Karanlık

"Türkiye'de medyanın gerçek sahibi Saray" - DW Türkçe

DW Türkçe
Abone ol
görünümler 109 012
93% 1 024 66

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bu tarih, Türkiye’de Basın İş Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte gazetecilerin elde ettiği haklar nedeniyle tam 59 yıldır kutlanıyor. Ancak Türkiye son yıllarda basının tek sesleştiği ve gazetecilerin hak kaybına uğradığı bir ülke olarak anılıyor. AKP’nin son 10 yılında ise baskı ortamı giderek şiddetlendi. Peki, bu noktaya nasıl gelindi? Türkiye'deki gazetecilerle konuştuk.
Celal Başlangıç: Yani evvelden gazetesi olan patronlar ihale alıyordu, şimdi ihale alan müteahhitler AKP iktidarından bir gazete, bir televizyon alıp onun da sürdürebilirliği için başka ihaleler alarak yaşamayı sağlıyor. Aslında işte geldiğimiz medya düzeninin tek bir sahibi var. Bu gördüğümüz müteahhitlerin hiçbiri o gazetelerin gerçek sahipleri, o televizyonların gerçek sahibi değiller. Bunların hepsinin sahibi saraydır.
Çiğdem Toker: Mevcut iktidar öncesindeki başbakanların Tansu Çiller’in, Mesut Yılmaz’ın, Bülent Ecevit’in başbakanlık yaptığı dönemlerde de sahada muhabirdim. Ve o dönemler önemli basın toplantıları ekranlardan TRT ve az sayıdaki özel televizyon kanallarından canlı olarak yayınlanırdı ve ekstra akreditasyonlar gerekmediği gibi herkese açık olan bu basın toplantılarında muhabirler başbakanlara diledikleri soruları sormakta özgürdüler.
Aydın Engin: Süleyman Demirel gibi kesinlikle karşı olduğum bir politikacıya ben onu çileden çıkaracak soruları korkmadan çekinmeden sorabilirdim. Örneğin yeğeninin sunta kaçakçılığı yaptığına ilişkin bir soruyu bu kanıtlandı artık bunu savunabilecek misiniz gibi bir soru yönelttim. Güldü bu soruyu sorduğum zaman. Sen bana siyaset değil ailevi sordun istersen gel bir gün sohbet edelim ama burada herkesin önünde yeğenimin yediği bir halt varsa eğer ben bu haltın cezasız kalmasından yana değilim dedi. (…) Demirel sadece bu tür konularda önümüzü kesmeyen bir siyasetçi idi ama aynı zamanda istediği cevabı verecek kadar da usta bir siyasetçi idi. Ben Demirel’in bir gazeteciyi azarladığını görmedim.
Kadri Gürsel: Uygulanan akreditasyon sistemi öyle aşırı boyutlara vardı ki artık sorular önceden alınıyor. WhatsApp gruplarında sorular önceden alınıyor, onaylanıyor. Her şey önceden biliniyor, hazırlanıyor ve bir mizansen olarak uygulanıyor. Dolayısıyla iktidar temsilcilerine, hükümet görevlilerine (…) canlı yayında soru sormanın mümkün olmadığı bir ülkede gazeteciliğin mümkün olduğundan söz etmek imkansızdır. Çok açık.
TRvid kanalımıza abone olun: trvid.com/u-deutschewelleturkish

katma

 

10 Jan 2020

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 100
Mehmet Fatih Aydın
Mehmet Fatih Aydın 2 gün önce
Benim mantığıma göre bir konu hariç bütün konularda haklılar . Haksız olduklarını düşündüğüm konu ise mit tırları konusu , Devlet in bazı derin mekanizmalarına karşıdır burada altını çizerek söylüyorum devlet, hükümet değil , lakin bu dönemde gazeteciyi sürgün e maruz bırakmak yanlış gibi daha farklı yaptırımlar uygulansa daha iyi olabilirdi sonuç olarak sürgüne maruz bırakılmanın ,eski dönemlerde olduğu gibi faydalı bir etkisi yok aksine , gazeteci için eline geçen bir fırsat olarak görüyorum çünkü siz bir gazeteciyi sürgüne maruz bırakırsanız yaptığı yanlışı görmeyip ,verdiğiniz karara karşı bir kitle vücuda getirme şansını kendi elinizle vermiş olursunuz.Devir, teknoloji devri .Mit tırları konusunda görüşüme katılmayan kişilerin görüşümün ne şekilde yanlış olduğunu belirtirlerse sevinirim maalesef medyanın tarafsız olamadığı bir ortamdan dolayı her bilgiye ulaşamayabiliyorum.
kubjj123
kubjj123 2 gün önce
Insanlar bilerek istiyerek cahil tutuluyor. Bu tabi birilerin isine geliyor.
Nurdan Nur
Nurdan Nur 5 gün önce
medya var olduğundan bu yana sahibinin sesiydi.şimdi sahip değiştirdi o sebepten probleminiz oldu. öncekini tartışın,sahip ve ip avrupanını ve ABD NİN ELİNDEYKEN BUNLARI konuşmadınız.sizi asıl rahatsız eden ip elinizden alındı.
Tolga Bsyr
Tolga Bsyr 11 gün önce
Tabi medya organları ile tüm ülkeleri karıştırmaya alıştınız...
Gülcan Demir
Gülcan Demir 15 gün önce
Mafya bunlar.
inci ba
inci ba Aylar önce
özal kıbleyı kacırdı derken insanın aklına ne gelir adam orospu cocugu gibi manşet atıyor. 100 yılın en narıf cumhurbaşkanına denk geldı diye bana kızmadı diyo ulan benım başıma gelsen sallandırsam yeridir be amın feryadı. yputubede ceza yok özgğr basın yaptıgınız haberınde cagırdıgınız algıcılarında anasını avradını 7 sulalesını öpeyim
inci ba
inci ba Aylar önce
özgür basın yok derken özgür basın yapan beyınsızler ausdhasjşdashdasdasd
Muratti
Muratti Aylar önce
16:28-de siyasal islamda yöneticiye itiraz yoktur diyor. Hayır, İslamda haksızlığa ve zulüme karşı söz söylemek var, hatta söylememek olmaz. İslam adına kimse işlerini perdeliyorsa bu kökünden yanlıştır
Ramazan SAVAŞ
Ramazan SAVAŞ Aylar önce
En özgür yargı Türkiyede(!), adalet ve hukukun esir edemediği tam bağımsız yargı(!)
Ramazan SAVAŞ
Ramazan SAVAŞ Aylar önce
Sadece medyanın değil ülkenin sahibi (!) saray.
Türkoglu türk
Türkoglu türk Aylar önce
Gazeteci Kendini Satarsa hükümetler daha iyi satar .O yüz den namuslu kalemlerinizi satmayın namusu ile oynamayın
hülooo hülooo
hülooo hülooo Aylar önce
Arkadaşlar böyle kanalları izlemeyin. A-Heber izleyin. A-Heber dünyada en çok izlenen kanal bir keren. Diğer kanallar yalan haber vereyor. Hatta geçen bir imam bile A-heber izleyin dedi. Koskoca imamda diyorsa A-heber izleyin.
hülooo hülooo
hülooo hülooo Aylar önce
Çomarlar uy kısss kısss, uy kıssss. Yok mu çomar burada. Brah brahh uy kıss kıss çomar atla oğlum.
lale akıncılar
lale akıncılar 2 aylar önce
SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ KAOS İÇİNDİR diye bir video izledim Sisyphos TV adlı kanalda, adam tam 12'den anlatmış mevzuyu. Çokta bilgilendirici. Mutlaka izleyin.
Fearless Felix
Fearless Felix 2 aylar önce
Şu video ya 350 tane sadece yorum yazılabilmiş.. insanlar yorum yapmaya bile korkuyor.. halbuki basın özgürlüğü milyonları yakından ilgilendiren bir konu.
Otuzaltı Diouf
Otuzaltı Diouf 2 aylar önce
Tayyip'in anasını sikeyim!
Türk Türk
Türk Türk 2 aylar önce
Yalnız görüntülerde ki bazı gazeteciler cidden terörist mesela Safiye =)
Tugrul Han
Tugrul Han 2 aylar önce
Ulan açtım izliyorum gene Bunlarda öyle kafa varki ülkeyi parçalamak demokrasi oluyor tabi canım bu ülkede Türküm demeyi faşiştlik gözüyle bakan dönemi istiyorsunuz ne sorunuymuş kardeşim sorun sizsiniz Avrupa yalaması sol Arap yalaması sağ siz bu memleketten gitmedikçe ülke kurtulmaz Türk vatanın düşmanlarısınız canınız cehenneme
Hellow
Hellow 2 aylar önce
2023 Hedef dikdatörlük!
Ecemhilal Nur
Ecemhilal Nur 2 aylar önce
sözcü ikili oynuyo sözcü hükümetin ve derin köpeklerin adamı
Turgay Karaca
Turgay Karaca 2 aylar önce
Bu amina kodum kanalı hep yönetimi suçluyor ne ayaksiniz lan siz kimin köpeğiniz
M Cagli
M Cagli 2 aylar önce
Çok üzücü.. Demokrasi kültürüne katkı ve yaşananları tarihe not etme adına yapılan haberde.. Kapatılan Zaman için, kapatılması pek de birşey ifade etmiyor deniyor.. Velev ki yanlış bir yayın politikası olsun.. Bu kapatılmayı haklı kılar mı? Hani hukuk, hani demokrasi.. Polis zoruyla Kayyımla el koyup kapatılan pek çok TV ve Gazete sonrasında süreç, bu garabetlere ses çıkarmayanların da katkısıyla şehirlere bile kayyım atar oldular. Unutmayın bu güne gelinmesine Zaman In kapatılması bişey kaybettirmedi diyenlerin kafasının katkıları da var.
ADİGE KAFKASYA
ADİGE KAFKASYA 2 aylar önce
yakında hep beraber göreceğiz krizleri o zaman şakşakçılara bakacaz
emek gerek
emek gerek 2 aylar önce
Abdurrahman Dilipak iyi söylemiş :)
Gürkan Karaali
Gürkan Karaali 2 aylar önce
Bu röportaja çıkanlar kesin Can Dündar'ada kahraman derler.
Ali Köse
Ali Köse 2 aylar önce
Bence medyanin son durumunu aciklayan cok iyi bir video.
Mehmet Baş
Mehmet Baş 2 aylar önce
"YETMEZ AMA EVETÇİLER" yarattıkları eserleri ile gurur duyabilir... burada konuşanlardan bazılarının da "yetmez ama evet"çi tayfadan olması ne kadar ironik olmuş..
asd qwe
asd qwe 3 aylar önce
Türkiye'de gerçekten bu kadar mübalağa edilecek olmasa da basın hürriyetiyle ilgili meseleler var. Ama Deutsche Welle'dan Almanya ile alakalı, tıpkı Türkiye'ye ve hükûmete yapılan ağır, şiddetli ve bi o kadar da sert bi haber bulamazsınız. Yani öyle bi havalardasınız ki sanki Almanya'da hayat ve koşulları güllük gülistanlıkmış gibi, ve işin açıkçası bu insanları çok rahatsız ediyor. Mesela sırf başörtülü olduğu için en iyi notlara sahip oldukları halde toplumda bi türlü kabul görüp hatta devlet de bile çalışamayan kadınlar, bir yabancı olarak Sachsen eyaletinde bir tur atabilmenin mümkün olup olmadığı, göçmen menşeili olmayanların her yer de daima 1. sınıf olarak muamele görürken yabancıların ya da göçmen menşeili almanların her daim 3. 4. sınıf muamelesi gördüğünü, Türkiye'de Kürt'lerin hakkını sert sekilde savunabilen millet vekilleri varken Almanya'da gerçken manada Türklerin hakkını savunamayışı gibi bahisler ve mevzularla alakalı haber yapsanız, daha doğrusu yapmaya cesaret etseniz,biz de az bişey olsun samimiyetinize inanırız. Akp'li Mhp'li falan değilim yemin ederim. Hatta nefret ediyorum yaptıkları haksızlıklar yüzünden. Ama siz de fevkalade değilsiniz. Bunu sürekli yapıyorsunuz ve bu yaptığınız gerćekten adil değil utanmalısınız. Türkiye'de bir tane A Haber var ama Almanya'da bütün basın A Haber.
Doğukan
Doğukan 3 aylar önce
diliboku görünce bastım dislike butonuna
Celil Durak
Celil Durak 3 aylar önce
Can Dündar nerde ?
Celil Durak
Celil Durak 3 aylar önce
Adamlar Demirel ve Özal’ı övüyor , kulaklarıma inanamıyorum
Celil Durak
Celil Durak 3 aylar önce
Eğer bir ülkede basın gördüğünü yazamıyorsunuz orda demokrasi yok demektir
Arsam Kazempour
Arsam Kazempour 3 aylar önce
mada fAKİT
Yavuz Tarı
Yavuz Tarı 3 aylar önce
çok bilmiş objektif aydın DW ye sesleniyorum. Almanya'da BND nin kontrolünden geçmeden yayınlanabilen kaç tane köşe yazısı bulabiliriz ? Medya üzerinden istediğinizi karalayıp istediğinize siyasi operasyon yaptığınız günler geride kaldı kuyruk acınız belli :)
Gamaniac
Gamaniac 3 aylar önce
parayı veren düdüğü çalıyor ise, bu gazeteciler ve medya satılık oldukları halde utanmadan hala özgür medya diye neden zırvalıyorlar ? Devlet ve milletin zararına kaç kere iş yaptılar şimdiye kadar 100 tane haber görmüşümdür ve davalar da cabası (devlet sırrı ve güvenliğini ifşa etmek, casusluk mu gazetecilik mi acaba ) , gazetecilik maskesi ardından nelerin peşinde koşuyor bu gazeteciler belli değil, zengin ve yakışıklı koca bulunca feministliği bırakan kadınlar gibi, çıkarları nereye isterse oraya kıvrılanlar bağzıları... NOT: Tayyip yok iken çok mu iyiydi medya acaba ? Tüm kanallar da ibrahim tatlıses, mehmet ali erbil ve diğer soytarıların salak salak show ları ile oyalanıyordu millet, kısacası tam bir uyku dönemi denilebilir, o zamanları çok iyi hatırlıyorum türk medyası dünyanın en kötü medyası idi deseler inanırım...
Namık
Namık 3 aylar önce
yeni akit yazarı dilipakın ne işi var gözünü seviyim özgür habercilikten konuşuyor bir de
Furkan Yaman
Furkan Yaman 3 aylar önce
Türkiyede bütün medya organları yanlı olduğu için DW türkçe izliyorum bunun tayyibi kemali yok fox da yalancı atvde
Kadir AKSAKAL
Kadir AKSAKAL 3 aylar önce
bu konu da hükümet haklı
gökhan sarı
gökhan sarı 3 aylar önce
ozal zamanı bıle boyle degıldı
uschi maler
uschi maler 3 aylar önce
hahaha iyimis "gecirdiniz yine" "e sizde sasirdiniz ama" nerde o eski siyasetciler simdikilerde al birini vur ötekine
attila23
attila23 3 aylar önce
Aydin Dogan denen pezevengi savunanlar da var ya! Pes dogrusu! Tamam anladik, Tayyip hegomanya kurdu, yolsuzluklarini ve tiranligini propoganda ile saklamaya calisiyor ya da iftira ile uste cikmaya calisiyor. Buna itiraz eden yok zaten de, Dogan gibi yayin organlarinin bu ulkede ne tur pislikler ile hangi mal varliklarina kondugunu, iktidari ne tur habelerle manipule edip yonlendirigini unuttuk sanmayin. Tayyip'in bu durumda olmasi bile Dogan Medya'nin zamanindaki yalan haberlerinden dolayidir. Milletin bir tepkisidir. O donemi yasayanlar iyi bilir. Halbuki bu Tayyip ve nevalesine zamaninda daha adil davranilsaydi, bu kadar magduriyet yaratip oy alamazlardi. Eskiden tasmali kopeklik yapanlar simdi agliyor. Ne demisler, etme bulma dunyasi :)
Balkan Music
Balkan Music 3 aylar önce
152 Saray soytarısı video'ya dislike atmış!
Volkan
Volkan 3 aylar önce
Akit ruhunu bile satmış AKP ye
Onur KARADEMİR
Onur KARADEMİR 4 aylar önce
Tarak gastecisine hiç acımam. Kusura bakmayın. Kumpas davalarında kaç tane ocağa ateş düşürdüler. Sokarım öyle gazeteciye. Iki yakaları bir araya gelmesin inşallah. Bir gece olsun rahat uyuyamasınlar
Yavuz Kul
Yavuz Kul 4 aylar önce
Akp yi sevmiyorum ama gülenci ve pkklılarıda sevmiyorum. Sırf akpye muhalefet edicem diye teröristleri alkışlamam alkışlayanada saygı duymam.
paflagonian
paflagonian 4 aylar önce
Demirel'in Özal'in arkasindan vay bee helal olsun diyecegimi hic dusunmezdim. Acaba en kötü ihtimalle eskisi gibi bir demokrasiye tekrar kavusabilirmiyiz acaba!!!
Alper Soydan
Alper Soydan 4 aylar önce
Safiye Alağaş ta olmasa Kürt sesi adı altında pkk nın sesini kim duyuracak? Özgürlük ayağına bize bunu da aradan yutturmaya çalıştığına göre DW'nin gerçek sahibide başka ülkedeki bir saray...
sdt alt
sdt alt 4 aylar önce
Dilipaka bak vay ipne vay 🤫🤫🤫🤫
tuncay tecer
tuncay tecer 4 aylar önce
abdurrahmanı gördüm yaa . psikologlar bu konuyu incelemeli.
Ibrahim Balaban
Ibrahim Balaban 4 aylar önce
Oh iyi olmus,yalan ve fesatcılık kuran ve yazanlara son verildi ve iyi oldu.Basın ösgürlüğü yalan haber yapmaksa olmasın daha iyi!
Ferhat Cal
Ferhat Cal 4 aylar önce
Ne basını yahu.inandıkları şeyi korkmadan söyleyemeyen heriflerle röportaj yapıp gazeteci diye pazarlamak. Abdurrahman dilipak da bonus olmuş
ÜMİT ÖZGÜN
ÜMİT ÖZGÜN 5 aylar önce
hangi ülkenin başkanına haldır huldur sövebiliyosun rahatça ne anası kaldı ne kızı hepsine her dergide yazıda sövüldü sayıldı daha ne kadar özgürlük istiyosunuz anlamadım . DW türkçeninde türk düşmanı olduğu belli oldu müslümanlarla islamla alakalı her konuda bi negatif anlatımlara betimlemelere giriyosunuz
Cevahir Medya
Cevahir Medya 5 aylar önce
yav kardeşim al gülüm ver gülüm yani bunu bizde biliyoz eeeyy dw daha çarpıcı şeylerle gel abbas yolcu zaten herkez farkında
Ali Cetin
Ali Cetin 5 aylar önce
Gazeteci olamadim :( yedirmediler bana
toil m
toil m 5 aylar önce
Alman televizyonu turkiyeyi medya ele gecirilmis ozgurluk yok gazeteciler hapiste gibi gosteriyor. Bunlarin istedigi turkiyeyi pkk nin yönetmesi. Bu yorum yazanlarda bunu istiyor. Hicbirzaman bu olmayacak bunu akliniza sokun. Pislik bir haber yapilmis ve sizde hakli diye yorum yapiyorsunuz. Vatan hainisiniz.
Mehmet Uçar
Mehmet Uçar 5 aylar önce
Sıkıntı ve cefa çekenler VS. Hiçbir şey olmamış gibi yaşayanlar
1903 288
1903 288 5 aylar önce
Kürt sorunu değil pkk sorunu savaş değil pkk ile mücadele sonra neden bizi susturuyorlar e pkk ya destek verenede hiç bir şey yapmayacak mı bu devlet adamlara bak be
1903 288
1903 288 5 aylar önce
Namaz kılan memur uyarısız atılacak denilince medya müthiş özgürdü değil mi doğan grubu dediğin grup aydın doğan başbakanın karşısına pijama ile çıkınca basın özgür oluyor değil eskisi gibi diktatörlük yapamadığınız için pkk ya destek veren Alman kanallarında konuşursunuz anca
Teoman Mucan
Teoman Mucan 5 aylar önce
Hollywod dan onaylı mı...? Los Angeles..... Melekler mi....? Huriler mi...? Amazonlar mı...? Hisse Senetleri mi...? Huriler Nuriler mi...? Nuriler Huriler mi...? Sektör.....
Taha mehmet Güler
Taha mehmet Güler 6 aylar önce
Ulkenin her alanda pert ettiler ne televizyonculuk, ne gazeticilik ne ekonomi ne adalet anamizi siktiniz ecevite kasa firlatanlar bugun ne firlatir soru isareti :/
Yurtsever Familie
Yurtsever Familie 6 aylar önce
Vay be! Nereden nereye...
Mukan Tonyukuk
Mukan Tonyukuk 6 aylar önce
Yetmez ama evetçi şerefsizler şimdi götlerine kına yaksın.
Huseyin Salihoglu
Huseyin Salihoglu 6 aylar önce
GUZEL BİR YAYIN hazırlamışsınız AMA ACABA NEREDE ZAMAN SAMANYOLU BUGUN gibi basın gurubunda çalışanlar niye YOK anlaşılan siz ve size konuşanların yaklaşımı YOK SAYMAK yok olsunlar demekle bence aynı şey Bu bir kinin yansıması AKP ve DERİNLER gibi
NESRIN DEMIRKIRAN
NESRIN DEMIRKIRAN 6 aylar önce
MEIN VIELE FREUNDE IMGEFNGNIWEILDIE WAHR HEIT SCHREIIEN
Nicole Nicole
Nicole Nicole 6 aylar önce
Çok doğru Saray medyası var Türkiye de, onlar gazeteci değil Saray soytarısıdır ! Tayyip işine gelmeyen haberleri yapanları tutukluyor yada susturuyor !!! Bir gün Tayyip ve tayfası tarihin çöplüğüne gömülecek...
Sosyal Bilimci
Sosyal Bilimci 6 aylar önce
21:06 where is Ahmed Hakan. Omeygat. Aman tanrım didim :))
Sosyal Bilimci
Sosyal Bilimci 6 aylar önce
türkiye de basın özgürlüğünü savunan başka kimse kalmadı de mi? Dilipak'ı çıkarıyorsunuz!!!!
Emrah Ökten
Emrah Ökten 7 aylar önce
Dilipaka bak mk akıllı sanıyo kendini
Egemen Taylan
Egemen Taylan 7 aylar önce
nuh köklü unutulmadın.
Cüneyt Kılıç
Cüneyt Kılıç 7 aylar önce
Otoriteyi eleştirememe noktasında Türkiye'de değişen hiçbir şey yok. Erdoğan'ı Süleyman Demirel veya Özal ile kıyaslamak yanlış bir ölçü. Süleyman demirel'de Özal'da veya ismi anılmayan diğer parti liderleri hiçbir zaman bu ülkede otorite olamadılar ki Şuanda otorite olan Erdoğan ile kıyas edilsin. hepsi Generaller önünde elpençe idiler Politik altyapısı olan herkes 2002 öncesinde bu ülkede otoritenin ordu olduğunu bilir. her 10 yılda bir askeri darbe olmuş. hangi gazeteci bir generali eleştirmiş.? Kenan Evren'i çevikbir'i eleştiren bir gazete veya gazeteci???Ak parti öncesi generallerle argo tabirle kanka olan ve bir nokta ile dahi eleştiriye tabi tutmayı geç emir erliği yapmış olanlar bağımsızlıktan falan bahsetmesin bir zahmet. yukarıda yazılanları anlamayanlar için tek cümle ile özet geçeyim. Eskiden otorite ordu idi ve kimse eleştiremiyor idi şimdi otorite bir şahıs ve eleştirilemeyen de o. o zaman da bağımsız değildi gazeteler şimdide değiller.
talha arıkan
talha arıkan 7 aylar önce
Vay be su Almanlar nasil da bizim bagimsiz bir basinimiz olsun diye dertleniyorlar bizi ne kadar da seviyorlar ya.. supersiniz Almanlar sadece bizim iyiligimizi dusunuyor bunun icin kanallarina, dergilerine, kahraman medya calisanlarina milyon eurolar harcayip Turkiye'nin iyiligi icin mucadele ediyorlar helal olsun.
Selçuk Kılıç
Selçuk Kılıç 7 aylar önce
Almanya da medya İsrail'in elindemi . BND Almanya aleyhinde söylemleri olan ihanet içinde olanları sarıp salmaliyormu . Almanya Türkiye'nin sorunları ile çok ilgili bu ilgiliyi Suriyelilere verin insanlık hakları tecavüze uğrayan . Yunanistan in sınırda katletigi . Almanya Türkiye nin ülkesine ihanet içinde olan hainlere her zaman kucak açmıştır. 2 yüzlü politika ilke edinmiştir. Bununda Alman Basini yürütmektedir Yahudilerin kontrolü altında
Salih Özdemir
Salih Özdemir 7 aylar önce
“Kürt kitlesi biraz farklı, bir de aydınlar farklı”. Ulan Kürtler olmasa AKP iktidar olabilir mi? Doğudan en fazla oy hangi partiye çıkıyor? AKP’ye %70-%80 oy Ankara’dan mı çıkıyor? Yoksa Çanakkale’den mi çıkıyor? Alman gazetesine Türkçe demeç verip Kürt ırkçılığı yapmak da ne yaman çelişkidir böyle? Sadece HDP’lileri Kürt sanıyorlar galiba. Bu kadar ayrımcılık da olmaz olsun.
yns öz
yns öz 7 aylar önce
almanyada yada diğer modern kendini üstün gören ülkelerde kim? iktidarı kontrol eden gölgelerde saklanan zengin şirketlerin silah....satmak veya petrol sömürmek için ırakta nükleer silah üretiliyor gibi yalan haberlerinizi, sahte sözde bilimsel raporlarınızı unutmadık bence tayyip sizden daha dürüst en azından ne yaptığını söylüyor :))
Yasemin ÖZER
Yasemin ÖZER 7 aylar önce
Sonuç olarak arkadaşlar Sahtekarlık kitlesi = Medya adına büründü onun dışında gazetecinin ve ya boş verin eğer birinin sana soru yöneltmesinden rahatsız oluyorsan kaçınıyorsan bunun tek bi sebebi var özgüvensizliktir bu da korkuya (belirsiz olan her şey) yönlendirir. Teşekkür ederim.
The Defender
The Defender 8 aylar önce
Pis nazi artıkları bırakın artık toplumun sorunlarını kaşımayı nazi devletinin türklere uyguladığı suçları yayınlayın
Demet Tuncer
Demet Tuncer 8 aylar önce
Gazetecilik, kafadaki davanın metne aktarimiyla yapılan sistematik ideolojik propoganda değildir; olamaz. Sorumluluk alamiyorsaniz yazdiklariniz için, yazmazsiniz. Hükümet devirmek için gazeteci olunmaz. TSK'ya had bildirmek için de gazetecilik yapılmaz. Dünya basınında tek örneğine daha rastlamadım. Milletime kızamıyorum, gazete okumuyorlar diye: Bu şartlar altında nasıl kızabilirim?
Demet Tuncer
Demet Tuncer 8 aylar önce
Bahsettiğiniz yazarların bir kısmı yalan yanlış ve kaynaksız haber yaparak onlarca insanın hapis yatmasına da 28 Şubat rövanşı halinde sebep olmus ve bunun için kişisel özür dilememis kimselerdir. Bir asker hapiste intihar etmiştir...Bilgilerinize...
Demet Tuncer
Demet Tuncer 8 aylar önce
Ben de sahibi olmaya başladım Turkiye'de medyanın...Ona göre...Ben de sarayda filan yaşamıyorum. Bilgilerinize...
Halil Güçlü
Halil Güçlü 8 aylar önce
8:10 😂😂😂
Hanif Candemir
Hanif Candemir 8 aylar önce
Rezillik
Sultan Süleyman
Sultan Süleyman 8 aylar önce
DW, almanya/avrupa medyasi kime ait? Telaviv'den misir ve afrikadaki usaklara selamlar..
suriyeli maxmarine
suriyeli maxmarine 2 aylar önce
Erich von manstein
Mert Güzelahmetler
Mert Güzelahmetler 8 aylar önce
Bu videoda medya sahipliği bulunan holdinglerin kamudan aldığı ihale verilerinin kaynağı neresidir? Kendiniz mi tespit ettiniz?
Le Porta
Le Porta 8 aylar önce
Bu namussuzlara bedelini soracagimiz gunu merakla bekliyoruz.. ERKEN SECIM ISTIYORUZ, ARTIK YETER!!! SOZ MILLETIN, SOZ VATANDASIN!!! SARAYA HAYIR!!!
Rıza AŞKAR
Rıza AŞKAR 4 aylar önce
Erken seçin siz. Toplanın eğlenin birbirinize vurmayın emi 🙂
Erşan Kuneri
Erşan Kuneri 7 aylar önce
Siyasal islam secimle gelir secimle gitmez kardeşim artık geç
Yasemin ÖZER
Yasemin ÖZER 7 aylar önce
Le Porta DOĞRU
ozi cr
ozi cr 8 aylar önce
Sosyal medyayı da kapatsın. Hulooogggg
Rıza AŞKAR
Rıza AŞKAR 4 aylar önce
Çin mesala
gocmen76
gocmen76 8 aylar önce
Osmanli bitti.. Hitler bittii... Mussolini bitti.. Sovyetler bitti.. Kimler bitmedi ki ? Secim gunu bunlar da bitecek. No problem.. Bence en buyuk sikinti, adalet konusunda yasanacak. Bu kadar durzuyu hangi cezaevine konulacak cok merak ediyorum.
3dlife
3dlife 8 aylar önce
Sanane ırkçı alman, sananne! Burası bizim ülkemiz! sen git kendi ülkendeki ırkçılığı, kundaklanan evleri, mahkemelerde korunan ırkçı katil devlet görevlilerini haber yap. Burası benim ülkem , eleştirirsemde ben eleştiririm !burnunu sokma gavur oğlu gavuru! buradaki şaşkınlar seni Türkiye aşığı sanıyor olsada öyle olmadığını PKK ya verdiğin destekten , fetocuları korumanda gayet iyi biliyoruz. dummkopflar!
İlas Özdoğan
İlas Özdoğan 8 aylar önce
Herkes oluşturulmuş bir benlik algısı ile mesajları yorumlar; Bu benligi oluşturulurken tek bir kaynaktan sabit bilgiler alan bireyler bir tutum geliştirir. Bu tutumların sistemleştirilmesi ile idiolojiler oluşur. İdeoloji ise diğer fikir yada düşüncelere benliğimizi kapatarak sığ ve tek taraflı düşünmeye iter. Sonuç olarak kimsenin kimseyle empati kurmadığı bir toplum oluşur ve sonrasında ise büyük bir ayrışmaya toplumu iter. DW kanalı ise; yukarida bahsettiğim görüşü destekler nitelikte, bir tarafın (hangi taraf olduğu önemli değil) düşüncelerine yer verirken karşıt görüşlü insanların düşüncelerine yer vermeyerek ve bütün haber içeriklerini bu şekilde sunarak, empati kurmanızı ya da en azından geniş bir perspektifle bakmamızı engellemektedir. Bunun sonucu olark bu haber kanlı, tek taraflı bakış açısı sunarak bizi ayrıştırmaktadir.
Emre İren
Emre İren 8 aylar önce
Ülkenin kurtacisina ve arkadaşına ayyaş diyen bi adama medet umuyorlar yazık
süleyman yıldız
süleyman yıldız 8 aylar önce
Dünyanın heryerinde olduğu gibi bütün kurumlar ilk kurulma amacından sapmıştır. Gazetecilikte bunların başında gelir. Gazeteciler birilerinin isteği doğrultusunda hareket etmeye başladı. Şimdi size bi soru ; eğer sürekl iktidar yanlısı haber ve köşe yazısı yazıyosanız "yandaş" (taraflı)gazete yada gazeteci oluyosunuz ya doğru peki , Sürekli iktidar karşıtı haber ve yazı yazınca yandaş(taraflı) olmuyosunuz öylemi.yani sürekli iktidar karşıtı olunca birilerin yandaşı olmuyosunuz vaybee Halkı salak yerine koymak nekadar basit.mesela siz dw türkçe yandaş ve taraflı değilsiniz öylemi.utanmadan bide özgür basın diyosunuz. Siz gazeticiliği kimsede olmayan taşşağın sizde olmasını istiyosunuz birileri size hoop kardeşim bi dakka yok öyle gazeteciyim ayağına istediğime giydiririm iatediğime algı yaparım istediğm şeye istediğim şekilde yön veririm "kitleleri aldığım emir doğrultusunda istediğimiz gibi yönlendiririz" artık bu yok diyen biri çıkınca hoplayıp zırlıyosunuz. Gazeticiliğin ne olduğunu biz biliyoz sizde 10 kilo taşsak yok bunu öğreniceksiniz.
Duygu Ozkan
Duygu Ozkan 8 aylar önce
Yorumları okuduğumda şunun farkına vardım: AKP tarafından oluşturulan bu duruma toplum olarak eğilimimiz var; bu yüzden başarılı oldular. "Dilipak neden burada var" denmiş mesela. Ya da "Kemalistler 100 katını yapardı" veya zamanında "siz liberaldiniz onlara yaklaştınız". Gazetecilik ile ilgili anlaşılmayan çokça şey var, ben bunu görüyorum. Bir konuya ilişkin haber vermek için objektif ve kanıt odaklı olunması gerekir. Bir köşe yazısı ise doğası gereği subjektiftir ve yoruma dayalıdır. Medyanın tüm kapsamlarıyla verimli olarak işleyebilmesi için objektif haberler SANSÜRLENMEMELİ ve hukuka, temel ahlaka uygun yorumlar (her hükümet eleştirisini FETÖ cü ilan etmek de ahlaksızdır bu arada) SUSTURULMAMALIDIR. Biz v. onlar mantısı hiçbirimizi A noktasından B noktasına gö tür mez!
HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
DEAŞLI TERÖRİST erdoğan ve akpkk'lılara KISSA MESAJ VAR SAYFAMDA MUTLAKA İZLEYİN
ismail cicek
ismail cicek 8 aylar önce
HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK aman dikkat
Politik Çözüm
Politik Çözüm 9 aylar önce
Her devirde Türkiye'deki zulmün sahibi küresel güçlerdir ,ABD-İsrail -Ingiltere-Fransadır.Tayyip denen bedevileşmiş dinciden önce TSKnin göbekli faşişt paşlari katil Amerikaya hizmet ediyorlardı 17 yıldirdir diplamasız Tayyyit .Tayyit denen yahudi işini b*kunu çıkardı.Ülkeyi katil Amerikaya yüzde yüzde tam sömürge yaptı .Ülkemizin Tarım, hayvancılık sanayiisini Tayyit katil Amerika- İsrail lehine tamamen bitirdi.Ne kadar örgütsüz Zayıp toplum o kadar küresel güçlerle birlikte sömürü, hırsizlik yolsuzluk demektir.Ülkenin kaynaklarini eskiden göbekli paşalar katil Amerikayla birlikte yiyiyorlardi bugün Tayyyit ve 40 Haramileri.Katil Amerika ne diyor " Bana hizmet et ne içerde ne halt yersen ye beni alakadar etmez"
Halis Demir
Halis Demir 9 aylar önce
bu arada bir bilgi hepsinin ortak yönü terörü meşru göstermek veya desteklemek suçlarından içerideler.( Hapiste olanların ekseriyeti) Bu DW Deutsche Welle yani bir alman ne kadar güvenilirse :)))) ( Terör örgütlerine yataklık yapan Almanyanın. Sahi bir gazetecilik örneği gösterip merkelinize sorar mısınız biz niye Türkiye Cumhuriyetine istediği PKK lı teröristleri vermiyoruz. Tabii Almanyada medya bu kadar özgür ise ;)
suat fuat
suat fuat 9 aylar önce
bu ulkeyi yonten israf duzenindeki........... amir memur vali kaymakam bakan vekil BAŞKAN..ulkeyi yöneten kim varsa ve kimde hakkım varsa haram zehir zııkkım olsun mahserde görusuruz inş..... boş işlerle türemiş EYT Lİ...
Erdal Bilgiç
Erdal Bilgiç 9 aylar önce
Dilipak ne güzel biliyor kendisinin nasıl bir insan olduğunu! İyi ifade etmiş.
Veli Tas
Veli Tas 9 aylar önce
Bize patronu ile Flört yapıp Domalmayı Romantik gösteren diziler lazım.. Nerdeyse porno sayfasına Dönüşmüş Çıplak Soytarı posterleri gösteren Gazeteler lazım.. Vatan hainligini Suç olmakdan çıkarıp İfade özgürlügü kapsamında rahatca Algı operasyonu ve propaganda yapan Gazeteciler ve gazeteler lazım
Orhan Gündüz
Orhan Gündüz 9 aylar önce
Güzel yerinde bir yorum olmuş tebrikler.
MERCEK
MERCEK 9 aylar önce
Medyanın son 20 yılda hangi el değiştirmelerle dizayn edildiğini merak edenler için şu içeriğimiz de faydalı olabilir: trvid.com/video/video-4ktxUDial3g.html
Volkan Seven
Volkan Seven 9 aylar önce
10 YIL ÖNCEDE MEDYANIN BÜTÜN SAHİBİ SİZ DEĞİLMİYDİNİZ? TAM 50 SENE 60 SENE SİZ MASONLAR CİA DEGİLMİYDİNİZ? ZORUNUZA GIDIYOR DEĞİLMİ ARTIK PEK Bİ HÜKMÜNÜZ YOK (:
sokrates s
sokrates s 9 aylar önce
patronlarınızın pijamayla başbakan ağırlaması da çok normal değildi o zamanlar.. sanki şimdiki medyadan önceki medya patronları sadece gazetecilik yapıyordu. hepsi gazeteleriyle tehdit unsuru olmuş ticaret baronlarıydı. yaşı küçükleri kandırırsınız ancak.
Sonraki
Çukur 4.Sezon 9.Bölüm Sneak Peek
0:52