Karanlık

İnternetten sonra bu gelecek! METAVERSE

Barış Özcan
görünümler 1 235 288
98% 73 000 1 200

Şimdi. Bu evrendeki, bu “universe”deki gözlerinizi kapatın ve “metaverse”de açın. Gördükleriniz 2021’de özellikle de son aylarda dijital teknoloji dünyasında gittikçe daha çok konuşulan bir kelimeyle ilgili: Metaverse.
Kripto paralarla ilgilenenler bu yeni evreni inşa etmeye başladıklarını söylerken oyun dünyasındakiler biz çoktan orada yaşamaya başladık diyorlar. Zaten az önce gösterdiğim görüntü PlayerUnknown (bilinmeyen oyuncu) lakaplı oyun geliştiricisinin inşa etmeye başladığı 64km’lik Prologue’dan bir görüntüydü. Neden 64 km? Çünkü 2’nin 6. kuvveti. Bu daha sonra dünya büyüklüğündeki Artemis sanal evrenine dönüşecek ve o bile metaverse’ün sadece küçük, küçücük bir parçası olacak. Peki ama nedir bu metaverse? Ve daha da önemlisi internetin yerine geçebilir mi?

katma

 

18 Eyl 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 5 345
Bilal Uslu
Bilal Uslu Dakika önce
The Matrix...
Gameoloji
Gameoloji 17 dakika önce
rise online şu an blockzincirine adapte olarak geliştirilen bir oyun mesela :)
Vahide Öztürk
Vahide Öztürk Saatler önce
Deccali öğrenin araştırın bu teknoloji falan değil, sizi insanlığınızdan, yani yaratılış amacınızdan saptıran şeytani bir dünya yalan dolan ve boş.. Gençler kendinize gelin, z kuşağı gerçek böyle değil, ölüm var, hesap var, Allah tanıyın ve gerçek amacınızı öğrenin.
babür şah
babür şah Saatler önce
Alem sanal olmuş biz gerçeklere devamm
Mümin Erduğ
Mümin Erduğ Saatler önce
trvid.com/video/video-peU192BMhUg.html bu da iyi olmuş
Napoly
Napoly 2 saatler önce
Kendi cennetimizi yaratacağız.
Fatih Aşıroğlu
Fatih Aşıroğlu 3 saatler önce
Biz oralarda daha özgür olabiliriz, teşekkürler
Ömer Akçay
Ömer Akçay 3 saatler önce
İnanılmaz bi anlatım
Mustafa Namik
Mustafa Namik 3 saatler önce
İşte bu nedenle ENJİN ve MANA coinlerini tutuyorum
Isa Yilmaz
Isa Yilmaz 3 saatler önce
Meta kripto paralar geleceğin paralari olacak
özgür sever
özgür sever 4 saatler önce
Şuan dünya da t am da mateverse yaşıyoruz yani vr gözlüğe bağlı bedenlerimiz burda asıl zihin başka evrende
Kürşat Acar
Kürşat Acar 4 saatler önce
trvid.com/video/video-YJQKlnD07-Q.html
-_NoThİnG MaN_-
-_NoThİnG MaN_- 4 saatler önce
Bunu daha yeni haberlerde gören ben...
-_NoThİnG MaN_-
-_NoThİnG MaN_- 4 saatler önce
İnş bedava olur ama olmaz bence :((
yaşar bağlar
yaşar bağlar 5 saatler önce
Merak etmeyin bu evrene Esenyurt'tan birileri girsin hergun metaverse esenyurtlular yüzüne karıştı diye habere çıkar 🤣🤣🤣
Cetin Karakin
Cetin Karakin 5 saatler önce
peki mataverse e nasıl giriş yapıcam
Mehmet Hanifi Kılçık
Mehmet Hanifi Kılçık 5 saatler önce
Güzel video
Fırtınalı⚡
Fırtınalı⚡ 10 saatler önce
Süpermen bu saklabanlarla aynı filmde oynadı sanki
Selim Evc
Selim Evc 10 saatler önce
Herkesin guzel herkesin yakisikli oldugu insanlarin dahada sahtekarlasicagi. Hackerlarin ellerini avusturucagi.. Deneysel kolelik teknolojileri..
Beytullah Çınar
Beytullah Çınar 11 saatler önce
VR MetaVerse BLOKTOPİA
Markus Antanios
Markus Antanios 11 saatler önce
NFT ürünlere böyle yüksek paralar ödemenin tek mantığı, ürünün sahibiyle yapılan anlaşma sonucu kara para aklama şeklidir. Açık ve net. bunu övme Barış abi.
Onur Özdemir
Onur Özdemir 8 saatler önce
hayır
Yusuf Yıldız
Yusuf Yıldız 13 saatler önce
Herşey bir saçmalıktan ibaret Barış hocam. Olmasını istenilen şey bizi nerelere götürür. Birde bu neden yapılıyor neden yapılacak onu söylesek
Cengiz Karakuşoģlu
Cengiz Karakuşoģlu 15 saatler önce
Hocam konu açık ve net metawörs uydurması ile insanoģlunu elon musk'un nörolink'i ile çipleyip matrix filmindeki TABUT kapsül benzeri alanlarda yaşadığı halde boyutsuz devasa evrende yaşadıģını zannetmesi isteniyor.bu boyut henüz yirminci yüzyılın ikinci dünya savaşı sonrası yeni sayılabicek teknolojisi ile yapılırken biz muazzam bir teknoloji çağındayız algısı ile sanki yirbin yıldır bu teknoloji geliştirilmiş ve insanlığa sunuluyormuş gibi uygulamıyormuş hisi vermeye çalışma çabası.bu tuzağa düşerse insanoğlu TABUT kıvamında kapsüllerde yaşatılıp vücut enerjisi kullanılan soba jeneratörlere dönüşürüz.muallaķta yaşatılıp varmışız hissiyle kandırılırız.
fatih Koc
fatih Koc Gün önce
Avatar filmi
SERCAN KÖSE
SERCAN KÖSE Gün önce
Metaverse loading.. ⏳✈️
Jasmijn Zen
Jasmijn Zen Gün önce
Sanali artik, usb nin somutta kapladigi anlamin disinda mi dusunseniz? Insanlik, somutu asmakta, Sanal kelimisi anlam degistirmekte.
Özcan Şahin
Özcan Şahin Gün önce
Orjinalini tercih ederim.Üstelik daha kendi galaksimizideki binlerce olaydan ve fenomenden bihaberken sanal dünyalara bu kadar kapılmak insanlığın sonunu getirebilir.Dışarda sanal gözlük takmış saatlerce sahte bir dünyada gezmektense gerçeğini tercih ederim.Herşeyi tadında bırakmak gerek.
Məhəmməd Tanırverdiyev
Ölümü untmayın
istanbul travel channel
herşey fişin çekilmesine bakar,o zaman gerçek dünyaya yeniden döner insanlar.Dünyada kaynaklar kısıtlı daha da kısıtlı olacak.gerçeğini veremiyorsak sanalını verelim diyecekler,birde beslenmeyi tek bir hapadönüştürdük mü daha da kimse evinden çıkmaz:D
Herr Schweizer
Herr Schweizer Gün önce
7:48 Vitalik Buterinin sesi mi?
Sisidetroman
Sisidetroman Gün önce
Olabilecek en iyi evreni zaten allah yaratti Bu ahmaklar allaha şirk kosmaktan bikmiyorlar mi Onlar ne kadar cabalarsa cabalasin bu evren kadar harika bir sey yapamaz
Sisidetroman
Sisidetroman Gün önce
Abi sende o buyuk metauniverse icin calisan sirketlerde caliama potanaiyeli var Oraya girsende turkun farkini gistersen Cok zekisin be Hep hayretle izliyom seni
mustafa Turhan
mustafa Turhan Gün önce
Bu 3 de ninde 3 d sigibimi
El LuDio
El LuDio Gün önce
Atv, almış videoyu bire bir koplayıp aralara birkaç bişey ekleyip kendileri kurgulamış gibi haber yapmış 🙈
Espinoza
Espinoza Gün önce
Özgürlük korkuttu
Serkan Koca
Serkan Koca Gün önce
Artık reel dünyadaki ortamlar,mekanlar ve doğa ınsanlar için önemsizleşip bu yerlerin sanalları daha kıymetli olabılır.Reeldeki bir mekanının fiyatı sanalda daha pahalı olabilir bu gidişle.
Hamza İçyer
Hamza İçyer Gün önce
Ohhh be sonunda buralar bize kalacak. Herkes duygusuz veya yapay bir hayata gidebilir. Ben mutluyum burda. Rüya gibi bir yer metavers. Ama rüyaların güzel olduğunu kim söyledi. Ayrıca bu dünyadan daha güzel bir dünya olmayacak. Bunlara milyar dolarlar yatıranların aptal olduğunu düşünüyor olamayız. Bu tür şeylerin bize tek katkısı daha büyük köleliklerden başka bir şey değil.
Emre Karaman
Emre Karaman Gün önce
Ready Player One filminde gerçek dünyanın geldiği hali de unutmayalım.
ahmet Takmaz
ahmet Takmaz Gün önce
Radio caca token dan gelenler 😉
Amatör Yardım Merkezi
En eski Metaverse = Sanalika
Gezegen tv
Gezegen tv Gün önce
Zaten internetin gideceği yer burasi artık herşey sanal dünyada olacak sinema içine girilecek aşklar alışverişler sanal ortamda yapilacak evlilikler bile yapılabilir herkes sanal dünyalarını oluşturabilir büyük bir piyasa bu mağazalar sanal olabilir sanal avm ler olabilir
Kaan Oztimurcu
Kaan Oztimurcu Gün önce
star atlaaaas
BARIS
BARIS 2 gün önce
Gerçek dünyamızı pisletip cehenneme çevirirken o kokuşmuş iğrenç dijital dünyalarına sıkışıp kalacaksınız fare gibi hapsolacaksınız ! Ama unutmayın geldiğimiz yeri unutursak yok olacağız kim için ? Ne için ?!
ProKssier
ProKssier 2 gün önce
10:33 hocam GTA V
WaR3LL
WaR3LL 2 gün önce
Dışarıda özgür bir hayat beklerken insanların daha da göz göre göre kendini bu teknoloji dünyasında özgür olabileceklerini hissedip oralara yönelmeleri üzücü, şimdi bu meta erse dünyasına aldanıp dünyanın gerçek güzelliklerinden mahrum kalacaklar. Metaverse büyüleyici aşamalara illaki gelir ama aşırı düzeyde bu internet dünyasına kendimizi bağlarsak içinden çıkamayız asosyal olmayan insanı bile asosyal eder bu net dünyası.
rhadora2000
rhadora2000 2 gün önce
İnsanı gerçek dünyadan koparan, İnsan ilişkilerinden uzaklaştıran bu aldatmacalara aldanmasak keşkeee
Ibrahim Koyuncu
Ibrahim Koyuncu 2 gün önce
Metaverse hisseleri alin gencler... cebinizde dursun buralar gelecek aylar yillarda cok cok yesillenir
levent çeliksan
levent çeliksan 2 gün önce
BENİM EN ÇOK MERAK ETİĞİM KONU; TEXTIL FIRMALARI, AKSESUAR, VS... BATICAK CUNKU BIR KIYAFETE IHTIYACIMIZ VAR EVET AMA TUM GUNUMUZU METAVERS TE GECIRECEGIMIZ ZAMAN OARADA ISEDE GIDERSEK GEZERSEK OYNARSAK. KIMSE CESIT CESIT KYAFET ALMAZ. AMA SANAL KIYAFET ALIR. AKSESUARDA AYNEN OYLE ARABA SEKTORU COKER. KONUT SEKTORU COKER CUNKU COGU KISI HAP KADAR DAIRE ALIR. GOZLUGU TAKAR. SANALDA DUBLEKS ALIR GOZLUGU SADECE UYURKEN VE WC BIRDE YEMEK YERKEN CIKARIR. BU HAYEL GUCUMUZ ILE CESITLENEBILIR. Yanlız gıda sektoru nu kestıremedım. cunku sanal gozlugu takıp karnını nasıl doyuracan. dısarıda yemek bıle bıter. Dünya ekonomisi çöker fakat atık lar azalır dünya temizlenir. bence yenı dunya duzenı oludugunda tek dunya yanı o zaman anca bu sısteme gecerler. tek sanal para bırımı olur.
Baha Celik
Baha Celik 2 gün önce
teknolojiden asla kacamazsin...
Yiğit Koç Turkey
Yiğit Koç Turkey 2 gün önce
Melesef bazı oyun yapımcıları Metaverse yi oyunlarını faydesı değil zarara sokuyor örnek: Roblox Rthro yu abartılar ve çok sevilen ''Egg hunt'' ı kaldırdı ve yüksek bir şekilde oyuncu kaybetti şu anda ''sesli konuşma'' için Kimlik istiyorlar saçma sapan rthro lu eventler yapıp % 20 oyuncu kaybı yaşayabilir
Yiğit Koç Turkey
Yiğit Koç Turkey 2 gün önce
ama grafik yapımı konusunda Roblox çok gelişti
inCold
inCold 2 gün önce
money is money baba
Halil İbrahim Yılmaz
Hepsi fişi çekene kadar
Geekolojist
Geekolojist 2 gün önce
silikon vadisi dizisinin ütopyası gerçek olacak gibi son dediğinle.
Elif Alpar Cannizzo
Elif Alpar Cannizzo 2 gün önce
#neverMetaverse
Ahmet Soylu
Ahmet Soylu 2 gün önce
FREE GUY filmini izleyin
Stumpy Cool
Stumpy Cool 2 gün önce
Metaverse'in asıl amacı içerisine vücudumuzu da sokabilmek ; Bu sayede direk üzerimize uyan bir kıyafeti satın alabiliriz, oyunlar içerisinde o kıyafetleri paylaşıp giyebiliriz. Gerçek hayattaki gibi üzerimizde deneyip evimize gönderebiliriz. Aynı zamanda sinemaya da bu evrenler aracılığıyla gidebilir veya toplantılara katılabiliriz. Şuan her şey sanal gibi gelebilir bir gün gerçek hayattan farksız olacak; herhangi bir oyunda , filmde, dizi de kendimizi istediğimiz karakterin yerine koyabileceğiz. İnsanlar zaten giderek daha fazla özgürleşiyor , yakın zamanda robotlar çalışırken insanlara emeklilik maaşı gibi ücretler ödenecek. Tabii ki bunları programlayan insanlar çok daha iyi ücretler alacaklar ancak bundan belki 100-200 yıl sonra seyahate bile taktığımız lensler ile gidebileceğiz, oradaymış gibi nefes alıp verecek 5 duyumuzu kullanabileceğiz. Covid19 sayesinde zaten normalde onlarca yıl sürecek bir eşiği geçti , bu tıpkı interneti ya da cep telefonu kullanmak ve kullanmamak gibi -Artık kullanmayan var mı? Başardıklarında her şey onun üzerinden olacağı için başka bir seçenek kalmayacak zaten.
zeynep
zeynep 2 gün önce
Daha özgür olmak mı ? Sanal dünyada özgür olmak neyi değiştirebilir? Biz sanal insan değiliz. Bir noktadan sonra gerçekliğe dostluğa sevgiye ihtiyaç duyuyoruz. Umarım milyar dolarlar ellerinde patlar.
PixelBob Z
PixelBob Z 2 gün önce
Bundan nefret etsende etmesende bir yerden sonra sende ayak uydurmak zorunda kalacaksın ne yazıkki sosyal medya gibi düşünebilirsin ne kadar tepki olursa olsun bir anda kendini bu dünyanın içinde bulacaksın
Thematic
Thematic 2 gün önce
Wowwwww 👌🏾
Furkan Sarıbaş
Furkan Sarıbaş 3 gün önce
Bir tek bana mı ürkütücü geliyor bu yaşananlar
Na Uy
Na Uy 3 gün önce
daha özgür olamazmıyız.. özgürlüğü buradada kullanmasanız.. alet olmasın..
İsmail Yazıcı
İsmail Yazıcı 3 gün önce
Metaverse-merkesiziyetsizlik=holochain
Durmuş ali Çakıroğlu
Nasıl ve nerden alınıyor daha doğrusu hangi şirket işlem görüyor
Halil İbrahim Demirtaş
BARIŞ SENİ SEVERİM AMA... BURDA SANKİ MODERN GERÇEK MATRİX E GÖNÜLLÜ KURBANLAR OLMAMIZI TAVSİYE EDER GİBİSİN...
Eğitim Mekanı
Eğitim Mekanı 3 gün önce
bilgi evreni....
Ahmet Karak
Ahmet Karak 3 gün önce
herkesi avatar dünyasına aktaracaklar
mustafa onur kaya
mustafa onur kaya 3 gün önce
12. Dakika da bahsedilen programın adını bilen var mıdır ?
Simay Ecem UÇAR
Simay Ecem UÇAR 3 gün önce
Başka şeylerin mimarı olmanın zamanı gelmiş.
Beyaz Atlı Prens
Beyaz Atlı Prens 3 gün önce
trvid.com/video/video-YX13fWsvon8-.html- metaverse gerçekleri burada
Aysere
Aysere 3 gün önce
Bencede, bizler metaverse inşa ettiğimizi düşünürken, makineler matrixi inşa etmesin dediğiniz gibi dimi?
Aysere
Aysere 3 gün önce
Kendimizi oyuncağa dönüştürmesek mi acaba
Aysere
Aysere 3 gün önce
Suretler filmini izlemenizi öneririm
onur özen
onur özen 3 gün önce
Etp(metaverse)coin aldın mı barış?
Aysere
Aysere 3 gün önce
Aynı Black mirror bölümündeki gibi, temkinli yaklaşmanızı öneririm.
Aysere
Aysere 3 gün önce
Amerika burayı kumarhaneleri yönettiği gibi yönetirse işimiz biter. Bilmeyenler için; kumarhanelerde saat yoktur ve hep aydınlıktır, çünkü "değerli" müşterilerinin dışarıyla bağını kopararak ve zaman kavramını yitirterek daha fazla eğlencede kalıp para harcamasını isterler. Diğerlerini bilmem ama zaman kavramı yitirilmesi bu sistemde kesin olur.
Aysere
Aysere 3 gün önce
Açlık Oyunlarındaki oyun kurucuları, insanların nasıl insani özelliklerini kaybettiklerini başlamadan önce hatırlatmak isterim.
bahadır Eser
bahadır Eser 3 gün önce
insanı 3. boyuta hapsetmeye çalışıyorlar ve siz buna alet oluyorsunuz .
Z BRN
Z BRN 3 gün önce
Metaverse ulku ocaklari, pek yakinda :)
WRYTEN
WRYTEN 3 gün önce
OASIS gerçek oluyor
EFE KAYGISIZ
EFE KAYGISIZ 3 gün önce
Bu evrenin atası SANALİKA'dır.
Hasan Kocaeren
Hasan Kocaeren 3 gün önce
ben metaverse coın aldım 2 tane . ısımı sağlama aldım. 5-10 yıla ınş 1 ev parası cıkacak
ewyap gayrimenkul
ewyap gayrimenkul 3 gün önce
Barış özcan youtub dünyasının 1 numarası dır
Fat La
Fat La 3 gün önce
Kendimiz yetmezmiş gibi birde metaversümüze para harcıyacağız
İDEM💕
İDEM💕 3 gün önce
Bu gidiş resmen peygamber efendimizin binlerce yıl öncesinden uyardığı deccale doğru gidiyor. Sahte cennet, sahte insan diriltme, ayakkabı bağının konuşması sanırım bu nesnelerini interneti, robotlar, digital köle, virüs ve aşı resmen RESMEN deccalin çıkışına doğru gidiyoruz haydi hayırlısı. Bir de bu sahte cenneti yani digital cenneti seçecek olanların ahiretten nasibi olmayacak diye hatırlıyorum. Sonsuz evren büyüklüğün cenneti hem de asla ölümün olmadığı sonsuza kadar kalınca cenneti kaybetmek... Allah muhafaza
Walter White
Walter White 3 gün önce
bana kalırsanız tamamen saçmalık , sanal bir alemde toplantılar düzenleyip konserler verilecekmiş . zaten youtube şu an bunu yapıyor. gözlük takıp orda gibi olacakmışız , sağa sola bakınca insanlar görecekmişiz . yani görmek isteyen zaten konsere gider oturup youtube dan izlemez.
Zehirli İçerik
Zehirli İçerik 3 gün önce
Peki ordada cebimden ot çıkarsa Türk polisi beni tutuklarmı? 🤣
İrem Er
İrem Er 3 gün önce
Vayy Second Life bilen oldlar var mı acaba, Sword Art Online animesinden sonra şu sanal gözlükler ürpertici gelmeye başladı bana. Ama gerçek dünyadaki zengin mimarlardan olma fikri de cazipmiş. Suyun akışına ters yüzemiyoruz bir şekilde.
Servet Günbattı
Servet Günbattı 4 gün önce
Star atlasa( metavarse projesi ) yatırım yapın uzun vade için şuan 0,090 burda dursun bakalım
Emre Baysal
Emre Baysal 4 gün önce
Yabacılar metaverse moduna hazırlanıyor adamlar boyut atlyacaklar çağ geçecekler çağğğ bizimkier hala "yoksuluk sınırı, açlık sınırı, siyaset, eğitim sistemi nolacak" diyorlar of off
Ayhan BALIKCI
Ayhan BALIKCI 4 gün önce
umarım biz ölmeden gelişir bu teknoloji
KHANKEE
KHANKEE 4 gün önce
Internetten sonra neden gelsin? Internet de devam eder yokuna paralel olarak metaverse de gelisir. Sacma bi baslik olmus
Y
Y 4 gün önce
Universe üzerine o kadar çok felsefe, etik felsefesi yapılmışken Metaverse üzerine ahlak felsefesi yapılmadan bunun hayata geçirilmesi ne kadar mantıklı? Sanal suratı ile metaverse'de dolaşan bir kızın etrafını "şşt naber yavrum" diye çeviren sapık sanal ortam serserilerini nereye koyacaksınız? Bunun gerçek olan dünyaya yansıması nasıl olacak? Biz gerçekten bu dünyadan geçmedik mi? Metin2 oynarken bir Metaverse'imizi oluştutmadık mı? Demircinin arkasına gel dediğimizde gerçek dünyadaki meydanlardan yola çıkmadık mı? Peki ya oluşturduğu sanal charları çalınan insanlar gerçek dünyada güven problemleri yaşamadı mı? Bilmiyorum, bildiğim şey insanın gerçek dünyayı es geçmesi gelecek hakkında düşünürken. İnsanın kendi dünyasını yaratması ontoloji felsefesinde, varlık felsefesinde nasıl yer tutacak? Matrixler insanı nasıl çıkmaza sokacak? Sanal gözlüğünü çıkartıp tuvalete giden bir genç düşünüyorum 25 yaşında. Maaşını Metaversedeki kostüm mağazasından kazanıyor. Bu insanın VR ile oyun oynarken evdeki tuvalet kağıdının bittiğini görmesi, BİM'e tuvalet kağıdı almaya gitmesi, bu işte insanın gerçek dünyayı gerçek olarak görmesini sağlar. Şunu anlıyorum ki ileride görülmemiş psikolojik, felsefi sorunlar problemler çıkacak. Bu, bu sorunlar üzerinde yoğunlaşmak biraz toplumları düzeltmeye çalışan insanlar olarak bizim görevimiz.
Mualla Sarıçoban
Mualla Sarıçoban 4 gün önce
Peki , insanı nereye koyacağız? Öngörülen tüm olumsuzluklar böyle böyle gerçekleşecek, anlaşılan... Ekran önünde, gözünde gözlük ruhunu kiraya vermiş bir yaratık ! Düşünmek bile istemiyorum🍀
Önder Erkoç
Önder Erkoç 4 gün önce
Metaverse altcoin sepeti yapmalıyım hemen üzmeyecek paralar ile
mert can
mert can 4 gün önce
Abi şu adamın ülkeye teknoloji bakanı olması lazım. Teşekkürler Barış Özcan 👏👏👏
Paranormal Youtube
Paranormal Youtube 4 gün önce
Arkasında Solana ve Ftx borsasının olduğu bir metaverse projesi olan STAR ATLAS'ın ileride çok konuşulacağına eminim.Şuandaki fiyatı 0,09 dolar bakalım yıllar sonra ne olacak bu yorum burda dursun.
gumushane yirmidokuz
#Metaverse projesi coinlerden bazılarını derledim #raca #mana #ufo #starl #blın #shoe #klo #ygg #ovr #atlas #gtc #hero #dvı kendiniz de araştırın geleceğin teknolojisi bu artık kaçamayacağız gibi duruyor
MADE IN TURKEY
MADE IN TURKEY 4 gün önce
Karnımız doyacak mı?
Akın Güneş
Akın Güneş 4 gün önce
Gençliği radyo ile geçen dedem için etkileşimli radyo sayılabilecek internet ne ise benim için de metaverse o olacak gibi... Hay Allah torunum çok gülecek bana şimdi "Meta neey?"
Alihan Çiçek
Alihan Çiçek 5 gün önce
Daha özgür değil daha esir olabiliriz?!
ahmet selçuk
ahmet selçuk 5 gün önce
Yeni dünya düzeni kurulmaya başladı bazı andavallar yok amerika yok cin süper güç diyor Hayır yeni dünya devleti geliyor
Sonraki
Isaac Newton: Yaşamış Son Büyücü!
34:51
DÜNYAYI ŞOK EDEN 10 SİBER SALDIRI
17:27
Rüyalarımızı kontrol edebilir miyiz?
17:52
BAL AKIMI BİTMİYORDU! #shorts
0:21
görünümler 862 189
HALKADA BULUŞALIM! / YENİ KONSEPT
26:51