Karanlık

KORKULAN OLDU! Telefon, ekran kartı, televizyon... Fiyatlar artıyor

Erdi Özüağ
Abone ol
görünümler 76 039
100% 5 000 0

Teknoloji dünyası tarihi günlerden geçiyor. Covid-19'la birlikte talep patlaması yaşanırken, hammadde'den çiplere kadar ortaya çıkan kıtlık, üretim sorunları ve artan lojistik maliyetleriyle birlikte yeni fiyat artışları geliyor. Ekran kartı üreticilerinden telefon üreticilerine, televizyon tarafından beyaz eşyaya kadar üreticiler arka arkaya fiyatların artacağını duyuruyor. Üstelik bu da yetmezmiş gibi çip üretimini etkileyen kuraklık, elektrik kesintileri derken, Qualcomm CEO'su Christiano Amon'un söylediği gibi dünya "Kusursuz Fırtına" yaşıyor.

Peki kriz ne durumda, hangi üreticiler fiyatımız artacak açıklaması yaptı, hangi ürün grupları ve sektörler bu krizden sert şekilde etkileniyor, fiyat artışlarının ne düzeyde olması bekleniyor. Hepsi ve daha fazlası videoda.

Bilim ve Teknoloji

katma

 

15 Nis 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 655
Erdi Özüağ
Erdi Özüağ 7 aylar önce
Videoda bahsettiğim listeler; Okumanızı önerdiğim kitaplar: ​​app.hps.im/d7ct/c5c7f8e7 Tavsiye ettiğim kulaklıklar: app.hps.im/d7ct/8da1daec Tavsiye ettiğim akıllı saatler: app.hps.im/d7ct/42c7c984 Tavsiye ettiğim telefonlar: app.hps.im/d7ct/bb9357be Listeler dinamik yapıda yani değişen fiyatlara ve yeni seçeneklere göre sık sık güncelleyecek, farklı alternatifler de ekleyeceğim. Dolayısıyla listeyi takibe almanızda fayda var. Mevcut ekonomik koşullar ve döviz kurundaki harekete bağlı olarak kullandığım ya da bildiğim cihazları tercih ettim. Dostlar, her şeyin açık ve şeffaf olmasında fayda var. Linkler affiliate bağlantılıdır yani paylaştığım link üzerinden ürün satın alırsanız (almak zorunda değilsiniz, liste bilgi edinmek adına da faydalı) normal fiyatı üzerinden almış olursunuz, sizi etkileyen bir durum olmaz. Ancak benim paylaştığım bir link üzerinden gerçekleşeceği için Hepsiburada küçük de olsa bir komisyon sağlayacak. Size yük olmadan, hatta belki fayda sağlayarak ve minik de olsa kanala katkı sağlayacak diye düşünerek paylaşıyorum, umarım yanlış anlamazsınız.
Prog 2011
Prog 2011 7 aylar önce
İçerik harika olmuş. Sağda solda duyuyordum ancak bu kadar detay ufkumu açtı. Bende içerikteki video görseline takıldım harika olmuş :) Ne kadarı copy paste :) not : kitap listesi için ayrıca teşekkürler
AltanDilmen
AltanDilmen 7 aylar önce
Neden "Join" butonu yok sevgili Özüağ? Hayır yani buton olsa sanki ben basabilecek miyim? tabi ki de basamayacağım ama herkes benim gibi fakir değil sonuçta..
Tüncay Doğan
Tüncay Doğan 7 aylar önce
Kulaklık onerilerini göremiyorum erdi bey tıklıyorum hepsiburada çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim???
Çağatay Yunus Duran
Çağatay Yunus Duran 7 aylar önce
Abi sahiden şarkıyı bulamıyoruz :D
Sedat Özalp
Sedat Özalp 7 aylar önce
@Echo Chamber of Confirmation Bias bende aynısını yaptım, sonuç hüsran
Ahmet Önder
Ahmet Önder 15 gün önce
Önemli bir haber.
Volkan Polat
Volkan Polat Aylar önce
İnsanlar enayilik yapmasa fiyatlar düşer. Hala insanlar yüksek fiyattan kartlar satın almaya devam ediyor ne yazıkki. İnsanımızda birlik olup tüketici bilinciyle hareket edebilme kabiliyeti yok.
Hüsnü Değirmenci
Hüsnü Değirmenci 2 aylar önce
Milyonlarca eski telefon var işlemcilerini söküp kullanamazlarmı ?
Hsynsrkn İnce
Hsynsrkn İnce 3 aylar önce
Erdi Bey merhaba, Videoyu 4 ay önce yayınlamışsiniz..çip krizi halen devam ediyormu edecekmi son durum hakkında çok kısa bilgi verirseniz sevinirim..
asil kurt
asil kurt 3 aylar önce
Pandemi Çıkmasa masaüstü bilgisayarın yüzüne kimbakardı zaten herkez mobil cihazlara yogunlaşmıştı pandemi bitse kim eve kapanıp oyun oynar pandemi bitdigi zaman şuan ulaşamadıgımız ekipmanlar hepsi çöp . araçlara gelirsek yenibir sistem dayatacaklar bize elektirikli otamobiller yaygınlaşacak bir sistemin sonu gelgigi zaman hep böyle oluyor 20 sene önce beko elekkronik servisinde çalışıyordum 70 ekran tüplü tv ler altın gibiydi hatda türkiye üretim ussu olmuşdu çok büyük yatırımlar yapıldı lcd panel cıkdı ve elimize verdiler tüplü tvleri yine benzer senaryolar görüyorum hadi hayırlısı .
Yaşar Koç
Yaşar Koç 5 aylar önce
Mezara girdiğinde sonumuz ne olacak uykunuzu bu kacırsın
Eren Kızagan
Eren Kızagan 6 aylar önce
şu üretme işini bizde yapmalıyız.
Eminenur Kazan
Eminenur Kazan 6 aylar önce
NEDEN BU VİDYOYU BİR AY ÖNCE GÖRMEDİM?!
Melek'in Dünyası
Melek'in Dünyası 6 aylar önce
Gerçekten emeğinize sağlık, çok bilgilendirici bir içerik olmuş.
mnc78 Kl
mnc78 Kl 6 aylar önce
👍
Serdal Tarakci
Serdal Tarakci 6 aylar önce
Yeni projeler cıkacak okyanus suyu temizlezinler
a.ihsan Bekar
a.ihsan Bekar 7 aylar önce
Merak etmeyin Erdi bey herşeyi ongordukleri gibi çip krizi nide ongumuslerdir
Emirhan Yildiz
Emirhan Yildiz 7 aylar önce
Allahım sen tayvana yağmur yağdır yarabbim
Mehmet Mücahit ÇAVUŞOĞLU
Global çip krizi pek çok firmayı ya ekonomik olarak gerilemeye yada mikro çip üretiminde alternatif yollar bulmaya zorluyor. Türkiye'de Fırat ile Dicle nehirlerinin ve pek çok barajın olması, jeopolitik olarak Asya, Avrupa ve Ortadoğu için kavşak olması, ağırlıklı olarak genç nüfusa sahip olması gibi pek çok nedenler aslında değerlendirilebilir. Türkiye'de devlet ve özel şirketler tıpkı TOGG gibi el birliği etseler ve ortak sermaye ile TSMC, Samsung ve realtek gibi firmalar ile anlaşsalar eminim ki Türkiye teknoloji alanında sayılı ülkelerden olur. Ama maalesef ki bizde ne bu sermayeye sahip iş adamları ne böyle bir vizyona sahip hükümet ne de bilinçli bir toplum var 😒
Erhan Yesilyurt
Erhan Yesilyurt 7 aylar önce
Şöyle bir videoyu bizim televizyon kanalları izlese de utansa. Teşekkürler
Ozan Selcuk
Ozan Selcuk 7 aylar önce
Erdi abi çok merak ettiğim bir durum var. Hani videoda da bahsediyorsun ya günde 150 bin ton su harcanıyor diye, abi peki bu suya sonrasında ne oluyor tekrar kullanılmıyor mu? Sonuçta bu suyu tüketmediğin(içme, tarımda kullanma v.s) ve herhangi bi sebepten dolayı buharlaştırmadığın takdirde su elinde yine kalır, doğada sürekli sirkülasyona tükenmeden uğrayan tek şey. Peki bu suya ne oluyor erdi abi lütfen açıklar mısın?
Ozan Selcuk
Ozan Selcuk 7 aylar önce
Cidden kafama takıldı çünkü eğer o su tekrar kullanılmıyorsa abi bırak taiwandaki su dünyadaki tatlı su yetmez fabrikaya. 150 bin ton su nedir abi ya! Nutkum tutuldu adeta, Türkiye ortalamasında bir aile ayda 20 ton su harcıyor buna göre 7500 ailenin 1 aylık suyu abi bu ya, bıraksınlar çipi mipi kapitalizmin uğruna dünyamızın tatlı suyu tükeniyor. Yanlış mıyım Erdi abi?!
Ertugrul
Ertugrul 7 aylar önce
sanal paralarin kalkmasi lazim..
Adem Arduc
Adem Arduc 7 aylar önce
👏🏻
Hasan Öztaylan
Hasan Öztaylan 7 aylar önce
Elimizdeki cihazların kıymetini bilmek lazım demek
Hasan Öztaylan
Hasan Öztaylan 7 aylar önce
@Yusuf Yıldırım kesinlikle
Yusuf Yıldırım
Yusuf Yıldırım 7 aylar önce
aynen öyle :D 7senelik işlemcisi fena olmayan laptopum var menteşesi bozulunca uğraşmayayım değiştireyim diyordum, fiyatlara şöyle bi baktım 50tlye menteşeyi yaptırdım devam :D
kriptoKripto
kriptoKripto 7 aylar önce
Bitcoine hickimse yatirim yapmazsa hersey duzelir
PHILIP PINES
PHILIP PINES 7 aylar önce
Abi bu nasıl tip ya.saclari kestir.sakal birak.darbukator bayram gibi olmussun
fake fake
fake fake 7 aylar önce
Ben bu krize inanmıyorum. Firmalar daha az üreterek daha çok kazandıklarını gördü ve sonuç olarak daha az üretiyorlar.
Mars 2022
Mars 2022 7 aylar önce
ya erdi su baslangic video sesi cok korkunc geliyor deyistirsen güzel olur.
Issız Yorumcu
Issız Yorumcu 7 aylar önce
evet fabrikanın yanması bazı bütük şahıslar tarafından yapılması ücretlerin artması hükûmetlerin vergi hırsızlarının işine gelecek şimdiden sevinmeye başladılar inş dünya yok olur insanlarımız bu dünyada çektiği çileler biter
Himura Kenshin
Himura Kenshin 7 aylar önce
Suni olusturulan bir kriz dunyada birseyleri degistirmek istiyorlar 3. Dunya savasi baslangici olabilir.
İsimsiz Rakun
İsimsiz Rakun 7 aylar önce
Zamları biz biliyoruz zaten böyle olacağını geçmişten ön görmüştük. Şu Xiaomi telefonlarda ki hayalet ekran sorununa çözüm bulunsun artık biz onu istiyoruz. Üstelik ucuz olsun zam değil olmasın zam. Yeminle xiaomiden Nefret ettiğim tek şey ghost screen yani hayalet ekran sorunu olmasıdır. Başka birdey değil. Tianma panellerde buna çözüm bulsunlar bize o yeter.
maruf yaman
maruf yaman 7 aylar önce
Aşıya o kadar çip koyarsanız tabi sıkıntı yaşarsınız
Süleyman Sayar
Süleyman Sayar 7 aylar önce
AKP=Mining=Kripto paralar borsalar din iman camiler YPG PKK diş mihraklar iç mihraklar one minit to minit yersen! Yemessen ey Fransa ey Almanya ey Amerika ey feto ey hainler eyler bitti ya la! Yersen! F35 parasıyla da güzel pasta bolusulur! Çobanlar kekolar iç mihraklar= miningçi oldu ya la vay babo vayyy! Bu millet derin uykuda! Allah akıl versin bu fazla uyanık çakallara! Sandık stok tanımaz!
Süleyman Sayar
Süleyman Sayar 7 aylar önce
Vah vah vah tabi tabi yedik! AKP Paraları götürdü! milleti sattı! uyan Türkiyem! 128 milyar dolara güzel ring kurulur kurun kurun sandık yaklaşıyor!
eray ç.
eray ç. 7 aylar önce
izmit Ford fabrikasında üretim 3 ay durdu çip sıkıntısı yüzünden
ARTI 4
ARTI 4 7 aylar önce
Hemen evi ipotek edip 100bin lira kredi çekerek Apple online mağazasından en güncelinden iPhone, iPad, MacBook, iMac, Apple watch alayim😬 bu gidişle rüyamızda gorecegiz..
Bülent Demir
Bülent Demir 7 aylar önce
türkiye yatırımını halka dikti cirosunu halktan alıyor ne kadar zam ne kadar vergi malum israf cumhuriyeti olmakta lideriz, birde bizde şöyle akıl var gerçeği konuşmak ya suç ya vatan haini bu yüzdün bakalım batan gemiyi hangi fareler terk edecek yalnız... o farelerin unuttuğu şey denizin ortasındayız kaçacak yer yok kimse sağ çıkmaz..!!!! hadi hayırlısı.
Furkan
Furkan 7 aylar önce
Abi saçını arkaya doğru bağlarsan,bu tarzdan daha çok yakışır sana
Sayko Asmr
Sayko Asmr 7 aylar önce
Bugun itibariyle mecbur 32 binden 3080 aldim.. sirf mining için . 1 .5 senede kendini amorti edecek
AnzOf
AnzOf 7 aylar önce
Kesin çip var
Semih Güner
Semih Güner 7 aylar önce
Şükür kötü günler geride kaldı, şimdi çok daha kötü günler var...
Zeynel Koday
Zeynel Koday 7 aylar önce
O zaman ne alacaksak hemen almak lazım.
kap
kap 7 aylar önce
Süper araştırma, süper anlatım....
Firat ÖZDAMAR
Firat ÖZDAMAR 7 aylar önce
izleyen çıksın bilgisayar kasıyor
Muhammed Çur
Muhammed Çur 7 aylar önce
Garibanın yüzü güler mi😭😭😭
Mehmet Doğanay
Mehmet Doğanay 7 aylar önce
İngiltere, Nvidia’nın çip üreticisi Arm’ı 40 milyar dolara satın alma teklifini ulusal güvenlik gerekçesiyle incelemeye aldı. İngiliz hükümeti, Nvidia’nın çip üreticisi Arm’ı 40 milyar dolara satın alma teklifinin ardından ulusal güvenlik gerekçesiyle kamu çıkarlarına yönelik müdahaleleri düzenleyen tebligat yayınladı. Tebligat, İngiltere Dijital ve Kültür Bakanı Oliver Dowden tarafından yayınlandı. Dowden konuya dair “Arm’ı satın alma teklifine dair yaptığımız değerlendirmelerin ardından ulusal güvenlik anlamında müdahale mevzuatı yayınladık. Şimdi İngiltere bağımsız rekabet otoritesi, bu işlemin etkileri hakkında bir rapor hazırlayacak” açıklamasını yaptı. Tamamı için: www.bloomberght.com/ingiltereden-40-milyar-dolarlik-satin-almaya-mudahale-2278753
İzzet Yaş
İzzet Yaş 7 aylar önce
biz hep 10 tl lik aldığımız için sıkıntı yok
Cem A.
Cem A. 7 aylar önce
Bir Erdi Özüağ atasözü der ki: ''Felaket tellallığı yapmak istemem.''
sedat
sedat 7 aylar önce
Burada en büyük iş firmalara düşüyor. İçinde bulunduğumuz bu süreçte en azından planlı eskitme zamanını uzatarak veya amd min yaptığı gi uzun soluklu anakart tasarımı veya eski leptop modellerinde olduğu gibi enazından ram ve cpu gpu gibi parçaları upgrade imkan vererek hem cevreci bir yaklaşım olur. Bu söylediklerim büyük ihtimal cebini doldurma gayesindeki firma veya şahısların işine gelmiycektir. Neyse....
Selman Tunç
Selman Tunç 7 aylar önce
adamların yıllara yaydığı milyar dolarları biz 2 yılda doları durduracağız diye harcadık, bu 125 milyar $ ile biz çok büyük teknoloji yatırımları yapardık.
Bünyamin Aktaş
Bünyamin Aktaş 7 aylar önce
Çipsizlik
MEHMET UÇAR
MEHMET UÇAR 7 aylar önce
Gerçekten muhteşem anlatım. Emeğine sağlık hocam. Film tadında.
Yunus emre Demircan
Yunus emre Demircan 7 aylar önce
Erdi bey zaten turkiyede ne ucuz ki zaten bu ciazlar bu ulkede zaten asırı pahalı paramız degersizlesiyo gunden gune sonumuz hayrolsun
Musk Bey
Musk Bey 7 aylar önce
Aylardır bu konuda uyarılar yapıyordu Erdi hocam. Sonunda "Al sana belgesi" diyerek tokat attı herkese. Mükemmel video ve yorum.
Kemal Kocaman
Kemal Kocaman 7 aylar önce
06:58 deki şarkıyı bir süredir aramama rağmen hiçbir şekilde bulamıyorum. Bilen arkadaşlar bi el atarsanız sevinirim. Bu arada yine harika bir içerik olmuş. Bu işi hakkını vererek yapan yegane teknoloji içerik üreticilerinin başında geliyorsunuz. Ellerinize sağlık Erdi Bey.
Lacia vfx
Lacia vfx 7 aylar önce
@Kemal Kocaman umarım
Kemal Kocaman
Kemal Kocaman 7 aylar önce
@Lacia vfx belki Erdi Bey bu mesajı görüp yardımcı olur
Lacia vfx
Lacia vfx 7 aylar önce
@Kemal Kocaman bende de öyle maalesef sadece ismini bulabildim
Kemal Kocaman
Kemal Kocaman 7 aylar önce
@Lacia vfx eyvallah. Ama şarkıyı hiçbir şekilde dinleyebileceğim bir yer bulamadım.
Lacia vfx
Lacia vfx 7 aylar önce
kimberly gunflints
TECHNOWAY
TECHNOWAY 7 aylar önce
Erdi abi Çorum da da yağmur yağmıyor, leblebi krizi kapıda 😁😁 bunlara ilgili bir video bekliyorum.saygilar
Furkan Kapucu
Furkan Kapucu 7 aylar önce
sence bu büyük firmalar o fabrikaları taşıyabilecek kadar büyük değilmi.....?
salsa bot
salsa bot 7 aylar önce
Adamlar 100mr doları yatırım için kullanıyor bizde neredeyse 2 katı kayboldu
Pyotr Yigit Aydogan
Pyotr Yigit Aydogan 7 aylar önce
Turkiye icin hicbir sey degismeyecek, zaten alamiyorduk artik hic alamayacagiz :')
Can YILDIZ
Can YILDIZ 7 aylar önce
Memlekette zamandan bol bir şey bırakmadılar sagolsunlar duyara gerek yok bence Emegine saglik harika icerikler cikartiyorsun hayran olmamak elde degil
Ateri Kasedi
Ateri Kasedi 7 aylar önce
Abi tamam iyi güzel de çipsiz yaşayabiliriz , ekran kartsız yaşayabiliriz , son model telefon ve televizyonsuz da yaşayabiliriz fakat su olmadan yaşayamayız.Elektronik cihaz tüketimi o kadar fazla ki ortalama 4-5 senede çöpe gidecek olan cihazlar dolayısıyla da çipler için yüzbinlerce ton su harcanıyor.Her sene yeni modeller çıkıyor.Biz de hep daha yenisini ve daha iyisini istiyoruz.Bunun bir sonu yok ama doğal kaynakların bir sonu var işte.Bu gidişat beni korkutuyor.
Ahmet Şahin
Ahmet Şahin 7 aylar önce
Darlığın büyük sebeblerinden biri dijital paraların degerinin artmasıyla birlikte madenciliğe aşırı yüklenmek oldu. Bu covitten daha etkili. Bunuda söylemeden geçmek olmaz.
egemen a
egemen a 7 aylar önce
abi perş tayvanda yağışlar başlıyor sıkma canını
ZAG
ZAG 7 aylar önce
6:15 100 Milyar dolar mı ? Bişey değildir ya. Berat abimin bi günlük kahvaltı parası
Alperen DEMİR
Alperen DEMİR 7 aylar önce
ab kaş alınmış
nuwanda20001
nuwanda20001 7 aylar önce
profesyonel ve ciddi insan Erdi Beyin hazırladığı, geleceği gösteren bir video değil adeta kılavuz. Emeğin ve çalışman için teşekkür ederim
Hakan Kurucu
Hakan Kurucu 7 aylar önce
Erdi abi bölüm geçişlerinde kullandığın müzikler senin vokal sesinden daha yüksek kalıyor. Mesleğim dolayısıyla naçizhane tavsiyem 3 ila 5 desibel civarı müziklerin sesini kısman olacak. Kalite ve içerik olarak çok iyisin, teknik olarak da daha iyiye gitmeni takipçilerin olarak bizden çok kimse istemiyordur eminim. Yeni bölümlerde görüşmek üzere. Sağlıkla kal abim.
Alihan ÇOLAK
Alihan ÇOLAK 7 aylar önce
Konu beni alakadar etmiyor , zaten alamadığım şeyler e yine alamayacağım ama izlemek çok keyifli , oldukça kaliteli bir kanal.
irfan paşa
irfan paşa 7 aylar önce
adamların çag değiştirme amacıyla yaptığı yatırımın bütçesi 100 milyar dolar, bizimkilerin sadece çalıp yandaşlara yedirdiği para 128 Milyar dolar.
taekwon
taekwon 7 aylar önce
Parası olan düşünsün:-)
Tolga Mert
Tolga Mert 7 aylar önce
Kaliteli içerikleriniz için teşekkürler.
Serdar Özbey
Serdar Özbey 7 aylar önce
Yakarsa dünyayı gariban Realtek yakar.
murat ka
murat ka 7 aylar önce
hepsi hikaye kardeşim inanıyormusunuz bu saçmalıklara . baktılar ekran kartları fiyatı 5 e 6 ya katladı . çipcilerde dediki bizde bir kaos çıkaralım bizim çip fiyatlarda 5 e 10 a katlasın. olay tamamen bundan ıbaret . tayvanda çip fabrıkasından yazıyorum
Parşömen Music
Parşömen Music 7 aylar önce
Erdi abi, bu güzel ve kaliteli içerikleri bizlere sunan bir editör olduğun için çok teşekkür ederim. Sen olmasan güzel kaliteli teknolojik içeriklerin sayısı da azımsanacak kadar az olacak..
Hasan Ak
Hasan Ak 7 aylar önce
Güzel
Temel Çakır
Temel Çakır 7 aylar önce
Biz teşekkür ederiz. Kaliteli içerik.
Toor
Toor 7 aylar önce
Bölüm 2 deki intro müziğini bilen varsa yazabilir mi?
Zalım Farmer
Zalım Farmer 7 aylar önce
Geçen gün bir traktör bayisinde çalışan arkdaşımla konuştum. Türkiye AB uyum yasaları nedeni ile artık 55-75 BG arası traktörlerde faz-4 emisyon seviyesi motorlara geçiyor. Arkdaş çip krizi nedeniyle traktör üreten firmaların motor üretimi konusunda sıkıntı yaşadığını belirtti. Çünkü yeni nesil dizel motorlarda işletim sistemli bir bilgisayar ile motor kontrolü sağlanıyor. bundan dolayı çip üreminde yaşanan sıkıntılar traktör üretimini de etkiliyormuş. Sizin daha önceki videonuzu izlediğimden bende arkdaşa sizin videonuzu tavsiye ettim. almanya da traktör üretimi yapan firmaların ciddi bir chip sıkıntısı yaşadığını söyledi
Oğuzhan Karakaya
Oğuzhan Karakaya 7 aylar önce
Şu videoları keşke bizim vizyonsuz bakanlar vekiller izlese
wizardmcse
wizardmcse 7 aylar önce
Su savaşları başlasın.
CES
CES 7 aylar önce
H2O = Life
ↄↄↄ فاتح سلطان محمد ↄↄↄ
Al İphone telefon, kullan 5-6 yıl! Gör bakalım kriz gidiyor mu gitmiyor mu?
Çağrı TURAN
Çağrı TURAN 7 aylar önce
Muazzam birisin
Dogan Yilmaz
Dogan Yilmaz 7 aylar önce
Herşeyde bir hayır vardır. Umarım gereksiz tüketim çılgınlığı ve işçi suistimalleri artık bir son bulur. Pandemi bizlere ihtiyaç önceliklerimizi iyi bir şekilde belirlemeyi öğretecek.
tag
tag 7 aylar önce
Hocam buraları aman bırakma çok güzel bilgi aktarıyorsun, teşekkür ediyorum.
hello bro
hello bro 7 aylar önce
Helal olsun iyi videoların var nice 100.000 lere
Alper Yaman
Alper Yaman 7 aylar önce
Musluğu kapatmayı bilmeyen bizlere ne demeli hocam??
okan kemer
okan kemer 7 aylar önce
Otomobil sektöründen hic bahsetmemissin bence buda ciddi sorunlardan biri
Erdi Özüağ
Erdi Özüağ 7 aylar önce
Türkiye’de otomobili sektörüne etkilerini ilk ve muhtemelen tüm derinliği ile anlatan tek kanal burası. Önceki içeriklere bakmanızı tavsiye ederim.
Architecture Model3dFarm
Bunlar satışı canlandırma talebi artırma numaraları kanmayın... ekran kartı filan almayın fiyatlar saçmalamış durumda ne sıfır ne de ikinci el bekleyin seneye dörtte bir fiyata alırsınız...
İlhan Çelik
İlhan Çelik 7 aylar önce
"Bize bir şey olmaz" lafına vurdumduymazlık eleştirisi olarak hep tepki gösterirdim. Chip fiyat artışı knusunda aynı sözü ben de kullanmak istiyorum; hatta büyük harflerle "BİZE BİR ŞEY OLMAZ". Yılların birikimi olan %10-20 arası fiyat artışı ne ki? Bizde fiyat artışı veya zam bile olmuyor. Fiyatlarda günlük/haftalık %10-50 arası yukarıya doğru güncelleme/uyarlama şeklinde uygulanıyor. Biz alışkınız zaten. Chiplerdeki %10 artış olacakmış! Kimin umurunda? Bize nasıl uydurulduğu bile kimsenin umurunda değil. Bize en az 5 kat olarak uydurulur nasıl olsa. Sıkıntı etmeye hiç gerek yok.
Tumay Yavuz
Tumay Yavuz 7 aylar önce
Abi asıl senin emeğine sağlık istikrarlı olarak takip ettiğim 2 kanaldan birisin .
H B
H B 7 aylar önce
Erdi üstad emeğine sağlık
PC Techno
PC Techno 7 aylar önce
128 milyar dolar ile TSMC, üretimini geliştirebilir.
Murat YILMAZ
Murat YILMAZ 7 aylar önce
Bu çip krizinin bilinçli çıkarıldığı kanatindeyim. Herkes birbirine elindeki silahla ayar veriyor. Raslantılara pek inanmam.
ömer gençay
ömer gençay 7 aylar önce
Ten number 5 star
cml şhn
cml şhn 7 aylar önce
komplo teorilerine hiç inanmam ama hem hondanın daha önceden fabrikayı kapatma duyurusu, hem çip krizi bu covid 19 la beraber gelmesi düşündürücü....
neptune
neptune 7 aylar önce
Bütün bunlar olmasada biz bu saydıklarını tüm dünyadan daha pahalıya alıyoruz vergiler ve döviz kurunuda eklemek lazım. Dünyadaki çip krizine ilaveten...
fatih sayiner
fatih sayiner 7 aylar önce
gtx 1050ti almıştım ikinci el 60 dolara.şimdi 200-250 dolar.aldığımdada dolar 6 tl bile değildi
sss sss
sss sss 7 aylar önce
veyfır....
John Wick
John Wick 7 aylar önce
Bu işi senden iyi yapani yok!
LopusSs TR
LopusSs TR 7 aylar önce
Bu adamın değerini bilin beyler her kanal böyle bilgiler aşılamaz insana, bilgi bir yana adamlık olarak erdi'yi severim.
Enes Yüksel
Enes Yüksel 7 aylar önce
Bu krizin sorumlusu insanlardır, ne yağmur yağmaması ne de pandemi. Öyle bir tüketim dünyasında da yaşıyoruz ki telefonla sadece arama yapıp sosyal medyaya girenler telefonunu iphone 10dan 11e yükseltiyor. 60hz monitörü olan oyunu 100 120 fps değerlerinde oynayan biri diyorki 144hz monitöre geçeyim ekran kartı da alayım 144ü olanda 240.. Daha yüzlerce örnek sayılabilir sonuç bitmeyen tüketim açlığına ve elindekini hiçbir zaman beğenmeyip sürekli daha fazlasını istemeye çıkıyor. Teknoloji 20 yıl geriye gitse tüketim tüketim tokluğu ve sosyallikte bi o kadar yıl ilerler
Aykut Bozkurt
Aykut Bozkurt 7 aylar önce
Türkiye'ye gelsinler.Fabrikaları taşısınlar. Herşeyde olduğu gibi "minik" bir vergi ile bu işi bağlarız.
Ahmet YILDIZ
Ahmet YILDIZ 7 aylar önce
Yine kalitesini konuşturmuş namı dğer @fx57. Fiyatlar patlayacak yine zaten paramızın kıymeti git gide düşüyor. Z kuşağı ve sonrası için sıkıntı olacak gibi...
Sonraki
Mysteries in Online Video Games
35:49
görünümler 888 479
The World's Largest Business Man
0:59
انا اسوء يوتيوبر !!
13:39
ANNESİ İLE TANIŞAN ROBOT
2:33
görünümler 557 178
This is so cute!! #shorts
0:24
görünümler 9 622 003
This is so cute!! #shorts
0:24
görünümler 9 622 003