Karanlık

"United States of Europe": how Austria became Austria-Hungary // History without myths

Історія Без Міфів
görünümler 131 822
99% 11 000 1

katma

 

28 Haz 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 729
Історія Без Міфів
*Друзі, а чи відчували ви коли-небудь ностальгію за Австро-Угорщиною?* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP, на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598 або через "Спонсорство" тут - на TRvid.
Скоропадчик
Тільки за монархією, хоча радше за Гетьманатом
Jazz Jazz
Jazz Jazz 3 aylar önce
@Дмитро Раков хорошо их закатали наши в бетон, да?
Яна Корж
Яна Корж 3 aylar önce
Я відчуваю інколи, мій прадід був в лейб гвардії австрійського короля у Відні, народив 12 дітей, всіх назвав іменами королів Європи і взагалі жила родина в достатку, спокійно, є багато сімейних фотографій з тих часів.
Jazz Jazz
Jazz Jazz 6 aylar önce
Это провокационный вопрос от грантоеда
Володимир Панченко
@Христина Савуляк Якщо, звичайно, не рахувати "пацифікації" кінця 1920-х - початку 1930-х рр., закриття українських кафедр у Львівському університеті та інших штучок-викаблучок від польського уряду. Та й убивство міністра внутрішніх справ Польщі Пєрацького бойовиком ОУН Мацейком теж, гадаю, постало аж ніяк не на "сирому корені".
Владимир Цанько
Цікаво, дякую! Історія нашого світу зовсім не така, якою нам її раніше намалювали силні світу цього. Вона писалась, якраз під них і викривлена до невпізнанності. Тому сьогодні альтернативщики так багато відкривають, знаходять і доказують протилежне. А ще, наш світ зповністю програмний і все в ньому по програмам Творця. Ми повинні були знати ці програми, навчитись в них жити і творити. На жаль, так і не навчились. В цьому і є наша найбільша біда. Наш світ закривається і ми знаходимось в самому кінці його програми. Закриється наш світ, зникнемо і ми. Що ж нам робити в такій катастрофічній ситуації і як бути? Відповідь є і вона в тім, що нам всім потрібно сідати заново за парти, вивчати програми Творця і прийняти в них найактивнішу участь для зміни всього на краще у нашому світі. Зробити це біль ше нікому, адже у Творця немає інших рук, окрім нас. Кому потрібна така інформація і бажає з нею ознайомитись, то можна набрати просто текстом в пошуковику - "знакомство с новой научной парадигмой" - де все описано більш глибоко і доступно.
Скоропадчик
Шує
Олександр Петрик
Чудово, що «Історія без міфів» піднімає тему про цю доволі незвичайну «клаптикову» імперію Європи, в складі якої були і наші українські землі.
Arty_&_Art
Arty_&_Art 6 aylar önce
@Andrew В малось на увазі саме частина земель Габсбургів.
Олександр Петрик
@Andrew В Цей коментар було написано ще до того як відео було повністю оприлюднене.
Andrew В
Andrew В 7 aylar önce
Говорили, балакали - сіли й заплакали. Для кого протягом 20 хв розповідали, що то не імперія, а дуальна держава?!
Maks
Maks 7 aylar önce
Хотілося б більше контенту саме про світову історію. Українською на ютубі великий дефіцит
Історія Без Міфів
Згодні з Вами. У Червні ми вже випустили 3 відео на теми світової історії. Будемо й далі знімати.
Breaking News
Breaking News 7 aylar önce
Це круто, що Україна мала своїх Січових стрільців в армії Австрії, парламентарів та інші свободи. Завдяки всім цим факторам на заході України такі паторіотичні та свідомі люди
Алик Хуливамов
Ви кажете, що украiнцi Мали свободи в Австроугорщинi? Дуже дивно про це чути..
Лопатинський з-за кордону
@давайте жить дружно йшов би ти петя за вовками
Василь Боднар
@давайте жить дружно Насправді самі люди себе звали русинами, а не руссскими
Oll Abrams
Oll Abrams 7 aylar önce
Ностальгию по Австро-Венгрии я на себе почувствовал в г. Коломые. В нулевые годы мне довелось побывать в этом очень милом городке, про который сами местные жители мне почему-то спели самоуничижительную частушку: "Коломия не помиї - Коломия місто!". Я в то время искал мастера переложить старую черепичную крышу, а толковых специалистов по черепице тогда, да думаю и сейчас, крайне мало. И вот там меня познакомили с одним старичком-кровельщиком. Он мне сделал небольшую экскурсию по городу показывая свою работу на крышах с разного вида черепицей: - "Оця широка - польська, ото вон угорська, ота погана - радянська, а це ще цісарська". Самой лучшей черепицей с его слов была именно цисарська - ровнесенька и цилисенька, тогда как погана радянська "з заводу крива вийшла та ще й на сонци крутить так, що рэпаеться"... Ну и так по всему городу - хозяева домиков хвастались чугунными канализационными люками и уличными водоколонками "ще цисарськоъ добы". Там же мне рассказывали легенду о том, что император был в Коломые и сказал она ему понравилась больше Черновцов, и этот комплимент греет им душу даже спустя столетия.
Лопатинський з-за кордону
В мене є румунська черепиця , але вона зроблене на австрійському заводі і тими ж людьми , просто вже в 1920 их роках
Ivan Popadynetz
Ivan Popadynetz 7 aylar önce
Колись, коли моя бабця ще жила, то розказувала мені історію своєї бабці, як та порівнювали життя за часів Австрії, Польщі, німців та союзу. То за Австрії було найкраще, свобода віросповідання, навчання. Більшменш нормальна судова система.
TVideocrytyka
TVideocrytyka 6 aylar önce
@Mihay loU58 М То був би город мясной ! До речі целіни ще тоді не було то хліб там був дорожче за м'ясо адже баран пасеться на халявному, а для хліба треба мали добрий грунт , техніку, пальне, грамотний персоналі кошти щоб йому платити, а цього до революції в Узбекистані явно не було і не було як завезти адже залізниці тільки почали прокладати по рос.імперії.
Mihay loU58 М
Mihay loU58 М 6 aylar önce
І Стефан Цвейг у своїх спогадах описує, що ще до першої світової війни Австрія особливо і майже вся Європа жили доситьь добре. Без всіляких паспортів подорожувати по всьому світуУвейг і в Вндію з'їздив і в Америку і по Європі подорожквав без паспорта. Після Першох війни закрутили гайки, вже після другої... Дякувати треба всіляким соціалістам, які і тепер нам готують , К19, і цією військовою аферою цифровий концтабір, а ми, як дурні радіємо, слухаючи нашого продажного очільника, куклу в руках ляльководів. За поребриком і океаном такі ж очільники. Але того, хто прийшов нас вбивати, треба знищити
Mihay loU58 М
Mihay loU58 М 6 aylar önce
TVideocrytyka * А до того, що в роssійській імперії перед революцією, машиніст паровоза отримував отримував до 70 рублів, корова коштувала 3-5руб, (це мені моя баба розказувала) в Ташкенті баран(не баранчик) коштував рубль, а в Самарканді, Бухарі і інших малих містечках Середньої Азії 50 коп. Тож тому і казали: "Ташкент город хлебный"
Сергей Вампир
Владимир Путин - суеверный человек и нередко прибегает к разного рода псевдооккультным практикам, считая, что это помогает в решении проблем и достижении целей. А о том, что президенту привозят "ряженых" православных старцев и иных шарлатанов, выдающих себя за целителей, давно известно всем, кто более-менее интересуется внутренней жизнью Кремля. Чего стоит один "старец" Илий, который обслужил практически всю верхушку российской власти. И о поездках президента с Шойгу для участия в шаманских обрядах мы рассказывали не раз. Но с ухудшением состояния здоровья Путина, идиотизм магических псевдопрактик расширяет границы. Не так давнов сочинской резиденции президента Путина произошло событие, как будто скопированное из какого-то фильма ужасов категории "В". Несколько ранее в резиденцию доставили некий артефакт якобы аж из самой Антарктиды!!! По уверениям причастных к этому артефакту , он способен - ни много, ни мало - оживлять мертвую плоть!!! Для проверки этого утверждения в резиденцию также были доставлены пять черных кабанов из Испании. (Почему из Испании - нас не спрашивайте, ответа нет.) Предполагалось умертвить пятерых кабанов, а затем с помощь «артефакта из Антарктиды» одного из них оживить. Подобное фантасмагорическое безумие происходит потому, что президент Путин обуреваем желанием жить - и желательно вечно. Чем хуже его здоровье и чем ближе он к смертному одру, тем более шарлатанские способы излечения им востребованы. Но нынешний, конечно, побил все рекорды идиотизма. Кстати, мы проконсультировались с людьми, которые с научной точки зрения изучают историю оккультных традиций и обрядов и они однозначно нам сказали,что за проверкой на животных, по идее, должна последовать проверка на людях הדבר שאנו הכי לא מעוניינים בו, זה שהשיניים התותבות יתחילו לזוז, לנוע או ליפול במהלך אכילה, אך מדובר בדבר שמתרחש לפעמים. בשל כך, מצאו דרך יציבה יותר ואיכותית והיא תותבות על שתלים. בכתבה הבאה נדבר על האפשרות הזו שיניים שלנו הם כבר לא מה שהם היו בעבר כשהיינו צעירים יותר. הן פחות חזקות ויש אנשים שמתמודדים גם עם דלקות חניכיים שהרסו את השיניים, נסיגות חניכיים, עששת, גידולים או נגעים ודלילות עצם. לכם שיניים תותבות כסט שיניים או תותבות על גבי שתלים והם ניזוקו מכל סיבה שהיא, עליכם לחפש מעבדת שיניים איכותית שתבצע עבורכם תיקון מקצועי של החלק
TVideocrytyka
TVideocrytyka 7 aylar önce
@Ганна Івануц Коли хотіли купити корову? скільки заробляли ? Ким був на залізниці машиністом чи провідником чи проходчиком ? І до чого тут взагалі корова ?
Morenad
Morenad 7 aylar önce
Ні, не сумуємо за Австро-Угорщиною. Сумуємо за Україною! Просто Україною. Україночкою. Українусічкою. Тримаймося рідненькі❤
bstmehanik
bstmehanik 7 aylar önce
@Waleriy Mazur це ж не я про неї в минулому часі?
Waleriy Mazur
Waleriy Mazur 7 aylar önce
@bstmehanik Ну, може хтось і не помітив! Але вона (Україна), таки є!!!
bstmehanik
bstmehanik 7 aylar önce
А вона вже була?
Остап Денисенко
Завдяки тому, що Україна була частиною Австро-Угорщини було можливий друк українських книжок, коли це заборонили в РІ; Хоч якась частина українців жила в державі, де думка населення мала якесь значення, що допомогло нам не перетворитися на Білорусь в кінцевому результаті;Учасники українського руху мали змогу переховуватися від переслідувань в РІ;
Остап Денисенко
@давайте жить дружно взагалі від Сяну до Дону, неук
Остап Денисенко
@давайте жить дружно сказав житель держави, яку придумали випускники могилянки
TVideocrytyka
TVideocrytyka 6 aylar önce
@давайте жить дружно "Волчіна позорна", що ти сюди прилізло ти тупе створіння подивись, що навіть Уваров ( синок самого творця "русского міра" ) визнав, що за межами сучасної України плюс Курська область та Кубань ( теж наші землі які "совок" зкомуніздив для РСФСР ), археологічних знахідок про перебування там слов'ян не знайдено ! Так що, мокша,мордва,ерзя ( угрофінська чи татарська чи бурятська чи кавказька чи чукотська ) не воняй тут ! Ти, по любому, до слов'ян ніяким боком не належиш ! Та навіть ті самі угри і болгари і фіни, всі від вас переселились подалі ! Ви дич садистська московія - гнила вода улус орди !
TVideocrytyka
TVideocrytyka 7 aylar önce
Трохи криво зформульовано ! НЕ "...завдяки тому що була частиною АУ..." а завдяки тому, що АУ все ж не перетворилась на тоталітарну казарму... Хоча такі спроби були хоч би і з допомогою рос.царя або й своїми силами Див. Талєргоф.
Микола Корбут
Пам'ятаю як нам розповідали за якусь вузькоколійку і з гордістю говорили, то ще за австрійців побудовано. Як знак якості звучало. Теж саме про інші споруди чув
Юрій Супрунюк
Нарешті! Я жду це як свято. Надіюсь буде розказувати Владлен Мараєв, бо його випуски засвоюються мені набагато краще.
Ross
Ross 7 aylar önce
Класне відео. Давайте ще про Чехо-Словаччину. Дуже цікаво буде послухати, і ще й як частину Української історії, бо мала в своєму складі частину її території. Слава Україні!
Іекфтпук Штерутшпре
Українська історія Чехословаччини полягає лише в спробі захопити частину цієї держави під час Гітлерівської окупації в 1939 році.Така собі "Новоукраїна" прогіркінського типу
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Andriy Khomyak
Andriy Khomyak 7 aylar önce
Дякую за презентацію важливих тем! Слава Україні! Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛
Oleksandr Oleksandrovich
У моєму місті поліклініка яку побудували австрійці досі працює. Також ратушу збудували. А ще я замітив що були дуже якісні будівельні матеріали. Тай взагалі ніколи нічого поганого не чув про австрійців...тільки хороше.
Володимир Панченко
Отут уже, може, дякуймо не так австрійцям, як місцевим ратушам, серед радників яких було чимало українців. І архітекторам, серед яких теж були українці (згадаймо В.Нагірного чи І.Левинського у Львові).
Слава Україні
Було б цікаво подивитись випуск(або декілька) про історію цієї країни.Від початку створення,до розпаду.
Руслан Назаровський
@3axap Cipko можна назву фільму?
3axap Cipko
3axap Cipko 7 aylar önce
Є класний фільм про залізницю імперії
Георгий Павленко
Спасибі величезне за вашу працю! Обожнюю таку тему, як Австро-Угорщина. Слава Україні!
anchxrite
anchxrite 6 aylar önce
@давайте жить дружно клоун, свали в свой чебурнет и там сиди.
Георгий Павленко
@давайте жить дружно Нацики - на росие, а в Украине настоящие герои и защитники, которые сломят шею любому врагу.
Георгий Павленко
@Виноградне ладо А що сонячного було?
Виноградне ладо
Це був Сонячний період...
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Nataliia Vorona
Nataliia Vorona 7 aylar önce
"Свобода ніколи не дається даром". Як же влучно.
Pavlo Sukiasyan
Pavlo Sukiasyan 7 aylar önce
По нашій Львівській бруківці, ще Цісар їздив!) Дякую за випуск.
Лопатинський з-за кордону
Чернівці те саме :)
Зигмунд Фройд
Дякую за Вашу працю, завжди робите цікаві випуски!
Руслан Лизин
В світлі останніх подій добре було б озвучити історію розпаду Югославії та створення і розвиток відносин народами Балкан
Valentina Sinichenko
Valentina Sinichenko 6 aylar önce
Дякую! Цікаво також було б дізнатися про об‘єднання німецьких князівств в одну державу (1871 рік). Українською цю інформацію не знаходила
Історія Без Міфів
Дякуємо за цікаву тему
übermenschúнå
übermenschúнå 7 aylar önce
Залупіть наступне відео про громадянську війну в США, було б дуже цікаво послухати)
Віталій Гаврилів
Клятий Т9... :)
Історія Без Міфів
Колись обов'язково зробимо)
Vasyl Kundyk
Vasyl Kundyk 7 aylar önce
Дякую, дуже чекав! побільше історій про Австро Угорський період!
МІТОЛОГІЯ
МІТОЛОГІЯ 7 aylar önce
О, досвід Угорщини щодо змадярщення, то треба застрахованих для зукраїнщення, бо досі культура не отримує належного догляду. Тільки популістичне перейменування вулиць відбувається... Вподобайка одразу за випуск ❤️
Макс БОХАН
Макс БОХАН 7 aylar önce
Погоджуюся з іншими, тема про Австро-Угорщину щось новеньке, про неї звикли сильно не згадувати, а дарма... Дякую за відео💙💛 Щодо Австро-Угорщини складно сказати, це було так давно, але навряд би сумував. Як ніяк, українці не були б рівні серед рівних, та й як на мене вона всеодно б почала розвалюватися і без війни.
bstmehanik
bstmehanik 7 aylar önce
@MrDiabliuss так ото ж. Радіймо разом що Букоавина сьогодні частково українська, та не ображайте автохтонів. Нам від втрати батьківщини не має приводу радіти. Надто багато життів це коштувало.
MrDiabliuss
MrDiabliuss 7 aylar önce
@bstmehanik не в російській імперії :)
bstmehanik
bstmehanik 7 aylar önce
А де в той час українці мали більше прав і свобод??
Історія Без Міфів
Так, будь-якій імперії призначено розвалитися. Просто одні події прискорюють цей процес, інші - здатні вповільнити.
Yurii riccio
Yurii riccio 7 aylar önce
Слава Україні та всім Героям, Захисникам, Захисницям 💙💛🔱🖤💗 🙏Дякую Вам.
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Mykola
Mykola 7 aylar önce
Немає ніякої ностальгії за жодній із імперій, є нестримне бажання жити в Незалежній Україні!
Скоропадчик
А європейська імперія?
ЗСУ їбе русню
Україна повертається в європейську сім‘ю ☝️😎🇺🇦🤝🇪🇺
Oleksandr
Oleksandr 7 aylar önce
Дякую за чудовий випуск та висвітлення цікавої теми.
Вадим Андріїшин
Чудово що історія без міфів піднімає таку важливу тему про те як Австрія стала Австро Угорщиною як сполучні штати так само ця імперія
TVideocrytyka
TVideocrytyka 7 aylar önce
Та що там спільного між США і АУ ? Дурня ! США - федеративна країна з надзвичайно високою степенню самоуправління штатів та із ГІПЕР-РЗНОМАНІТНІСТЮ цих штатів ! І якщо б США не була б материковою то вже б ця різноманітність привела б до розвалу як у Європі. А там зараз мігранти та чорні ( тобто колишні раби ) керують ... Хоча ще 50-ть років їх до спільних магазинів/автобусів не впускали ! Крім того в США є прецендентне право та ще купа відмінностей у політичній системі тощо
Олександр Мушта
Чудовий випуск! Дякую!
Yaroslav Pylypetz
Yaroslav Pylypetz 6 aylar önce
Дякую за працю!!! Героям Слава!!🇺🇦💪🏻
Grogu Father
Grogu Father 7 aylar önce
Наша зброя в цей момент, - Вподобайка і комент.)
Євген Козоглодюк
Як завжди дуже цікаве відео від @Історія Без Міфів. Дякую за Вашу працю!
Історія Без Міфів
Дякуємо за перегляд!
Zenek Kwiatkowski Ukraińska Historiografia
Jak już robimy film o Państwie Habsburgów warto zrobić o jego wcześniejszej historii. Jest wiele ciekawych aspektów np czasy Karola V czy Leopolda I, walk o Śląsk zmian terytorialnych w XVI-XVIII wiekach, odzyskiwanie ziem od Turków, wojny napoleońskie i wiele innych rzeczy. W wielu tych rzeczach też brali udział Ukraińcy zresztą Galicja istnieje od 1772 roku. Może warto rozszerzyć ten okres. Pozdrawiam. Sława Ukrainie.
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Borys D
Borys D 7 aylar önce
В шкільні і студентські роки не любив вивчати історію - не сприймалася. І книжкові матеріали були перевантажені фактами без глибокого аналізу . Завдяки каналу я по-іншому почав дивитися на світову історію. Дякую за вашу роботу! За 20 хвилин засвоїв більше, ніж би вивчив на декількох університетських парах 👌
Volodymyr Danyliv
Volodymyr Danyliv 7 aylar önce
Дякую. В нас на Галичині ще досі за Австрію з теплом в серці згадують
В'ячеслав Ільчук
Дякую за цікаве висвітлення цієї, назагал, маловідомої сторінки історії, зокрема й української.
Dmytro Baldr
Dmytro Baldr 7 aylar önce
Дякую Вашому каналу за цікавий та інформативний контент! Вподобайку натиснуто. Хай квітне Український Ютуб! Слава ЗСУ! Україна переможе бо з Нею Правда!
Історія Без Міфів
Героям Слава! Правда на нашому боці.
Anna Shabaieva
Anna Shabaieva 7 aylar önce
дякую за вашу працю! ❤
U Gin Su
U Gin Su 7 aylar önce
Дякую за справжню історію!!! 👏👏👏🇺🇦✌️
Danylo Sorokolet
Danylo Sorokolet 7 aylar önce
Дуже цікаво, дякую за випуск!
Василь Гаврилишин
Дякую за Вашу працю!
Владислав Сасін
Дякую! Дуже актуальна тема!
Vladimir Opatsa
Vladimir Opatsa 7 aylar önce
Так відчуваю, представляючи себе боржуа 1910-13го року під час розквіту держави. Багато гарних, розкішних міст було само в Австро-Угорщині
Володимир Панченко
І багато вбогих сіл, описаних Стефаником, Маковеєм, Мартовичем, Черемшиною, Яцковим, тим-таки Франком... "Синя книжечка", "Лесева фамілія", "Кленові листки", "Новина", "Камінний хрест", "Вечірня година"... щось не видно в цих Стефаникових творах захоплення величчю цісарської доби :( . І, до речі, саме звідти чомусь линули ті самі лепківські "журавлі у вирій" - емігранти, що шукали щастя спочатку в Бразилії, а пізніше в Канаді.
Людвіг Бурбон
Україні Слава.Дякую за вашу працю.
Історія Без Міфів
Героям Слава!
zop
zop 7 aylar önce
Продовжуйте знімати відео вони дуже якісні ви змінили мою думку що до австро-угорської держави. Моя пра бабуся не відчуває ностальгії до Австрії.
Андрій Шальов
Героям слава!
Марта Буксар
Дуже гарно дякую за вашу працю. 💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙❤👌
Антон Іваха
Антон Іваха 7 aylar önce
Героям Слава) Як завжди- топ топ топ
Анастасія Джахман
Дякую гарно за вашу віддану працю і цікаве відео! Слава Україні💙💛
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Слава Україні!
Думаю що буде класно! Як завжди та повчально! Слава Україні!
Слава Україні!
@Ольга Скрижицька Слава нації!
Слава Україні!
@Moderator RedDot Слава нації!
Слава Україні!
@Vladlen Maraiev Слава нації!
Moderator RedDot
Moderator RedDot 7 aylar önce
Героям Слава!
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 7 aylar önce
Героям Слава!
Ілля Борцов
Ілля Борцов 4 aylar önce
Підтримаю вихід якісного українськомовного контенту вподобайкою та коментарем під цим відео!
Alex Quick
Alex Quick 7 aylar önce
дякую за цікаве і чудове відео! вподобайка! 👍👍👍🇺🇦
Yurii
Yurii 7 aylar önce
Як завжди щось нове і цікаве! Дякую!!!
Дмитро Дворовой
Дякую за Вашу роботу!
Сергій Язан
Сергій Язан 7 aylar önce
👍👍👍👍👍 Сподіваюсь про Генштаб буде))
marko _
marko _ 5 aylar önce
Дякую за відео) Дуже гарні і цікаві, теми завжди суперкруті)
дима луговой
Історія Без Міфів мені подобається, канал супер, Всім рекомендую дивитися, обов'язково!!! Слава Нації.
John Smith
John Smith 7 aylar önce
Дякую, шановний улюблений канал! 🇺🇦
Дмитро Дмитров
Дуже якісний контент. Класний канал
Joryj
Joryj 7 aylar önce
Дякую, легко з Вами вивчати історію.
Марк Вéрон
Марк Вéрон 7 aylar önce
Дякую, Історіє без міфів та пане Мараєв! Дуже цікаве відео, тепер одне з моїх улюблених. А чи могли б Ви зробити детальніше відео про українців у Австрійській імперії та Австро-Угорщині? Або хоча б про весну народів в Галичині, Буковині і Закарпатті? Було б теж дуже цікаво послухати. Дякую за Вашу працю! Хай квітне український ютюб! Слава Україні!
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 7 aylar önce
Героям Слава! До тематики Австро-Угорщини ми повертатимемося в подальшому.
Yuri Chornoivan
Yuri Chornoivan 7 aylar önce
Дякую за чудовий випуск!
Андрей Петров
Не даром підписався, задоволений, пізнав багато нового. Дякую !
Alexandra Oli
Alexandra Oli 7 aylar önce
Коментар на підтримку відео ☺ Хай квітне український ютуб ♥ 🇺🇦
Vita D12
Vita D12 7 aylar önce
Дуже цікава тема - дякую :) Я з Галичини, отже з тої частини України, яка була в складі Австро-Угорщини, якщо чесно - ніколи не мала якихось почуттів через її розпад. Мої бабусі і дідусі розповідали про свою молодість - та це був час спочотку Польщі, потім - совітів, і якось не було в тих розповідях ніяких райських часів. А біографія Франка, якщо чесно, теж не сприяла виникненню великої любові до Австро-Угорщини. Вже в універі я склала для себе завершену картину даної держави. Ну і що ж: не найгірші часи, але і не ідеальні. Ну якось нема в України чогось ідеального в минулому, за що можем зачепитися і розслабитися: вся наша увага на майбутньому і сьогоденній боротьбі за нього 😅
Obeme
Obeme 6 aylar önce
@Aldart Erkens я не сперечаюсь, що руснявість в Україні є штучним продуктом, просто не треба це заперечувати і боротись з цим, а не "какая разніца"
[angrylobster]
[angrylobster] 6 aylar önce
@Obeme по-перше, Україна - держава світська, у кого хочемо - в того й віримо По-друге - називати православ'я "руснявою релігію" вкрай неправильно: історія цієї гілки християнсива бере початок з Візантійської імперії (лише потім московити її "приватизували", вигадавши байку про "третій Рим"), а на українських землях православ'я було панівною релігією задовго до того, як вони увійшли до складу російської імперії
bstmehanik
bstmehanik 7 aylar önce
@Obeme чому галичани псують імідж іншим мешканцям заходу України?
Aldart Erkens
Aldart Erkens 7 aylar önce
@Obeme Сам я з Донецької області, але я з вами погоджусь. Але й додам, що (напевно, ви і самі чудово знаєте) схід України тривалий час перебував у складі росії, тому і вплив тут був більшим, і до того ж населення сходу України дуже часто морили голодом, і заселяли на спустошені землі росіян.
Владимир Ипатов
Дякую за цікаве відео. Ці настрої, щодо бабці Австрії, можна було спостерігати у Львові, коли екскурсоводи проводили екскурсії містом і частенько ностальгували за австрійським минулим...
all about everyone
all about everyone 6 aylar önce
Комент для підтримки якісного україномовного контенту 👍🏻🔵🟡
Ivan Stychynskyi
Ivan Stychynskyi 7 aylar önce
Дякую! Гарно вийшло))) Героям Слава!
Igor Vavrynchuk
Igor Vavrynchuk 6 aylar önce
Завдяки Австро-Угорщині в Чернівцях є такий чудовий університет)
3axap Cipko
3axap Cipko 7 aylar önce
Ох як і ностальгую за Австро-Угорщиною 🙃 Славетні, пам'ятаю були часи...
Elena Yaroslavska
Elena Yaroslavska 7 aylar önce
🤣🤣🤣
Moderator RedDot
Moderator RedDot 7 aylar önce
Крутезний випуск!
Hableee
Hableee 7 aylar önce
Популярна культура могла зробити в Австро-Угорщини таку собі вікторіанську епоху від Габсбургів в особі Франца Йосипа. Але Кіплінг, Конан Дойль, Велс недосяжні.
Володимир Панченко
Згоден. Але пишаймося тим, що західні українські землі дали тоді Франка, Стефаника, Маковея, Кобилянську, Черемшину, "молодомузівців".
українець
українець 7 aylar önce
дякую за роботу,дуже цікаво
Лілія Старікова
Дякую за цікаве викладання відомих фактів
Глеб Череватко
Лайк комент.такому гарному приємному каналу і автору!!Правда повинна перемогти!!!
Забугорный Капиталист !
Тема величезна, прекрасна ! Зробіть будь - ласка другу частину, більше про правову систему, роботу судів, податкову систему, взаємодію та взаємовпливи культур, валюту, гроші, грошову систему та економічну історію Австро - Угорщіни, дуже просимо !
Danylo Honcharov
Danylo Honcharov 7 aylar önce
Вподобайка за вашу працю!
Woolf Dann
Woolf Dann 7 aylar önce
Героям слава! Дякую, пане Владлен! Чудова розповідь про Австро-Угорщину! На жаль, я не так вже й багато знав про цю країну.Немає ніякого сенсу, нудьгувати за тим - що було колись! Треба дивитись в майбутнє! А воно у нас може бути не менш великим!
Woolf Dann
Woolf Dann 7 aylar önce
@Vladlen Maraiev я вам теж дякую за Вашу роботу. Мене завжди цікавила історія. Колись був кращим учнем у нашого історика!
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 7 aylar önce
Спасибі) згоден із Вами
Dmitry Babivov
Dmitry Babivov 7 aylar önce
дуже цікаво! дякую!
Арчибальд
Арчибальд 7 aylar önce
Ніколи не ставив собі питання, чи почував ностальгію за Австро-Угорщиною🤣 Поставив. Щось якось ні) Дякую за контент!
Obeme
Obeme 7 aylar önce
Бо в нашій історії її подають щось вороже, а по факту завдяки Австрії Галичина і стала єдиним справді українським краєм
Григорий Кулинич
Дякую Вам за вашу працю .
interis iteris
interis iteris 7 aylar önce
Супер, очень интересно
Петро Грабовий
дякую за цікавий виклад світової та нашої історії!!!
HI MARS
HI MARS 7 aylar önce
Дякую за цікаву інформацію про історію України
Володимир Потопник
Дякую за гарний випуск!
Andrew Iskorostensky
Andrew Iskorostensky 7 aylar önce
Дякую за вашу роботу.
LoreUkraine [Історія Всесвітів Українською]
Як завжди все супер цікаво! Дякую вам за інформативний випуск! Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 7 aylar önce
Героям Слава!
Михайло Дуда
Дякую Вам за працю та цікаві відео.
Pilot Stephan
Pilot Stephan 7 aylar önce
Героям Слава! Щиро дякую за надзвичайно цікаві та інформативні відео. Чесно кажучи давно підсів на Ваш канал. P.S. Скажіть будь-ласка, де знайти таку футболку яка на Вас в цьому відео ?:)
Історія Без Міфів
Це наш мерч, його можна замовити в телеграм-каналі "Історія без міфів" :)
Ivan Nytsyporyk
Ivan Nytsyporyk 7 aylar önce
Авторам подяка за працю
Siarhei
Siarhei 6 aylar önce
Смешно, но интересные версии исторических событий 👍))
Jur sfera
Jur sfera 7 aylar önce
Цікаво, творчо і повчально. Є думка автора. Дякую
Антон Омельчук
Боже, буди покровитель Цїсарю, Єго краям! Кріпкий вірою правитель, Мудро най проводить нам!
Наталья Козловская
Велике дякую, радію ,що знайшли в собі сили повернутися , хоч би частково, до своїх планів . Слава Україні !
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Olha Khromets
Olha Khromets 7 aylar önce
Дякую дуже, цікавий погляд на наше історичне минуле - в школі дещо інші акценти робилися на Австро-Угорщині.
Waleriy Mazur
Waleriy Mazur 6 aylar önce
@Ivanildo Прекрасний зважений підхід до АУ! Не все там було прекрасно!... Але була постать Митрополита Андрея Шептицького - - людини зі змішаної родини, як на мене - - найвеличніший моральний авторитет українського XX століття/ було вбивство імператорського намісника Галичини графа Потоцького, вбивство студента-українця Адама Коцка/ залізниця у Львові з'явилась раніше, ніж в Києві, електричний трамвай - - на два роки пізніше Києва/ з'явилася постать Василя Вишиваного, який (пішовши проти своєї монаршої сім'ї з пропольськими поглядами) спочатку визначився ментально, а потім - - політично в своїх українських стремліннях, хоча це не принесло йому якихось дивідендів/ Грушевський, переїхавши до Львова, зміг провадити свою наукову діяльність і очолити кафедру у Львівському університеті, що йому не "світило" в Києві/ можна було вільно видавати книжки українською мовою, почали створюватись українські політичні партії, політична кар'єра Івана Франка, правда, не вдалася - - бо був арешт, політичне ув'язнення та його кілька разів не вибрали до парламенту у Відні, дякуючи передвиборчим махінаціям та підкупленим та несвідомим русинам, як тоді називали українців... Зате маємо великого українського письменника! Ось так! Але, то не всі події, що відбулися в той час...
Ivanildo
Ivanildo 6 aylar önce
Особисто в моїй школі Австро-Угорщину не називали "тюрмою", а навпаки, що, на відміну від РІ, вона була більш "придатною для життя". З поганого робили акцент тільки на підтримку поляків та "ігнорування" українців.
Waleriy Mazur
Waleriy Mazur 7 aylar önce
@Olha Khromets Стимул для саморозвитку завжди є! Совдепівський постулат, що АУ є "тюрма народів" не відмер з СРСР, а продовжував втовкмачуватись в голови маленьких українців ще років 5-7-9, поступово трансформуючись/відмираючи! Так же само, як і усвідомлення, що РІ/СРСР/РФ - - тюрма народів та імперія зла, приходило в голови людей теж не відразу, а поступово, в напрямі із заходу на схід і південь аж до середини 2022 року!!! Прискорювачем цього процесу стали події останніх 8-9 років, а особливо - - з 24 лютого!!! По даним останніх соцопитуваннь - - роZZію, як ворожу країну, сприймають до 80-82% українців! Де таке можливо було в перші 20-ть років незалежності! Відповідно, якщо ми практично і психологічно розвертаємся до Європи, то і сприйняття АУ те ж міняється на позитивне, не тільки у галичан і закарпатців, а і в інших регіонах України. P.S. Багатодесятилітні нашарування пропаганди відшаровуються не відразу, не в один момент! Це процес інерційний. Біблійні 40 років ходіння по пустелі тепер підтверджуються на практиці!!!
Olha Khromets
Olha Khromets 7 aylar önce
Маю надію, що навчалась все ж в українській школі, а не постсовдепівській. Радянське минуле ніхто не хвалив, багато інформації давали такої, що й батькам цікаво було, та пробіли в програмі навчання все ж були, що сьогодні очевидно. Є стимул для саморозвитку)
Waleriy Mazur
Waleriy Mazur 7 aylar önce
Як же можна було в совдепівській та постсовдепівській школі хвалити імперсько-монархічний період?! В різні роки похвальба була тільки для комунізму, розвинутого соціалізму або "ленінських принципів побудови народної демократії"!!!
Олександр Гришко
Чудовий випуск!
Забугорный Капиталист !
Дуже дякую за такий зважений та об'єктивний погляд на Австро - Угорщіну ! Українці колишньої підавстрійської України, хорвати, словенці та євреї по всьому світу досі з ностальгією згадують часи Австро - Угорщіни !
Олександр Гильов
дякую за цікавий сюжет! Щодо Австро-Угорщини - ніколи не відчував)
Sonraki