zoro ryumanın mezarından bir şey öğrenmiş veya sezmiş olabilir
Ftih
Ftih Aylar önce
Luffy, One Piece’yi bulduğunda korsanların Roger’ın idamındaki gibi arayışa girmesi muhtemel.Hükümeti devirdikten sonra Dragon’un korsanlara karşı tutumu nasıl olur?
Yasmin Nisa Alkış
Bence onlara özgürlük tanıyacak ama suç işleyen korsanlar yine de hapse tıkılacak. Ayrıca zaten yeni hükumet kurulduğunda büyük ihtimalle Luffy one piece yi bulacak. Bildiğimiz üzere korsanların bu kadar fazlalaşmasının sebebi one piece yi bulmaktı. Yani önemli ölçüde korsan sayısında azlma olur. Kalanlarda maceralara atılmak falan için kalır. zaten devletin onlara sahip çıkmasıda çok zor olmaz
Hamza
Hamza Aylar önce
Kralın hakisi King'in söylediklerinde yola çıkarsak kral hırsı olan kişilerde ortaya çıkıyor. Benim sorum ise şu kralın hakisinin gücü neye gore belli oluyor kullandıkça mı güçleniyor yoksa amacın uğruna ne kadar hırslı isen o kadar mı güçlü oluyor?
Spiderh -
Spiderh - Aylar önce
Hayır, doğuştan gelen bir özellik.
Yasmin Nisa Alkış
çok güzel bir soru ama her ikiside bence. Çünkü kralın hakisi zaten çalıştıkça geliştirilebilen bir şey. Ve bu eğitimlerde kolay değil. Zaten ilk önce kral hakisini geliştirmek içi uğrunda savaşabileceğin ve hırslanabileceğin iyi bir neden olmalı. Yani kısaca birbirlerini destekliyorlar
Alihan Ilgec
Alihan Ilgec Aylar önce
@siene biene biliyorum zaten ama adam öyle yazdığı icin yazdim
siene biene
siene biene Aylar önce
@Alihan Ilgec zoro en guclu olmak degil en guclu kılıc ustası olmak istiyor
MUSTAFA ÖZDEMİROĞLU
@Alihan Ilgec Evet olunmuyor maalesef Xebec in hedefi buydu zaten.
Ahmet Arda Karayaka
Abi shanksın gözlem hakisini iptal etme olayı özel güç gibi mi yoksa çok hızlı olduğu için gözlem hakisi ona karşı işe yaramıyor mu?
Ömer Öztürk
Ömer Öztürk Aylar önce
Kendi iradesiyle aurasını bastırıp gözlem hakisiyle hareketlerinin görülmesini tahmin edilmesini engelliyor olabilir. HxH mangasındaki nen sisteminde böyle bir şey vardı adını hatırlamıyorum şu an. Ama karşıdakinden kendi varlığını gizliyordun kendi nenini bastırarak. Buna benzer bir mantık olabilir.
the- -dup
the- -dup Aylar önce
shanks'ın kral hakisi nesnelere hasar veriyordu hatırlarsan, düşün göremediğin bir saldırı/kral hakisi vücudunun her yerine aynı anda saldırıyor bu da gözlem hakisini kullanılamaz yapıyor çünkü hem görünmez bir saldırı hemde vücudunun heryerine aynı anda yapıldığı için kaçma şansın yok.
Natiq Mustafayev
Natiq Mustafayev Aylar önce
Rakibin soluk borusuna baskı uygulayarak nefes almasını zorlaştırıyor, bu da o kişinin gözlem hakisi kullanmasını engelliyor çünkü nefes alışverişine odaklanması lazım.
Lost Marimo
Lost Marimo Aylar önce
@Euripides Film ile alakası yok kanka bunun
Roronoa Zoro
Roronoa Zoro Aylar önce
@Euripides bu filmde degil ciltte yaziyordu
kiv
kiv Aylar önce
Kaido, Luffy'e bakınca kendine denk olarak gördüğü isimleri görmüştük. "Shanks, Roger Xebec, Oden vs." Ama bu gördüğü isimlerin arasında donanmadan kimseyi, en azından karşı karşıya geldiklerinden emin olduğumuz Garp'ı görmedik. Acaba seviye artık Garp'ı aştı mı? Kaido Garp'ı denki değil gibi mi görüyor?
Spiderh -
Spiderh - Aylar önce
Adam Garp'la bire bir dövüşmedi de o yüzden. Oradaki isimler Kaido'nun bizzat tanıdığı kişiler. Ve de kralın hakisi argümanlarında saçmalamışsınız. Bu haki anlatıldığı üzere sadece bazı kişilerde doğuştan var. Ortaya çıkması için de belli bir psikolojik durumun içine girmek gerekiyor. Denizcilerden Sengoku'nun kesin olarak bu hakiye sahip olduğunu biliyoruz. Diğer amirallerin ve Garp'ın da olma ihtimalleri var çünkü bu hakiden etkilenmiyorlar.
Ömer Öztürk
Ömer Öztürk Aylar önce
Orda korsanlar alemi ile ilgili konuştuğu için denizcileri saymıyor olabilir. Sonuçta korsanlar kralı olmaya çalışıyorsan rakibin diğer korsanlar.
chebeiii
chebeiii Aylar önce
@Bekiryasin Uysal kral hakisi sadece o degil ki denizcilerinde buyuk hedefleri olabiliyor dunyayı kötülüklerden temizleyecez gibi bkz akainu
Tdws52s
Tdws52s Aylar önce
@Bekiryasin Uysal Sengoku da kralların hakisi vardı bence Akainuda da olacak
Gökay Demir
Gökay Demir Aylar önce
@Bekiryasin Uysal Ozaman aynı mantık ile Akainu'nun mutlak adaleti sağlayabilmesi için en iyi ve en güçlü olması lazım ki Akainu'da kralın hakisinin olmamasına ihtimal vermiyorum, özellikle peynir ekmek gibi dağıtıldığı şu dönemde. Eğer yoksa zaten donanma güç olarak inanılmaaaz geride demek olur.
Kyphonn
Kyphonn Aylar önce
One Piece'de Zaten Gerçek Dünyanın Büyük Sorunlarına Parmak Basarken ( örn: Kölelik,Irkçılık vs.) Kayıp Yüzyılda Tarihten Silinecek Neler Yaşanmış Olabilir ?
Tuğrul Memiş
Tuğrul Memiş Aylar önce
Veya kayıp krallık ve joy boy tarafından öyle hezimetlere uğramışlardır ki bilinmesi dünya hükümetinin otoritesini sarsabileceği için gizlemişlerdir belki. Sonra bir fırsat ve entrika ile kazansalar bile bilinmesini ihtimalinden utanıyorlardır belki de.🤔
the- -dup
the- -dup Aylar önce
Osmanlıyı düşün,toprakları içinde bir sürü ırk sıkıntı çekmeden yüzyılar boyu yaşıyor fakat daha sonra dış ülkeler birlik oluyor ve içten isyanlarda çıkmaya başlayınca devlet ne kadar güçlü olsada yıkılıyor.
A Kind of Magic
A Kind of Magic Aylar önce
Benim aklıma hep şu geliyor : Gerçek tarihte Moğollar Bağdat'ı kuşatıyor ve o zaman dünyanın en büyük ve zengin kütüphanesi olan Bağdat Kütüphanesi'ni ateşe veriyorlar. Bir rivayete göre bu kütüphanenin yok edilmesi, insanlığın bilim ve kültür seviyesini onlarca (belki birkaç yüz) sene geriye götürmüştür. One Piece tarihine gelecek olursak, belki de kayıp yüzyılda dünya hükümetinin yozlaşmasını ve yapmış olduğu ırkçılığı anlatan birçok kütüphane veya poneglif bulunuyordu. Dünya hükümeti bu kayıtları tutan krallığa bir savaş açtı ve savaşı kazandı. Böylece bütün tarihi belgeleri yakıp yıkarak ortadan kaldırdı.
Redoran Silwergan
Redoran Silwergan Aylar önce
@Muhammed Ömer Gün benim dediğim soykırım insan nüfusuna yakın bir ırkın tamamen katledilmesi yada devasa ve iyi bir krallığın yok edilmesi gibi ohara bunun yanında hiç bi şey
Muhammed Ömer Gün
@Redoran Silwergan Şahsen dünya hükümetinin yaptığı soykırımları bu denli saklamaya çalışacağını düşünmüyorum eğer soykırımların öğrenilmesini istemeseler Ohara katliamını da saklarlardı
Alp craft
Alp craft Aylar önce
Shanks görüş hakisi katili ve Mihawkda Shanks ile denk olarak kapışabildiğini bildiğimize göre demek ki bu haki debuff unu önlemenin bir yolu olması gerek.Acaba Mihawk, hakide Shanks kadar üstün bir seviyede mi ? yoksa bunun Mihawk'ın gözleri ile bir ilişkisi mi var ?
Ömer Öztürk
Ömer Öztürk Aylar önce
@D Cesu Haki sonradan çıktı derken sonuçta okur sonradan öğrendi bunu anlatıyorum. logiayı bitiriyor falan da demiyorum, logianın dokunulmazlığına karşı kullanılabilecek bi şey çıktı bunu söylüyorum. ne zaman bir güç çıkarsa karşısına ona karşı kullanılacak başka bi güç çıkar anlattığım şey bu. bunu anlamak bu kadar zor olmamalı
D Cesu
D Cesu Aylar önce
@Ömer Öztürk arkadas cidden sacmalamis suan zoro 2.likle alakasi bile yok ki seride big mom felanda kilic ustasi sayiliyor diye biliyorum olmasa bile suan 2.degil ve senin ilk dediğin seye katılmıyorum haki sonradan eklenen bir kavram degil serinin basinda gorduk logia gibi koskoca turu silahlanma hakisiyle tum islevselligini kaybettiremessin ki bunu marineford da gördük evet diger ozelliklerin cok iyi olursa silahlanma hakisi öldürebilir fakat gozlem hakisi ust duzey bi logiayi silahlanma hakisiyle oldurmen cok zor
Ömer Öztürk
Ömer Öztürk Aylar önce
Bir seride bir güç açıklanıyorsa muhakkak onu counterlayacak başka bir güç daha çıkar. Logia tipi meyveleri ilk gördüğümüzde yenilmez, dokunulmaz olarak düşünürken karşısına silahlanma hakisi diye bir güç çıktı mesela. İlk başta bir logiayı yenmek için absürtlükler çıkıyordu, Luffynin sıvı kullanarak Crocodileı yenmesi gibi, lastik olduğu için Enele karşı avantajı gibi, sonra haki çıktı işte. Sonra Katakurinin gözlem hakisinin yenilmezliğini gördük, karşısında yapabilecek bi şey yok gibiyken yine Luffynin geliştirdiği absürt tekniklerle yenildi. Ki Yasoppun Katakuriden daha ileri bir gözlem hakisi olduğunu öğrendik. Luffy gözlem hakisini geliştirdi nerdeyse Katakuri seviyesinde belki de daha iyi. Kaido da keza bu seviyelerde bir gözlem hakisine sahip olduğunu gösterdi. Yani standart manga sisteminde olduğu gibi en üst düzey gibi gösterilen bir güç sonra sıradanlaşıyor ve başka kullananları da çıkıyor. Şimdi ise böyle bir güce karşı kullanılabilecek bir karşıt güç görüyoruz, Shanksın gözlem hakisini bir şekilde engelleyişi. E buralardan varılacak sonuç şu: 1. Bu güce karşı kullanılabilecek başka bir güç ortaya çıkacak veya geliştirilecek. 2. Bunu tek kullanan Shanks olmayacak, başka kullananlar veya benzerleri veya daha alt seviyelerde bir nebze kullananları çıkacak. Ki böyle bir güç varsa Luffy bunu kesinlikle bir noktada çözecek. Muhtemeldir ki Mihawk bu güce karşı bir şekilde baş edebileceği bazı güçlere veya tekniklere sahip belki kendisi de kullanabiliyor. Sonuçta Shanksla başa baş dövüştüğünü biliyoruz. Ve düşman olmasalar bile yalandan dövüşmeyecekleri çok net. Sonuçta Mihawk Shanks kolunu kaybedince düelloları bırakıyor, çünkü böyle bir dövüşü kendine yediremiyor. Shanks kolunu kaybetmekle güç kaybetmedi tabi mangaka da bunu açıkladı Mihawk da bunun farkındadır ama kendince itibarsal takıntıları olan, kılıç ustası onuru olan bir adam olduğu için bilen bilmeyen laf eder, tek kollu adamla dövüşüyor der falan diye bırakıyor düelloları bence. E olaya böyle bakan birisi öylesine yalandan dövüşür mü? Ayrıca Mihawk en güçlü kılıç ustasıysa 2 numara da Zorodur deyip dayanağı olmayan bir iddiada bulunarak, en yakın rakibi Zoro olan kişi ne kadar güçlü olabilir diye de mantıksız bir çıkarım yapmak yersiz. Sonuçta Zoronun 2 numara olduğu ile ilgili elimizde net bir bilgi yok. İkincisi de bir numara olan kişi iki numaradan az biraz güçlüdür gibi bir çıkarım kurulabilir mi? Belki adam en yakın rakibine 20 kat fark attı? Nerden biliyoruz yani.
Yusuf Erdem
Yusuf Erdem Aylar önce
@Gökhan Tekin sen dedin valla en güçlü kılıç ustası kılıç kullanan mihawkdan sonra en güçlü kim onu sorarım zoro galiba yani bu çar anca zorodan güçlü durumda şuan yani o kadar güçlü bir ünvan değil ben amiral bile yenebileceğinden şüpheliyim maxta 2.5 milyar filan olur ödülü
D Cesu
D Cesu Aylar önce
​@Yusuf Erdem dostum mihawkın ne kadar güçlü olduğu ile ilgili hakkında 0 bilgimiz var ve insanlar shanksın gücü açıklanmadan önce mihawkla eşit görüyorlardı da shanksın gücü açıklandıktan sonra ne değişti mihawk tamamiyle bir bilinmezlik neden buggyle ile çalıştığını bilemessin ve zoro mihawkı yenecekse bu mihawkın güçsüz olduğundan değil zoronun ne kadar güçleneceğine bir işarettir
Meriç Anıl Alkan
Meriç Anıl Alkan Aylar önce
tayfa Dressrosa'dan beri beraber vakit geçiremiyor. Bunun yanı sıra tayfaya Yamato ve Jinbei'de yeni katıldı. Halbuki benim OP'de en sevdiğim şeylerden biri tayfanın bir adaya giderken gemi içerisinde beraber yaptıkları şeyler ve aralarındaki muhabbetlerdi. Ayrıca bu tarz bölümler nefeste aldırıyordu. Üst üste Dressrosa, Big Cake ve Wano'dan sonra -her ne kadar final sagaya girmiş olsak da- biraz nefes almanın vakti gelmedi mi?
A Kind of Magic
A Kind of Magic Aylar önce
Elbaf yolculuğu esnasında herkesi bir arada görebileceğimizi düşünüyorum
Hamza Demirci
Hamza Demirci Aylar önce
haklısın, bir savaştan öbürüne geçiyoruz E.Oda bakalım ne yapacak
Efecan Koc
Efecan Koc Aylar önce
Buggynin gucsuz oldugunu altindaki guclu adamlar gozlem hakisiyle sezemiyo mu? Zoro fujitoranin gucunu direk hissetmisti mesela
Efecan Koc
Efecan Koc Aylar önce
@KYUZAMO71 luffy inuarashiyle hic savasmadan cok guclu oldugunu hissediyorum demisti ama
KYUZAMO71
KYUZAMO71 Aylar önce
Bence gözlem hakisiyle sezilebilen şey- ne kadar güçlü olduğu değil, neler yaşadığıdır.
D Cesu
D Cesu Aylar önce
işler böyle ilerlemiyodur en güçlü en başta şeklinde yoksa buggynin yonkou olması bile mucize ve diğer arkadaş biraz uçmuş amirallerin saldırılarından kaçıcak kadar ts öncesi buggy güçlü bile değildi
OKANKE2FAR
OKANKE2FAR Aylar önce
Bence liderlerinin onlardan güçsüz olmasını pek takmıyolar. Mihawk mesela lideri Buggy olsa bunu sorun etmez adam chill chill takılıyo zaten diğerleri de aynı şekilde ayrıca Buggy'nin bağlantıları çok fazla bu yüzden mecburlar gibi
Abdul Samet Şimşek
Beyazsakal hissetmişti zaten diğerleri de hissetmiştir de altındaki elamanlar çok güçlü
Encharmion
Encharmion Aylar önce
Logia meyvelerinin çoğu bildiğin gibi saldırıların içinden geçtiği meyveler. Buz, Lav, Işık, Kum, Ateş veya Duman gibi. Şuan onca yol kat ettik ve önümüze gelen herkes silahlanma hakisi kullanıyor. Bu durum Logia meyvelerinin çoğunun asıl olayını baltalamıyor mu veya senin düşüncelerin nedir bu konuda?
Tuğrul Memiş
Tuğrul Memiş Aylar önce
İyi de silahlanma hakisi ortaya çıkmadan öncede kairoseki'den yapılma silahlar ve mermilerle yine logia ile savaşıyorlardı diye hatırlıyorum. O hasar aama durumu safece kaynağı olmayan zavallı rakiplere karşı ise yarıyor gibiydi. Logia'nın asıl gücü elementsel güç üretimi ve uyanışla beraber kalıcı bölgesel, iklimsel değişiklikler yapabilmesidir. Hiçbir şekilde zarar göremeyen rakipler olsaydılar hikayeyi laçarak ilerletmek gerekebilirdi. 🤣🤣
Murat AY
Murat AY Aylar önce
@Muhammed Ömer Gün Akainu da hakili saldırı ile bölünüyordu sonra ''lanet haki kullanıcıları ''diyip birleşiyordu yani gözlem hakisi ile görüp bölünüyor olabilir.Hem logialar paramecialardan daha çok hükmediyorlar özelliklerine katakuri yapabiliyosa amiraller niye yapamasın?
Encharmion
Encharmion Aylar önce
@Fiskoslu hayır katakuri yapıyordu hatta hakili saldırıya karşı bile yapabiliyordu çünkü gözlem hakisi çok iyiydi.
Muhammed Ömer Gün
@Fiskoslu hayır o katakuri'nin yaptığı şey logialarda eğer hakisiz bir saldırı gelirse onu delip geiyor ama hiç bir zarar vermiyor yani içinden geçiyor ama bu bütün logialarda olan birşey değil
Fiskoslu
Fiskoslu Aylar önce
İçinden geçmesini değil sadece karşıdakinin saldırısını tahmin edip kişinin kkendi açabiliyor orayı. Akainuda görmüştük.
Enes Eren Açıkel
Enes Eren Açıkel Aylar önce
Son manga bölümünde Kid alev yarası olan bir kişiden bahsetmişti. Shanksın Gorosei ile konuştuğunda anlattığı kişi Alev Yarası olan adam olabilir mi ?
Maybe Yoda
Maybe Yoda Aylar önce
Çok teorilerle uğraşmayı sevmem ama Roger , Garp’a Ace’i emanet ederken “Bunu yapacağını biliyorum.” tarzı bir şeyler söylemişti acaba God Valley’de Roger’ın Shanks’ı yanına almasını Garp mı istedi ? Roger Shanks’ı koruduğu için Ace’i de Garp’ın korumasını mı istedi ? Kafamda deli sorular.
mehmet akif okcu
mehmet akif okcu Aylar önce
usopp un dressrosa da açtığı gözlem hakisi bi daha konuşulmadı bu böyle kalip serinin sonuna kadar bi gelişme olmaz mı olursa nasıl öğrenebilir kollanmayı sonuçta zaman kalmadı
Enes Tosun
Enes Tosun Aylar önce
@Mehmet Kırıcı Bu taraftan hiç bakmamıştım cidden çok mantıklı.
Mehmet Kırıcı
Mehmet Kırıcı Aylar önce
@Cosmos Kerma bence tam tersi silahlanma hakisine ihtiyacı vardı. Usopp nişancılığıyla tanınan bir karakter. Nişancılığı zaten iyiyken aynı yeteneğin daha güçlüsünü almasındansa hakili mermi gibi zarar vericiliğinin artması karakter için daha iyi bir güç yükseltme olur.
Bekiryasin Uysal
Bekiryasin Uysal Aylar önce
Usopp un babasının katakuriden iyi bi gözlem hakisine sahip olduğunu düşünürsek belki babası yardımcı olabilir
Cosmos Kerma
Cosmos Kerma Aylar önce
Ben de merak ediyorum. Oda cidden Usopp a haksızlık ediyor. Tayfa da bunu öğretecek kişiler de var. Gözlem hakisi usopp a en yakışan haki ve açsa nişancılık yeteneklerinden kimsenin yadırgayacağını sanmıyorum. Usopp gibi korkak ve güçsüz birine de çok iyi giderdi. Saldırılardan kaçıp kendini güzel savunurdu.
Alihan Ilgec
Alihan Ilgec Aylar önce
Seride deniz taşından yapılma silahları çok az gördük. Şeytan meyvelerinin yaygın olduğu bir dünyada neden kimse deniz taşından silah (özellikle kılıç) kullanmıyor ?
Ömer Öztürk
Ömer Öztürk Aylar önce
Sadece Wanodan çıkan ve anlaşıldığı kadarıyla işlemesi zor bir malzeme. Muhtemelen hükümete de el altından Kaido satıyordu bu malzemeleri. O da artık ne kadar çıkarıp ne kadar verirse.
Bekiryasin Uysal
Bekiryasin Uysal Aylar önce
@Tuğrul Memiş knk iyi nokta ya parmak basılmış. Küçük bilgi sadece ucu kairousekiydi !😊
Tuğrul Memiş
Tuğrul Memiş Aylar önce
Metal değil de taş olduğu için kılıç dövülemez ama sopa yontulabiliyor ve mermide yapılıyor. Smoker'ın kullandığı sopa kairoseki'ydi mesela. Denizcilerin özel bölükleri kairoseki mermileri ve keleçeleri kullanıyorlardı.🤔
A Kind of Magic
A Kind of Magic Aylar önce
Tek mantıklı açıklaması az bulunan bir madde olması
Alihan Ilgec
Alihan Ilgec Aylar önce
@Bekiryasin Uysal ya işlendi de çok az yok mu sence de ilk smoker gozuktugunde ben dedim ki ilerde Zoro deniz taşlı kılıçlar ile meyve kullanıcılarını yener ama haki geldi sonra hem de ne olduğu belirsiz bunun yerine deniz tasi olsa daha oturaklı olurdu onu geçtim Franky nin falan deniz taşından zirhi olsa da öyle Sasakiyi yense en azindan daha mantıklı olurdu Sasakiyi harcamak yerine Tobbi Roppo çok boş yere harcandı ya sinir oldum biraz madem hakisiz yenilecekler deniz taşından yapılma şeylerle yenilselerdi
Serhat Yıldırım Aydın
Seride diğer animelerde ışınlanma gibi çok yaygın kullanılan güce sahip olan meyveyi görmedik. Işınlanmaya yarayan bir meyve gelir mi? Gelirse hangi karakterde olsun istersin.
Fer Seyman
Fer Seyman Aylar önce
@Serhat Yıldırım Aydın Toki'yle zamanda hareket etmiyolarsa. Herifler alakasiz takiliyo, her yerde zulum var, Luffy kurtariyo. Shanks magarada, orda, burda 😅
Serhat Yıldırım Aydın
@Fer Seyman ilk aklıma gelen oydu. Shanks ın bu kadar hızlı hareket etme sebebi olabilir. Uzun mesafeli bir ışınlanma.
Fer Seyman
Fer Seyman Aylar önce
Lucky Roux olabilir
Mustafa Enes Kılıç
Lawın meyvesi de alan için de ışınlanmasını sağlıyodu
damga korsanları
damga korsanları Aylar önce
Blueno'nunki neredeyse ışınlanma sayıldığı için gelmez bence. Ayrıca Kuma ve Kizaru da ışınlanabiliyor.
Ahmethasan Keskinkilic
Son sorunun cevabı için : " moria gölgeleri alıyor ama meyve ile alakalı bir durum olmuyor , keza luffynin de aldığı gölgelerde de meyve kullanıcısi olabilir " Soru olarak : Wanonun etrafında yükselen kara parçası öğrendik, grandline d'lerin yaptığı bir alan olabilir mi ?
Yasmin Nisa Alkış
@the- -dup peki ya d ler lunaryalılarla bir ilişki içerisindelerse
the- -dup
the- -dup Aylar önce
lunaryanların 800 yıl önce orda yaşadığı bilgisi geçiyorya seride,d ismide ondan sonra çıktığı için hayır dler yapmış olamaz
Gökhan Uzunhasanoğlu
Korsan avcılığı fikri ilk bölümlerde Zoro ile kendini göstermiş ve daha sonra unutulmuştu. Buggy ve kurduğu yeni sistem sayesinde bu kez denizci avcılığı görebilecek miyiz, görürsek kimler olur?
NipFey
NipFey Aylar önce
sence buggy ile alakalı çok önemli bilgiler öğrenecekmiyiz örn: çok güçlü biri babası olabilir veya meyvesi uyanmış olabilir
hüseyın paksoy
hüseyın paksoy Aylar önce
@Nichirin Ben onu Engin in Shanks teorisi (Artık teori değil gerçek oldu) içerisinde geçiyor diye hatırlıyorum. Mangada öyle bir bilgi hatırlamıyorum
Nichirin
Nichirin Aylar önce
@hüseyın paksoy buggy nin babasının shanks ın ailesinin palyaço birer kölesi oldugunu biliyorum ancak bu bilgiden emin degilim böyle bişey aklımda kalmış.
Bekiryasin Uysal
Bekiryasin Uysal Aylar önce
@hüseyın paksoy iyi fikir
hüseyın paksoy
hüseyın paksoy Aylar önce
Bence Xebec in oğlu. Savaşta babası ölünce Roger Shank ile birlikte Buggy yi gemisine aldı. Hatta bence Xebec te Buggy gibi bir karakter. Şimdi nasıl herkes Croco, Mihhawk filan görünüşte altında. Vaktinde Bigmom, Kaido, Beyaz sakal gibilerin bir sebepten Xebec in tayfasında yer aldığını. Aslında hepsinin Xebec ten güçlü olduğunu düşünüyorum
Bekiryasin Uysal
Bekiryasin Uysal Aylar önce
Meyvesi uyandığında aslında çok güçlü olabilir buggy çünkü paramecia meyveleri uyanınca etrafını etkileyebilir birde luffy gibi ekstra özellikler çıkabilir buggyde güzel yorum
Noire D Blanc
Noire D Blanc Aylar önce
Engin Abi geçenlerde aklıma takıldı. Bir ara şeytan meyvelerinin kullanıcılarını seçtiğini ve her şeyin belirli bir plana dair ilerlediğini one süren bir teori okumuştum. Bu konuda özellikle senin ve tayfadaki diğer izleyicilerin düşüncelerini çok merak ediyorum.
Tuğrul Memiş
Tuğrul Memiş Aylar önce
Sanırım Raftele doğru sayısında oda sadece zoan türü meyvelerin irafesi olduğunu söylemiş galiba. 4. sayıydı galiba tam hatırlamıyorum.
Noire D Blanc
Noire D Blanc Aylar önce
@the- -dup haa çok pardon o zaman. Bende şahsen bu teoriye şu açıdan bakiyorum her meyve olmasa bile bence bazı meyveler cidden kullanıcılarını seçiyor. Zoan dışındakiler içinde bir kaç tane var gibime geliyor
the- -dup
the- -dup Aylar önce
@Noire D Blanc demek istediğini anladım fakat goroseiler sadece zoan tipi meyvelerin böyle birşeye sahip olduğunu söyledi,bunu söylemek istedim sadece
Noire D Blanc
Noire D Blanc Aylar önce
@the- -dup Aslında tamda öyle değil. Benim bildiğim zoan meyvesi bulundurduğu hayvanın da iradesini taşıyor. Orijinal postu bulamadım ama küçük notlar almıştım okudugum da bu kişinin temelinde anlattığı şey meyvelerin doğru kişide can bulması. Hatta buna en büyük örneği Brook ve Ace üzerinden vermişti teoriyi yazan kişi. Brook için bu meyveyi yemesi ileride Joy boy olan luffy için geçmiş ve gelecek arasında bir köprü olması için diyordu. Yani Brook luffy için önemli bir insan olduğu için revive revive fruit onu seçti diyordu. Ace içinde mera mera No mi aslında ace için olan bir meyve değil sabo için olan bir meyveydi diyor. Bu yüzden ace karadakalin peşine bu kadar düşmek istedi çünkü meyve bir şekilde yeni kullanıcısına ulaşmak için yol arıyordu. Biliyorsun Ace zaten bütün yonkolara kafa tutan birisi oldugundan uzun sürdü diyordu. Gene de şöyle bir uzgunluk var bende Engin reis demiş teori ve bu tarz yorumları almayacağım diye. Neyse sağlık olsun
the- -dup
the- -dup Aylar önce
sadece zoan türlerinin böyle bir etkisinin olduğunu öğrendik ama
Yunus Emre Şahin
Yunus Emre Şahin Aylar önce
Zoro ölüm meleğini gördükten sonra bu konu hiç işlenmedi. En son ölüme yaklaştığında haki gücü elde etmişti. Sence bu konu işlenecek mi?
Buggy D Yonkou
Buggy D Yonkou Aylar önce
Güncel olarak aldığımız Shanks bilgilerini dikkate alarak, Mihawk ın güçleri hakkında ne gibi tahminler yapabiliriz?
MUSTAFA ÖZDEMİROĞLU
Abi sence de denizcilere de bir power up gelmemeli mi. Yani demek istediğim yeni karakterler değil( Bende Tensei karakterini sevdim) Ama elimizdekileri güçlendirsek(Tashigi,Helmeppo ve ÖZELLİKLE SMOKER)
Moss-Head
Moss-Head Aylar önce
Odanın Mihawkı nasıl sunacağını hala kestiremediğini düşünüyorum. Yani güç dengesi bakımından shanksten güçlü mü eşit mi yoksa yc1 seviyesi mi henüz hiçbiri net değil. Sence mihawkın seriye etkisi ne olacak? Zoronun hayalini gerçekleştirmesi için önündeki bir engel mi yoksa daha fazlasını da görecek miyiz?
Alihan Ilgec
Alihan Ilgec Aylar önce
Çoktan onun gücünü belirlemiştir sadece bazı fanlar Shanks ve Mihawk kılıç düellosu attı diye Mihawki Shanksa eşit görüyorlar halbuki attıkları düelloların ölümüne olmadığı apaçık ortada belki haki bile kullanmadilar vücutlarında kalıcı yara olmadığını görmek çok kolay bir şey aslında tek kolu olmayan biri ile savaşmadı diye Mihawk ondan güçlü olmuyor Luffy de Fujitoraya karşı ne yapacağını söyleyerek savaşıyordu sanki normal savaşsa orada onu yenecekti marinefordda mihawka verilen tepki ile shanksa verilen tepki arasındaki farkı da görduk bunun biraz tayfası ile de alakasi var gerçi ama amirali sadece kral hakisi ile titretmesine ne demeli diğer bir kanıt ise Shanks Luffynin en nihai 3 hedefinden biri Mihawki da Shanksa eşit dersek Luffy=Zoro çıkıyor bu da imkansız öyle olsa ana kahraman zoro olurdu Mihawkin Shankstan güçsüz olduğu açık da millet kabul etmek istemiyor Shanksa verilen her power up Mihawka veriliyor zannediyorlar en sevdiğim karkater Mihawki gömdüm ama ben onu gücü için değil de karizması için seviyorum gücü de inparatorlardan big mom buggy haric gerisinden güçsüz amirallerden akainuya denk diye tahmin ediyorum
Onur Sez
Onur Sez Aylar önce
Chopperın meyvesi ile ilgili gelişmeler görürmüyüz (karasakalın güçlü şeytan meyvelerini topladığını duyduktan sonra chopper baya endişelenmişti)meyvesinin adı da hito hito no mi olunca insan merak ediyor karasakalın alacağı son meyvenin zoan tipi bir mevye olacağı düşünüldüğü için chopperın meyvesini alabilir mi.
Muhammed Hüseyin ERENGÜÇ
Herkes sadece Spandam'ın kılıcından söz ediyor ama Alabasta'da bay 4'ün silahı sosis köpeği meyvesi yemişti ve bildiğim kadarıyla aslında ilk gördüğümüz meyve kullanıcı eşya oydu. Acaba Vegapunk ile Mr. 4 veya Baroque Works'ün bir bağlantısı var mıdır?
VenCon
VenCon Aylar önce
Aga Luffy şu an ki gücüyle en baştan sona karşılaştığı tüm düşmanlarla tekrar karşılaşsa düşmanlar ne tepki verirdi tekrar meydan okumaya çalışırlar mıydı?
Sutlac34
Sutlac34 Aylar önce
@Eray Chotto mattero.Omae wa dare da ?
Eray
Eray Aylar önce
Bak sana olacakları söyleyim Wait a minute. Who are you?
MUSTAFA ÖZDEMİROĞLU
Sence wjcbeıdvh
Serafin Gerteb
Serafin Gerteb Aylar önce
Shanks'ın gücünü öğrendiğimizde onu çoğumuz serideki en güçlü gözüken kişilerin başında birinci sıraya koydu. Ancak o zamanlar, ikisinin de gücünün bilinmesine rağmen Whitebeard Dünya'daki En Güçlü Adam olarak tanınıyordu. Eğer Shanks bu kadar güçlüyse WB neden onun önündeydi ve biz buna yeteri kadar şahit olamadık? Yoksa ben mi bir şeyler kaçırdım?
Serkan Atmaca
Serkan Atmaca Aylar önce
Luffy ölü olmamasına rağmen yaşayanların gölgesini içine alabilmişti hatta bu sayede kılıç ustası gibi kılıç kullanabiliyordu , son sorunun cevabı meyve gücünü de kullanabilir olmalı.
yahya olgun
yahya olgun Aylar önce
Dragon'un yıllarca çok büyük bir hamle yapmamasının sebebi ne olabilir? Marineford gibi mükemmel bir fırsat varken dünya hükümetine karşı neden harekete geçmedi ve Sabo sayesinde zorunda kaldığı için harekete geçti? Sanki aman tadımız kaçmasın gibi takılıyor.
Helios 4.2
Helios 4.2 8 gün önce
5:04 Booney'in devrimci olma olasılığı nedense seriden şimdiye kadar aldığım vibe'a göre çok doğru geliyor... Küçük bir detay olarak Booney'in taktığı şapka Rusya'da takılan şapkaları anımsatıyor yani gerçek dünyadan bir esinlenme Rusya ilk akla dünya çapında bir devrimci ülke olarak akla geliyor... ABD ve Sovyetler arasında zamanında büyük çekişme olduğundan zamanında Türkiye'de bile devrimci olayları geçiyordu.. Konudan çok saptım belki Oda bu kadar derin düşünmemiştir belki sjsjdjsdjasd
Jiyu no Tame ni
Jiyu no Tame ni Aylar önce
Güçlü ödül avcılarının olmaması hakkında çok yakındığını fark ettim.Okur musun ? Yeni Dünya'da güçlü bir ödül avcısı olması için paradan daha iyi ödüller şart! İmparatorları yakalayabilecek kadar güçlü bir insan , zaten istediği kadar zengin olur. Bu nedenle ödül para yerine kutsal ejderlik , amiral rütbesi gibi büyük şeyler olmalı. Kısacası ödül avcılığının özü , basit korsanları yakalayarak hayatını idare edebilmek işte.
Furkan Özdemir
Furkan Özdemir Aylar önce
Boney birinin annesi çıkacak bence ace de olabilir luffy de. Ace in annesi olması düşük ihtimal rouge a benzemiyor ama iste meyvesi yüzünden azda olsa bu ihtimal var bence. Ama %90 luffy nin annesi. Bu denizcilerin onu almak icin bir amiral yollamasını, kumanin tayfaya sabody de yardim etmesini (karlicesinin ve dragonun oğlu) ace için üzülmesi de luffy nin kardeşi olması bence bakalim izleyip görürüz. Ki oda luffynin annesini gördüğümüzü söylüyor
Alperen Özen
Alperen Özen Aylar önce
Abi Moria'nın meyvesi Narutodaki Edo -tensei jutsusuna benziyor ki bu edo tensei muhabbetinden sonra narutonun bozmaya başladığını düşünürsek Oda-senseinin bu meyveyi biraz nörflemesi mantıklı değil mi
Lucky
Lucky Aylar önce
Abi Shanks büyüdükçe büyüyor Red filmindeki spoilerları sayarsak aynı oranda Mihawk da büyüyor olması lazım bu adamlar rakipti zamanında, Zoro bu adamı nasıl geçecek sonraki powerup'u şeytan meyvesiyle olabilir mi acaba? Enma'ya bir meyve filan yedirebilir mi?
Baran
Baran Aylar önce
Sence kayıp yüzyıl ve d nin anlamı joy boy elbafta açıklanma şansı varmı joyboy dev olduğu için belki ?
Doruk
Doruk Aylar önce
Luffy'e gear 6 gibi bir şey gelebilir mi sence biliyorum daha çok power up almaz dedin ama, bu da yine hayal gücüne bağlı olarak olma ihtimali olan bir şeymiş gibi geliyor. En azından son savaşta görebileceğimiz bir şeymiş gibi.
Recep İvedik 1 Saat
Hocam şimdi ortaya bir düşünce atıyorum ve umarım yeterince kişi bunu görür ve tartışırız.Düşüncem şu şekilde; Imu'nun ikonik olarak gösterilen bazı şeyleri var 1-duygusal(nefret ve kin dolu çocukça) 2-Gözleri 3-Giyimi ve tüm bunların dışında bulunduğu yerin gayet refah ve huzurlu gibi görünmesi ama heryere saçılmış posterler ve kılıçlar... Şimdi tüm bunlardan yola çıkarak Oda'nın bize birşeyler anlatmaya çalıştığını ve anlatmak istediği şeyin de özetle: 1-Im antik dönemlerden günümüze T.Law'un meyvesinin uyanışı sayesinde gelmiş. 2-Im geçmişte Ryuma ile tanışmış olma potansiyeli olan biri. 3-Im kılıçlara karşı özel zafiyeti olan hatta bu zafiyeti sapıklık düzeyinde olan ve değerlerini bilen biri. 4-Im çok güçlü bir kılıç ustası ve tıpkı Cavendish'in içindeki Hakuba gibi birşeyi kontrol etmeyi başarmış biri olduğundan gözleri bu şekilde,Mihawk gibi. 5-Bu ihtimal daha düşük ama Imu'nun bulunduğu yerdeki güçlü olduğunu bildiği tüm kılıçları teker teker denediğini ve bunları sevmediği karakterlerin posterleriyle yaptığını düşünüyorum(Yani eğer bu şık doğru çıkıyorsa olay çocukça olmaktan çıkar.
Sapraset T
Sapraset T Aylar önce
Yine büyük savaş ile ilgili bir soru. İnsanlar Luffynin kurtardığı ülkelerin Luffye yardım edeceğini düşünüyor sence Wano, Dressrosa gibi ülkelerin halkı yardıma gelir mi? Ben kessinlikle, ülkelerin halıkının ya da askerlerinin geleceğini beklemiyorum.
laylayloom
laylayloom Aylar önce
Shanks wano ya geldi hakisini herkes hissetti beyaz sakalın gemisine geldi herkes hissetti ama Marineford son anda coby yi kurtarana kadar kimse ne gördü ne hissetti. bu nasıl olabilir? kendisi demedimi düşman br ortamda kendime hakim olamıyorum diye.
Jigsawlaw
Jigsawlaw Aylar önce
Gear 5 Luffy Prime Whitebeard'ı yenebilir miydi ? Yenemezse bile Luffy'i yaşayan en güçlü adam ilan etmemize ne kadar kaldı ya da Whitebeard kadar iddialı olacak mı güç konusunda ?
Tetik
Tetik Aylar önce
Garp Xebec ve faydasını durdurduğu için ve korsanlar kralı ile kapışabildiği için ayrıca yonkou larin ona ayrı bi şekilde değerlendirmesi Garpın gücünün üst düzey olduğunu göstermez mi ?
gktg_ckl
gktg_ckl Aylar önce
Luffy eğer meyvesinin zoan olduğunu öğrenirse hibrit form için falan çabalar mı veya öyle birşey görür müyüz bence çok gerekli vitesler çok şey kaybettiriyor
Emirhan Yılmaz
Emirhan Yılmaz Aylar önce
Buggynin denizcilerin başına ödül koyması seride hayal kırıklığı yaratan ödül avcıları konseptini canlandırabilir mi ?
Yasmin Nisa Alkış
Abi umarım görürsün. Benim sorum vegapunk ceaser gibi karakterler insanı devleştirmek üzerine çalışmalar yaptı ancak elde tutulur bir başarı elde edemedi. Bunun aksine Luffy meyve uyanışı sayesinde deve dönüştü. Aynı şekilde kaidoyu da bir top haline getirmişti yani şişirmişti. Luffy uyanışını kullanarak insanlari dev haline getirebilir mi? Sonuçta bu hala onun hayal gücüne bağlı ayrıca gördüğümüz dev hasır şapkanın bununla bir ilgisi olabilir mi?
Nurullah1733
Nurullah1733 Aylar önce
Luffy tabi ki güçlenecek şaka mı bu? Luffy bu güçle değil joy boy olmak, one piece in yanından geçemez. Hakisini baya baya güçlendirmesi gerekiyor. Şu an sadece kullanmayı öğrendi.
Atom
Atom Aylar önce
abi bence zoro serinin en önemli karakterlerden biri abi bi gün zoro 1. klasman bir kılıç sahibi olabilirmi veya roger kadar luffy kadar güçlü olabilirmi abi bu arada seni izlemek baya sarıyor senin sayende birsürü bilgi öğrendim one piece hakkında müteşekkirim
Ekko
Ekko Aylar önce
abi sence imu bir kutsal ejder ve D melezi olup D'nin getirdiği hırs sebebiyle tüm dünyaya hükmetmek istemiş ve sonrasında diğer D'leri ortadan kaldırıp gizlice kutsal ejderleri yönetmeye başlamış olabilir mi?
Kawey
Kawey Aylar önce
Engin abi biliyoruzki kairoseki’nin şeytan meyvelerini etkisiz kılma yeteneği var peki sence bu SMİLE meyveleri içinde geçerli olurmu? Mesela Otama gibi meyvenin yan etkisinde olanlar kairoseki sayesinde bu sorunlarından kurtulabilirmi?
Ekko
Ekko Aylar önce
hocam mangada uçma gücü veren 5 şeytan meyvesi olduğu söyleniyor kaido, pell, marco ve king dışında 5.nin kim olduğu açıklandı mı yoksa ileride mi gösterilecek
Melih
Melih Aylar önce
Roger ile rayleigh ilk tanistiklarinda genç olduklarını görmüştük ve tayfa grandline a açılmadan önce laugttale de iken luffy bir barda yaşlı bir adam ile konuşuyordu hatta adam onu roger sanıyordu bir anlığına orada gördüğümüz flashback te rogerin orta yaşlı hâlini görüyoruz ve grand line a açılacağını söylüyor sence roger o genç halinden orta yaşlı haline kadar vaktini nasıl geçirdi seride küçük zaman dilimlerinde büyük olaylar görüyoruz ama roger denize açılmasından yillar sonra grandlinea giriyor
Hasan Gören
Hasan Gören Aylar önce
Nami'nin gazetelerden okuduğu sürekli darbe olan bir krallık vardı acaba nami o krallıkta doğup sonrasında doğu maviye getirilmiş biri olabilir mi?Usopp'un ve chopper'ın artık power up alması gerekmezmi çünkü formları yetersiz kalıyor ve usopp artık silah kullanmalı bence
Sevgi Erdem
Sevgi Erdem 18 gün önce
Benim sorum sizin teorinizle ilgili. Doflamingo, kutsal ejderlerin gücünden neden Shanks gibi yararlanamadı? Babası inkar ettiği için mi diyorum ama Shanks inkar etmekle de kalmıyor, Yonkou olarak adeta en güçlü düşman konumunda.
Atakan Akdemir
Atakan Akdemir Aylar önce
Gölge-Gölge meyvesi ile gölgesi alınan kişinin güneş ışığında öldüğünü biliyoruz yani bu meyve hızlı bir karakter de olsaydı aşırı güçlü olur muydu yoksa başka eksikleri var mı ?
Veysi a
Veysi a Aylar önce
Sanji aldığı pawerup sayesinde çok güçlendi. Quen in kılıcı parçalandı. Quen haki kullandığını varsayarsak sanji yenilmez mi oluyor? Yoksa quen haki kullanmamış mıdır?
İsa Dayı
İsa Dayı Aylar önce
Son gelişmelerden sonra shanksın en güçlü karakter olduğunu düşünüyoruz ama dragon hala bir soru işareti shanks seviyesinde mi yoksa çok daha güçlü bir karakter olarak mı sunulmasını istersin
pes nokta
pes nokta Aylar önce
Marineford’a orada ki insanlar shanks’ı nasıl fark edemedi diyorduk acaba gözlem hakisi katili olduğu için mi belki akainu’da onun için fark edemedi
Dark Dreams
Dark Dreams Aylar önce
Karasakal'ın abartılı güçlü yapıldığını düşünüyorum. Oda resmen boş karaktere basmış da basmış gücü.
gameLESS
gameLESS Aylar önce
abi Luffy güneş tanrısı olmasına rağmen yıldırım atabiliyor. Dragonda büyük ihtimale havayı kontrol ediyor aynı zamanda yıldırımda düşürebiliyor. Luffy yıldırım atması gen aktarrımı olabilirmi yoksa D ile alakalı bişeymi?
Ömer Batın Eşrefzat
Beyazsakal'ın çocukluk çizimindeki silahı 12 özel kılıçtan olan silahı değil fakat aynı tarzda silahlar. Silahı özel olarak sipariş etmiş olabilir mi yoksa tesadüf müdür?
Abdullah Koç
Abdullah Koç Aylar önce
Zoro ve Mihawk son duellosunu yaptığında Zoro kaybederse ne hissedersin ve bunun gibi hayaline ulaşamayan tayfa üyeleri olamsını ister misin?
Yasn Kvcs
Yasn Kvcs Aylar önce
Karakterlerin güç dışında yeterince geliştiklerini düşünüyor musun?
Victend Diss
Victend Diss Aylar önce
Poneglypleri okuma durumu babadan oğula aktarılmış sürekli. Oden okumayı biliyordu yani babası ona öğretti. Şu anda poneglyphleri okuyabilen robin dışında 1 kişi daha var. Ama nedense hiç dikkat çekilmedi buna. Momonosukeye de şu anda öğretecek kişi dedesi olacak. Bu durumda eğer kid ya da law bu bilgiyi herhangi birine yenilip zorla verirse ortalık çok fazla karışmaz mı? Bu kapıların kapalı kalmasını neden istediğini açıklar nitelikte olur momonosukenin. Odenin neden açmak istediği konusu da tamamen one piece ile ilgili diye düşünüyorum. Senin düşüncen nedir?
sadece ABDU
sadece ABDU Aylar önce
Abi usoppun Yasopp kadar güçlü olabilmesi için nasıl bir power upa ihtiyacı var? artık güçlenmesi lazım babası oğul vs si göreceğimizi düşünüyorum ama şuan usoppa kral hakisi de eklense kurtarmaz gibi
takamunTR
takamunTR Aylar önce
Kizarunun yavaşlığı tercihi bence izafiyet teorisinden gelme. ışık hızına yaklaştıkca kişi için zamanın yavaşlaması muhabbeti
Lily*
Lily* Aylar önce
Wano da Zoro'nun flashback ine dair bir şey görmedik. Sence gelecek arcta Zoro flashback'i gelir mi? Wano da gelmesi daha uygun olmaz mıydı?
oldtheband '
oldtheband ' Aylar önce
luffy, ace ve sabo'nun çocukken birlikte sakladıkları hazinelerine ne olmuştu?
Tarık Emir
Tarık Emir Aylar önce
Abi shanks sence neden rafthel in yerini rayleigh den öğrenmiyor(dizide birşey kaçırdıysam kusura bakmayın)
A Kind of Magic
A Kind of Magic Aylar önce
@Fiskoslu Rayleigh'e demiyor Ben Beckmann'a diyor
Fiskoslu
Fiskoslu Aylar önce
Mangada diyor zaten rayleighe "Artık one piece i bulmanın zamanı geldi."
The Scorlling
The Scorlling Aylar önce
@GigaChad Pepe knk güncelim adam rafthelin yerini sormuş son ad sın değil rafthelin yeri belli şuanda dünyadaki insanlar tarafından son ada olarak biliniyor robin law shanks udon... Gibi çarlar biliyor onun son ada olmadığını
A Kind of Magic
A Kind of Magic Aylar önce
@Ahmet Eraslan Bu benim teorim : Bence Shanks Raftel'in yerini biliyor , yol poneglifine ihtiyacı yok ondan sormuyor Rayleigh'e.
GigaChad Pepe
GigaChad Pepe Aylar önce
@Ahmet Eraslan aynen öyle düşünüyor Shanks’da. Zaten Roger bizimle gelsene dediğinde reddetmişti Shanks, kendi tayfamla giderim demişti.
Haşmetli Müco
Haşmetli Müco Aylar önce
Boney in sonsuza kadar yaşama yeteneği olabilir mi? Meyvesi sürekli gençleştiriyo sonuçta.
Abdullah
Abdullah Aylar önce
Bence shanks imunun çocuğu xebec imunun çocuğunu kaçırıp dünya kralı olmak için tehdit edicekti böyle olursa shanksın goroseilerin yanına babasının oteli gibi girmesi normal olur
HAGAREN FMA
HAGAREN FMA Aylar önce
Abi neden hala seride bu mizu mizu no mi (su meyvesi) kullanıcısı yok? Neredeyse her elementten meyve kullanıcısını gördük. Ben denizler dünyasında aşırı güçlü olur, deniz taşından felan etkilenmez diye düşünmüştüm ama mevzu daha derin gibi.
Zoirn
Zoirn Aylar önce
Bi' rivayete göre mangaka manga olay örgülerini yazarken gelip buradan videoları izler, teorileri inceler ve fikirlere göz atar, akabinde her şeyi baştan düzenler ve soru cevap etkinliğini buradan aldığı cevaplara göre gerçekleştirir.
Dogu Eşrefoğlu
Dogu Eşrefoğlu Aylar önce
Luffynin meyve konusun pup almayacağına bende katılıyorum ama haki konusunda hala pup alacağını düşünüyorum.
Toprak Mirik
Toprak Mirik Aylar önce
abi 1044. bölümde luffy uyanışını yaptığı zaman gear 5 in onun zirvesi olduğunu söylemişti ama goroseiler luffy nin uyanışının ona özgürlük ve hayal gücü kattığını ve bunu kullanarak savaşabildiğini söylemişti. Bence luffy nin hala bir gear 6 hatta hayal gücünü zorlarsa gear 7 sinin bile olabileceğini düşünüyorum ama luffy gear 5 in onun zirvesi olduğunu düşündüğünden kendini kısıtlıyo gibi geliyo bana (not: hayal gücünün lastik güçleriyle kısıtlı olduğunu biliyorum bunları kullanarak bir şey yapabilir mi acaba diye soruyorum?)
PPY yorick oğuzhan
engin reis zoronun şu anki kılıçları yerine 3 şeytan meyvesi yemiş kılıç verme hakkın olsaydı bunlar hangi meyveler olurdu ve neden ?
berk metin
berk metin Aylar önce
Buggy serinin sonlarına yaklaştığımızda nasıl tesadüfler yaşayabilir? örneğin başka bir kişinin yendiği birini buggy yenmiş gibi gösterirlermi?
Ali Türkyılmaz
Ali Türkyılmaz Aylar önce
Merhabalar Abi Benim Kafama Birşey Takıldı Hükümetteki Dev Hasır Şapkayı Gol D. Roger Güç Göstergesi Olarak Gizlice Yapmış Olabilirmi? Bence En Büyük Racon Olur
soner karaboyun
soner karaboyun Aylar önce
Benim sorum biraz eskiden ve şimdi ile alakalı. Marineford da luffy mihawk ın saldırısını durdurmak için buggyi yukarıdan çekiyor ve saldırı buggy i 2 ye bölüyor. Buggyin gözlüm haki üst seviye mi? çok ama çok hızlı bir şekilde gerçeklen bu olayda mihawkın haki kullanmamasına imkan yok çünkü kılıcı kara kılıc hakile kaplanmış kılıç. Buggy nasıl direk kendisini ayrıdı?
Çağdaş Sakar
Çağdaş Sakar Aylar önce
Buggy sence bountyde ne kadar olmuştur bu son yaptığını daha önce kimse yapmamıştı bir de mihawkın gücünü bilmiyoruz ama çok güçlü oldğu belli crocodile a buff gelirmi bu sebeplerden dolayı
Limativ
Limativ Aylar önce
Kaido ve big mom öldüğünü düşünüyorum öldüklerini var sayarsak o kadar güçlü 2 meyve sence serinin ilerliyen son zamanlarında tekrar karşımıza çıkar mı?
Furkan Dalkılıç
Furkan Dalkılıç Aylar önce
abi red ffilminin spolarına göre shanks görüş hakisini iptal edebiliyor bu iptal etme olayı hakisinin kuvveti yüzündenmi yoksa skypie da luffynin enele yaptığı şekilde beyninin içini boşaltmayla ilgili olabilirmi görüş hakisi aslında geleceği görmekten ziyade karşındakinni aklını okumak içinde kullanılabiliyorsa ?
Sinan Haliloğlu
Sinan Haliloğlu Aylar önce
Luffy nin meyvesinin lastik değil insan meyvesi olduğunu öğrendik bu durum elektriği geçirmeme olayıyla tezat değil mi savaşırken buna bağlamıştı bi kaç kez üzerine basa basa mangaka
Efe Rençberoğlu
Efe Rençberoğlu Aylar önce
Acaba karasakal gerçekten iki tane meyveyi nası yedi ? shanksin kılıcında bahsettiğin gibi cansız bir nesneye beyazsakalın meyvesini yedirmiş olabilirmi? Yada tamamen kendi vucudunun dayanıklılığı sayesindemi bu şekil birşey yapabildi?
Ömer KARAKUŞ
Ömer KARAKUŞ Aylar önce
Shanks luffyi kurtarırken neden vücudunu haki ile kaplamadı da kolunu kaptırdı, shanks hakisini gördük devasa gücü var mihawk ile kılıç ustalığı eşdeğer görülüyordu acaba mihawk ın da kral hakisi varmıdır var ise eşdeğer midir? (Kılıçlarını haki ile kaplayarak dovustuklerini varsayarak sordum)
Sutlac34
Sutlac34 Aylar önce
Abi sence seride gücünü Shanks gibi hakiden alan bi amiral görsek çok iyi olmazmıydı ? Ve olsaydı şuana kadar gördüğümüz amirallerden en çok hangisine yakışırdı ?
Kakashi Dattebayo
Kakashi Dattebayo Aylar önce
Abi wanoda law sanjinin germa kıyafetini tanıyıp bunun çizgi romanlarda yer aldığını söyledi. Sanji çocukken germadan kaçmadımı? Mantıklı olarak germa zımbırtısını hiç denemiş olması gerekir. O zaman nasıl hikayerlerde, çizgi romanlarda yer alıyor?
Çağdaş Çiğdemoğlu
vay be 400 aboneden beri buradayim kendimi amiral rutbesinde gormek gururlandirdi yolun acik olsun engin abi
efe cagdas
efe cagdas Aylar önce
son manga bölümlerinden önce güç sıralaması olarak en güçlü beyazsakal iken bi anda unutuldu yani beyazsakal yaşarken shanks da vardı ama en güçlü olarak anılmıyodu şu anki en iyiler beyazsakalı nasıl geride bıraktı ?
Metehan aytemiz
Metehan aytemiz Aylar önce
abi sence sanjiden kralın hakisi çıkar mı? sonuçta zamanında kuzey maviyi fethetmiş bir soyun prensi kralın hakisi olmaması saçma olur gibi geliyor bana.
LazyMoon
LazyMoon Aylar önce
Son savaşta yıkımın kutsal topraklara taşınacağını düşünüyor çoğu kişi. Böyle bi durumda Shanks bu savaşa taraf olur mu?
Yasin Kılıç
Yasin Kılıç Aylar önce
Abi sence herşeyin kökeni (Haki, Şeytan Meyveleri vs.) açıklanır mı mesela ben "Tanrının Doğal Düşmanı" Kavramını D.ler ve Kutsal Ejderler arasındaki rekabetin belli olması için kullanıldığını düşünüyorum bunun altında da farklı bir köken olabilir mi Sence ?
Görkem Taylan
Görkem Taylan Aylar önce
Seride Guclu karakterleri korsan avcisi yapicak olsan kimleri yapardin mesela ben Katakuri derdim bence gayet guclu ve seriye farkli bir tat katardi
Candas Salman
Candas Salman Aylar önce
Slm sizce One Piece serisi içinde tanrı vadisi ni konu alıcak bir flashback görücek miyiz yoksa seri bittikten sonra yeni bir seri olarak daha önceki zamanları anlatan hata 800 yıl önceki hikayeleri anlatan yeni bir seri gelicek midir ?
Alperen Özen
Alperen Özen Aylar önce
Abi seride istemediğin 3 şeytan meyvesi (seride bulunanları çıkarabilirsin ya da olmayan bir meyve gelmesin diyebilirsin)
kerim onay
kerim onay Aylar önce
Logia tipi meyve kullanıcıları hala insan mı ? Yani insan bedenine hala sahipler mi ? Mesela Akainu sadece lavdan mı oluşuyor ? Eğer öyle ise gözleri nasıl görüyor ya da nasıl nefes alıyor ? İstediği gibi kaybolan uzuvları yeniden çıkarabildiğine göre kendi vücudunu kalıcı olarak modifiye edebilir mi ? Mesela lavdan kanatlar oluştursun sonra kanatları kopan koluna yaptığı gibi lavdan geri bedenine dönüştürsün ? Ya da lav üretip üretip kendi üstüne yığsın sonra lavı geri bedenine dönüştürüp 100 metre uzunluğunda bir dev olsun.Logia tipi meyveler bunları yapabilir mi ?
Irfan Cecen
Irfan Cecen Aylar önce
engin merhaba, odanin sbsi yayinlandi gecen gun ve assiri kötüydü. Oda ile sbs yapma firsatin olsa cevabini alabileceğin sorular soracak olsan(ki cevap vermiyor asil aklimizdaki sorulara.im kim vs) ne veya neler sormak isterdin?
Ateş
Ateş Aylar önce
son chapterlarda zeusu gösterdiler. Big mom ölmedi mi ? big mom bayılınca ve hafızasını kaybedince bile kullandığı ruhların bayıldığını görmüştük big mom hala ölmedi mi acaba? yoksa big mom zeusu evlatlıktan red mi etti :D
shiny panda
shiny panda Aylar önce
shanks luffy meyveyi yedikten sonra ilk bölümlerde luffy'e meyveleri anlatıyor ve arada şöyle bir cümle geçiyor "ateşi manipüle etmek, (rüzgarı veya suyu) manipüle etmek" rüzgar veya su ikisinden biri diyordu şimdi tam hatırlayamadım ama mangada geçiyomu bilmiyorum ama animede net hatırlıyorum su veya rüzgar diyodu sen ne düşünüyorsun
berko1000
berko1000 Aylar önce
Merhaba Engin abi benim aklıma şu soru geldi . Yamato tayfaya katılmadı acaba oden ile paralellik olsun diye bu şekil olmuş olabilir mi , biliyorsunuz oden ilk beyazsakal sonra Roger korsanlarına katıldı . Bunun gibi bir şey olur mu yamato için ve seride Roger - beyazsakal ilişkisi çok başarılı ama luffy ile birinin böyle bir ilişkisi yok acaba luffy ile hem rakip fakat bir yandan iyi bir dost mu geliyor şimdiden teşekkür ederim 🙏
Sonraki
[Endormez Vous] Relaxation Pluie & Orage
3:58:14