Karanlık

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip defnedildi

euronews (Türkçe)
görünümler 41 013
90% 373 37

Prens Philip için Kraliyet ailesinin resmi konutlarından olan Windsor Kalesi'nde cenaze töreni düzenlendi.
İLGILI HABERLER : tr.euronews.com/2021/04/17/ingiltere-kralicesi-2-elizabeth-in-esi-edinburgh-duku-prens-philip-defnedildi
#Nocomment

katma

 

17 Nis 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 36
Sèsè 60
Sèsè 60 4 gün önce
Mekanı cennet olsun 🙏🏻🕊
MeVaLi DeRvİş
MeVaLi DeRvİş Gün önce
Hahahaha:) 😂
Nezahat Can
Nezahat Can 7 gün önce
Selamin aleyküm din kardeşlerim üç çocuğum la yaşamaya çalışıyorum evimde gıdam yok kirada kalıyorum maddi manevi desteğinize ihtiyacım var belediyeden aldığım yardım yetmiyor çocuklarımın ihtiyaç larını karşılaşamıyorum lütfen yardım edin
HANDE S. YILMAZ
HANDE S. YILMAZ 16 gün önce
Bari kral olsaydı adam prens geldi prens gitti iyi mi 😳😳😳dinince dinlensin
Kişisel Manifesto
Kişisel Manifesto 22 gün önce
Münker nekir: hayırdır İngiltere prensiyle mi konuşuyorum
Nazım Bıçak
Nazım Bıçak 23 gün önce
Yerse ümük oynar bülük yemezse ümük ne yapsın bülük
Çetin hakan
Çetin hakan 23 gün önce
mekanın cennet olsun filip :(
recko recko
recko recko 24 gün önce
Bir ata sözü derki aşk bir vişne ye ye kişne yani uzun lafın kısası toprağı bol osun.
Melike Uysal
Melike Uysal 24 gün önce
Adam nihayet huzura erdi
Servan yigit
Servan yigit 24 gün önce
Çok üzüldüm prens philip ile çektiğim fotoğraflar aklıma geliyor. Onu özlüyorum 😢😞😖
Servan yigit
Servan yigit Gün önce
@ApranaX228 ApranaX228 atıyorum. Çaktırma😁😂
ApranaX228 ApranaX228
😂😂😂😂😂😂😂
Recep Çicek
Recep Çicek 24 gün önce
Ateşin bol olsun philips.
DANIEL DANNY DALMAÇYALI
İNŞALLAH ÖTEKİ DÜNYADA HUZUR İÇİNDE YAŞAR, BU ARADA NEDEN HİÇBİR DÜNYA LİDERİ KRALİYET AİLESİNE TAZİYE DE BULUNMADI Kİ, ÖZELLİKLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BEN ONUN TAZİYE DE BULUNACAĞINA EMİNDİM AMA O BİLE TAZİYE DE BULUNMADI, NEYSE HUZUR İÇİNDE YAT PRENS PHİLİP, SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ YÜZ YILLIK KOCA ÇINAR.
Ktb Harkness
Ktb Harkness 22 gün önce
Hayır taziye mesajı yayınladılar hatta tbmm başkanı bile yayınladı
Nergiz Seyfi
Nergiz Seyfi 25 gün önce
Heyyyy Allah rahmet eylesin deme çünkü günah, dini müslüman olmayan birine rahmet dilemek günahmis o yüzden 🤐
Nergiz Seyfi
Nergiz Seyfi 24 gün önce
@sus lan ateşin bol olsun sbsjjshshajajs
sus lan
sus lan 24 gün önce
Allah rahmet eylesin
ALİ KEREM ÖZGÜR
ALİ KEREM ÖZGÜR 25 gün önce
Allah rahmet eylesin ve başın sağ olsun
Ktb Harkness
Ktb Harkness 22 gün önce
@Mesut Yılmaz Kraliçe Elizabeth başbakanının ayrımcı politikasına resti çekerek Nelson Mandela nın güney afrikanın ilk siyahi başbakanı olmasını sağlamıştır . Acaba gerçekte bu insanlar kim ne rolleri var diye düşünmeden kraliçeyi öne atıp arkadan işlerini halleden başbakanlara mı yönelsek . Çünkü Kraliçeye eleştiri yağmuruna tutan insanlar , Churchill veya Teacher gibi insanlara saygı duyuyor.
Mesut Yılmaz
Mesut Yılmaz 24 gün önce
@Lobsogoldoy Sorsak %90'ı müslüman bir ülkede yaşıyoruz ama halkımızın bir çoğu İslam Hukuku'nu bilmemekte hâlen daha şeriat'ı kafa kesmek sananlar var. Bulunduğumuz ülke de neden yok diye düşünmek bununla alakalı çalışma yapmak ve halkı bilinçlendirmek bizlere düşer. Öncesinde müslümanlığı anlatmak gerekir diye düşünüyorum. Çoğumuz taklidi iman ile yaşıyoruz(kulaktan dolma bilgiler, aileden gelen vs.), araştırmıyoruz, okumuyoruz, sorgulamıyoruz. Sorun da burda başlıyor zaten.
Mesut Yılmaz
Mesut Yılmaz 24 gün önce
@Lobsogoldoy İngiltere de müslümanlar için şeriat olması güzel bir şeyler. Benim kanaatimce de insanlar inanışlarına göre yargılanmalı(aynı Osmanlı da olduğu gibi). Ayrıca İngiltere'deki şeriat mahkemeleri , evlilik ve mali hususları kapsamaktadır. Yine de hiç yoktan iyidir. Müslümanlar icin bir ayrıcalık. Sadece Müslümanlar icin de değil diğer dinler için de böyle . Lakin şuan ki İngiltere sizi yanıltmasın her zaman geçmişi bilmekte fayda vardır. Dostunu düşmanını iyi bilmeli insan.
Mesut Yılmaz
Mesut Yılmaz 24 gün önce
@Lobsogoldoy Burada demek istediğim "Bu kadar zülüm yapmış bir ülkenin Prensine Allah rahmet eylesin demek abesle iştigal olur" idi. Lakin bir konuda yanıldığımı itiraf edeceğim. Burada Prens adına rahmet duası var , ülke adına değil. Yani ülkeye karşı tutumu düşünüp Prens adına konuşmak yanlış olur. Bunun için Prens neye inanmıştır?Nasıl yaşamıştır? Bunları bilemekle beraber kendi kıt bilgilerimle bir kanaate varmak yanlış. Lakin bir gayrimüslim ise ona Rahmet dilememek gerekir. Bunu da Yüce Allah Kuran-ı Kerim'de şöyle anlatmış:Cehennem ehli oldukları açıkça kendilerine belli olduktan sonra, -yakınları da olsalar- Allah’a ortak koşanlar için af dilemek, ne Peygambere ne de müminlere yaraşır.” (Tevbe, 9/113)
Lobsogoldoy
Lobsogoldoy 24 gün önce
@Mesut Yılmaz Adamların kendi ülkelerinde şeriat mahkemeleri var. Senin ülkende var mı. Burda şeriat desen olay olur. Sonra İngiliz zalim, Türk mazlumun yanında; yersen.
Zeynep
Zeynep 25 gün önce
I'm deeply sorry 😢
Gozde Batan
Gozde Batan 25 gün önce
Nasıl defnedildi ya tabut asansör gibi indi nereye defnedildi hiç anlamadım
Gozde Batan
Gozde Batan 25 gün önce
@Nefer hımm 🙄 teşekkürler
Nefer
Nefer 25 gün önce
Defnedilmemiş galiba kraliçe vefat edince beraber gömülecekler
Emrah Şerare
Emrah Şerare 25 gün önce
Ateşi bol olsun inşallah
エレン
エレン 25 gün önce
Sen kendine musluman mi diyorsun? Once olenin arkasindan konusulmaz onu ogren. Atese girip girmeyecegi de Allah ile onun arasindadir seni ilgilendirmez
vedat erdogan
vedat erdogan 25 gün önce
Bu garıda bi iki aya gider ondan sonra kim gelir acaba0
Vüsalə Abusova
Vüsalə Abusova 25 gün önce
Tabii ki, oğlu Charles
Merve nur
Merve nur 25 gün önce
O kadar ülkeyı sömürdünüz o kadar insanin hakkini yedinizzz Size üzülmek bile icimden gelmiyor vicdansizlar
Tirpitz -_-
Tirpitz -_- 4 gün önce
O zaman üzülme
mav mav miyav
mav mav miyav 25 gün önce
Zenginden olsan bu dünya, kimseye kalmaz..
Anıl Anayurt
Anıl Anayurt 25 gün önce
Adam zaten kalıcağı kadar kalmış 100 ü görüyordu 3 ay daha yaşasaydı
Deli Kiz
Deli Kiz 25 gün önce
Allah rahmet eylesin
Deli Kiz
Deli Kiz 23 gün önce
@Ümit Çelebi İyi yada kotu biri ben ölen her insana Allah rahmet eylesin derim bu insanın kim olduğu fark etmez bu kişi bana bir kötülük yapmadı oda Allah'ın yarattığı bir insan din farklı yoksa oda benim gibi bir insan ve bunların hepsi benim düşüncem anladığını düşünüyorum ve bu konuyu kapatıyorum
Ümit Çelebi
Ümit Çelebi 23 gün önce
@Deli Kiz onun söylediği ayıp değil senin düşüncen hatalı müslüman olmadığını herkes biliyor hangi müslüman başka bir müslüman topluluğu köleleştirir yıllardır sömürgecilikle ayakta duran bir milletin varisi imansız öldü gerisi ALLAH'IN bileceği iştir
Deli Kiz
Deli Kiz 23 gün önce
@Boran Emre TOPÇU çok doru bir düşünce bu
Boran Emre TOPÇU
Boran Emre TOPÇU 23 gün önce
Bakara suresinin 62. ayetinde ve Maide suresinin 69. ayetinde Cenab-ı Allah çok açık şekilde buyuruyor. Onların (Hristiyanlar ve Yahudiler) arasından Allah’a iman edip peygamberi yalanlamayanlar vardır. Onlara korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir. İmanını, inancını bilemezsin. Kin güdüp kötü düşünmek ve ölmüş, bu dünyadan göçmüş bir insanın arkasından kötü konuşmak bir Müslüman’a yakışmaz. Bize ölen kişiye Allah’tan af dilemek düşer. Allah rahmet eylesin.
Deli Kiz
Deli Kiz 23 gün önce
Ayıb diyilmi
Evimizin Kalbi Mutfak
Evimizin Kalbi Mutfak 25 gün önce
Islam dini ne güzel bir din. Bir kez daha gördük. Cenaze torenlerimizin bile bir maneviyatı var. Bi de bu törene bakın. Maneviyattan uzak. Rabbim affetsin diycem de adam müslüman değil. Müslüman olmayan birinin şansı yok.(Bu yazıyı okuyup hemen sen bilemezsin onu diyenlere peşin peşin söylüyorum. Ayetler ve hadisler ışığında yazdım bunu. Kurtuluşun birinci şartı müslüman olmak. Eger müslüman değilse bi insan o cennete giremez.
Anti islam videolar
Anti islam videolar 10 gün önce
@Merve nur muhammed doğru der kadın akıl noksanlıdır
Evimizin Kalbi Mutfak
Evimizin Kalbi Mutfak 12 gün önce
@Mertcan balık peki inanmayan bi insana senin kendini yormana ne demeli o zaman. Cevap verdigin kisi inanmiyo sen ayet ile cevap vermissin. Keske bunlar laftan anlamaz dedigin kisi hakkinda hukum vermesen. Allah asil sizleri islah etsin.
Evimizin Kalbi Mutfak
Evimizin Kalbi Mutfak 25 gün önce
@Berfin Dal Hasaa vahiy Peygamberlere iner. Benim öyle bi iddam yok. Allahın hükmü böyle. Ben demiyorum Rabbimiz soyluyo
Evimizin Kalbi Mutfak
Evimizin Kalbi Mutfak 25 gün önce
@Fran Mrtks Yaşamını dediginiz şekilde sürdürenler elbet Allahin gazabına uğrarlar. Allah ihmal etmez sadece mühlet verir. Islam dini öyle güzel bir dindir ki Allah ne bir zerre kötülüğü ne de zerre kadar bi iyiliği karşılıksız bırakmaz. Islam dinini araştırın. Kutsal Kuran-i okuyun onunla amel edin. Insanoğlunun amellerine bakarak hüküm vermeyin. Hz. Muhammedi araştırın Allahın emir ve yasaklarını araştırın. Asıl din o. Makam mevki peşinde koşan, modayı kendine tesettür yapanlarin yaşadıkları islam değil. Islam dinini kötülemeyin. Şüphesiz Allah katında tek din Islamdir. Ama sizin için dua edicem kızmıyorum size . Rabbim gönlünüze hidayet versin. Araştırma fırsatı versin. Ha bi de Islam dini asla koru körüne inanmayı şart koşmaz. Ama islam dinine girdi isen gerekliliğini yerine getirmeni emreder. Kezaa bütün dinler böyle değil midir. Siz islam dininin maneviyatını bi tstsaniz böyle demezsiniz. Ibrani dinleri içinde en maneviyatı fazla olan islam dinidir. Şüphesiz son din islamdır ve Hz. Muhammed ile Allah nurunu tamamlamıştır. Hz Muhammed nasil bizim peygamberimiz ise diğer peygamberler de öyledir. Hic düşündünüz mü Biz diğer peygamberleri kabul etmezsek dinden çıkıyoruz. Ama hıristiyanlar Hz Muhammedi reddedince dine giriyorlar. Işte islam dini böyle bir din.
Merve nur
Merve nur 25 gün önce
@Berfin Dal pekii canim sorayim dedim yinede 😏
muallim
muallim 25 gün önce
Bayrak ne bayrağı
m c
m c 25 gün önce
Prens Philipin Edinburg Duku olarak kendi bayragi var. Ayrica hem Yunanistan hem de Danimarka kökeni var. Yanlis bilmiyorsam kendi bayraginda bu iki ulkeyi temsil eden renkler ve isaretler var.
Buse S
Buse S 25 gün önce
Ne enteresan seyler ya
ApranaX228 ApranaX228
ApranaX228 ApranaX228 25 gün önce
Neyin prensi neyin dükü lordu bedavadan dünyada yedi içti keyfini çıkardı gitti
Merritamon Merritamin
Merritamon Merritamin 25 gün önce
Kraliçe kocasına çok aşıktı onun yokluğuna fazla dayanamaz 1 yıla kadar gider bak görürsünüz
Merritamon Merritamin
Merritamon Merritamin 25 gün önce
@Fran Mrtks evet öyle
Fran Mrtks
Fran Mrtks 25 gün önce
Aşklarına bire bir şahit olsun, aranızdan su sızmıyordu
Fran Mrtks
Fran Mrtks 25 gün önce
Sırada oğlu ve gelininin cenazesini yapmaya geldi. Herkesi uğurladıktan sonra artık
kedigiller kedi
kedigiller kedi 26 gün önce
Bizene öldüyse bizimde sehitlerimiz var onlar diyormu bize hergün sehit veriyor türkiye diye .
Merve nur
Merve nur 25 gün önce
Turkiye kimsenin hakkini yemediii kimsenin ülkesini sömürmedi tam tersine biz sahip ciktik vatansiz kalanlara ..
Sinan Eken
Sinan Eken 26 gün önce
Bu philips i ....
ayisigivadisi
ayisigivadisi 26 gün önce
Hadi bakalım sonsuz azabın ilk ayağı olan kabir azabı başlasın. Ateşin bol olsun ohhh🔥🔥🔥🔥
kızıl alev
kızıl alev 22 gün önce
@ayisigivadisi ölmüş insanların arkasından h🐶vlamak müslümanların fıtratında var...
kızıl alev
kızıl alev 22 gün önce
@Recep Çicek ölen insanların arkasından h🐶vlamayı bırakın!!
kızıl alev
kızıl alev 22 gün önce
@Recep Çicek ne yani bedevi çöllerinde uydurulmuş hurafelere gerçekmiş gibi inanan arap develeri mi dolu diyorsun??
Recep Çicek
Recep Çicek 22 gün önce
@kızıl alev sen kafayı yemisin. Boşşs insanlarla tartışmam ben. Sen belliki insanları kışkırtmak için yazıyorsun. Şunu asla unutma gerçek tektir.
kızıl alev
kızıl alev 22 gün önce
@Recep Çicek onların imanı var, sizin bedevi hurafelerine ihtiyaçları yok...
Abdullah Caymaz
Abdullah Caymaz 26 gün önce
Yazık kadına 100 yaşında dul kaldı
Nihad Brown
Nihad Brown 22 gün önce
Yalnız 100 değil 95😑
pro gamer
pro gamer 25 gün önce
Yeni ayarlar merak etme Bi posta
imagine044
imagine044 26 gün önce
1:14 ben orda olsam dayanamaz gülerdim .
Berke Çelik
Berke Çelik 25 gün önce
Babanın cenazesinde mi?
SonRituel
SonRituel 25 gün önce
Prensi Düdüklemişler, bunda komik bir durum yok!!!!
Baransenem Ozulku
Baransenem Ozulku 26 gün önce
Hey gidi hey hayati hp fakirlik yoksulluk içinde gecti çok çekti rahmetli çok bi kuru ekmekle günü geçiriyordu peh hakkinizi helal ediyomusunuz😢😢
Baransenem Ozulku
Baransenem Ozulku 24 gün önce
@Işıl senin bnm bilmedim ne işlerin altinda onlarin parmagi var
Samet Demirtaş
Samet Demirtaş 25 gün önce
@Işıl bu bilgiler doğru ancak ne yapalım İngilizlerin yasını mı tutalım bayrakları yarıya mı indirelim ?
Işıl
Işıl 25 gün önce
Kraliçe Elizabethle evlenene kadar güzel bir hayat geçirdiği söylenemez aslında. Ailesi Yunanistandan sürgün edilmiş, babası bir daha arayıp sormamış, annesini şizofren diye hastaneye yatırmışlar, ablası hamileyken helikopter kazasında ölmüş, diğer kız kardeşleri nazilerle evli olduğu için düğüne çağırmamışlar.
Samet Demirtaş
Samet Demirtaş 25 gün önce
Baransenem hanım latife ediyorsunuz
Gunay Sezgi
Gunay Sezgi 26 gün önce
Hayır
Yılmaz Duran
Yılmaz Duran 26 gün önce
Aha ne götürdü eli kanlı katillerin ülkesi kendi çıkarı için dünyanın gözünün yaşına bakmadan öldüren İngiltere
Jeffrey Wrestler U.K🇬🇧
Farewell good man😪🇬🇧🇬🇧
okul
okul 26 gün önce
canlı izledim çok uzun sürdü. sürekli tören tören. çok resmi idi.
Deniz Ferman
Deniz Ferman 25 gün önce
Ölmeden önce sade bir tören olsun demiş bu sade hali yani
Alex
Alex 25 gün önce
Kraliçe 2. Elizabeth in cenazesini izle birde tabi kadın 200 yaşında ölmezse
Ünal Bakay
Ünal Bakay 26 gün önce
Büyük dünya kraliçesinin eşi normal bir tören olmuş daha şaşalı bekliyordum
Black Noise
Black Noise 26 gün önce
garip bir dünyada yaşıyoruz.milyonlarca afrikalıyı kolonize etmek için öldüren dünyanın en büyük sömürgeci ülkesi ingiltere bizlere bu cenaze ile dünya adaletinin nekadar iki yüzlü olduğunu bir kez daha ıspatladı.
Merve nur
Merve nur 25 gün önce
Gec bile kaldilar ölmek için
kedigiller kedi
kedigiller kedi 26 gün önce
Afrikadaki zenciler öyle üzgünlerki ellerinden phillipin fotograflari agliyorlar bende anlamadim o kadar zulün etti ingilizler
S
S 26 gün önce
@Yaşar Çulha Nedenmiş
Yaşar Çulha
Yaşar Çulha 26 gün önce
@S neden acaba varmi bir fikrin
S
S 26 gün önce
Peki bunlara kendi atası gibi sempati ve hayranlık duyan içimizdeki aptallarımıza ne demeli?
Sonraki
Kraliyet Cenazeleri Türkçe Dublaj
45:20
Derin Futbol 11 Mayıs 2021 1.Kısım
27:07
Yüzlerce roketin İsrail'i vurma anı
1:20