Karanlık

Rusya'nın çılgın işlemcileri | S-400 füze sistemi de kullanıyor

Erdi Özüağ
Abone ol
görünümler 113 339
100% 7 200 0

Bilgisayar ve işlemci teknolojileri söz konusu olduğu zaman akıllara Amerika ve Amerikan şirketleri gelse bile, durum çok daha farklı. Amerika ile benzer yıllarda işlemci çalışmalarına başlayan Rusya yani o dönemki Sovyetler Birliği, çığır açan işlemci tasarımları yapmış hatta bu tehdidi gören Intel, geleceği düşünerek Rusya'daki işlemci mühendislik ekibini bünyesine katmıştı. Üstelik bunun evveli de var, Intel'in Pentium işlemci ailesinde, Rus mühendis Vladimir Pentkovski'nin kritik rol oynadığı hatta sektör içerisindeki bir efsaneye göre Intel'in katkıları sebebiyle Pentkovski'nin soyadından yola çıkarak Pentium adını seçtiği bile konuşulur.

Peki Sovyetler Birliği'nin işlemci macerası nasıl başladı, hangi süreçlerden geçildi ve günümüz Rusya, işlemci rekabetinde tam olarak ne noktada yer alıyor. Gelin dosya konusu olan bu videomuzda işlemci dünyasına biraz daha farklı bir açıdan bakalım.

Bilim ve Teknoloji

katma

 

24 Mar 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 529
Özgür Türköz
Özgür Türköz 5 gün önce
Ruslarında çekirdek var bizde ne var çıtlatacak çekirdek 🌻 hahaahhahaahahahahahah
Ahmet Berberoğlu
Ahmet Berberoğlu Aylar önce
Çok güzel bir yayın olmuş. Teşekkür ediyorum.Biz ne zaman çip tasarım ve üretimini yapabiliriz. Çip üretimi konusunda daha çok yayın yaparsanız,yetkililer belki uyanır.
Callisto Sato
Callisto Sato Aylar önce
bu işlemci gta oynatır mı.
İbrahim Özkan
İbrahim Özkan 2 aylar önce
+
Yahya Aydın
Yahya Aydın 3 aylar önce
Erdi abi çakıl islemci hakkında bir video yapsan?
Pruva Makina
Pruva Makina 3 aylar önce
tebrikler çok iyi video olmuş yerli işlemci ile ilgili gelişmeler hangi aşamada teşekkürler
scaniaMz aspM
scaniaMz aspM 5 aylar önce
Memleket en bitik ve ateş çemberinin içinde bunu bukadaaarınıda hiç tahmin etmezdim.
scaniaMz aspM
scaniaMz aspM 5 aylar önce
Bizde bir mouse bile yok, afrikali ali afrikalı :)
Ramazan Karagöz
Ramazan Karagöz 5 aylar önce
dakika 16:35 arızalı
Ramazan Karagöz
Ramazan Karagöz 5 aylar önce
ağzına sağlık reis de israili ekibini ülkelerin ekipleri arasında sayman gayer icne bi hata kınamıyorum insanlık hali ama keşke düzeltsen
selçuk şeker
selçuk şeker 6 aylar önce
Erdi bey videolarınızı gerçekten beğenerek takip ediyoruz. Sunduğunuz içeriklerin gerçekten çok ince detaylarına kadar işlenmiş olması büyük bir emek gösterdiğinizi belli ediyor. Çok teşekkür ediyor. Başarılarınızın devamını diliyoruz...
Eren Kızagan
Eren Kızagan 6 aylar önce
Bu ülkede neden zeka yerine ahmaklık ve soytarılık pirim yapar anlam veremiyorum.
Hüseyin Özkara
Hüseyin Özkara 6 aylar önce
Muhteşem detaylar 👏👏 tebrikler..
Sanjar Siddikov
Sanjar Siddikov 6 aylar önce
Sayenizde önemli bilgi edindim. Emeğiniz için teşekkür ederim!!!
Ali xd
Ali xd 7 aylar önce
Abi çok iyi video olmuş, ağzına sağlık.
Can Dokumacı
Can Dokumacı 7 aylar önce
Erdi kurguların harika, şarkı seçimlerin de 👍
barracuda7018
barracuda7018 7 aylar önce
Rusların 5 fırın ekmek yemesi lazım. Silikon vadisi seviyesine gelmesi. Rusya yüzde 90 propaganda.
Eyup Eser
Eyup Eser 7 aylar önce
🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Osman KARS
Osman KARS 7 aylar önce
Çok Kıymetli İçerikler Hazırlıyorsunuz... Teşekkür Ederim...
Konuralp Balcik
Konuralp Balcik 7 aylar önce
Kirin De bir Rus işlemcisi ama üretim hakkı cinde ve Elbrus 2022 de çind e çin işlemciyle (Zhaoxin ) birlikte üretime girecek.
Ozcan Atacan
Ozcan Atacan 7 aylar önce
Güzel bir çalışma olmuş
Rasim
Rasim 7 aylar önce
Yerli işlemci konusunda gelişmeler neler? Bu konu hakkında video yapabilir misiniz?
Emre Gorgun
Emre Gorgun 7 aylar önce
Çok güzel bir anlatım tebrikler ama başlıkta S400 vurgusu yapılmış ama videoda yalnızca birkaç saniye açıklama yapılmış bu biraz hayal kırıklığı yarattı bende.
Engin BOĞDAY
Engin BOĞDAY 7 aylar önce
İşlemci üretimi yapan litografi makinesi imalatçıları ASML, Nikon ve Canon arasındaki patent davaları hakkında da video yapar mısın?
Tuğrul Mete
Tuğrul Mete 7 aylar önce
Biraz karmaşık anlatıyorsun. Özellikle teknik konuları anlamakta güçlük çektim. Basitleştirebilirsin. Hoş bir adama benziyorsun ama imajını da biraz değiştirsen, on numara beş yıldız olur. Anlattığın konuların kalitesine yakışır bir imaj, izleyicinin de hakkı. Bunun dışında, emeğine içten saygı duyuyor, gıpta ediyorum. Biraz daha basitleştirip az biraz rütuşla, ön açık. Başarılar.
halil karakaş
halil karakaş 7 aylar önce
İktidara sormalı 20 senede ne yapıldı ...inşaat beton ...birde yazılım yapan oyun oynayan bir nesil rezilliği ...çipte nerdeyiz
ahmet doğrusözlü
ahmet doğrusözlü 7 aylar önce
Selamünaleyküm. "Beko" un üretip ispanyaya taşıdığı işlemci ile ilgilenebilirseniz .Şayet Oluşturmaya gayret ettiğiniz pazarınızın durumunu hep birlikte konuşabileceğimiz bir ortam oluşturabilmek mümkün. Bu da çok karmaşık ve sorunlu bir konu .dünyada teknolojinin durumu yazılım sal olarak bize göre ortada tabi bu katılım ve diğer şirketlerin öngörü çalışmaları ile doğrudan alakalı olduğu için diğer üreticiler 'in doğrudan ilgilenebileceği bir konu değil henüz. Şu anda farklı teknolojiler üretebilme ve satabilmek mümkün olsa da temiz enerji temiz teknoloji gibi kavramlar neredeyse tamamen durmuş durumda .İlginiz ile bu işlerin tıkanıklığının düzeltilebileceği sizin için 'de uygun görünür ise görüşlerinizi seve seve takip edip bu konular ile uyarlamaya özen gösterebiliriz . Saygılarımızla....
Tuncay Ozturk
Tuncay Ozturk 7 aylar önce
dostum verdiğin bilgiler için tşk.ler. Yalnız şu fon müzügün yokmu inan rezalet lütfen kendi iyiliğin için yok et kardeşim.
koloseliler 3:22 - Colossians 3:22
Buyruk ne yav? :)
Sayklon
Sayklon 8 aylar önce
bu rusyadan bi bok olmaz. yazılımcısını hala kaçırıyor. örnek telegram. avrupa bu konuda yatırım yaparsa telegramda olduğu gibi rusları işe alır.
Edward Lorenz
Edward Lorenz 8 aylar önce
Çok iyi video hiç unutmam donanım haber de ki zotac la ilgili videoları 99 lerde
Edward Lorenz
Edward Lorenz 8 aylar önce
Adamlar kaç yılında neler yapmış 2021 Türkiyesine bak birde tarım bile öldü
Ferdi Celik
Ferdi Celik 8 aylar önce
Erdi hocam su arka planda çalan müzigin işmini açıklarsanız sevinirim :)
Umut HD
Umut HD 8 aylar önce
harikasın
Zafer Bilen
Zafer Bilen 8 aylar önce
Videoların ve onları hazırlarken harcadığın emek saygı duyulacak cinsten. Yine çok iyi iş çıkarmışsın...
Tolgahan Akyüz
Tolgahan Akyüz 8 aylar önce
ülkeler çip üretebildikçe dünyadaki abd hegomonyası bitecek
beyazkaplan1453
beyazkaplan1453 8 aylar önce
abi sen nasıl bir kralsın seviyoruz seni
Hüseyin Baykara
Hüseyin Baykara 8 aylar önce
adamlar koskoca sovyetler birliğini yıkmışlar..uydu devletlere(küçük,güçsüz) neler yapmazlar.
Harun ÇETİN
Harun ÇETİN 8 aylar önce
Güzel olmuş
erdal bayram
erdal bayram 8 aylar önce
Çok iyi olmuş kardeşim. ağzına sağlık. Biz ne zaman başlarız
Kürşad
Kürşad 8 aylar önce
Çok güzel anlatım olmuş. Ufkumuzu açtınız Teşekkürler. Videonuzu izleyince Rusça öğrenme isteğim arttı.Google a "pentium microprocessor name russian" yazınca aşağıdaki bilgiler geliyor. According to a popular legend, Pentium processors were named after Vladimir Pentkovski. ... Vladimir Pentkovski. Vladimir Mstislavovich Pentkovski Born March 18, 1946 Died December 24, 2012 (aged 66)
Mustafa AKPINAR
Mustafa AKPINAR 8 aylar önce
videoyu izlemedim Gta V açar mı abi :D
Erdi Özüağ
Erdi Özüağ 8 aylar önce
Okumanızı önerdiğim kitaplar: ​app.hps.im/d7ct/c5c7f8e7 Tavsiye ettiğim akıllı saatler: ​app.hps.im/d7ct/42c7c984 Tavsiye ettiğim telefonlar: ​app.hps.im/d7ct/bb9357be Liste sabit değil, değişen fiyatlara ve yeni seçeneklere göre sık sık güncelleyecek, farklı alternatifler de ekleyeceğim. Dolayısıyla listeyi takibe almanızda fayda var. Mevcut ekonomik koşullar ve döviz kurundaki harekete bağlı olarak kullandığım ya da bildiğim cihazları tercih ettim. Dostlar, her şeyin açık ve şeffaf olmasında fayda var. Linkler affiliate bağlantılıdır yani paylaştığım link üzerinden ürün satın alırsanız (almak zorunda değilsiniz, liste bilgi edinmek adına da faydalı) normal fiyatı üzerinden almış olursunuz, sizi etkileyen bir durum olmaz. Ancak benim paylaştığım bir link üzerinden gerçekleşeceği için Hepsiburada küçük de olsa bir komisyon sağlayacak. Size yük olmadan, hatta belki fayda sağlayarak ve minik de olsa kanala katkı sağlayacak diye düşünerek paylaşıyorum, umarım yanlış anlamazsınız. Liste sabit değil, değişen fiyatlara ve yeni seçeneklere göre sık sık güncelleyecek, farklı alternatifler de ekleyeceğim. Dolayısıyla listeyi takibe almanızda fayda var. Mevcut ekonomik koşullar ve döviz kurundaki harekete bağlı olarak kullandığım ya da bildiğim cihazları tercih ettim. Dostlar, her şeyin açık ve şeffaf olmasında fayda var. Linkler affiliate bağlantılıdır yani paylaştığım link üzerinden ürün satın alırsanız (almak zorunda değilsiniz, liste bilgi edinmek adına da faydalı) normal fiyatı üzerinden almış olursunuz, sizi etkileyen bir durum olmaz. Ancak benim paylaştığım bir link üzerinden gerçekleşeceği için Hepsiburada küçük de olsa bir komisyon sağlayacak. Size yük olmadan, hatta belki fayda sağlayarak ve minik de olsa kanala katkı sağlayacak diye düşünerek paylaşıyorum, umarım yanlış anlamazsınız.
Vural Mecbur
Vural Mecbur 8 aylar önce
cok guzel video ancak her cumlenin sonundaki dusuk tonlu uzatmalar bir sure sonra cok rahatsiz ediyor. cumlelerin sonundaki son hecenin "olmuştuuuu", "yapmıştııııı" diye uzatilmasindan bahsediyorum.
WP Game
WP Game 8 aylar önce
Gta açar mı
bumin6468
bumin6468 8 aylar önce
Yongatek firması ile ilgili video yaparmısın yerli çip üreten firmamız
sessiz tepe
sessiz tepe 8 aylar önce
Türklerin işlemcisi nerde moruq ? Hani Selçuklular çok iyiydi bu konuda ?
Yav Ne
Yav Ne 8 aylar önce
Ekonomiyi kurtarmak için üretmişler mi la? :D
nail hemde
nail hemde 8 aylar önce
👍
murat ekinci
murat ekinci 8 aylar önce
çok büyük emek. teşekkürler....
Bruks
Bruks 8 aylar önce
Vay bee, harika bir video olmuş.
Artistic Realist :
Artistic Realist : 8 aylar önce
İlim teknoloji Çinde ise oradan, Abd de ise oradan..
Mucit D
Mucit D 8 aylar önce
Adamsun
A. Er
A. Er 8 aylar önce
Keske 1990'larda Rusların kadınlarını alacağımıza şu mühendislerini alsaymışız.
Kerim Baykal
Kerim Baykal 8 aylar önce
Ve Türkiye bu sistemi alınca nato ambarlarına soktu, ve ABD isteyince de ABD ye inceleme imkanı verdi. ABD de Türkiye sayesinde bu sistemi incelemeye ve çözmeye başladı. Ah ulan Rusya olsam bize satmazdım bu sistemi.
Abdullah YAPRAKCI
Abdullah YAPRAKCI 8 aylar önce
Özgün ve faydalı bir içerik olmuş, tebrik ediyor, devamını bekliyorum, Selamlar...
Myname X
Myname X 8 aylar önce
adamsın kral
Ahmet KEY
Ahmet KEY 8 aylar önce
Füze sisteminde mi kullanılıyor , yoksa füze sistemi de kullanıyor?
없다나는 연인이
Çok zor değil sistemi fabrikayı Avrupalı firmalar kuruyor, ihtiyacın olan toprak cam su ve lazer ışığı bu kadar. Havadan para kazanmak diğer adı. Montaj tasarım dizayn üretim bunları karıştırmamak gerekli.
Ufuk Yılmaz
Ufuk Yılmaz 8 aylar önce
Geleceğin dünyasında çiplerin ne denli önemli olduğunu kavrayamayan yönetici arkadaşlar artık bu konuyu ciddi alırlarsa değerli bir iş yapmış olacaklar
Transfer Destek
Transfer Destek 8 aylar önce
Ah koca Sovyet, harika bir fikrin, yarı aksak manipule haliyle şu uygarlık tarihinde ne büyük gelişmeler yarattın. Tüm Dünya hala artıklarından, parçalarından yararlanıyor. Avrupa'lılar kalan kemiklerin sayesinde daha insanca sosyal haklar ile yaşıyor. Dünya uzaya yerleşmeyi konuşuyor. Düşmanın ABD senin teknolojin olan hayalet uçakları geliştirip Dünya'ya satıyor. ve yüzlerce diğer şey.
Bilim - Felsefe - Din
Bilim - Felsefe - Din 8 aylar önce
Süper, emeğinize sağlık. Benim çalıştığım konuyu bilgi amaçlı paylaşmak isterim. İlgilenenler videoları izlesinler, WEB sayfamı ziyaret etsinler, Yorumlarınızı beklerim. trvid.com/video/video-rxTK5ak3_18.html Video Serisi: trvid.com/group/PLZnRwgWnz8Kgfg_I7nVbGGloBd1nEe6SX WEB: www.7ve19.com/001-00-giris/ İlginizi çekebilecek diğer bölümler: www.7ve19.com/siz-mustafa-kurdoglu-bu-calismayi-inancinizda-gordugunuz-bir-eksiklikten-ve-bu-eksikligin-giderilmesi-sebebiyle-mi-yaptiniz/ www.7ve19.com/0002-nereden-cikti-bu-sayilar-ve-matematik/ www.7ve19.com/0012-onumuzdeki-yillarda-bu-konunun-nasil-gelisecegi-hakkindaki-gorusleriniz-nelerdir/ www.7ve19.com/0020-istemis-oldugunuz-kriterler-sizin-tarafinizdan-olusturulmustur-yani-ulasmak-istediginiz-sonuca-gore-kriteri-siz-uyduruyorsunuz/ Kitap: www.7ve19.com/kitap/ İletişim: Bilim.Felsefe.Din.77@gmail.com Yorumlarınızı beklerim
tayfun mavili
tayfun mavili 8 aylar önce
Bence de çok iyi video soluksuz izledim ayrıca anlatım diliniz müthiş.
Buğra Akbay
Buğra Akbay 8 aylar önce
Rusya muazzam potansiyelini kullanamıyor. Demokrasi adalet ve özgürlük (en önemlisi kapitalizmin temel taşı girişimcilik) batıyı Ruslardan farklı kılan olgular. Yoksa gerçekten her alanda müthiş insanlar yetiştirmişler. Müzikten edebiyattan tutun biyolojiye kadar her alanda... video harika Erdi bey çok özgün bir yeriniz var bunu koruyun
A A
A A 8 aylar önce
Çok güzel bir paylaşım. 23 dakikada işlemci tarihçesi; daha ne olsun. Elbrus'u bilmiyordum. Öğrendim. Teşekkür ederim.
tayfun kurt
tayfun kurt 8 aylar önce
Çok güzel bir video emeğinize sağlık
Erdi Özüağ
Erdi Özüağ 8 aylar önce
Beğenmenize sevindim, çok teşekkür ederim 🙏🏻
Knight Online Hile İhbar
Like
Özkan Önder
Özkan Önder 8 aylar önce
100k ol artik be kral
Recep Doğan
Recep Doğan 8 aylar önce
Teşekkürler abi, ağzına sağlık...👍
abbas tosun
abbas tosun 8 aylar önce
Belgesel kıvamında, çok emek verilmiş başka bir Erdi videosu. Eline emeğine sağlık başkan
ALFA ROMEO TOOLS AND FIX CHANNEL Burhan Çidan
Rusları hafife almamak lazım hem teknolojik hemde hatunları dünyaya kafa tutar 😊
Ferhat Goren
Ferhat Goren 8 aylar önce
Bunları pc işlemcileri ile kıyaslamayın, bunlar salt matematik işlemcidir, mimarileri de farklıdır, saat hızlarının düşüklüğü sizi yanıltmasın işlerini gayet iyi yapar bu işlemciler.
ramazan yesilay
ramazan yesilay 8 aylar önce
Sovyetler birliği olmasaydı hala orta çag teknolojisi mulanıyor olacaktınız
mehmet2247
mehmet2247 8 aylar önce
Video bitiminde facebook'ta paylaşıldı
Z Kutluca
Z Kutluca 8 aylar önce
Hafız coook uzatmışsın uykum geldi 3 dk pes ettim.
Ekim Bir
Ekim Bir 8 aylar önce
✅ teşekkürler
Musa Gürer
Musa Gürer 8 aylar önce
Konu güzel ve düşünülmeli ama şu arakada çalan fon müziğini çok merak ettim nediri bu.
mehmet2247
mehmet2247 8 aylar önce
Nadir bilgilerin olduğu böyle bir Türkçe videoyu ilk kez görüyorum TRvid'da. İnsan seviniyor kendi dilinde bu konular işlendiğinde. Teşekkür ederim.
SERKAN KARAKAYA
SERKAN KARAKAYA 8 aylar önce
Saolasınnnnnnnnn Hocammmmmmmm
Poyraz Oğuz
Poyraz Oğuz 8 aylar önce
abi bu işlemci pubg lite acarmı ona göre alcam cevap yazarsan sevinirrim seviliyossun reiss
Poyraz Oğuz
Poyraz Oğuz 8 aylar önce
abi bu işlemci pubg acarmo one göre alcam cevap yazzarsan seviniriim seviliyosun krall
erol özcevik
erol özcevik 8 aylar önce
Bilgi dolu bir video. Teşekkürler
Ahmet Kiraz
Ahmet Kiraz 8 aylar önce
Teşekkürler
Hasan Yaymaz
Hasan Yaymaz 8 aylar önce
İntro müziğin adını bilen var mı ?
Hasbin ALLAH
Hasbin ALLAH 8 aylar önce
En bilge Teknoloji editörü içerik üretiyor rekabetçisi yorumlarda onu alkişliyor Erdıbey ve Hakkibey sizin rekabetiniz bile başka seviye 👍👍👍👍
gurman.3457 Tunbak
gurman.3457 Tunbak 8 aylar önce
Erdi bey.keske borsa hakkında yatırım için bilgiler verseniz.tam bunun içinsiniz sanki.
Adnan Sayder
Adnan Sayder 8 aylar önce
s400 leri armın microproccessorle rahat çözerdi
Adnan Sayder
Adnan Sayder 8 aylar önce
ama kendi yaptı bunu bizim piyasada iha satılıyor neden yapıyoruz diyen şizofren sıgırlara anlatmak lazım
Orhan TEZ
Orhan TEZ 8 aylar önce
Resmen bir belgesel izledim. Çok güzeldi. Emeğinize sağlık.
Salam Salam
Salam Salam 8 aylar önce
400 defe gülle deysin putine
Zafer Gezen
Zafer Gezen 8 aylar önce
Emeğinize sağlık. Çok güzel bir araştırma ve anlatım olmuş.
Kartal Çakır
Kartal Çakır 8 aylar önce
Emeğine sağlık, gençlere heves verecek türden içerikler ürettiğiniz için tebrik ederim.
Erman Çelik
Erman Çelik 8 aylar önce
Muhteşem.. elinize sağlık.. kalkıp Türkiye'nin işlemcisini nasıl üretiriz diye araştırma yaptırmaya başlatıyor insanı..
Yilmaz Katlanir
Yilmaz Katlanir 8 aylar önce
batılının teknolojisi müslümanları kapitalist kominist sistemle bölme politikası
METE ATILLA
METE ATILLA 8 aylar önce
bu amerikalilar atom bombasini yaparken uzaya cikarken alaman nazi bilim adamlarini kullandi bilgisayar chiplerini gelistirir iken kominist ruslarin bilim adamlarini kullandi savasirken sunni muslimanlari kullandi hepsi ile isi bitince terorist ilan etti simdi de UYGUR TURKLERINI KULLANARAK Cin devletine saldiriyor inanin ki ilerde BIZIM UYGUR TURKLERINE terorist diyecek. konumuz ile ilgisi amerikalilar isine gelirse herseyi kullanirlar. en bariz ornegide ruslarin bilgisaray teknolojisi
memolimetin !
memolimetin ! 8 aylar önce
Bu füzeye gtx 1650 takip gta 5 oynayabilirmiyim
Hakkı Alkan
Hakkı Alkan 8 aylar önce
Çok iyi video olmuş
halil sevengul
halil sevengul 7 aylar önce
İkinizin bir arada olduğu program yaparsanız bizi çok mutlu edersiniz en azından ayda 1 olsa bile en iyi teknoloji programı olur
Isa sağlam
Isa sağlam 7 aylar önce
Maşallahın var abi resmen bilim belgeseli gibi👏👏👏
Erdi Özüağ
Erdi Özüağ 8 aylar önce
Beğenmene sevindim abi, çok teşekkürler 👍🏻
Ekrem Gardiyanoğlu
Ekrem Gardiyanoğlu 8 aylar önce
video çok uzun evet bilgilendirici lakin sıkıyor dakika dörtte ben sıkıldım
isa göcet
isa göcet 8 aylar önce
.
mak
mak 8 aylar önce
Dunyanin en buyuk teknoloji sirketleri Dennis Ritchie dua etsinler anlayan anladi
Personal Jesus
Personal Jesus 8 aylar önce
Erdi Özüağ = Sesli Kitap
Sonraki
Yerli İşlemci ( Mi ?? ) Yapıyoruz?
15:20
I'm quitting my med school
23:27
görünümler 81 217