Karanlık

Isaac Newton: Yaşamış Son Büyücü!

Evrim Ağacı
Abone ol
görünümler 1 640 209
100% 60 000 0

katma

 

10 Ağu 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 1 977
Evrim Ağacı
Evrim Ağacı 10 aylar önce
💪 Evrim Ağacı'nın Türkiye'de bilim anlatıcılığı çalışmaları tamamen okurları ve izleyenleri tarafından maddi olarak desteklenmektedir. Yaptıklarımızı faydalı buluyorsanız ve daha fazlasını yapmamıza katkı sağlamak isterseniz, Patreon veya Kreosus destekçilerimiz arasına katılabilirsiniz: www.patreon.com/evrimagaci | kreosus.com/evrimagaci 📕 Neden desteğe ihtiyacımız olduğuyla ilgili daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz: evrimagaci.org/destekol 📹 Dilerseniz, TRvid'un "KATIL" seçeneğini kullanarak da bize destek olabilirsiniz: trvid.com/show-UCatnasFAiXUvWwH8NlSdd3Ajoin Yanımızda durduğunuz için çok teşekkürler! ❤
 סטלן
סטלן Aylar önce
Cok merak etdiyim sey yer cekimi varsa ben insan olarak nasil ayakmi kaldira biliyorum? Benim gucumun agirlik sinri var ayakma das baglarsam agir kaldiramam nasil das daglar kala biliyor? O agir dasi dagi kendine cekib tuta bilen bir guce nasil ben tepki vere biliyorum?
Atacan Türkmen
Atacan Türkmen 3 aylar önce
İza
yonca akcay
yonca akcay 3 aylar önce
Uygundur valtv n
sell 96
sell 96 4 aylar önce
Arka plandaki müziklerin isimleri nedir ?
orkideölüleri
orkideölüleri 6 aylar önce
Kullandığınız müzikler neler?
Ekonomist
Ekonomist 10 aylar önce
Bu bilim insanlarının hayat hikayesi seriye bağlansın ve öğrenelim bence. Evrim Ağacı bir okul gibi. Çok teşekkürler.
ciddilivekorkunçlu
ciddilivekorkunçlu 2 aylar önce
Kesinlikleeeee
Alkım Yılmaz
Alkım Yılmaz 6 aylar önce
bu mevzuya çok meraklıysan sana Neil D. Tyson'un Cosmos serisinin ilk sezonunu tavsiye ederim.
hazal ünal
hazal ünal 7 aylar önce
@Scientist 🥼 adam farsça kökenli bi kelime, hem kadınlar için hemde erkekler için de kullanılabilir ama maalesef ki türkiyede erkekler için kullanıldığı düşünülüyor
Selva ruya Uckardesler
Bence de
Uzay Güney
Uzay Güney 10 aylar önce
evrim ağacı 2 kanalında yapılıyordu zaten
Oben Doruk Gökgül
Oben Doruk Gökgül 10 aylar önce
Cosmos belgeselinde de Newton - Hooke arasındaki anlaşmazlıklar anlatılıyordu fakat orada Newton iyi , Hooke iğrenç bir insan gibi yansıtıldı. Objektif yaklaşımınızdan dolayı teşekkür ederiz :)
Lethal Tempo
Lethal Tempo 2 aylar önce
@D eniz kalktı
pubg pubg
pubg pubg 3 aylar önce
@D eniz Kalkmadı
D eniz
D eniz 6 aylar önce
Cosmos belgeseli adamdır gece çıkardı uyumadna sadece izlerdim ama galiba kalktı keşke kalkmasaydı
Evrim Ağacı
Evrim Ağacı 10 aylar önce
Entrikalar entrikalar... 😂
Zeki Engineer
Zeki Engineer 10 aylar önce
Newtonun meşhur 3 yasasından daha çok benim ilgimi integral çekmişti.Ben calculus dersinde James Steward'ın yazdığı Calculus kitabıyla çalışmıştım.O kitapta integralin nerden geldiğini anlatıyodu,öğrenince harbi aydınlandım,müthiş bişi ;sayısal derslerdeki formüllerin nereden geldiğini ve yorumunu yapmama olanak sağlıyodu.Zaten çoğu bilim integral ve diferansiyel sayesinde gelişti.İntegral olmadan hızı anlık olarak değişen bir arabanın gittiği yolu bile hesaplayamassın, arabayı üretmeyi ve dizayn etmeyi bırak.Asıl sorun Newton nasıl integral kavramını bulup geliştirdi,gerçekten çok zor.
St. Rek
St. Rek Aylar önce
@Hüseyin Tabii ki biliyorum. Anlattığım ideal koşullar için. Arkadaşımız basitten anlasın diye öyle yazdım
Hüseyin
Hüseyin Aylar önce
@St. Rek senin bu dediğin hava direncinin olmadığı ortamlarda geçerli böyle bir ortamı da böylece bulamazsın. Sanırım NASA'da var bi videoları var bununla ilgili.
St. Rek
St. Rek Aylar önce
@İNCELEYEN ADAM Yerçekimi ivmesi cismin kütlesine bağlı değildir. Cisim ne kadar hafif veya ağır olursa olsun düşerken aynı şekilde hızlanır.
Enes can kaya
Enes can kaya 10 aylar önce
İnanılmaz bi anlatıcısın hem aralara espri sokabiliyorsun hemde ayık tutuyorsun keşke okullarda dersleri senin gibi anlatsalar 😁😁❤️
Gay Love
Gay Love 10 aylar önce
ayn ya
Esra Kaya
Esra Kaya 9 aylar önce
Mükemmel bir video. Özellikle fizik ve matematik çalışırken izlemek ilham veriyor. Onların düşünce yapısını, hırslarını ve bunca yıllık emekleri görmek müthiş bir şey. Keşke derslerde de böyle onların hayatlarını dinleyip anlayabilsek. Bodoslama anlatıp geçiyorlar sonra biz de nefret ediyoruz derslerden. Onların gördüğü gibi görüp düşünmeliyiz. Bu sayede kesinlikle bilimi seveceğimizi inanıyorum. Şimdi matematik çalışmaya gidiyorum. Evrim Ağacı mükemmel bir kanal. Video için çok teşekkürler. 💖
cigo
cigo 10 aylar önce
"Newton işi gücü bırakıp çiğ köfteci açmaya karar verdi."
lwnaa
lwnaa 5 gün önce
hayır sanayiye gitti
Tarik Öztürk
Tarik Öztürk 28 gün önce
yok esc kanka
jhin
jhin 29 gün önce
yasuoyla yoğursunlar çiğköfteyi. sen seversin
Nihat Street
Nihat Street Aylar önce
Hahaha 😂
Otaku-chan オタク
Otaku-chan オタク 2 aylar önce
haklısın hatta elma olayıda yalan bulutan düşen bir çiğkötfe sonucu buldu yerçekimini
Serhan 6
Serhan 6 10 aylar önce
TRvid'da Newton hakkında Türkçe çok içerik var ama Evrim Ağacı yine farkını ortaya koyarak en güzel, en kapsamlı ve en doyurucu içeriği üretmiş. Harikasınız...
Zeynep sena
Zeynep sena 7 aylar önce
Selam 👋🏼 acaba talep olursa bunu bir video serisi haline getirir misiniz? Aklımızdaki soruları çok daha önceden açıklayan, gözleyen ve kanıtlayan kişilerin hayatlarını ve düşüncelerini sizin ağzınızdan dinlemek keyifli oluyor ☺️
baykuş
baykuş 7 aylar önce
Evrim Ağacı muhteşem bir video olmuş ve böyle faydalı şeyleri bizlerle paylaştığınız için ne kadar teşekkür etsem az... Diğer bilim insanlarının da bu tarz videolarını yaparsanız çok mutlu olurum. İyi ki varsınız :-)
Mehmet Çığrıkcı
Konu dışı olarak senin de anlattığın konularda detaylı bilgi sahibi olman çok iyi ve bu bilgileri bize anlatırken ki heyecan ve mutluluğun da bize enerji veriyor Hep bilimle kal sevgiler :)
TC - 1923
TC - 1923 10 aylar önce
" Yıldızların hareketlerini hesaplayabilirim ancak ; İnsanların deliliklerini değil ! " - *ISAAC NEWTON* -
B Şafak
B Şafak 8 aylar önce
@Öze Y. rakibi kimdi
Öze Y.
Öze Y. 8 aylar önce
Söyleyene bak. Kendi rakibini bir nevi yeryüzünden silen, kibirli, takıntılı ve manyak biri 😂😂🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Soner Songül
Soner Songül 9 aylar önce
@s l o w r a i n nasıl bir soyguncu olduğunu anlasaydın zaten büyücü demezlerdi. Bu adamın hikayeden başka birşey türettiğini hiç sanmıyorum.
Teknikaly Fit
Teknikaly Fit 10 aylar önce
"Karmakarışık bir fikir ve spekülasyon saçıntısından ibaretti." Kullanılan cümleler bile sıra dışı. Harikasınız.
Skytiow
Skytiow 10 aylar önce
Çağrı'nın Türkçesi gerçekten çok zarif. Dinledikçe dinleyesi geliyor insanın.
V All
V All 9 aylar önce
Nasıl güzel, nasıl sürükleyici, ne kadar gururverici böyle kanalların varolması ve çok sevilmesi; Harikasınız🙌🏻
Sapiens
Sapiens 10 aylar önce
LGS'ye hazırlanırken bir yandan da evrim vb. konularda gerçek bilgilere ulaşmaya yardım ettiğin için teşekkür ederiz EVRİM AĞACI ☺️
Seval Derin
Seval Derin 2 aylar önce
Üniversiteyi kazandıktan sonra bunları izleyecek çok fazla vaktiniz olacak:)
Orhan Cankı
Orhan Cankı 2 aylar önce
Bende aynıyım
Oral TOĞA
Oral TOĞA 10 aylar önce
İhtiyacını fark etmediğim ama oldukça ihtiyaç duyduğumu videoyla farkettiğim bir sorunun cevabını aldım. Teşekkür ederim Çağrı. Başarıların katlanarak artsın.
Oğuzhan Alabalık
Oğuzhan Alabalık 10 aylar önce
Akdeniz üniversitende bir Fizik bölümü mezunu, kıymetli bir hocamız var. Derslerde ünlü bilim insanlarının hayatlarını ve karanlık taraflarını da anlatırdı anekdotlar şeklinde, severdim. İçeriği de aynı şekilde sevdim. :)
Baran Zengi
Baran Zengi 6 aylar önce
@MoZ4RT Neden önermezsiniz acaba ben de okumak istiyorum o bölümü de özet geçebilir misiniz acaba ?
Menze Leegu
Menze Leegu 8 aylar önce
Yorum yapmak zorundayım.
Gay Love
Gay Love 10 aylar önce
@Qla Zateri Ben Molekuler Biyoloji ve Genetik okucam once ne istedigine karar vermen lazim mesela Molekuler biyolojinin de kendi icinde bir suru alt dallari var ben kok hucre ya da biyokimya alanin da uzmanlasmak istiyorum bu alanda uzmanlastigin zaman uzun yillarca hep bu alanda calismalar yapip meslegini belirlemis oluyorsun bu sirada yeni seylerde bulabilirsin ama bunun icin akedemik kariyer yapman gerekiyor yani uni bitircen yuksek lisans doktora docent post prof diye en tepelere ulasip kendi calismalarini yapmaya baslayabilirsin bunun icinde uzun yillar okuman lazim zaten bilimsel bir bolum istiyorsan okumayi arastirmayi da seviyorsun demektir o yuzden sende fen ve edebiyat fakultesin de fizik bolumunu secip okurken fizigi hangi alt dallarin da uzmanlasmak istedigine karar verip ordan ilerlemen gerekiyor ve yillarini buna adaman gerekiyor ve gerisi senin calismalarina yetenegine kalmis bir durum bir seyler de bulabilirsin bulmayabilirsin de ama en azindan deney yapma firsatin olucak mesela 2020 yilin da DNA zincirini parcalayan bilimsel gelisme yasandi ve nobel odulune layik goruldu ayni sekilde Aziz Sancarin DNA onarimi ile buldugu ilk Turk nobel odulunu alan bilim insani unvanina alarak adini tarihe yazdirdi suan kitaplar da okutuluyor yani biz neden olamayalim ama bunun icin azimli caliskan ve sonsuza kadar okumamiz gerekiyor o yuzden yurt disi dedim yani bilim insanlarina baya yatirim yapiyorlar ama turkiyeden bir bok olmaz fizigi gectim muhendis olsan bile issiz kalirsin burda
Qla Zateri
Qla Zateri 10 aylar önce
@MoZ4RT eskiden insanlar nasil arastirma yapiyorsa nikola tesla gibi bende yapacam arastirma neyini begenmediniz
Qla Zateri
Qla Zateri 10 aylar önce
@Gay Love fizik mi okuyacan yoksa bu bölümümü ... Ben kendi adima arastirmalar yapmak istiyorum .nicola tesla ,leonardo da vinci , gibilerini örnek aliyom Olur ise uzay ajansinda çalismayi .
Yunus Emre Büyükşen
Yunus Emre Büyükşen 10 aylar önce
Gerçekten muazzam bir video olmuş hayranlıkla izledim.Anlatımınız müthiş! Başarılarınızın ve böyle videolarınızın devamını diliyorum :)
Ahmet Sait Bulut
Ahmet Sait Bulut 7 aylar önce
Enerjin, bilgin ve aktarım kabiliyetin muazzam. Emeğinize sağlık sevgiler selamlar ✨✋🏻
Murat Kazıcı
Murat Kazıcı 10 aylar önce
Tüm arkadaşlarıma önerdiğim kaliteli bir belgeseli hiç de aratmayan harika bir video olmuş ! emeğinize sağlık !
Eylül Özdemir
Eylül Özdemir 4 aylar önce
Video çok sürükleyici ve bilgilendiriciydi, emeğin için teşekkür ederim. Umarım bilim insanlarını anlatan bir seri çekersin
Erva Güngör
Erva Güngör 10 aylar önce
Çok keyifliydi, bu bir seriye dönüşmeli ve birçok bilim adamının hayatından bahsetmelisiniz❤️
Samanyolu Galaksisi
Samanyolu Galaksisi 10 aylar önce
Böyle bilim insanlarının hayatlarını öğrenmek harika olur.Bir sonraki videoda Antoine Lavoisier'ın hayatını videoya aktarmanız benim önerimdir.❤
Soner Songül
Soner Songül 10 aylar önce
Adamı pek sevmedim ama anlatımını ilk kez beğendim. Okült bir havayla birşeyler anlatmak sana yakışıyor. Bilim adamlarının hayat hikayelerinin devamını bekliyoruz. Yalnız böyle daha kadim okült çizgiler barındıran kütüphane yada tarihi yerlerde çeksen Harry Potter tadında sana çok yakışırdı. Gençler sever böyle şeyleri. Onlara çok iyi ilham kaynağı olma potansiyelin var.
Hippocrates
Hippocrates 10 aylar önce
Duygulanarak biten bir film gibiydi. Elinize sağlık. Newton'u saygıyla anıyorum.
Bilgi Bilgi
Bilgi Bilgi 10 aylar önce
Merhabalar Çağrı hocam hepimizin batıl inanç olarak bildiği ama yinede bazen inandığı nazar konusunda bir video çekerseniz iyi olabilir bence. Bu konuda bilimsel bir çalışma var mı yok mu bilmiyorum açıkçası saçma sapan youtube kanallarında da izlemek istemiyorum. Ama sizin gibi araştıran ve okuyan insanlar bizi bilgilendirirse iyi olur.
Muhammed Emen
Muhammed Emen 10 aylar önce
Çok beğendim seri olarak devamı gelir umarım. Başka bilim insanlarını da tanımış oluruz. Emeğinize sağlık.
Parvana Jalilli
Parvana Jalilli 7 aylar önce
Çok güzel ve eğitici bir video olmuş. Emeğinize sağlık! :)
Selim PETEKÇİ
Selim PETEKÇİ Aylar önce
Bir Matematikçi ve İsac Newton hayranı olarak sizi tebrik ederim.Bilgiler ve çekim harika olmuş.Emeğine ve diline sağlik.Bu arada benimde naçizane fikrim Newtonun diferansiyel denklemlei ve çözümünü bularak aslında tüm bilimlere katkı sağladiğidir.Kal sağlıcakla...
Asel Uslu
Asel Uslu 10 aylar önce
Gerçekten muhteşem!Emeğinize sağlık...
Bülent İŞBİLEN
Bülent İŞBİLEN 10 aylar önce
Bu videoyu izleyen 205.414 kişi arasında olma mutluluğu ve yine bu videoyu beğenen 17.000 kişinin beğenisi ile aynı frekansta olmanın dayanılmaz hafifliği.... Ellerinize sağlık... Siyaset, cahillik, çıkarlar falan filan bu ülke veya bizim gibi gelişmekte olan ülkeler ve insanları ayakta durabiliyor ve hala duygusal motivasyon olarak direnebiliyorsak sizin ve sizin gibiler yüzünden.... Ellerine ve emeklerine sağlık be çocuk....
Osman Capar
Osman Capar 10 aylar önce
Çağrı Mert hocam bana göre yaptığınız bilim anlatıcılığından daha da güzeli bilimin üzerine düşünmek ve yorum yapmak yani bilim felsefesi yapmanızdır... Zira insanlar temelde bilgiyi değil anlamı isterler. Bilmek değil anlamak istiyorum... Faydalı içerikler için teşekkürler, biraz daha anlama dayalı olsa daha iyi olur :)
Ergun Ikiel
Ergun Ikiel 9 aylar önce
Vay be. Soluksuz izledim. Mükemmel ayrıntılar içeren bir çalışma olmuş. Patreon üzerinden bir bağışı, alkışladığımı belirtmek için veriyorum. Emeğinize sağlık.
Forexity
Forexity 10 aylar önce
Günlük yaşamımızda neredeyse hergün kullandığımız Şampuan saçımız için gerekli bir malzeme mi kullanmamız yararlı mı zararlı mı saçımız şampuan kullanmazsak daha mı az dökülür , daha mı az kepeklenir yoksa daha mı az yağlanır bu konu hakkında bize bilgi verirseniz çok sevinirim .
Barış Nova
Barış Nova 2 aylar önce
@Qla Zateri süreci biraz uzatırsan saçın daha fazla yağlanmaya başlar ve incelir. Bu da dökülmeye yol açar diye biliyorum.
sentilyon sentilyon
sentilyon sentilyon 3 aylar önce
Saçınıza açıcı kullanırsanız boya işlemleri saçı kurutur. Sabun kullanamazsınız. Şampuan da pahalı kaliteli kullanmak durumundasınız. Boya yoksa, aktardan gerçek yaglar kullanılmış kaliteli sabun kullanin. Bıttım sabunu iyidir. Haftada 2 kez. Saçın dogal yağını kurutmadan. Son durulama suyuna gerçek sirke dökün. Kepek gider. Ayda 1 2 kez zeytinyagi badem yağı ile bakim yapın dökülme durur.
Miray
Miray 4 aylar önce
@moonlight peki erken yaşta saç beyazlaması neden olur genellikle ?genetik olarak aile büyüklerimin saçları çok geç beyazladı
Bilgen Urulu
Bilgen Urulu 5 aylar önce
Kireçli su şaçı yıpratır
moonlight
moonlight 7 aylar önce
60 tane yorum atılmış ama bu alanda uzman olarak söylemeliyim ki kepek pek çok faktöre bağlı olarak ortaya çıkar. Yani şampuanla alakalı değildir. Saçın dökülmesi keza pek çok faktöre bağlı olup şampuanın zararlı kimyasallar içermediği takdirde etkileyeceği bir şey değildir ki belli bir fazda saç zaten dökülür. Yağlaması kafa derinizin ne kadar sebum ürettiği ile alakalı siz kafa derinizi fazla kurutursaniz her gün fazla miktarda sert su ve kiymasallarla yıkamak gibi saçınız o gün yağlanır. Eğer saçınız ile yaşadığınız bir problem varsa uzmanlara danışmanız sizin için en iyisi olur .
catcatmisa
catcatmisa 8 aylar önce
izlerken hem keyiflendigim hem bilgi aldigim kanallardansiniz. emekleriniz icin gerçekten cok tesekkur ederiz lütfen elinizden geldigince devam edin. yillar gecse de sizi unutmayacagim.
orhan senyurek
orhan senyurek 10 aylar önce
Bu videolar kesinlikle okullarda seyrettirilmeli çok iyi anlatmışsınız emeğinize sağlık iyiki varsınız 👏👏👏👏👏👏
Yaşam hoca
Yaşam hoca 9 aylar önce
Ayakta alkışlıyorum👏👏👏👏 Tam Z kuşağına uygun, eğlenceli ve öğretici bir anlatım tarzı🤌
Meral Özkök
Meral Özkök 10 aylar önce
Harika bir içerik tebrikler gerçekten, diğer bilim adamları nında hayat hikayeleri ni bekliyoruz
ipekbuy
ipekbuy 10 aylar önce
Her çektiğiniz videoda, bilim anlatıcılığınız biraz daha gelişiyor. İzlerken etkileniyoruz, teşekkürler.
Yusuf Emanet
Yusuf Emanet 10 aylar önce
Evet 4 sene önceki halini hatırlıyorum da, arada dağlar var. Fifa 99 - Fifa 21 gibi pozitif yönde bir gelişme var. 🐾
Burak Tekin
Burak Tekin 10 aylar önce
DİKKAT : Çağrı hocam bazı insanların bir türlü dilinden düşünmeyen bir iddia var “ tüm sesler uzayda depolanır” şeklinde. Bu konuyu araştırmak için pek sağlam bir kaynak bulamadım. Rica etsem yeri geldiğinde değinir misiniz ?
Saklı Gezgin
Saklı Gezgin 4 aylar önce
Ses dediğimiz şey cisimlerin havada titreşmesinden oluşan frekanstır. Titreşim bittiğinde (ki, elbet biter) frekans da söner ve yok olur. 3 boyutlu olmayan hiç bir şey depolanamaz. Kayıt cihazları sesleri üç boyutlu halde tutarak onları depolar. Ağzına kadar dolu bir alışveriş merkezine girdiğinizde kulağınıza gelen seslerden hangi sesin kime ait olduğunu dahi tespit edemediğinize göre seslerin uzayda "depolandığını" kabul etsek ne yazar? Ayıkla pirincin taşını.
Ebru Emine Engin
Ebru Emine Engin 10 aylar önce
O zaman atmosferde depolanıyor
kalibininsabunu
kalibininsabunu 10 aylar önce
Uzay boştur ses boşlukta yayılamaz.
Muserref Suicmez
Muserref Suicmez 10 aylar önce
Her zamanki gibi müthiş bir video. Emeğinize sağlık..
Tenochtitlan Texcoco Tlacopan
Bu bölümler artmalı. Emeğinize sağlık.
Kubilay Günay
Kubilay Günay 10 aylar önce
Bilimsel şeyler dinlemek sizinle daha kolay. İnternette bir yazınıza denk geldim ve sizi merak ettim. Sempatik, içten ve işinin hakkını veren biri olarak gördüm sizi. Keşke daha önceden fark etseymişim.
Kübra Neşem Eraslan
Kübra Neşem Eraslan 8 aylar önce
@Evrim Ağacı kız kardesim duyma engelli videolari metin olarak da paylasabilir misiniz ?
Kubilay Günay
Kubilay Günay 10 aylar önce
@Evrim Ağacı teşekkür ederim. 😊
Evrim Ağacı
Evrim Ağacı 10 aylar önce
Çok teşekkürler, hiçbir zaman geç değil. 😊 Biz de sizi tanıdığımıza çok sevindik. 😍
Kaan Burak ÇAKIROĞLU
Bilimin, mühendisliğin babası Newton'dur. Video çok iyi olmuş, tebrik ederim.
Шамсия Гаджиева
Movzunu Bir nefese guzel diksiyonla hatasiz anlatan insanlardan birisiniz. Bawarilariniz bol olsun.
Buse Özdemir
Buse Özdemir 10 aylar önce
Harika bir video olmuş, keyifle dinledim. Emeğinize sağlık🌟
Enes
Enes 9 aylar önce
daha fazla bilim insanı hayatı gelirse harika olur.. video için teşekkürler :)
mavi_ kırlangıç
mavi_ kırlangıç 7 aylar önce
Anlatım enerjiniz çok güzel..kendinizi dinletiyorsunuz sıkmıyorsunuz bu çok değerli bir meziyet..
Eftalya Ç
Eftalya Ç 9 aylar önce
Evrim ağacının makalelerini okumak da zevkli ama anlatıcı akıcı anlatınca dinlemek de ayrı zevkliymiş. Teşekkürler
Akif YILMAZ
Akif YILMAZ 10 aylar önce
Ağzına Sağlık abi her videonda beni bilgilendiriyorsun ve çoğu merak ettiğim şeyleri videonda anlatıyorsun çok teşekürler EVRİM AĞACI !
Yavuz KALKAN
Yavuz KALKAN 10 aylar önce
Çalışmanız için çok teşekkür ederim.İlgiyle takip ediyorum kanalınızı.Bu okumalarınızın kaynaklarını da paylaşmanız mümkün müdür?
Yelda Gundeger
Yelda Gundeger 10 aylar önce
Mükemmel bir video olmuş müthiş bilgiler için teşekkürler 😇🙏🏽
Sapiens
Sapiens 10 aylar önce
Bu bir seri olmalı ve bence bilim dünyasının ilkleri hakkında olmalı.
Gülçin IŞIK
Gülçin IŞIK 10 aylar önce
Sizi izlediğim ilk video, iyi ki keşfettim🙏 Newton hayranı biri olarak güzel bir başlangıç oldu benim için😍👏👍
HAKAN tpkd
HAKAN tpkd 10 aylar önce
Mükemmel bir video, kalite kokuyor tebrikler Evrim Ağacı 👏👏👏
Selda Kuş
Selda Kuş 10 aylar önce
İnsanların bilime ve bilim adamlarına olan ilgisini körükleyen bir oluşumsunuz iyiki varsınız her videonuzu dört gözle bekliyorum harika işler çıkarıyorsunuz başarılarınız daim olsun evrim ağacı ailesi🥰🥰🥰
Mehmet Han
Mehmet Han 10 aylar önce
Videoların kalitesi her geçen gün artıyor mükemmelsiniz.
Mehmet Salih Manzak
Mehmet Salih Manzak 10 aylar önce
Gerçekten ilham verici bir hayat hikayesi. Hırs iyidir ama fazlası can yakar.
cihan Karatay
cihan Karatay 2 aylar önce
Geçmişten, günümüzde ve gelecekte. Doğan ve ölen, ve doğmamış bütün bilim insanlarına müteşekkiriz....
İsmail Bircan
İsmail Bircan 10 aylar önce
Ya sen nasıl muhteşem bir insansın. Harika anlatımınız için teşekkür ederim
Kaan Terme
Kaan Terme 10 aylar önce
emeğinize araştırmanıza sağlık gerçekten çok beğendim videonuzu abi umarım en kısa zamanda çok daha büyük kitlelere hitap edersin
Süleyman Turhan
Süleyman Turhan 10 aylar önce
Harika bir belgesel olmuş. Kendi hayatım için de çıkarılacak çok fazla ders buldum. Teşekkür ederiz evrim ağacı
deulizm
deulizm 9 aylar önce
Anlatımınız çok akıcı. İlk defa 30 dakika üstündeki bir videoyu hiç sıkılmadan dinledim. Çok teşekkürler :)
Ridvan Altındağ
Ridvan Altındağ 10 aylar önce
Pazarları zaten seviyordum ama Evrim ağacı sayesinde artık daha çok sevmeye başladım iyi sizin gibi beyinlere sahibiz Dr çağrı ufkumuzu çok açıyorsunuz gerçekten size minnettarız 🙏
furkan yıldız
furkan yıldız 10 aylar önce
Enteresan bir insanmış gerçekten dine olan alakası hoşuma gitti, özellikle günümüz Hristiyanlarınında saplandığı üçlemeyi yalanlamış olması çok güzel. Nevrotik insanlar, aşırı hırslı insanlar çok çalışarak dünyayı değiştiriyorlar... En ilgimi çeken olay ise 17. yy. da bile adamların çok kurumsal bir şekilde bilim yapıyor olması :0.
God's Worthless Slave
God's Worthless Slave 10 aylar önce
Merhaba. ben TRvid Türkiyeye 2016'da katıldım ve bir çok kanal gördüm, kimisini çok sevdim, kimisini hiç beğenmedim ama bugüne kadar en sevdiğim kanal siz oldunuz. Hepimizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler, size olan saygım bu yüzden çok büyük. İyi günler.
DOA KAMP
DOA KAMP 10 aylar önce
Müthiş hikaye. Bu tarz videoların devamını bekliyoruz.
Erdoğan Bal
Erdoğan Bal 10 aylar önce
Harika bir video! (Kendime bir kaç tane ders çıkardım bu muhteşem videodan bir kaç tanede örnek aldım:))
Karliyone
Karliyone 10 aylar önce
Newton merakım hiç bitmedi ve bir gün hayatını öğrenmek istedim. Biyografisini bulup aldım Türkçe çevirisi var Richard S. Westfall yazarın adı ilgilenenler bakabilir. Lise mezunuyum kitabı okumam üç yılımı aldı o kadar enteresan biri ki hem kızıyorsun bazen üzülüyorsun onun için. Çok enteresan bir kişiliğe sahip bazen bir çocuk gibi bazen hiç çekilmeyen bir ihtiyar bazen tam bir vizyoner bazen dengesiz bir ruh hali. Newton fazla öngörülebilir biri değilmiş fakat yaptıkları evren anlayışımızı değiştirdi. Çağrı bey videoda toparlayabildiği kadar toparlamış saatlerce konuşabiliriz bu ilginç adamı. Bir cevap arayanlara kesinlikle tavsiyem bu ilginç adamın hayatını ve çalışmalarını araştırıp okuyun tek bir kaynağa bağlı kalmadan. Göreceksiniz kendinizden birşeyler bulacaksınız bu adamın hayatında iyi ve kötü yanlarını keşfedeceksiniz.
doot doot
doot doot 7 aylar önce
Newton'un incil hakkındaki çalışmalarının belgeleri var mı ya da bu çalışmalar kitap haline getirilmiş mi?Eğer bilen biri varsa kaynak gösterebilir mi?
Postoronniy Grajdanin
Postoronniy Grajdanin 10 aylar önce
Newton'un calculusu sıfırdan yarattı iddiası bir az abartılıdır. Calculısun bir çok kavramları Arşimet'ten başlayarak Dekart ve Fermat'a kadar bir çok matematikçi tarafından bir az ilkel olsa da benimsenmiş ve uygulanmıştı. Örneğin, Fermat net olarak bir çokterimlinin tütevinin ne olduğunu bilirdi ve çelişkisiz bir şekilde max. ve min. değerlerin bulunmasında kullanırdı. Hatta, belli anlamda, Newton'un hocası olan Barrow'nun bile calculusun oluşmasında epey katkıları olmuştu. Aslında, Newton'un zamanında calculus bir ağacın üzerinde olgunlaşmış bir meyve gibi idi ve onu ilk olarak kimin koparacağını bekliyordu. Nevton bunu yapan ilk kişi oldu.
Argüman
Argüman 10 aylar önce
Newton hakkındaki bilgilerin bazılarını okumuştum. Ama Facebook gruplarında "bunu biliyor muydunuz?" vs. gibi saçmalıklar olduğunu sanıyordum. Teşekkürler Evrim Ağacı 👏
Zehra Kutlu
Zehra Kutlu 7 aylar önce
Harikasınız sizi seviyorum...o kadar akıcı anlatıyorsunuz ki hiç sıkılmadan sonuna kadar izlemeyi bırakamıyorum...
H.Ömer Şimşek
H.Ömer Şimşek 10 aylar önce
Merhaba. Sizden bir ricam olacak. Her hafta Instagram hesabı üzerinden bilimsel ve teknik konulara dair merak ettiğimiz soruları sorsak siz de tüm bu soruları cevapladığınız bir video içeriği yükleseniz güzel olmaz mı sizce?😊
Çağlar Kemal Gümüş
Bilim adamları biyografileri serisi olarak devam etsin, çok iyi içerik.
Alpgiray Tokgöz
Alpgiray Tokgöz 10 aylar önce
bu Newton aynı anda hem gelmiş geçmiş en zeki adam hem de tam tersi. ama yine de saygım sonsuz. Tinin şad, otağın uçmağ olsun kral
İsim Memo
İsim Memo 10 aylar önce
Hiç sıkılmadan izledim hayret ile izledim Cidden böyle birşeyi öğrendiğim için ilk önce Evrim ağacına sonra onlara destek verenlere teşekkür ediyorum.
pyrex Gameplays
pyrex Gameplays 10 aylar önce
35 dakika hiç atlamadan izledim. Mükemmel bir video,teşekkürler evrim ağacı.
V usa
V usa 8 aylar önce
Sevgisiz büyümüş çocukların sorunu , bilim adamı olunur ama karşılanmamış anne baba sevgisiz sonuçlar yıkıcı ola bilir. Kendi savaşını her kese ceza vererek görülmek cabasıyla geçirilmiş bir hayat .😎
Hasan Beyazkuş
Hasan Beyazkuş 23 gün önce
Hocam ağzınıza sağlık bizlere bilgi aşıladığın için çok teşekkürler
aşık kenani
aşık kenani 5 aylar önce
Harika anlatıyorsunuz sizi zevkle dinliyorum emeginize saglık bilim ve felsefe hayranı Bir insanım
Kerem F.
Kerem F. 10 aylar önce
Harika içerik. Bunun benzerini Euler, Faraday, Maxwell gibileri için de isteriz 😊
Enis Arıkan
Enis Arıkan 10 aylar önce
Planck ‘ı unutmayalım
Müslüm Özgül
Müslüm Özgül 5 aylar önce
Muazzam bir anlatım elinize ağzınıza sağlık
VOLARANX
VOLARANX 7 aylar önce
Newton şu an yaşıyor olsaydı, Modern cağı 50 yıl ileri taşıyabilecek bir bilim insanıydı.
Hüseyin Sonay
Hüseyin Sonay 10 aylar önce
Uzun zamandır bu kadar uzun bir video izlemiyordum. Bir saniyesini bile atlamadan izledim teşekkürler evrim ağacı.
Tuğçe Gündoğdu
Tuğçe Gündoğdu 10 aylar önce
yine çok keyifle izledim devamı kesinlikle gelmeli ! 😍
andromeda.
andromeda. 10 aylar önce
TRvid da en beğendiğim, bildirimlere izin verdiğim tek kanal Evrim Ağacı. Teşekkürler Çağrı abi keşke bu güzel kanala katkı sağlayacak maaşım olsa ama maalesef hala okulumu bitirmedim. Karanlığı bilimle aydınlatmaya hep devam edin. 💜
Arif Çalağan
Arif Çalağan 5 aylar önce
Sanki seni evrim ağacının her videosunun altında görüyorum:)
banu kasab
banu kasab 10 aylar önce
Aynı Tesla ve Edison gibi hep Hook ile didişmişler .Aytunç Altundal ın çevirdiği Newton un yazdığı Kehanetler isimli kitabı var 👍çok enteresan günümüze kadar olan öngörüleri hep tutmuş
Mehmet A.
Mehmet A. 4 aylar önce
Ne Harika bir anlatimdir bu 😃 skilmadan dinliyoruz 👏🏻👏🏻👏🏻
Eva in kitchen
Eva in kitchen 10 aylar önce
Merhaba bu videoyla alakası yok fakat merak ediyorum . Boynuzun evrimde liderlik ve çiftleşme dışında ne gibi bir yeri var ? Bununla ilgili bir video hazırlayabilir misiniz ? 🍀
OKUR GEZER
OKUR GEZER 10 aylar önce
Teşekkürler. Newton hakkında dinledigim en detaylı videoydu..
Osman Ulusoy
Osman Ulusoy 10 aylar önce
20'lik dişlerin evrimdeki yeri , aslında fonksiyonel işlevlerinin olmadığına dair bir videonuz var mı? ben bulamadım da.eğer yoksa sizce de güzel konu değil mi canım hocam?:))
marcus mu
marcus mu 10 aylar önce
Bilim insanlarının hayatı seriye bağlanırsa çok güzel olur.
Onur Ertaş
Onur Ertaş 10 aylar önce
newton'ın yaşamını bir psikolog olarak dinlemek isterdim.
Özgür Demircioğlu
Özgür Demircioğlu 10 aylar önce
Resmen belgesel çekmişsiniz. Tebrik ederim. Belgeseli arşivime indirdim.
kaan kaaner
kaan kaaner 10 aylar önce
O nasıl müzik seçimi reis uçsuz bucaksız buğday tarlalarında elimi buğday başaklarına sürterek ölüme yürüyesim geldi
Vedat Güldü
Vedat Güldü 8 aylar önce
Gerçekten de öyle, başlangıç esnasında kim müziğin bir linki varsa gönderebilir misiniz? Bir de, bu müzik tarzlarını ne isim veriliyor
Eren GÜREŞ
Eren GÜREŞ 8 aylar önce
Maksimus
sarathewitch
sarathewitch 9 aylar önce
The wind of desert-orchestralis
erkan oruc
erkan oruc 9 aylar önce
😂😂😂😂😂😂
Ali Temiz
Ali Temiz 10 aylar önce
Hahaha 🤣
Hasan yıldırım
Hasan yıldırım 6 aylar önce
O değilde bir insanın, kusursuz anlatım tarzına ilk kez hayran kaldım.
zubeyit su
zubeyit su 9 aylar önce
Merhabalar, video ile alakalı değil de, bilgi paylaşımları yaparken üstlendiğiniz görevi merak ediyorum? Bu sebeple; birkaç cümlenizi yazmak istedim. ''Newton günümüzde yaşasaydı çekilmez bir evrim karşıtı olurdu'' ''O, küt ve bilim dışı safsatlar içli dışlı olması''
red carpet
red carpet 10 aylar önce
Dehşet muhteşem bir video. Çok iyi sunmuşsunuz. Birebir okusam aynı etkiyi ve bilgiyi almazdım. Bravo!
user
user 10 aylar önce
Bir bölüm (veya seri) de, bilimsel buluşların ilkin nasıl ve kimler tarafından hayata uyarlandığıyla ilgili olsa harika olur.
Sonraki
Hepimiz Cengiz Han'ın Torunu muyuz?
17:10