Karanlık

Sultan 2. Abdülhamid Han'ın Gerçek Hayat Hikayesi (102. Yıl Özel) - Payitaht Abdülhamid 110. Bölüm

Ahmet Sadık Yılmaz
görünümler 43 889
98% 433 6

Sponsorluk, Reklam ve Gönüllü İş Görüşmeleri için;
instagram.com/entelbilgic/ (DM)
facebook.com/entelbilgic/ (Mesaj Gönder)
entelbilgic@gmail.com (Mail Gönder)
METİN YAZARI
Ahmet Sadık Yılmaz
Merhaba Arkadaşlar Kanalıma Destek İçin ABONE OL’up Bildirimleri Açmayı Unutmayın.. :)

SULTAN 2. ABDÜLHAMİD HAN'IN GERÇEK HAYAT HİKAYESİ
1. dünya savaşında 1 milyona yakın Osmanlı askeri şehit düşerken, 1,5 milyona yakın asker yaralandı, kaybolduu veya esir düştü. Sadece balkan savaşlarında, 350 bin civarında asker muharebe meydanlarında şehit düştü, esir edildi veya hastalıktan vefat etti.
Devleti aliyye 5 yıl içinde, trablusgarp, balkan ve 1. dünya savaşlarında, anadolu vetrakya dışındakii, arap bölgelerini, balkanları ve egedeki adalarını kaybetti. Osmanlı devletinin 1905’te sahip olduğu nüfus, yaklaşık 21 milyonken, 1. dünya savaşı sonrası, 14,5 mliyona geriledi. Balkanlarda yapılan etnik temizlik sonucu 1,5 milyona yakın müslüman katladildi veya gçö yollarında öldü. Osmanlı devleti, sultan 2. abdülhamid hanın tahtan indirilmesinin ardından sadece 10 yıl içinde, tarih sahnesinden çekildi. “Abdülhamid tahtan düşürülmemiş olsaydı. Avrupa devletlerinin halen yaralarını sarmaya çalıştığı o büyük afet meydana gelmiş olmıcaktı. Aksini farzetsk dahi Abdülhamid, büyük bir ihtimalle türkiyenin tarafsız kalmasını sağlıyarak, memleketine bir zafer hediye etmiş olacaktı. Bunu iddia etmekle kahin sayılmamalıyım.”
21 temmuz 1905 günü, cuma namazını kılmak üzere, yıldız hamidiye camiine gelen sultan abdülhamidin cuma selamlığı, her zaman olduğu gibi kalabalıktı. Devlet erkanı, yabancı büyük elçiler ve vatandaşlar, bu önemli ana şahitlik etmeykteydi. Ancak gelenler arasında, uzun süredir, bu an için hazılık yapmış olan, ermeni bir çete de bulunmaktaydı. Başını belçikalı Jorris’in çektiği bu Eşkıya çetesi, avrupalı devletlerin destkleriyle, viyana da imal edilerek gönderilen bir kupa arabasına, yüz kg’lık saatlik bombayı kurarak, cuma selamnlığının yapıldığı, yıldız hamidiye camii önündeki yola yerleştirmişti. Padişahın kendi arabasına yürüyüş süresi dahil, her heşiyn en ince arıntısına kadar hesaplandığı suikast, sultan abdülhamid’in şeyhülislam cemaleddin efendiyle, cuma namazı sonunda alışılagelmişin dışındaki ayak üsütü konuşması üzerine, sultan, etki alanı dışındayken, infilat eden bomba sonucuu, başırısız oldu. Asker sivil 23 kişinin öldüğü, ve 58 kişinin yaralandığı bu olay, tarihe yıldız suikasti olarak geçti. Yıldız suikasti öteden beri, sultan 2. abdülhamide karşı girişilen, bir dizi, , suikast girişimlerinin sonuncusudur.
Bu hain terör saldırının hedefi olan Sulntan 2. abdülhamid’in Hanın babası, sultan abdülmecid han, annesi ise tiri müjgan kadınefendidir. 22 eylül 1842 perşembe günü çırağan sarayında dünyaya geldi. Babasının vefatıyla yerine geçen amcası sultan abdülaziz han, diğer şehzadelerle birlikte, şehzade abdülhamidin eğitimiyle yakından ilgilendi. Abdülhamid han bu şehzadelik yıılarında serbest bir şehzadelik yaşayarak diğer şehzadeler gibi özel eğitim almıştır.
Sultan Abdülaziz’in, darbeci cunta tarafından, 1876 yılında tahtan indirilmesi ve şehid edilmesi, Şehzade Abdülhamid için, hayatının en önemli dönüm noktalarından biriydi. Ağabeyi 5. murad’ın, tahta geçrilidikten sonra ruhsal çöküntü geçrimesi, büyük bir idari kaosa sebep oldu. 2. Abdülhamid, 31 ağustos 1876’da padişah ilan edilerek, osmanlının 34. hükümdarı, ve 98. islam halifesi olarak, 7 eylül günü eyüpte kılıç kuşandı. Böylelikle 1876 yılı 3 sultanlar yılı olarak kabul gördü. Çünkü aynı yıl 3 sultan farklı vakitlerde tahta bulunmuştu.
Sultan abdülhamid’in tahta çıkışından çok kısa bir süre sonra, 23 aralık 1876’da, İngilterenin başını çektiği büyük avrupa devletleri, istanbulda tersane konferansının toplıyarak, balkan sorununu tartışmaya başladı. Bu konferan da, osmanlı devletinden çeşitli reformlar yapması isteniyordu.
Tershane konferansı, osmanlı devleti aleyhine olmakla birlikte, başlangıcından çok daha hafif taleplerle sonuçlandığı halde, ufukta savaş gözükmiye başlamıştı.
....
.
.
.
"Bu Belgesel'in Görsel ve Metni Sultan 2. Abdülhamid Han'ın 174. doğum yılı münasebetiyle, 2016 senesinde Dönemin TBMM "Başkanı Sn. İsmail Kahraman'ın Himayelerinde", TBMM Milli Saraylar Tarafından Yaptırılmıştır..
Yönetmenliğini ise Fatih Cantürk yapmıştır."

The Life and Political Archievements Os Sultan Abdülhamid II.

#UluHakan #PayitahtAbdülhamid #TRT1 #payitaht #SultanAbdülhamid #AbdülhamidHan

katma

 

10 Feb 2020

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 100
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Atamız Ulu Hakan Sultan Abdülhamîdi Sâni Hazretlerini Rahmet ve Minnetle Anıyoruz.. 1842-191∞
Sultan 2. Abdulhamit Han
@Ahmet Sadık Yılmaz kardes seni cok seviom
Sumbula 777
Sumbula 777 8 aylar önce
17:12 yildiz saraymi
Sumbula 777
Sumbula 777 8 aylar önce
Abi 15:39 da başlayan müzik varmi
doğru tarih elden gidiyehh
@Ahmet Sadık Yılmaz Ahmet abimiz TRT güzel belgesel çekmiş
Samet Dağcı
Samet Dağcı 8 aylar önce
Ne Kadar Ulu Bir önder bize nasip olmuş ama kıymetini Kim Bildiki ?
Sultan Abdülmecid Han
Sultan Abdülmecid Han 3 saatler önce
Müzikleri çok güzel yerler de kullanmışsın
music listener
music listener 4 gün önce
Allah hamidimizden razı olsun.❤️
Burak
Burak 6 gün önce
E şimdi bu adamın hiç mi hatası olmadı, hiç mi eksi yönü yok.. Kandırdılar bahanesi çok tanıdık geliyor.
Kaan KURT
Kaan KURT 11 gün önce
Hz Allah gani gani rahmet eylesin, yapmış oldukları her ne hikmetse çok çok çok dillendirilmiyor ki Halil İNALCIK da İlber ORTAYLI da cennet mekan için kesinlikle kötü demiyor, Hz Allah gani gani rahmet eylesin, selametle
Dici TV
Dici TV 22 gün önce
Video genel olarak iyi ama trablusgarp ve 1.balkan şavaşlari sırasında yönetimde İttihat ve Terakki yoktu 2.Balkan Savaşında ise İttihat ve Terakki vardıki bu savaşı Osmanlı Kazanıp Edirneyi Geri Almıstır
mesut keskin
mesut keskin Aylar önce
Allah razı olsun ulu hakanım mekanın cennet olsun
Eren Hilmioğlu
Eren Hilmioğlu 2 aylar önce
Güzel
Perihan Dirlik
Perihan Dirlik 3 aylar önce
şimdi de aynı içimiz dışımız hain kâfir dolu Allah onlara fırsat vermesin
Perihan Dirlik
Perihan Dirlik 3 aylar önce
Bu video yu hazırlamak millete tarihini öğretmek büyük bir hizmettir Allah razı olsun
Alperen UÇAR
Alperen UÇAR 3 aylar önce
♥️♥️♥️♥️♥️
Omer Carkci
Omer Carkci 3 aylar önce
Yavuz sultan selim gelsin
BlaBla
BlaBla 4 aylar önce
Âbi her zaman ki gibi müq 1 video lâkn keşke 1918 i sonsuzluk işareti ile göstermeseydin bu tabiri kemalistler kullanıyor sen anladın (put vs.) onun dışında harika
Aila Baroud
Aila Baroud 4 aylar önce
Yorumlarda herkes üzgün olup ağlıyor. Bakınız hepimiz üzgüznüz Sultanımıza yapılan bütün bu haksızlıkları hakketmedi evet ama geçmişi değiştiremeyiz. Elimizde olan sadece şimdilik, yarın da değil. Artık ellermizle ayaklarımızla kalkmamız lazım. Oturup üzülmek hiçbir şey değiştiremez. İlk yapmamız gereken şey cehaletten kurtulmaktır. Tarihi lütfen okuyunuz ve anlayınız. Bu ilk yıkılan müslüman devleti değil. Tarihi okursanız anlarsınız, ki tarih hep kendini tekrar ediyor. Bizim bugün yaşadıklarımız tarihte çok tekrarlandı. önce insanlar İslam'dan uzak olup dünya sevmeye başlar. Sonra içki, zina, faiz ve bütün haram şeyler yaygın olup normal olur. Sonra bütün Âlimler öldürülür ve müslümanlar büyük devlet yerine küçük devletlere ayrılıyor. Ve arasındaki tartışma yok sen Türksün yok ben Arabım, Kürdüm, vb. deyip birbinden uzak olup hatta düşman bile olurlar. Mesela, bunun hepsi de Selahuddin Eyyubi gelmeden evvel olmuştu. Sulahuddin Eyubbi doğmadan yaklaşık 100 yıl öncesi bütün bu saydıklarımız vardı. O zamanlarda bir yenileme hareketi başlamştı. Önce Gazzali Hz. adlı bir âlim geldi ve ardından Abdülkadir Geylani Hz. Her ikisi okul kurmuştu ve bu okullarda müslüman çocuklarına gerçek İslam'ın ne olduğu öğrettiler. Çünkü biliyorlardı biz sadece İslam'ın özünü anlayıp İslam'ı yaşadığımızda kurtuluruz. Ve bu öğrencilerden yeni bir kuşak geldi. Bu kuşaktan sadece Selahuddin Eyyubi değil, onunla beraber Kudüs'ü fetheden ordu geldi. İşte bu yeni nesille beraber zafer geldi. Kudüs'ü tekrar fethetmek istiyorsak sadece bir Selahuddin Eyyubi bize yetmez, onunla beraber bir müslüman ordusu lazım. Ve bu müslüman ordusu sadece cehaletten kurtulduğumuzda gelir. Sadece İslam'ın özünü öğrenip öğrettiğimizde kurulur bu ordu. Bu yorumu okuyanlara tavsiyem artık cehaletimizden kurtulalım. İslam'ın gerçekten ne olduğunu anlamak için Kur'an okuyalım. Tefisirini öğrenelim. Bunun için hiçbir hocaya ihtiyacınız yok, hiçbir medreseye de ihtiyacınız yoktur. Sadece tefsir kitabı açıp okuyunuz. Kısa olan sürelerden başlayalım yavaş yavaş hepsini okuruz. Tefsiri okuduktan sonra yavaş yavaş İslam'ı seveceksiniz ve kendi kendinizden diğer İslam'ı anlatan kitapları okumaya başlayacaksınız. Ve kim bilir belki yeni Selahuddin veya yeni Abdulkadir Geylani sizin oğlunuz bile olabilir. 🤍 Uzun yorum yazdığım için özür dilerim. Bir de Türkçe benim anadilim değil o yüzden yalnış bir şekilde kendimi ifade ettiysem şimdiden özür dilerim.
enver pasha
enver pasha 4 aylar önce
_KARDEŞ ÇOK FAZLA ŞİŞİRMİŞ, BİLMEDİĞİN YERLERDE DE ÇOK FAZLA HAYAL KURMUŞSUN. SEVGİNİ ANLIYORUM DA BELGESEL TARZI VİDEO YAPIYOSUN AMA NEDENSE HİÇ OLUMSUZ TARAFLARINDAN BAHİS YOK?_
burcu h
burcu h 4 aylar önce
Demez o,zaman olduğu gibi şimdide kimse kıral çıplak diyemiyor milyonkarca asker niye öldü onkar ölürken onlar doğacak torunlarına yalı köşkleri yaptırmakla meşguldu bu günde aynı gözlüklerle bakan cok bakmayanıda ya terörist yada imansız ilan ediyorlar🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Turgut Guner
Turgut Guner 5 aylar önce
Ulu .hakanım vatanımız i n satılmadık yer kalmadı kalk gör vatanın ne halde içler acısı mekânın cennet olsun
murat kara
murat kara 5 aylar önce
şapka takmadı ecnebiye benzemedi diye insanları astıran....! Alkolü serbest edip milletin bozulmasına sebep olan....! Peygambere hakaret eden...! Kuranı kerim e gökten indiği sanılan diyerek onu kabul etmeyen...! Kuranı kerim e safsata diyen...! Osmanlı hanedanını kadın erkek çoluk çocuk demeden 10 gün süre içinde süren...! Sultan Abdülhamit hanın ailesine fransız köpeklerin bulaşıklarını yıkayacak duruma düşüren...! Türkiye cumhuriyeti devleti dini islamdır kanunu kaldıran...! Her kimse ve ona destek veren onu seven onu korumaya çalışan kimlerse RABBİM ATEŞLERİNİ BOL ETSİN...! ALLAHIM BİR SANİYE BİLE RAHAT ETTİRMESİN AZAPLARI ÇOĞALSIN EKSİLMESİN NEFES ALDIRMASIN...! HİLAFETİ KALDIRARAK ISLAM DÜNYASINI BAŞSIZ BIRAKIP DARMADAĞIN EDENLER HER KİMSE ALLAHIM BİN BELÂLARINI VERSİN...! CENNET YÜZÜ GÖSTERMESİN...! AMİN AMİN AMİN ELHAMDÜLİLLAH I RABBİL ALEMİN EL FATİHA
Komronbek Vohidov
Komronbek Vohidov 5 aylar önce
Çok güzel!!! Allah sızdan razı olsun abı!!! Ve elbette Adalatli padışah Abdülhamid (rah.alayh) dan da. Çok tesırlandim...😢😢😢😢
Ayhan Akdag
Ayhan Akdag 6 aylar önce
Eline saglik kardes. Rabbim. Dualarimizi kabul eder buyuk hakanimizi cennetine alir insallah
Yaşar Coşkun
Yaşar Coşkun 6 aylar önce
Ulu Hakan cennet mekan olsun inşallah emeğine sağlık kardeşim benim
Kemaleddin Yıldız
Kemaleddin Yıldız 6 aylar önce
Videoda kullandığın müzikler nelerdir kardeşim ?
Али Наджафов
Ey Türk dünyası bizim düşmənimiz ermənilərdir, bunu yaddan çıxarmayın
Esra sevil
Esra sevil 7 aylar önce
Anlatım çok güzel yalnız, çok reklam var !
Aslan Aslan
Aslan Aslan 8 aylar önce
Kemalizm yıkılacak
fatih fil
fatih fil 8 aylar önce
hep söylüyorum ülkeyi ve milleti ateşe attıktan sonra pişman olsan ne olmasan ne
ismail balcik
ismail balcik 8 aylar önce
CENNET MEKAN ANNEMİ DE 10 ŞUBAT 2020 DE KAYBETTİK 11 ŞUBAT 2020 DE TOPRAĞA VERDİK BABAMDA AYNI TARİHLERDE EBEDİYETE İTTİKAL ETTİ HAKKA YÜRÜDÜ11 ŞUBAT BENİM İÇİN UNUTAMAYACAĞIM BİR KARA GÜNDÜR CENNET MEKAN ABDUL HAMİD HAN HAZRETLERİ VE TÜM ATALARIMIZA ALLAH TAN RAHMET DİLİYORUM İNNELLEHİ NİLLE VE İLEYHİ RACUN RACİUN
ismail balcik
ismail balcik 8 aylar önce
CENNET MEKAN SERDARI HAKAN SULTAN ABDUL HAMİD HAN HAZRETLERİ EL MUZAFFER DAİMA MEKANIN CENNET OLSUN ULU HAKANIM GÖK SULTAN
Seymur Ağayev
Seymur Ağayev 8 aylar önce
Allah koca sultanın mekanını cennet eylesin
Yusuf Kılıçatan
Yusuf Kılıçatan 8 aylar önce
Seni mi dinleyeceğiz reklam mı izleyeceğiz
ONLY MOTİVATİON
ONLY MOTİVATİON 8 aylar önce
Yıkılış abdülhamid
K. K019
K. K019 8 aylar önce
Ağzına, yüreğine ve emeğine sağlık kardeşim. Çok güzel hazırlamışsın kaynaklarında birebir doğru. Atamız Ulu Hakan Sultan Abdülhamîdi Sâni Hazretlerini Rahmet ve Minnetle Anıyoruz.. 1842-191∞
Abu Hayat
Abu Hayat 8 aylar önce
Işe yaramaz bir genel başkan Osmanlı Cumhuriyeti'nin 1 delikli Demir dahi üretmediğini iddia etse de bu onun geri zekalı olduğunu ve bu vatana düşman olduğunu gösteriyor
Ali Dursunov
Ali Dursunov 8 aylar önce
Mekenın 🌺Cennet 🌸 olsun🇹🇷 Ulu🇹🇷 🇹🇷Hakan🇹🇷 💐 Abdülhamid🌷 Han.🥀Nerdesin Ey Ulu Hakan aynısını 2020 yılında 🇹🇷BAŞ🇹🇷KA🇹🇷NIMIZ🇹🇷 RECEP🌷 TAİP🌺 ERDOGANA🌹 yapiyorla.
KURU YEMİŞ
KURU YEMİŞ 8 aylar önce
1. Dünya savaşında Abdulhamit başta olsa ne yapacaktı hep merak etmişimdir. Ama cumhuriyetin ilanı iyi oldu, saltanat ile sonsuza kadar devam edemezdik. Yani düşmanımızın silah teknolojisi gelişmeden, dünya henüz uyanmadan biz o imtihanı verdik. O savaşlar bu gün yaşansa T.C. yi kuramazdık.
MURAT BAYYURT
MURAT BAYYURT 8 aylar önce
Ulu Hakanimiz Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
Emre Erdoğan
Emre Erdoğan 8 aylar önce
Abdülhamit han marsi calinca tüylerim diken diken oldu mekanın cennet olsun ey ulu hakan allah senden razı olsun bize bu devleti bıraktıgın için senin sayende bircok savası kazanıp kuruldu bu devlet.
Taha Yasin İşçi
Taha Yasin İşçi 7 aylar önce
@Ahmet Sadık Yılmaz bak kardeşim Yunanistan senin oldu şimdi .
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Bu milleti senelerce andımızla sözde uyandırmaya çalıştılar. Lâkin verseydiler mehteri şimdi yunanistan bile bizimdi belkide👊👊
şahin ergül
şahin ergül 8 aylar önce
Makamın cennet olsun Allah senden razı olsun
B Öz
B Öz 8 aylar önce
Emeğe sağlık 👏
B Öz
B Öz 8 aylar önce
Yeni nesil Artık ulu hakanı anliyor elhamdulillah
hesap kitap
hesap kitap 8 aylar önce
o suikastleri yapanlar şimdi türkiyenin eğitim sistemini elinde tutmakta ve istediklerinide aldılar.
AlphaKill0
AlphaKill0 8 aylar önce
Vatan haini enver
Yeni Ceri
Yeni Ceri 8 aylar önce
EL MUZAFFER DAİMA
İbrahim Şentürk
İbrahim Şentürk 8 aylar önce
Galiba mehmet akif sevmiyordu onun içinde video yaparmısın sevirmuydu sevmiyormuydu
İbrahim Şentürk
İbrahim Şentürk 8 aylar önce
Kardeşim allah razı olsun gerci abdülhamidin sonlarını istemeyerek izledim
Batının Dansözü Ekrum Papazoğlu
aferim akepeci guzel is cikarmissin
Enrico Kaya
Enrico Kaya 8 aylar önce
Kimki sana iftira atan, seni tarihlere yanlış aktaran cehennem izdirabi ile sonsuza dek yansın, Sultan Abdülhamid ulu Hakan'ım ruhun şad olsun.
Hüseyin Yaman
Hüseyin Yaman 8 aylar önce
Bu adamı neden bu kadar büyütüyorsunuz anlamıyorum ki ulu hakan felan? Sıradan bir padişahtı yanlış kararları da oldu, doğru kararlar da son padişah da değildi, bir çok toprak kaybetti neden büyütüyorsunuz bu padişahı anlayamıyorum sıradan bir padişah bile bundan daha iyi iş yapmıştır ki Fatih Sultan Mehmet gibi büyük bir padişahı şunla bir tutuyorsunuz nedenini anlayamıyorum. Bu adamın yaptığı hatalar olmasa o kadar adam ölmeyecekti, o kadar toprak kaybetmeyecektik, o kadar kayıp aslen o yüzünden oldu onun yerine daha iyi bir padişah gelseydi keşke...
Hüseyin Yaman
Hüseyin Yaman 8 aylar önce
@Arif Bostan Kardeşim araştır tarih bence olmamıştır, bence olmamış diye ilerlemiyor tarihi yazılı kaynaklardan objektif olanları okuyacaksın 1miyon bilmem kaç metre kare toprak kaybetti tam ne kadar kaybettiğini araştır kendin öğren. Rusya ile savaşa girdikten sonra toprak kaybetmeye başladı ve Avrupa, Asya, Afrika kıtaları da sürekli toprak kaybetti. En çok toprak kaybeden padişah o sözünü emrindeki sadrazamlara bile geçiremeyen sıradan bir padişahtı. Tahttan indirildikten sonra da toprak kaybedilmeye devam etti hepsi onun yanlış yöntemlerinden dolayı.
Arif Bostan
Arif Bostan 8 aylar önce
Toprak kaybetmedi.. tahttan indirildikten sonra herşey kaybedildi.. hata da yapmadığına inanıyorum. Sen kati inanıyorsan gerisi Allah ile senin aranda
Arif Bostan
Arif Bostan 8 aylar önce
Sen "sıradan" derken kendini nerelerde görüyorsun?? Ya da Abdülhamid'i sıradan gösteren daha büyük, daha akıllı, daha başarılı başka bir zat mı var bizim bilmediğimiz..
ENDER HAKAN
ENDER HAKAN 8 aylar önce
Ademul Haremeyn emirul müminin serdari Hakan Sultan Abdülhamid han. Seni saygıyla minnetle ve özlemle anıyorum. Eğer ben bu dünyaya gelecek olan zamanımı secebilmis olsaydım senin kapında söğütlü alayında asker olmayı tercih ederdim.
Baran firdevs
Baran firdevs 8 aylar önce
Ulu Hakan 😍
Jalal yousef
Jalal yousef 8 aylar önce
Allah mekanını cennet eylesin Sultan Abdülhamid Hanın ❤️❤️❤️
Sinem Er
Sinem Er 8 aylar önce
Ulu Hakan Abdülhamit han biz senden razıyız Allahta senden razı olsun sen. Çok duygulandım gözyaşımı tutamadım😥😥😥 admin inanılmaz güzel anlatıyorsun Allah senden razı olsun🙏👆
N. Bağ
N. Bağ 8 aylar önce
Keşke karşı çıksaydın. Chp şu an başımıza bela olmazdı. Geride bıraktığın mirası 10 yıl geçmeden tükettiler. Tarih sadece ahmaklar için tekerrür eder. Bu gavurların temsilcileri halen meclisteler. Uyanık olun millet başka Türkiye yok!
Hüseyin Yaman
Hüseyin Yaman 8 aylar önce
Geride bıraktığı miras işgal altında bir devleti neyse ki Kemal Atatürk işgal devletlerini yurttan atıp Türkiye devletini kurdu 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Hamled Seyidov
Hamled Seyidov 8 aylar önce
Haince tehvil verilən Osmanlı toprakları
Hamled Seyidov
Hamled Seyidov 8 aylar önce
ermeni aram iti de,aram efendi nedir deyirsən?
Hamled Seyidov
Hamled Seyidov 8 aylar önce
Bu Halifeyi Hakanımızdan sonra Türk-İslam dünyası kendine bu türlü gelemiyo hiç
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Aynen öyle kardeşim😔
Enes Demir
Enes Demir 8 aylar önce
Sesin çok huzur verici.. 😍 😍
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Eyvallâh kardeşim❤❤❤❤❤🌹
Kürşad
Kürşad 8 aylar önce
Sevgimiz daima Cenned Mekan Dedemiz Sultan II. Abdülhamid Han'a....🌹🇹🇷
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
🌹🌹🌹
Seref Yıldırım
Seref Yıldırım 8 aylar önce
Mekanın cennet olsun inşallah buyuk evliya apdülhamidhan...
İsa Yıldırım
İsa Yıldırım 8 aylar önce
Çerkez Hasan olayını anlatan bi video yaparmisiniz ilgi çekici olacaktır
Barış Çokçağırgan
Allah (c.c) Sultan Abdülhamid han dan razı olsun, çok bilgili güzel bir video olmuş sağolasın kardeşim 👍🇹🇷
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Eyvallâh kardeşim sende sağol ❤❤🌹
Mustafaemin Kopuz
Mustafaemin Kopuz 8 aylar önce
Bu videoyu bu adam yapmadıki zaten vardı bundan
Mustafaemin Kopuz
Mustafaemin Kopuz 8 aylar önce
@Ahmet Sadık Yılmaz görmemişim kusura bakma
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Açıklama kısmında bu durumu belirttim zaten kardeşim☺
Türkiye Sevdalısı
Türkiye Sevdalısı 8 aylar önce
Rabbim o çok sevdiği Peygamberimiz'[s.a.v] komşu eylesin...
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Âmîn kardeşim❤
Ubeydullah Kamil
Ubeydullah Kamil 8 aylar önce
Bi Twitter hesabın olsa faydalı olur
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Nasıl aktif kullanılır bilmiyorum açıkçası 😞
Ahmed Aydın
Ahmed Aydın 8 aylar önce
eeeey benim yiğit sultanım; basiret timsali feraset sahibi güzel güçlü sultanı cihanım... bizi koyverdin gittinya hani, bak şimdi ümmet millet devlet ne halde. Rabbim mekânını cennet eylesin ey koca sultan, gök sultan abdulhamid han hazretlerimiz. amin.
fatich chasanoglou
fatich chasanoglou 8 aylar önce
Iyki varsin entel bilgic süper video ve uzun her videon böyle uzun olsa keske
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Ciddi emek gerektiyor kardeşim. O yüzden biraz zor gibi 😓
Halid Yükselen
Halid Yükselen 8 aylar önce
Abi şu sekizi ter yatırarak yazmanın neresi doğru mideniz nasıl kaldırıyor. Nasıl benzetebiliyor, böyle güzel içerikte bile aklımıza getireyorsunuz ya. Bi emek nasıl hiç edilebilir
Arif Bostan
Arif Bostan 8 aylar önce
Bir darbeciyi anmaktan yad etmekten bin kat daha iyidir Abdülhamid Han'ı anmak... onu tanımak büyük bir günahtan kurtulmak, arınmak demektir..
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Kötü bir kasıt yok kardeşim. Öldü lâkin kalbimizde yaşıyor gibi bir manası var. Bunu hemen herkes böyle algılar. O yüzden bence bu kadar çok takılma içindeki bilgilere bak sen yinede ☺
GAZI koksal
GAZI koksal 8 aylar önce
Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun inşallah allah seni peygamber efendimize komşu eylesin inşallah 🤲🤲
GAZI koksal
GAZI koksal 8 aylar önce
@Ahmet Sadık Yılmaz 🤲❤
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Âmîn kardeşim❤
raşit şen
raşit şen 8 aylar önce
Keşke indirilmeseydi tahttan
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Kader..
ABDULHAMID.2 T.
ABDULHAMID.2 T. 8 aylar önce
Halife Abdülhamid han sizden Allah razı olsun amin. mekânı cennet olsun inşallah
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Âmîn kardeşim❤
Max Cool
Max Cool 8 aylar önce
Şu Avrupa hayranlığı Nizip maf etti Türkler gibi böyle güzel düşünen millet varmı.
Max Cool
Max Cool 8 aylar önce
Video süper olmuş gardaş ,Allah’ıma Abdülhamid gibi adam birdaha çıkmaz bu dünyadan allah razı olsun ulu Hakan sen insan olduğun icin okadar başına çöktüler adi gavurlar.
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Eyvallâh kardeşim❤
Serhat Uysal
Serhat Uysal 8 aylar önce
Şu Atatürk’ün ne pislik olduğunu anlatan video da yapsan
Arif Bostan
Arif Bostan 8 aylar önce
Herşey aşikar.. lakin zamanı geldiğinde çok kahrolacak insan var içimizdeki ermenilerden başka..
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
5816ya dikkat!!!..
Canım Ülkem
Canım Ülkem 8 aylar önce
emeğinize sağlık😞
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Eyvallâhkardeşim❤❤
A Nusret TURKBEN
A Nusret TURKBEN 8 aylar önce
Emeğinize sağlık 👍 Allah ondan razı olsun
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Eyvallâh kardeşim❤
Sumbula 777
Sumbula 777 8 aylar önce
Hangi ataputçu dislike atti
Qurbanov Cəsur
Qurbanov Cəsur 8 aylar önce
Massonların yerli aktyorları tərəfindən böhtanlara məruz qalan,sonda bəraətini alan və ən namdar Osmanlı padşahı Abdülhəmid xanın ruhu şad olsun.Amin
Kar Tanesi
Kar Tanesi 8 aylar önce
Allahım helal etmiyorum! Şahsımı değil, milletimi bu hale getirenlere, hakkımı helal etmiyorum!
uz Узген
uz Узген 8 aylar önce
Olah rozibolsin sanda ulughakan
Ubeydullah Kamil
Ubeydullah Kamil 8 aylar önce
Emeğin karşılığını goremiyorsunuz Ama çok iyi olmuş
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Bakalım hala daha bekliyoruz. Ne zaman keşfedilecez insanlar tarafından diye 😥
musarıza musayev
musarıza musayev 8 aylar önce
450 ci layk ı atdım
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Adamsın❤❤
Alperen UÇAR
Alperen UÇAR 8 aylar önce
Ahmet abiye destek
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Sağolasın kardeşim ❤
Alperen UÇAR
Alperen UÇAR 8 aylar önce
NTV belgesellerinden daha güzel olmuş
Alperen UÇAR
Alperen UÇAR 8 aylar önce
Admin bende galp isterim
Fatih sultan Mehmet
Fatih sultan Mehmet 8 aylar önce
Allah rahmet eylesin😥❤️
Murat Xen
Murat Xen 8 aylar önce
Saygı ve rahmet ile anıyoruz atamız ulu hakan ı
Sel Sell
Sel Sell 8 aylar önce
Gunesin qalxan yerinden ve enen yerine qeder turkler var ne oldu bize niye biz ozumuzn turanimizi quramiriq
Ömer Yalçın Akyüz
Ömer Yalçın Akyüz 8 aylar önce
Allah muvaffak eylesin, daim eylesin...! Allah C.C. razı olsun, güzel bir çalışma olmuş...!
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Sağol kardeşim ❤
Aydin
Aydin 8 aylar önce
cennet mekan ulu hakan, ruhun sad ola. senin yolunda gitmeye gayret göstermeye calisan reisi cumhurun allah yardimcisi olsun.
MEDRESE-Î NURANÎ
MEDRESE-Î NURANÎ 8 aylar önce
Allah CelleCelaluhu rahmet eylesin 🇹🇷
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Âmîn kardeşim❤
Kenan Babazade
Kenan Babazade 8 aylar önce
Allah rehmet elesin gök Sultan🇦🇿🇹🇷
Ahmet Sadık Yılmaz
Ahmet Sadık Yılmaz 8 aylar önce
Âmin kardeşim❤
Ömer Bıçakcı
Ömer Bıçakcı 8 aylar önce
Abi baya uğraşmışsın ama deymiş :) Allah Razı Olsun...
İSMAİL COŞKUN 02
İSMAİL COŞKUN 02 8 aylar önce
Herşey için eline koluna sağlık KARSEŞ SEN VE SENİN GİBİLER SULTAN ABDÜLHAMİD HANİ ANLATSAK AZDİR ins ulu Hakan'ın değeri daha çok ve doğru şekilde anlaşılmaya devam eder CENNET MEKAN SULTAN ABDÜLHAMİD HAN ALLAHİM SEN BU KULUNA VE BİZLERE RAHMET VE MERHAMET EYLE VE AYRİCA SENİ HALA OKULLAR DA DOGRU VE BATİNİN BİZE YALAN YANLİS OLARAK ÖĞRETEN BU YALAN Cİ TARİHE LANET OLSUN
Erdi Başar
Erdi Başar 8 aylar önce
Ulu Hakanim Rabbim beni seninle komşu eylesin. Rabbim mekanını cennet eylesin. Sana ihanet edenlere iftira atanlara da sana sırtını donenlere sana yardım etmyenlerede Mahkemei kubraa da iki elim yakalarinda olur Inşallah
Davut Berkeliyev
Davut Berkeliyev 8 aylar önce
Tam şu anda Ahmet şimşirgilin canli yayinin dan çikip buraya geldim.
Ahmet
Ahmet 8 aylar önce
Çok yaşa Ulu Hakan 2.Abdülhamid Han
Miralay Hasan
Miralay Hasan 8 aylar önce
31 mart darbesi islama ve muslümanlara kurulan ilk kumpas.. Siyonistlerin ingilizlerin kumpası..
ŞULE
ŞULE 8 aylar önce
Çok çok çok harika bir sunum olmuş.Çok emek veriyorsunuz, teşekkür ederiz. İzlerken çok gurur duydum. Böyle müthiş bir insanın bizim atamız olduğu için de çok gurur duydum. Her alanda cesaretli ve maharetli bir insanı nasıl anlayamamışlar aklım almıyor.Ayrıca da merhametli bir insanmış. Acaba bunların gözlerini kör eden neydi. Birde yetkililere bir önerim olacak, okullar da tarih dersleri bu şekilde yapılsa öğrencilerin daha iyi öğrenmeleri sağlanır diye düşünüyorum. Abdülhamid Han'a ve tüm şehitlerimize ALLAH rahmet eylesin AMİN AMİN AMİN
doğru tarih elden gidiyehh
Belgesel tadında
Miralay Hasan
Miralay Hasan 8 aylar önce
Osmanlıyı Yıkan paralel ihanet ceteleri ile Fetönün efendileri aynı. Osmanlyı yıkann paralel ihanet ceteleri sonrada CHP adını aldı. Al sana 3 bilinenli denklem.. İhanetleri su yüzünde apaçık duruyor..
ƙąɖı̇ཞ
ƙąɖı̇ཞ 8 aylar önce
@Miralay Hasan bana başkalarının düşünceleri yol veremez görebiliyorum çok şükür
Miralay Hasan
Miralay Hasan 8 aylar önce
@ƙąɖı̇ཞ Beyin tertemiz iyi günlerde kullan.. Neyle yıkadılar beynini..
ƙąɖı̇ཞ
ƙąɖı̇ཞ 8 aylar önce
2. Abdülhamidi yıkan çeteye yol veren Abdülhamid değildi ama ülkeye darbe yapmaya çalışan fetoya yol veren kim ? Sen nasıl bu ikisini birbirine benzetirsin
Miralay Hasan
Miralay Hasan 8 aylar önce
@Tegin Tarkan Niye seni rahatsız ettiki.. Evet benim yorumum. Sen youtube muhtarmısın mall..
Tegin Tarkan
Tegin Tarkan 8 aylar önce
Lan gerizekalı basiretsiz her yere aynı yorumu yazıyorsun.Kendinize ait bir düşünceniz olsun.
doğru tarih elden gidiyehh
Kaliteli video
Sonraki
Payitaht Abdülhamid 2. Bölüm (HD)
2:28:40
Payitaht Abdülhamid 121. Bölüm
2:32:38
Payitaht Abdülhamid 1. Bölüm (HD)
2:10:57
Payitaht Abdülhamid 1. Bölüm
2:10:56
görünümler 1 700 000
MÜTHİŞ KONUŞMA DR. AHMET ANAPALI...
58:51
Irmak Arıcı - Söz Yaşları
2:21
görünümler 547 345
Halktv Canlı Yayını
11:55:00
görünümler 202 224
Hercai 44. Bölüm Fragmanı
0:56
görünümler 2 198 891
Sıla - İnandım
3:34
görünümler 335 894