Karanlık

"United States of Europe": how Austria became Austria-Hungary // History without myths 

Історія Без Міфів
görünümler 169 B
50% 1

👉 NBU special account UA843000010000000047330992708
www.epravda.com.ua/news/2022/...
👉 Charitable organization Come back alive
www.comebackalive.in.ua/uk/do...
👉 Serhiy Prytula Charity Fund
Privat card top-up: 5168742063537207
RECEIVER: PRYTULA SERHIY DMYTROVYCH
👉 Purchase of equipment at the initiative of KARNA and THE HARDKISS
Replenishment of the card
Recipient: Lozyuk O.S.
Private: 5169360017327051
Mono: 4441114453230607
👉 Charitable organization supporting the Territorial Defense Forces of Ukraine Group 35
bit.ly/3KbGCKM
👉 Volunteer rescue organization MotoHelp motohelp.ua/donate
🔥 Our merch 👉 / cyjpgybove5 or t.me/historywithoutmyths
Become our sponsor / @istoriyabezmifiv
Support us on Patreon 💰 / historyua
Our monoBank 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
PrivatBank 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
FB 👉 / historywithoutmyths
Instagram 👉 / historywithoutmyths
Cooperation 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
In 1867, as a result of a political compromise, Austria-Hungary appeared on the world map - a dual state, which is called the prototype of the EU or the "United States of Europe". It included the territories of the modern Lviv, Ivano-Frankivsk, Ternopil, Chernivtsi, Transcarpathian regions of Ukraine. It so happened that in our country it is mentioned much less often than the Russian Empire. Although this is an integral and very interesting part of our - European - history. Was Austria-Hungary "a patchwork monarchy", "a prison of nations" or "the most comfortable empire in the world", what ideals did Franz Joseph I profess and why the term "Austro-Hungarian Empire" is incorrect - we tell in the video, the topic of which was chosen by the patrons of our channel .
"History Without Myths" is a popular channel about the past of Ukraine and the world without embellishments and falsifications. The experts of our programs are professional historians (doctors and candidates of historical sciences, professors, associate professors, employees of scientific institutes and historical museums), each of whom is a specialist in a specific issue. The topics of the issues cover all periods and cover a wide range of issues: political, military, economic history, history of international relations, history of culture, arts and sports, biographies of prominent personalities.
The goal of our project is to disprove anti-scientific myths, fakes and stereotypes about Ukraine and Ukrainians, spread public interest in history, pride in the glorious past, victories and achievements of the Ukrainian people, promote the consolidation of Ukrainian society, and create a positive image of Ukraine and Ukrainians.
Every week, 2 new videos are released on the channel: on Wednesday "History without myths" at 14.00 and on Saturday "10 questions to the historian" at 12.00.

katma

 

28 Haz 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 753   
@IstoriyaBezMifiv
*Друзі, а чи відчували ви коли-небудь ностальгію за Австро-Угорщиною?* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP, на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598 або через "Спонсорство" тут - на TRvid.
@vladlenmaraiev1867
@Олексій Довженко А який саме?
@vladlenmaraiev1867
@Олексій Довженко Дякую
@Olena_M_
@Olena_M_ Yıl önce
Не відчувала. Мені подобається наша незалежність. І хоч в моєму місті багато архітектури, яка нагадує про той період, але ностальгувати за будь-якою імперією це показувати свою меншовартість, як на мене.
@clioslover
@clioslover Yıl önce
Нажаль, вже забув ті часи😅. Але напевно було буремно. Хоча архітектура - цілком-цілком. Дякую за відео!)
@vladlenmaraiev1867
@@clioslover Спасибі навзаєм)
@tsankovlad
@tsankovlad Yıl önce
Цікаво, дякую! Історія нашого світу зовсім не така, якою нам її раніше намалювали силні світу цього. Вона писалась, якраз під них і викривлена до невпізнанності. Тому сьогодні альтернативщики так багато відкривають, знаходять і доказують протилежне. А ще, наш світ зповністю програмний і все в ньому по програмам Творця. Ми повинні були знати ці програми, навчитись в них жити і творити. На жаль, так і не навчились. В цьому і є наша найбільша біда. Наш світ закривається і ми знаходимось в самому кінці його програми. Закриється наш світ, зникнемо і ми. Що ж нам робити в такій катастрофічній ситуації і як бути? Відповідь є і вона в тім, що нам всім потрібно сідати заново за парти, вивчати програми Творця і прийняти в них найактивнішу участь для зміни всього на краще у нашому світі. Зробити це біль ше нікому, адже у Творця немає інших рук, окрім нас. Кому потрібна така інформація і бажає з нею ознайомитись, то можна набрати просто текстом в пошуковику - "знакомство с новой научной парадигмой" - де все описано більш глибоко і доступно.
@skoropadchyk
@skoropadchyk Yıl önce
Шує
@breakingnews9274
Це круто, що Україна мала своїх Січових стрільців в армії Австрії, парламентарів та інші свободи. Завдяки всім цим факторам на заході України такі паторіотичні та свідомі люди
@user-ly2ow8nj9i
@user-ly2ow8nj9i Yıl önce
@Петя и волк Насправді самі люди себе звали русинами, а не руссскими
@Pankrat1973
@Pankrat1973 Yıl önce
@Петя и волк йшов би ти петя за вовками
@user-zz5yq6tn9e
@user-zz5yq6tn9e Yıl önce
Ви кажете, що украiнцi Мали свободи в Австроугорщинi? Дуже дивно про це чути..
@user-dp2bg9bx8n
@user-dp2bg9bx8n 5 aylar önce
@@user-zz5yq6tn9e ...під комуняками мали ...свободу і розвиток в нікуди........
@AnthonyDSteiner
@AnthonyDSteiner Yıl önce
Завдяки тому, що Україна була частиною Австро-Угорщини було можливий друк українських книжок, коли це заборонили в РІ; Хоч якась частина українців жила в державі, де думка населення мала якесь значення, що допомогло нам не перетворитися на Білорусь в кінцевому результаті;Учасники українського руху мали змогу переховуватися від переслідувань в РІ;
@TVideocrytyka
@TVideocrytyka Yıl önce
Трохи криво зформульовано ! НЕ "...завдяки тому що була частиною АУ..." а завдяки тому, що АУ все ж не перетворилась на тоталітарну казарму... Хоча такі спроби були хоч би і з допомогою рос.царя або й своїми силами Див. Талєргоф.
@TVideocrytyka
@TVideocrytyka Yıl önce
@Петя и волк "Волчіна позорна", що ти сюди прилізло ти тупе створіння подивись, що навіть Уваров ( синок самого творця "русского міра" ) визнав, що за межами сучасної України плюс Курська область та Кубань ( теж наші землі які "совок" зкомуніздив для РСФСР ), археологічних знахідок про перебування там слов'ян не знайдено ! Так що, мокша,мордва,ерзя ( угрофінська чи татарська чи бурятська чи кавказька чи чукотська ) не воняй тут ! Ти, по любому, до слов'ян ніяким боком не належиш ! Та навіть ті самі угри і болгари і фіни, всі від вас переселились подалі ! Ви дич садистська московія - гнила вода улус орди !
@AnthonyDSteiner
@AnthonyDSteiner Yıl önce
@Петя и волк сказав житель держави, яку придумали випускники могилянки
@AnthonyDSteiner
@AnthonyDSteiner Yıl önce
@Петя и волк взагалі від Сяну до Дону, неук
@oleksandrpetryk2002
Чудово, що «Історія без міфів» піднімає тему про цю доволі незвичайну «клаптикову» імперію Європи, в складі якої були і наші українські землі.
@andrew2223
@andrew2223 Yıl önce
Говорили, балакали - сіли й заплакали. Для кого протягом 20 хв розповідали, що то не імперія, а дуальна держава?!
@oleksandrpetryk2002
@@andrew2223 Цей коментар було написано ще до того як відео було повністю оприлюднене.
@arty__art2173
@arty__art2173 Yıl önce
@@andrew2223 малось на увазі саме частина земель Габсбургів.
@ivanpopadynetz1888
Колись, коли моя бабця ще жила, то розказувала мені історію своєї бабці, як та порівнювали життя за часів Австрії, Польщі, німців та союзу. То за Австрії було найкраще, свобода віросповідання, навчання. Більшменш нормальна судова система.
@user-uz6vj1hm7v
@user-uz6vj1hm7v Yıl önce
Мені теж розказувала сусідка що її брат працював на зілізній дорозі і на свою зарплату купив корову а чого вона про це говорила тому що хотіли купити корову а збирати гроші потрібно було пів року
@TVideocrytyka
@TVideocrytyka Yıl önce
@@user-uz6vj1hm7v Коли хотіли купити корову? скільки заробляли ? Ким був на залізниці машиністом чи провідником чи проходчиком ? І до чого тут взагалі корова ?
@user-fb1dr1pv7e
@user-fb1dr1pv7e Yıl önce
Владимир Путин - суеверный человек и нередко прибегает к разного рода псевдооккультным практикам, считая, что это помогает в решении проблем и достижении целей. А о том, что президенту привозят "ряженых" православных старцев и иных шарлатанов, выдающих себя за целителей, давно известно всем, кто более-менее интересуется внутренней жизнью Кремля. Чего стоит один "старец" Илий, который обслужил практически всю верхушку российской власти. И о поездках президента с Шойгу для участия в шаманских обрядах мы рассказывали не раз. Но с ухудшением состояния здоровья Путина, идиотизм магических псевдопрактик расширяет границы. Не так давнов сочинской резиденции президента Путина произошло событие, как будто скопированное из какого-то фильма ужасов категории "В". Несколько ранее в резиденцию доставили некий артефакт якобы аж из самой Антарктиды!!! По уверениям причастных к этому артефакту , он способен - ни много, ни мало - оживлять мертвую плоть!!! Для проверки этого утверждения в резиденцию также были доставлены пять черных кабанов из Испании. (Почему из Испании - нас не спрашивайте, ответа нет.) Предполагалось умертвить пятерых кабанов, а затем с помощь «артефакта из Антарктиды» одного из них оживить. Подобное фантасмагорическое безумие происходит потому, что президент Путин обуреваем желанием жить - и желательно вечно. Чем хуже его здоровье и чем ближе он к смертному одру, тем более шарлатанские способы излечения им востребованы. Но нынешний, конечно, побил все рекорды идиотизма. Кстати, мы проконсультировались с людьми, которые с научной точки зрения изучают историю оккультных традиций и обрядов и они однозначно нам сказали,что за проверкой на животных, по идее, должна последовать проверка на людях הדבר שאנו הכי לא מעוניינים בו, זה שהשיניים התותבות יתחילו לזוז, לנוע או ליפול במהלך אכילה, אך מדובר בדבר שמתרחש לפעמים. בשל כך, מצאו דרך יציבה יותר ואיכותית והיא תותבות על שתלים. בכתבה הבאה נדבר על האפשרות הזו שיניים שלנו הם כבר לא מה שהם היו בעבר כשהיינו צעירים יותר. הן פחות חזקות ויש אנשים שמתמודדים גם עם דלקות חניכיים שהרסו את השיניים, נסיגות חניכיים, עששת, גידולים או נגעים ודלילות עצם. לכם שיניים תותבות כסט שיניים או תותבות על גבי שתלים והם ניזוקו מכל סיבה שהיא, עליכם לחפש מעבדת שיניים איכותית שתבצע עבורכם תיקון מקצועי של החלק
@mihaylou587
@mihaylou587 Yıl önce
TVideocrytyka * А до того, що в роssійській імперії перед революцією, машиніст паровоза отримував отримував до 70 рублів, корова коштувала 3-5руб, (це мені моя баба розказувала) в Ташкенті баран(не баранчик) коштував рубль, а в Самарканді, Бухарі і інших малих містечках Середньої Азії 50 коп. Тож тому і казали: "Ташкент город хлебный"
@mihaylou587
@mihaylou587 Yıl önce
І Стефан Цвейг у своїх спогадах описує, що ще до першої світової війни Австрія особливо і майже вся Європа жили доситьь добре. Без всіляких паспортів подорожувати по всьому світуУвейг і в Вндію з'їздив і в Америку і по Європі подорожквав без паспорта. Після Першох війни закрутили гайки, вже після другої... Дякувати треба всіляким соціалістам, які і тепер нам готують , К19, і цією військовою аферою цифровий концтабір, а ми, як дурні радіємо, слухаючи нашого продажного очільника, куклу в руках ляльководів. За поребриком і океаном такі ж очільники. Але того, хто прийшов нас вбивати, треба знищити
@morenad1984
@morenad1984 Yıl önce
Ні, не сумуємо за Австро-Угорщиною. Сумуємо за Україною! Просто Україною. Україночкою. Українусічкою. Тримаймося рідненькі❤
@bstmehanik
@bstmehanik Yıl önce
А вона вже була?
@waleriymazur8014
@@bstmehanik Ну, може хтось і не помітив! Але вона (Україна), таки є!!!
@bstmehanik
@bstmehanik Yıl önce
@@waleriymazur8014 це ж не я про неї в минулому часі?
@RosaMoya.
@RosaMoya. 3 gün önce
​@@bstmehanikбула з давен - давніх часів !!!!
@nataliiavorona
@nataliiavorona Yıl önce
"Свобода ніколи не дається даром". Як же влучно.
@Pablo_of_Gondolin
По нашій Львівській бруківці, ще Цісар їздив!) Дякую за випуск.
@Pankrat1973
@Pankrat1973 Yıl önce
Чернівці те саме :)
@oleksandroleksandrovich6079
У моєму місті поліклініка яку побудували австрійці досі працює. Також ратушу збудували. А ще я замітив що були дуже якісні будівельні матеріали. Тай взагалі ніколи нічого поганого не чув про австрійців...тільки хороше.
@user-yr3rs5jn1v
@user-yr3rs5jn1v Yıl önce
Отут уже, може, дякуймо не так австрійцям, як місцевим ратушам, серед радників яких було чимало українців. І архітекторам, серед яких теж були українці (згадаймо В.Нагірного чи І.Левинського у Львові).
@mitologia_
@mitologia_ Yıl önce
О, досвід Угорщини щодо змадярщення, то треба застрахованих для зукраїнщення, бо досі культура не отримує належного догляду. Тільки популістичне перейменування вулиць відбувається... Вподобайка одразу за випуск ❤️
@andriykhomyak
@andriykhomyak Yıl önce
Дякую за презентацію важливих тем! Слава Україні! Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛
@borysd6339
@borysd6339 Yıl önce
В шкільні і студентські роки не любив вивчати історію - не сприймалася. І книжкові матеріали були перевантажені фактами без глибокого аналізу . Завдяки каналу я по-іншому почав дивитися на світову історію. Дякую за вашу роботу! За 20 хвилин засвоїв більше, ніж би вивчив на декількох університетських парах 👌
@ollabrams1354
@ollabrams1354 Yıl önce
Ностальгию по Австро-Венгрии я на себе почувствовал в г. Коломые. В нулевые годы мне довелось побывать в этом очень милом городке, про который сами местные жители мне почему-то спели самоуничижительную частушку: "Коломия не помиї - Коломия місто!". Я в то время искал мастера переложить старую черепичную крышу, а толковых специалистов по черепице тогда, да думаю и сейчас, крайне мало. И вот там меня познакомили с одним старичком-кровельщиком. Он мне сделал небольшую экскурсию по городу показывая свою работу на крышах с разного вида черепицей: - "Оця широка - польська, ото вон угорська, ота погана - радянська, а це ще цісарська". Самой лучшей черепицей с его слов была именно цисарська - ровнесенька и цилисенька, тогда как погана радянська "з заводу крива вийшла та ще й на сонци крутить так, що рэпаеться"... Ну и так по всему городу - хозяева домиков хвастались чугунными канализационными люками и уличными водоколонками "ще цисарськоъ добы". Там же мне рассказывали легенду о том, что император был в Коломые и сказал она ему понравилась больше Черновцов, и этот комплимент греет им душу даже спустя столетия.
@Pankrat1973
@Pankrat1973 Yıl önce
В мене є румунська черепиця , але вона зроблене на австрійському заводі і тими ж людьми , просто вже в 1920 их роках
@olhapoliova9636
@olhapoliova9636 8 aylar önce
А чому це пісенька "самоунічіжитєльная", якщо це класика фольклору - іронічно-саркастична коломийка. Ех, навіть ваш коментар просякнутий імперськістю, зверхністю, а мова написання тільки підсилює це.
@user-bu8vo9hg3z
@user-bu8vo9hg3z Yıl önce
Спасибі величезне за вашу працю! Обожнюю таку тему, як Австро-Угорщина. Слава Україні!
@IstoriyaBezMifiv
Героям Слава!
@user-fp9dt6sp8y
@user-fp9dt6sp8y Yıl önce
Це був Сонячний період...
@user-bu8vo9hg3z
@user-bu8vo9hg3z Yıl önce
@@user-fp9dt6sp8y А що сонячного було?
@user-bu8vo9hg3z
@user-bu8vo9hg3z Yıl önce
@Петя и волк Нацики - на росие, а в Украине настоящие герои и защитники, которые сломят шею любому врагу.
@anchxrite5591
@anchxrite5591 Yıl önce
@Петя и волк клоун, свали в свой чебурнет и там сиди.
@alexandraoli7335
Коментар на підтримку відео ☺ Хай квітне український ютуб ♥ 🇺🇦
@volodymyrdanyliv5102
Дякую. В нас на Галичині ще досі за Австрію з теплом в серці згадують
@user-if9cn8if3h
@user-if9cn8if3h Yıl önce
Погоджуюся з іншими, тема про Австро-Угорщину щось новеньке, про неї звикли сильно не згадувати, а дарма... Дякую за відео💙💛 Щодо Австро-Угорщини складно сказати, це було так давно, але навряд би сумував. Як ніяк, українці не були б рівні серед рівних, та й як на мене вона всеодно б почала розвалюватися і без війни.
@IstoriyaBezMifiv
Так, будь-якій імперії призначено розвалитися. Просто одні події прискорюють цей процес, інші - здатні вповільнити.
@bstmehanik
@bstmehanik Yıl önce
А де в той час українці мали більше прав і свобод??
@MrDiabliuss
@MrDiabliuss Yıl önce
@@bstmehanik не в російській імперії :)
@bstmehanik
@bstmehanik Yıl önce
@@MrDiabliuss так ото ж. Радіймо разом що Букоавина сьогодні частково українська, та не ображайте автохтонів. Нам від втрати батьківщини не має приводу радіти. Надто багато життів це коштувало.
@DmytroBaldr82
@DmytroBaldr82 Yıl önce
Дякую Вашому каналу за цікавий та інформативний контент! Вподобайку натиснуто. Хай квітне Український Ютуб! Слава ЗСУ! Україна переможе бо з Нею Правда!
@IstoriyaBezMifiv
Героям Слава! Правда на нашому боці.
@XTocb_3_YkpaiHu
@XTocb_3_YkpaiHu Yıl önce
Думаю що буде класно! Як завжди та повчально! Слава Україні!
@vladlenmaraiev1867
Героям Слава!
@XTocb_3_YkpaiHu
@XTocb_3_YkpaiHu Yıl önce
@@vladlenmaraiev1867 Слава нації!
@XTocb_3_YkpaiHu
@XTocb_3_YkpaiHu Yıl önce
@Moderator RedDot Слава нації!
@XTocb_3_YkpaiHu
@XTocb_3_YkpaiHu Yıl önce
@Ольга Скрижицька Слава нації!
@user-zz5sp2hu9c
@user-zz5sp2hu9c Yıl önce
Дуже дякую за такий зважений та об'єктивний погляд на Австро - Угорщіну ! Українці колишньої підавстрійської України, хорвати, словенці та євреї по всьому світу досі з ностальгією згадують часи Австро - Угорщіни !
@user-hg8bh9do7w
@user-hg8bh9do7w Yıl önce
Нарешті! Я жду це як свято. Надіюсь буде розказувати Владлен Мараєв, бо його випуски засвоюються мені набагато краще.
@vitad1272
@vitad1272 Yıl önce
Дуже цікава тема - дякую :) Я з Галичини, отже з тої частини України, яка була в складі Австро-Угорщини, якщо чесно - ніколи не мала якихось почуттів через її розпад. Мої бабусі і дідусі розповідали про свою молодість - та це був час спочотку Польщі, потім - совітів, і якось не було в тих розповідях ніяких райських часів. А біографія Франка, якщо чесно, теж не сприяла виникненню великої любові до Австро-Угорщини. Вже в універі я склала для себе завершену картину даної держави. Ну і що ж: не найгірші часи, але і не ідеальні. Ну якось нема в України чогось ідеального в минулому, за що можем зачепитися і розслабитися: вся наша увага на майбутньому і сьогоденній боротьбі за нього 😅
@IstoriyaBezMifiv
Ідеального взагалі не буває) до нього можна лише прагнути і працювати заради цього.
@vitad1272
@vitad1272 Yıl önce
@@IstoriyaBezMifiv так, погоджуюсь :)
@barmaleichik
@barmaleichik Yıl önce
И так по кругу
@vitad1272
@vitad1272 Yıl önce
@@barmaleichik в ідеалі це не коло - а спіраль, чи як серпантин на горі... Коли по колу то це вже деградація 😅
@barmaleichik
@barmaleichik Yıl önce
@@vitad1272 тому и коло ,
@vasylkundyk7018
@vasylkundyk7018 Yıl önce
Дякую, дуже чекав! побільше історій про Австро Угорський період!
@user-ds4ok4mv6n
@user-ds4ok4mv6n Yıl önce
Позитивно ставлюся до Австро-Угорщини, адже у цій імперії не було самодержавства з 1848 та й визнавалися права народів на свою культурну автономію. Всі народи були рівні. Майже.
@user-xl3pf9gk1u
@user-xl3pf9gk1u Yıl önce
Там ще все дуже залежало від того який був статус народу до його входження. Ми були під владою Речі Посполитої і війшли туди кріпаками. Хоча до початку 1 світової війни люди себе викупили.
@user-ds4ok4mv6n
@user-ds4ok4mv6n Yıl önce
@@user-xl3pf9gk1u кріпацтво частини селян було поширене в багатьох країнах Європи до 19 ст. Річ Посполита не виключення.
@AndrD1406
@AndrD1406 Yıl önce
@@user-xl3pf9gk1u була до 1848 панщина, але це більше як громадські роботи. Просто зобов'язання пропрацювати скількись годин на тиждень, Марія Терезія дуже скоротила час. А в Російській імперії було рабство, де є кріпак, якого можна продати як тварину
@user-xl3pf9gk1u
@user-xl3pf9gk1u Yıl önce
@@AndrD1406 Навіть в Речі Посполитій можна було себе викупити на Різдво. А це 15-16 сторіччя коли гуманізм тільки зароджувався. Я просто хотів сказати ми не мали власної держави,а були під владою наприклад Польщі. Польщу поділили. Однак,устрій який був такий і зберігся. І вийшло що були майже під контролем поляків які в свою чергу керувалися австрійцями. В українців в Австрійській імперії на початку був низький статус.
@maksym_malinovskiy
Хотілося б більше контенту саме про світову історію. Українською на ютубі великий дефіцит
@IstoriyaBezMifiv
Згодні з Вами. У Червні ми вже випустили 3 відео на теми світової історії. Будемо й далі знімати.
@user-tl8xd5iy6t
@user-tl8xd5iy6t Yıl önce
👍👍👍👍👍 Сподіваюсь про Генштаб буде))
@ross1081
@ross1081 Yıl önce
Класне відео. Давайте ще про Чехо-Словаччину. Дуже цікаво буде послухати, і ще й як частину Української історії, бо мала в своєму складі частину її території. Слава Україні!
@IstoriyaBezMifiv
Героям Слава!
@user-mf6oy2gj5i
@user-mf6oy2gj5i Yıl önce
Українська історія Чехословаччини полягає лише в спробі захопити частину цієї держави під час Гітлерівської окупації в 1939 році.Така собі "Новоукраїна" прогіркінського типу
@grogufather3147
@grogufather3147 Yıl önce
Наша зброя в цей момент, - Вподобайка і комент.)
@Rysnipuzdaa
@Rysnipuzdaa Yıl önce
Україна повертається в європейську сім‘ю ☝️😎🇺🇦🤝🇪🇺
@user-hv6xz4ji7e
@user-hv6xz4ji7e Yıl önce
В світлі останніх подій добре було б озвучити історію розпаду Югославії та створення і розвиток відносин народами Балкан
@nikolaykorbut
@nikolaykorbut Yıl önce
Пам'ятаю як нам розповідали за якусь вузькоколійку і з гордістю говорили, то ще за австрійців побудовано. Як знак якості звучало. Теж саме про інші споруди чув
@user-ne6tq6vu8y
@user-ne6tq6vu8y Yıl önce
Було б цікаво подивитись випуск(або декілька) про історію цієї країни.Від початку створення,до розпаду.
@3axapcipko900
@3axapcipko900 Yıl önce
Є класний фільм про залізницю імперії
@user-gx8nw5gc4t
@user-gx8nw5gc4t Yıl önce
@@3axapcipko900 можна назву фільму?
@Yurii_riccio
@Yurii_riccio Yıl önce
Слава Україні та всім Героям, Захисникам, Захисницям 💙💛🔱🖤💗 🙏Дякую Вам.
@IstoriyaBezMifiv
Героям Слава!
@user-ns8jd2km9r
@user-ns8jd2km9r Yıl önce
Дякую за цікаве висвітлення цієї, назагал, маловідомої сторінки історії, зокрема й української.
@olhakhromets9025
Дякую дуже, цікавий погляд на наше історичне минуле - в школі дещо інші акценти робилися на Австро-Угорщині.
@waleriymazur8014
Як же можна було в совдепівській та постсовдепівській школі хвалити імперсько-монархічний період?! В різні роки похвальба була тільки для комунізму, розвинутого соціалізму або "ленінських принципів побудови народної демократії"!!!
@olhakhromets9025
Маю надію, що навчалась все ж в українській школі, а не постсовдепівській. Радянське минуле ніхто не хвалив, багато інформації давали такої, що й батькам цікаво було, та пробіли в програмі навчання все ж були, що сьогодні очевидно. Є стимул для саморозвитку)
@waleriymazur8014
@@olhakhromets9025 Стимул для саморозвитку завжди є! Совдепівський постулат, що АУ є "тюрма народів" не відмер з СРСР, а продовжував втовкмачуватись в голови маленьких українців ще років 5-7-9, поступово трансформуючись/відмираючи! Так же само, як і усвідомлення, що РІ/СРСР/РФ - - тюрма народів та імперія зла, приходило в голови людей теж не відразу, а поступово, в напрямі із заходу на схід і південь аж до середини 2022 року!!! Прискорювачем цього процесу стали події останніх 8-9 років, а особливо - - з 24 лютого!!! По даним останніх соцопитуваннь - - роZZію, як ворожу країну, сприймають до 80-82% українців! Де таке можливо було в перші 20-ть років незалежності! Відповідно, якщо ми практично і психологічно розвертаємся до Європи, то і сприйняття АУ те ж міняється на позитивне, не тільки у галичан і закарпатців, а і в інших регіонах України. P.S. Багатодесятилітні нашарування пропаганди відшаровуються не відразу, не в один момент! Це процес інерційний. Біблійні 40 років ходіння по пустелі тепер підтверджуються на практиці!!!
@ivanildo2268
@ivanildo2268 Yıl önce
Особисто в моїй школі Австро-Угорщину не називали "тюрмою", а навпаки, що, на відміну від РІ, вона була більш "придатною для життя". З поганого робили акцент тільки на підтримку поляків та "ігнорування" українців.
@waleriymazur8014
@@ivanildo2268 Прекрасний зважений підхід до АУ! Не все там було прекрасно!... Але була постать Митрополита Андрея Шептицького - - людини зі змішаної родини, як на мене - - найвеличніший моральний авторитет українського XX століття/ було вбивство імператорського намісника Галичини графа Потоцького, вбивство студента-українця Адама Коцка/ залізниця у Львові з'явилась раніше, ніж в Києві, електричний трамвай - - на два роки пізніше Києва/ з'явилася постать Василя Вишиваного, який (пішовши проти своєї монаршої сім'ї з пропольськими поглядами) спочатку визначився ментально, а потім - - політично в своїх українських стремліннях, хоча це не принесло йому якихось дивідендів/ Грушевський, переїхавши до Львова, зміг провадити свою наукову діяльність і очолити кафедру у Львівському університеті, що йому не "світило" в Києві/ можна було вільно видавати книжки українською мовою, почали створюватись українські політичні партії, політична кар'єра Івана Франка, правда, не вдалася - - бо був арешт, політичне ув'язнення та його кілька разів не вибрали до парламенту у Відні, дякуючи передвиборчим махінаціям та підкупленим та несвідомим русинам, як тоді називали українців... Зате маємо великого українського письменника! Ось так! Але, то не всі події, що відбулися в той час...
@user-yo3ww7pv7d
@user-yo3ww7pv7d Yıl önce
Чудово що історія без міфів піднімає таку важливу тему про те як Австрія стала Австро Угорщиною як сполучні штати так само ця імперія
@TVideocrytyka
@TVideocrytyka Yıl önce
Та що там спільного між США і АУ ? Дурня ! США - федеративна країна з надзвичайно високою степенню самоуправління штатів та із ГІПЕР-РЗНОМАНІТНІСТЮ цих штатів ! І якщо б США не була б материковою то вже б ця різноманітність привела б до розвалу як у Європі. А там зараз мігранти та чорні ( тобто колишні раби ) керують ... Хоча ще 50-ть років їх до спільних магазинів/автобусів не впускали ! Крім того в США є прецендентне право та ще купа відмінностей у політичній системі тощо
@andreberezovskiy
@andreberezovskiy 9 gün önce
Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікавенне, корисне та пізнавальне відео!!!
@hannahuchok
@hannahuchok Yıl önce
ура ура ура всім селом чекаємо на відео 😁
@user-uu6pc2fu1n
@user-uu6pc2fu1n Yıl önce
Щиро дякую вам! Привіт від ССО
@vladlenmaraiev1867
Вітаємо наших захисників!
@Yevhen_K_1989
@Yevhen_K_1989 Yıl önce
Як завжди дуже цікаве відео від @Історія Без Міфів. Дякую за Вашу працю!
@IstoriyaBezMifiv
Дякуємо за перегляд!
@yuriidovzhenko8981
Дякую, легко з Вами вивчати історію.
@oksanailchenko7515
@oksanailchenko7515 5 aylar önce
Ой, обожнюю ваш канал! Так цікаво! Полюбила всторію. Слава Україні 🇺🇦
@IstoriyaBezMifiv
@IstoriyaBezMifiv 5 aylar önce
Героям Слава! Дякуємо!
@yurii1566
@yurii1566 Yıl önce
Як завжди щось нове і цікаве! Дякую!!!
@vitovtus
@vitovtus Yıl önce
Так відчуваю, представляючи себе боржуа 1910-13го року під час розквіту держави. Багато гарних, розкішних міст було само в Австро-Угорщині
@user-yr3rs5jn1v
@user-yr3rs5jn1v Yıl önce
І багато вбогих сіл, описаних Стефаником, Маковеєм, Мартовичем, Черемшиною, Яцковим, тим-таки Франком... "Синя книжечка", "Лесева фамілія", "Кленові листки", "Новина", "Камінний хрест", "Вечірня година"... щось не видно в цих Стефаникових творах захоплення величчю цісарської доби :( . І, до речі, саме звідти чомусь линули ті самі лепківські "журавлі у вирій" - емігранти, що шукали щастя спочатку в Бразилії, а пізніше в Канаді.
@yaroslavpylypetz2646
Дякую за працю!!! Героям Слава!!🇺🇦💪🏻
@roslav2114
@roslav2114 Yıl önce
Дякую за пізнавальні відео! 👍👍👍👍
@user-sc7mr7hn1y
@user-sc7mr7hn1y Yıl önce
Дякую за цікаве викладання відомих фактів
@user-yw2yo8ok7j
@user-yw2yo8ok7j Yıl önce
Дуже гарно дякую за вашу працю. 💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙❤👌
@Blastnikov
@Blastnikov Yıl önce
Я іноземець. Моє походження не є українське. Я просто вчу вашу мову (від кінця 2018 р.). Але мені здається, що без Австро-Угорщини та УГКЦ українська мова могла б опинитися в такій ситуації, як ірландська чи білоруська сьогодні.
@AndrD1406
@AndrD1406 Yıl önce
Absolutely right. Austria is the reason why we still exist
@nikolasstelmakh493
​@@AndrD1406 ні, це не є причиною, центральні області України, мають українську за основну, в своїй більшості, і вплив УГКЦ чи Австо-Угорщини, як вирішальний фактор, тут малоймовірний...
@AndrD1406
@AndrD1406 Yıl önce
@@nikolasstelmakh493 центральні області правослані і суржикомовні
@nikolasstelmakh493
@@AndrD1406 окей, тобто приїхавши на західну Україну, я не почую вставок із Польської - Угорської - Румунської ? Що є, так званим, суржиком для вас? На рахунок православ*я, ви дуже помиляєтесь, тут немає такого культу вірування у єврейського бога. Основна маса прихожан місцевих церков - люди далеко за 60.
@AndrD1406
@AndrD1406 Yıl önce
@@nikolasstelmakh493 точно не почуєш. Почуєш галицький діалект, але не суржик, суржик це не діалект, це коли ти толком не знаєш ні української, ні собачої, і яке тобі слово перше прийде в голову, таке і кажеш. Суржик не має правил, і є гіршим за свиномовність. Навіть фонетика в суржику буває різна
@user-pk7cy6dc4n
@user-pk7cy6dc4n Yıl önce
Україні Слава.Дякую за вашу працю.
@IstoriyaBezMifiv
Героям Слава!
@user-rp1oy8mz3k
@user-rp1oy8mz3k Yıl önce
Не даром підписався, задоволений, пізнав багато нового. Дякую !
@igorvavrynchuk218
Завдяки Австро-Угорщині в Чернівцях є такий чудовий університет)
@ivanstychynskyi3935
Дякую! Гарно вийшло))) Героям Слава!
@oleksandr6031
@oleksandr6031 Yıl önce
Дякую за чудовий випуск та висвітлення цікавої теми.
@alex_quick
@alex_quick Yıl önce
дякую за цікаве і чудове відео! вподобайка! 👍👍👍🇺🇦
@nazarholko8059
@nazarholko8059 Yıl önce
Доброго дня! Так, я жуву у Львові і я відчуваю ностальгію за Австією.
@AndrD1406
@AndrD1406 Yıl önce
Я з ІФ і кожен корінний галичанин вважає збереження нашої ідентичності і взагалі культурно-інтелектуальне випередження України галичанами заслугою Австрії. То була золота доба Галичини, а потім прийшла русня, сподіваюсь, востаннє
@olabaskerville
@olabaskerville Yıl önce
В часи мого дитинства старі люди часом починали свою розповідь словами «за Австрії», і то завжди було про щось гарне 🥰
@AndrD1406
@AndrD1406 Yıl önce
@@olabaskerville Нам просто критично необхідно дистанціюватись від мордору, ближче до цивілізації. Але без лівацтва, звичайно. Я би не проти "покликати варягів" з Австрії, щоб навели порядок
@olabaskerville
@olabaskerville Yıl önce
@@AndrD1406 👍👍👍
@user-zp1zu7ml7p
@user-zp1zu7ml7p Yıl önce
Дякую гарно за вашу віддану працю і цікаве відео! Слава Україні💙💛
@IstoriyaBezMifiv
Героям Слава!
@zop6764
@zop6764 Yıl önce
Продовжуйте знімати відео вони дуже якісні ви змінили мою думку що до австро-угорської держави. Моя пра бабуся не відчуває ностальгії до Австрії.
@MrUKRAINEC
@MrUKRAINEC Yıl önce
Як можна відчувати ностальгію за тим що не бачив))) Це вже називається ностільгія за вигадкою)
@Alikss1989
@Alikss1989 Yıl önce
Скажи це дибілам які сумують за СРСР
@IstoriyaBezMifiv
Цілком можливо)
@mykola5394
@mykola5394 Yıl önce
Немає ніякої ностальгії за жодній із імперій, є нестримне бажання жити в Незалежній Україні!
@skoropadchyk
@skoropadchyk Yıl önce
А європейська імперія?
@user-ko6xy5bn9l
@user-ko6xy5bn9l Yıl önce
Дякую! Дуже актуальна тема!
@uginsu6314
@uginsu6314 Yıl önce
Дякую за справжню історію!!! 👏👏👏🇺🇦✌️
@user-rr8qk3lv1h
@user-rr8qk3lv1h Yıl önce
Дуже якісний контент. Класний канал
@medlingmag
@medlingmag Yıl önce
Дуже цікаво, дякую за випуск!
@user-te7bz5nu4f
@user-te7bz5nu4f Yıl önce
Цікаве відео! Дуже дякую 💪🇺🇦
@3axapcipko900
@3axapcipko900 Yıl önce
Ох як і ностальгую за Австро-Угорщиною 🙃 Славетні, пам'ятаю були часи...
@elenayaroslavska592
🤣🤣🤣
@yurichornoivan6520
Дякую за чудовий випуск!
@user-zh8un8vv7n
@user-zh8un8vv7n Yıl önce
Постійно ностальгую за Австро - Угорщиною
@damyung
@damyung Yıl önce
Дякую за ваш контент в черговий раз :)
@markveronua
@markveronua Yıl önce
Дякую, Історіє без міфів та пане Мараєв! Дуже цікаве відео, тепер одне з моїх улюблених. А чи могли б Ви зробити детальніше відео про українців у Австрійській імперії та Австро-Угорщині? Або хоча б про весну народів в Галичині, Буковині і Закарпатті? Було б теж дуже цікаво послухати. Дякую за Вашу працю! Хай квітне український ютюб! Слава Україні!
@vladlenmaraiev1867
Героям Слава! До тематики Австро-Угорщини ми повертатимемося в подальшому.
@user-rj6fv3uk7c
@user-rj6fv3uk7c Yıl önce
Чудовий випуск! Дякую!
@Haile1Selassie
@Haile1Selassie Yıl önce
Дякую за відео) Дуже гарні і цікаві, теми завжди суперкруті)
@kristiannormann
@kristiannormann Yıl önce
Боже, буди покровитель Цїсарю, Єго краям! Кріпкий вірою правитель, Мудро най проводить нам!
@user-no1up7lj2v
@user-no1up7lj2v Yıl önce
Дякую за Вашу працю!
@loreukraine
@loreukraine Yıl önce
Як завжди все супер цікаво! Дякую вам за інформативний випуск! Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛
@vladlenmaraiev1867
Героям Слава!
@anonymousanon4043
Дякую🇺🇦 за нове цікаво відео про Österreich🇦🇹 Magyar🇭🇺
@guterherr8832
@guterherr8832 Yıl önce
Може Magyarország?
@MrGaduk
@MrGaduk 3 aylar önce
неймовірна подача, зрозуміло, лаконічно, чітко. в мене від бабусі збереглася срібна монета 5 пенго (Угорщина) - напевно докотилася після розпаду імперії Габсбургів)
@vatsebamariya3946
Коли я ше була дитиною, бабця казала ностальгічно: «за Австрії було найкраще. Був порядок і закон. Потім зА ПольщІ почала з‘являтися корупція. А за совітів не було жодного закону і вбити та посадити могли просто так. Тепер (то були 90-ті) тоже ніц доброго». (Спробувала трохи наголоси поставити). Дякую за цікаву інформацію. Про заморські колонії почула вперше.
@user-punicher
@user-punicher Yıl önce
дякую за роботу,дуже цікаво
@Vasileking
@Vasileking Yıl önce
Дякую за якісний вміст видива
@alexhotsuliak
@alexhotsuliak Yıl önce
Історія без міфів - це мій улюблений канал на ютубі )))
@vladlenmaraiev1867
Дякуємо:)
@user-to6ki6sv9k
@user-to6ki6sv9k Yıl önce
Дуже цікаве відео. Дякую за вашу працю та корисну інформацію. Слава Україні та Слава ЗСУ.
@vladlenmaraiev1867
Героям Слава! Спасибі за приємні слова)
@danylohoncharov3940
Вподобайка за вашу працю!
@user-dp8xi9hb6u
@user-dp8xi9hb6u Yıl önce
Лайк комент.такому гарному приємному каналу і автору!!Правда повинна перемогти!!!
@kostukov
@kostukov Yıl önce
Дякую за цікаву інформацію про історію України
@user-kz4tv9th7o
@user-kz4tv9th7o 2 aylar önce
Дякуємо за важливу працю! Обов'язково Переможемо! Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@IstoriyaBezMifiv
@IstoriyaBezMifiv 2 aylar önce
Героям Слава!
@nicolaikaplun3933
ДЯКУЮ за гарний контент!!!
@JohnSmith-tn3zb
@JohnSmith-tn3zb Yıl önce
Дякую, шановний улюблений канал! 🇺🇦
@user-mv2uq7on6x
@user-mv2uq7on6x Yıl önce
дякую за цікавий виклад світової та нашої історії!!!
@gilev78
@gilev78 Yıl önce
дякую за цікавий сюжет! Щодо Австро-Угорщини - ніколи не відчував)
@oksanalyzak3184
@oksanalyzak3184 Yıl önce
Дуже цікава тема, дивлюся з "королівства Галіції", так, чула багато позитивних спогадів до "бабці Австрії".
@annashabaieva2027
дякую за вашу працю! ❤
@user-dh5xk1im6m
@user-dh5xk1im6m Yıl önce
Велике дякую, радію ,що знайшли в собі сили повернутися , хоч би частково, до своїх планів . Слава Україні !
@IstoriyaBezMifiv
Героям Слава!
@woolfdann2679
@woolfdann2679 Yıl önce
Героям слава! Дякую, пане Владлен! Чудова розповідь про Австро-Угорщину! На жаль, я не так вже й багато знав про цю країну.Немає ніякого сенсу, нудьгувати за тим - що було колись! Треба дивитись в майбутнє! А воно у нас може бути не менш великим!
@vladlenmaraiev1867
Спасибі) згоден із Вами
@woolfdann2679
@woolfdann2679 Yıl önce
@@vladlenmaraiev1867 я вам теж дякую за Вашу роботу. Мене завжди цікавила історія. Колись був кращим учнем у нашого історика!
@Synoptyky
@Synoptyky 7 aylar önce
Вампір в кремлі прихільник війн зберігся, виняньчили москалі розбишаку що як царьок і у війні участь брати. Як та моль лізе на літак такий раціональний, який повинен бути президент, щоб не своїми справами займатись, не довіряє нікому означає проти всіх йому на людей наплювати. Слава Україні. Героям Слава. Дякувати ЗСУ і захісникам і захісницям і Союзникам і Партнерам України.
@Ukrainian.263
@Ukrainian.263 Yıl önce
Героям Слава) Як завжди- топ топ топ
@sergiidmytrenko3051
Дякую, вже встиг скучити за такими випусками.
@IstoriyaBezMifiv
Далі буде)
@blairaz1983
@blairaz1983 6 aylar önce
Дуже дякую за відео) Слава Україні!
@ivannytsyporyk1344
Авторам подяка за працю
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e Yıl önce
Дякую Вам за працю та цікаві відео.
Sonraki