Karanlık

"The Last of Us"ın zombileştiren mantarları

Barış Özcan
görünümler 1 040 074
99% 68 000 1

katma

 

20 Oca 2023

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 2 324
Dædra
Dædra 6 gün önce
Dizide dikkatimi çeken bir nokta: Bu mantar unlu gıdalardan yayılırken Joel 2 defa pasta almayı unutuyor e Sarah komşusunun ikram ettiği kurabiyeleri yemekten vazgeçiyor.
Why so Serious
Why so Serious 18 saatler önce
Kelle paçadan şaşmayın bol sarımsak sirke
Melek Bayam
Melek Bayam Gün önce
Ayn kardeşim joel iki kere pasta almamıştı ama benim daha çok dikkatimi çeken şey filimde bunu hiç olmayaçakiş gibi açıkladığı için hiç kimse çığlık armamaış vay anasını be
sh
sh Gün önce
2. Bölümde ambardan yayıldığı duyulunca profesörün harika substrat yani tepkimeye giricek harika bir olay demesi
Ghost
Ghost Gün önce
@ghost naber asker
Melek Bayam
Melek Bayam Gün önce
@Hasan Gökhan YILMAZ Ayn n
İrem Kalfa
İrem Kalfa 2 gün önce
Ege Üniversitesi'nde Mikrobiyoloji öğrencisiyim. Geçen sene aldığımız "Mikoloji" dersinde ders hocamız bahsi geçen Cordyceps ile ilgili detaylı bir bilgi vermişti. Merak edip araştırdığımda böcekleri enfekte ettikleri videolara denk geldim ve gerçekten çok etkilenmiştim. O nedenle The Last of Us'ın oyununa ve dizisine ayrı bir bakış açısı ve heyecanla bakıyorum. Bu videoyu da, o sebeple, büyük bir ilgiyle izledim ve mutlu oldum. Kaliteli içerikleriniz için teşekkür ederim Barış Özcan.
Orkun Yucel
Orkun Yucel 17 saatler önce
Toxoplasmada beynimize yerleşip kedileri delice sevmemize sebep olabilir. En azından fareler için bunu yapıyor
Melek Bayam
Melek Bayam Gün önce
Oğlum oyunu anlamadan 1 bitirip direk ffillme mi başlasın çocuk
Nuru Abdullayev
Nuru Abdullayev 2 gün önce
@Benim BenPr.dr. feyzi amkoklu
Benim Ben
Benim Ben 2 gün önce
Merhabalar, bu mantar ile alakalı araştırma içerisindeyiz, üniversitedeki hocamızın ismi neydi
Sezer Ulker
Sezer Ulker 2 gün önce
Sana tavsiyem ilk oyun serisini bitir , sonra diziye geç .
Furkan Güzlek
Furkan Güzlek 4 gün önce
Ben 15 yaşındayken ilk defa bu oyunu oynamıştım,konusu ve hikayesinden tutun art work’lerine kadar her şeyine hayran kalmıştım.Hatta lisedeyken hakkında sunum yapmıştım.Çok az kişinin bildiği 2014 yılında Last of Us’ın filmi üzerinde çalıştıklarını ancak sonradan vazgeçtikleri hakkında söylentiler vardı,şimdi ise resmen dizisi var.Zaman hızlı geçiyor.Bu arada yorumlarda benimle aynı fikirde olan insanları görmek beni mutlu ett :)
Firas Dadaş
Firas Dadaş 3 gün önce
5:00
Whovian Caner
Whovian Caner 3 gün önce
veled-ü zina iken yani
Gizemli Gezegen
Gizemli Gezegen 4 gün önce
Zombiler aramızda trvid.com/video/video-6LnsIDk1nL0.html
En Güzel İlahiler Kervanı
Gerçekten Güzel Öz Ve Anlamlı Anlatmış Bize Konusu Çok Derin Beynimizi Kendine Kukla Yapanların Bir Tedavisi Yok Kukla Olunca Ne Olcak Diyor Kaybedeceğiz Gafını Unutmayın Hayırlı Günler...
Anılhsncbgl
Anılhsncbgl 4 gün önce
Uzun zamandır bir TRvid videosu beni bu kadar fazla bilgilendirip etkilememişti, iyi ki varsın Barış Özcan
KANGURU
KANGURU 5 gün önce
Olay örgüsü ve anlatı gücünüz o kadar muhteşem ki yeni bilgiler edinmemizi sağlıyor ve kendinize hayran bırakıyor. Sadece tek bir alanda kalmayıp farklı konu ve içeriklere değinmeniz sizi bu alanda farklı kılıyor. Sizi hayranlıkla takip ediyorum.
Azra Ak
Azra Ak 5 gün önce
Barış Özcan'ın hikayeye çok farklı ve ilgi çekici bir yerden başlayıp sonunda farklı bir noktaya daha doğrusu gündelik yaşamda bize sürekli söylenen ve dikkate alınmayan öğütlere getirmesi olağanüstü. 'Bunu da buraya bağlayamazsın be' diyorsun.
Deniz Toprak
Deniz Toprak 23 saatler önce
Dizinin ilk anlarındaki normal yaşam ve sonrasında gelişen olaylar tüyler ürperticiydi: "A Quiet Place Part II", "10 Cloverfield Lane", "The Silence", "The Mist" gibi yapımlar da bu duyguyu yaşatan filmlerdendir, tavsiye ederim.
Göktürk Yıldırım
Göktürk Yıldırım 13 saatler önce
Bende çok seviyorum bu tarzı ve söylediğin filmlerin hepsini izledim. Bu tarz film bilenler yazabilir mi acaba yorumun altına.
Azra Ak
Azra Ak 5 gün önce
Bizi kaygılandıran(ve aslında bu kaygıdan beslenmemiz) ve bizi içine çeken konuları farklı yorumlarla ve gizli detaylarla müthiş bir şekilde açıklıyor. Çok başarılı.
Hasan Karaduman
Hasan Karaduman 6 gün önce
Bu video The Last of Us'ın ne kadar üzerine düşünülerek yapıldığını ve neden kendini yıllar geçse bile tekrar tekrar zevk alarak oynatabildiğinin kanıtıdır.
シノア🎄
シノア🎄 3 gün önce
@İNDİRİM TV youtubda dileneceğine git kasiyer ol
Mustafa bulmuş
Mustafa bulmuş 5 gün önce
@Snow gerçektende öyle. Steamde 98 TL'ye düşmüşken alayım bari 😁
Muhammet Aydoğdu
Muhammet Aydoğdu 5 gün önce
@Hasan Karaduman half life ı eklemezsen olmaz dostum oyun dünyasında devrim yaratan bir oyun kendisi. ayrıca kolay bir şekilde oyun oynayabiliyorsak bunun sebebi de oyunun yapımcıları valve sayesinde o yüzden half life ı da eklerim buraya.
Hasan Karaduman
Hasan Karaduman 5 gün önce
@Snow dünyanın en iyi oyunu yoktur dünyanın en iyi 3 oyunu vardır witcher, god of war ve rdr.
Snow
Snow 5 gün önce
Rdr 2 dünyanın en iyi oyunudur
Fatih Kibar
Fatih Kibar 3 gün önce
Seçilen konular, anlatım ve akıcılık her şeyiyle çok iyi ve bilgilendirici. Emeklerine sağlık Barış Özcan. Sevgiler, selamlar.
Burak Gürçay
Burak Gürçay 4 gün önce
Sonunda o eski Barış Özcan videosunu tadını alabildim :) Anlattığı basit şeyin formundan tamamen uzaklaşıp bizi videonun sonunda derin felsefik anlamlarla tüylerimizi diken ettirdiğin için teşekkürler barış abi
Emir Başbuğa
Emir Başbuğa 3 gün önce
Ben normalde barış Özcan'ı videolarını çok takip etmiyorum eskisi gibi videolarında bu tarz bize ana konudan giderken farklı bir yerlere değindiği videoları azaldı mı o tarz da değil mi eskisi gibi ?
Myconerd
Myconerd 5 gün önce
Mantarların kapasitelerinin son yıllarda geç de olsa ülkemizde yavaştan farkedilmeye başlamış olması çok güzel. Mantarların sadece yemek olarak görülmeyip, diğer muhteşem özelliklerini sonunda keşfediyor olmamız büyük bir gelişmedir.
Mekkeli Susak
Mekkeli Susak Gün önce
@Abdülsamet Doğan en azından 3 gün konuşulsa bile bu bazı insanların mantarların kapasitesini anlamaya başladıkları gerçeğini değiştirmez.
Olympia
Olympia 2 gün önce
@Abdülsamet Doğan bunların hiçbirini yazmamışsin abicim ben aklını mı okuyacaktim?
Abdülsamet Doğan
Abdülsamet Doğan 2 gün önce
@Olympia ben mantarlarla ilgili çalışmalara laf mı atmışım orda? Okuduğunu anlamıyorsun daha ayrıca sem niye bana laf atma gereği duydun? Eleman ülkemizde diyor bütün dünya mantarlara çok meraklıydı sanki de bi Türkiye geriydi, diziyi izleyince çalışmalara başlamışız gibi konusuyor yukardaki eleman
Olympia
Olympia 2 gün önce
@Abdülsamet Doğan popüler kültür dışında ayrı bir biyoloji konusu aynı zamanda ve üzerine çalışmalar yapan bir sürü bilim insanı da var, niye laf atma gereği duydun ki şimdi
Abdülsamet Doğan
Abdülsamet Doğan 3 gün önce
3 gün konuşuluo geçicelecek bir popüler kültür malzemesi. Ne farkedilmesinden bahsediyon bilader sen, dizini izle geç akıl verme.
02Nurimu
02Nurimu 4 gün önce
Half-lifeda Alien'den esinlenerek yapılmış "Headcrab" isimli bir yaratık vardı. Kurbanın omuriliğine yapışarak içine kimyasallar bırakıyordu, tıpkı Kordiseps mantarı gibi kurbanın ölmesine izin vermeyip bütün döngü tamamlanana kadar acı çektiriyordu. Oyun dosyalarından Zombielerin sesini tersten oynatırsanız "Tanrım bana yardım et" dediklerini duyabilirsiniz.
Mutsuz tragedya maskesi
Mutsuz tragedya maskesi 15 saatler önce
@Berserker Guts Sen boş yaptın
Bruh Diyen Biri
Bruh Diyen Biri Gün önce
@Berserker Guts aptal ucube
Arduino Blokod TR
@Berserker Guts gayet doğru
Berserker Guts
Berserker Guts 2 gün önce
boş yapma.
Şehirden Köye Göç
Dizinin ilk bölümünü izlediğimiz heyecanla senin bu bölümü izledik abi harikaydı eline emeğine sağlık 🥰👍
Mustafa Helvaci
Mustafa Helvaci 5 gün önce
Güzel bir tespitle sonlandırmışsın videoyu👍🏻 Zamanını oyunlara ve dizilere harcayan birer kukla olmuşuz gibi hissediyorum şu an. Sonuçta insanın sahip olduğu en önemli şeylerden biri sağlık, diğeri zaman🙂
Tolga Noyan KIYMA
Muhteşem bir video. Gerçekten en önemli kelime bu, “Kaygının çekiciliği”. Gündemin ham maddesi, günlük hayatın besini, tüm zaman böyle akıyor sanki. Ağzınıza sağlık.
osman şahin
osman şahin 4 gün önce
Bunların gerçek olabileceğini düşünen tek ben değilimdir umarım, seviliyorsun barış abi böyle daha çok bilimsel videoların devamı gelsin lütfen
huseynn
huseynn 2 gün önce
İklim krizini sürekli duymamızı ve farkında olmamızı sağladığın için teşekkürler.
Emir Özdemir
Emir Özdemir 6 gün önce
Abi ben seni hep belgesel izleyen, podcast dinleyen, devamlı kitap okuyan kısaca popüler kültüre pek bir yakın olmayan biri olarak hayal ederdim. TLOU baştan sona bitirdim demen beni hem şaşırttı hem de mutlu etti. Barış Özcan Last of Us oynamış vay be gibi bir algı yaratmışsın bende niyeyse :) Her fırsatta söylerim TRvid da hikaye anlatılıcılığı üzerine örnek aldığım isim sensin. Başarılar dilerim, saygılar abi :)
Hadesizm
Hadesizm 21 saatler önce
@EMIYA doğru hocam haklısın sende katılıyorum dediklerine
Ya.rahminbaşi
Ya.rahminbaşi 3 gün önce
@Barış Özcan Abi Jung_E filminin analizini yaparmısınız lütfen🙏
EMIYA
EMIYA 3 gün önce
@Hadesizm hocam anlatmana değmez ki ben zaten bütün oyunlarını, bütün sonlarını oynayıp bitirdim exodusta 105 saatim var.. Ama bana göre last of us daha gerçekçi bir iş. Romanlarının üçünü de okudum bir kitap ara hikaye gibi birşeydi. Yazar bazı yerlerde hata yapıp aşırı bilim kurgu ve fantastik ögelerle donatıyor. Bu türe göre biraz fazla ama oyunlar baya güzeldi. Zaten oyunu yapan directör geçen aylarda savaşta hayatını kaybetti.. Yeni oyunu için duyuru yapıldıktan birkaç ay sonra yani. Umarım aynı kalitede devam edebilirler bu savaş bittikten sonra..
Wojek
Wojek 3 gün önce
90 gigabayte abim gelms
Hadesizm
Hadesizm 3 gün önce
@EMIYA metro olamayacak bişey mi kanka iyi misin bugün metro nun Ukrayna Rusya Savaşı'ndan bile anlayabilirsin ki eskiden de olmuş bu savaşlar zaten metro da anlatılmak istenen mutant dır şu dur budur değil insanların birbiriyle olan savaşı Türkiye de bile var sağcı solcu komünist kemalist böyle bir oyunun ve böyle bir hikâyeyi yazan kişiye başarısız demek mantıksızca evet Crysis mantıklı değil veya rdr2 ama Stalker gibi metro gibi oyunlar gerçek dünyadan esinlenerek yapılmış oyunlar metro 2033 de bir bölüm var askerler öldürücü hap almış yanına Nazi kamplarında esir olmamak için böyle şeyler bilim kurgu değil aksine olmuş olaylar
KAYAK TATILI
KAYAK TATILI 5 gün önce
En efsane bölüm, artık reality show a dönme zamanı:)
harry potter ⚡
harry potter ⚡ 5 gün önce
Bu videoyu izleyen bizler, Barıș Özcan'ın anlattığı her șeyi dikkatlice hatta tedirginleșerek dinleyen bizler... Sadece Barıș abi tarafından değil her yerden uyarılıyoruz. Bizim görevimiz videoyu sonuna kadar izleyip Barıș abiye hak verdikten sonra normal yașantımıza dönmek değil. Bizim görevimiz gerçekten insanlık hayatını değiștirebilmektir. Farkında olmamız gereken çok șey var. Ve biz öylece durup ekrana bakamayız. Gerçekten de dünyaya bakıp eski dünyayı ve șuanki dünyayı karșılaștırmamız gerek. Artık bir șeylerin farkında olup harekete geçmemiz gerek.
Bilal Yağız AYGÜN
İnternette bulabileceğimiz,izleyebileceğimiz nadir ve muazzam videolardan bir tanesi. Gerçektenten ufku açan,genişleten ve düşündüren bir video. Biz senden razıyız.👌
Dilan Dilan
Dilan Dilan 5 gün önce
The Last of us oynadığım en iyi oyunlardan biri hatta tek oyun. Oynarken gerçekten yaşıyormuş gibi hissediyorum çıktığı zamandan beri 948384 kez oynadım beni daha mutlu eden bir şey yok
GMElite TV
GMElite TV 6 gün önce
Her konuda bilgisi olmasi buyuk başari Turkiyede TRvid harici televizyonlarda'da çıkmasi lazim Türkiyede değerlenmesi gereken bir insan Barış Özcan🙏
sen just • 7 yıl önce
burası TC dostum insanın önünü açmazlar.
hay man
hay man 4 gün önce
televizyonda izlemem ben 40 dakika vidyo olur 1 saat reklam
Furkan Fazla
Furkan Fazla 5 gün önce
Evet yine video ile ilgisi olmayan sadece Barış Abimi öven bir laf kalabalığı. Aynı boş lüzumsuz laflar.
Utku Tanrıüver
Utku Tanrıüver 5 gün önce
televizyonda bu adamın kıymetini bilemezler bu platform iyi 👍
Eşref Tantaş
Eşref Tantaş 5 gün önce
Yer yüzünde her konuda bilgisi olan insan yok dostum. Adam bilgili elbette ama araştırıp hazırlanıyor ve işini iyi yapıyor
Epic Moment
Epic Moment 3 gün önce
Barış abi bu aralar videlarının sonunda yaptığın konuşmalar videoyla sınırlı kalmıyor adeta halkımıza yapılan bir hitabet gibi dediklerini anlıyor iyi anlamda üstüme alıyorum tabi bunun sorumluluğunu tek kişinin hissetmesi yetmez ben yine de sizi destekliyorum.
Sibel CAKIR
Sibel CAKIR 4 gün önce
hayatımda izlediğim en güzel belgeseldi. siz de nasıl bu kadar güzel video yapabiliyorsunuz anlamıyorum. emeğinize sağlık
Murat DEĞERLİYURT
Murat DEĞERLİYURT 5 gün önce
Barış Bey, iyi ki varsınız. Videolarınızı izlerken bambaşka bir Murat oluyorum ve kendimi çok iyi hissediyorum.
Atâneur
Atâneur 5 gün önce
Harika bir video, her ne kadar tüm bu bilgiler bize bir şekilde yansıtılmaya çalışılsa da bunu sizden dinlemek ve edinmek benim için çok daha iyi bir deneyimdi Barış abi.
Admin
Admin 6 gün önce
Bir veteriner hekim adayı olarak helmintoloji dersinde en çok şaşırdığım şeylerden birisi dicrocoelium dendriticum'un yaşam döngüsüydü. Herkese tavsiye ederim kısaca incelesinler. Bir parazitin üremek, yayılmak için izlediği yol gerçekten evrimin özeti niteliğinde.
S C
S C 21 saatler önce
Tıbbi olarak çok önemsemeyen bir helmint. Karıncayı kazayla da olsa pek yemediğimiz için
i am gonna be your nightmare
@Yiğithan Karsak aynen ya en fazla ne olabilir ki %98 🙂
jako
jako 3 gün önce
@unname valla yapacak bir şey yok bu da bizim imtihanımız hhahahaha
FreQuezZ
FreQuezZ 3 gün önce
@Talha Yucel Valla ne yazdım hatırlamıyorum ama yazdığın yorumdan ne kadar cahil ve acınası biri olduğun belli oluyor. Yazık...
Alper Türker
Alper Türker 4 gün önce
Fazlasiyla iyi bir konu
Melik Celikogullari
Melik Celikogullari 3 gün önce
Muhteşem bir program... Emeğinize sağlık... Kuklalaşmış milyonlar için mantarlara ihtiyaç yok... Ekranlar... oyunlar... popüler medya... yetti de arttı bile...
Murat Tokgöz
Murat Tokgöz 3 gün önce
Barış bey, daha önce dinlediğim bir podcast'den alıntı yaparak enfekte olan karınca meselesini izninizle bir adım ileriye taşımak istiyorum. "Bu mantardan etkilenen zombi karınca" yuvaya dönüşünde güvenlik görevlisi karıncalar tarafından fark edilip, karga tulumba koloniden uzak bir yere götürülüp infaz ediliyor. Bu karıncayı götürüp öldüren güvenlik görevlisi karıncalar ise bu taşıma esnasında kendilerine de bulaşmış olacağı ihtimali ve kolonide bir pandemi oluşturacağı düşüncesiyle geri dönmemek adına kendilerini de öldürüyorlar. Çok şaşırtıcı ve bir o kadar da hayranlık uyandıran bu süreç insanlığın eksik tarafını tamamlayabilecektir diye düşünüyorum.
адыгэ06
адыгэ06 5 gün önce
Belgesel tadında harika, gerçekten mükemmel bir video olmuş ağzınıza sağlık 💫
Mert Yeğin
Mert Yeğin Gün önce
Evrim Ağacı henüz yeni yaptığı videoda buzulların erimesi virüslerin veya bakterilerin yayılmasına sebep olamayacağını açıklamıştı. Barış Özcan da böyle deyince ikileme düştüm doğrusu.
artemiXerr
artemiXerr 5 gün önce
Abim senin gibi bu kadar etkili ve sürükleyici anlatan; ama detaylarını da başka konularla inanılmaz benzeten bir TRvidr görmedim. TLOU'yu böyle anlatmanı hiiiiç beklemiyordum. Ağzına sağlık abim, seviliyorsun
RUNE2D
RUNE2D 5 gün önce
Oyundan girdik hayvanlar aleminden çıktık .Video macera türünde olmuş, vehazzı yakalayabilmişsin(çünkü etkiledi beni ve izleyiciye merak duygusu oluşturmuşsun). Ellerine sağlık abi 👍.
DenJ
DenJ 5 gün önce
Böyle oyun hikayeleri ile ilgili içerikler yapmaya devam etmenizi umuyorum. Gerçekten çok akıcı bir video olmuş. Bu tarz videolar için size Half Life oyun serisini önermek istiyorum (büyük ihtimalle oynadığınızı varsayıyorum çünkü oyun camiasında çok önemli bir yeri olan bir yapımdır bu oyun serisi) Oyunun bana göre en ilginç yanı insanlığın boyutlararası ışınlanma teknolojisini keşfetmesi ile bu teknolojiyi istedikleri için dünyaya saldırmaya gelen Combine ırkıdır. Oyunda bu ırk o kadar ilerlemiştir ki Kardashev ölçeği ile ölçülemezler bile evrenler arası yolculuklar yapıp hedefledikleri gezengenlerin kaynaklarını organik yaşamlarına kadar sömürürler. E tabi bu kadar ileri bir medeniyet ile insanlık yanlızca 7 saat savaşabilmişler ancak ışınlanma teknolojisini yapma potansiyelleri oldukları için tamamen yok edilip sömürülmemişlerdir Bu kadar ileri bir medeniyetle gerçekten karşılaşsak ne olurdu sizin görüşünüzden duymayı çok isterim. Saygılarla
Dilnaz Varlı
Dilnaz Varlı 5 gün önce
Her zamanki gibi şahane bir bölüm her geldiğimde bilgilenerek gidiyirum teşekkürler barış abi ❤️❤️❤️
magicpumpkins
magicpumpkins 5 gün önce
Sanırım bahsedilen belgeselde bir arının içerisine larvalarını bırakan bir canlıyla ilgili bir bölüm vardı. Larvalar büyüyünce arıyı içten kemirerek dışarı çıkıyorlardı. Hayal meyal hatırlıyorum küçükken izlemiştim bu belgeseli. Sonradan düşününce Alien filminde de yaratığın yavrusu konak kişinin içinden aynen bu şekilde çıkıyordu. Doğada bize ilham olacak ne kadar çok şey var...
magicpumpkins
magicpumpkins 23 saatler önce
@Cihan Altın Aa evet o oyunu oynamıştım ama bu detayı tamamen unutmuşum. Güzel yakalamışsınız.
Cihan Altın
Cihan Altın Gün önce
Limbo isimli bir oyun var birçok platformda orada da karakterin başına bir şey düşüyor (bir yaratık bir salgı atıyor) kısa bir süreliğine de olsa karakteri biz değil o başına düşen şey kontrol edip yönlendiriyor hem bu videoyu hemde sizin yorumlarınızı görünce benim de aklıma o oyun geldi
Murat Polat
Murat Polat 2 gün önce
@magicpumpkins Evet bence de durduk yere rahatımızı bozmaya gerek yok 🤣
magicpumpkins
magicpumpkins 2 gün önce
@Murat Polat teoride olabilir ama hemen de olmaz diyorsunuz :D Ben de bi tık zorlama olduğunu düşündüm yazarken.
Murat Polat
Murat Polat 2 gün önce
@magicpumpkins bana kalırsa aynı mantık geçerli olsa dahi bu tarz bir durumun evrimsel olarak gerçekleşmesi çoook uzun yıllar alacağı için o potaya girmenin bir alemi olduğunu kendi adıma düşünmüyorum 😅
XLR8b
XLR8b 5 gün önce
Harika bir video yine. Barış Özcan çok daha fazlasını hak ediyorsun ❤️
hakkı baysal
hakkı baysal 5 gün önce
Abi sen harikasın ya yıllardır takip ederim iyi ki karşımıza çıkmışsın her pazarımızı aydınlatıyorsun teşekkürler 🙏
Ezgi Deveci
Ezgi Deveci 5 gün önce
Yine harika bir 16 dakika. Sadece içerik değil, kurgu, görseller, destekli bilgiler ve harika bir video. Teşekkür ederiz
Zehra Avcı
Zehra Avcı 5 gün önce
Bundan bir kaç ay önce okulumda "Söz Sizde" diye bir etkinlik yaptık. Her öğrenci kendi ilgisini çeken konu hakkında kısa bir sunum yapıyordu. The Last of Us'ı çok sevdiğimden bende onun sunumunu yapmıştım tabi benim oyuna bakış açım (zamanın kısıtlı olmasından dolayı) oyun hikayesiyle sınırlı kalmıştı o gün maalesef. Ancak aklımdan geçen şeylerin videosunu yapmanız beni çok sevindirdi. Not: Kapakta aynı fotoğrafı kullanmışız dikkatimi çekti. ^^
Erkan Alpdoğu
Erkan Alpdoğu 6 gün önce
Yorumları okuyorum ve üzülüyorum. Bu adamın yorumlarda görmek istediği şeyin övgü olduğunu düşünmüyorum, verdiği mesajın anlaşıldığını görmek istediğini düşünüyorum. Adam net bir şekilde, artık kukla olmayın diyor!
Aragorn Elessar
Aragorn Elessar 5 gün önce
Farkındalığı olan insanlar çoğalmalı. Sonda verilen mesaj çok anlamlı. İnsanlar artık aklını, mantığını kullansın, bir şeylerin farkına varsın, sorgulasın.
Dr Ali
Dr Ali 6 gün önce
Yok artık benim gibi düşünen birisini görmek beni öyle mutlu etti ki inanın sinirim bozuluyor yorumlarda adamın uğraştığı videoya emek verdiği içeriğe karşı insanların fikir belirtmesini beklerken binlerce videosunun altına yazıldığı gibi boş övgüler yazılması çok canımı sıkıyor
Sevgi Akkoyun
Sevgi Akkoyun 4 gün önce
bir oyundan uyarlanmış olduğunu izlemeye başlamadan çok kısa bir süre önce öğrendim. beni en çok etkileyen de giriş sahnesi oldu o yüzden. yani benim gibi oyundan bihaber olanlar bile daha en başta olayların başlangıcının bir mantar enfeksiyonu olduğunu öğreniyor. bu da sadece oyuncuların değil tüm izleyenlerin düşünüldüğünü gösterir. kendi açımdan +1 önde başladı o yüzden. The Walking Dead'i bırakmamın ana nedeni bilmemkaçıncı sezona gelip de hala o virüsün nasıl ortaya çıkıp yayıldığını göstermemiş olmalarıydı. oyundan bihaber olarak diziyi izlemeye başlayan bir izleyici olarak ilk bölümü gayet başarılı buldum. tek sinir edici nokta bölümlerin tek tek yayınlanıyor olması. ayrıca video için de teşekkür ederim.
Murat İNCİLER
Murat İNCİLER 4 gün önce
Merhaba Barış bey, ben size bu olağan üstü mantarın insanlar için ne kadar hayırlı işler yaptığını anlatmak isterim. Dizi ve oyun popülerite bakımından olumsuz işlemiş olsa da, bahsedildiği gibi farklı türlerin etkileri birbirinden değişik oluyor. Kendinize dikkat edin ve hayatınızda kordiseps e yer verin..!
B.B
B.B 5 gün önce
Barış abi ses tonunuz harika.maşallah..sizde seslendirmenlikte yapabilirsiniz arada.. birde masal yada hikaye kanalı açsanız oda çok güzel olur.. ayrıca bu kadar seviyeli saygılı bilgili kültürlü bir insan olduğunuz için sizi Tebrik ediyorum .SİZİN GİBİ KALİTELİ İNSANLARA İHTİYACI VAR BU ÜLKENİN.. SÜREKLİ KENDİNİZİ AŞIP KENDİNİZİ YENİLEYİP KENDİNİZİ GELİŞTİRİYORSUNUZ..TAKDİRE ŞAYAN DOĞRUSU..
Kadir
Kadir Gün önce
ama müslüman degil
Sefa Dalbudak
Sefa Dalbudak 5 gün önce
sonunu böyle beklemiyordum harika bir çıkarım olmuş. Barış Özcan perspektifi yine bizleri şaşırtmıyor.
Gezgin padawan
Gezgin padawan 6 gün önce
Mantarlar ve karincalar korkutmustu ..ve dizi ile Harika bi uyum vardi oyundaki havasinda...binalara giris yapilan cop kutulari icin yapilan tugla barakalar bile ayni yapılmış...gerginlik bile aynen verilmiş ilk sahnelerdeki olaylar kamera açıları hersey mukemmeldi..
Buhar
Buhar 2 gün önce
disneyplus değil blutv
Darknessvibes
Darknessvibes 5 gün önce
Filmin kendisini hangi sitelerden izleye bilirim?
Ufak Ufak İngilizce
En çok kullanılan 3000 İngilizce kelime ( SEN DE İZLE ) ⤵️ Kanalıma beklerim..
eda demirci
eda demirci 6 gün önce
@İNDİRİM TV r 3 Wz3
HÜSEYİN ATMACA
HÜSEYİN ATMACA 6 gün önce
We lose diyen bilim adamı Cem Uzana benziyor
Red Label
Red Label 5 gün önce
Oyununu oynamamis dizisini bilen ama izlememis konusundan bi haber biri olarak pür dikkat dinledim izledim anladım. Muhteşem bir video emeğine sağlık barıs abi iyi ki varsın 🏆
muri
muri 4 gün önce
Kukla ve kuklacı olayını ülkemiz bize çocukluğumuzdan beri öğretiyor zaten abi.Bu şekilde ekstra örnekler verdiğin için teşekkkürler ve kukla olmaya devam eden arkadaşlara da belki bir ışık olup uyanırlar :D
Tuğba Nügü
Tuğba Nügü 5 gün önce
Ay harikaaaa anlatılmış. Tüylerim diken diken izledim resmen. Emeğinize sağlık.
Hüseyin Can ESENDEMİR
Barış Abi ellerine sağlık sağlam içerik olmuş. Dünya'nın sonunu mantar vb bence getirmeyecek, Dünya'nın sonunu bu gidişle insan oğlu getirecek. Bizlerde Dünya'yı her gün tüketiyoruz, bir bakteri gibi çoğalıyoruz. Çok geç ama doğa ile barış içinde yaşama geçmeliyiz.
Mustafa Akbas
Mustafa Akbas 4 gün önce
Barış Bey, son cümlenize cevap; Çoktan kaybettik bile. Umarım yanılırım. Kukla olmayan, dürüst insanların toplumda karşılaştığı zorluklar saymakla bitmez.
demir tyln
demir tyln 2 saatler önce
Asıl olayın cordyceps mantarı veya last of us olmadığı videonun sonunda barış abim anlatıyor, gene her videosunda olduğu bu videosundada bir anlam çıkartıyor bize,aslında çok derin bir mesaj verdi gibi hissediyorum,uyanış gibi.
Oğulcan Bulut
Oğulcan Bulut 3 gün önce
Ben daha oyunu oynamadım. Maddi açıdan sıkıntıda olduğum bi dönemde olduğum için hiçbir şekilde oyuna beş kuruş para verebilecek bi durumda değildim. Ama oyun videolarını bol bol izledim ve buna dayanarak söylüyorum ki bu dizi MÜ KEM MEL. Harika çekim harika kostümler harika oyuncu tercihleri her şeyiyle şimdilik harikulade bir dizi. Bence böyle de gider gibi duruyor çünkü temposunu artırmadı 2.bölümde de... Witcher gibi bi fiyasko yaratmazlar umarım diyip izleyeceğim güncel olarak.
Gülser Eken
Gülser Eken 5 gün önce
Mükemmel bir kurgulama olmuş yine Barış bey. Gerçekten emeğinize sağlık
Yılmaz Erçam
Yılmaz Erçam 6 gün önce
Baştan sona güzel göndermeler içeren, sonunda da bizi bize anlatan harika bir videoydu! Teşekkürler Barış Özcan!
Ecrin Köse
Ecrin Köse 2 gün önce
aşırı iyi olmuş.Gerçek hayatla bu kadar bağlantılı olması insanı cezbediyor.
Emre DB
Emre DB 3 gün önce
"Nefis bir serim." Serim(TDK) : Oyun, roman, hikâye, masal vb. anlatı türlerinde kişilerin ve çevrenin tanıtıldığı, konunun, olayın anlatılmaya başlandığı bölüm.
Behram ADIVAR
Behram ADIVAR 5 gün önce
Barış abi selamlar, İnsan neden ağlar, ya da temel olarak insanların tepkileri için bir video çeker misiniz ? Sanırım bebekler için çekilmişti, ya da bazı hisler bizim yaşamımız için gereklimidir ? Şimdi her ne kadar kontrolümün olmadığı bir dramın içinde olsam bile, eskiden ara ara dram ihtiyacı hissediyordum. Bir film bulup bir köşede ağlıyordum. Bu insanın hiçbir şey yapmaktansa bir tepki yapma isteğiyle mi alakalı sizce ? Kendisine deneyde şok verenler gibi ? Bu da başka bir videonun konusu olabilir. Hikaye anlatıcılığınız mükemmel, müziklerin gerilimini ve dramını daha çok hissetmek istiyoruz. Saygılar.
Merve Öz 🍀
Merve Öz 🍀 2 gün önce
Barış Özcan yine formunda anlaşılan 😀 her zaman ki gibi efsane bir video olmuş..
Saeko
Saeko Gün önce
Emeğine sağlık abi çok güzel olmuş. Halo'dan sonra en iyi uyarlamalardan olmuş gerçekten. Çok güzel ilerliyor, insanın o içinde bulunduğu çaresizliği iyi yansıtmışlar.
Ömer Faruk Aksoy
Ömer Faruk Aksoy 5 gün önce
Video için teşekkürler Barış fakat 3:08'de televizyonda görünen belgeselden alınmış karınca görüntüsü oyun içerisinde bulunmuyor. Oyunda, bir spikerin enfeksiyonla alakalı son dakika haberini paylaşırken arkada gerçekleşen patlamayla yayının kesilmesi gerçekleşiyor ve Sarah'ın bulunduğu odadan görülüyor patlama. Oynanmış bir görüntüyü kendin ekleyerek mi koydun veya internette görüp mü koydun bilmiyorum ama oyunu oynamış biri olarak jenerik introsundaki mantar görüntüleri kullanmanı beklerdim çünkü daha mantıklı olurdu.
zero  gaming
zero gaming 5 gün önce
Sayın Barış Özcan abi sanki O da az bilmiyor. Vloglarını mevzuları kronolojik olarak hazırlıyormuş gibi hissi uyandırdı resmen. Diğer son mevzular bu videoya hazırlık için olabilirmi qaliba?!?!?! Bravo sizin gibi yutuberlere teşekkür ederim👏 Azerbaycandan selamlar🖐️🇦🇿🇹🇷
selim kılıçtaş
selim kılıçtaş 2 gün önce
gerçekten çok kaliteli bir video olmuş emeğine sağlık barış bey...Ve ayrıca last of us oyununu 50 defa bitirmiş biri olarak :=) çok beğendim saolasın...
Yorgun Liberal
Yorgun Liberal 5 gün önce
Oyunu hiç oynamamış birisi olarak ilk bölüme bayıldım. Salgının ilk çıkışını sinematik olarak çok iyi işlemişler. Olay örgüsü insanı içine çekiyor. Dünyada hayatta kalanların yaşadıkları yaşamı çok güzel işlemişler. Hele şu pedra askeri karşısına çıkınca ilk sahnedeki askeri hatırlaması çok güzeldi. Merakla bekliyorum gelecek bölümleri.
Simla Gider
Simla Gider Gün önce
@Yorgun Liberal baktım sonuç bulunamadı diyor
Yorgun Liberal
Yorgun Liberal 5 gün önce
@mahmudovh_mahmudh dizipal tabiki
mahmudovh_mahmudh
mahmudovh_mahmudh 5 gün önce
Diziyi nereden izliyorsunuz ?
Berke Yıldız
Berke Yıldız Gün önce
Tek bir konu üzerinden bir sürü verilen mesaj ve elde edilecek farklı farklı ana fikirler, düşünmeye iten mükemmel bir video olmuş elinize sağlık
S.S
S.S 3 gün önce
Barış abi çok güzel şeylere dğiniyorsun fakat insanların bunları fark etmesine rağmen dünya daha da kötüye gitmesini engelleyemiyoruz. Felaket haberleri ardı ardına gelse de insanlar yine aynı gündelik hayatını yaşıyor.
Alese Brave
Alese Brave Gün önce
Keşke yapabileceğimiz birşeyler olsa...
Sinan Toksöz
Sinan Toksöz 5 gün önce
Sen gerçekten bir sanatçısın.. Ellerine sağlık..
yusuf barut
yusuf barut 6 gün önce
Videolarında değindiğin farklı konuların uyandırdığı merak duygusuyla beni ekrana kitleyip, video sonlarındaki kapanışların içimde uyandırdığı hayranlık duygusuyla elimi beğenme butonuna götürmemi sağlayan Barış Özcan, acaba beni hatta bizleri kuklan yapmış olabilir misin? Çok iyi videoydu🙏
Kerem Bayraktar
Kerem Bayraktar 5 gün önce
Dünyada gerçekleşen birçok olayı aynı bir dedektifin mantar panado gerçekleşen olayları iplerle birbiriyle ilişkilendirmesi gibi birbirine bağlayan ve yaşanlara daha geniş bir perspektiften bakmamızı sağlayan sayın Barış Özcan'a teşekkürlerimi iletiyorum.Bu yazıya eklmek istediğim birkaç soru:Videonuzu çektiğiniz zaman zarfında gerçekten bir piyesteki repliklerin ezberlenmesi gibi mi sözlerinizi ezberleyerek mi video çekiyosunuz ?
TDE DERSLERİ
TDE DERSLERİ 2 gün önce
90'larda X-Files dizisinin ilgili bölümünü hatırlayan var mı? Ortada ne Yeryüzü belgeseli ne de Last of Us vardı. Mantar sapının adamın boğazından çıkışı, spor yayışı bile aklımda. Not: Sezon 2 Bölüm 9
Fatma Zeynep Dinçer
İşte beklediğim video. En büyük korkularımdan biri ve ihtimali olan bir durum. Bunca gerçeklik içinde birçok hata yapmaya devam ediyoruz. Küresel ısınma hakkında da daha çok bilgi edinmeli ve uygulanmalı bence. Bu arada her videonun birbiriyle bağlantılı olmasına bayılıyorum. Dersler gibi, birini kaçırırsan diğerini anlamak zorlaşıyor. Birçok konuda bilgiyi aynı anda öğrenmek gibi. Bu yüzden Barış Özcan.
baronharkonnen
baronharkonnen 4 gün önce
"Korkmamalıyım. Korku katilidir aklın. Korku, mutlak yıkım getiren küçük ölümdür. Korkumla yüzleşeceğim. Onun etrafımdan ve içimden geçip gitmesine izin vereceğim. Ve geçip gittiğinde, onun izlediği yolu görmek için iç gözümü kullanacağım. Korkunun geçtiği yerde hiçbir şey olmayacak. Yalnızca ben kalacağım." aklima bu geldi bu vieoyu izleyince
ERDOĞAN BAL
ERDOĞAN BAL 6 gün önce
11:24 Öncelikle gerçekten de böyle bir durum olduğu zaman sadece mantarların değil diğer bazı zararlı canlıların da insanlar için çok büyük bir sorun çıkarabileceğini düşünüyorum yani aslında insanın doğaya karşı başlattığı savaşı doğa kendi lehine çevirerek kazanacaktır diye düşünüyorum ve gerçekten bu belgesel insanlarda bir kamuoyu oluşturmak için çok güzel bir belgesel.
ismet Arslan
ismet Arslan 3 gün önce
Acı gerçekleri aydınlatmıssın ustad..! Ama malesef bu durumu anlayanlar anlamayanlardan kat kat buyuk olduğu için böyle izlemeye devam kukla olmaya devam.. saygılar
Mustafa Kip
Mustafa Kip 5 gün önce
kaygının çekiciliği bizi bilinçlendirmek ve önlemleri artırmak yerine video oyunlarına veya dizilere çekiyorsa, geçmiş olsun.
Eet Ein
Eet Ein 4 gün önce
Ben diziye sadık kalma konusunda benim şöyle bir fikrim var, "bozuk olmayanı düzeltme". Oyundaki sinematografik sahneler güzel kullanılmışken eksik kalan yerleri de dizide tamamlamışlar. Zaten oyun dizi gibi bir yapım ve ilerlemeye sahip, en başta dizi bile olabilirmiş yani. Bilemiyorum ben oyuna sadık kalınmasını takdir ettim, çünkü bana öyle geliyor ki genelde adaptasyonlar orijinalini değiştirmek zorundaymış, kaynak yeterince iyi değilmiş gibi davranıyor ve The Last of Us gibi bir yapım için böyle bir şeye ihtiyaç yok.
Okan Ak
Okan Ak 5 gün önce
Müthiş bir anlatım soluksuz bir şekilde oyunu oynar, diziyi izler gibi izledim. Anlayabilene çok şey anlatılmış şimdi düşünme zamanı 😌
Shatel
Shatel Gün önce
Yaptığınız tüm içerikler muazzam kalitede.İzlerken tüylerim diken diken oldu.
Ahmet Basli
Ahmet Basli Gün önce
Efsane video olmuş barış abi emeğine sağlık. Seni seviyoruz :)
Tülin ÇİÇEK
Tülin ÇİÇEK 2 gün önce
Salem olayının da bu şekilde gerçekleştiğini okumuştum ama o zaman okuduklarımın mümkün olması fikri çok zorlamıştı zihnimi. Bir tür mantar hasata yerleşiyor, bunun sonucunda bazı insanlarda garip hareketler ve bir delilik hali başlıyor. O sezon geçtikten ve halk farklı bir besini ana beslenme ögesi haline getirdikten sonra insanlar düzeliyor. Hakikaten korkunç... Bu kadar yakın tarihte Fransa'da benzer bir olay yaşanması hele... Aslında her şey ne kadar da yakın bize...
Vision
Vision Gün önce
Uzun zamandır yakın geçmiş zamandan itibaren bu mantara neden bu kadar ilgi duyduklarını merak etmişimdir gençlerin çünkü o belgeseli izleyeli yılllaaaar oldu ama tek bir kişiyle bile muhabbetini edemedim ben açmadıysam. Meğer oyunmuş hiç şaşırmadım olsun bilgi bilgidir.
Şamil Güyit Bayka
Şamil Güyit Bayka 5 gün önce
Parazitler, mantarlar, prionlar, viruslar ve daha nice zoonoz hastalıklar umarız veteriner hekimlerin bu hastalıkların engellenmesindeki önemini anlar, ülkemizde tek sağlık anlayışının oluşmasını ve kuvvetlenmesini sağlarız.
Onurcan Ulaş
Onurcan Ulaş 2 gün önce
videoyu puppeteer bitirişi hariç çok beğendim, ellerinize sağlık, ancak oyunu onlarca defa bitirmiş biri olarak düzeltme gereği duydum. oyunun başındaki televizyon sahnesinde ne kadar durursanız durun karınca gösterimi yok, kadın bir tv muhabirinin canlı röportajında patlayan bomba görüntüsü var ki hemen ardından bu patlamayı camdan seyredebiliyorsunuz. hem orijinal versiyonda, hem de part 1’de bu şekilde, teyit için gameplay izlenebilir. senaryonun planet earth ile olan ilişkisi evet doğru, ve hbo’nun da zaten paylaştığı bir detay, fakat burada muhtemelen internetteki doğru olmayan bir görüntü kullanılmış. son olarak da banyoda bulunan gazete veya herhangi bir yer ya da seste de oyunda jakarta veya ration contamination ile ilgili bir bilgi söz konusu değil, tamamen craig mazin’in lore’u live action için değiştirmesinden kaynaklı dizi için eklenmiş detaylar.
Halil İbrahim Kılıç
Daha bugün örnek kanallar arasında gösterdiğim Bilim veya Uzay üzerine kurulu TRvid kanalı "Barış Özcan". Artık adam dizi, film tanıtımı yapıyor çok büyük hayal kırıklığı benim için. En iyi kanalımız "Evrim Ağacı" böyle hüsran yaşatmasın yeter bize. Elveda "Barış Özcan" takipteyiz ama artık Sentetik Barış Özcan izliyor gibiyim, para abi haklısın sende umarım kat kat artar. ✌️
Hakan Cervatoglu
Hakan Cervatoglu 4 gün önce
Her zaman ki gibi. Yine bomba bir bölüm olmuş, eline sağlık.
Konsol Üssü
Konsol Üssü 2 gün önce
Sevgili Barış hocam dizi Amazon'un Yüzüklerin Efendisi'ni tarumar ettiği gibi darmadağın edilmediği için çok beğenmemiş sanırım. Keşke Joel, amerikadan avrupaya yüzmeye çalışsaydı. 😀😀
Talha Kılınç
Talha Kılınç 5 gün önce
Kaynak materyale yakın olduğu için bile izlenir. Oyunları falan oynamadım ama oynayanların yorumları genelde bu şekildeydi. Yüzüklerin efendisi ve Witcher felaketinden sonra kaynak materyale sadık kalan uyarlamanın başarıya ulaşmasını canı gönülden istiyorum. Kısacası sırf bu dizi için bluTv'ye bile üye oldum.
Oktay ŞEN
Oktay ŞEN 5 gün önce
hepsiburada premium ile 1 aylık üyelik 10 liraya geliyor bu arada.
Recep Baş
Recep Baş 4 gün önce
Son 1 dakikada verilmek istenen mesaj olmasa videonuzu beğenmeyecektim. Geride kalan 15 dakika yaymak istediğiniz oyun ve diziden oluşan bir nevi mantar sporları. Reklama saygı duyuyorum ama sizin daha fazlasına ihtiyacınız yok videolarınızda. Yine de emeğinize sağlık.
Fatih Ertekin
Fatih Ertekin 3 gün önce
Harika bir anlatim ve harika bir bölüm ile youtube için cok üst seviye bir içerik olmuş. Teşekkürler.
Berkay Olcay
Berkay Olcay 18 saatler önce
İzlediğim en güzel youtube videonuzdu! Sunduğunuz kaliteli içerik ve bakış açısı için teşekkür ederim, keyifle izledim.
BloodHubter 01
BloodHubter 01 5 gün önce
çok çok fazla oyun oynadım ama last of us da muazzam bir hikaye ama pek mekanik olmadığı için oynamadım ama dizisini izlemeyi düşünüyorum bu kadar iyi bir hikayenin dizisinin kötü olma ihtimalinin olmadığını düşünüyorum ve hatta çok çok iyi olduğunu tahmin edebiliyorum
Hakan Kutlak
Hakan Kutlak 2 gün önce
Barış Bey, videonuzda bahsettiğiniz geçmişte sigara kullanımının her yerde serbest olduğu konusu doğrudur ancak önemli bir konuyu atlamışsınız. Normal televizyon kanallarında yayınlanan tüm film, dizi ve programlarda sigara ve alkol kullanımı ve reklamı yasak olduğundan dolayı sigara ve alkol satışı yapan amerikan firmaları stream yayın yapan Netflix ve HBO gibi kanallar üzerinden gençleri ve çocukları özendirmek için bilinçli olarak bu gizli reklamları tüm film ve dizilerin içinde yapmaktadır. Dijital yayın yapan bu kanalların bu sigara ve alkol satışı yapan amerikan şirketlerin sponsorluk adı altında ücret aldıkları ortadadır. Ayrıca amerika birleşik devleti kendi ülkesindeki feminizm ile birlikte eş cinselliği tüm dünyaya yaymak için de bu dijital kanalları kullanmaktadır. Strange Things gibi bir çocuk dizisinde bile dizi içinde malbora sigara reklamları, çocukların elinde sigara ve alkol, eş cinsellik herşey var. Amerika devleti ve amerikan şirketleri sigara kullanımının tüm dünyada düşmeye başladığını gördüklerinden ve para kaybettiklerini anladıkları için bu reklamı bilinçli ve planlı olarak dijital kanallar üzerinden yapmaktadır.
no one
no one 5 gün önce
Yine ağzım açık izledim... Teşekkürler Barış Özcan
Talha Bolat
Talha Bolat 3 gün önce
Hikaye anlatıcılığı budur. Muazzam!
ferhat çiftçi
ferhat çiftçi 2 gün önce
müthiş mesaj çağımızın hastalığına çok iyi değinmişsin abi bu yüzden sürekli kaybetiyoruz korku ve kabullenme yüzünden :)
Gökhan Alparslan
Gökhan Alparslan 2 gün önce
muhtesem anlatımınıza yürekten teşekkürler barış bey.
Ahmet Demirhan
Ahmet Demirhan 4 gün önce
Keşke teknoloji bakanı olsanız bakış açınızla bu ülkeye geleceğe gençlere katkınız çok büyük olurdu 👍🏼
Sonraki
Büyük Piramidin içinde ne var? 3B TUR
19:20
Gizemli Tarih: Hititler | TRT Belgesel
52:08
World's Most Dangerous Climb
14:05
görünümler 3 600 000