Karanlık

If you see these lights in the sky, don't be afraid! STARLINK Satellite Train

Barış Özcan
görünümler 2 571 813
50% 1 1

To try Storytel for 30 days instead of 14 for this period: bit.ly/2pnE2NS
---
Don't be afraid if you see lights lined up in the sky these days. These are not UFOs, unidentified flying objects. They can be identified. They are Starlink satellites sent one after another. They are also known as Starlink Satellite Trains since they pass like a 60-car train with lights on, especially on the first launch.
Another 60 satellites were sent on Wednesday, April 22. So the chances of seeing one these days are a bit higher. In this video, I will tell you how you can see them, but first, let's talk about what they are and what they will do.
The Starlink project is a satellite network that began to be created in orbit around the world. Behind this project is Elon Musk, one of the world's most popular entrepreneurs, and his space company SpaceX. SpaceX's rockets have orbited satellites from various countries around the world so far, or carried scientific materials to ISS, just like CRS missions that I watched live and streamed to you from this channel last year. In the Starlink project, they orbit their own design of telecommunication satellites. By using them, they plan to provide very fast and economically priced internet services to all parts of the world, including the remotest corners.
This is a quite pretentious and costly project. When announced by Elon Musk in 2015, it was perceived, as usual, as an unlikely project to believe, and again, as usual, the targeted 2017 date could not be met. However, 1 year after this date, the first 2 satellites called TinTin A and TinTin B were placed in orbit. Yes, Tintin, the comic book hero we know, has given these satellites its name. Why? Because almost every vehicle in the SpaceX and Tesla projects is given such names. The reason for it has not been explained, but I think they referred to the "Moon Explorers", a Tintin adventure published 10 years before going to the Moon :)

katma

 

24 Nis 2020

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 12 137
Barış Özcan
Barış Özcan 2 yıl önce
Arkadaşlar dün ortaya çıkan UFO görüntüleri Pentagon tarafından zaten doğrulanmıştı. Yakın zamanda yayımlandığı için yeniden gündem oldu. 7 ay kadar önce bu konuyla ilgili hazırladığım aşağıdaki videoya ekleyebileceğim yeni hiçbir şey yok. Merak edenler bu videoyu izleyebilir.:
Murat Tarcan
Murat Tarcan 2 yıl önce
Biz de hala Türk telekom gelsin altyapı bağlasın diye bekliyoruz
ismavi
ismavi 2 yıl önce
Bir şeyi farkettiniz mi? Barış Özcan'ın kendisi gibi izleyici kitlesi de kaliteli. Kötü sözler yok, birbiriyle kavga edenler yok. Birbirine saygı duyan, araştıran, sorgulayan insanlar var. Ben Barış Özcan'ı herkesten ayrı seviyorum, bazılarınız abartmayın diye kızıyor ama şu bir gerçek Türkiye'de bu denli faydalı insanlar çok az olanlar ise değer görmüyor.
Tuba Altundağ
Tuba Altundağ 2 yıl önce
Biz bu ışıkları gördüğümüzde anlamdıramamıştık. Neye şahit olduğumuzdan haberimiz yoktu. Bilgilendirmeye dolayı teşekkür ederiz Barış Özcan.
Ayten Jalilova
Baris bey merhaba. oncelikle videolarinizi cok severek izliyorum. verdiginiz emek icin cok tesekkurler. fakat videolarda paylastiginiz belirli bilgiler mesele 150 milyon maliyet ve s. bunlarin kaynakcalarini da yerlestirseniz videolarinizi izlerken cok daha kaliteli zaman gecirdiyimi hiss edeceyimi ve boylece daha cok seveceyimi dusunmekteyim. Dikkate alirsaniz cok sevinirim. Onceden tesekkurler
Atilla Aktin
Atilla Aktin 2 yıl önce
Barış bey Corona,5G,Yeni Dünya Düzeni söylemi,ve Uzaylılar konuları hakkındaki görüşlerinizi içeren bir videonuzu bekliyoruz.
Uğur Özer
Merhaba abi. 440 ar km aralıklarla 3 kez geçeceği ve deprem fay hatlarını + zihin kontrol frekanslarla tetikleme planı da olabileceği düşüncesine karşı dusunceniz nedir ?
Emmi
Emmi Yıl önce
Bugün starlınk trenini görüp gelenler burdamı
Ali Öz
Ali Öz 2 yıl önce
Harika.Gerçekten heyecan verici gelişmeler...Bireysel olarak yapabileceklerimize konsantre olursak ve zinciri kırmadan kararlı bir şekilde çalışırsak yapamayacağımız şey yok. Biraz zaman alacak o kadar.
pro hacker
pro hacker 2 yıl önce
elon musk'ın starlink'le tüm türkiyeye internet altyapısı sağlaması, türk telekomun bana vaadettiği internet hızını sağlamasından daha mümkün
elfidaa*
Böyle başarılı işlere değer verin arkadaşlar
Attila The Turk
Attila The Turk 2 yıl önce
Barış bey, tüm videolarınızı ilgiyle izliyorum ve bilgi paylaşımlarından oldukça istifade ediyorum. Sorum şu; uydu tabanlı interneti Kafkas dağlarında görevde iken kullanmıştım. OSCE tüm internet bağlantılarını bu şekilde kuruyor. Uygulamada ise aynı bir Thuraya telefonu kullanmak gibi, uyduların, daha doğrusu hava şartlarının insafına kalıyorsunuz. Elon Musk'ın uydu görünürlüğünü artırmak için bu starlink projesinde bir yeniliği oldu mu?
YigitBaskan
Tam unutmuşken biri gelip beğenirse ve tekrar dinlesem gerçekten çok müteşekkir olurum. CANSIN 🖤🖤
Anıl Perk
Anıl Perk 2 yıl önce
Geçen yaz askerde Kıbrıs’ta gördük bunu 10 asker deli muamelesi gördük..
Eray Bayraktar
Eray Bayraktar 2 yıl önce
Helal olsun sana Barış abi. Türkiye’de yeni gündeme gelen olayı 7 ay önce açıklamışsın. Kanalına abone oldum ve çoğu gereksiz youtube kanalına göre kendimi 1 adım önde hissediyorum. Enes Batur, Berkcan Güven, Orkun Işıtmak gibi çoğu youtuber gereksiz saçma sapan videolarla vaktimizi çalıyor. Ama başta senin kanalın olmak üzere birkaç youtuberin videoları ufkumuzu genişletiyor, bizi aydınlatıyor ve yeni bilgiler öğrenmemizi sağlıyor. Seni kişilik olarak da seviyorum abi. Çok kültürlü, bilgili ve medeni bir insansın. İnsanları yeni bilgilerle aydınlatmak için var gücünle uğraşıyorsun. Bana göre Türkiye’nin en iyi youtuberi sensin. Seninle gurur duyuyoruz abi.
Arslan Tutuncu
Arslan Tutuncu 2 yıl önce
Merhaba Barış Bey. Videolarınızı vakit buldukça seyrederim. Gerçekten kaliteli içerikler sunuyorsunuz bunun için sizi tebrik ederim. Savunma sektöründe uydu haberleşmeyle ilgili bir takım işlerde görev aldım. Benim bu videoda değinilmesini beklediğim bir kaç husus var. Size ondan bahsetmek isterim. Malumumuz az sayıda ve bazı ülkelerde olmak üzere multi zengin aile sermayeleri kapitalizmden beklendiği gibi kontrolden çıkmış bir şekilde büyümektedir. Bu büyüme son yıllarda bir çok devlet gsmh'nı geçecek düzeye ulaşmıştır. Şimdi konunun en hassas noktası burası. Devletlerin (tabiki bürokrasinin) egemen olduğu eksiğiyle fazlasıyla uluslararası hukuk kuralları vs. araçlar vardır. Bu araçlar düzgün işletildiğinde toplumdaki her birey eşit şekilde dünyayı yönetme, geleceğine karar verme hakkına sahiptir. Ancak sermayesi çoğu devletten büyük olan transnational şirketler hızla inisiyatifi eline almaya başladılar. Bunun zararlarını ilerde çok derinden hissedeceğiz. Örneğin google şirketinin faaliyetini kısıtlayan Almanya'ya google tarafından istihtam edilen/fonlanan ordu eliyle savaş açılabilecektir. (Blackwater, wagner.. evet şimdilik bu paralı askerleri abd ve rusya kullanıyor ama sonuçta paralı değil mi? neden google'da kendine bir ordu kuramasın ki? Sonuçta abd gibi kapitalizmin hüküm sürdüğü ülkelerde seçilecek başkanın kampanyasına en çok parayı yatıran en iyi hizmeti(!) almıyor mu?)
Okuyup Gezen
Okuyup Gezen 2 yıl önce
Barış bey merhaba. Teknoloji konusu sizin için çok önemli ve videolarınızın ana temalarından biri. Yalnız dikkat ediyorum ve videolarınıza bakıyorum. Hiçbir videonuzda Selçuk Bayraktara, Akıncı İHA SİHA ve yeni uçan araba olarak yapılması planlanan Cezeri den hiç ama hiç bahsetmediniz. Çok merak ediyorum sizin gibi bu alanlara önem verip te böyle önemli bir teknolojik hamleden tek bir kelime bile bahsetmemenizin bi nedeni var mı?
Cun Sen
Baris,absürd olabilir ama sana bir soru sorucam,bu uydular birbirine bagliya,belirli araliklarla aya yakin bölgelere de gönderilse ,10 sene icinde düsünülen ay yolculugunu instagram facebook gibi platformlardan canli verme imkani saglamaz mi bu durum ?
Ülkü Bıçakçı
Ülkü Bıçakçı 2 yıl önce
Barış Özcan - Starlink Uydu Treni
ilhan çalışkan
ilhan çalışkan 2 yıl önce
her zaman ki gibi harika bir çalışma, harika bir proje ve harika bir sunum, Eline Sağlık
Sonraki
A new SpaceX is born
17:53
görünümler 1 200 000
The Horror of the Slaver Ant
10:44
görünümler 1 874 187
NASA Bennu asteroidinde ne arıyor?
15:12
Su altında yaşanabilir mi?
19:59
görünümler 1 900 000
InSight Mars'a İniyor! (CANLI YAYIN)
1:34:42
My thoughts on Turkey's car TOGG project
24:01
The Horror of the Slaver Ant
10:44
görünümler 1 874 187