Karanlık

RUHSATSIZ YİVLİ TÜFEK NASIL ALINIR -1- ( küfür içerir ailenizle izlemeyin)

YİVLİCİ
Abone ol
görünümler 419 256
99% 11 000 1

Spor

katma

 

15 Ara 2020

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 1 970
YİVLİCİ
YİVLİCİ Yıl önce
BU VIDEODA KEYFI UYGULAMALARINDAN BAHSEDIP BANA YAPTIKLARINI ANLATTIGIM,SISLI RUHSAT SUBEDEKI POLIS MUSTAFA CERAN,KENDISINE,ASKERE,POLISE,SAVCIYA,HAKIME,DR LARA HAKARET ETTIGIMI.RUHSATI 13 GUNDE CIKARDIGINI IDDIA EDEREK HAKKIMDA SIKAYETTE BULUNMUŞTUR.HENUZ CEVAP DILEKCEMI VERMEDIM.KENDISININ YAPTIKLARINI BELGELENDIRMEKLE UGRASIYORUM SU AN..GORUN ARKADASLAR DEVLETIN ICINDE NASIL INSANLAR VAR..
YİVLİCİ
YİVLİCİ 21 gün önce
@Feyyaz Hikmet oldu.bunca yapilana ragmen hakim sucludan yana cikip bana para cezasi verdi.istinaftayız.
YİVLİCİ
YİVLİCİ Aylar önce
@Servet sayar Biz 40 lık konteyner bazında satıyoruz.Kaç konteyner lazımdı.
Servet sayar
Servet sayar Aylar önce
@YİVLİCİ siz satıyormusunuz Ruhsatsız silah?
Ali Çelik
Ali Çelik 2 yıl önce
Sonuna kadar katılıyorum size. 15 senedir silahlı olarak çalışıyorum. Hem mp5 hem tabanca taşıdığım halde, kendi evimdeki taşıma ruhsatlı tüfeklerimin ruhsatını yenilerken benden sağlık raporunu devlet hastanesinden istiyor. Aile hekimi yazsa yetiyor aslında. Bana sırf para için devlet hastanesinden aldırıyor ama hayatında silah kullanmamış piskopat adama, hiç muayene yapmadan aile hekimi rapor veriyor. Başıma geldiği için söylüyorum bunları. Tabanca için bulundurma ruhsat almaya gittim evrakları verdim. Köye giderken götürebilirmiyim diye söylüyorum görevli polise, hayır diyor. Araziye yada poligona atışa gidecwğim zaman götürebilirmiyim hayır. Yakalanırsam cezası ne dedim, ruhsatsız silah işlemi görür dedi. O zaman dedim gidip ruhsatsız alayım, 10 defa gezdirsem 1 defa yakalanırım dedim. Öyle daha mantıklı dedi. Demekki öyle yapmak gerekiyor bu memlekette.
İbrahim Tutkun
İbrahim Tutkun 11 aylar önce
Abicim seriyi defalarca büyük keyifle izledim, izliyorum. Sorunları çok güzel toparlayıp ifade etmişsin. Silahsever bir öğretmen olarak, yivsiz av tüfeği için bile doktorda, ruhsat şubede atmadığım takla kalmadı bugüne kadar. Silah dendiği an 3. sınıf vatandaş gözüyle bakıyorlar. Ama ruhsatsız silahlarla şekil peşinde koşanlar, gözünü kırpmadan cana kıyanlar delikanlı muamelesi görüyor. Düzenin değil düzülenin değişmesi lazım.
Sefa Işık
Sefa Işık 2 yıl önce
Allah senden razı olsun Selçuk abi. 2. Bölüm dört gözle bekliyorum.. Ağzına emeğine sağlık. Ülkemizin senin gibi işini en iyi şekilde yapan ve işi konusunda tam bilgi ile donanmış insanlara ihtiyacı var.
Alp Er
Alp Er Yıl önce
Hocam ağzına sağlık. Aylardır bu rezillikle uğraşıyoruz. Tam da dediğin gibi tüm evraklarımız tam, memurun keyfiyle uğraşıyoruz.
Mustafa C
Mustafa C 2 yıl önce
Prompter a bakmadan konuşabilmenizi takdir ettim. İçten ve samimi olmuş. Bu zamanda bu kadar kelime ile cümle kurup düşündüklerini açık net şekilde ifade edebilen pek kalmadı. Umarım hislerinizi bu dilde ifade ettiğiniz için başınıza hoş olmayan bir başka sorun daha açılmaz.
Ferhat Koklu
Ferhat Koklu Yıl önce
Abi diline yüreğine sağlık konu ile alakalı olmaklığın ötesinde resmi prosüdür sisteminin insanlarla olan cebelleşmesini tam şekli ile ifade etmişsiniz,teşekkürler....
AirgunNigth
AirgunNigth 2 yıl önce
Abi senin bu videolarını meclisin ortasında dev ekranda bütün millet vekilleri ve bakanlar kurulunda izletmek lazım belki o zaman yanlış yaptıklarının farkına varırlar. Ağzına sağlık.
Sabri Can
Sabri Can Yıl önce
@YİVLİCİ çok haklısın abı kjasfglhagfasghdlsjhag
Sercan Yılmaz
Sercan Yılmaz Yıl önce
Dediğin gibi olsa nolur biliyormusun Bir birlerine bakıp pişkin pişkin gülerek Ne güzel yapmışız acaba vergilere zam isteyip Bir kaç evrak daha mı istesek derler Yani anlican aga o dediğin olmasın
ercument avsar
ercument avsar 2 yıl önce
Milletvekillerini akliyorsun.sanki haberleri yokmuş gibi,saflarmis gibi.her engeli bilerek koyuyorlar.
YİVLİCİ
YİVLİCİ 2 yıl önce
Bile bile yapiyorlar.hepsi şeytan gibi.
selçuk öztürk
selçuk öztürk 2 yıl önce
30 yıllık avcıyım olayı böyle güzel ifade edeni görmedim.
Alirıza Toros
Alirıza Toros 2 yıl önce
Helal olsun çok doğru silah 6 bin tl ataturkua vergisi 7 bin tl bu nasil iş adamın hevesini kursağında birakir
Alper Tunga
Alper Tunga 2 yıl önce
Arkadaş avcılıkla ilgisi olmayan adama bile yarım saatlik videoyu izlettin ya, helal olsun sana.
Aykut Yürken
Aykut Yürken Yıl önce
Harbi ya denk geldi çıkamıyorum
MUHAMMED BİN CABBAR
@İstanbul'un Sesi güzel tespit
İstanbul'un Sesi
İstanbul'un Sesi 2 yıl önce
Ya nasıl bir profil resmin var
Berkay Alp Erdoğan Öz
Bence silah ruhsatı için şunlar olmalı : 1-) Psikoloji sağlık raporu 2-) Göz raporu 3-) Adli sicil kaydı 4-) kişinin genel hayatı 5-) Silah harç parası 1.000 TL 6-) Son olarak sürekli gereksiz ücret vermemek ve gereksiz eziyet vermemek Bulundurma olarak tabiki tabanca veya tüfek farketmez
Mesut Yılmaz
Mesut Yılmaz 2 yıl önce
Bizim gibi silah severlerin sorunu ancak bukadar güzel anlatılır azınıza emeğinize saglık umarım birileri bu sesi duyar
ERDoĞaN
ERDoĞaN Yıl önce
Öncelikle Açık sözlülüğünden dolayı seni tebrik ediyorum👏👏👏👏👏,Tam olarak duygularimizi ve düsüncelerimizi aktarmişsin abi Helal olsun , Bize yani Türk halkına dayatmak istedikleride bu zaten bıktırma ve bezdirme bunlar birşey sahibi olmasınlar oluyorsada zengindirler ve Parasını misli misli versinler çünkü kendilerin bakış açısında bu gibi şeyler ihtiyaç değil lüks onun için Tüm herşeyin vergileri bukadar artti ülkede halk hiçbirseye layık değil kendilerin gözünde..... Vergi değıl Harç değil Haraç
Seyfettin Akyuz
Seyfettin Akyuz 2 yıl önce
Abi senin bu ülkenin başına gelmen gerek. Senin gibi bir avuç yürekli insanlara bu ülkenin ihtiyacı var
orhan cansu
orhan cansu 2 yıl önce
Emeğinize sağlık.. Bazı şeyleri ben de anlamakta zorluk çekiyorum. Bir zamanlar her Türk vatandaşı gibi askerlik görevimi yapmak istedim. Doktor muayenesinde sağlam olup olmadığımız soruldu. Teslim olduğum Şırnaktaki birliğimde hafif ağır, biksi, g3, roketatar, bomba atar, sayısız mühimmat bana teslim edildi. Şimdi a yivsiz bir av tüfeğini almak için uğraştığımız formaliteye bak...
Abdurrahman ÇELEBİ
Normalde kimse 35 dakika video izlemez , ama bu gerçekleri 135 dakika da olsa video'yu açan Herkes pür dikkat izler , dinler . Tek kelime ile . Helâl 👏👏👏👏👏 (Ayakta alkışlıyorum)
Cumali Akkaya
Cumali Akkaya 2 yıl önce
Tam anlamıyla içindeki düşünceyi dökmüşsünüz ağzınıza sağlık. Açık sözlü ve net konuşmanız mükemmel
Ozer Korkmaz
Ozer Korkmaz 2 yıl önce
Adamsın ... Özellikle testle ilgili söylemlerini ayakta alkışlıyorum..... Bitmedi bitmez içimizdeki din, devlet, millet, aile düşmanları ...
HER TELDEN SEYYAH
HER TELDEN SEYYAH 2 yıl önce
Kardeşim videoyu seyrederken hep gülerek seyrettim nedeni de hep bu saçmalıkları ve aptallıkları doğal olarak anlattığın için!!!. O kadar güzel anlatıyorsun ki ağzına sağlık 🙏. Bu ülkede, milyonlarca resmi problemden sadece birini dile getirmişsin!!!. Bir sorun ancak bu kadar net ve açık yüreklilik ile dile getirilebilir, kutluyorum sizi 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏. Ayrıca sizi tanımak isterdim. İnsanları bozan ana unsur, sistemdir!!!. Esen kalın.
Kudret Bc
Kudret Bc 2 yıl önce
Özellikle bir silah sevgisi yüzünden ömrü o kapılarda geçen bizim gibiler için çok güzel video. Elinize sağlık. Keşke şu husustan da bahsetseydiniz: Kalantorun 5 milyar vergi borcu varsa, 4 milyonluk Ferrariyi sorgusuz sualsiz alabiliyor. Gariban Mehmet 2 bin TL borcu varsa 500 liralık tüfeği alamıyor.
YİVLİCİ
YİVLİCİ 2 yıl önce
Bunu soyleyelim.cok haklisiniz.
administmrt
administmrt 2 yıl önce
Ağzına diline sağlık abim ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi. Bu ülkede olabilecek en zor hobiye sahibiz.
alper aygun
alper aygun 2 yıl önce
Selçuk bey göründüğü gibi adam bir insan , Allah onu sevdiklerinden ayırmasın.
Alpin
Alpin 6 aylar önce
Ağzınıza sağlık o kadar detaylı bir şekilde çarpık sistemi anlatmışsınız ki bayıldım.Ötv mtv gibi sadece bizde olan vergilere de benm isyanım var!
Sezer Bektas
Sezer Bektas 2 yıl önce
Merhaba 30 senelik avcıyım bu sezon şeker tansiyon kalp hastası olduğum için silah ruhsat ı alamadım sesimiz oldun teşekkürle muhatap alacak kimse yok 15 sene kulüp yöneticiliği yaptım kurs hakkında anlatıklarınıza gerçekten katılıyorum her şey düzmece valla bende alıcam ruhsatsız bir tüfek ister bohcacı desinler ister kaçakcı senede vurduğumuz 3,,5 tavşan 3,,5 domuz bizimkisi muhabbet ateşin başında çay çorba gidicem abi gidemezsem olmaz hastayım sülâlem avcı
kadir ayas
kadir ayas 2 yıl önce
Abi seni ilk defa izledim allah yardımını eksik etmesin, umarım başını ağrıtmazlar bu videodan. Sistem eleştirine bayıldım çok samimi bi insanmışsın selam ve sevgilerle.
Dincer Diren
Dincer Diren 2 yıl önce
senin ağzına sağlık be usta. tam olarak benim çekeceğim videoyu çekmişsin. 1.5 aydır uğraşıyorum ve tam olarak bunları yaşadım yaşıyorum. sana helal olsun. ağzına sağlık. anlattığın herşey, mecazi metafor olduğu için, bunu bir kaçakçılık teşvik videosu olmadığını düşünüyorum. bu iğneleyici ykalaşımınız umarım , yetkililer tarafından doğru düzgün anlaşılır ve gerekli düzeltici uygulamalar biran önce hayata geçer. gerçekten devletimizin çalışan bazı memurları, işlerini bilerek veya farkında olmadan, çok daha büyük zararlara yol açıyorlar. ne yazık... bu arada videonun her saniyesini izledim. ortopedi kontrolünün de bir anlamı amacı var ( doğru yapıldığında) .düşün ki, parmak eksiği veya fiziksel el kavraması problemli bir birey tüfek almak istiyor olsun. kontrolsüz tüfek-tetik tehlikesine karşı yapılan basit kontroller de var ortopedist onayını almaya ihtiyac duyulan. ama daha oraya çok uzağız. ona gelene kadar... :D
Hüseyin Keskin
Hüseyin Keskin 2 yıl önce
Gönüllere merhem olmuşsun be abim. Helal olsun sana.
aykut onar
aykut onar 2 yıl önce
Nefesine sağlık abi içimizden geçen kelimeleri sarf etmişsin tebrikler
Recep Aras
Recep Aras Yıl önce
Abi seni tüm türkiye izlemeli abi yaşadığımızı bütün detaylarıyla anlattın silah için değil genel sorunları anlattın helal olsun
Jesse James
Jesse James 2 yıl önce
üstadım emeğinize sağlık yüreğinize emeğinize sağlık.. sağolun var olun.. çok şükür sesimizi siz gibi güzel insanlar sayesinde duyurabiliyoruz.
mahmut yesil
mahmut yesil 2 yıl önce
34 yıllık av teskeresi var teskere süresi bittikten sonra bir daha çevremde kurs bulamadım başka şehirlerde vardı vakit bulamadım çalışan insan olduğumdan , dağları gezmeyi çok severdim amacım avcılık da değil işimden olurum diye bir daha ava çıkamadım o gün bu gündür silahı bir daha elime almadım küstürdüler zaten av ruhsatini alıken çok zorluk çıkardılar izmirden konyaya defalarca gittim geldim daha çok var da bu kadar yeter ağzına yüreğine sağlık..!
bulent ulu
bulent ulu 2 yıl önce
Abi az bile küfretmişsin. her konudaki benzer adaletsizlik ve hukuksuzluklar insani bıktırıyor gerçekten. Bu millet bunu haketmiyor. Muz cumhuriyetinden kötü durumdayız.
ibrahim Bey
ibrahim Bey 2 yıl önce
Üstad bahsettiğim her konuda çok haklısın maalesef anlamsız bürokrasi ve ücretler insanları yasal olmayan yollara itiyor, bütün bu saçmalıkları açık yüreklilikle dile geçirdiğin için tebrikler.
Mehmet Hasan Bozkurt
Üstadım avcı değilm ama karadenizli bir silah aşığı olarak videonuzu sonuna kadar izledim. Sistem hakkında söylediklerinize baştan sona katılıyorum. Ağzınıza emeğinize sağlık..
Sinan
Sinan 2 yıl önce
Herkesin sölemek isteyip haykırmak istediği ne varsa sölemişsin abi azına sağlık inşallah yetkili birileri görür duyarda vatandaşının sıkıntısını derdini anlar inşallah. 👏👏
mehmet fayik Unal
Senin bu videonu devamlı izliyorum. Çok doğru konuşuyorsun. Yerden göğe kadar haklısın. Bende Av tüfeği alacağım. Bunun için sağlık oçağımdaki doktorumu değiştirdim. Bir emekli memur olarak tarifine uyan çok memur gördüm. Fakat ben hiç bir vatandaşa 41 yıl içinde hiç bir zorluk çıkarmadım. Üstelik çok pratik kolaylıklar gösterdim. Hiç bir karşılık beklemeden vatandaşların her türlü dilekçelerini yazdım. Mudanya ve Gemlik tede çalıştım. Devlet bizden fazla vergi almış şimdi ödemiyor. Bir çalışan mahkemeyi kazandığı halde alamıyor. Hakimler devletten korktukları için dosyamız bekletiyor karar veremiyorlar. Bazı hakimler veriyor. Senin gibi bende küfür ediyorum... Seni tebrik ederim..
engin canpolat
engin canpolat 2 yıl önce
selçuk abi anlattıgın konulardan herhangi birisi ile ilgili tam olarak anlatımında olduğu şekilde anısı olmayan bir avcı olmadığına yemin edebilirim ama ispatlayamam tercuman oldun şahsi fikrim sen ve senin gibi bu sektörü iş edinmiş hayatını adamış avcılıga atışa gönül vermış abilerımız dernek başkanlarımız ve federasyonların önümüzü alması gerektığını dusunuyorum başka türlü avcıların sesini duyurması çok zor olacaktır sosyal medyada ne kadar aktif olsakta avcıların buyuk kısmı köy belde insanı oldugundan aktif bir oluşuma dahil olamamaktadır umarım ki evrak zorlukları sistem ve özellikle kurumlar arasında çatışma bir gün çözülür anlatımın için teşekkürler
Abdullah Anlagan
Abdullah Anlagan 2 yıl önce
Adamsinnn adammmm ellerinden operimmm bu ulkede her kesim senin gibi olsaaa bu ulkede yolsuzluk ugursuzluk kalmaz yuregine emegine saglikk abi....
Mert Kalkay
Mert Kalkay 2 yıl önce
Yıllardır heves ettiğim atıcılık sporu için silah almaya karar verdim. Belirtilen şartlardan birisi sağlık raporu. İyi hoş aile hekimi veriyor diye gittik, doktorumuz silah karşıtı çıkmaz mı yok efendim vermem hasteneye gidiceksin. Pandemi dönemi gitmek istemediğim için aile hekimi değiştirdim vee yine aynı sonuç. İnat ettik bikere alıcaz o tüfeği, devlet hastanesinden tam 15 gün sonraya randevu aldım. Ogün geldi çattı , birde ne duyayım 100 tl muayene ücreti. Eh artık inat ettik verdik, sonra benden 97 tane cümle kurmamı istediler boş bir kağıda. Neymiş efendim piskolojimi kontrol ediceklermiş iyi tamam hoş kurduk. Demez mi bugün bunları değerlendircez yarın randevu veriyorum size 550 tane soru doldurmanız gerek. Duurrr daha bitmedi 550 soru çözüldü , bide 20-25 tane doktor sorusu silahı napcaksın ava mı gidicen şunumu yapcan bunumu yapcan.Neyse hadi sen yukarı git onayladık soruları dendi. Çıktık piskiyatrist de sorgulamazmı yok silahı napcan şöyle böyle hakikaten ölüm.Gerçekten piskolojim bozuldu, diğer evrakları tamamlarken başıma gelenleri saymıyorum bile. Sonunda aldık raporu fakat kızdığım şey her yivsiz av tüfeği alan vatandaşa bunlar uygulanmıyor sırf bi aile hekimi doktoru gıcık oldu diye 2 günüm rapora gitti. ( işyerinden izin al git gel vs.)
Erdal Bulut
Erdal Bulut 2 yıl önce
Sana helal olsun. Herkes senin gibi yürekli olsa hep beraber bu düzene dur desek.
Doğan ONGUN
Doğan ONGUN 2 aylar önce
Ağzına sağlık türkiyenin ve tür insanını çok güzel anlattın.baştan aşağı sıkıntı her yerde her noktada.
a.kayahan34 kayahan
halimize tercüman oldunuz. teşekkürler
Enes Deliktaş
Enes Deliktaş 2 yıl önce
Ağzınıza Sağlık "Suçu silah işlemez " Psikolojisi iyi ve belli eğitim kursları almak koşulu ile silaha materyal ruhsatı değil Şahısa ehliyet verilmeli ve kaçaklara ağır yaptırım olmalı ama olmuyor. Zaten ruhsatı da almak için zengin olmak gerekiyor Çünkü zenginler ve bürokratlar suç işlemez. ÇOK SAÇMA.
MUHAMMED BİN CABBAR
Helal olsun sana abim dertlerimizi dile getirdin allah razı olsun.
benim adım belinay
benim adım belinay 2 yıl önce
Abicim ellerinden öperim bir insan bu kadar mı gerçekleri anlatır ❤❤❤❤
Deniz Pektas
Deniz Pektas 2 yıl önce
Öncelikle vidyonuzu ve konuşmanızı tebrik ederim çünkü haklı ve yerli bir eleştiri olmuş. Ne yazık ki türk halkını silahsızlaştırma ve daha ötesinde eğitiminide elinden alarak cahil bırakma, ekonomisini ve ahlakını da bozguna uğratmak için sistemi yönetenler ellerinden geleni yapıyor. Kaçakçılığa ve illegale yönelincede verilen paralar teröre gidiyor. Özellikle silah konusunda... Kanunu da değiştirseniz, devletin hükümetini ve tüm memurlarını da değiştirseniz, milleti nasıl değiştireceksiniz? Herşey o kadar çökmüş ki. İnsanlar çarpık, sistemde çarpık işliyor ne yazık ki.
veyspit
veyspit 2 yıl önce
O değilde nasıl bu kadar rahat konuşuyorsun reyis yav hayran kaldım. Ya sağlam tanıdığın var ya da emekli bordo berelisin:))
The World İs Yours
Cesaretli olmak yeterli
Hakan YILMAZ
Hakan YILMAZ 2 yıl önce
Hocam çok hüzel anlatmışsınız ağzınıza yüreğinize sağlık hayırlı işler dilerim
Mümin Bozduman
Mümin Bozduman 2 yıl önce
Bu vidyodan ve aynen yaşadığımdan ötürü söyleyebilirim ki herhangi bi ab ülkesinde subay olmak Türkiye de silah almaktan kolay Ağzına sağlık abi kimse bu kadar iyi anlatamazdi derdimizi👋
Hüseyin Altaş
Hüseyin Altaş Yıl önce
Avcılığa karşıyım, duygusallıkdan değil, tanıdığım bütün avcıların açgözlü ve tamahkar olmasından, bu işi ticari görmesinden ve ne kadar çok hayvan vurursa o kadar büyük avcı hissetmesinden. Otomatik silahla ördeğe ardı ardına atmasından, bir attın vuramadın hadi 2yide anlarım ama gerisi nedir arkadaş. Buna rağmen bu videoyu bana izlettin tebrikler. Bu arada o soruya verdiğin tepkiye aynen katılıyorum. Başarılar...
Osmanali yılmaz
Osmanali yılmaz 2 yıl önce
açık sözlü olmanızı takdire şayan evet gerçekler bu malsef ki insanlar sömürülmeye bu ülke tarafanından mahkum ee hall böyle olunca ne yapacak avcı olan ve olacak olan kardeşlerimiz mecburiyetten kaçak yollara baş vurmak zorun da kalıyor...türkiyedeki tüm avcıların adına konuşmuş olduğunuz için tüm avcı arkadaşlar adına size teşekkür ederim
İdris Tanrıverdi
İdris Tanrıverdi 2 yıl önce
Vallaha helal olsun abi yürekten katılıyorum kitabın ortasından konuşuyorsun çok teşekkür ederim senin gibi duyarlı insanlara bu ülkenin ihtiyacı var abi
Dağ Adamı Dağ Adamı
Ya abi yemin ediyorum duygularımıza tercüman oldun. Allah senden razı olsun
neyzen5885 neyzen5885
abi seni tanımıyorum ilk defa burda izledim. helal olsun sana. bu yolda giden eziyet çwkwnlerin tercümanı olmuşsun.
Mustafa Arslan
Mustafa Arslan Yıl önce
Ağızına sağlık olsun be abi güzel konuşmasında anlayan kim türkiyede seni anlayacak adam yok
Oğuz Batmaz
Oğuz Batmaz 2 yıl önce
Video’yu izlediğimde Amerika’da yaşadığım için ne kadar şanslı olduğumu hatırladım Tanrı’m yardımcınız olsun avcı ve silah sever arkadaşlar
Kenan Mutluturk
Kenan Mutluturk 2 yıl önce
@Can Ahmet S. Her eyalette alım satım serbest ancak bazı gıcık eyaletlerde her silah için maksimum 10 mermilik şarjör kısıtlaması ve taşıma bulundurma yasalarında farklılık var. Ha ama şu kesin silah farketmeksizin boş olarak aracın bagajında taşımak tüm eyaletlerde serbest. Gizli taşıma ruhsatı var adı üstünde vücut üzerinde taşıma ruhsatı talep eden her eyalet için ayrı ayrı alınması gerekiyor. Bazı eyaletlerde bu ruhsata gerek olmadanda vücut üzerinde taşıma serbest. Tüm ruhsatlar hayatta bir defa alınır, ruhsat insana verilir. Her silah için ayrı ayrı ruhsat yok. 18 yaşını geçmiş, sabıkası olmayan her ABD vatandaşı veya greencard(oturma ve çalışma izni) sahibi piyade tüfeği, kesin nişancı tüfeği bile alabilir. Bu bazı eyaletlerde olan 10 mermilik şarjör yasağıda şöyle, gidip bu yasak olmayan eyaletten isterseniz 200’lük, 100’lük şarjör alın getirin bu serbest. Yasalardaki eksiklik bu bazı eyaletlerde bu saçma şarjör kısıtlaması ve silah alırken sabıka hariç bir test yapılmaması. Yani en azından psikolojik test yapılması gerekli.
Can Ahmet S.
Can Ahmet S. 2 yıl önce
@ibrahim vural Tabanca çoğu eyalette yasak diye biliyorum
ibrahim vural
ibrahim vural 2 yıl önce
Amerika 'da birçok eyalette silah dükkanına gidip form doldurarak istediğin tabancayı ve yivli yivsiz fark etmez tüfeği alabilirsin eğer sicilin temiz ise ha bazı eyaletlerde prosedür ufak tefek farklılık gösterebilir ama her eyalette hemen hemen aynıdır!
Mustafa Kilinc
Mustafa Kilinc 2 yıl önce
Abi sen ne yaptın. Silah severlerin bütün sıkıntılarını dobra dobra korkusuzca dile getirmişsin. Valla kralsın
Uygar Ulus
Uygar Ulus Yıl önce
İşte bu adam işte gerçek vatandaş sesi helal olsun abime
Ömer Akbulut
Ömer Akbulut 2 yıl önce
Ağzına yüreğine sağlık ( kıyamet alametlerinden) işlerinin ehli olmayan asalaklara görev verilirse olacağı bu Allah türk milletini egosunu tatmin edememiş memurlardan korusun
Oğuzhan Aydın
Oğuzhan Aydın 2 yıl önce
Abi senni tebrik ediyorum , bire bir içimizdekileri dökmüşsün , Ellerinden öpüyorum Saygılar 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
mmkghost
mmkghost 3 aylar önce
Silahlarla alakam yok ama durup dururken adamın fanı oldum. O kadar haklı ki anlatamam. Ayrıca süper adammış, kültürlü, Atatürkçü-vatansever kral adam. Allah yolunu açık etsin abicim. Çok saygılar, sevgiler.
TURGUT İLYASOĞLU
TURGUT İLYASOĞLU 2 yıl önce
Vatandaş mağdur böyle bir vergi sistemi olmaz. 2020 yılı itibariyle 7.000 TL. Yivli Tüfek Taşıma Harçı olmaz. Gerçekten vatandaşı suça teşvik ediyorlar. Selçuk abim bunu halk dili ile net bir şekilde anlatmış.
Ufuk Dal
Ufuk Dal 2 yıl önce
Ağzına yüreğine sağlık usta bütün duygularımıza tercüman oldun iyiki varsın
Erkan Barut
Erkan Barut 2 yıl önce
daha güzel anlatılamazdi ağzınıza sağlık 🙏👌
Erol EKE
Erol EKE 2 yıl önce
Helal Olsun abi sana ya içimizdekilere tercüman olmuşsun helal olsun 👏🏻
Yüksel SARAÇ
Yüksel SARAÇ 2 yıl önce
Yaa bu kadar mı doğru olur. Helal olsun çok doğru söylemişsiniz. İnşallah bir duyan da olur.
hanefi istif
hanefi istif 2 yıl önce
Aynı kafadanız
Hasan Yucel
Hasan Yucel 2 yıl önce
Đevlet duymaz
Fevzi SÖZGE
Fevzi SÖZGE 2 yıl önce
Selçuk abi teşekkür ederim. Anlatım ile başından gecen resmi prosedürü çok güzel anlatıyorsun. Harikasın abi
Recep Şahin
Recep Şahin 2 yıl önce
Bu işlerin başına senin gibi düşünen adamlar lazım anlamaz onlar usta ama biz seni anlıyoruz ağzına yüreğine sağlık allah senden razı olsun diyicek kelime bırakmadın
Gökhan Taş
Gökhan Taş 2 yıl önce
Bravo abim duygularımıza tercüman oldun.👏👏👏👏
Gelecek mutlaka gelecek
😡 bu sistemin günümüz şartları gereği sil baştan yazılması lazım helalolsun abimize 👍👏👏
Gökhan Kaptan
Gökhan Kaptan Yıl önce
Hem vallahi hem billahi başıma geldi, şükür akli melekelerimde psikolojik durumumda hiçbir sıkıntı olmamasına ragmen geçemedim sınavdan. 15 ay silah altında hucum yeleğimde 4 jarjör tüfek üzerinde takılı olmakla beraber toplamda 5 jarjör mermiyle g3 eşliğinde nöbette tuttum, dış gorevde sehir içi sehir dısında gorevde aldım, ama Bi silahlı guvenlik sertifikası için saglık raparu alamadım, vermediler. Allah nasıl biliyorsa oyle yapsın bunları. Helal olsun abi Allah ta razı olsun cok guzel Bi noktaya nufuz etmişsin.
Kadir Akdin
Kadir Akdin 2 yıl önce
Helal olsun abi anlattiklarinin hepsine katılıyorum umarım sonunda bu kötü sistemi düzeltirler.
Barış Fener
Barış Fener 2 yıl önce
Ne kadar haklısın be abi ağzına sağlık benim doğuştan sol kulağım duymuyor askere de almadılar tüfek ruhsatı için sağlık raporu da çıkmıyor ne yapayım seviyorum hevesim var merakım var Allah vergisi kulağım duymuyor diye neden birçok şeyden mahrum bırakılıyor daha nelerden mahrum edildim işe güce giremiyorum iş güvenliği yasasına göre sesli ortamda fabrikada birçok yerde çalışamıyorum gidiyorum nerede boktan yer var mecbur oraya başlıyorum kurumsallık la alakası olmayan e verin bana bir engelli raporu diyorum yok yüzde 12 veriyor tek kulağa oda engelli sayılmıyor yüzde 40 olması lazım vs vs hislerime tercüman oldun abi ağzına sağlık
Haşim PEKMEZCİ
Haşim PEKMEZCİ 2 yıl önce
Abi ağzına sağlık. Herkesin ortak derdini dile getirmişsin helal olsun
Bayram Arikan
Bayram Arikan 2 yıl önce
Abim cansın sonuna kadar katılıyorum ve yetkililer bizim gibi düzgün olan vatandaşlarını yoldan çıkmaları için çabalıyor
Kavrazoto
Kavrazoto 2 yıl önce
Ustam çok mükemmel anlattın, devlet işindekiler hiç T almıyor kimseyi.
m. ali
m. ali 2 yıl önce
söylediklerin o kadar doğru ki abi senin gibi bilinçli insanların görüşü alınıp düzenlenmeli bunlar
ardaa gomer
ardaa gomer 2 yıl önce
Agzina yuregine saglik abi duygularima tercuman olmusun
Alfa Beta
Alfa Beta Yıl önce
Ağabey sen anlatırken gidip yapmış gibi bunaldım yemin ederim, şu yivli silah ( tüfek - tabanca ) alma ve taşıma mevzuuatı ve ve bu mevzuatı işleten yapıların ivedi iptal ve ıslah edilip pratiklik kazandırılması şart artık, zira sistem t ı k a n d ı ... Teşekkürler Ağabey.
figure9182
figure9182 2 yıl önce
Daha 5. dakikada abone oldum . Kah güldüm , kah üzüldüm anlattıklarınıza . Rahmetli Aziz Nesin ' in kitaplarındaki her şey yaşanıyor ne yazık ki halen . CESUR ve çok doğru yorumlarınız için teşekkürler
Onur Kaya
Onur Kaya 2 yıl önce
Helal olsun şu anlattıklarının hepsine katılıyorum üstelik bu anlattıkların sadece avcılıkla değil sistemin genel olarak milletinin ,özelliklede düşük bütçeli milletinin üzerindeki uyguladığı protokol tam olarak bu ..
ERKAN ÇETİN
ERKAN ÇETİN 2 yıl önce
abi. doğruları anlattığım için teşekkürler. 10 numara bı anlatım olmuş.
Hasan Gönültaş
Hasan Gönültaş 2 yıl önce
Körün avda ne işi var diyince gece gece kahkaha attım 😂😂😂😂😂😂
Mehmet Önal Karakaya
Çok iyi ya. Harbiden körün ne işi var avda?
Çılgınca bir Macer
Hocam şu silaha özel ruhsat olayı kalksa da kişiye ehliyet verilse aynı araç ehliyeti gibi. Aldığımız silahlar ona işlense 5 yıl gibi bir süresi olmasa bir sınav yapsalar silah güvenliği ile ilgili aynı teksastaki gibi mükemmel olmaz mı . Birde gereksiz şeyler var uğraştırıldığımız vergi borcuyla ne alakası var silah almanın, Onun dışındaki bir sürü şeyi de devlet biliyor zaten neden bizden kağıt istiyor ki . O silah emiyeti sınavına girelim birde doktora gidelim psikaytr ve nöroloji bitsin işmiz. Bir daha silah almak istersek de direk av bayiine gidip ehliyetimize işletelim. Yok satın alma belgesiymiş bilmem ne çok gereksiz konular ben bütün işlerim hazır olsun sadece silah alması kalsın istiyorum ama illa satın alma belgesi çıkartıp da silah almak zorundayım. Aynı şekilde hocam avcılık kursu da olsun ama atış yaptırsın anlatsın kursta , pul olayı kalksın, Avcılık kursuna giden sınavı geçen kişilere verilsin avcılık belgesi ve kişi bu belgeyle avlanabilsin. Yıllık ücreti olsun 300 tl o da avlanacağı zaman ödesin kişi o parayı sürekli ödemek zorunda olmasın.
Baris Yildirim
Baris Yildirim 2 yıl önce
Böyle adamlar az kaldı dürüst çok az bu ülkede
Ugur Kuru
Ugur Kuru 2 yıl önce
O kadar haklısın ki abi şu videoyu yetkili kurumlar iyice izleyip muhakeme yapmaları lazım
Mustafa Akın
Mustafa Akın 2 yıl önce
Yetkili kurumlarda insan mı var sanıyorsun. Bu ülkeyi sistem robotları yönetiyor.
Aydoğdu Türkmen
Aydoğdu Türkmen 2 yıl önce
Agzina saglik hocam anlattiklarinin hepsi doğru
Serdar Arslan
Serdar Arslan 2 yıl önce
Adamsın... Zaten bildiğimiz malum şeyleri dinlerken ağlanacak halimize güldüm.
Ebubekir Elci
Ebubekir Elci 2 yıl önce
Duygularımıza tercüman olsun, adamdın Selçuk Abi
Süleyman Acar
Süleyman Acar 2 yıl önce
Abi bizim duygularımızı paylaştın ağzına sağlık yürüyine sağlık dışarda böyle bişey yok Almanya Amerika da valla bıktık billaha bıktık yeter artık 👏👏👏👏
Yusuf Dogru
Yusuf Dogru 2 yıl önce
Allah senden razi olsun ülkemizin butun durumu aslinda bu
Coşkun Arabacıoğulları
Agzına saglık bu milletin duygularına tercüman oldun.
GameX-Hakan
GameX-Hakan Yıl önce
Bu Problem Ancak Bu kadar Doğru ve Net Anlatılır Düzelir Umuduyla Eyvallah Kralsın.
Resul Yuce
Resul Yuce Yıl önce
bukadar saf ve gerçekçi bir anlatım video olamaz ağzına emeğine sağlık allah razı olsun
buğra balcı
buğra balcı 2 yıl önce
Abi helal olsun ağzına yüreğine sağlık çok güzel video çekmişsin belki ailesini savunmak için alacak adam ama haraca parası yetmiyor Kaçak alıyor tez zamanda düzelmesi dileğiyle (zor ama hayırlısı)
Osman Güven
Osman Güven 2 yıl önce
Ağzına sağlık abi , bu 6136 ve keyfi uygulamalar olduğu sürece kaçak silah bitmez.
G i G O
G i G O 2 yıl önce
Abi youtubede gezerken rasgele karşıma çıktı videon,nedir neyin nesidir 1dak. bakıyım derken bıkmadan usanmadan 35dak izledim ve şu anlattıkların film şeridi gibi geçti önümden bizzat yaşayan olarak,ağzına sağlık abi saygılar
Sinan küççük
Sinan küççük 2 yıl önce
Ağzına yüreğine sağlık.Hepimizin düşüncelerine tercüman oldun.
Brhn D
Brhn D Yıl önce
Yanlış söylediğiniz bir kelime yok hislerimize tercüman oldunuz
ducak87
ducak87 2 yıl önce
İkinci bölümü merakla bekliyoruz hocam
Taner Bulut
Taner Bulut 2 yıl önce
Bilinen acı gerçekleri yüreklilikle dile getirmişsin. Ağzına ve yüreğine sağlık. Ancaak iyi bir kaç tane ceza avukatı bul acilen. Kral çıplak demek suç oldu artık....!
Sonraki
LACKADAISY (Pilot)
27:35
görünümler 2 928 617
ACİL DURUM ÇAĞRISI..
12:07
görünümler 5 100
ATICILIKTA TEMEL PRENSIPLER-2
16:09
مهارة مستحيلة!!🤯🔥
0:31
görünümler 30 937 057