Karanlık

Teke Tek Özel - 3 Aralık 2017 "Coğrafi Keşifler" (Celal Şengör) 

Habertürk TV
Abone ol 1,1 Mn
görünümler 1,9 Mn
99% 11 000 1

Dünyanın ve insanlığın kaderini etkileyen coğrafi keşiflere giden yolda neler yaşandı? Coğrafi keşifler neden, nasıl başladı ve nasıl sonuçlandı? Coğrafi keşiflerin siyasi, ticari, askeri etkileri nelerdi; bilim dünyasına katkıları neler oldu?
Fatih Altaylı soruyor; akademisyen Prof. Dr. Celal Şengör yanıtlıyor.
Haberturk TV TRvid Kanalına Abone Ol ➤ hbr.tk/QNhqSs
HaberturkTV
➤ www.haberturk.tv
HaberturkTV
HaberturkTV
➤ / haberturktv
#Habertürk
#Haber
#Gündem

katma

 

3 Ara 2017

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 1 229   
latenightwolf
latenightwolf 5 yıl önce
Zirveyi yaptığınız program bu oldu bence. Senelerin bilgi birikimini bu kadar akıcı bir şekilde bizlere sunduğu için çok şanslıyız. Hocamız iyi ki var.
tunahan uğur turan
tunahan uğur turan 8 aylar önce
Ben Celal Hoca'nın öğrencisiydim, İtü jeolojiden 2021'de mezun oldum, bu program öyle bir doruk noktasıydı ki, o gün bugündür coğrafi keşiflerle ilgili kitap, dergi vs topluyorum. Dinozorlar, jeolojik zaman zaten benim alanım :) Bu program muazzamdır katılıyorum size.
Enes Valenti
Enes Valenti 5 aylar önce
@tunahan uğur turan celal hocanın öğrencisi olmak nasıl bir şey çok merak ediyorum
Vahit Işık
Vahit Işık 20 gün önce
​@tunahan uğur turan adlı 😅😅ol
Vahit Işık
Vahit Işık 20 gün önce
​@tunahan uğur turan k😅😅
Suleyman Keskin
Suleyman Keskin 5 yıl önce
Hem Habertürk ekibine, hem de Fatih Altaylı ve Celal Şengör'e bu bilim yazısı müjdesi için teşekkürler. Bıkmıştık sürekli siyaset yazıları görmekten. Bilim çağında yaşamamıza rağmen bilim yazılarının bu kadar az olması gerçekten hem utanç verici hem de ülkemiz adına çok vahim bir durum. Umarım bilim yazılarının sayısı daha da artar.
Yaşar Kemal Tekin
Yaşar Kemal Tekin 2 yıl önce
Ders Kitaplarında Bile olmayan bir Bilgi ve Kültür kaynağı Teşekkürler Celal hocam Emeğine sağlık.
Serhat Bakır
Serhat Bakır 11 aylar önce
Bile derken?
Erkin
Erkin 10 aylar önce
@Serhat Bakır olması gerekip de olmayan anlamında
Serhat Bakır
Serhat Bakır 10 aylar önce
@Erkin Kibar yanıtınız için teşekkür ederim. Kafamdaki soruların hepsi çözüldü. Minnettarım.
Tarık Yıldırım
Tarık Yıldırım 8 aylar önce
Mest oluyoruz değerli bilgileri paylaşan Celal hocam Umarım çok çok uzun süreler yaşar ve bizi bilimsiz birakmazsın
Burak Aratoğlu
Burak Aratoğlu Yıl önce
Türkiye bilim tarihinin en iyi programı Türkiyede üniversitelerde öğrenemeyeceğimiz bilgileri öğrendik umarım hep devam eder
Harun İrge
Harun İrge Yıl önce
Muhteşem bir program, muhteşem bir anlatım, muhteşem bir insan. Sayın, Celal Şengör'e ve Teke Tek ekibine teşekkür ediyorum.
ABDULLAH akkaya
ABDULLAH akkaya 3 yıl önce
Zaman geçtikçe değerleniyor böylesi programlar... Celal Hoca ne kadar da ciddi hazırlanmış, sadece bilgi ve içerik değil öğretim üslubu, yöntemi, biçimi ve araçları açısından da örnek oluyor... Keşke Celal Hocamız gibi bilim insanlarıyla daha detaylı, biraz daha bilimsel yönüne ağırlık verilmiş bizim gibi internet kullanıcıları için seri programlar hazırlansa. Ne kadar da faydalı olur... Her halükarda teşekkürler Fatih Altaylı ve teşekkürler Habertürk TV...
YOLGEZER🍁
YOLGEZER🍁 Yıl önce
Belli sürelerle bu bölümü açıp açıp izliyorum, Celal hocanın anlatımı beni o dönemlerde keşfe giden bir Conquistador gibi hissettiriyor. Varol Celal hoca, sen bu ülkenin başına gelen en değerli entellektüellerdensin.
Nagual
Nagual 11 aylar önce
Ya hocam gozlerim dola dola izledim sizi. Iyi ki varsınız. Anlatirkenki heyecanınız o kadar geçti ki bana. Ulkemi sizin gibilerin yonetmesi şart. Hürmetler ❤️
Eren
Eren 4 yıl önce
Allah Celal Hocamın ömrünü uzatsın inşallah.Türkiye'nin çok değerli bir bilim insanı kendileri.Böyle entellektüel şahsiyetleri gördükçe ve dinledikçe moral ve motivasyonum daha çok yükseliyor.
the khal
the khal Yıl önce
Jeg kan godt lide modne og så er
ieinam
ieinam 5 yıl önce
Bi 3 saat daha devam etse izlemekten sıkılmayacağım bir program oldu. Çok teşekkürler.
ÐΞUTSCHΞЯ
ÐΞUTSCHΞЯ 5 yıl önce
Yine her zamanki gibi harika bir programdı! Celal hocaya, Fatih Altaylı'ya ve emeği geçen tüm ekibe sonsuz teşekkürler!
nOsxkm
nOsxkm 3 yıl önce
biz uyurken elalemin neler yaptıklarını anlatan müthiş bir program..ve yıl 2020 biz hala uyuyoruz hem de daha derin..
Cihan Kocatop
Cihan Kocatop 7 gün önce
Değişen bir şey yok.
Göksel
Göksel 5 yıl önce
Program için sonsuz teşekkürler, emek, bilgi ve özveri ister yaptıklarınız. Biz keşke bu bilgileri okullarımızda Coğrafya - Tarih derslerinde görseydik de bu program sayesinde pekiştirse idik. Okullarımızda Aztec ve Inca ları görmedik, sanki hiç yoktular, eğitim ve öğretim konusunda gerçekten bir şeylerin düzeltilmesi gerekiyor, hadi biz yandık sonraki nesiller farklı ve bilgili yetişsin!
ADN TPRKSRN
ADN TPRKSRN 6 aylar önce
58 yaşında lise mezunuyum,hocamı ömür boyu dinlerim,coğrafya ve tarihi çok seviyorum. Halkın anlayacabilecegı şekilde mükemmel anlatıyor,doyumsuz bir program olmuş,emegi geçen herkese sonsuz teşekkürler
Su-hyeok
Su-hyeok 6 aylar önce
aynen aynen aynen aynen bizim için bir bölüm açılması lazım ayrı sınavlar ayrı alımlar araştırma bçlümleri olması lazım ben bu konuıda uzmansam neden türkçe matematik neti önemli olucak neden çok saçma bence
Gokhan Ucan
Gokhan Ucan 6 aylar önce
Ne yapalim yani .
Su-hyeok
Su-hyeok 5 aylar önce
@Gokhan Ucan al işte türkler neden gelişmez
Yikilmaz
Yikilmaz 5 aylar önce
@Su-hyeok lisede müfredatının yenilenmesi lazım ona katılıyorum ama matematik görmek istemiyoruma katılmıyorum eğer sözelci isen zaten sadece 9 ve 10 matematiğini görüyorsun o da temel matematik sayılabilir zaten
Su-hyeok
Su-hyeok 5 aylar önce
@Yikilmaz hayır daha fazla temel matematik 4 işlemdir gerisi temelin dışı
Furkan Külen
Furkan Külen Yıl önce
Oldukça faydalı bir program olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Sabah Khayyam
Sabah Khayyam 5 yıl önce
Hocam biz de çok keyif alıyoruz sizin olduğunuz yayınlardan, size çok teşekkür ederiz.
Anıl Ongan
Anıl Ongan 3 yıl önce
Hala izliyorum her izlediğimde aklımda yeni bir bilgi daha oturuyor ne güzel bir program. Fatih abi bu programları en iyi sunan insan, Celal hocanın bilgisi ve heyecanı zaten inanılmaz iyi ki varsınız. Siz lütfen anlatmaya, paylaşmaya devam edin biz cahilce dinlemeye bayılıyoruz... :)
Can ARBAZ
Can ARBAZ 5 yıl önce
TRvid olmasa izlemem mümkün değil iş yüzünden. İşyerinde çalışırken, açıp kulaklıkla sesini dinliyorum. Görüntüyü ancak çok meraklı birşey çıkarsa dönüp bakıyorum. Çok keyifli oldu bu seri.
Murat Gümüş
Murat Gümüş 4 yıl önce
bende öyle dinliyordum ama lanet olası reklamlar yüzünden KAFAYI yiyecem
tual bezi
tual bezi 5 yıl önce
tv tarihinin en iyi programı.
Eyyüp Can
Eyyüp Can 5 yıl önce
Tarihin Arka Odası da var ve en az teke tek kadar iyiydi.
Tolik Toblerone
Tolik Toblerone 5 yıl önce
Ben de onun sürekli takipçisiydim ama orada bazı programlar aşırı sıkıcı geçiyordu. Bir de Murat Bardakçı'yı severim ama kabul edelim ki kompleksli biri. Keyfi yerindeyse program iyi oluyordu değilse olmuyordu. Fakat Celal Şengör'ün olduğu bu programların hepsinin bir vasatı var ve onun altına düşmüyor. Celal olmayıp tek başına İlber olunca onun da keyfine ve yorgunluk durumuna göre işler yürüyor. Yani İlber veya Murat bazen harikalar yaratan bazen takımı eksik oynatan eski model 10 numaralar gibi. Veya günümüzden örnek vereceksek Mesut Özil gibi. Fakat Celal her maçta şapkadan tavşan çıkartan Messi ve Ronaldo gibi.
Algonquin Algonquin
Algonquin Algonquin 5 yıl önce
Bir de Murat Bardakçı aniden geriyordu herkesi. Nurhan hoca baktı biri buna çata çat ayar vermezse devam edecek anında istihkakını veriyordu :))) Biraz da küser gibi yapınca Bardakçı durmak zorunda kalıyordu :))
Slime USTASI
Slime USTASI 4 yıl önce
tual bezi fok tv Fatih portakal
Akın Selvi
Akın Selvi 4 yıl önce
Yavaş. Türk TV tarihinin en efsane programı yine Celal Şengör'ün katıldığı siyaset meydanı programında din, bilim ve Darwin programıydı. O programında üstüne çıkacak program yok. 😂
Sound Mafia
Sound Mafia Yıl önce
Elinize, kolunuza, dilinize sağlık, sonuna kadar keyifle izledim, yapımda geçen herkeze teşekkürler. İyiki varsınız 😍
Coskun
Coskun Yıl önce
tek kelimeyle muhteşem bir yayın. coğrafi keşifler, insanlık tarihindeki en heyecan verici olaylardandir.Türk televizyonlarında bugüne kadar izlediğim en değerli yayınlardan biriydi. kesinlikle baştan sona sindirerek izleyin.
Gaddare
Gaddare 5 yıl önce
yayın tekrarlarınızı özenli bir şekilde youtubeye yüklediğiniz için çok teşekkür ederim.
1 DAKİKADA SEYRET 10 DAKİKADA HAZIRLA
Anlaşılan geçmiş keşiflerde yoktuk, şimdi uzayı keşfediyorlar yine yokuz. Umarım bir gün biz de bu kulvarda diğer ülkelerle yarışacak duruma geliriz.
forzacar show
forzacar show 2 yıl önce
5.baştan sona izleyişim. her seferinde kapatamadan sonuna kadar izliyorum 🙂 Çok değerli insandır celal hocam. nişantaşında yanımdan geçmişti araçta bekliyordum inip bi sarılasım gelmiştide rahatsızlık vermek istemedim 😄 ömrünüz uzun olsun hocam var olun
eyyüp Erdem
eyyüp Erdem 2 yıl önce
Türkiyede gelmiş geçmiş en iyi bilim adamlarından biri Celal şengör dür. Ne hikmetse hep ateistliği konuştu. Celal hoca ölmeden bir sürü program ve kitap çıkarması lazım. Onu dinlerken tüylerim diken diken oluyor. Hayatımda bu kadar objektif bilime aşık bir adam görmedim.
Kutay başak
Kutay başak 4 yıl önce
muhteşem bir bilgi kaynağı ağzınıza sağlık...
Burak Durmus
Burak Durmus 2 yıl önce
Allah size uzun ömürler versin emeginize saglik degerli hocam .... teşekkurler sayın altayli 👏👏👏
batıkan öztürk
batıkan öztürk 4 yıl önce
tarihin arka odasındaki türk haritacılığı ile birlikte tv de izlediğim en iyi program ikisinde de celal şengör vardı bu adamın programları süper oluyor.daha fazla yaralanmak lazım bilgisinden.çokta akıcı güzel bir uslupla anlatıyor.
endoplazmik retikulum
bu konulara çok ilgili biriyimdir. baya da bi araştırma yaptığımı düşünürdüm. ne çok şey bilmediğimi öğretti bu prog. çok teşekkürler. çok yaşa celal hoca
Cumbo
Cumbo 5 yıl önce
Bu programı sevenlerin TRT Okul'da yayınlanmış olan ve artık yayında olmayan ''Ne Diyoruz Ne Anlıyoruz'' programını izlemesini tavsiye ederim. TRvid' da bölümleri var. Keşke yayından kaldırılmasaydı ve hatta tekrar yayınlanması için bişeyler yapılmalı.
Kutay başak
Kutay başak 4 yıl önce
spor yaparken yürüyüş esnasında millet müzik dinlerken ben bu programı dinliyorum ve öğrenilecek çok şey var bu programdan. Bir parantez de Fatih Altaylı ya açalım onun da bilgi birikimi gayet yerinde ve bu konu ağırlığını taşıyabiliyor,emeği geçen herkese teşekkürler....
Alyoşa Karamazov
Alyoşa Karamazov 5 yıl önce
Mükemmel bir programdı, özellikle bir coğrafyacı olarak üstadın yayınına iştirak edebilmek ayrı bir zevk.
Yalçin Namli
Yalçin Namli 3 yıl önce
Çok değerli Celal Hocam. Muhteşem bir anlatım resitali izledim. Teşekkür ederim.
Adamın biri
Adamın biri 4 yıl önce
Tepeleme ölçüdeki bilgisi bir tarafa; Hoca'nın Türkçe'ye verdiği değer beni resmen mest ediyor. Bu da onu diğer pek çok bilimcilerden ayıran en önemli özelliklerinden bir tanesi. Her ne kadar da kendisi inanmasa da; Hoca'ya Allah'tan uzun ömürler diliyorum. Sağol Vârol Celâl Hoca!
just watch
just watch 5 yıl önce
Celâl hoca anlatırken müthiş bir enerjiSi var sabaha kadar anlatsa sıkılmam
Hatice Dülge
Hatice Dülge 5 yıl önce
aynı şey ilber hocada yok malefef
Güney Sert
Güney Sert 4 yıl önce
tak ipper hay cok yaşa sen yaa. Vallahi yoruyor ama Tarihcinin dibidir:)))))
Muhammed Harman
Muhammed Harman 2 yıl önce
De
mehmet seyda
mehmet seyda 2 yıl önce
O enerji neden biliyormusun .....kafir olduğu için küfrüñü daha çok artırmak için rabbim enerji veriyo fravuna verdiği gibi sonunda imanını alacak
Tunahan Aktaş
Tunahan Aktaş 2 yıl önce
Taylan Özgür ö
hepi kıro
hepi kıro 5 yıl önce
celal hoca döktürmüş. programı izlerken zevkten elim ayağım titredi.
Mithrandir • 13 yıl önce
Ya benim görevim halka anlatmak diyor,syn hocam siz ve sizin gibi insanlarımız iyi ki var kurban olurum..sizi cok seviyorum..
hepi kıro
hepi kıro 3 yıl önce
4-5 kez seyrettim doyamadim. Celal sengor'un tarihi anlatirken yer yer heyecanlanmasi, tonlamalarinin degismesi anlatimina bambaska bir tat veriyor.
Pinar Adak
Pinar Adak 5 yıl önce
Celal hocam sana minnettarim.abartmiyorum benim kalbimi ruhumu aydinlatiyorsun.muhtesem bir program olmus.ozellikle genc arkadaslarin kacirmamasi gereken bir yayin.cok cok cok tesekkur exerim
K Ş
K Ş 2 yıl önce
Fatih Altaylı beyefendi Türkiye'nin en değerli televizyon programcısı, var olsun...
Mustafa Şamil Bak
Mustafa Şamil Bak 2 yıl önce
Hocam, ders çalışma programımı bitereyim de sizi izleyeyim diye gün içinde can attım.
User Name
User Name 5 yıl önce
Celal Şengör'ün Habertürk'te yazı yazmaya başlaması süper haber! Sayfalarca yazılmış ve ne idüğü belirsiz politik analizlerden yoruldu artık bu millet. Bu arada Teke tek hiç bitmesin be 😉😉😉
Tipik Gamer
Tipik Gamer 5 yıl önce
Bence video çekmesi daha iyi olurdu, çünkü gazete gelici geçici. bir de herkes okumayı sevmiyor, eğer toplumu bilime teşvik etmek istiyorsa video çekmesi daha iyi olurdu. Birde yazıyla tam manasıyla anlaşılmayabilir ve akılda da çok kalıcı olmaz ama video çeker ise hem akılda kalıcı olur, hemde iyi anlaşılır.
Tolik Toblerone
Tolik Toblerone 5 yıl önce
Genelde internetten okurum ama geçen gün Habertürk gazetesi aldım bir baktım bir herif. Ben bu herifi tanıyorum dedim. Biraz düşününce hatırladım ki bu Ömer Dinçer. Yani intihalci milli eğitim bakanı. Celal Şengör de açık açık isim vererek bu soytarıyı eleştirmişti. Bir tarafta Celal Şengör, Murat Bardakçı, Fatih Altaylı gibi âlim adamlar yazarken diğer yanda Ömer Dinçer, Nagehan Alçı filan. Tam üstü minare altı kerhane durumu
Aytuğ Kısaç
Aytuğ Kısaç 3 aylar önce
Televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi programı.5. Kez izliyorum.İnanılmaz bir program.Keşke sunumu link olarak paylaşsanız
Cuneyt Bayraktar
Cuneyt Bayraktar 10 aylar önce
yureginize saglik vatan minnattardir
Hakan Aydın
Hakan Aydın 5 yıl önce
Programı Murat Bardakçı sunsaydı "hocam bi düzgün anlat şunu" , "cahile anlatır gibi anlat" ya da "Celal'ciğim millet anlamıyor" gibi laflar edip işin tadını kaçırırdı. Fatih Altaylı çok güzel program yapıyor.
Omer Kansu
Omer Kansu 5 yıl önce
Hakan Aydın celal sengor 5 dakika konusur, murat bi seyirciye laf atmak icin onu 15 dakika sustururdu
Dimiourgikós Syngraféas
murat bardakçı arşivci olmuş, tarihçi olmuş iyice, Fatih Altaylı tam gazeteci
OnuR
OnuR 4 yıl önce
Bardakcı'yı ben de sevmiyorum. Konusmayı bilmiyor.
Muştukul Teddy
Muştukul Teddy 4 yıl önce
Hakan Aydın Murat Bardakçı epey bilgili bir adam ama bilgili olduğu kadarda ukalâ.Onun yanında sinir krizine tutulmamak imkânsız.Yani tesbitinizde çok haklısınız.
C. kılıç
C. kılıç 4 yıl önce
Çünkü anlamiyor ve bilmiyor hatta habire biliyormus gibi kolpa yapiyor sahteci
Yavuz Kestane
Yavuz Kestane 2 yıl önce
Bence bu yayın, tüm Teke Tek programları arasındaki en iyi program olmuş, hem programın süresi oldukça uzun hem de İlber Hoca olmadan Celal Şengör'ün konu üzerindeki heyecanı ve bilgisi programın kalitesini arttırmış.
Tolga Şıray
Tolga Şıray Yıl önce
İyi ki varsın Celal Şengör.İnanmadığın Allah sana uzun ömür versin🙏
aydın yıldız
aydın yıldız 3 yıl önce
Celal Hocanın en iyi videolarında bir numara olur. Hatta bir numarası!
Muhammed Çağrı Demir
Harika, emeğinize sağlık, çok teşekkürler ❤️
Serhat Yiğit
Serhat Yiğit 2 yıl önce
Muhteşem bir bilim insanı celal şengör ve muhteşem bir yayın 👏👏👏 🙂
Serkan Aktaş
Serkan Aktaş 3 yıl önce
Teşekkürler anlattığınız için. Okullarda bunlardan doğru dürüst bahsedilmiyor.
Çağatay A.
Çağatay A. 5 yıl önce
inanılmaz bir program. celal hoca sen çok yaşa.
Murat Murat
Murat Murat 3 yıl önce
Çok başarılı bir program.. Teşekkürler..
Ali Kartal
Ali Kartal 2 yıl önce
Valla celal hocayı dinlemenin bağımlısı oldum
Abdurrahman Afacan
Abdurrahman Afacan 3 yıl önce
En faydalı program;tüm türk televizyonlarında haftada bir yayınlamak zorunlu olmalı .Sn sengor ü tebrik ederim.
Yaşar Kemal Tekin
Yaşar Kemal Tekin 4 yıl önce
Bilim Tarihinin en iyi öğretici sohbeti
Mr Civil Engineer
Mr Civil Engineer 5 aylar önce
Şahane program, ne zaman çalışmalarım için sabahlayacak olsam ekranda kulağımı verir keyifle dinlerim.
Ahmad Rasouli
Ahmad Rasouli Aylar önce
Sene 2023 ve ben Celal hocanın her programından yeni bilgiler öyreniyorum. Celal hocadan, Fatih beyden ve Habertürkden bu güzel programlar için teşekkür ediyorum. Azerbaycanın Tebriz şehrinden sevgiler❤❤❤❤
coltranefb
coltranefb 3 yıl önce
1.07... gülmekten gözüme yaş geldi. bu ikilinin muhabbeti müthiş. Gerçekten çok iyiler. . Harika programlar yapıyor Altaylı.Bence türünde tek.... iyi ki varsınız...
ali giresunlu
ali giresunlu 3 yıl önce
Şahane bir program, teşekkürler...
bertuğ
bertuğ 5 aylar önce
coğrafya ve tarihe dair en çok keyif aldığım merak ettiğim konu coğrafi keşifler
1
1 Yıl önce
Celal hocanın anlatırken heycanlanmasına bayılıyorum inanılmaz bir adam
Muhammed Ali Cantürk
inanılmaz akıcı, keyifli bir program olmuş.
fernando francisco
fernando francisco 5 yıl önce
Son zamanların en kaliteli programinin en kaliteli yayınlarından biri oldu. Ilber hocayi da görmek isterdim
Pazuzu
Pazuzu 4 yıl önce
bir haftada ucundu kez dinleyisim, mukemmel bir ders olmus tesekkurler.
fred çakmaktaş
fred çakmaktaş 3 yıl önce
Süper program olmuş. 2 günde izledim :)
Emir
Emir 4 yıl önce
Abi siz türünün tek örneklerisiniz ya iyi ki varsınız
Hatice Kübra Eker
Zevkle not alarak, araştırarak izlediğim programlardan.
Rafet Düzgün
Rafet Düzgün 2 yıl önce
Fatih Altaylı bu programı kendini çapında TRvid da yine yapsa çok güzel olur.
daven buyso
daven buyso 2 yıl önce
Hocam sizdeki beyin Bizdeki balkabagi bu ne Derin bilgiye sahip takdire sayan 👍👍👍
Kemal Deniz YILMAZ
14:33 "... bazı insanların dünyayı düz zannettiği bir dönemde ..."
Oguzhan Balci
Oguzhan Balci 3 yıl önce
Bu video çok farklı bir yerde benim için. Bilgi şelalesi resmen 4-5 kere izledim sürekli izliyorum
Mehmet Ali Demir
Mehmet Ali Demir 5 yıl önce
Ben almanyada okudum ve bize tarih ayni Celal hoca nasil anlatiyorsa öyle anlatilmisti burada. Tabi anlatan hoca dan hocaya fark var, bazi siniflarda cok can sIkIcI gecen tarih derslerin oldugunu da biliyorum ama bizim sinifin tarih hocasi on numara tarihi anlatmasini bilen ve insani ayni zamanda tarih bilimi ile etkiliyen bir adamdi.
Ali Serkan Sarı
Ali Serkan Sarı 5 yıl önce
Fatih Altaylı'yı çok sevmem ama bu iki adamı ve daha fazlasını buradan tüm ülkeye izletme şansını verdiği için ülke tarihinin en önemli gazetecilerinden birisi olmuştur.
Salih Komando
Salih Komando 3 yıl önce
Seversin sevmezsin eyvallah lafımız yok. Tek bir ricam var güzel ülkem den. Osuruk osuruk yüz kişinin sıktığı ve nasıl oluyorsa ölmeyen başrol oyuncularının dizilerini değil bilime yönelelim. Bu adamın değerini geçmişte değerlerimize yaptığımız gibi ölmeden bilelim. Program lar videosu yaklaşık 2 şer saatten fazla sürüyor bunlar kesmiyor birde diğerlerine bakıyorum. Bu kadar heyecanlı anlatılır. Saygılar
ji hebun
ji hebun 3 yıl önce
46:20 ye dikkat Coğrafya aşkı Tarih aşkı Bu ülkenin büyük bir kısmı Bu hissi bilmez Adamdaki isteğe bak
Mertcan Üreten
Mertcan Üreten 5 yıl önce
Celal hoca sayesinde televizyon izler hale geldim.
Savaşçının Yolu
Savaşçının Yolu 5 yıl önce
Süper Celal Hoca'nın köşe yazıları tadından yenmez.
KEMAL YAVUZ İMRE
KEMAL YAVUZ İMRE 3 yıl önce
SAYIN ALTAYLI YAPTIĞINIZ BİLİM VE KÜLTÜR HİZMETİ İÇİN SİZİ KUTLUYORUM. SAYGILARIMLA.
Bora karaca
Bora karaca Yıl önce
19:47 gerçekten kişisel teşebbüs ve bireycilik çok önemli yüzlerce sıradan kişinin arasında çıkan bir kişi fark yaratır bu nedenle bireycilik gelişimin altın anahtarıdır
Adanmış Hayatlar
Adanmış Hayatlar 2 yıl önce
Çok güzel bir program olmuş teşekkür ederim
Şenol Kotan Atasoy
Tek solukta dinlediğim bilgi deryası.
Gökhan S.
Gökhan S. 5 yıl önce
Çok degerli bir insansin celal hocam senden cok sey ogreniyoruz ne olur bu programı devam ettirin
Mustafa Ordu
Mustafa Ordu 2 yıl önce
Çok keyifli bir programdı👍
M. Y.
M. Y. 4 yıl önce
Yabancı dil bilmeyen insanları düşünecek kadar duyarlı bir insanın karşısında şapka çıkartılır....
Umut Can Uygun
Umut Can Uygun 5 yıl önce
Erica Fontes'i vallahi ben bile bilmiyordum bir baktım tasdikledim teşekkür ederim hocam üzerinde yakında çalışmayı düşünüyorum.
ecju
ecju 3 yıl önce
o kadar isim arasından ona mı baktın sadece adam büssürü cografyacı kaşiften bahsetti
mustafa çetin akmandor
@Caner Dost0
aydın yıldız
aydın yıldız 3 yıl önce
Celal Hocanın arşivi sağlam demek ki :D kitapları gibi.
RUSCA TV
RUSCA TV 3 yıl önce
Celâl şengör din kadar başına taş düşsün
aydın yıldız
aydın yıldız 3 yıl önce
@RUSCA TV :D Bu yorumu yapan da Rusça Tv :D
Mubariz Gulamzada
Mubariz Gulamzada 2 yıl önce
Hocam sizi dinlemekden doyamıyorum.
Yalan Din Ya
Yalan Din Ya 5 yıl önce
bu tv programi degil bir acik ögretim. celal sengörün ugrasini hizmetini takdir etmek lazim. bu elbette toplumun bilgisini arttirmak icin yeterli degil ama belki bir kivilcim olur. din programlari yerine böyle faaliyetler yaygin olsa.
Burak
Burak 5 yıl önce
Pantheist Turk bir de saçma sapan siyasi tartışma programları..
Ecevit Okyay
Ecevit Okyay 3 yıl önce
Bokolog adami putlastiriyorsunuz ha ha ha:)
RUSCA TV
RUSCA TV 3 yıl önce
Celâl şengör din kadar başına taş düşsün
Memduh Uğurlu
Memduh Uğurlu 2 yıl önce
@RUSCA TV s
emir
emir 2 yıl önce
@Ecevit Okyay putlaştırmayı tam olarak nerede yapmış mesela, toplum için iyi olduğunu ve çoğalmasını istediğini dile getirmiş. Put arıyorsan çöllerin tarihine bak Türk milleti helvadan put yapıp sonra bir de onu yiyecek kafada insanlardan oluşmuyor.
Taner Ocak
Taner Ocak 3 yıl önce
Hocam teşekkür ederiz 👏
Kara Karga
Kara Karga 6 aylar önce
Canım sıkıldıkça gelip bu yayını dinliyorum. Müthiş bir insan bu adam
Serhat Etzel
Serhat Etzel 3 yıl önce
Her ay bu videoyu izlemeye karar verdim . Bilimi sizin gibi insanlar sayesinde sevmeye başladım .
Zaur Caferzade
Zaur Caferzade 2 yıl önce
Türkiye’de yapılmış en iyi tv programı
Primary A
Primary A 3 yıl önce
hoca beni benden alıyor adeta devrialem yaptırıyor zihnimde
Safura Mikail
Safura Mikail Yıl önce
Elme, biliye deyer veren az sayli insan varki, onlardan biri de Celal beydir. Sehere kimi danishsin, sehere kimi anlatsin, basha salsin, dinleyerem. Cox sag olun, Celal hoca.
Cavit Alptekin
Cavit Alptekin 3 yıl önce
Müthiş bu adam ya Fatih bey'i de çok seviyorum kendisine esenlikler diliyorum. Celal bey çok teşekkür ederim. Siz büyük bir bilim adamısınız Esenlikler
had9988
had9988 3 yıl önce
4.kez tekrar izledim harika bir program. Bilgi manyağı oluyorsun yanii
Hasan Hüseyin Işık
ilber hoca iyi ki gelmemiş. program tam gaz sürdü. serinin en iyisi!!!
EMRE ARSLAN
EMRE ARSLAN 2 aylar önce
çok değerli bilgileri aldık..
Hilal Gungor
Hilal Gungor 4 aylar önce
youtube yayını falan yapın ya nolur? bu kadar insan sizleri severek ve ilgiyle takip ederken pat diye bi anda programın bitirilmesi çok üzücü. biz sizlerden çok şey öğreniyoruz, bilgiye ulaşımın bu kadar zor olduğu, yalan/yanlış bilginin cirit attığı şu dönemde siz değerli hocalarımız keşke bu yayınlara devam edebilse.
Sonraki
BIP HOUSE / БИП ХАУС #SHORTS
00:16