Karanlık

RUHSATLI SİLAHA POLİGON EZİYETİ VE ÇÖZÜM ÖNERİSİ 

TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
görünümler 83 B
99% 1 400 1

Merhaba arkadaşlar ;
Bulundurma ruhsatlı silah sahibi bir vatandaş olarak dilim döndüğünce poligon sıkıntısını anlatıp çözüm önerisi sundum. Benimle aynı fikirde olan arkadaşlar, videonun yayılmasında yardımcı olursanız sevinirim.
İyi seyirler..
#icisleribakanligi
#silahruhsatı
#poligon

Nasıl Yapılır ve Stil

katma

 

26 Şub 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 433   
Kaan Çakır
Kaan Çakır 10 aylar önce
Öncelikle ferhat bey'e açıklamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu arada bütün çektiğimiz eziyetlere rağmen, 3300 lira ruhsat parası, 400 lira sağlık raporu, 100 lira kart parası bunun dışında emniyet personelinin 1-2 ay evrak işlerini halledip mke den satın almayı onaylaması, bunlar yetmiyormuş gibi poligona gitmek için 2 3 kere yol izni alınması.. Hadi bunları yaptık diyelim, poligon kendi mermimizle atış başı 5 liraya atış yaptırıyor. Kendi tabancaları ile 10 lira? Biz sadece 5 lira kar etmek için mi aldık bu ruhsatı? Nerede bize avantajı? Millet torpidoda kaçak silahla gezip maganda ve tehditkar hareketlerde bulunuyor, biz paramız ve yasalar ile rezil oluyoruz.. Yaklaşık 2 hafta sonra bu işlemleri bende yaşayacağım ama inanın hevesim kırıldı. Böyle sistem olmaz olsun.
ibrahim vural
ibrahim vural 4 aylar önce
Kaan Bey geçen yılki harç ücretlerini de arıyoruz artık ruhsat haçlarına korkunç zam geldiği Bulundurma ruhsatı 7.390 küsür, taşıma ruhsatı harcı da 23 bin küsür Lira oldu. Bir insan bulundurma ruhsatlı tabanca almak istiyorsa ruhsat harcı, sağlık raporu parası alacağı tabanca ve mermilerin parası bir de Ankara ya da İstanbul dışında bir yerde ikamet ediyorsanız bu şehirlerden birine gitmek için gidiş dönüş yol parası derken toplamda en az 16.000 ile 20.000 TL arasında bütçe ayırmak gerekiyor! Sanki insanlara gidin yasadışı silah alın dercesine hem maddi hem bürokratik hem de zaman acısından eziyet çektiriyorlar. Sonra da ruhsatsız silah neden çok satılıyor diyorlar haydi kötü niyetli insanlar ruhsatlı silah zaten almazlar hal böyle olunca iyi niyetli insanlar da uğraşmamak için yasadışı yollara başvurabiliyor.
Kaan Çakır
Kaan Çakır 4 aylar önce
@ibrahim vural hocam son durumun farkındayım, maalesef şuan için en mantıklısı tabanca dışında yarı otomatik yivsiz bir tüfek derim. Derya mk-12, armsan rs-s1 gibi tüfekler kafa ağrıtmaz keyif verir.. En azından devlete para sökülmeyiz. Tabi tabanca keyfi ayrı ama maalesef şartlar buna itiyor.
fırat Avci
fırat Avci 2 yıl önce
kesinlikle aynı sorunu hep yaşıyoruz.pandemiden dolayı yol izni alımı gibi E-devletten başvuru yapılıp izin alabilmek süper bi fikir...👍
Cihangir F. Unal
Cihangir F. Unal Yıl önce
aynen ben de böyle düşünüyorum.
Fatih KABAKAŞ
Fatih KABAKAŞ 2 yıl önce
Ülkemizde silah edinme yasası bir anönce çıkmalı bu ve benzeri sorunların çözümü için acil bir çalışma bekliyoruz
asilTürk..
asilTürk.. 2 yıl önce
Ayni fikirdeyim reis,kesinlikle haklısın. Ülkemizde neden hersey zorlaştırma çabası var. Bunun gibi uzun süreçler yüzünden millet ruhsatsız silaha yönleniyor. Bir vatandaş olarak silah edinmek en tabi hakkım olduğunu düşünüyorum,saygılar..
E U
E U Yıl önce
Bir silahsever olarak sıkıntılarımızı kuralı çiğneyerek değil değiştirerek çözmeliyiz. Bu nedenle size sonuna kadar katılıyorum. Ben de CİMER'e yazdım. Ruhsat verip silah kullandırtmamaktan başka bir iş göremiyorum ben. Sanki amaç zaten buymuş gibi geliyor. Silah alabiliyorsanız alın ama kullanmayın der gibi. Birleşik devletlerde 1 yılda adamın yere düşürüp toplamadığı mermi 1000 tane bizde yıllık izin bu kadar. Mermi fiyatlarını görünce hedeflere taş atasım geliyor zaten. Bürokrasi insanı yıpratıyor soğutuyor. Deli olup azıcık akıllı taklidi yapana ruhsat vereceklerine profesyonel 1 hafta eğitim ver zaten sonra silahlı halkına güvenmemek için bir nedenin kalmıyor. Birini vuracak adam ruhsat zaten almaz alana da bu kadar eziyet etmeyin yahu. Amerikadaki kuzenim ar-15 platformlu yivli savaş silahlarıyla bana fotoğraf atarken ben seneler önce aldığım 2 adet tabancayı farklı açılarla çekip gönderiyorum. Sorun ne olabilir de halkı silahlandırmıyorsun ki. Zaten kuvayi milliye de biziz 15 temmuzda sokaktaki de biziz ne sanıyorlar acaba 9mm tabancayla darbe yaparız diye mi korkuyorlar anlamadım ki. Hobi değilse spor değilse savunma ihtiyacı değilse sapan atalım yani nedir. Umarım yetkili biri bu işi biranönce düzeltir.
Yavuz Kocaman
Yavuz Kocaman Yıl önce
kesinlikle haklısınız...bencede bulundurma ruhsatlarının taşımaya çevrilmesi lazım...silahı memleketine bile görürmek için ikametgah değişikliği isteniyor...bulundurma resmen eziyetmiş...
agokhan Yükseler
agokhan Yükseler 6 aylar önce
Kesinlikle katılıyorum arada sırada temizleyip tekrar koy yerine tiksindim bakasım bile gelmiyor üstadım iki tabancanın ikisinede ayrı ayrı harçmı ödüyorsunuz bir türlü net bilgi alamadım yorumunuzu okuyunca sorayım dedim teşekkür ederim
Sertaç Ertürk
Sertaç Ertürk 3 aylar önce
Merhabalar cimer den cvp geldimi.
Ersin İskenderoğlu
Ersin İskenderoğlu 2 aylar önce
Ben 75 yaşındayım 18 yaşımdan beri silahlarla ilgilenirim umarım sistem düzeltilir bu sistemin devamı kaçak işine devamlı kapı açıyor.. vukuat mı işlendi yargılar cezasını verirsin ispatlı nefsi müdafaa da o na göre işlem yaparsın Allah önyargılı Dr, vb görevlilerin eline düşürmesin..
Güngör Aydın
Güngör Aydın 2 yıl önce
Son derece haklı ve yerinde eleştiride bulundunuz... Sâbıka kaydı olmayan, psikolojik testlerden geçmiş ve devletle ilgili herhangi bir sorunu olmayan vatandaşların bürokratik işlemleri son derece kolay olmalı.
Yakup Altay
Yakup Altay Yıl önce
Değerli silah severler temenni ediyorum ki bir an önce bu sorunlar ortadan kalkar ve ŞARTI TUTAN DEĞİL, EĞİTİMİNİ ALAN aklı selim kişiler ruhsat alır. Oda çok zor lakin kanunları iyi bilen ve bilinçli kişilerin önderliğinde kurulacak bir dernek ve destekleyecek üyeler ile zaman zaman siyasilere durumu izah ederek bu durum değişebilir. Selam dua ile...
Burak Burak
Burak Burak 4 aylar önce
Teşekkür ederiz. Ek olarak, bulundurma harçları neredeyse yerli bir silahın fiyatının 2 katına ulaştı... Yerli ve yabancı silahların bulundurma ruhsat harçlarının farklılaştırılması (örneğin yerli silaha yabancının yarısı kadar harç alınması) konusunda da CİMER'e yazabiliriz.
Mehmet YILMAZ
Mehmet YILMAZ Yıl önce
Çok haklı bir talep olmuş hocam. Kesinlikle e-devlet üzerinden talep oluşturulabilmeli. Dediğiniz de çok mantıklı ayda 4 maksimum talep oluşturma yetkisi verilirse hem memur arkadaşların iş yükü azalmış olur hem de vatandaş git gel zaman ve yakıt masrafından kurtulmuş olur.
mbngmc
mbngmc Yıl önce
Bu yasa ve kanunlarla bu işin altından kalkılmaz,insanları zorla kaçak yollara teşvik ediyorlar. Arkadaşa tamamen katılıyorum,bu işe gerçekten ciddi şekilde el atılmalı...
Görkem EG
Görkem EG Yıl önce
Söyledikleriniz, tepkiniz cok doğru. Bende bulundurma ruhsatlı silahların ( tabanca/yivli av tüfeği) yivsiz tüfekte olduğu gibi bır kutu da poligona ikinçi bir evimize götürebilmesi hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ama mevcut şartlar bu kadar zorlayıcı olunca bende bulundurma fln almıyorum. Airsoft la idare edip canım istedigin de poligona da atış yaparak bir nebze de olsa nevsimi köreltiyorum. Bence birlik olunmalı herkes şikayetci ama tek yumruk olunamadığı için sonç alınamıyor, SİLSAD nasıl 1000(bin) mermi hakkını almayı başardıysa biz destek olursak tabanca içinde yivsiz tüfekteki gibi serbest nakil hakkını da elde edebiliriz. Saygılarımla.
kadir arica
kadir arica Yıl önce
Hocam ağzınıza sağlık. Bu konuda birlik olmak lazım, bir whatsapp grubu oluşturulup eş zamanlı olarak Cimer kurumuna dilekçede bulunabiliriz. Gerekli organizasyonu yapmanız durumunda bilgi verilirse gereken desteği vermeye hazırım …
Ali Kemal Erdoğan
Ali Kemal Erdoğan 10 aylar önce
Çok güzel dile getirmişsiniz. Ağzınıza sağlık. Bence silaha tetik kilidi takılmış şekilde kutusunda ve o kutuyu da sırt çantasında taşıma hakkımız olmalı. Bunun için belgeyle de uğraşmamamız gerektiğini düşünüyorum. Diyelim tatile gideceğim ama günü belli değil ya da bir cenaze haberi geliyor acil il dışına gitmek gerekebiliyor. Böyle durumlarda silahı evde bıraksan bir dert bırakmasan bir dert. Tabi kuralları ihlal eden maganda ruhlu insanlar tespit edilirse de silah ruhsatının iptal edilmesinin yanı sıra hapis cezası da çekmeli. Zaten sağlık raporudur, psikolojik sinir testidir vs. alan kişi bir çok kontrolden geçiyor. Ruhsatlı silahıyla kimse de kendi başını belaya sokmak istemez eminim.
aksakalli
aksakalli 2 yıl önce
Çok yerinde katılıyorum...ruhsat'li silahlar kolaylastirilmali bulundurma ruhsatı almak akıl işi değil. Bir eziyet. Taşıma ruhsatı alan kişiler hep zengin maganda tipler biliyorum. Bulundurma ruhsatı alan kişiler de mutazi silah seven kişiler. Üzülerek dinledim kardeşimiz tamamen haklı. 5.yıl bulundurma ruhsatı alan ve hiç vukuatı olmamış kişilere. Ikinci 5.yılında taşıma ruhsatı verilmeli..bukadar eziyet olmamalı silahları ruhsatları bir 'an önce kolaylastirilmali milleti kaçağa göçege. Dönme'ye karadeniz laz yapısına mecbur etmeyin inanki ruhsatlı silah olan kişi bırakın magandalik yapmayı bir kişiye dahi tokat atamaz çünki ilk akla gelen ruhsatlı silah el konulmasın diye inanki kaçak ciliğin öne geçilir. Ha yerli tabanca zorunluluğu getirilebilir bu bir öneri hiç bir zaman ruhsatlı tabancayı orda burda kullanmazsın ruhsatları kolaylaştırsın kaçakçılığın önüne geçin....
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Desteğiniz için teşekkür ederim.Konuyla ilgili görüşlerinizi TC CİMER uygulaması üzerinden de bildirirseniz sevinirim.Tekrar teşekkürler.
Hamza
Hamza 2 yıl önce
Kilitli kutusunda sarjor cikarilmis ve dolu olmadan torpidoda tasinmasi olabilir zira bizim halkimiz trafikte cok sık kavga edıyor ve cabuk sinirlenip veya dayak yiyip bıcak çeken çok insan var allah korusun o sinirde silah çekerse durum çok daha kötü olur.
KARAKARTAL
KARAKARTAL Yıl önce
mükemmel tespit.katılıyorum size.bir gün bunlar olacak..ama bizler zor göreceğiz
Yavuz Kocaman
Yavuz Kocaman Yıl önce
çok doğru,evde bulundurma ruhsatı eziyetten başka bir şey değil...ne güzel dediniz...5 yılın sonunda bulundurma ruhsatlarının taşıma ruhsatına çevrilmeleri çok yerinde bir düşünce ...umarım yetkililer değerlendirir...
emre tunca
emre tunca 6 aylar önce
İkinci değil üçüncü dönemde bile taşımaya dönse razıyım ben. Hadi taşıma olmuyorsa da poligon işine bir kolaylık şart. Devletin her şeyi bu kadar zorlaştırması illegal silah ticaretini besliyor sadece.
kalehan
kalehan 2 yıl önce
Bürokrasiden dolayı silahımla atışa gitmek inanın içimden gelmiyor.Emniyete git gel çok yorucu.Umarım en kısa sürede e devlet üzerinden dediğiniz şekilde sonuca bağlanır.Elinize sağlık.
Nurullah Türk
Nurullah Türk 9 aylar önce
İyi günler. Videonuzu yeni gördüm. Söylediğiniz uygulama biçimi çok mantıklı. Vatandaşlar olarak bizim E-Devletten CİMER'e girerek İstek ve Öneri kısmından belli bir sayıda başvuru yapıp bu problemi çözdürmemiz mümkün. CİMER'e 2500 takipçinizden belli bir sayıda başvuru bile yapılsa bu konu hakkında Devletin bir şey yapacağını düşünüyorum. Hatta tüm bilinçli bireysel silahlanmayı destekleyen platformların bu konu hakkında CİMER'e yapacakaları başvurular sayı arttıkça daha çok işe yarayabilir.
İsmail Arlı
İsmail Arlı 2 yıl önce
Ferhat Abi söylediklerinize tamamen katılıyorum. Ruhsatlı silah bulunduran çoğu kişi bu konuda şikayetçi. Silah ruhsatı olan kişilerin poligon için yol belgesi alım süresi kısaltılmalı ve dediğiniz gibi ayda 4 gün atış süresi verilmeli. Abi şöyle bir durum da var. Malesef ülkemizde silahın kullanım amacını biliyorum zanneden bir çok kişi var. Bu kişilerin çoğu maganda. Düğünlerde havaya sağa sola ateş ediyorlar. Ağaçlara bitkilere ateş ediyorlar. Gidiyorlar dağda havaya ateş ediyorlar. O sağa sola giden çekirdekler hatta havaya ateş edildiğinde geri dönen çekirdekler birçok insana ve hayvana zarar veriyor. İnsanların ölümlerine sebep oluyorlar. Bunları düşünen yok. Bu magandalar yüzünden olan tüm bunların bilincinde olup poligon için yol belgesi alamayanlara oluyor.
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Arkadaşlar videoda söylemeyi unuttuğum bir konu da ; benimle aynı fikirde ve talepte olan arkadaşların TC CİMER uygulaması üzerinden bu konuya değinip bireysel olarak başvuru yapmasını rica ediyorum. Cimer başvurusu ile daha hızlı sonuç alabiliriz diye düşünüyorum.Yorumun sonuna CİMER e yazdigim başvuru metnini bırakıyorum.İsteyen arkadaşlar metni kopyalayıp direk yazabilir. Yazdıktan sonra ilgili makam olarak İçişleri bakanlığını seçebilirsiniz.Bu konuda yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.. ---------------------------------------------------------------- Ben bulundurma ruhsatlı silah sahibi biriyim.Ben ve benimle aynı durumda olan bir çok vatandaş poligona gitmek için alınan izin belgesi konusunda en az 2-3 defa emniyete gitmek suretiyle hem zaman hem de evrak yüküyle uğraşıyoruz. İsteğim ; poligon izin belgesinin , online olarak e devlet veya başka bir uygulama üzerinden dijital imzalı olarak alınmasıdır. Bu şekilde atışa gitmek isteyen kişi elindeki telefondan başvuru yaparak belki de aynı gün direk silahı ve telefonundaki onaylı belgesi ile poligona gidebilecektir. Bu konuyla ilgili iyileştirmeyi bir vatandaş olarak devlet büyüklerimden talep ediyorum.Saygılarımla..
Tarık Demir
Tarık Demir 2 yıl önce
Size verilen cevabı tahmin ediyorum. Bu ülkede yasal silahlanmanın önü bilerek kapatılıyor.
Cenk Avşar Özen
Cenk Avşar Özen 2 yıl önce
Kaymakamlık tutumları değişmekte maalesef
Hakan Aykut
Hakan Aykut 2 yıl önce
Abi dedigini bile mantiksiz ne alaka emniyet mudurlugune gitmek poligona gitmeden once ben belcikadan geliyorum silah kulaniyorum spor amacli ben canim istedigi zaman gidiyorum ve istedigim kadar mermi atiyorum 2 senedir turkiyede yasiyorum ve hala bir silah alamadim hic kolaylik saglamiyorlar ve bence gizli bir silah ambargosu var burada
Cihangir F. Unal
Cihangir F. Unal Yıl önce
Piyade Efsanesi Bulundurma Ruhsatınız varsa silahınızı izin almadan ruhsatta yazılı adresten çıkaramazsınız. Dolayısıyla meskun mahal dışına götüremeyeceğiniz için orada atış da yapamazsınız.
Günay Sarıçağıl
Bravo Türk Milletinin bu kanayan yarasına değindiniz, dünyada belli yasalar yasaklar var silah için eyvallah ama Türkiye'de bir ruhsat sahibi olan insan zaten toplumun en temiz insanı bu eziyet bitmeli
agokhan Yükseler
agokhan Yükseler 6 aylar önce
Emeğine sağlık bulundurma ruhsatlıların tüm düşüncelerini izah ettiniz derdin hepimizin derdi malasef Teşekkür ederim
Akortsuz Filozof
Akortsuz Filozof Yıl önce
her cümlenize katılıyorum yasalara uymaya çalışan insanlarız biraz empati kurulmalı çile haline getirilmemeli
Ahmet Uslan
Ahmet Uslan 2 yıl önce
Arkadaşımın görüş ve öneri çok yerinde ve de mantıklı mutlaka bir düzenleme getirilmeli eziyet ten çıkıp kolaylık yapılmalı
Enes Manav
Enes Manav 2 yıl önce
Destekliyorum sonuna kadar! Umarim devlet yetkilileri dikkate alir.
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Destek için teşekkürler , bireysel olarak da CİMER uygulaması üzerinden bu konuyu iletebilirsiniz.
Enes Manav
Enes Manav 2 yıl önce
Hazir bir metin varsa hemen gonderebirim
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
@Enes Manav Başa sabitlediğim yorum var. Orada cimere gönderdiğim yazıyı bıraktım.Onu kullanabilirsiniz.
pamir pamir
pamir pamir 2 yıl önce
Kaymakamlık, imza yetkisini ilçe emniyet müdürüne vermesi lazım. İstanbulda bazı ilçelerde var. Ama maalesef ülkede bahsedilen bürokrasi sorunu işte böyle bir şey.
Hakan Sarıhan
Hakan Sarıhan 5 aylar önce
Değerli kardeşim ne güzel anlatmışsın bu eziyeti...
noble viento
noble viento 2 yıl önce
Doğru söylüyorsun reis, buna acil bir çözüm bulunması gerek
Hamza Ekiz
Hamza Ekiz 10 aylar önce
Çok iyi vurguydu. Tebrikler. Umarım değerlendirilir.
M.Bahadir
M.Bahadir 4 aylar önce
Çok güzel bir konuya deyinmişsin Bende özel bir firmada çalışanım Ben atış yapmak için işyerinden 2 kez izin almak zorundayım Bürokrasi yüzünden atış yapma zevkinden mahrum kalıyoruz
Dogan COŞAR
Dogan COŞAR 5 aylar önce
Yıllardır gittiğim poligonda ,,, mahkemelik oldum ,, kardeşim,,, 2008 den beri ruhsatlı tufegimle,,, yıllardır gittiğim poligon 1 ay içinde meskun mahal olmuş,,, haline şükret
veysel güder
veysel güder Yıl önce
Çok güzel olmuş emeginize saglık bende bir bulundurma ruhsatı magduru olarak katılıyorum her kelimenize
Yavuz Kocaman
Yavuz Kocaman Yıl önce
en güzel çözüm bulundurma ruhsatlarının taşıma ruhsatına çevrilmesi...Bulundurma ruhsatını zaten herkes alamıyor...ruhsat sahiplerinin çoğu kendini bilen mütevazi insanlar...taşıma ruhsatı almak için illa çok zenginmi olmak zorundayız...bence bu bulundurma ruhsat sahiplerine yapılan bir haksızlık...bu durumu CİMER e yazdım...ne kadar çok yazarsak o kadar çok dikkate alınır kanaatindeyim...
Kara Pusat
Kara Pusat 2 yıl önce
Sektördeki Dernek Ve Gruplar İçişleri Ve Cumhurbaşkanlığı Nezninde Buluşup Bir Müjdeyi Açıklayacaklar Bekliyoruz Ailemden Av Ve Poligon Yetkilisi Olan Kişiler Söyledi👑🇹🇷👑
Deniz Pektas
Deniz Pektas 2 yıl önce
Tamam yani gayet mantıklı, e-randevu ile poligon izni alınabilir, hangi tabancanız varsa ruhsatınızda onu seçerek bu tabanca ile veya hepsi ile poligon randevusu alırsın ve hatta istediğin poligonuda seçersin, işaretlersin. Gayet makul ve mantıklı olur.
Samet Cansız Hobi Peşinde
Aslında devletten çok biz silahseverlerin pasifliğinden, farkındalık yapmamasından, bilinç oluşturmamasından böyle oluyor. Silahseverlerin büyük çoğunluğu, baysilah, osman ortaç gibiler bürokratik mücadelede başarılı olamıyorsa biz hiç olamayız, zaten bürokratik mücadele veriliyor ama olmuyor, diyorlar. Ben de vaya bilinç oluşturmaya çalıştım, değişik fikirler ortaya atmaya çalıştım ama belki kendimi iyi ifade edemedim; hiç kimse beni dikkate almadı, hatta bazı kişilerden de büyük laflar yedim, o kişiler tarafından dışlandım. Allah razı olsun, kendisinin diksiyonu vaya iyi, doğan uçak adında arkadaş, kitap yazdı silah edinmeyle alakalı, önde gelen kişiler o arkadaşı dikkate alsa da, büyük çoğunluk, o arkadaşı da dikkate almadı. Yani demek istediğim; gerçekten bilinç oluşturacak, yeni fikirler ortaya atacak, farkındalık yapacak silahseverlerin sayısı fazla olmalı, aynı sizin gibi. Selametle.
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Destek için teşekkürler , bireysel olarak da CİMER uygulaması üzerinden bu konuyu iletebilirsiniz.
Emrah Ercan
Emrah Ercan 2 yıl önce
Devlet malesef o malum vakfın lafıyla hareket ediyor.
Samet Cansız Hobi Peşinde
@Emrah Ercan Kesinlikle haklısın.
Özhan Dağdelen
Özhan Dağdelen 2 yıl önce
Yerden göğe kadar haklısın, çok doğru ve güzel tespitler..Ya ben şunu hiç anlamıyorum, başka ülkelere bi bakın sorun araştırın.Arkadaş bu adamlar bunu nasıl yapıyor.Başlı başına zaten bulundurma işi saçma değilmi sizcede. Ehliyeti ben nasıl alıyorsam silah ruhsatım da o olmalı. Arabaya binmek için ayrı araba almak için ayrı ehliyet mi alıyorum. Neyse bu yolda emeği geçen herkese selam olsun. İnşallah bigün bir devlet yetkilisi çıkarda bişsy yapar.
Selçuk c.
Selçuk c. 2 yıl önce
Ayni fikirdeyim. Tum bu eziyetler sonunda artik silahimi devir ettim. Kanuna saygili kurallara uyumlu spor amacli bu isi yapan yapmak isteyen vatandasa ruhsatlı silahi eziyet haline getiren sistem maalesef cok yanlış. Bu arada 2015 yılında osman abiden ogrenerek yaptik herşeyi simdi emekliligini yaşıyor bitki ekiyor. Sagolsun cok bilincli insan oldu sayesinde
ahmed samed
ahmed samed Yıl önce
Silah ruhsati almak icin 2 haftalik ya da 1 aylik bir kurs verilsin . Cesitli psikolojik testler ve egitimlerden geçsin. Bu kursu bitirenler silah taşıma hakkina sahip olsun . Bu kadar basit . Istedigi kadar da silah alabilsin 5 yilda bir ya da yilda hir falan gibi mutat vergiler de alinmasin . YetHer.!
Mehmet Demirel
Mehmet Demirel 3 aylar önce
Çok doğru bir konuya değinmişsiniz 1 seneyi geçti silah alalı hala atışa gidemedim prosedür yüzünden
Halil Öksüz
Halil Öksüz 2 yıl önce
Bulundurma ruhsatlı tabamcam var.Tüm anlattıklarınıza katılmakla beraber bende bi çözüm bulunmasını diliyorum 🙏
Halil Öksüz
Halil Öksüz 2 yıl önce
Not: Cimer’e şikayet başvurumuzu yaptık! Herkesi de bu konuda duyarlı ve sorumlu olmaya davet ediyorum. Selamlar saygılar
Mehmet Ozkan
Mehmet Ozkan 2 yıl önce
Çok doğru bir tesbit yetkililer inşallah duyar
ali ak
ali ak 2 yıl önce
iş yeri yada evde bulunduracaksanız, küçük ebatta av tüfeği alın. arabada taşımak için prosedürleri kolay, fişek sıkıntısı yok. beş mermisi bi şarjöre bedel.
Çetele TV
Çetele TV 2 yıl önce
Bende bu konuların daha iyi bir hale gelmesini istiyorum ama bulundurma ruhsatlı silahı alırken bu tür prosedürlerle karşılaşacağınızı zaten biliyorsunuz, silahı aldıktan sonra bu konudan dert yanmamak gerek
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Evet , nasıl prosedürlerle karşılaşacağımı bilerek aldim.Fakat sadece poligon konusunda devletin kolaylaştırıcı işlemler yapabileceğini dile getirdim.
Çetele TV
Çetele TV 2 yıl önce
@TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler o konuda haklısınız zaten :)
KAAN
KAAN 2 yıl önce
10 yılda bir yenilenmesi lazım 5 sene maddi yönden çok zorlayıcı e devletten cimere yazacağım sizlerdende destek bekliyorum.
Abdurrahman Dönmez
Abdurrahman Dönmez 7 aylar önce
Henüz silah alma belgemi bekliyorum ama bu durumu biliyorum ve geçtiğimiz hafta bende cimer’e yazdım. İlçe emniyet, oturduğum yere o kadar uzak ve ters ki. Farklı bir ilçeden geçerek kendi bağlı olduğum emniyete gidebiliyorum. Farkındalık olur umarım.
Kaan Çakır
Kaan Çakır 9 aylar önce
Merhabalar, Bugün Kağıthane emniyet müdürlüğüne tabancamı kayıt ettirmeye gittim. Polis memuru ile sohbetimizde bulundurma ruhsatının, yol izninin neredeyse işkence olduğunu söyledim, oda yakın zamanda e -devletten poligon yol izni alınabileceğini söyledi. Umarım gerçek olur. Herkese hayırlı olsun...
Mesut
Mesut 6 aylar önce
Hocam merhaba, ruhsatınız ne kadar sürede çıktı acaba ?
Kaan Çakır
Kaan Çakır 6 aylar önce
@Mesut hocam 1 ay sürdü maalesef, personel arkadaş izine çıkmıştı onla alakalı olabilir
Knife and weapon
Knife and weapon 2 yıl önce
Daha basitide var hocam. Zaten size bulundurmak için ruhsat vermiş art niyetiniz olsa gider kötü bişey yapabilirsiniz bunu kimse engelleyemez. Burada devletin yapacağı iş bulundurma ruhsatı olan kişi silahını kilitli ve mühimmatsız bir şekilde kutusu ile alıp poligona gidebilmeli. Taşıma ruhsatı olan da beline takıp gitsin.
Zeynel Abidin YALÇIN
Ben bankada sıra beklerden darlanıyorum. Silah ruhsatı alıcan bir de poligona gitmek için bu arkadaşın dediklerini yapacaksın. Bence devlet vatandaşların silahlanmasını istemiyor. O nedenle çok da şey yapmamak lazım diye düşünüyorum :) bi gün devletimiz marketten alır gibi silah almaya izin verirse o zaman bakarız artık.
Kolpa Pacoz
Kolpa Pacoz Yıl önce
Uzun süre yurt dışında ABD'de yaşadım. Adamlar marketlerden ehliyetle otomatik silah alabiliyorlardı. 330 milyon nüfüslu ABD de 400 milyondan fazla silah var ve bunların %98i halkın elinde, geri kalanı askeriyede. Türkiyede istatistiklere göre 2017 yılında 25 milyon civarı silah vardı. Bunların %85 i kayıtsız. Yazacak çok şey var ama dinleyecek veya kaale merci mi var. Malesef birileri milleti marabadan öte görmüyorlar. Dedeağaça 35bin asker yığdılar. Lokasyon olarak çok problemli bir coğrafyadayız. Aklı başında olan herkesin kolayca silaha erişiminin önü açılması gerekiyor. Ama hiç zannetmiyorum. Ukraynada çoluk çocuğun elinde keleşler, otomatik silahlar var. Caydırıcı güç olarak hem nükleer silaha hem de bireysel savunma ihtiyacı olarak silahlanmaya ihtiyacımız var. Ukrayna sovyetlerden kalma 1700 kadar nükleer silahı sovyetler dağıldıktan sonra Rusyaya vermemiş olsaydı bugün savaşlarında elleri çok daha güçlü olurdu belki de savaş hiç yaşanmazdı. Aynı şelilde bireysel savunma da yeri geldiğinde caydırıcı bir güçtür.
Sinan Kaya
Sinan Kaya Yıl önce
Bu işler zor karadenizde böyle. Bir mevzu basih bile değil Allah kolaylık versin
efdal uzun
efdal uzun 11 aylar önce
Çok doğru kesinlikle katılıyorum mermi istikakı artık e devletten yapılmaya başlandı inş buda kısa zaman içinde başlar
Burak Kerimoğlu
Burak Kerimoğlu 2 yıl önce
Bulundurma ruhsatlı silahları kilitli kutusunda şarjöründen ayrı taşımak serbest olmalı.
ENGİN SÖNMEZ
ENGİN SÖNMEZ 2 yıl önce
Merhaba ferhat bey bu ülkede düzgün bir bireysen vergini veriyorsan sana yapılmayacak eziyet yok.Ama kaçak iş yaparsan hiç bir cezası yok.
Ramazan Kaya
Ramazan Kaya Yıl önce
Vallahi tillahi evrak işleri ve vergi yüzünden almıyorum. Vatandaş neden kaçak silah a yöneliyor abim anlatmış ağzına sağlık
mercow1242
mercow1242 Yıl önce
tp9 sfx sahibi olarak hedef atıcılığını çok seviyorum. Ancak dediğiniz gibi poligona gitmek gelmek, izin almak işkence gibi.
Ozan Atalay
Ozan Atalay 2 yıl önce
Sonra neden ruhsatsız silah alıyor bu millet diye soruyorlar.. Bu kadar işkence yapılmaz.
ONUR KARAMANLI
ONUR KARAMANLI 2 yıl önce
Ee ruhsatsız silahla bunların hiçbirini yapmayacaksın ki ,madem yapmayacaksın ruhsatlıyla yapma 😂
şinasi kerim
şinasi kerim 2 yıl önce
@ONUR KARAMANLI onur sen aricisin galiba
Ömer kılınç
Ömer kılınç Yıl önce
Dediklerine sonuna kadar katılıyorum dostum
naci ulu
naci ulu Yıl önce
Yolda nıye yan baktın dıye adam vurursan uğrastırırlar tabı azınlıgın cezasını herkez ceer
Y-A
Y-A Yıl önce
Paramızla rezil oluyoruz dedikleri tamda bu.
Yunus Bahçe
Yunus Bahçe 2 yıl önce
Abi siz büyüklermizin bunları dike getirmelisiniz belli başlı yutubda bu tür yayın yapan büyüklerimiz dile getirip gerekeni yapmaları gerek sadece izinler degil mermi alamk için bile bizi emniyete mecbur ediyorlar halbuki dediğiniz gibi e devet den yapmak daha doğru
Mehmet Ünsal GÖKTAŞ
Arkadaşlar yorumları okuyorum herkes aynı düşünüyor aşağı yukarı. Bu işlerin düzelmesi için herkes üşenmesin e devletinden girsin ve arkadaşın gönderdiği metini yazıp göndersin Allah razı olsun arkadaş güzel bir konuya el atmış çoğunluk başvuru da bulunursa elbet birileri duyar. Burada kendi kendimize yazmakla kimse duymaz başvurulacak yere herkes başvurursa olur. Bu arada ben yaptım 😀.
Henry krinkle
Henry krinkle 2 yıl önce
Bende bulundurma almayı düşünüyorum ama eziyet gerçekten düşüncesiz insanlar şurda burda yapı satıyorlar ama o yollara hiç girmek istemiyorum bilemiyorum bazı şeylerin kolaylaştırılmasını diliyorum.
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Bahsettiğim poligon olayı kolaylasip rahat rahat atışa gidilebilirse eğer bulundurma ruhsatlı silah güzel bir zevk. İnşallah bu durum düzelir.
Fehmi Şahin
Fehmi Şahin 7 aylar önce
Devletımızden bır ıstegımız var 5yoıl bır vukuata karısılmaması uzere ıkıncı bes yılda kesınlıkle tasıma hakkı verılsın gercekten arkadasımız haklı
Tarık Aydın
Tarık Aydın Yıl önce
Çok teşekkürler Güzel değerlendirme
utyn
utyn 5 aylar önce
Kesinlikle katılıyorum teşekkürler birileri bu olayı anlatması lazimdi
Sezer Gundogdu
Sezer Gundogdu 2 yıl önce
Ruhsatlı silah alanlar, vergisini öder, sabıka kaydı vb adli durumu söz konusu değildir. Ruhsatlı silah alanlar iyi vatandaş dır. Bu yüzden iyi vatandaş olan ruhsatlı silah almak isteyenler desteklenmelidir. Yeni zellada da cami saldırısında öldürülenlerin hiç birinde silah yoktu. Adam istediği gibi rahat rahat öldürdü cemaatin içinden birin de silah olsaydı birçok kişi kurtulabilirdi. Amerika teksas da kilise de saldırı oldu ve saldırganı kilise ye gelen silah taşıyan birkaç kişi vurdu ve diğe insanları kurtardı.
HALİL_41_53
HALİL_41_53 Yıl önce
Usta o kadar haklısınkii. On numarada detaylandırmışsın. Aslında bu kadar basit. Telefonlardan herşey yapılabiliyor binlerce liralar gönderilebiliyorken bi izin belgesi için bu kadar prosedür çok ağır. Aslında dediğiniz gibi olsa izin almak hem poligonlar iş yapıcak hem mke mermi silah satıcak biz silah severlerde stresimizi güvenli ortamlarda atıcaz. Cimeremi yazsak ne yapsak acaba?
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Evet, yorumda bahsettiğim gibi yada benzer bir öneri yazısı Cimere yazabilirsiniz.
HALİL_41_53
HALİL_41_53 Yıl önce
Ben cimere yazdım. Poligon sahşbi bi arkadaşlada görüştüm. Bir çalışma başlatılmış. E devlet üzerinden alınabilmesi için.
Mehmet Kaya
Mehmet Kaya 2 yıl önce
Merhaba bulundurma ruhsat ile atış konusundaki videonuzu izledim. Birincisi bulundurma silah ruhsat işleminde kaymakamlığa evrak vali adına vali yardımcısının imzası ile çıktığı için ilk etapta gidiyor doğru. Fakat atış için tekrar kaymakamlığa emniyetten gitmesi bence de saçma sanırım emniyet mesuliyeti üstünden atmak için evrak ı gönderiyor. Evet bir kaç arkadaşımın da bulundurma silahı var atış yapamadıklarından yakınırlar hep eziyet üstüne eziyet haklısınız dijital ortam a taşınarak mağduriyetlerin giderilebilmesi yönünde e devlet üstünden talep girişi yapılabilir ev de iş te süs gibi duran silah a 2500 vergi 3000 TL silah a alınıyorsa bence de bunun adı zulümdür.
Murselin çelik
Murselin çelik 2 yıl önce
Beş yıl boyunca sorunsuz bulunduranlara gel kardeşim sen taşımayı hak ettin demeleri gibi bir sistem yapmaları lazım
Berkay Alp Erdoğan Öz
Herkeste taşıma almamalı bence sonuçta silah bu yoksa ortalık savaş alanına döner
Bülent Demir
Bülent Demir Yıl önce
Bugun cimer den başvuru yaptım.Bulundurma ruhsatlı silah almayı düşünüyorum.Atış yapmak bukadar zorsa almaktan vazgeçtim.Bu söylediğiniz uygulama yapılırsa atış poligonları da hareketlenir.orada da ekmek yiyen insanlar için iyi olur.İnsanlar risk alıp meskun mahal dışında kullanmak durumunda da kalmaz.
ilker
ilker 2 yıl önce
dua edelimde bulundurma ruhsatları kökten kaldırılmasın üzerinde taşırken çok yakalatan var.
T Ξ O
T Ξ O Yıl önce
avbis gibi bir sistem olabilir (avlak ve kota bir gün önceden seçiliyor) aynı şekilde bir gün önceden poligon seçilebilir, bu ve benzeri uygulamalar mantıklı olduğundan uygulanmayışını anlıyorum.
ibo say
ibo say 4 aylar önce
arkadaşlar . içişleri bakanlığına bu konuda kamu oyu oluşturalım. e. devlet den poligona gitmek için dijital ortamdan izin almak işi kolaylaştırmaları lazım....
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Arkadaşlar ; yaşanan sar9 kazasından dolayı, 1-2 hafta önce Sarsılmaza attığım maile bugün cevap geldi.Söz konusu parçanin metalle güçlendirilmis olarak değişim yapılacağını ve silahın genel bakımını da ücretsiz olarak yapılacağını söylediler.Değişim olduktan sonra ayrıntıları tekrar buraya yazarım. Bilginize..
hakan sezer
hakan sezer 2 yıl önce
Her platformda dile getirdim ülkemizde silah edinme hakkı yok maalesef sadece kamu ve kolluk kuvvetlerinin silah sahibi hakkı var vatandaşlar ise 5 yıllığına kiralık olarak kullanıyor maalesef yasa baştan aşağı değişmeli bence böyle yol belgesi izni felan e devlet üzerinden yapılabilir hem zaman geminde iş gücü kazancı olur vatandaşın İlk çözülmesi gereken konu beş yıllık süre ve ruhsat harçları Asgari ücretin üzerinde vergilendirme var Ömür boyu olsa bir nebze idare edilebilir ama her defasında doktor raporu evrak vergi insanları soğutmadan başka bişeye yaramıyor Bi sefer al vergisini hem sektör gelişir hemde vatandaş bürokratik işlemler için para ve zaman kaybı yaşamaz önce bu yönde kamuoyu oluşturmak gerekir
KAAN
KAAN 2 yıl önce
Süre bitince yenilemeyip iade edebiliyormuyuz gerçekten çok yüksek fiyatlar ve çok saçma 5 sene muhabbeti ve tekrardan aynı işlemler olması maddiyat yönünden çok zorlayıcı.
hakan sezer
hakan sezer 2 yıl önce
@KAAN evet kardeşim devlete hibe edebilrsin.eğer ruhsat süresinin kartınızda yazılı olduğu son tarihi 6 ay geçerse bir daha o silaha ruhsat çıkaramazsın zor alım kararı ile müsadere edilir.her halükarda devlet sizden alıyor.burda amaç ruhsat yenileyerek vergi ve harçları her beş yılda bir tekrar tahsil etmek
A
A Yıl önce
Bilgiler için ilk önce tşk silah aldıgım günden buyana kutuda evde duruyor 5 yılda vergi ödüyoruz kutusunda arabada bile taşıyamıyoruz boşuna vergi ödüyoruz biraz kolaylık olması gerek bence
GÖKHAN ŞİŞLİ
GÖKHAN ŞİŞLİ 2 yıl önce
Okadar güzel bir konuya değindi ki abone oldum teşekkürler inşallah konuya ilişkin düzenleme gelir
ENGİN SÖNMEZ
ENGİN SÖNMEZ 2 yıl önce
Ben magandalık yaparsam usulsüzlük yaparsam ozaman istediğin cezayı uygularsın ama benim silahım ruhsatlı vergimi veriyorum bütün zorluğu ben çekiyorum bununla ilgili kanunların bizim gibi silah severlerin mağdur almaması için kanunların tekrar düzenlenmesi gerekir.
Atilla BAYRAM
Atilla BAYRAM 11 aylar önce
güz
bilgihan çağlar
bilgihan çağlar 2 yıl önce
Bende aynı olaydan muzdarip oldum,1,5 sonra bana cevap geldi bürokrasinin bu kadar insanları küçük düşürdüğünü yaşadım.
fikrinvarsa konus
fikrinvarsa konus 9 aylar önce
Allah'a şükür taşıma ruhsatım olduğuna şükrettim
izmitli 41
izmitli 41 Yıl önce
ah böyle bir adam iç işleri bakanı falan olsaydı var ya
Emre Taşpınar
Emre Taşpınar 2 yıl önce
Polis memuru ile görüştüm bu konu hakkında su istimal edilir diye böyle kanun istemiyor lar yani hergün böyle yapılıp üzerinde taşır diye dedi ama siz haklısınız sonuçta herkese verilmiyor temiz vatandaş a sorun çıkarıyorlar yazık yani
Fatih
Fatih 2 yıl önce
Ferhat bey her alanda sorunlar yaşıyoruz. Sistem çürük ve bir tanıdığımız yoksa işimiz zor. Adalet hak hukuk diye bir şey yok. Ne kadar saçma, mantık dışı ve işe yaramaz uygulama varsa hepsi bizde mevcut.
kerem dağıstanlı
Bulundurma ruhsatlı silah kadar baş belası bir durum yok, devrettim kurtuldum.
Sulayman Butun
Sulayman Butun 2 yıl önce
Ferhat bey sonuna kadar haklısın bende bu yüzden tabanca almak isdemiyorum
Anıl Artan
Anıl Artan 2 yıl önce
Abi bendede bulundurma ruhsatlı var ilk 5 yıl doluyor bu sene sonunda ve bu konuda cimere yazdığım dilekçelerin sayısını unuttum ruhsatlı silahım olması beni suçtan kavgadan da uzak tutuyor yol izin belgesi tamamen eziyet e devletten alabilsek ona bile razıyım her defasında karakola git gel + yol parası insanı ruhsatlı silahtan soğutuyorlar
E U
E U Yıl önce
Silahı olup ta kavgadan kargaşadan beladan daha da çok korkan bir tek ben varım sanıyordum. Sanırım ikimiz ve bizim gibi birçok kişi de bu sorumluluğun ağırlığının farkında. Bilinçli olmak sanırım bu.
Anıl Artan
Anıl Artan Yıl önce
@E U evet bilinçli silah sahibi olmak tamda bu anlama geliyor silahıma yenileme yapmak için sağlık raporunu aldım yılbaşı ertesi yenileme yapıcam kazasız belasız kullanmalar dilerim
raitmeisterr.
raitmeisterr. 7 aylar önce
@Anıl Artan Hocam merhabalar. Silahınızı MKE fabrikasından mı aldınız? MKE sitesindeki silah fiyatları KDV dahil midir?
Anıl Artan
Anıl Artan 7 aylar önce
@raitmeisterr. ben silahımı 6 yıl önce mke nin taksim şubesinden aldım bildiğim kadarıyla kdv dahil
raitmeisterr.
raitmeisterr. 7 aylar önce
@Anıl Artan Anladım. Peki hocam bir sorum daha olacaktı. Poligona giderken şarjor boş bir şekilde belimizde götürebiliyor muyuz? Yoksa çantada mı gitmesi gerekiyor?
Ahmet çağlar
Ahmet çağlar Yıl önce
Merhaba, güzel bir video olmuş.Teşekkürler. Bende bulundurma ruhsatı almak istiyorum. Bu konuyu CİMER'e yazazdınız mı? Ordan cözüm alabilirisiniz. İYi dünler.
Good Man Reviews
Good Man Reviews 2 yıl önce
Selamlar. Poligon izni aldıktan sonra tabancayı taşıma kuralları nedir? Dolu ve kurulu olarak üzerinizde taşıyarak poligona gidebilir misiniz?
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Görevdeki hazır bir kolluk kuvveti olmadığımız için bizim gibi sivil vatandaşların kurulu silahı taşıması bence gereksiz ve riskli bir durumdur. Bildiğim kadarıyla şarjör ve silah ayrı olarak taşımak gerekir. Ama üstümüzde taşırsak da boş olması veya kurulu olmaması daha emniyetli olur.Denetleme yapan kolluk kuvvetlerine denk gelinirse memurun o anki insiyatifine göre sıkıntı yaşanabilir.Ben ilk iki gidişimde silah boş olarak üzerimde taşıyarak gittim. Daha sonraki gidişlerimde çanta içinde götürdüm.Ama her iki taşıma şeklinde de hiç bir zaman silahım kurulu değildi.
M&
M& Yıl önce
ferhat abi hiç ugrasma kendi silahın ile poligona itmekle , e5 poligonda senin silahının aynısı var senede 1 kendi silahınla atış ve yaglama yaptırsan yeterli , onun haricinde hiçbir sekilde ugrasılmaz kagıt kürek git gele. ayrıca 3 senedir aktif silah tasıyorum ruhsat ile , acıkcası hickimse cevirmedi , bircok poligondada bulundurmaya sorun yapacaklarını zannetmiyorum eger birkaç kere ziyaret edip gitdiysen. çok kagıt evrakla ugrasmaya gerek yok bence , benim silahım urfadan aras kargoyla geldi deviri yapan uçakla geldi , kydex kılıfı aldıgım yere asker polis kargo ile ak47 g3 şarjorlerini dolu gönderip kydex yaptırıyordu kısacası cok kasmana gerek yok , kutusuna koy şarjor namlu boş olsun poligona git gel. polis cevirisede bulundurma ruhsatın var , yasal olarak suclusun fakat iltimas göstereceklerdir bence.
selçuk gökce
selçuk gökce Yıl önce
kesinlikle katılıyorum
Sirseup
Sirseup Yıl önce
Herkesin bu şekilde taşıma ruhsatı almasına karşıyım fakat bulundurma ruhsatında da bir esnekli yapılmalı poligon veya başka bir yere nakil vs.. online olarak verilebilmeli
Uğur Özcan
Uğur Özcan 2 yıl önce
Aynen öyle abi ağzına sağlık 10 yılı aşkındır bulundurma ruhsatlı tabancam var ve hep eziyet ha kaçak ruhsatsız almıssın ha bulundurma almıssın 2 sinide yakalatsan aynı ceza çok büyük saçmalık bu bulundurma ruhsatı bu yuzden soğudum tabancadan
sdaleventkilic
sdaleventkilic 2 yıl önce
Poligonların kendilerine ait web sayfası ile randevu açılması ve bu randevuların İçişleri tarafından yine elektronik takibi ile pek âlâ tıkır tıkır işler. Vatandaşta ister web ten ister cep uygulamasından takip eder. Kolluğun talebinde de belgeler. E-devlete gerek bile kalmaz. E devlet geri planda B2B çalışır.
Başak Oyun Evi
Başak Oyun Evi 2 yıl önce
PROSEDUR ZORLAYICI OLUNCA KISILER KACAK YOLLARA KACIYOR. PROSEDURLER HIZLI KOLAY VE ZAMANA UYUMLU OLDUGUNDA KISILER TUM ISLEMERINI RESMI YOLDAN YAPACAKTIR. ZATEN VATANDAS RESMI YOLLARDAN ISLEMLERI YAPMAK ISTIYOR.
Dİ&Zİ 25
Dİ&Zİ 25 Yıl önce
Bu ülkede bişey uzatiliyorsa yapılsın istenmiyor ama yapamazsında demediği durumlar
Uğurcan Döver
Uğurcan Döver Yıl önce
Bence e devlet üzerinden başvuru yapılıp. Onayı sonrası evrakın e devlet üzerinden görünmesi yeterli olmalı. Onay sonrası gelen bildirimle silah ile poligona gidilmesi. Zaten izinsiz çıkan adam her turlu çıkar. Ruhsat bir sorumluluk. Ruhsatlı Binek araç alınca su şehre gidicem diye izin mi alıyoruz ? Belirli kurallara uyuyoruz uymaz isek cezasını ödüyoruz.
Ömerturan Akkaya
Ömerturan Akkaya 2 yıl önce
Keşke videoda bahsettiğin kolaylığı sağlasalar
Berk GÜNGÖR
Berk GÜNGÖR 2 yıl önce
BİLGİ : Silah ruhsatı verme yetkisi İçişleri Bakanlığı namına idari mülki amirlerindedir. Emniyet, mülki idari amiri adına tahkikatı ve süreci yürütür. E devlette silah ruhsat bilgileri çıkmaktadır.
Hamithan Aydin
Hamithan Aydin 5 aylar önce
Öncelikle video için teşekkürler, benim bir sorum olacak. Yaşadığım yerde atış poligonu bulunmuyor. Emniyetten en yakın il için izin çıkarabilir miyim? Yani silahımı farklı bir şehirdeki atış poligonuna götürebilir miyim?
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
O konuda tam bilgi sahibi değilim yanlış bilgi vermiyim. Facebook da silah ruhsat mevzuat adlı sayfamız var. Yönetici olan polis memuru Eyüp küçükgöçen abimiz var. O abiye sorarsan net bir cevap verir.
Shevchenko
Shevchenko Aylar önce
Götürebilirsin /Doğru Bilgidir..
ANKARALı Biri
ANKARALı Biri 9 aylar önce
Eziyet ediyorlar çözüme kavuşsun artık e devletten alalım poligona izin
muhammed SANAROĞLU
Ayrı bir konuyu daha açıklığa kavuşturmanin gereği olduğunu düşünüyorum . Bulundurma ruhsatlı silah ikametten poligona gidişi ile ilakalı . Kutusunda mı başka bir çantada mı ? Jarjorsuz şekilde gozukmeyecek şekilde beldemi bunu bilmeyen ruhsat sahibi arkadaşlar olduğuna inanıyorum.
TRUCK-FIT Ferhat Eyişekerciler
Belde kesinlikle olmaz tabi ki. Bunu yapan ya hevesten yada bilgi eksikliğinden yapıyordur.Belde taşıma cahilliğini ilk poligona gittiğimde ben de yapmıştım. Ama artık evraklı bir şekilde çantamda götürüyorum.Kurallara uygun bir şekilde çantada taşınan silahla ilgili sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum.
RafadanTAYFA
RafadanTAYFA 2 yıl önce
Teklifiniz çok mantıklı, ancak bu teklifi yazılı olarak Cimere bildirmenizin uygun olacağı kanaatindeyim.
Life
Life 3 aylar önce
Bence maksat zaten zorlaştırmak olduğu için bu şekilde kurgulanmış, silahın mümkün olduğunca bulundurma izni olan yer dışına çıkması istenmiyor.
Sonraki
Nasıl Silah Ruhsatı Alabilirim?
15:46
Teardown #3
26:30
görünümler 249 B
How cute this is!
0:20
görünümler 178 Mn
How cute this is!
0:20
görünümler 178 Mn
TAKİPÇİM KREDİ KARTIMI HARCADI!!
30:10