Karanlık

Teke Tek - Türk Irkı var mı yok mu tartışması | Celal Şengör, Murat Bardakçı, Erhan Afyoncu

Teke Tek
Abone ol
görünümler 551 410
93% 7 300 499

Teke Tek Nostalji bölümler için abone olmayı unutmayın...

Teke Tek - Türk Irkı var mı yok mu tartışması | Celal Şengör, Murat Bardakçı, Erhan Afyoncu


Fatih Altaylı ile Teke Tek

katma

 

1 May 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 1 898
Nidal Hawari
Nidal Hawari Saatler önce
Türk ırkının diğer ırklardan ayıran özellik ne? En büyük ruh hastalığı bir insanın kendini bir ırk sanmasıdır. Kan gruplarından ırk belirleniyormuş. Yani ruh hastalarının söylemlerini bulup bir potaya koyup ırk tezini savunmak bambaşka bir yetenek. İnsan bedeni hangi madde, mölükül ve gazlardan oluşuyor? Türkler farklı bir maddeden mi oluşuyor. Aynı ulus içinde farklı fonotip yok mu? Ulus denen kavram dahi bir aşiretin büyüyüp millet olması mıdır? Bilim adına zırvala dur. Sömüregiciliğin ırk teorilerini benimseyip bir ırk sanal gerçeği yaratılabilir. Karşıt görüşler yansıtlmadığı sürece de halk tarafından bu zırvalar tabiki yutulur.
Tayfun Levent Bayram
Tayfun Levent Bayram 2 saatler önce
Öncelikle belirlemek isterim ki siyasi taraf olmam ve tarafsız yorum yaparım. Tarihi belgeler her zaman güçlü ve galip gelip fetih ettiği ülkeyi yönetenler tarafından seçilmiş tarihçiler tarafından yapılmıştır. Karşı tarihçiler ve belgeleri yok edilmiştir. Dolayısı ile tarihi belgelere bakarak ırk konusunda karar vermek eksik ve bilimsel olamaz. Bugün gen teknolojisi deden bir şey var. %99 doğruluk payı ile çalışan bir bilim. Hayatımıza bir çok gelişmeyi soktu ve geleceğin en önemli bir bilimi. Gen teknolojisi ile ırklar tespit edilip takipleri yapılabiliyor. Irklara göre yapılan gen analizlerinde Türk ırkı diye bir gen bulunamamıştır. Yani tarif ettiğiniz bir ırkın geni yoksa bunun adı işkembeyi kübradan atmak demektir. Eğer bilim adamlarımız ve insanlarımız ırklarını nereden geldiklerini merak ediyorlarsa bu konuda yapılmış bir çok bilimsel araştırma var. Ancak şuna dikkat edilmesi gerekir egemen güçlerce yönlendirilmiş fake bilimsel araştırmalardan uzak durulması gerekir. Zamanında egemen güçler fake tarihçilere nasıl tarih yazdırdı ise günümüzde de fake ırkla ilgili gen araştırmaları da yaptırılmaktadır. Bilim adamlarımızın yapacağı objektif gen araştırmaları ile 3-5 yıl içinde Türkiye yaşayan insanların hangi ırk genlerini taşıdığı kolaylıkla tespit edilir ve insanlarımıza sunulur. Bunu yapmayıp hayal dünyasında yaşarsanız, çok değil 15-20 sene sonra cep telefonundan kız arkadaşınız sizin ırk gen haritanızı çıkaracak bilginiz olsun.
T.C.Vesileabla K,nar
T.C.Vesileabla K,nar 18 saatler önce
İlber Ortaylı İlber Hoca'da olmalıydı Onsuz böyle bir gurup OLMAMIŞ İlber Hoca Ne derse inanırım Tam bir Ayaklı Kütübane Sohbetine Doyum Olmaz
jhgvk sawı
jhgvk sawı 21 saatler önce
Marstan geliyoruz lo
DERSIM MAZGIRT
DERSIM MAZGIRT Gün önce
Turk irki yoktur🦠Turk irki yoktur 🦠
DERSIM MAZGIRT
DERSIM MAZGIRT Gün önce
Kurd halkinin tek caresi bagimsiz Kurdistan ✌️✌️
Endels
Endels Gün önce
Yasin denen adam Arap zaten. ciddiye alınacak birisi değil.
desmond papangelis
Bu tarih programının bir tarihi yok mu?
Omer Turk
Omer Turk Gün önce
Bu adam tam bir
On Ok
On Ok 2 gün önce
orpccg
Kadir Temiz
Kadir Temiz 2 gün önce
o kitaplarin baskilarini nerden olabilirim klawyem bozuk yoksa has Türk ün
PINAR AKIN
PINAR AKIN 2 gün önce
Neden Türk ırkından bahsedenler in hepsi de erkek? Önyargılı erkeklerin sözleri, genelde yanlış olur ve onlara inanan da pek çıkmaz, elbette. Türkler'in Atası'nın uzaylı , kutsal Kraliçe Venüs olduğunu bile bilmemenin ezikliği ile saçmalamaya doymayan erkeklerin zırvaları da bıktırdı, artık! Türk devletlerinin kuruluşlarından giyimlerine varıncaya kadar, onlara her anlamda büyük iyiliklerle yardımlar yapan, etkili dehasıyla unutulmaz bir lider olarak hatırlanan ve geri dönmesi ısrarla istenen bir huridir, yüce Kraliçe Venüs. Ya hayır söyleyin, ya da susun, ey erkekler! Âlimlerin zirvesinden, gerçeklerden bihaber olan c.h.l alçaklara seslenmekten sıkıldım, artık.
PINAR AKIN
PINAR AKIN 2 gün önce
Türkçe, ilk olarak benim kullandığım dildir ve bu dil konusundaki en yetkili ve bilgili insan da ben oluyorum, doğal olarak. Türkçe'nin yozkaştırılmasına izin vermeyeceğim.
BaLaBanLı BayBoRa Hakkatapan
Bende, aslında Afrika kıtası diye birşey yokmuş, çöp dağlarının birikiminden oluşmuş diyorum. Balıklar karada yaşarmış sonrasında evrim geçirip suda yaşamayı tercih etmişlerdir. Nasıl al sana kafa karıştırma. Yazık, bunlara ünvan verenlerin suçu.
Plague Doc
Plague Doc 3 gün önce
Tamam TRvid, tıkladım sonunda videoya, bırak artık yakamı...
Kara Kayış
Kara Kayış 3 gün önce
Siyasiler olmadan önce ırk yok muydu🤣🤣🤣🤣
Kara Kayış
Kara Kayış 3 gün önce
Türk ırkı ğayrı türklere zor mu gelyor. Yaşasın türk ırkı❤
Kara Kayış
Kara Kayış 3 gün önce
Türk olmak Allahu tealanın verdiyi nimet, türküm bahtiyarım.
Ortaya Karışık
Ortaya Karışık 4 gün önce
Nedense bu Arap aşığı siyasal İslamcıların tamamının TÜRK lükle bir alıp veremediği var.
no ghosts
no ghosts 4 gün önce
Irk yok, insanlar var - "ırk" diye bir şey olsaydı, dünyadaki insanlar çiftleşemezdi. Yaklaşık 7 milyar fenotip var.
Hasan Eray ÖNELÇİN
Ne mutlu Türküm diyene, en hakiki mürşidi bilim olarak benimseyene, evrensel kültürden, özgür düşünceden, insan olmaktan nasibini alana, aslını inkar etmeyene, kendi kültürüne sahip çıkana, farklı inanç ve ırklara saygılı olana. TÜRKÜM DİYECEKSEN BU HASLETLERİN OLACAK.
Coşkun Akbulut
Coşkun Akbulut 4 gün önce
Harbi turk tarihini bilen insanlar ...
ibrahim alpaydin
ibrahim alpaydin 4 gün önce
Türk diye bir irk olmadigi gibi türk diye bir millet yok. Uygur kirgiz azeri vesaire var.
Erbay Colakoglu
Erbay Colakoglu 4 gün önce
İyi ki varsınız ağzınıza sağlık
Selim Bozdoğan
Selim Bozdoğan 4 gün önce
Erhan Afyoncu, kavram kargaşasindan bahsediyor, cumhuriyetin ilk dönemine 'cumhuriyet dönemi' diyor. Sanki şuan cumhuriyet yokmuş gibi...
Kezban ER
Kezban ER 4 gün önce
Yasin denen kişi Türk ırkı yok derken Türk dil ve kültürünü inkar ve aşağılamayı amaçlamaktadır. Tam bir Türk düşmanlığı yani. Fakat işin aslı şu ki Türkçe dediğimiz dil Ur ya da Uz adlandırılan en az 7000 yıl öncesinde var olan insan grubu (ırkı) nın günümüz uzantıları olan Uz Grubu( Ak-Uz (Oğuz) ve Kırık-Uz ( Kırgız (Karışık-Uz (Melez))ve Ur Grubu ((Fin~Ugor (Ak Ur), Kuman (Günümüz Anglo Saksonlar), UrUz lar (Slavlar)) ların etnik dili olan Uz'canın günümüz kullanım biçimidir. Avrupa bölgesinde Ogurların haricindeki Ur-Uz kökenli halklar Latinlerin kültürel asimilasyonları sonucu ana-öz dillerini bırakıp Aryancanın Latince dil grubunu kabul etmişlerdir. Mesela Slavların, Germenlerin, Anglo saksonların, hatta Kürtlerin dillerinde çok sayıda eski Uz dili sözcük kötlere ve ses biçimleri günümüze kadar ulaşmıştır. Moğolca, Tunguzca, Korece ve Japonca ise kültürel yönden Eski Uzcadan etkilenmiş fakat temel karakteristik olarak doğu asya yerel halklarının asıl kültürlerini yansıtmaktadır. O dillerin Uz'ca nın bir dalı olmadığının en büyük kanıtı o dillerdeki (Japonca-Korece-Moğolca vs); Sayı, Renk, Yön ve Yer adlarını oluşturan kök sözcüklerin Uz'ca (Türkçeyle) farklılık göstermesidir. Kısacası Türk toplumu-halkının tanımı şudur ki; asli unsurunu Uz'ların, ortak dilini de Uz'canın günümüz yansımasının oluşturduğu kültürel ve seyasi birlik arz eden halk grubunun adıdır. Yani siyasi ve kültürel birlik içinde yer alan ve ortak dili Türkçe olan Oğuz, Arap, Kürt, Arnavut, Çerkez, Çeçen, Gürcü vs toplamı Türk dür. Gerisi masal hikaye.
karaca çiftyürek
karaca çiftyürek 4 gün önce
türk ırkı yoktur türk birliği var eskisini yontunca iyi olacak allahın izniyle ama peygamber ilan allahın izniyle kürt alevi teröristlerin putu allah değil peygamber olan allahın izniyle
تقي الدين غريب
Değerli kardeşimiz, Buharî ve Müslim'in sahihinde şöyle bir hadis vardır: "Beş tane hayvan "fasık"dır ki, Mekke'nin harem bölgesinde de öldürülebilir. Bunlar; fare, akrep, karga, çaylak ve yırtıcı köpektir." (Bir rivayette: kişi ihramda da olsa bunları öldürebilir.) (Buhârî, Bedu'l-halk, 16; Müslim, Hac, 9: 66-72). Bazı rivayetlerde yılan da vardır. Hadiste geçen anahtar kelimeler şunlardır: Fasık: Bu kelimenin sözlük anlamı; yoldan sapmaktır. Fasık adam, Allah'ın emir ve yasaklarının belirlediği çizginin dışına çıkan kimse demektir. Bu hayvanlara "fasık" adının verilmesi, bunların insanlara, diğer canlılara v.s. ye zarar vermekle, hayvanlar aleminin büyük çoğunluğunun yolundan dışarı çıkmaları sebebiyledir.(krş. Nevevî, Şerhu Müslim, ilgili hadisin şerhi). El-Kelb el-Akur: Yırtıcı köpek demektir. Gördüğüm kadarıyla bütün rivayetlerde köpek için bu vasıf kullanılmıştır. Bu da öldürme emrinin normal köpekler hakkında olmadığı, köpeğin köpek olduğu için böyle bir cezaya hedef olmadığını göstermektedir. Nitekim İmam Nevevî, bu hadisi açıklarken, şu görüşlere yer verir: Cumhura/âlimlerin büyük çoğunluğuna göre, hadiste geçen "el-Kelb el-Akur"(yırtıcı köpek) kelimesi, bütün yırtıcı hayvanlar için geçerlidir. Çünkü köpeğin vasfı olarak geçen "el-akur" kelimesi, yırtıcı anlamına gelir. Buna göre, hadiste geçen "yırtıcı köpek" tabiri, aslan, kaplan, kurt gibi genellikle yırtıcı hayvanlardan sayılanların hepsi için geçerlidir.(bk. Nevevî, Şerhu Müslim, ilgili hadisin şerhi). Hz. Peygamber (a.s.m)'in Ebu Leheb'in oğlu Utbe için ettiği beddua meşhurdur. "Allah'ım! Ona köpeklerinden bir köpeği musallat et!" diye beddua etmiş ve bir gece bir aslan gelip kervanın arasında bulunan Utbe'yi alıp parçalamıştı. (bk. İbn Battal, Şerhu'l-Buharî-el-Mektebetu'ş-Şamile, VIII/80). İmam Malik de şöyle der: İhram'da olan bir kimse, kendisine eziyet veren hayvanları/haşereleri öldürmesi caizdir. Eziyet etmeyenleri öldürmesi ise caiz değildir. (el-Mektebetu'ş-Şamile, IV/252). İmam Malik'e göre, hadiste söz konusu edilen "yırtıcı köpek"ten maksat; aslan, kaplan, sırtlan kurt gibi insanlara saldıran, parçalayan her türlü yırtıcı hayvanlardır.(İbn Kudame, el-şerhu'l-Kebir, el-Mektebetu'ş-Şamile, III/302). Aslında yırtıcı kurt gibi insana saldıran, eziyet eden bütün hayvanlar "yırtıcı köpek" anlamındadır, öldürülmeleri caizdir. Fakat eziyet etmeyenleri öldürmek caiz değildir.(İbn Kudame, a.g.e - e’ş-Şamile- IV/14).
Ömer Tatlı
Ömer Tatlı 4 gün önce
Türk ırkı varmı yokmu bu ne biçim saçma sapan bir konu
Ömer Tatlı
Ömer Tatlı 4 gün önce
Türk yoksa insanlık da yok dünyada yok tarihte yok medeniyet de yoktur
Ömer Tatlı
Ömer Tatlı 4 gün önce
Çocukların bile gülüp geçeceği çok saçma sapan konularla ve konuklarla sohbet yapıyorsunuz...
Susi Kaloerova
Susi Kaloerova 5 gün önce
yabancilar tarihlara inamiyórum cok ólkelerda tarihleri deyismek calistilar yabanciler yahutu masonar cok seyler gizli cok kitaplar yandirdilar din kitaplari var gizli seyler hic vakit bezi dohrulari orgemiyeceyik kim ne istiyòr simdide yaziyòlar
Susi Kaloerova
Susi Kaloerova 5 gün önce
ne yazik var simdi bezi tarihi ahtaraner yutubda kòtulólar Atatùrkù mason diyòlar icki icen diyòlar cok ayib Atatùrk olmasaydi bu yazaner belke burda hic yasamazdi karaltma propoganda edener tarihi yahutler her erde deyismek istiyòlar hayiner her ólkeda varidi olacakda miletin kafayi garistirdilar simdi cok yalaner cihib yutubda golay diyòlar Atatùrk kótuleyener yahutlara calisaner veteni seven bulari gonusmas
Esra
Esra 5 gün önce
33:32 Murat Bey'in Erhan Bey'i yanlış anlamasını garipsedim.Ben, ki çoğu zaman bilgisizliğimden dolayı takip etmekte zorlanıyorum,Erhan Bey'i doğru anladım.
Susi Kaloerova
Susi Kaloerova 5 gün önce
kralarda evlenirdi baska olkelerden garismis miletler hererda yahudiler baska miletnen evlenmiyólar var cok az
Susi Kaloerova
Susi Kaloerova 5 gün önce
rum milet burra yasiyórdu bularin dili yunanan benziyór birez lekceleri baska roma italen ne isi var rum rusiyada bular urum deyener duydum cohu tùrk kibidi honusólar tùrk dili harakterler tùrk kibi yunanar bulara poti diyólar lazlar var o dili bilener lazlar var gurcù dili bilener gara denizde yayla teref bililer rum dili duydum olar cok iyi bililer rum dili yunen dile benziyór burda galaner musulman oldu osman vaktinden gacaner var rusiada gurcustende urum diyórdular grekyani yunanar bulara tùrk diyór helem olar tùrk dili gonusór
Susi Kaloerova
Susi Kaloerova 5 gün önce
tatarlar var tadjiklar var turkmener azeriler hepsi benzer dileri
Susi Kaloerova
Susi Kaloerova 5 gün önce
garisti tùrkler tùrkiyeda ona góre benzemiyólar magolistenden ciktilar tùrkler onu rus tarihi yaziyór hac il savawórdular ruslarnen ruslar bulara asil tùrk diyór burda temis tùrk azdi miletler garisti magolar ogeder garismadi meshet tùrkler uzbekistanda varidi hererda var tùrk yunanistanda var tùrkler bulgaristanda bilmem rus tarihi diyór asil tùrkler mangolistenden cikti
Susi Kaloerova
Susi Kaloerova 5 gün önce
magolskaya iperia diyórdular tùrkler ordan cikib
Susi Kaloerova
Susi Kaloerova 5 gün önce
magolyeden tùrkler rus tarihte yazili dohrudu
Gamerflix
Gamerflix 5 gün önce
-Türkiye de üniversite yok. (Celal Şengör) 👏👏👏
Ceylan Keskin
Ceylan Keskin 5 gün önce
Şu adamlardan birine bir şey olacak diye ödüm kopuyor.
Aziz Bereket
Aziz Bereket 5 gün önce
21+ tenses in turkish language... Anatolian Turkish.verb conjugations A= To (towards /~for) (for the thick voiced words) E= To (towards /~for) (for the subtle voiced words) Okul=School U=(ou)=it= (it's that)>(I /U /i /ü=~about ) Git=Go Mak/Mek (emek)=exertion /process Git-mek=(verb)= to Go (the process of going= getmek =to get there now on ) Gel-mek= to Come 1 .present continuous tense (right now or soon, now on or later, currently or nowadays) Used to explain the current actions or planned events (for the specified times) YOR-mak =to tire ( to try , to deal with this) >Yor=~go over it (for the subtle and thick voiced words) A/E Yormak=(to arrive an idea/opinion onto what's this) I/U Yormak=(to arrive wholly over it) used as the suffix="Yor" (yaʊr) positive. Okula gidiyorsun ( you're going to school)= Okul-a Git-i-yor-u-Sen > School-to /Go-to-try /it's-You=(You try to Go to school) Evden geliyorum ( I'm coming from home) = Ev-de-en Gel-i-yor-u-Men > Home-at-then/ Come-to-try/ I-am=(from home I try to come) negative A)..Mã= Not B)Değil= it's not (the equivalent of)=(deŋi.le) examples A: Okula gitmiyorsun ( you're not going to school)= Okul-a Git-Ma-i-yor-u--Sen (School-to /Go-Not-it-try /it's-You) -(You don't try to-Go to school) B: Okula gidiyor değilsin ( you are not going to school)=Okul-a Git-i-yor değil-sen (You aren't try..to Go to School) Question sentence: Mã-u =Not-it =(is) Not it? Used as the suffixes ="Mı /Mu/Mi /Mü " Okula mı gidiyorsun? ( Are you going to school?)= Okul-a Ma-u Git-i-yor-u-sen ? (To-school/ Not-it / You-try-to-go)(~Towards the school or somewhere else are you going ?) Okula gidiyor musun? ( Do you go to school?)= Okul-a Git-i-yor Ma-u -sen ? (To school /Try-to-go /Not-it-you) (~You try to go to school (anymore) or not ?) (~Do you go to school ?( at some specific times) Okula sen mi gidiyorsun ? (~Are only you that going to school ?) 2 .simple wide tense ( it's used to explain our own thoughts about the topic) (everytime, always or at all, often,rarely, any time or sometimes, now on, soon or afterwards, inshallah/ possible to get a chance ) positive VAR-mak =~ to arrive (at) (to attain) .(for the thick voiced words) used as the suffixes >"Ar-ır-ur" ER-mek=~ to get (at) (to reach) (for the subtle voiced words) used as the suffixes >"Er-ir-ür" examples Okula gidersin ( You get to go to school)= Okul-a Git-e-er-sen > (I think) you have a chance to go to school Kuşlar gökyüzünde uçar ( The birds fly in the sky )=Kuş-lar gökyüzü-n-de uç-a-var ( The birds (get to fly) arrive at flying in the sky) Bunu görebilirler = (they can see this) = Bu-ne-u Gör-e-Bil-e-er-ler =(They-get-to-Know-to-See this-what-is)>They get at the knowledge to see about what's this Question sentence: in interrogative sentences it means : is not it so? or what do you think about this topic? Okula gider misin? (Do you get to go to school )= Okul-a Git-e-er Ma-u-Sen ?>You get to Go to School, Not it ?=(~What about you getting to go to school ?) negative Bas-mak =to dwell on/to tread on (bas git= ~leave and go > pas geç / vaz geç=give up) Ez-mek = to crush (ez geç= think nothing about / es geç=skip ) Mã= Not the suffix ="MAZ" Ma-bas=(No pass)=Na pas=(not to dwell on)>(to give up) (in the thick voiced words) the suffix ="MEZ" Ma-ez= (No crush) =does not>(to skip) (in the subtle voiced words) example Okula gitmezsin ( You don't/(won't) go to school)= Okul-a Git-ma-ez-sen ((you skip of going to school) O bunu yapmaz (It/she/he doesn't do this)= Bunu yap-ma-bas= ( s/he don't dwell on to do this / s/he gives up doing this) Niçün buna bakmazsınız = (Why don't you look at this )=Ne-u-çün bu'n-a bak-ma-bas-sen-iz (2. plural)= what-that-factor you give up looking at this (one) A: Babam aslında uyurgezer değildir = My father isn't actually a sleepwalker B.Ürünlerimiz sugeçirmez değildir =Our products aren't waterproof (so you shouldn't wash them) 3.simple future tense (soon or later) Used to describe events that we are aiming for or think are in the future Çak-mak =~to fasten , ~to tack, ~to keep beside (for the thick voiced words) Çek-mek=~to attract , ~to take ,~to fetch , ~to keep close, ~to want ,~to will (for the subtle voiced words) the suffixes= ("CAK"-djäk) - ("CEK" -djek) positive.. Okula gideceksin ( you'll go to school)= Okul-a Git-e-çek-sen (~You fetch/take (in mind)-to-Go to school) Ali kapıyı açacak ( Ali is gonna open the door)= Ali Kapı-y-ı Aç-a-çak (~Ali keeps close to open the door) negative A. Okula gitmeyeceksin (you won't go to school)= Okul-a Git-ma-e-çek-sen (~you don't keep/fetch (in mind) to go to school) B. Okula gidecek değilsin (you aren't gonna go to school)= Okul-a Git-e-çek değil-sen (~you're not wanting (/wanted) to go to school) 4 . simple past tense (currently or before) Used to explain the completed events we're sure about Di = now on (anymore) Di-mek(demek) = ~ to deem , ~ to mean, ~ to think this way Used as the suffixes=.Dı /Di /Du/ Dü - (Tı /Ti /Tu /Tü) positive Okula gittin ( you went to school)= Okul-a Git-di-N Okula gittin mi ? (did you go to school ?)= Okul-a Git-di-N Ma-u ?( You went to school Not-it ?) Dün İstanbul'da kaldım (I stayed in Istanbul yesterday)= Dün İstanbul-da kal-dı-M negative Okula gitmedin ( you didn't go to school)= Okul-a Git-ma-di-N Bugün hiç birşey yapmadık (We did nothing today) =Bugün hiç birşey yap-ma-dı-K Beni görmediler (They didn't see me) =Ben-i gör-me-di-Ler 5 .narrative past tense- (just now or before) Used to explain the completed events that we're unsure of MUŞ-mak = ~ to inform , (muşu=inform - notice /muşuş=mesaj=message /muştu=müjde=evangel) means... I'm informed about - I noticed that- I got it- I learned such - I heard that - they said...or it seems such (to me) used as the suffixes= (Mış-miş-muş-müş) positive Okula gitmişsin ( I heard) you went to school)= Okul-a Git-miş-u-sen (I realized you've been to school) Yanlış Yapmışım=Yaŋlış Yap-muş-u-men (~Seems that I've made something wrong) /Yanılmışım (I noticed I fell in a mistake) negative A. Okula gitmemişsin (I heard) you didn't go to school)= Okul-a Git-ma-miş-sen (I got it) you hadn't gone to school) B. Okula gitmiş değilsin =(I'm aware) you haven't been to school. Okul-a Git--miş değil-sen ( I learned you're not gone to school) in interrogative sentences it means .Do you have any inform about? have you heard?.are you aware?. or does it look like this? İbrahim bugün okula gitmiş mi? =(do you know /have you heard): Has Abraham gone to school today? 6.Okula varmak üzeresin =You're about to arrive at school 7.Okula gitmektesin (You're in (process of) going to school)= ~you have been going to school 8.Okula gitmekteydin =You had been going to school 9.Okula gitmekteymişsin =I learned/heard > you've been going to school 10.Okula gidiyordun (Okula git-e-yor er-di-n) = You were going to school 11.Okula gidiyormuşsun (Okula git-e-yor er-miş-sen) ( I heard that) You are going to school) (I learned you were going to school) 12.Okula gidecektin (Okula git-e-çek erdin) (You would go to school after/then)(.~I had thought you'll go to school)(~You've said about you're going to go to school) 13.Okula gidecekmişsin (Okula git-e-çek ermişsen) (I heard that you'd like to go to school then)(I learned that you'll go to school) 14.Okula giderdin ( Okula git-e-er erdin) (You used to go to school bf) ( you would go to school bf/then) 15.Okula gittiydin ( Okula git-di erdin) ( I had seen you went to school) (~I remember you've gone to school) 16.Okula gitmiştin ( Okula git-miş erdin) ( I know that > you had gone to school) 17.Okula gitmiş oldun( Okula git-miş ol-du-n) (you have been to school) Bu bir Elma = This is an apple Bu bir Kitap = This is a book Dur-mak=to keep to be present there Durur=it keeps to be present there used as the suffixes=(Dır- dir- dur- dür / Tır- tir-tur-tür) It's usually used on correspondences and literary language... (formal) Meaning in the formal conversations =(that keeps to be present there) Bu bir Elmadır= (bu bir elma-durur)= This is an apple (that keeps to be present there) Bu bir Kitaptır= (bu bir kitap-durur)= This is a book (that keeps to be present there) Meaning within everyday conversations as informal=( I think that /I guess that looks as..) Bu bir Elmadır= (bu bir elma-durur)= (I guess> this is an apple (that looks such) Bu bir elma gibi duruyor=Looks like an apple this is it( This looks like an apple) Bu bir Kitaptır= (bu bir kitap-durur)= (I think> this is a book (that looks such) Bu bir kitap gibi duruyor=This looks like a book 18.Okula gidiyordursun =(Guess that) You were going to school /bf or after that) 19.Okula gidiyorsundur =(I think that) you are going to school 20.Okula gidecektirim =(Guess that) I would have to go to school /bf or after that ) 21.Okula gideceğimdir=(I think that) ~I'm going to go to school ) 21.Okula gideceklerdir=(I think that> they are going to go to school ) 22.Okula gitmiştirler =(Guess that> they had gone to school) 23.Okula gitmişlerdir = They have been to school (officially) 23.Okula gitmişlerdir =(Looks like that) they have gone to school ) (informal) Anlayabilirim= Aŋı-la-y-a Bil-e-Er-Men = I Get-to-Know-to-Understand =(I get at the knowledge to understand)= I can understand Anlayamam = Aŋı-la-y-a Al-Ma-Men =I don't get (to have some things) to-Understand = I can not understand Aŋ= moment Aŋı= memory Aŋı-la=get via memory (save in memory= make it become a memory) Anlamak=to understand Hãtırã=keepsake/souvenir Yadigar=momento Hatır=sake /intangible value (in mind) Hatır-la =(get via the keepsake) hatırlamak/ yad etmek=to remember
Punk
Punk 6 gün önce
1:25:27 :D
WGT O.U.
WGT O.U. 6 gün önce
Olddukça bilgilendirici bir program. Teşekkür ederiz katılan ve emek verenlere.
yok
yok 6 gün önce
1:08:12 yanlış sıralanmış
Bahadır Alp PLT
Bahadır Alp PLT 7 gün önce
Kimsede çıkıp siz neyi tartıştığınızın farkındamısınız dememiş, aynı bu kanalın hojası haçlılardan size zarar gelmez demesi gibi bişey bu ey yalakalar. Yakında bu kaportası değişmiş samanyolu Tv de Türk ırkı yok hepimiz bizansın çocuklarıyız diye program yaparlar sizde alkışlarsınız.
aqil.memmedohf
aqil.memmedohf 7 gün önce
4-4 lük ortam😍🇹🇷
Cem Er
Cem Er 8 gün önce
Prof. Mehmet Bayraktar'ın GİZLENEN TÜRK TARİHİ videosunu kaç kere ekledim ve kaç kere sildiler hatırlamıyorum. Bir de bilim ağzı ile konuşuyorlar.
Cem Er
Cem Er 8 gün önce
Türk ırkı diye bir şey yok , bizler vaktiyle marstan gelmiş yeşil adamlarmışız da sonradan böyle olmuşuz. Böyle geri zekalı bir adamı televizyona çıkarıyorlar. Ulan 20.000 yıllık tarihimiz var.
pit pull
pit pull 8 gün önce
böyle konumu olur böyle başlık mı olur bu konunun konuşulmasını bile zul adlederim Şanlı Türk ırkı zamanın ve tarihin başlangıcından beri vardır ve varolmayada devam edecektir
System32
System32 8 gün önce
Arkadaş ortamında herkes eğlenirken hayatımın ne kadar boktan olduğu aklıma gelmiştir 5:17 (Celal Şengör )
Məłłīođas
Məłłīođas 9 gün önce
1:07:04 Celal hoca,Murat hocaya egzersiz yaptırıyor kitap getire getire süzüldü Murat hoca KEKW
hsn gngr
hsn gngr 9 gün önce
Atatürk’ten önceye gidemediler. Demli Türk ırkı ile alakalı yeterli bilgiler kaynaklar bulunmamakta. Özbekler Özbek’in diyor Azeriler Azeri’nin diyor kazaklar kazak diyor kendilerine Türkiye’dekilerden de Türk diyor. Bence ortak bir isim Türk değil ama başka bir ad olmalı. Orta asyalımı desek.
ibrahim alp
ibrahim alp 9 gün önce
Gel hele yasinnn
hsn gngr
hsn gngr 9 gün önce
Murat Bardakçı donanımlı ama boş kafa adam.
hsn gngr
hsn gngr 9 gün önce
DNA testi yapılınca çoğumuzun yüzdesinin çoğu Yunan Ermeni Kürt İran Arap çıkıyor. Bilim bu işte. Alın kanıt. Karişmışız. Anadolu halkları ile.
Gazi Mustafa
Gazi Mustafa 8 gün önce
Knk direk Yunan ermeni çıkmıyoruz illa Türk orta asya genetik mirası taşıyoruz%25 %45 civarı orta asya katkısı %35 %55 de Anadolu mirası ama bugün kültür mantığı olduğu için turküz
GGCT-Emir Yiğit индейка
Türk tanımı yapılamıyor Zenci, kızılderili, sarı ırk,(alman, İngiliz, Rus,) japon lar, hindular,aborjinler, araplar, bu ırklar tanımlanabiliyor, italyanlar bizle aynı kürtlere aynı keza ermeni ler aynı keza yunanlılar bize benziyor,,, dağınık bir ırk ız,,, buda dinler ortaya çıktıktan sonra oldu,,,
Gün Gün
Gün Gün 9 gün önce
cahillige bakarmısın.hayret verici.
Bağımsız Oyuncu
Bağımsız Oyuncu 9 gün önce
Var babacım yağ gibi var bal gibi var. Tarihteki kadim ırklara bak o ırklar hangi ırktan türemiş. Tarihini bilmeyen geleceğine yön veremez. İnkâr edebilirler fakat bu olmayacak anlamına gelmiyor.🇹🇷🧿❤️
İzzet Köksal
İzzet Köksal 10 gün önce
Ben hayatımda böyle verimli bi program dinlemedim
Rojda Dildar
Rojda Dildar 10 gün önce
DEVŞİRME BİR TOPLUMUN IRKI DEĞİL, DEVLETİ OLUR. O DEVLETTE SONSUZA KADAR SÜRMEYECEK TIPKI TARİHTE BİR ÇOK DEVLETİN YIKILDIĞI GİBİ!. TÜRKİYE ÇÖKERSE MUHTEMELEN BATI'DA VE GÜNEYDE YUNANİSTAN, DOĞUDA KURDİSTAN VE KUZEYDE İSE PONTUS, VE LAZİSTAN GİBİ ULUS-DEVLETLER KURULACAK. VE TÜRKİYE İSE TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMÜLECEK. BU BİR HAYAL OLABİLİR NETİCEDE MK ATATÜRK'TE DEVLET HAYAL ETTİ, FSM BİR İMPARATORLUK HAYAL ETTİ VE KURDU. BU İŞLER BİR ANDA OLMUYOR YAVAŞ YAVAŞ OLACAK. ÇOK DEĞİL 20 YIL SONRA BU DAHA BELİRGİN BİR HALE GELECEK!
Gazi Mustafa
Gazi Mustafa 8 gün önce
1 Türk bile kalsa yeni bir devlet kurup dünyaya hakim olur merak etme
Rojda Dildar
Rojda Dildar 10 gün önce
@Jarxle33 ?
Jarxle33
Jarxle33 10 gün önce
Büyük yazma salak gibi
Tuncay Soylemez
Tuncay Soylemez 11 gün önce
Tür kavramı ile ırk kavramını birbirinden ayıramıyor ya da Neandertallerin Afrika ırkı dışındaki modern insanda %4 civarı DNA'sının da taşındığı Homo sapiens neanderthalis alt türü olduğunu bilmiyor. Ya da bir bilim adamı olarak fikrini empoze etmek için mevcut bilgileri çarpıtıyor. Bilgi güçtür! Zalimin elinde (Örneğin Hitler) bir silaha dönüşebiliyor. Bu deklarasyonun iki izahı olabilir. 1- Celal Hoca disiplinler arası bilimsel bağlantı yapmaya kalkışırken haddini aşmış ve paleontolog ya da biyolog olmadığı için eksik bilgiyle konuşuyor. Eğer durum böyleyse kendisine meşhur "Nature" dan bir makale önerimiz; 10.1038/nature16544 Diğer ihtimal ise düşündürücü; 2- Sahip olduğu bilgiyi çarpıtarak tehlikeli bir silah olarak kullanıyor. Not; Bu mesaj ne kendisine ulaşır ne de birileri okur ama en azından doğruyu bir yerlerde söylemenin vicdani rahatlığı bana yeter....
İleriye Giden Adam
İleriye Giden Adam 11 gün önce
1:22:27 celal şengör ateşli ateşli konuşurken murat bardakçı ve erhan afyoncu'nun birbirlerine bakıp gülmesi...
King Suleiman
King Suleiman 11 gün önce
Şu adam milleti kekliyor.Arap Fars alfabesini yasaklamış sözde.Ekşici sahtekarlarda hemen atlıyor.Açın timurun fermanlarına döneminde yazılan eserlere ve timur devletinin resmi diline bakın.Hep fars arap alfabesiyle yazılan Türkçedir.Edebiyat öğretmeniymiş 😁Ekşici sahtekar seni.Farsçayla arapçayla mücadele ediyor ama resmi dili farsça😁😁yersen Devrimci halk hikayeleri😁 Ayrıca Timur moğoldur.Cengizin devamı olduğunu iddia etmiştir.
Turk Turkic
Turk Turkic 11 gün önce
Turk irki Yok diyen sozde Bilim adamin professor uvani elinde Alina...adamda insana hayir ciimaz....gitsin garson olsun aslan gibi ekmegeni tastan cikarsin.
Muhammed Koz
Muhammed Koz 11 gün önce
Hiç takip etmem ama videoya girdim. Sebebi bu kadar saçma ve bilgisiz bir ekiple Fatih Altaylı gibi bir gereksizin bir araya gelmesi.
İleriye Giden Adam
İleriye Giden Adam 12 gün önce
1:07:14
neithealebor
neithealebor 12 gün önce
sorumu bu da. heralde var mk.
داود تدین
داود تدین 12 gün önce
Yasinin damarlarında kesin necis ermeni kanı akıyor
ahmet akbay
ahmet akbay 12 gün önce
Yasin aktay sınav sorularını çalınarak ünüversite lere girildiği dönemde o okula girmiş biridir bence böyle eksik zekalılar her yeri sardı.
ahmet akbay
ahmet akbay 12 gün önce
Yasin aktay sınav sorularını çalınarak ünüversite lere girildiği dönemde o okula girmiş biridir bence böyle eksik zekalılar her yeri sardı.
Baran Xorto
Baran Xorto 12 gün önce
Var Moğolistan dan çinlilere dayanıyor ırkları
Baran Xorto
Baran Xorto 5 gün önce
@NHMA biz inkar etmiyoruz ki Mezopotamyalıyiz
NHMA
NHMA 5 gün önce
Seninki de Zagros dağlarına
TacLonee
TacLonee 12 gün önce
Akp tarafindan torpille prof yapilmis bir boomer a benziyor
istakoz
istakoz 12 gün önce
aralarinda en samimi murat bardakci!
muzaffer gostak
muzaffer gostak 12 gün önce
Bu işi sizin gibi ehlilere bırakmak lazım.öyle fesli Kadir gibilere değil,ona benzeyen onun yolundan gidenlerde hep tarihi yanlış anlıyor yanlış anlatıyor,sizleri çok seviyorum :)))
Cuman Gaming
Cuman Gaming 13 gün önce
Çok ilginç. Türk olmayan biri benim atalarımın kurmuş olduğu ülkede, benim ırkımın var olup olmadığı hakkında laga luga yapıyor.
Hamish Yamel
Hamish Yamel 12 gün önce
@Mahfî-i TürkîKim türk
Mahfî-i Türkî
Mahfî-i Türkî 12 gün önce
Kim Türk değil
Nevdet Alpay
Nevdet Alpay 13 gün önce
Irk demek soy demektir tüm halklar ve renkler ırktır
Erkan Kahveci
Erkan Kahveci 13 gün önce
Homo sapiens ve neanderterler biyolojik etkileşimde bulunmuşlar dear Celal. Günümüzde modern insanda neanderter genine rastlanıyor.
Ahmet Biçer
Ahmet Biçer 13 gün önce
Böyle boş konulu videoları izlemeyin lütfen beyin’e zarar.
Denis Ars
Denis Ars 14 gün önce
'içinde küfür olmayan ama kitaplar dolusu küfür etkisi yaratan programlar' dan birisi olmuş. fatih(celal hocanın sesiyle) her kitap getirdiğinde malum arkadaşın üzerine bir kürek daha toprak atılıyor şeklinde yorumladım.
Zalina A
Zalina A 14 gün önce
Ben Çeçenim . Irk ve Millet diye Kavramlar Varsa Ki Var . Kuzey Kafkasya Halkları Çerkes Adige Abhaz Kabardey Oset , Çeçen- İnguş Avar Lezqi ' Kafkas 'lar Türk DEĞİLİZ . Kafkas Kendi Başına Bir IRKtır. Türklerle Hiçbir Kan Bağımız Yoktur. Kafkas Türkü Değiliz Asla da biz Türküz Yada Kafkas Türküyüz Demeyiz . Kafkasya da Orta Asyadan Gelmedik. Kafkasyada Yerli Kafkaslar Ve Kafkasyada Bizlerle Yaşayan Türk Soylu Halklar tabiki Var . Kafkasyada Kafkaslar Ve Türkler İki Ayrı Millet olarak Yaşar . Biz Çeçen Çerkes Kafkaslar ve AVAR Şeyh Şamil bile bile Türk zanneden tüm Dünyanın Türk olduğunu zanneden insanlar için güzel video . Kafkasyada Yaşayan Orta Asyan Gelmiş Türk Soylu Halklar . Kafkas Türkleri ; Kuzey Kafkasyada Karaçay , Balkar , Nogay , Kumuk , Güney Kafkasyada Ahıska , Azeri Dışında Kafkasyada Türk Yoktur . Türk Değiliz Demek Türk düşmanıyız Demekte değildir. Irkcı Faşist insanlar . Sadece Türk olmayana Türk demekten Vazgeçin . Biz Kuzey Kafkaslar Güneydeki Gürcü ve Ermeni Nede Azerbaycan Türkleri ile Hiçbir bağımız yoktur. Tarih TRvid Video izleyerek Yada Google Okuyarak Öğrenilmiyor . Kafkasyada Kafkas a Kafkas , Türke Türk Denir . Kafkaslar da Türk Değildir. Kafkasyada Yaşayan Türklere de Kafkas Denmez , Kafkas Türkü Denir. Yani Kafkasyada Yaşayan Türk Anlamındadır . Olay bundan ibaret.
Zalina A
Zalina A 12 gün önce
@Mahfî-i Türkî KAFKAS Coğrafi Bölge ismi Değildir. Kafkas bir ırk ve Halktır. Kafkasya da Yerli Kafkas ile Türk Arasındaki Farkı Bilmeyenlere özet. KUZEY Kafkasya ; Adigey - Çerkes , Abhazya - Abhaz , Kabardinka - Kabardey , Osetya Asetin , İnguşetya - Galgay İnguşlar , Çeçenistan - nohço Çeçenler ve Dağıstan daki Avar lar Türk ve Kafkas Türkü Halk DEĞİLDİR. Ve Kuzey Kafkasyadaki Kafkas Halklarının orta asya Türklerle kan bağımız ve akrabalığımız Yoktur Kafkasya Halklar 3 ' e Ayrılır. Kuzey Kafkasya Yerlisi Kafkaslar , ve Türkler ve Hint Avrupa Kökenliler..... Kafkasyada yaşayan ve Kafkaslar ve Kafkas Türk ü iki Ayrı millet iki Ayrı Halktır. kuzey Kafkasya Tamamında Karaçay ve Balkar ve Dağıstanda 10 Halktan Kumuklar. Sadece Kafkas Türküdür. Güney Kafkasyada Azerbaycan - Ahıska Türk Devletidir Kafkasyada Kafkas Türkü olan Halklar ; Azeri , Kumuk , Nogay , Karaçay , Ahıska , Kafkas Türkleri Türkçe Dil Konuşurlar. Kuzey Kafkasya daki Çerkes , Çeçen , İnguş , Avar , Abhaz gibi Halklar Kafkastır Türk ve Kafkas Türkü DEĞİLDİR . Kendilerimiz ait Adigece Çeçençe , Ingusca , Kabartayca , Abhazca ,Osetca Avarca Kafkas Anadili Konuşur. Yerli Kafkaslar ve Kafkas Türkler Kardeş Halklar olarak Kafkasyada birbirine saygı duyan seven Halklar olarak Yaşarız. .Kuzey Kafkasya Ve Kafkasya Tamamı Türklerin Değildir . Ve Kafkas Türklerinin Değildir . Kafkasyada yaşayan Tüm Halklar Hepsi Türk Değildir . Kafkasyada Yaşayan Türk olan ve Türkçe Dil Konuşan Halklar Vardır. Bunu artık öğrenmeniz Gerekiyor . Yerli Kafkaslar Kafkasya Orta Asyadan Gelmemiştir. Kafkas Türkleri Orta Asyadan Sonradan Gelmiştir. Türkiyedeki Çerkesler Çeçenlerde Hiçbiri Biz kafkas Türküyüz Demeyiz. Avar Şeyh Samil Avarlar da Türk ve Kafkas Türkü Değildir. Kafkas tır. Güney Kafkasya Azerbaycan Dışında Da Türk Devleti yoktur. Kafkasyadaki Tek Türk Devleti Azerbaycandır. Diger Kuzey Kafkasya Devletler Kafkas Devletidir.
Zalina A
Zalina A 12 gün önce
@Mahfî-i Türkî Chechnya is not Turkish. we are not Turkish.No. North Caucasus is not Turkish ;) we Chechens are not Turks . Chechens are not Turkish. Ingus people are not Turkish. Adyghe Circassian Abkhaz Ossetian is not Turkish. Caucasus is Caucasian. Caucasia is not Turks. There are only 3 Turkish peoples in the northern Caucasus: Karachay, Malkar, Kumuk. The Caucasus is not of the Turks. the Caucasus belongs to the Caucasus ;)
Mahfî-i Türkî
Mahfî-i Türkî 12 gün önce
Kafkasya=Turcia
Çift Bilet
Çift Bilet 14 gün önce
Tarih videoları, Film incelemeleri, podcastler ve sesli kitaplarla dolu bir kanalız. DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM..
volkan acar
volkan acar 14 gün önce
Masada o kadar çok kitap var ki, 5-10 dakika da bir düşüyor.
Muzaffer
Muzaffer 14 gün önce
Türk wikipediası kötü İngilizce olan neyse diyorlarda İngilizce olan versiyonda kurtuluş savaşı "ermeni soykırımının devamı" olarak geçiyor.
Mahfî-i Türkî
Mahfî-i Türkî 12 gün önce
O zamanlar fena değildi. Sonra Ermeni diasporası ve İran trollerinin dezanformasyonuna uğradı.
Halim Buldukhan
Halim Buldukhan 14 gün önce
Oraya koydunuz kitapları saçma sapan yazılmış Osmanlı'ya Türklere ait bir kitaplar bana Osmanlı'da bunun kitaplarda çıkarın da ben onlara İnanırım Hani sizin atatürk'ümüz var ya onlar hep Yunanistan'a Osmanlı'nın bütün tarihini tarihimize Yunanlılara bedava sattı İnsanlarda bir günde Cahille eleştirdi o Atatürk dediğiniz adam
Halim Buldukhan
Halim Buldukhan 14 gün önce
Bana batının kitaplarını çıkartmanın bana Osmanlı'nın kitaplarını çıkardın Osmanlı'nın var mı Osmanlı kitapları yattınız da Yunanistan'a yolladınız ya Osmanlı'nın kitaplar lazım bana batının kitapları ile karşıma çıkma sizin bu adamdan ne farkınız var lan sizde Vatan aynısınız onu da iyi biliyor
Hüseyin BEKAR
Hüseyin BEKAR 14 gün önce
Bu o şey değilmi b⁰k yiyen profesör
Can Mirzanlı
Can Mirzanlı 15 gün önce
tavi tirkoda kadnlar cok guzel var.. bi suru..
aziz hicabi erdem
aziz hicabi erdem 15 gün önce
sizin birbirinzden farkınız yok....
of course
of course 15 gün önce
Bir dili lisanı varsa ırkıda vardır
Time Recorder Production Dizi Production
Üniversite konusundaki bölümünü daha çok tartışmak gerektiğini düşünüyorum
Karadeniz
Karadeniz 16 gün önce
Türk düşmanı Sabetaycı Kriptolar sizi😠...Türk ırkıyla uğraştıkları kaçıncı program bu, bütün dünya ülkeleri tarihinde bilimcilerin " en köklü ırklardan biri " dedikleri Türkler (Turkvolk) için bu denyolar işkembeden sallayarak yeni hikayeler düzüyorlar😠...bu adamlar Sabetaycı Kripto, bunlara verilen görev bu, işkembeden sallamak, ve Türkleri öz kimliğinden şüphe ettirip kimlik kaybına uğramalarını sağlamak😠, neden?, çünkü Türkler (Osmanlı) siyonizm için hala en tehlikeli ırk , Avrupa ülkelerinden birinde yaşıyorum, ve bu meseleyi çok iyi bilenlerdenim...bunların beklediğinin aksine biz Türkler daha da bilinçleniyoruz.
Alpha Burgozone
Alpha Burgozone 16 gün önce
Dünyada olan IRKLAR : ( AFRİKA - HİNT - ÇİN - SLAV - MAKEDON - LATİN ) Bunlar IRKTIR. IRK İLE ETNİK KÖKEN (ETNİSİTE) kavramlarını karıştırmamak gerekir. Bu farklılığı anlayan ETNİSİTE İLE MİLLET kavramları ve MİLLET İLE HALK ve de HALK İLE KABİLE arasındaki uyumu daha İYİ anlayacaktır.
Muhammed Aydoğdu
Muhammed Aydoğdu 16 gün önce
bir kavim helak olacagi sirada ileri gelenleri toplanmis melekler disimidir erkekmidir tartismasi yapiyordu ne hallere dustuk subhanellah
Hamish Yamel
Hamish Yamel 12 gün önce
Hangi saniye
Kamil Karahan
Kamil Karahan 17 gün önce
Bop projesi için bizden gizlenenler (Resmimi veya İsmimi açın) : 1. *Küresel "BİLİM VE TARİH" Kaynaklarında "İnsanlığın ATASI TÜRK'* (İnsanlık arasında ırk yok) 2. *5 asırlık İlk ve tek Kürt kitabı Şerefname ve diğer kaynaklarda "KÖKÜMÜZ TÜRK"* 3. *Kendilerini Kürt gösteren 22 ermeni aşireti*
Hamza Akın
Hamza Akın 17 gün önce
Bu hangi ırktan 1 bu cikti piyasaya
Rifat Oter
Rifat Oter 17 gün önce
Türk varmı yok mu dan geçmişinden çok 😄😄😄😄şöyleymis böyleymiş miş miş mesele türk oldu mu alfeden matamatikten bahsedip 😄Ali ata baka nasıl geçiyorlar hayret 🤥🤥🤥🤥
Rifat Oter
Rifat Oter 17 gün önce
Doğrudur türk ırkı yoktur yeni kurulmuş bir isimdir.Nasil ki kürde yok dediler tv lerde kürd lerin geçmişi binlerce yıla dayandığı ortaya çıktı.Şimdi türk ırkı kim olduğu belli deyilmiş yeni konulmuş türk ismi😄Türkiye kurulurken her ırka türk demişler se de Osmanlı içindeki gibi 76 ırk olmasa da Türkiye kurulurken 13 ırk olduğu biliniyor.Herkese türk demişlerdir.Vel hasıl ozaman lar da da kendini kandırmışlar görünen köy kılavuz, istemez.kizilderilisi,çinlisi,moholu,Arabi ,Kürdü,almanı,firansizi,ermenisi,lazı,farsi, cerkezi,azerisi,çeçeni,alevisimi,zazasimi,😄😄Kendini Türk sananlar günaydın hangi ırktan siniz kanini za baktırın.Bu adamalarda çark etmişler her hallerinden belli yukardakiler baskı yapmış ne kadar belli 😄😄😄🤥🤥🤥🤥yalandan kim ölmüş 😄😄🤥😄🤥😄
Mahfî-i Türkî
Mahfî-i Türkî 11 gün önce
@Karadeniz Uydurma maalesef. Turukkilere, Etrüskletre Turk demek gibi bir sey.
Karadeniz
Karadeniz 12 gün önce
@Mahfî-i Türkî ...Sümerler varken tabii ki Kürtler yoktu , Kürt daha şurada 100 yıllık bir kavram, Sümerler onlara Kürt demiş diye bir ifade kullanmadım, fakat kelimenin anlamını bilmeyenler için Kürt kelimesinin kökeni Sümerce' ye dayanır, Dağlı demektir...
Mahfî-i Türkî
Mahfî-i Türkî 12 gün önce
Alevi, Azeri sayıyorsun da onlar zaten Türk :) Bir DNA testi yaptır ne kadar aryansın gör bakalım, sonra da ağlarsın :) Osmanlı dönemindr mülteci olarak gelen kurmanciler..
Mahfî-i Türkî
Mahfî-i Türkî 12 gün önce
@Karadeniz Sumerler varken kürt diye bir sey yoktu maalesef. Bu adlandirma cok yeni. Fars göçebeleri derlerdi onlara.
Mahfî-i Türkî
Mahfî-i Türkî 12 gün önce
kürtler tam göçebe bir toplum, zagrosa bile daha doğudan Persler tarafından sürülüp geldiler. Bu yüzden tarihi vs hiç etkilemediler. İslam döneminde biraz yayıldılar Türkler gelince biz sizin kullarınızız diyerek 16.yüzyılda yayılma imkanı buldular.
ethem dan
ethem dan 17 gün önce
Genel olarak ırk diye bir şey yoktur ki Türk ırkı olsun. Anlayamadığım şey sürekli olarak tarihsel olayları sanki orada yaşamış gibi anlatıyor olmaları. Genetik araştırmalara bakarsanız ne olduğunu tam olarak görebilirsiniz. İlgilenenler için aşağıya bırakıyorum. trvid.com/video/video-TcEVC5QmB5g.html. kazak trvid.com/video/video-4eT7o8NrZj4.html. özbek trvid.com/video/video-VG8hXHGTWbE.html. türkmen trvid.com/video/video-mQ9V7b2kPQA.html. tatar trvid.com/video/video-P8EChnNgoQs.html. uygur trvid.com/video/video-8CX4r0qyB1o.html. türk trvid.com/video/video-0Grqz7lV7EY.html. ermeni trvid.com/video/video-WcqBfQ9ya-Q.html. arap trvid.com/video/video-rcqlwfVtcrU.html. iranlı trvid.com/video/video-eq3akTLY8rk.html. yünan trvid.com/video/video-Y_us0NxErFQ.html. çeçen trvid.com/video/video-mN0i-KR-vC4.html. gürcü trvid.com/video/video-4hQm6wnnyJM.html. moğol trvid.com/video/video-lbHjJ22LNZE.html. çerkes trvid.com/video/video-E4m1fklHHck.html. ingiliz trvid.com/video/video-NXFL5MkSppk.html. kürt trvid.com/video/video-qVur_AP_iWU.html. laz trvid.com/video/video-9yz4rhRoxBM.html. fransız. www.statnews.com/2019/11/14/france-consumer-genetic-testing-ban/. fransızların dna testini yasaklamsı bu böyle gidiyor. kısacası gezegen üzerinde ırk diye bir şey yoktur. halk vardır halk. Ortak sınırlar içerisinde yaşayan ortak dil konuşan ortak tarihi olan ortak beslenme alışkanlıkları geliştirmiş ortak müzik anlayışı olan ortak inançları olan topluluğa halk adı verilir. Ben uygur değilim özbek kazak vs. değilim göçebede değilim türküm ben. binlerce yıl önce bu böyleydi şu böyledir falan diye ne anlattıklarını da anlayamıyorum. Yazının bulunması zaten 3 4 bin yıl önce insanlık tarihi ile ilgili hiçbir şey bilmiyoruz.
Metehan Erişkin
Metehan Erişkin 17 gün önce
Adam yanlış anlaşılmış.
Sonraki
met gala
11:25
görünümler 2 972 373
Worst Tik Tok Trend
7:29
görünümler 2 286 206
Teke Tek Özel - 5 Nisan 2009
3:43:36
görünümler 521 000
Kardeşlerim 19. Bölüm
2:25:11
görünümler 7 755 658
Üç Kuruş | Teaser
0:26
görünümler 786 705
Sadakatsiz 32. Bölüm Fragmanı
0:46
görünümler 2 489 045