Karanlık

İki ayda iki yıl tatil yapmış gibi yapmak

Barış Özcan
görünümler 330 899
99% 21 138 185

Bundle haber uygulamasını indirmek için ► bit.ly/bundlehaber
Yeni videoları kaçırmamak için ► bit.ly/barisozcanyoutube
Çocukluğumda yaz tatilinde okumayı en çok sevdiğim kitaplardan biri Jules Verne’in İki Yıl Okul Tatiliydi. Tam bir çocukluk fantazisi. Yaşları 8 ila 14 arasında değişen 15 çocuk ıssız bir adada mahsur kalınca iki yıl zorunlu tatil yapıyorlar. Tabi onlarınkine tatil denebilirse. Gerçi yaşadıkları maceraları düşünürsek kelimenin tam anlamıyla bir tatil olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce hiç yapmadığın şeyleri yapmak. Bana göre tatilin en güzel tanımlarından biri bu.
Zaten o yüzden 2017’nin başında bu yılki Zinciri Kırma hedefimi şöyle açıklamıştım: “Her gün, daha önce hiç yapmadığım bir şeyi yapacağım.” Yılın ortasına geldiğimize göre bir değerlendirme yapmak lazım. Benimle aynı hedefi belirleyenlere soruyorum şimdi. Geçtiğimiz 6 ayda her gün yeni bir şeyler yapmak size ne hissettirdi? Kendi adıma cevap vereyim. Bir şarkıyı arka arkaya 17 kez dinlediğimde, 36 saatte 3200 km yol kat ettiğimde, hiç ilgim olmayan bir spor dalından meşhur bir oyuncuyla tanıştığımda, daha önce kitaplarını okuduğum bir yazarla sohbet ettiğimde, İngilizce bir video çektiğimde ya da video çekmek yerine bu ekranı size bıraktığımda hissettiğim en önemli şey yeninin gücüydü. Yeni.
Stanford Üniversitesi Profesörü David Eagleman, The Brain: The Story of You - Beyin: Senin Hikayen adlı kitabında yeni şeyleri denemenin, yeni şeyler yapmaya çalışmanın, yeni aktiviteler peşinde koşmanın zamanı genişlettiğini yazıyor. Daha önce yapmadığın bir şeyi yaparken, beynin o şeyle ilgili daha fazla bilgi toplamaya odaklanıyor. Dolayısıyla o deneyime dair daha fazla hatıra oluşturuyor. Daha fazla hatıra sanki daha uzun zaman geçirmiş gibi hissettiriyor.
Hepimizin arayıp da bulamadığı şey bu değil mi? Daha fazla zaman. Einstein zamanın göreceli olduğunu söylemişti. Sadece fiziksel olarak değil, psikolojik olarak da bu doğru. Ya da nöro-psikolojik olarak.
Şimdi bir tatil mevsimine girdik. Çalışanlar bir kaç hafta, öğrenciler bir kaç ay tatil yapacaklar. Peki ya size iki ayda iki yıl okul tatili yapabileceğinizi söylesem? Jules Verne’in kitabındaki gibi fiziksel olarak değil -zaten çoğunuz bunu istemezsiniz- psikolojik olarak. Beyninizi hackleyerek. İyi anlamda. Bunun için psikolog Marc Wittmann’ın klasik tatil etkisi yöntemini uygulayacağız. Yazar bu etkiyi Felt Time: The Psychology of How We Perceive Time - Hissedilen Zaman: Zamanı Nasıl Algıladığımızın Psikolojisi adlı kitabında şöyle tanımlıyor:
Eğer daha çok hatıra toplarsanız herhangi bir zaman aralığı daha uzun hissedilir. Hatırası güçlü deneyimler zamanı genişletir. Etrafınızda olan olaylardan kopuksanız, onlarla ilgili hatıra oluşturamazsınız. Duygular hafıza için bir yapıştırıcı gibidir.
~
Videonun tam metni ve bağlamsal linklerle kaynaklar web sitemde: barisozcan.com/iki-ayda-iki-yil-tatil-yapmis-gibi-yapmak
~
STT ► bit.ly/stt-serisi
OKU ► bit.ly/oku-serisi
İZLE ► bit.ly/izle-serisi
VLOG ► bit.ly/barisozcan-VLOG
~
twitter.com/BarisOzcan
google.com/+BarisOzcan
facebook.com/BarisOzcan
instagram.com/BarisOzcan
www.snapchat.com/add/ozcanbaris
BarisOzcan.com/sikca-sorulan-sorular

katma

 

2 Jul 2017

jules verneiki yıl okul tatilibrainneuropsychologynewness

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 997
furkan can çopur
furkan can çopur 10 saatler önce
New is always better !
Arda Keser
Arda Keser 20 gün önce
Çok güzel bir anlatım
compellinq
compellinq 24 gün önce
Her gün yeni bir şey yapmaya imkanımız mi var 😑😑😑😑😔 daha önce izlemediğim barış ozcan videoları izliyorum işte . Baska nerede boyle farklı deneyim elde edebilirim ki😌
yasin Leon
yasin Leon 25 gün önce
Daha önce yapmadığın bir şeyi yaparken, beynin o şeyle ilgili daha fazla bilgi toplamaya odaklanıyor. Dolayısıyla o deneyime dair daha fazla hatıra oluşturuyor. Daha fazla hatıra da daha uzun zaman geçirmiş gibi hissettiriyor. Bunu bizzat Kayseri'den yola çıkarak gittiğim ve sadece 1 gün kalıp geri döndüğüm Edirne ziyaretimde yaşadım. Sadece 1 gece kalmama rağmen sanki aylardır evimden ayrı kalmışım gibi hissettirmişti...
Incridible Critic
Incridible Critic 29 gün önce
Bu dünyada her şey nisbidir.Hiç bir şey mütleq deyildir.Öyrendiyimiz bilgiler bile.
Incridible Critic
Incridible Critic 29 gün önce
Çox gec gördüm bu videonu amma yene de fikrimi yazacam.Daha doğrusu Mehemmed(s.a.v.) peyğemberin dediyi bir hedisi "Müselmanın bir günü evvelki gününün eynisi olmalı deyil."Yeni her gün yeni bir şey öyrenmeli,her günü evvelkinden ferqli olmalı.Menim anladığım qederi ile.
ahmet taskin
ahmet taskin Aylar önce
Hayatımdaki en uzun hatıram askerlik 15 ay 15 yıl gibiydi
Kadir Bas
Kadir Bas Aylar önce
Merhaba, Tavsiye edebileceginiz kitaplar varsa lütfen buraya yazin :) hersey olabilir....
tuğba tuğçe
tuğba tuğçe Aylar önce
Her güne nasıl yeni bir iş bulacağım kendime, her gün yeni yemek tarifi bulmak bile çok zor. Üşengeç değilim. 365 tane fikri olan yazsın. Birlikten kuvvet doğar.
Ceren Ceylan
Ceren Ceylan Aylar önce
Sen de mi? Bürutüs sende mi başladın reklam yapmaya diğer youtuberlar gibi
Orhan BURHAN
Orhan BURHAN Aylar önce
Dün ile beraber gitti cancağızım ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni sözler söylemek lazım
buse kartal
buse kartal 3 aylar önce
Insanlarin aslinda beyinleri daha açık ce ozgur bırakıyorsun ama okadar çok şey öğretiyorsunki gunde 1 doz barış Özcan
Mahmut Emeksiz
Mahmut Emeksiz 4 aylar önce
Onu bende okumuştum 👍
ufuk uysal
ufuk uysal 5 aylar önce
Tatilde hic yapmadigimi yapiyorum uni 4.sinifa gectim ders calisiyorum wtf😄
Muhammet TÜRKMENOĞLU
Hafta sonlarinda Iyi vakit geçirdiğimde zamanı uzun gibi hissederdim de bunu çözüp lehime kullanmak aklıma gelmemişti. Teşekkürler :)
Yücel iyice
Yücel iyice 6 aylar önce
Okumakla izlemek arasındaki fark ile ilgili video çekebilirmisin başkan
Selahattin Dişli
Selahattin Dişli 6 aylar önce
Zekaya Emeğe Saygı :)
kubilay &
kubilay & 6 aylar önce
New is always better. Barney Stinson😃
Eylül ile Her şey dahil
Yaşımız çok yakın ama beni evlat edinin barış özcan ve ailesi 💃sevgiler 💗💕
Ayşenur Sarrafoğlu
Ayşenur Sarrafoğlu 7 aylar önce
Barış bey gercekten çok zeki bir adam olduğunuzu düsünüyorum. İşlerinizi ne kadar ozenle yaparsanız o kadar çok izleniyorsunuz. Kolay gelsin heyecanla bekliyorum diğer videolarinizi
Güldeniz Davarcı
Güldeniz Davarcı 7 aylar önce
Ben küçükken harry potter kitabını severdim 7 Ayda 7 yıllık hogwartsı bitirmek diye bir seçenek var mı ya?? Eğer varsa ve bu psikolojime bağlıysa delirmeye hazırım
Yağmur DURUSU
Yağmur DURUSU 7 aylar önce
Videodaki filmler nedir acaba?
Gertrude Bell
Gertrude Bell 7 aylar önce
Mesela bu yorumun altına herkes yapmaktan zevk aldığı veya yapmayı düşündüğü şeyleri yazsa, ben de bu yaz onları yapsam tatilde kendime yeni uğraşlar bulmuş olsam... Bence harika olurrr.
Gokerim
Gokerim 7 aylar önce
KALİTE = BARIŞ ÖZCAN
torpid.
torpid. 7 aylar önce
Aslında bütün iş *bilinçli farkındalık* sayesinde oluyor.Bir şeyi ilk defa yaparken ona tüm dikkatimizi veriyoruz.Günlük yaptığımız sıradan işlerde de dikkatimizi o ana versek ,otomatik pilotumuzu devreye sokmasak,2 ayda 2 yıl tatil yaparız zaten.Ama tabii ki yeni şeyler denemenin tadı farklı olur.
nejla şen
nejla şen 8 aylar önce
Demek ki bu yüzden derslerde zaman çok uzun geliyor sjjsjssjjs
havva nur taşcı
havva nur taşcı 8 aylar önce
Iki yıl okul tatili kitabi bende var olan ama hic okumadiğım bir kitaptı .En kısa zamanda okuyacağım.
Ezgi ak
Ezgi ak 8 aylar önce
Keşke babam olsaydın
emre kökmen
emre kökmen 8 aylar önce
Emeğinize sağlık. Ancak fonu beyaz dışında (göz yorduğu için) başka bir renk mi seçseniz sizin için de bir mahzuru yoksa.
sahin sahverenov
sahin sahverenov 8 aylar önce
Seni bakuden izlyoruz çok zekiy konşyosun sevyoruz seni eline koluna salik abi
Erkan Aka
Erkan Aka 8 aylar önce
Düşünün artık hayatı çok hızlı yaşıyoruz. Teknoloji sayesinde hızlı öğreniyoruz, bilgiye çabuk ulaşıyoruz. Bir çoğumuz okumuyoruz, üşeniyoruz. Barış Özcan gibi insanlar ile öğreniyorsak ne âlâ. Bu sayede insanlar değişiyor, daha anlayışlı daha duyarlı bir topluma gidiyoruz. Ve bu eskiye göre çok daha hızlı gerçekleşiyor. Teknolojiyi iyi yönde kullanan herkese selamlar. Okuyun, paylaşın..
DERVİŞ
DERVİŞ 8 aylar önce
Ama ders calismak zorundayim :(
Sıla ahsen
Sıla ahsen 8 aylar önce
Yeni , farklı kitaplar okuyarak farklı hayal dünyalarına dalmak da yeterlidir bence. Yeni şeyler denemek için pahalı kurslara pahalı tatillere ihtiyacımız yok
aleyna dagdelen
aleyna dagdelen 8 aylar önce
Yaz tatiline aylak aylak başlamışken bu vidyoya rastlamak çok iyi geldi .çok başarılı.
Bekir Kurşunet
Bekir Kurşunet 8 aylar önce
TRvidr diye kanal kalabalığı oluşturan bi sürü oluşum senin çeyreğin dahi olmaz üstad. Yüne çok güzel bir bakış açısının farkına vardım sayende. Kaliteli ve farklı. Hep böyle kal lütfen. Sürekli kaliteli şekilde gelişen..
Samur Qaribov
Samur Qaribov 8 aylar önce
Abi kanalini bugun buldum Elon Mask kimdir videosuyla ve bu zamana kadar izledigim enn iyi youtube kanali secdim senin kanalini ( kendi fikrim budur yani yanlsh anlashilmasin )
Blonde Surgeon
Blonde Surgeon 8 aylar önce
Merak ettiğim bir şey var, daha bu video yayınlanalı 1 sene olmadı ama kaliteye bakar mısınız? bu şuan izlediğimiz videolar içinde öyle olacak sanki aradan zaman geçince kalitesi bozuluyor gibi. Ya da yeni çekilmiş videolar çok kaliteli olduğu için bu video gözüme öyle geliyor. E hal böyle olursa gözlerimiz ilerleyen bu kaliteye nasıl dayanacak? Cevaplarsan sevirinim Barış abi, bunun sebebi nedir?
Ömür Gençtürk
Ömür Gençtürk 8 aylar önce
İnstagramı ve diğer uygulamaları azaltarak bırakmayı planlıyorum ya da daha az kullanıyorum. Daha çok gezmeyi ve daha çok okumayı planlıyorum benim değişimim bu yönde başlıyor. İyi ki Barış Özcan gibi youtuberlar var. TRvid bir çöplük diyenlere istinaden yerinde ve dozunda kullanıldığında gayet de faydalı. Teşekkürler.
Nargiz Mamedova
Nargiz Mamedova 8 aylar önce
Lütfen animasyonun ismini söylermisiniz? ☺
Emre Akbaba 28
Emre Akbaba 28 8 aylar önce
iki günü eşit olan zarardadır. Hz.Muhammed
Eliza Şems
Eliza Şems 8 aylar önce
Yenilik yapmaya imkanımız yoksa ne yapmalıyız ? Hayatımı nasıl daha verimli yapabilirim ki
Nudem Demir
Nudem Demir 8 aylar önce
Bunu bu yaz kesinlikle deneyeceğim 😄
Özgür NC
Özgür NC 8 aylar önce
Adamsın BARIIŞŞ
İpek Baş
İpek Baş 9 aylar önce
NEWS' bakış açısı bir harikaydı. ''Kuzeyden, güneyden, doğudan, batıdan yeni bir şeyler okumak''
Bekoya Ewan
Bekoya Ewan 9 aylar önce
2 gün tatilim bir hafta gibi geçiyor zaman ben icin çok yavaş akıyor küçüklüğüm de yaşadığım bir olay yüzünden
deha khan
deha khan 9 aylar önce
Niye dudaginda ruj var gibi odaklanamiyorum videoya.
KADİR ALMAZ
KADİR ALMAZ 9 aylar önce
1.42 deki filmin adi ?
Eylül Bilge İşler
Eylül Bilge İşler 9 aylar önce
Geçen sene paylaşmışsınız.ama bir sorum var.bu yöntemle 2günlük tatili 2 haftaymış gibi hissedebilir miyiz
Sabıkalı Genç
Sabıkalı Genç 9 aylar önce
NE DİYO BU
sezgina1
sezgina1 10 aylar önce
Selam Baris, yeni bakis acilarin ve yaraticiligin bana rol model oluyor. Bundle indirdim bu arada. Sevgiler.
Mehmet Şimşek Tv
Mehmet Şimşek Tv 10 aylar önce
Spor yapmaya çalışıyorum veya kitap okumak, tarih ile ilgili videolar, iklim sorunları ve tabiki vazgeçemediğimiz online oyunlar bunları yaparken bir de senin videolarını keşfetmem çok iyi geliyor. Zararın neresinden dönersen kârdır. =)
Hacapuri Hacua
Hacapuri Hacua Yıl önce
Seni neden çok ama çok basit biriymiş gibi olarak görüyoruz aslında numaralarım çok düşünme gücü kapasite mükemmel keşke dış görünüşün de sesin ve beynin kadar etkileyici olabilseydi vesselam...
VİDEO PRODÜKSİYON SES, MONTAJ, GRAFİK
barış kardeşim kolay gelsin, bir sorum olacaktı bu video nun bitimindeki kısa müzik sizin eserinizmi yoksa alıntımı bana onun sade halini atabilirseniz çok memnun olurum '' Pluck " diye geçiyodur bu sesin ham hali büyük ihtimalle
T.C Tülay Yıldırım
VİDEO PRODÜKSİYON SES, MONTAJ, GRAFİK BÖRK
Nihat Hattat
Nihat Hattat Yıl önce
yegen cugarayi nasil birakacaz yap bi video
Beray Akat
Beray Akat Yıl önce
Dünle beraber gitti cancağazım ne kadar söz varsa düne ait şimdi yeni şeyler söylemek lazım.
mary jane
mary jane Yıl önce
çok güzel videolar için teşekkürler. benim merak ettiğim neden insanlar konuşurken neden ellerini göğüs hizasında açıp sağa sola elleri genişleterek konuşurlar ?
Lacivert Daktilo
Lacivert Daktilo Yıl önce
Benim de çok sevdiğim bir kitaptır İki Yıl Okul Tatili 😀 İtiraf etmeliyim ki bu video her çıktığında erteliyordum B.Ö. videoları arasında izlemediğim pek kalmadığı için bugün açtım ve izledim. Tek kelimeyle "Aradığımı buldum". Çok ama çok teşekkür ederim #BarışÖzcan ...
oOoo
oOoo Yıl önce
yeni..... harika fikir
Ezgi
Ezgi Yıl önce
İlk defa Bundle uygulamasını benden başka kullanan biriyle karşılaştım 😄
Bilgenur Taner
Bilgenur Taner Yıl önce
News gibi farklı bakış açılarıyle ezberleyebilceğimiz ingilizce kelimeler serisi yapamaz mısın ? Çünkü news kelimesini artık sanırım hiç unutmayacağım. Biraz baktım internete ve bununla ilgili hiç video göremedim. Güzel olabilir...
Gamze Günalp
Gamze Günalp Yıl önce
Tam da yeni yıla girecekken güzel bi zincir oluşturabilirim🤗
Emine Gizem Göldağı
2018 yeniyıl kararları videosu gelecek mi Barış Bey💙🙌🏻
Omer Yahyayev
Omer Yahyayev Yıl önce
:)) iw ev iw ev iw ev iw ev 365 gun
Gulsen Cansever
Gulsen Cansever Yıl önce
T-ürk Ünlü Kız İfşa Videosu ♥ = jagover.herokuapp.com/ikrfatsvhb6kxqk-346babeosneddcx
Gulsen Cansever
Gulsen Cansever Yıl önce
Türk, Ünlü Kız İfşa Videosu ♥ = gelecoye.herokuapp.com/q3tntaga5dewogo-bsdeaxiwopvvvdx
Oğuzhan Güler
Oğuzhan Güler Yıl önce
Cancaazlandiniz
Murat KARA
Murat KARA Yıl önce
Takip Ettiğim En Kaliteli TRvid Kanalı Diyebilirim. Başarınızın Devamını Dilerim 👏👏👏
Buket Ay
Buket Ay Yıl önce
Ben aradığımı bulamadım!!!!
Mert
Mert Yıl önce
:D oha aleyna tilkinin ifşası yayınlanmış bakın jehejavayezosiyap.tk/?youtubeGp_SlMZ
Mert
Mert Yıl önce
:D oha aleyna tilkinin ifşası yayınlanmış bakın jehejavayezosiyap.tk/?youtubet1xblGg
Berk balci
Berk balci Yıl önce
O kelimenin anlamı zaten öyle Barış abi :)
Clementine Tine
Clementine Tine Yıl önce
Hiç bu kadar güzel yedirilmiş reklam görmemiştim, uygulamayı hemen indirmek lazim :)
tuti 27
tuti 27 Yıl önce
video da doğaçlamaya pay bırakın diyorsunuz ama tüm metni yazıp robot edasıyla okumak pek tavsiyeye uymuyor
Mr. Scaevolsabbas
2 Yıl Okul Tatili'ni ben 12 yaşındayken okumuştum. Ne serüvendi ama
Ahmet Kül
Ahmet Kül Yıl önce
Yeni neyse artık nefret ediyorum hayat bana nefret ettirdi
Büş On
Büş On Yıl önce
SORU: 800 YIL ÖNCE KİM SÖYLEMİŞ O LAFI BARIŞ BEY?
Yagiz Yariz
Yagiz Yariz Yıl önce
Barış abinin videolarını izleyince beynim gelişiyor ya
İpek Aykaç
İpek Aykaç Yıl önce
Her videonuz ufuk açar nitelikte. Teşekkürler
ld official
ld official Yıl önce
bu okulda oluyordu geçen yıl yaa çok güzeldi teog falan ldşdöx
Nai Ra
Nai Ra Yıl önce
Teşekkürler Barış 😊
OYmen
OYmen Yıl önce
demek okul o yüzden uzun sürüyor her gün yeni konu işliyoruz
Can Simsek
Can Simsek Yıl önce
Hızlı geçti ya la zaman
d. elif
d. elif Yıl önce
Wow demelik bir video
Mazlum UnceRTraiN Çakat
bunu izlerken 2 yıl tatil yapmış gibi hissettim :)
Seyda Yontem
Seyda Yontem Yıl önce
Sen muhteşem bir detaysın djfjggk
muhammet
muhammet Yıl önce
videoyu izlerken david eaglemanın başka bir kitabı baş ucumda duruyordu okumak icin erteliyordum o halde şuan okumalıyım
Tarık Düzenli
Tarık Düzenli Yıl önce
Abi böyle kaliteli, emek dolu içerikler üretmen mükkemmel bir şey. Kelimeler yetersiz senin yaptığın içeriklere.. İnsan kendi kendine diyor ki Türklerin de böyle içerikler üretebilmesi ne güzel. Sadece yabancılar değil...
Canıtın Frenklin
ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE YAPMADIĞIMIZ NE YAPABİLİRİZ ÖRNEKLERİNİZİ FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLALIM BİRBİRİMİZE 🙏
adele 13
adele 13 Yıl önce
çok başarılı içerikler
Furkan Esasdeveci
Barış Özcan abi NEWS kelimesinin çıkış kaynağı da anlatığınıx gibi yönler ile alakalı galiba ,hazırlık sınıfında iken hocamız bahsetmişti.
Btl Ely
Btl Ely Yıl önce
iyi hoşta, iki ayda hergun yeni neler yapilarbilir ki? bi yerden sonra tikanmaz mi insan? deniycem ama aklima takildi
Merve Sevinç
Merve Sevinç Yıl önce
"Duygular hafıza için bir yapıştırıcı gibidir" ve "En güzel hatıralar beklenmedik bir şekilde yaşadıklarımızdan seçilirler" sahiden bunu şimdiye kadar dile getirmemiş olsak da içten içe farkında değil miyiz? Hatta bu yüzden en güzel doğum günlerinin sürpriz doğum günleri olduğunu düşünürüz, doğum günü olan kişiye hissettirmeden hazırlıklar yapar birden bire ortaya çıkıp onu şaşırtmak isteriz, çünkü neden; en güzel hatıralarımız beklenmedik şekilde yaşadıklarımızdan olur
Samed Balkış
Samed Balkış Yıl önce
Videonun sonu cok etkiledi
Ohmlegendary
Ohmlegendary Yıl önce
ENES BATUR 4 MİLYON BARIŞ ABİ HALA 700 BİN...
Ayxan GM
Ayxan GM Yıl önce
İki ayda iki yıl tatil yapmış gibi yapmak
Ebubekir ULUTÜRK
Yeni bir şeyler yapmak aynı zamanda çılgınlıklar yapmak demektir bence ve çılgınlıklar hayata renk katar. Teşekkürler Barış ÖZCAN , teşekkürler abi
Erdem Br
Erdem Br Yıl önce
Jule Verne'in kitabında çocukların başına gelenler benim başıma geleydide okula gitmeyeydim
sayi77
sayi77 Yıl önce
Barış Hocam gene çok güzel bir konuya değinmiş ve bize de yeni ufuklar açmışsın. Aynen dediğin gibi en sıradışı şeyler hafızada en çok iz bırakanlar. Mesela bir gün yüzerken birden yağmur yağmaya başlamıştı aradan 20 sene geçmesine rağmen diğer deniz anılarına göre çok farklı bir yeri vardır bizde. Maalesef içinde bulunduğumuz sistem bizi bazı şeylere zorluyor. İşe gitmek eve dönünce sabah iş var diye erken yatmak ya da zaten eve gidince yapacak farklı birşeyler olmaması... Ben de bu sarmaldan çıkmak istiyorum, eskiden çok neşeli bir ruh halindeyken bu tekdüzelik beni yavaş yavaş plaza tipi ruhsuz insanlara çevirmeye başlıyor. Senin videoları izleyince birşeyler yapmak gerek diyordur sanırım herkes, fakat icraata geçmeyen planların hiçbir olumlu etkisi olmuyor tabi. Teşekkürler değerli videoların için.
Dt. Bacanly
Dt. Bacanly Yıl önce
KALİTELİ ADAM
VQiu Timuçin
VQiu Timuçin Yıl önce
Zeki bir insanın anlatım biçimi ve konuşma şekline bakarak,ne kadar eğitim düzeyi yüksek anlayabiliyoruz.Kelimeleri kullanma şekli bike şahane ve bu işe profesyonel olarak girmesi ona büyük bir avantaj vermiş,başarılarının devamını diliyorum.Bende zamanında yapmak istedim,ama bilgisayar bu imkanı bana sağlayamadı.
Sonraki
Pijamayla çalışmak - Başka bir şey
10:08
İyi Uykular - Kaliteli Uykunun Sırları
13:24
Bir fincan kahve daha, ben gitmeden
12:51
Guess The CORRECT LOGO Challenge
11:02
görünümler 1 185 970
Candy Breakfast Taste Test
8:02
görünümler 282 526
Controla 🎮 - Brytiago & Anuel AA
3:31