Karanlık

Osmanlıspor - Nasıl kuruldu? Nasıl kapandı?

Mr. Manager
Abone ol
görünümler 150 473
100% 4 900 0

Selam dostlar. Süper ligi 5. Sırada bitirip Avrupa Ligi’nde gruptan lider çıkan, ardından bir anda ortadan kaybolan, Türk futbol tarihinin şüphesiz en tartışmalı kulüplerinden biri Osmanlıspor videosuyla karşınızdayım.
Osmanlıspor nasıl kuruldu, nasıl yükseldi ve nasıl çöktü? Şimdi gelin hem Türk futbol tarihinde hem de Türk siyasal hayatında kısa bir yolculuğa çıkalım.

katma

 

24 Haz 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 606
Sergen Şen
Hafriyat gelirleri hakkında : Önceki belediye başkanı döneminde kesilen gelirler gelirlerin sadece bir kısmı. Kulüp batmasın diye belediye ile yapılan anlaşmada senelere yayılarak kesme işlemi yapılacak, ilk sene %20 ile başlayacaktı. Sonra %50 en son %100... Mansur Yavaş bunun devleti ilgilendirmediğini ve devletin parasının böyle bir şeyde harcanamayacağını söyleyerek direk kesti.
OnurBaskan 06
Ne belediyeci ne torpilli YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ GENÇLERBİRLİĞİ ❤🖤
Ilgaz Cerit
Zaten olmaması gereken bir kulüptü. Kaderi belliydi. Gökçek ailesinin ülkeye verdiği sayısız zarardan biri olarak hatıralarımızda kaldı.
Kürşad Turan
Herifin dokunup da mahvetmediği bir şey yok. Düşman başına.
shendex
Tam bağımsız Gençlerbirliği ! ❤🖤
Mehmet Ayhan
Tam Bağımsız Gençlerbirliği Ruhu Şad Olsun İlhan Cavcav Sayesinde hep düzgün yönetilen hala öyle bir kulüp inşallah transfer tahtası açılır Gençlerbirliği Ankara'nın Değeridir Ağzına Sağlık Çok Bilgilendirici Bir Video Olmuş 🙏🔥
Furkan Abi
BU ŞEHR-İ ANKARA'nın AĞASIDA BİZİZ PAŞASIDA ANKARAGÜCÜ 💛💙
OnurBaskan 06
Ankara 'da Tek Büyük GENÇLERBİRLİĞİDİR. belediye ve proje takımlarına hayır ❤🖤
Murat Reis
Proje takımlarının sonu böyle işte zirveyi görüp sonra da dibi görmek.
Mert Çakmaktepe
Hocam senden naçizane isteğim 90'ların sonu 2000'lerin başında resmen sahipsiz kalan daha sonra Rahmetli Belediye Başkanı Osman Seçilmiş'in kulübü sahiplenmesi ve daha sonra kayyuma düşen kulübün Mecnun başkanın eline geçip 2-3 kez şampiyonluk için oynayan son 3 yıldır ve öncesinde de Avrupa'ya ya gitme başarısı gösteren Sivasspor'u anlatman.Seviliyorsun
Мехмет Джан Махмутоглу
Ankara'nın en iyi takımlar benim gözümde
uğur boyacı
BELEDİYELERİN KURDUĞU FUTBOL KULÜPLERİNİN ÜZERİNDEN; ALINAN HEDİYELER, BAĞIŞLAR TATLI OLUR. HEMDE; GÜRÜLTÜSÜ PATIRDISI OLMAZ..💰💰💰💰😀😀😀
Sefa & Özlem Yener
Videoda iki yanlış bilgi var; birincisi Melih Gökçek 1994'te Belediye Başkanı seçildi. İkincisi Mustafa Reşit Akçay 2015 yazında göreve geldi. 2014-2015 sezonuna Osman Özköylü ile başlandı, Özköylü bir maçtan sonra gazetecilerin üzerine yürüdüğü için görevinden alındı. Kısa bir süre Yılmaz Vural ile çalıştıktan sonra Uğur Tütüneker ile sezonu tamamlayıp Süper Lig'e çıktılar. Ayrıca ünlü Alman hoca Jürgen Röber'den bahsedilmemiş. Ankaraspor 2009'da bu hocayla başladıktan sonra 5. haftada ligden çekildi, Röber 2015 yazında Osmanlıspor'a sportif direktör olarak geri geldi ve 2 sezon görev yaptı. Osmanlıspor'da ne icraat yaptığı ve ne kadar kazandığı kimse tarafından bilinmiyor???
Recep Gürbüz
Osmanlıspor ismi çok alakasız, çok gayriciddi bir işti. Bazen küçük detaylar size bir projenin ne kadar özenli hazırlandığı ile ilgili bilgi verir. Bir milletin tarihteki efsanevi devletlerinden birinin ismini bir futbol kulubüne vermek en hafif tabirle uyanıklıktır. Böyle bir isme onay veren yetkili kurum da suçludur, spor birleştirici olur, ayrıştırıcı değil. Ülkemizde Amedspor ismine bile izin verilip sürekli gerginlik yaşanmasına neden olan yetkililer umarım bir gün aksiyon alır. Maalesef ülkemizde futbol alanında liyakatsizlik, umursamazlık, kaos kültürü damarlara kadar işlemiş.
Atakan Kılıç
KARŞIYAKA ile ilgilide bir video gelse keşke türkiyenin en büyük taraftar topluluklarından birine sahip ve türkiyenin en köklü takımlarından biri sürünüyor yazık ama neden bilmiyoruz
ömür soyuyiğit
Osmanlı sporu bilmem ama ben gençlerbirliği bursaspor gaziantep akhisar eskişehirsporu ligde görmeyi çok özledm 😪
Mehmet Hdr
Ankara'da en büyük ANKARAGÜCÜ 💛💙
Kayserispor 383838383
Hükümetten düşüp gittiklerinde halkın parasıyla besledikleri tüm kurumların başına gelmesi dileğiyle
Quatro
Taa Ünal Karaman döneminde başlayan bir yapılanmayla şampiyon olan Trabzonsporun Şampiyonluk hikayesini de bekliyoruz.
Hasan Erturk
kimler devletin ve belediyenin imkanlarını spor kulüplerine aktardıysa onlara hakkımı helal etmiyorum. Beter olsunlar milletin hakkını yiyenler yedirenler ve bu duruma göz yumanlar.
Sonraki
Cem Uzan ve İstanbulspor
14:53
görünümler 286 000
Dortmund Krizden Nasıl Kurtuldu?
8:07
im going to court over the baby!
13:56
Siirt JetPa: 3 Yıllık Rüya
15:49
görünümler 464 000
im going to court over the baby!
13:56