Karanlık

Telden Anten Yapımı & İletim Hatları

Murat Sen
Abone ol
görünümler 44 213
100% 3 800 0

Merhaba :)
Bu videoda bir tel parçasını anten haline getirerek, tüm Dünya ile nasıl telsiz iletişimi kurabileceğinizi göstermeye çalıştım. İletim hatları ile ilgili bir şeyler öğrenmek isteyenler için faydalı olacağını düşünüyorum.

Bu videonun gerçekleşmesini sağlayan sponsorum, Teknik Elektronik'in internet sitesi:
www.telektronik.com

Instagram hesabım: instagram.com/ta2awr/
Patreon hesabım: www.patreon.com/MuratSenSunar

Vektör network analizörünün linki: bit.ly/2ViGiWK
DMR Hotspot: bit.ly/3ivY6W9
Kullamakta olduğum anten tuneri: bit.ly/3kNbKUe
Sadece dinleme amaçlı bir aktif anten: bit.ly/3wU2tj1
Düşük güçlerde harika iş çıkaran bir diy tuner kiti: bit.ly/3hYXRAB

Bilim ve Teknoloji

katma

 

23 Kas 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 355
Nejdat Delioğlu
Nejdat Delioğlu Aylar önce
Murat Hocam Tekrardan TRvid Hoş geldiniz Sizi Burada görmek Çok İyi Umarım Sık Sık görürüz.🤗
Lüzumsuz işler
Lüzumsuz işler Aylar önce
İsallah
Can Gedik
Can Gedik Aylar önce
Hocam çok özlemişiz sizi, sevgiler ve de çokça saygılar. Kalitenizden asla bir şey kaybetmemişsiniz.
Bulut Odabaş
Bulut Odabaş Aylar önce
Elektronik Haberleşme bölümünde öğrenciyim. Derste öğrendiğimiz teorik bilgileri, burada izleyerek pratiğe dökmek çok güzel teşekkürler Murat Hocam
niyazi ateş
niyazi ateş Aylar önce
hocam daha yarısını izledim. şu ana kadar bile her biri ayrı ayrı video konusu olacak 4-5 ayrı mekanızma ve deney düzeneği kullandın. kolay gelsin.
ercan dal
ercan dal Aylar önce
Curie Motor yapımını, çalışma prensibini ve kullanıldığı alanlarda verim artırımı yapabilmek için neler yapılabileceğini görmeyi çok isterim. Üşenip, basit bir deney düzeneğini, laboratuvardan sınıfımıza getirmeyen öğretmenlerimiz geldi aklıma...
8.Ünite
8.Ünite Aylar önce
Hocam gerçekten çok özledik daha sık video atarsanız çok mutlu oluruz :)
onur
onur Aylar önce
Üniversite de aynı projeyi anten ile beraber yapmıştım. Çalışma prensibini şimdiki kadar iyi anlamamıştım. Teşekkürler.
Ertuğrul IRGAT
Ertuğrul IRGAT Aylar önce
Hocam 20 yillik bir telsiz teknisyeniyim, iletim hatlarinin bu kadar guzel anlatildigini hic duyup gormedim, tesekkurler selamlar.
Zülfükar COŞKUN
Zülfükar COŞKUN Aylar önce
Emeğinize sağlık. Keşke üniversitedeki Anten dersinde de böyle anlatan biri olsaydı.
Oguz Senyurt
Oguz Senyurt Aylar önce
Bir D sınıfı dijital amfi tasarımı yapmıştım istediğim toroid çeşitleri sadece telelektornik mağazasında vardı ve tam zamanında yetişmişti ihtiyacıma :) Maalesef bu tür malzemeler çok sık bulunmuyor ve tedarik edilemiyor. Toroid çekirdekler hakkında ve hatta bobinler hakkında çok fazla bir kaynak yok verdiğiniz bilgiler çok değerli teşekkürler Murat hocam :)
Necip Mehmet Özkan
Merhabalar Murat Hocam her saniyesi buram buram emek kokan bu 24 dakika için teşekkür ederim. Çekimi, kurgusu ve anlatımıyla haftalar süren yoğun bir çalışmanın eseri olduğu aşikar. Elinize, dilinize, emeğinize sağlık.
Cihad Bayar
Cihad Bayar Aylar önce
Öncellikle ellerinize sağlık her videonuz gibi mükemmel olmuş. Videonun 24.dakkikasına geldiğimde keşke daha fazla olsaydı diye yakınıyorum :) Bu kadar bilgi birikimine sahip iken zamanınızı başka yerlere harcamak yerine bize harcadığınız için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca atölyenizde müthiş gözüküyor. Bu kadar malzemenin hakkını verip "Atölyemi Nasıl Kurdum" video serisine devam etmenizi isteyeceğim.
dulan baga
dulan baga Aylar önce
Emeğinize, dilinize, elinize sağlık. Öğrenmenin yaşı yok, hala çok şey öğreniyoruz. Siz de öğretiyorsunuz. Yani iyi bir öğretmensiniz. Sizin de gününüz kutlu olsun...
Semih Simsek
Semih Simsek Aylar önce
Hocam yine videonun hakkını vermişsiniz. Bu nasıl bir emek yüreğinize sağlık. Çok faydalı oldu. Daha sık paylaşım yapmanız dileğiyle.
DENİZ KÜÇÜKCALGAZ
Çok özlemişim sizi Murat hocam. Elinize, emeğinize sağlık. Harika bilimsel çalışmalara imza atıyorsunuz. Başarılar dilerim.
Emin Samed CANAN
Emin Samed CANAN Aylar önce
Murat Bey, Yeni TRT spikerlerinde bile az görülen harika Türkçe telaffuzun ve sakinleştirici etkisi olan ses tonun için tebrik ve teşekkür ediyorum. Ayrıca kendini bu kadar özletmemeni rica ediyorum. İyi çalışmalar.
You Tube
You Tube Aylar önce
Öyle özledik ki videoları anlatamam. Lütfen lütfen bu harika videolar devam etsin. Böyle kaliteli içerik arşivine ihtiyacı var bu ülkenin. Her şey için çok teşekkürler.
berkant öztürk
berkant öztürk Aylar önce
Hocam emeğiniz için teşekkürler, maalesef dolar aldı başını gitti, zaten bizim gibi dar gelirliler için ulaşılmaz olan malzeme ve ekipmanlar iyice hayal oldu. Artık sizi izler avunuruz.
murat altuntaş
murat altuntaş Aylar önce
her meslek lisesine her bölüme sizin gibi anlatan hoca lazım. Ağzınıza emeğinize sağlık..
Nurullah Kızaklı
Nurullah Kızaklı Aylar önce
Sizi tekrar görmekten çok mutlu oldum hocam çok güzel projelere imza atıyor sunuz başarılarınızın devamını dilerim sizi sık sık video atmış diye bakmak dan bile keyif alıyorum iyi çalışmalar 👍👍
gok hann
gok hann Aylar önce
Fizik seven biri olarak o kadar harika bir video olmuş ki her saniyesi dopdolu her saniyesi bir fizik kitabı barındırıyor. Emeğine dikkatine yaptığın fedakarlığa teşekkürler. Bu arada ingilizce ifadelerin türkçesini de söyleyerek türkçeye olan saygını da takdir ediyorum. Koca koca prof lardan bu nezaketi görmek isterdim. Bir ara kendimi Prof.Walter Lewin in fizik ders videosunda sandım.😉
TA1EV
TA1EV Aylar önce
Elinize sağlık Murat Bey , Telsiz tekniğinde kıymetli bilginin dikkatimi çememesi mümkün değil. Konunun hakkını vermişsiniz., DE TA1EV başarılar 73 AR
Ömer Faruk Akdeniz
Videolarınız içerik kalitesi çok üst seviyede hocam. Daha nice güzel videolarda buluşmak dileğiyle. Sevgi ve saygılarımla.
RUHİTANER
RUHİTANER Aylar önce
Muhteşem bir video. 28 yıl görev yapıp emekli olmuş bir öğretmen olarak, method ve tekniğiniz harika. Üniversitelerde bile böyle harika dersler verilmiyor. Emeklerinize sağlık. Başka ülkelerde yaşamış olsaydınız, el üstünde tutulurdunuz... Umarım değeriniz biliniyordur. En azından, öğrenciler tarafından... Saygılarımla.
adem _1625
adem _1625 Aylar önce
Hocam çok güzel olmuş. Elimize ağzınıza sağlık. Yapmış olduğunuz video lar ile istekli olanları bilgilendiri yorsunuz
ERAY OKUMUŞ
ERAY OKUMUŞ Aylar önce
Murat bey eski onarım, sıralama, bit pazarı videolarınızı oldukça özledim. Umarım benzer videoları tekrar yapmaya başlarsınız.
mrtcn akgl
mrtcn akgl Aylar önce
Hocam böyle kaliteli ve zengin bir içerik için biz sizi bir bu kadar daha beklerdik. Bekletmediğiniz için teşekkür ederiz.
ahmet ehliz
ahmet ehliz Aylar önce
Murat abi seni görmek güzel.. teşekkürler bu projeyi ders haline getirmek için harcadığın tüm zamanın için...
yetersiz bakiye
yetersiz bakiye Aylar önce
Merhaba hocam.. Japonya'da en son nükleer santralde sızıntıya neden olan deprem ve dev tsunami dalgaları , yaptığı büyük yıkım görüntüleri geldi aklıma dalga olarak.. başarılar diliyorum size hocam..
YABUSI
YABUSI Aylar önce
Muhteşem ve ders niteliğinde bir video. Bu konulara meraklı olan genç arkadaşlarımızın izlemesi için elimden geleni yapacağım. Emeğiniz için teşekkürler...
HAKAN ÖZKANDEMİR
HAKAN ÖZKANDEMİR Aylar önce
Yine keyif dolu dakikalar izledik. Anten kablosu çeşitleri ve omik direncin önemi hakkında bilgileri içeren bir video umarım yaparsınız. 50- 75 ohm kablolar ve kayıplarla ilgili detaylar
Hayvanlardan Kesitler
Özledik sizi hocam bu kadar geç video yüklemeyin 💙💚💛💜
Emrah
Emrah Aylar önce
Hocam çok değerli bilgileri emek harcayıp bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Videonun başında sonuna gelene kadar 10 larca ayrı konu başlığı araştırılmak üzere hafızama kazındı. En çok sevdiğim yanınız izleyenlerde bıraktığınız merak. Lütfen ara verip bize meraksız bırakmayın :) Kolay gelsin.
Abdülbaki Özdemir
Elinize emeğinize sağlık hocam süper bir video olmuş. Ayrıca video bahsetdiğiniz Curie Motorununda yapımını görmek isteriz.
Taner AKKOYUNLU
Taner AKKOYUNLU Aylar önce
Teori, pratik, ifade etme mükemmel, tebrikler hocam, kolay iş değil.
eskerilk
eskerilk Aylar önce
Harika bir çalışma. Emeğinize sağlık hocam
Harun Karamuklu
Harun Karamuklu Aylar önce
Müthiş bir bilgi hamulesi. Ansiklopedi bu kadar faydalı ve zengin olamaz. Çünkü burada profesyonel bir görsellikle zenginleştirilip desteklenmiş bilgiler. Resmen bir şaheser. Bir başyapıt. Ellerine, emeğine, bilgine, yüreğine sağlık hocam. Gerçekten feci ve korkunç bir zeka. İyi ki varsınız, ülkenin gururusunuz. Sizlerin varlığı bizlere gelecek adına umut veriyor. Yoksa çok da güzel şey kalmadı memlekette. Güzel olan, bilgi adına ışık saçanlardır.
Mevlan SOUNETSI
Mevlan SOUNETSI Aylar önce
bu kadar cok aletleri boyle bir odada bukadar duzenli nasil tutabiliyorsun? hayran kaldim. ayrica video uzinlugu biz izleyicilerin icin sorun olmaz ben sahsen izledikce hevesleniyorum. Tesekkurler.
HASAN YILLAR
HASAN YILLAR Aylar önce
Özletmeyin kendinizi, kısa da olsa değerli paylaşımlarınız çok yararlı olacaktır... Tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum...
Mehmet Takkin
Mehmet Takkin Aylar önce
Murat Bey Emeğinize, dilinize ve elinize sağlık. Sizi buralarda daha sık görmek isteriz.
Hadir
Hadir Aylar önce
Merhabalar Murat abi, sizleri severek ve beğenerek takip ediyorum. Çok kaliteli ve ve bolca bilgi içeren videolar yapmanız beni mutlu etmektedir. Daha sık video gelirse daha güzel olur. Sağlık ve sevgiyle kalın...
rahim gökçe
rahim gökçe Aylar önce
Murat hocam müthiş bir insansınız nice projelere. Biz size teşekkür ederiz.
Elgun Hasanov
Elgun Hasanov Aylar önce
Her zamanki gibi, her saniyesi bilgi dolu video olmuş, teşekkür ederim. Anten olarak kullandığınız telin uzunluğu kaç metre? 20 metreden başka bantlarda çalışması nasıl? Örneğin 40m, 80m. 4K6EH, 73
Sezer Gülsay
Sezer Gülsay Aylar önce
Hocam hiçbirşey anlamadım ama müthiş keyifli sizi izlemek :) Lütfen bilgilerinizi paylaşmaya devam edin.
Hamza Inan
Hamza Inan Aylar önce
Özlettiniz hocam teşekkürler değerli emekleriniz için.
Ümit Köroğlu
Ümit Köroğlu Aylar önce
Mikrodalga tekniği dersimi anlamlı hale getirdiniz. Ellerinize ve aklınıza sağlık.
Ata Karavelioğlu
Ata Karavelioğlu Aylar önce
Ellerinize ağzınıza sağlık hocam. Videoda çok çok fazla emek olduğu belli, sadece bu video için bile 3-4 videoluk yatırım ve emek harcanmış. Zaten çatıya anten işi zorken daha büyük papaz olmasak diye diye bir sorum olacaktı size: Apartmandaki ortak çanaklara veya kişisel çanaklara bir enterferasyon gibi bir zararımız olabilir mi? Özellikle size soruyorum hem önceden beri kullanıyorsunuz hem de özellikle yeni yaptığınız EFHW ile çok daha yüksek watt ile rahatlıkla çalışabileceğinizi söylediniz. Bu soru birçok kişinin de eminim benim gibi içini rahatlatacaktır. Saygılarımla 73
Furkan-Mustafa Karslı
Hocam çok özlettiniz kendinizi. Umarım her şey yolundadır.
pwmrt
pwmrt Aylar önce
İzlerken keyif aldım hocam, teşekkürler. Yakın gelecekte ben de benzer bir çalışma yapmak istiyordum referans niteliğinde oldu hemde anadilimde :)
Onur TÜRKMEN
Onur TÜRKMEN Aylar önce
Özlettiniz hocam kendinizi, emeğinize sağlık kolay gelsin.
Serhat ÇEBİOĞLU
Serhat ÇEBİOĞLU Aylar önce
Murat hocam özlemişiz, Büyük bir heves ile katıldığım sonrasında bilgi eksikliği ve nasıl yapılacağını öğrenemediğimden amatör telsizcilik ile pek ilgilenmez olmuştum. Sağolun sayenizde bilgi eksiğimi tamamlayacağımı düşünüyorum. TA2NCS 73
CEM YILDIZAK
CEM YILDIZAK Aylar önce
Murat abi, çok özlemişiz. Yemin ederim 10G bilgi akıyor anlattıklarında. 25 dakikalık videonu en az 3 günde dindirebiliriz. Emeğine sağlık…
AXI Teknoloji
AXI Teknoloji Aylar önce
Merhabalar Murat hocam. Her yorumumda verdiğiniz değerli bilgiler için tekrar tekrar teşekür etmeyi bir borç bilirim. Vektör network analizörleri hakkındaki videolarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Sağlıcakla kalın..
Bünyamin Şenel
Bünyamin Şenel Aylar önce
Emeğinize sağlık kaliteli ve öğretici bir içerik olmuş.
Exalt Blackwater
Exalt Blackwater Aylar önce
Murat hocam görünce heyecanlandım. Elinize sağlık. Sağlıkla mutlulukla kalın.
Alper Yazar
Alper Yazar Aylar önce
Harika bir içerik Murat Bey, emeğinize sağlık!
By hAyLaZ
By hAyLaZ Aylar önce
Kesinlikle küli motorunun yapımı çalışma prensibi yapısı ve bu videoda yaptığınız gibi harika bir video yapabilirsiniz. Dört gözle bekliyor olacağım. Ayrıca uzun bir aradan sonra tekrar aramıza donmenize çok sevindim. Sizin açıklayıcı net ve kaliteli videolarınızı özlemişim
next next
next next Aylar önce
Teşekkürler . Gerçi genelde üst seviye devreler yapıyorsunuz ama, (wifi ve cep telefonu sinyallerini tespit edebilen) el yapımı rf dedektör yapma videosu yapmak ister misiniz? Bence ilginç ve güzel olur. Benim gibi çaylakların da kolay yapabilmesi için breadboard kullanılabilir isterseniz.
Salih Can TÜRK
Salih Can TÜRK Aylar önce
Hocam gözünüzü seveyim videoları daha sık yayınlayın. Fıkra anlatacak olsanız dahi video gelsin :) Saygılar, sevgiler..
Amca BEY
Amca BEY Aylar önce
Murat Hocam, Türkiye'de sizin gibi 5-10 tane adam olsa sırtımız yere gelmez. Bir şeyi merak ediyorum, devletimiz bu bilgilerinizden istifade ediyor mu? Yani son birkaç yıl içerisinde ülke olarak gerçekleştirdiğimiz teknolojik hamleler içerisinde yer alıyor musunuz?
osman demir
osman demir Aylar önce
Hocam Cidden Özlettiniz videolarınızı tekrar tekrar izliyorum.. Çok Teşekkür Ederim Değerli Bilgileriniz İçin
Fatih Akyol
Fatih Akyol Aylar önce
Günümüz gençlerinin çok yabancı olduğu bu teknojiler beni çok mutlu ediyor. Her ne kadar amatör telsizciliğe merakım olmasada ben kendi yaptığım bir anteni severek kullanıyorum. Fpv dronum için 5.8 ghz görüntü iletimi için, mikro bir yagi anten yapmıştım, çok fazla hassas oranlar içermesine rağmen çok özendiğim için gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.
SoNMaReSaL
SoNMaReSaL Aylar önce
Hocam nerelerdesiniz. Emeğinize sağlık. İlk saniyesinden son saniyesine kadar kalite kokuyor.
Emre Alca
Emre Alca Aylar önce
Hocam sizi tekrar görmek güzel.Basit bir devre ile Max derinlik alabileceğimiz metal dedektör devresi nasıl yapılır
Özcan Yaylalı
Özcan Yaylalı Aylar önce
Hocam sizi izlemek çok zevkli. Curie Motor yapımı ve çalışma prensibi hakkında videonuzu bekliyorum.
mehmet suat biçer
mehmet suat biçer Aylar önce
Murat hocam en azından ayda 1 videodan mahrum etmeyin bizi 🙂 özledik yaww
İsmail Cankurt
İsmail Cankurt Aylar önce
Hocam özledik videolarınızi 4 aydır yoktunuz bildirim gelince izlemeye başladım.
Olcay Zengin
Olcay Zengin Aylar önce
Murat abi yaptığın videoları izlemek bana kitap okuyormuşum hissiyatı veriyor 24 dakikam boşa gitmedi diyebiliyorum ellerine sağlık👏🏻👏🏻👏🏻
winibo winibo
winibo winibo Aylar önce
Emeğinize sağlık hocam sizi çok özlemişim...
Osman Mercimek
Osman Mercimek Aylar önce
abi özlettin kendini biliyorum çok zor içerik üretmek ama bizi de yalnız bırakma sevgiler.
Hakan Özkoca
Hakan Özkoca Aylar önce
Çok incelikli ve güzel bir video olmuş emeğinize sağlık hocam
Tugushan Ozdener
Tugushan Ozdener Aylar önce
Murat hocamne olur bizi sizsiz bırakmayın :)
sabri temiz
sabri temiz Aylar önce
Hocam bazı terimleri anlamıyorum ama sizi izlemek büyük bir zevk🤗
Hasan Dilek
Hasan Dilek Aylar önce
Çok özlemişiz bu kaliteyi Murat abi. Bu kadar arayı açma lütfen :)
phoenixologist
phoenixologist Aylar önce
Hocam emeğinize sağlık yine harika bir video olmuş. Ben de ailemin artık çok daha fazla zaman geçirmeye başladığı yayla evine bir radyo almıştım, fakat uzaklıktan dolayı trt dışındaki fm vericilerinden sinyal alamadığını fark ettim. Danıştığım elektronikçiler bunun çözümünü bulamamışlardı. Sizce (profesyonel olmayan biri için) bir çözüm mümkün müdür?
Murat Ayberk
Murat Ayberk Aylar önce
Hocam cury makinesi videosu yapmanızı çok isterim. Çok güzel bir video. Ellerinize sağlık
Murat Coskun
Murat Coskun Aylar önce
telsizden anlamam ama patron sana denk gelince anlatımın insanı kendinden geçiriyo keşke herkes senin gibi eğitim verse bu kadar hakim olman harika bişey üniversitedede bile hocalar slayt okumadan ders anlatamıyo çoğu
Sikeleton Reiz
Sikeleton Reiz Aylar önce
Tam da size en çok ihtiyacimiz olduğu an yetiştiniz. Hoşgeldiniz Telsiz Lordumuz :D (Sondaki istasyon doğrulama kartları cidden çok hoş)
Muhammed Yakup TOPAL
Yeniden mükemmel bir çalışma eline sağlık Murat Abi
Ruslan Recebli
Ruslan Recebli Aylar önce
Merhaba Murat Hocam bilgi dolu videolariniz icin tesekkurler.
burakk
burakk Aylar önce
Arada küçük küçük gösterdiğin sistemlerin her biri için video yapsan izlenir gerçekten.
Sez but with cubes
Sez but with cubes Aylar önce
Yokluğunuzda vize döneminde cok stresli sinavlara çalışmadan önce videolarınızı izleyip kendimi önümdeki zorlu okul dönemine hazırladığım doğrudur
tarik hirsuva
tarik hirsuva Aylar önce
Murat bey , defalarca UN-Un balun yapmam ve yapım video ları izleme me rağmen sizi izledikten sonra toroid ve balun bilgim arttı . teşekkür ederim
Radel
Radel Aylar önce
Murat abi çok özlemişiz. Şimdi ofiste çaktırmadan biraz izleyebildim, tamamını evde tekrar izleyeceğim. Kendinize çok iyi bakın.
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk Aylar önce
Emeğiniz için teşekkürler hocam
Abdullah Gençarslan
Hocam anlatımı güzel bir video olmuş emeğinize sağlık.
seref can
seref can Aylar önce
Murat hocam şuanda popüler olan hnt madenciliği için kullanılan Hotspot modemlerin çalışma sistemi ile ilgili çalışmanız var mı acaba?
Nurullah Ekim
Nurullah Ekim Aylar önce
Murat hocam emeğinize sağlık zevkle izledim.Sizden bir ricam olacak ben amatör telsizciliğe başlamak istiyorum tabi belgemi de alarak ama 0 dan bu iş için herhangi bir seri yok en azından el telsizi ile başlayıp telsizciliği telsizle ri ve terimleri anlatan bir video ile çok karşılaşmış değilim ben gibi sıfırdan başlayan elektronik bilgisi az kardeşleriniz için bir seri yaparsanız çok mutlu olurum ve çok faydalanan olur saygılarımı iletiyorum.
Soner Taşlı
Soner Taşlı Aylar önce
Birden çok defa izlenmesi gereken çok başarılı bir anlatım olmuş.
Evren ULUSOY
Evren ULUSOY Aylar önce
Tam da kur çıldırmışken artık anten yapma işlerine geri dönmek lazım dediğimiz dönemde çok iyi oldu :) özlemiştik. TA1EVR selamlar.
Yasin Topcu
Yasin Topcu Aylar önce
Hocam iyi günler elektrik öğrencisiyim proje ödevi olarak 220 v dan 22 v a bir trafo yapmamızı istediler trafonun yapımı ve hesaplamaları ile ilgili bir video yapabilirmisiniz ?
Ata Can Karadağ
Ata Can Karadağ Aylar önce
Aştık dediğiniz izleme süresindeki videoyu 3 kez sarmadan seyrettim ilk 2 seyredişimde atölyeyi incelemekten anlattıklarınıza odaklanamadım lütfen özletmeyin kendinizi daha güzel yarınlarda görüşmek üzere :)
Özcan Yaylagül
Özcan Yaylagül Aylar önce
Murat hocam sizi tekrardan görmek ne güzel youtube algoritması sağolsun anasayfama çıkarmadı merak edip ziyaret ettim. Uzun zaman sonra sizi görmek hoş fakat içeriğin sponsorlu olması üzdü açıkçası. Sadece sponsorla video yapıyorsunuz hissiyatını veriyor. Nice sponsorsuz videolara diyelim. Şağlıcakla kalın.
ve go
ve go Aylar önce
Özledik hocam. Sırf sizi biraz görebilmek için şirket kurup güvenliğini sizden almayı bile planlamıştım.
cxaner
cxaner Aylar önce
Anlattıklarınız büyük ihtimalle bir doçentlik tez konusu olabilecek kadar ileri düzey. Görsel olarak bilgi sahibi olmak güzeldi. Teşekkürler.
Death Of Detention
Death Of Detention Aylar önce
Sonunda beklediğim o an MURAT ŞEN video atmış özlettiniz kendinizi hocam
U.M.T.💻
U.M.T.💻 Aylar önce
Yine herşeyiyle kalite akıyor, elinize emeğinize sağlık. Bu arada hasta değilsiniz umarım saygılarımla...
--DiYaR--
--DiYaR-- Aylar önce
Hocam bu işlerle hiç alakam yok ama kaliteniz sayesinde sonuna kadar heyecanla izliyorum tebrikler valla.
Muhammet Akalın
Muhammet Akalın Aylar önce
abi 4 aydır seni bekliyorduk . nasıl sevindim anlatamam :) abi frekans çok yüksek olduğu için bu kesitte bir iletken deri olayına sebep olmazmı ? o kalın iletken yerine ince kesitten oluşmuş bir iletken demeti kullanılsa daha sağlıklı olmazmıydı ?
mehmet alper
mehmet alper Aylar önce
Keşfimiz açıldı, mükemmel anlatım.
Sonraki
Tesla Müzesi / Belgrad
19:43
görünümler 38 000
Bitpazarında 100 Lira
26:29
görünümler 470 000
They Stole my new Game...
10:58
görünümler 708 537
Çernobil'in Sırrı
10:04
görünümler 96 000
Пайка для новичков.
47:23
Süperiletken Yap(ama)mak
13:01
görünümler 83 000
Hurda gemi saati yenilemesi
21:42
görünümler 168 000
This puzzle will trick you. #shorts
0:45
görünümler 37 735 758
Crazy Tech You Didn't Know Existed!
14:44