Karanlık

İnceleme: DYING LIGHT 2 STAY HUMAN 

Dost Kayaoğlu
Abone ol 402 B
görünümler 430 B
99% 18 000 1

DK-1 Ürün Linki: bit.ly/3ICrO6Y
AMAN DİKKAT: VİDEODAKİ SPOILER ZAMANLAMALARI HATALI. TIMESTAMP OLARAK İŞARETLEDİM. ORAYA BAKARAK ATLAYABİLİRSİNİZ.
Email: dostkayaoglu@gmail.com
Instagram: kayaogludost
Twitch: www.twitch.tv/dostkayaoglu
Discord: discord.gg/dostkayaoglu
Twitter: dostkayaoglu
00:00 Intro
00:35 Reklam
02:46 Video
20:05 Spoiler
22:13 Video
39:55 Spoiler
41:35 Video

Oyun

katma

 

4 Haz 2023

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 1 053   
Dost Kayaoğlu
Dost Kayaoğlu Yıl önce
AMAN DİKKAT: VİDEODAKİ SPOILER ZAMANLAMALARI HATALI. TIMESTAMP'LERE BAKARAK ATLAYABİLİRSİNİZ.
UwU xd
UwU xd Yıl önce
Dost bey, kafamız karıştı spoiler ı yedik maalesef ki ama elinize sağlık efenim güzel video olmuş her zaman ki gibi.
Ali Nova B.
Ali Nova B. Yıl önce
Abi pc özelliklerini de yanlış saymışsın, mükemmeliyetçi kişiliğin yüzünden videoyu silip tekrar yüklemeyi düşünebilirsin
Cyrex
Cyrex Yıl önce
dostçum sen böyle hatalar yaparmıydın ya
Berkan Akdemir
Berkan Akdemir Yıl önce
Biraz uzun olmuş sanki...
SerdarTsn
SerdarTsn Yıl önce
Dost hocam, videoyu sonuna kadar izledim, muazzam bir emek ve içerik detayı var. Gerçekten tebrik ederim, oyun tanıtımı ve inceleme kanalları içinde (dünyada) bu kalitede iş yapan toplasanız 10 kanal vardır. Umarım milyon milyon abonelere ulaşırsınız.
Nisan Mayis
Nisan Mayis Yıl önce
Dost Kayaoğlu gerçekten oyun piyasasında çok özel bir emekçi. Videonun içerik kalitesi harika. Lütfen böyle devam et, başka kimse yok.
Deniz Kendirci
Deniz Kendirci Yıl önce
bu devirde 1 saatlik editöryel video oyunu içereği hazırlayan bir sen kaldın. çok büyük emek gerçekten.
Lamentis Triangle
Her ne kadar sıkıcı da olsa buna imkan bulan birinin bu oyunları derin incelemesi ve analiz paylaşması önem arzediyor bence. Hele ki bu konularda Türkçe içerikler çıkartarak bu kritiklerinin, geleceğin yerli (oyun, film vs.) içerik üreticilerine önemli tüyolar verdiğini ve pozitif yönde geliştirdiğini düşünüyorum.
Bahri Küçük
Bahri Küçük Yıl önce
Olağanüstü bir çaba ve inceleme. Gerçekten emeklerin için teşekkürler
Ahmet Emin
Ahmet Emin Yıl önce
Her saniyesini bir dizi keyfinde izliyorum. Uzun incelemelerini seviyorum. Umarım devam edersin Dost
Batuhan Yıldız
Batuhan Yıldız Yıl önce
Baştan sona emek kokan harika ve mizah yönü tok hissettiren bir inceleme olmuş. Iste biz bu yüzden senden gelecek herhangi bir videoyu iple cekiyoruz. Böyle harika olmaya devam efenim seviliyorsunuz
Hüseyin Sepkan Berber
Adam incelemenin incelemesini yaptı ya la.
Yalsof
Yalsof Yıl önce
@Hüseyin Sepkan Berber ben bu incelemenin incelemisini mantıklı buluyorum ve bu inceleme incemesine altın rozet veriyorum
Mustafa Y
Mustafa Y 10 aylar önce
Karanlık bölgelerde üstteki geri sayım sizi sınırlandırmıyor aslında çünkü; bağışıklık artırıcı eşyalar var örneğin mantar kullanarak o dakikayı tekrar uzatabiliyorsun. Uv mantarları çok sık karşınıza çıkıyor ve çantanızda 40+ sayıda yer alıyor zaten.
The Great Mussolini
The Great Mussolini 6 aylar önce
İki harita arası geçmek fast travel'sız mümkün aslında, hikayede parkur yaparken geçtiğiniz köprüdeyken paraglider'la merkeze doğru uçarsanız yolda kimyasal olmayan bi binanın üstüne inebilirsiniz. Ondan sonra oyun merkeze dönebilmeniz için paraglider'ı hızlandıracak rüzgarlar eklemiş. Binanın üzerinden atlayarak city dam'e ulaşabilirsiniz.
I'm from mars
I'm from mars 9 aylar önce
Çok kaliteli inceleme olmuş. Hemen hemen tamamına katılmamak mümkün değil ancaaak bir konu hariç ki o da dl serisini bambaşka bir seviyeye çeken çok ama çok önemli bir unsur : multiplayer! Eğer en azından 1 sağlam ortağınız varsa oyun gerçekten çok daha keyifli oluyor. Mesela o karanlık bölgelerde arkadaşlarla yardımlaşmak, ortam hissiyatını, realizmi filan çok artırıyor. Evet sp da oynanır her türlü ama kesinlikle mp oynansın diye dizayn edilmiş bir oyun. Geçemediğiniz bir bölüme denk geldiğinizde menüden yardım isteme opsiyonu da sanki bunu kanıtlar gibi..
Efekan Sağır
Efekan Sağır Yıl önce
Hem senin hem Orhun'un eline sağlık,yine güzel bir inceleme olmuş.Yaptığın kaliteli işlerden dolayı seni takip etmeyi çok seviyoruz.Karşılığını yeterince alamaman çok can sıkıcı.O yüzden diğer yorumlarda da söylendiği gibi Rdr 2'nin 40 dk olduğu yerde Dying Light 2 için 1 saatlik videoya gerek yok abi.Her incelemende olduğu gibi sonuna kadar sıkılmadan izledim,fabrika gibi seri üretim yapabilsen keşke de hep izleyebilsek ancak senin için sıkıntılı bir süreç oluyormuş.O yüzden her oyuna bu kadar uzun inceleme yapmayıp kanala Sifu gibi Horizon gibi oyunların da 20'şer dakikalık videolarını atıp,izlenmeni ve aktifliğini artırabilirsin.Yorumu görürsen lütfen bunu düşün ve bil ki sevdiğimizden yazıyoruz bunları.Yoksa ne TRvid'dan geçimini sağlayan biziz ne de sıkıntılı ve uzun bir kurgu,metin yazımı vs çalışma sürecinden geçen biziz
Taha Işık
Taha Işık Yıl önce
orhun neden ?
Efekan Sağır
Efekan Sağır Yıl önce
@Taha Işık kurguyu Dost abi yapmamış,yapan Orhun. Not:Orhun Kayaalp değil
Taha Işık
Taha Işık Yıl önce
@Efekan Sağır orhun yaptığından emin misin dost yayinlarda dışardan kurgucu tuttuğunu söylüyordu orhun arkadaşı değil mi
Taha Işık
Taha Işık Yıl önce
he tamam ya yeni bitirdim videoyu sonunda söylüyormuş
Mert
Mert Yıl önce
Hocam pandemi zaten küreselleşen salgınlara denir. Harrandaki olay epidemi olarak adlandırılır. Kurguyu başkasının yaptığını hiç hissetmedim. Herhalde dostu iyi tanıyan biri yapmıştır diye düşündüm ve öyle çıktı :) güzel olmuş elinize sağlık.
byeudhllau
byeudhllau Yıl önce
kurguyu orhun yapmış
Penshi
Penshi Yıl önce
@byeudhllau kim dedi
byeudhllau
byeudhllau Yıl önce
@Penshi dost
Mert Ergün
Mert Ergün Yıl önce
Edit gayet güzel olmuş ya, çok maliyetli olmadıysa ve seni rahatlatacaksa böyle yapmaya devam edebilirsin
AdelFea
AdelFea Yıl önce
Düşüncelerine katılıyorum, ayrıca habire beklentiyi yüksek tutup habire hayal kırıklığına uğrayan insanların aksine beklentini düşük tutma yetini de takdir ediyorum. Yalnız incelemeler sırasında oyunun bir tarafına ''Harika olmuş, çok iyi'' diyip, 1-2 dk sonra bir başka tarafına ''Bu ne rezillik, tam bir fiyasko.'' demen az kafamı karıştırmıyor, hahah.
Yusuf Alperen
Yusuf Alperen Yıl önce
Bir oyun almadan önce eğer mevcutsa senin incelemelerini izliyorum. Şimdiye kadar senin altın/elmas verip de beğenmekte zorlandığım oyun olmadı. Senin beğenmeyip çoğu kişinin övgüler yağdırdığı (Ör: Bioshock Infinite) oyunları oynadığımda cidden yine yanılmadığını anladım. Bunca övgüye rağmen şımarmayan, çizgisinden şaşmayan birisinin olması beni mutlu ediyor. Umarım daha iyi yerlere gelirsin.
Fiyüüü
Fiyüüü Yıl önce
Bioschock kötü bir oyun mu yoksa mehhh işte denilecek tarzda bir oyun mu indirimde şu an 20 TL alınabilir mi diye düşünüyorum
Yusuf Alperen
Yusuf Alperen Yıl önce
@Fiyüüü İyi yada kötü diyemem. Oyunun Metacritic'te puanı çok yüksek ama ben beğenmedim açıkçası. Fakat 20 TL'ye denemeye değer olduğunu söyleyebilirim.
XzyteX RT
XzyteX RT Yıl önce
Ben de tatdım abi o kurgunun stresini merak etme :) ve şöyle söyleyeyim, arkadaşlar adam çok haklı, benim bir kitlem yok, sırf kendime verdiğim tarihin sözünü tutmak adına kendimi strese sokuyorum, üretken olunması gereken bir meslek kurguculuk. Tabi tek başına üretkenlik yetmiyor, sabırlı da olunması gerek. Orhun abinin de eline emeğine sağlık abi yine on numara bir video olmuş.
Dogukan Ergul
Dogukan Ergul Yıl önce
En büyük hobimin nefrete dönüşmesi :)) Mükemmel anlatım olmuş bir düşünceyi bu kadar güzel anlatabilen başka biri yok
deep
deep Yıl önce
Şahsen oyunu 150+ saat üzeri oynayıp bitirdim ve hem oynanışını hem de hikayesini çok fazla beğendim. Canımı en fazla sıkan şey zaman zaman başıma gelen komik buglar olsa da tamamen game breaking bir şey yaşadığımı söyleyemem. Özellikle günümüzde oyunların bu kadar pahalı olduğu bir zamanda parasının karşılığını almak isteyen herkese kesinlikle öneririm. 🙏🏻
Ceren glemiyor bana
Oynanışı çok keyifli ama hikâyesini pek beğenmedim şahsen
CoyistiK
CoyistiK Yıl önce
İlk oyun beni çok sıktı o yüzden oynamak istemedim. Fakat İkinci oyun Daha ilk başından beni oyunda tutmayı başardı
Tapex
Tapex Yıl önce
150 saat çok az ve oyunun hikayesi beklediğimden daha kötü özelikle oyunun finali berbat
deep
deep Yıl önce
@Tapex 150 saatin az bir süre olduğunu düşünmüyorum. Yapımcı ayrıca oyunun 5 sene boyunca destekleneceğini ve en az 2 tane de hikaye dlcsi çıkacağını söyledi. Ücretsiz olarak yeni challengelar, silahlar, kostüm skinleri gibi şeyler de oyuna düzenli olarak ekleniyor. Önümüzdeki zamanlarda new game plus modu da eklemeyi düşündüklerini söylediler ve bu kadar fazla seçimli bir oyunun tekrar oynayabilirliği gayet yüksek oluyor doğal olarak. Hikaye hakkında herkesin farklı görüşü olabilir saygı duyuyorum ama kişisel fikrim oyun bana karakterleri fazlasıyla önemsetti ve sonlara doğru empati yapıp duygulanmamak gerçekten zor oldu.
Tapex
Tapex Yıl önce
@deep Şu anda oyunun kötü yanlarını sölüyosun ve 150 saat az Aiden karakterini hiç kimse önemsetmedi hikayesi kötü ve finali çöp ARTIK ŞUNU KABUL EDİN HİKAYESİ ÇÖP LA ÇÖP öhöm neyse
poscotathar
poscotathar Yıl önce
Dying Light serisinin delisi olarak bu incelemeye BA-YIL-DIM. Bu kadar dozajı ayarlanmış bir inceleme videosu izlememiştim, emeğine sağlık Dost. Ben oyunu ön siparişle aldım ve çıkar çıkmaz oynadım; haliyle bug lardan dolayı kafayı yeme aşamasına geldim. Özellikle finall boss da bile yaşadıklarım inanılmazdı ama serinin müptelası olduğumdan sineye çektim. Oyunu almayı düşünenlere tavsiyem; yıl sonunu bekleyin. Sağlam 1-2 patch daha gelir ve düzelirse keyifle oynarsınız :)
Fisher Balıkçı
şuan oyun bug ve optimizasyon konusunda ne durumda almayı düşünüyorum da hocam?
poscotathar
poscotathar Yıl önce
@Fisher Balıkçı Bu ay sonunda oyuna en büyük patch geliyor. New Game+ vs. Ben ümitliyim açıkcası. Yoruma rez al istersen ay başında yine konuşalım :)
Valentin
Valentin 10 aylar önce
şuanda durum ne?
poscotathar
poscotathar 10 aylar önce
@Valentin PS4 de artık kronik bir hale geldi sorunlar buna ikna oldum dostum. Yani ilk başlardaki gibi değil ama hala kaplama sorunları, seslerin gidip gelmesi, lock yeme ve co-op problemleri devam ediyor. Makina ısındığında saçmalıyor özellikle.
Valentin
Valentin 10 aylar önce
yanıt verdiğin için sağol.
Erdem Doğruoğlu
incelemeler uzun olunca izlemesi daha keyifli oluyor, kişisel zevkler sanırım :D seni dinlemek akıyo abi sen dert etme ben 100dk dinlerim elden ring
Vinsmoke
Vinsmoke Yıl önce
emeklerin için teşekkürler, tek oturuşta izleyip, dinledim. yorumlarının değerini bir kere daha hissettim, diğer videolarını merakla bekliyorum.
rezaya 441
rezaya 441 Yıl önce
biz genelde ilk once baska yerlerden oyunun tadimlik incelemesine bakiyoruz.saolsunlar enis kirazoglu kardesim gibilerden.ama oyunu alib almiyacagimiza genel olarak senin incelemeleri bekliyoruz.cunku cok kapsamli oluyo ve neyin ne oldugunu senden ogreniyoruz.onun icin suresini dert etmiyoruz.isterse 100 dakka olsun isterse 10 dakka olsun.emegin icin saol kardesim ellerine saglik.bi tek reklami galiba ilk basa koydugun icin spoyler sureleri tutmamis tam.buna da deyinmek istedim.basarinin devaminida dilerim.
Twist TR
Twist TR Yıl önce
Çok güzel video olmuş emeğine sağlık. Oyunun hikayesini old villedor tarafında çoğunlukla afetzedeler tarafını seçerek, şehir merkezi kısmında ise tamamen barış muhafızları tarafında olarak bitirdim ve bu videoda kullandığın sahnelerin, karakterlerin ve savaş sahnelerinin çoğunu görmedim. Belki oyunun çeşitliliği anlamında bir fikir verir diye paylaşmak istedim.
Twist TR
Twist TR Yıl önce
şehir merkezi kısmında sonuna kadar jack matt(PK) ile devam ettim*
ahmet kaya
ahmet kaya Yıl önce
Ellerine emeğine sağlık kardeşim heyecanla son saniyesine kadar izledim inceleme videosunun bildirimi ekranıma gelince heyecandan elim ayağım titriyor seviliyorsun başarılarının devamını diliyorum ❤️
Barış Eroğulları
Yeni inceleme gelmiş. Bize de onu sıkıldıkça izleyip toplam 4-5 kez izlemek düşer.
Amid Ağazadə
Amid Ağazadə Yıl önce
Ben böyle kaliteli bir inceleme videosu görmedim. Gerçekten tebrik edirem👍
Akil Sakim
Akil Sakim Yıl önce
İlk defa gerçek anlamda bir inceleme görüyorum. 👌🏼💯
Göktuğ Ekinci
Göktuğ Ekinci Yıl önce
Dost muhtemelen çok büyük paralar kazanmıyorsun ancak kanalı biraz büyütüp birkaç kişi genişletip çok daha sık ve zamanlı videolar atman bence totalde hem kitleni daha mutlu eder hem de en kötü şu anki kazandığın parayı kazanırsın diye düşünüyorum. Kolay gelsin
Alfa Gitarist
Alfa Gitarist Yıl önce
Kendin söylüyorsun canım yeterli sermaye olmadan herşeyi riske atmak anlamsız
Yiğit Yurdabak
Yiğit Yurdabak Yıl önce
Dosttan çok daha kalitesiz içerik üreten, kameranın karşısına geçip konuşanlar bile aldı yürüdü her videoda sponsor +500k izlenme alıyor. Dostun tek sıkıntısı tembel olması. Daha sıkı çalışıp daha çok içerik çıkarması lazım, bunu da tek başına yapması oldukça zor
gokcandemiralp
gokcandemiralp Yıl önce
+
Kaan Ünal
Kaan Ünal Yıl önce
@Yiğit Yurdabak arkadaşlar dost tembel olabilir en nihayetinde ama bu tarz işleri de yapmak kolay değil, sabahtan akşama kadar kurgu yapacağını söylüyor ve bu tempoda iş yapınca ister istemez akıl sağlığını korumak için tembel olmaya itiyor sizi :) içerik anlamında tembelliği tartışılabilir daha seri videolar üretebilecek formatlara evriltebilir kendini veya çeşitlendirebilir daha üretken olmak maksadıyla ama kendisi de bunu tercih etmediğini söyledi çok defa. Ez cümle, tembel olabilir en nihayetinde doğrudur ama bu tarz tempoda çalışınca insan istemez tembel olmak istiyor :)
Sodels
Sodels Yıl önce
Herkesin emeğine sağlık. Güzel bir inceleme olmuş.
Kaptan Consti
Kaptan Consti Yıl önce
emeğine sağlık hocam, dediğin her şeye katılıyorum benzer duygularla oynadım ben de :)
Burak İpek
Burak İpek Yıl önce
abi arada kısa kısa mini inceleme veya oynadım tarzı videolar atsan çok iyi olur ya da incelemeleri eskisi gibi 20-30 dakika bandında tutup daha fazla video atman kanalın aktifliğini arttırır. videoları hazırlaman çok uzun sürüyor ve kendin de yayınlarda söylediğin gibi insanların seni takip etmesinin sebebi bu videolar, en azından benim için öyle. 3 günde bir video gelmesini beklemiyor kimse tabii ki ama bazen 2-3 ay video beklemek de cidden çekilir gibi değil.
Fallenknight
Fallenknight Yıl önce
Yani nitelik azalsın ama video sayısı artsın diyorsun. O tarz basit işler yapan Enis gibi bir sürü kanal var. Niye tek tam anlamıyla inceleme yapan ve video bitince yarın yamalak bir iş gibi hissettirmeyen kanalıda diğerleri gibi yapmaya çalışıyorsunuz ki?
Can Ahmet Darama
Can Ahmet Darama Yıl önce
Yok ya. Uzun uzun incelemesi güzel oluyor. Kısa inceleme yapan kanallar bolca var zaten
Buğra Yıldırım
@Fallenknight Kesinlikle. Enisi de izliyorum ama bunun için dostun terimlerini kullanıcam. Enis bir meze iken dost bir ana yemek. Dostu meze yapmaya çalışmayın arkadaşlar hiç birimiz mutlu olmayız
Burak İpek
Burak İpek Yıl önce
@Fallenknight söylediğim şey gayet açık ve anlaşılır. enis gibi videolar yapmasını zaten istemem çünkü tarzı bu değil ama daha öncelerde de yaptığı gibi 20-30 dakikalık incelemeler yapması daha mantıklı özellikle çok fazla hak etmediğini düşündüğü oyunlara. içerik olarak şu oyundan daha dolu dolu oyunların incelemeleri bile 40-50 dakika arası. elden ring gibi çok fazla içeriği olan oyunlara uzun incelemeler zaten yapsın ama sifu gibi görece daha ufak oyunlara da video yapmasını isterdim. 10-15 dakikalık. ayrıca az video atan aktifliği az olan kanal youtube’un çok fazla öne çıkardığı bir şey değil ve doğal olarak az izlenme daha az para demek. canlı yayınlar olmasa kazandığı para çok daha az olacak neredeyse dost’un. benim söylediklerim hem kendisi için hem bizim için iyi olacağını düşündüğüm şeyler. yoksa kimse gidip 3 günde basit kurguyla enis gibi video yapsın demiyor yanlış anlamayın. ayrıca 20-30 dakikalık videoları da gayet nitelikliydi dost’un niye şimdi 1 saatten aşağısını hakir görmeye başladınız ki?
Arsen Lupen
Arsen Lupen Yıl önce
Abi sen beni aşağla 2 saat yine izlerim senin elinden bu vidyolarda eli emeği geçen herkese teşekkürler ellerinize sağlık
COMRADE PAULI
COMRADE PAULI Yıl önce
İşte hem fikir olduğumuz bir oyun kelimelerimi azımdan aldın resmen
Uğur Tanrıver
Uğur Tanrıver Yıl önce
Metni hangi formulle yazdıysan devam et. Kimse yükselmemis, kimse nefret etmemiş. Güzel inceleme olmuş.
Shadow Dream
Shadow Dream Yıl önce
Dying Light 2'yi kendisi yazmadı :D
Akın Taylan Sezer
Emeğine sağlık dost bey çok güzel inceleme olmuş yalnız bu madalya sistemine küçük bi revize lazım tabii ki ne anlatıcağını dinlemek için geliyoruz puan madalya önemli deği de yine de her oyun gümüş oldu artık incelemeyi izlemeden bile isimden anlaşılıyor şu gümüşle altın arasına bir madalya daha koyulsa çok güzel olur
Yağız Eren Akkuş
güzel bir inceleme ellerine sağlık ancak ilk oyunda da vardı bu denk geldiğinde 2 ye yarma kafa koparma kol koparma falan belli bir güç seviyesini geçtikten sonra yakın dövüş silahlarıyla yapabiliyordun 2.oyunda uzak mesafe silahlarını daha geri planda tuttukları için fark ettirmiş bence daha kendini orda sadece küçük bir düzeltme yapmak istedim yorum olarak onun dışında emeğine sağlık güzel bir inceleme olmuş.
Aizeroth
Aizeroth Yıl önce
Orhun gayet güzel bir kurgu yapmış tebrik ediyorum. Zamanlamalar ne kadar hatalı da olsa incelemeler daha erken çıkacaksa eğer diğer incelemeleri de Orhun'a yaptırmalısın bence. Özellikle Elden Ring incelemesini sabırsızlıkla bekliyorum. God Of War daki gibi bütün mekaniklerden bahsedebilecek misin bilmiyorum çünkü Elden Ring deki mekanikler anlatılarak bitecek gibi değil. Muhtemelen 2 saati geçecek bir inceleme olacak ve 2 saatimi o videoya ayırmak çok saçma gelse de emeğe ve sana karşı duyduğum saygıdan dolayı videoyu izleyeceğim. Son zamanlarda yayınlara gelemiyorum umarım diş sorunların vs. geçmiştir ve iyileşmişsindir.
Orhun Taylan
Orhun Taylan Yıl önce
Şunu yazmazsam cidden olmayacak :D Spoiler zamanları normalde doğru yazıldı. Yani baştan sona izlendi bu video, kontroller yapıldı kaba kurgu bittiği zaman. Fakat en son eklenen reklam sonrasında zamanlama doğal olarak kaydı ve tekrar düzenlenmesi lazımdı. En son açılan yayını izlediyseniz, Dost abinin bilgisayarındaki ''render'' sorunları cidden can sıktı ve gözden kaçan bi detay oldu bu zamanlama. E videoyu silmek, tekrar render almak ve upload etmek +1 gün ekleyeceği için de Dost abi en uygun çözümü üretti.
Aizeroth
Aizeroth Yıl önce
@Orhun Taylan Bilgilendirme için sağol açıklamayı okumasaydım o detayı fark etmeyecektim bile :D Onun dışında videonun kurgusu gayet güzeldi ellerine sağlık. İlerki incelemelerin kurgularında da seni bekliyoruz artık :)
Berk Gür
Berk Gür Yıl önce
Aslında yapılan seçime göre değişim oluyor yan görevler de değişiyor ama tüm seçimlerde afetzedeleri seçtiğiniz için doğru tercih yapmış sayıyor oyun sizi. Pk'leri seçerseniz yanlış tercih yapmış oluyor ve npc ler " neden onlari seçtin " tarzında diyaloglar da buluyor. Dost seçimlerini afetzelere kullandığı için görememiş bu kısmı. Tabi ki bu oyunun yinede bize anlatıldığı gibi olduğunu göstermiyor daha iyi olabilirdi.
Alper Helmann
Alper Helmann Yıl önce
Efenim bu videoda Dost'u daha formda gördük. Umarım bu güzel ilerlemenin bir devamı olur.
Dsuable
Dsuable Yıl önce
Her seçimin hikayeye öyle ya da böyle etkisi olması olayı bir tek Detroit: Become Human oyununda doğru düzgün işlenmişti. Ne karar verirseniz verin öyle ya da böyle sonuçlarını görebiliyordunuz . Şimdiki oyunlarda seçim var deyip de oyuncuları tavlamaya çalışması, daha da ötesinde, tavlayabilmesi çok sersemce. Cyberpunk 2077'de bu biraz zayıftı, AC Odyssey'de bu, Detroit'deki kadar olmasa da güçlü. öte yandan Cyberpunk oynanış mekanikleri açısından tam bir rpg oyunu fakat hikayesinde rpg oyunu denilesi bir değişim pek olmuyor. Öte yandan AC Odyssey'de oynanış mekanikleri aşırı derecede zengin olsa da oyunun içindeki oynanış türü değişimi dardı fakat verdiğiniz kararların hikayeyi değiştirmesi etkili bir durumdu, "SPOILER" her ne kadar dünyaya veya late-game'e bir etkisi olmasa da hikayenin bitişi olarak değişiklik gözle görülür oluyordu. Diyeceğim şu ki, iki oyun da Dying Light 2 kadar abartılmadı reklamları yapılırken, tabii buna Cyberpunk'ın 9 yıl önceki duyuru fragmanları vs dahil edilmez ise. Dost beyin dediği gibi, oyun şirketleri gerçekten yalanı alışkanlık haline getirdiler. Oyuncular olarak bu çoğunlukla bizim sorunumuz. Her oyuna "abi bu şöyle, abi bu böyle, abi çok iyi gelecek" diye gazlanır da oyunları çıkar çıkmaz alıp, o gazla 10/10 verirsek oyun şirketleri aynı şekilde devam ederler, zamanla da durum daha da kötüye gider. Daha iyi bir oyun sektörü için, gaza gelmemeyi seçin.
Taşfırın Selami
Dost'a kurgucu tutturan hayat bize neler yapmaz
Ferrari Fedaisi
Ferrari Fedaisi Yıl önce
Güzel olmuş gerçekten. Sen ve orhunun eline sağlık.
Əziz Əzizov
Əziz Əzizov Yıl önce
Son zamanlarin en iyi incelemesi idi
NrexxX
NrexxX Yıl önce
final dövüşü hakkında hislerime tercüman olmuşsun
Scoffingatol
Scoffingatol Yıl önce
Açıkçası inceleme çok güzel olmuş "köle" statüsündeki birinin bu kadar güzel edit çıkartabilmesi beni gerçekten etkiledi diğer videolara göre biraz daha iyi bir akışkanlık söz konusu tabiki bunun içinde KeyFrame baya etkili dostun yaptığı KeyFramelere nazaran mükemmeliyetçi bir kölenin yaptığını tercih ettim nice kurguların Zoubianis ( Köle ) tarafından hazırlandığını görmek isterim
Reg G
Reg G Yıl önce
2. Haritaya geçince bende dedim şu ilk bölgeyi iyice temizleyip devam edeyim diye bende kaldım orada. Aynı yolları dönüp durdum en sonunda yıkık köprüden nehire yamaç paraşütü yaparak indim ve yüzerek geçtim
Kazandibi
Kazandibi Yıl önce
Dost ağabeyin kalitesi hala yerinde ama farklı bir kurgucunun elinin deydiği tuhaf şekilde hissediliyor
Ömür Akbulut
Ömür Akbulut Yıl önce
Dying light 2 beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı gözümüzü iyi boyadılar.
Abra
Abra Yıl önce
Ve işte dostun incelemek için ilk defa adam tuttuğu incelme.
Shadow Dream
Shadow Dream Yıl önce
Bir de yeni evdeki ilk inceleme
Red John
Red John Yıl önce
Adam tuttuğu dediğiniz kişi Orkun muydu
Shadow Dream
Shadow Dream Yıl önce
@Red John yabancı biri demişti ama bilmiyom, tam bilen varsa söylesin
Burak
Burak Yıl önce
@Shadow Dream yabancıymış videoyu kurgulayan
Yusuf Berk Ozcan
Yusuf Berk Ozcan Yıl önce
@Shadow Dream discordaki orhun
Oğuzhan yeşilkaya
Ben bu oyunyu hikayeyi için değil acık dünyası için seviyorum görev flan değil basbaya öyle sakin skain gezip incelemek aşırı hoşuma giden Bi durum
datRuken
datRuken Yıl önce
1 saatlik uzun uzun mükemmel bir inceleme bizi bekliyor.
Oyun Makinesi
Oyun Makinesi Yıl önce
çok titiz bir çalışma.. Büyük bir ihtimal geliştirici ekip oyunu yaparken bu kadar uğraşmamıştır.. Emeğine ağzına sağlık..
Ahmet Burak
Ahmet Burak 3 aylar önce
Seni insan olarak sevip, oyunlara anlamsız fazla giydirdiğini düşünsem de bana bu video nefessiz 1 saat izlettiğin için saygı duyuyorum :)
hi desu
hi desu Yıl önce
Dostun videoları her zaman beklemeye değer >3
Yolgezer35
Yolgezer35 Yıl önce
Tam zamanla geri çekilme 1.oyunda vardı aynı zamanda uzuv koparma ve ikiye bölme hareketi de var.Uçan tekme, zombi üstünden atlama da var.Üstünden atlayıp saplayarak tek atma da var. Easter eggler 1.oyunda da Easter Egg Mario ve Plants vs Zombies birkaç tane daha var.
Muhammed Efe Girgin
Sıkıldığı için hiçbirine bakmamış, haklısın oyunun hakkını yedi biraz
Çağlar Bilgiç
Çağlar Bilgiç Yıl önce
Enis Kirazoğlu'ndan sizin kanala gelen takipçilerdenim. Enis Kirazoğluyla da arada video çekerseniz çok sevinirim. İkinizin zekası bir araya geldiğinde ortaya harika işler çıkar. Böyle film gibi Enis Kirazoğluyla çekilmiş oyun incelemesi olabilir. Bir çok kanalda oyun incelemesi izledim en kaliteli olan incelemelerin Katılmadığım yerler olsa bile)Enis Kirazoğlu ile sizin yaptığınızı söyleyebilirim.
SpecterBey
SpecterBey Yıl önce
sehir secimleri degilde hikaye secimleri sondaki ara sahneden daha fazla seyi etkiliyor. Ben oyunu bitirdigimde geel olarak peacekeeperlara vermişitim ve oyun sonunda Pazar yok olmuştu.
Sivoo Syzygy
Sivoo Syzygy Yıl önce
Ve beklenen inceleme geldihem de trendlerde eline sağlık kral
ayhan aruk
ayhan aruk Yıl önce
Bu oyununun 1.sini de 2.sinin de büyük hayranı olsam bile görüşlerine hak veriyorum kral eline ve ağzına sağlık
Camoyne Belalı bad boy
Mükemmel bir inceleme olmuş gerçekten izlerken çok zevk aldım eline sağlık dost abi bu arada yaşım 21
zwho
zwho Yıl önce
Şu oynadım tarzı kısa videolara daha da fazla ağırlık versen keşke, Sifu ve horizon gibi oyunlar üzerinde 10dk durabilirsin bence. Senden videgamedunkey tarzı videolar görmek çok hoş olur. Diğer oyunlar hakkındaki görüşlerini canlı yayınlarından öğrenmek keyifli değil artık. Horizon yarım saatlik bir inceleme hak etmiyor diyip 5dklık video yapıp sadece gömsen mesela, bu sayede "Yapacağınız oyuna sokayım" serisinden aldığımız tadı küçük küçük de olsa alabiliriz gibime geliyor. (Böyle kısa videoların daha fazla izlenme getireceğine inanıyorum bu arada, izlenme konusunda sıkıntılı olduğunu da bilerek söylüyorum)
İsmail Mert Eski
var ya tam da bunu düşünüyordum. Dunkey'in bir 2017 videosu var ki adam saniyesinde yeni çıkmış triple A oyundan ps1deki castlevania'ya ordan güncel olmayan ama arada kalmış indielere falan atlıyor, çat pat zaman çalmadan harika oluyor. Ne yazık ki yabancı olarak bile yok bunu dunkey kadar iyi yapabilen yaparsa Dost Abi yapar.
Burak İpek
Burak İpek Yıl önce
tamamen katılıyorum. kanal resmen deaktif gibi. 3 güne bir video beklemiyor tabii ki kimse ama 2-3 ay beklemek de hoş değil.
zwho
zwho Yıl önce
@İsmail Mert Eski En son horizan videosunu izledin mi bilmiyorum ama aynı Dost gibi düşünüyor Dunkey. Horizonı gömdü gömdü en sonda da En büyük başarısının Elden ringden bir iki hafta önce çıkması gibi bir şey söyledi. Dost da şöyle nefretini kussa açık dünya oyunları hakkındaki görüşlerini horizan üzerinden, tadından yenmez aslında.
zwho
zwho Yıl önce
@Burak İpek Ayrıntıya girdiği için bu sıkıntı var diye düşünüyorum. Sevdiği oyunlar hakkında yine 1 saatlik video yapması güzel olur ama diğer oyunlar hakkında da yüzeysel video çekse hiç sıkıntı çıkmaz bence. Ki bu kadar oyun bilgisi ile 10dklık bir yüzeysel inceleme Dost’un kalemi için çok çok kolay.
Burak İpek
Burak İpek Yıl önce
@zwho seninle aynı şekilde düşünüyorum fakat benzer şeyler yazdığım için adamın videoları niteliksiz mi olsun diye bir sürü laf etmişler. 20-30 dakikalık hatta 18 dakikalık inceleme videoları da var dost’un. oyunların büyüklüklerinin de katkısı var bunda tabii ki. ama rdr 2 gibi bir oyuna 40 dakikalık bir inceleme yapılmışken şu oyuna 1 saat ne gerek var diyor insan.
mùnhen fúnkhen
mùnhen fúnkhen Yıl önce
Abi çok zorlanıyorsun ama izlerken çok eğleniyoruz videolarin çok iyi ve kaliteli teşekkürler
BD
BD Yıl önce
Bir şeyden bahsetmek istiyorum. Dying Light 1'de uğraşarak açtığımız bir takım özelliklerin Dying Light 2'de yine yetenek ağacına bağlı olması ve üstelik yine baya zaman gömerek açmamız kesinlikle kabul edilemez. Yani en temel şey olan kayma bile yetenek ağacına atılmış ve öyle kolay kolay alamıyorsunuz. Buna değinmeni beklerdim Dost abi.
Buğra Yıldırım
Ilk oyundan nefret ediyor adam aklına bile gelmemiştir
BD
BD Yıl önce
@Buğra Yıldırım Evet yüksek bir ihtimal. Ama umarım bu yorumu görmüştür ve "aa harbiden" dedirtebilmişimdir. Çünkü olay harbiden kabul edilemez seviyede ya
Bora Bozdoğan
Bora Bozdoğan Yıl önce
Valla orhun sağlam kurgulamış, 24:33'te "duvara çakılırcasına duruyor" derken duvara çakılma görüntüsü koymuş adam helal olsun vallaha
Sait Akman
Sait Akman Yıl önce
1. oyun ile ilgili görüşlerine katılıyorum ama bunun suçu oyun değil oyunu geç oynamamız 2014-2015 döneminde açık dünya craft oyunları tadı kaçmadığından güzeldi.Eğer dying light 1 i 2018 sonrası deneyimleseydiniz oyunun vasat hissettirmesi normal.
Yiğit
Yiğit Yıl önce
Dost abim elline emeğine sağlık yine süper bir video hazırlamışsın bize teşekkür ederim bundan dolayı. Ayrıca kilo vermişsin fena yakışmış. Ben de senden gaz alıp vermeye çalışcam. Süper bi insansın.
Mücahit Yurtseven
Tamamen izledim, harika eleştiri kardeş.Özellikle dil konusuna dikkat etmen de çok güzel olmuş (Tabiki ben takıntılıyım biraz lakin dil bilelim aynı zamanda da kendi kimliğimizi koruyalım isterim ^^ çeviren arkadaşlara selam olsun) İlk oyundan ben de çok feci sıkılmış ,silmiştim.Savaşlar fena sıkıcıydı...Anlatmışsın zaten ama seni dinleyince bu oyuna bi şans vermek içimden geldi doğrusu, hadi bakalım.Ne var ne yok tükettim zaten senden farkım yok:D Bu arada yakın dövüş işini Warhammer vermintide 2 harika yaptı 1500 saat oynamıştım onu da söyleyim dedim, çok harika oyundur... Ağzına sağlık her ne kadar hayattan baysan da her ne kadar popüler kültürü takip etmen gerekse de zevklerinden vazgeçme oyunlardan ümidini kesme ^^
emre cesuroğlu
emre cesuroğlu Yıl önce
Harbi ilk oyunu niye beğenmediniz merak ettim savaşları bana hep zevkli geldi birde parkurlari. FPS Yakin dövüş oyunlarını fazla oynamadım diye belki veya zombi temasını çok sevmemden dolayı olabilir. İlk oyunda yakın dövüş baya iyiydi dropkick veya zombi üzerinden zıplayıp havada saplama yapmak veya üzerine geleni momentum ile demir kaziklara atmak silah fırlatmak falan baya zevk almıştım.
Mücahit Yurtseven
@emre cesuroğlu çevre çok tekrar ediyodu aynı çatılar aynı dolaplar aynı süt yemek eşya her şey... ayrıca ana sorun dayanıklılık iki sopa savurmada bitince ne zombi karşısında korku ve çaresizlik hissi geldi ne de black ops zombie gibi güç fantezisi hissi geldi böle yavan bi his... ana bırakma sebebim bu
Erdem ONUR
Erdem ONUR 6 aylar önce
İlk oyunu sevmeyenin bir tek ben olduğumu düşünmüştüm. Bu konuda hem fikir olduğumuz için mutluyum. 😅 ikinci oyun için işin aslı pek heyecanlı değilim videodan sonra da satın alacağımı pek düşünmüyorum.
Tevfik Özkan
Tevfik Özkan Yıl önce
Ağzına sağlık daha uzun olsada izlenir Elden Ring'i bekliyoruz seni seviyoruz
veysel gezer
veysel gezer Yıl önce
Eline sağlık Dost Bey Nisan ayı baya zorlu geçecek senin için ama emin ol elden ring 1 milyon görüntülemeyi geçecektir 1 ay içerisinde. Elbette karşılığı daha fazla olmalı ama işte kalite her zaman değer görmüyor
Galahat 007
Galahat 007 Yıl önce
İnceleme gayet hoş olmuş. Elden Ring'i sen gönlünün hoşluğunca yap, sen merak etme biz izleriz. Seni çok iyi anlıyorum gerçekten bazı işler göründüğü kadar kolay değil (PTSD intensifies).
Esat Özdemir
Esat Özdemir Yıl önce
bu videoyu hazırlamak için neler çektiğini biliyoruz iyiki varsın dost 1 saatlik bir şaheser daha : )
sercan celenk
sercan celenk Yıl önce
Gerçekten hiç bir boku beğendiremiyoruz sana. Sağlık olsun, herkes benim beğendiğim her şeyi beğenecek diye bir kaide yok.
Fatih Karakaya
Fatih Karakaya 9 aylar önce
dying light arkadaşlarla oynandığında zevkli olan bir oyundur eğer arkadaşın yoksa eğlenmemen normal :)
Caryopix ‏‏‏‏‏‏‏‏
1 Saat Kesintisiz İzledim Ve Evet Acını Anlayabiliyorum Dostum.
Fallenknight
Fallenknight Yıl önce
Kısa üstünkörü inceleme yapan bir ton kanal bulursunuz ama Türkiyede tek bir Dost Kayaoğlu var.
kocaman
kocaman Yıl önce
emeğine sağlık dost keyifle izlemesi kalıyor bize
NTF_Türkiye
NTF_Türkiye Yıl önce
Fun fact: Karanlık bölgeler meselesi The Following deki ecel kovanları muhabbetinden alınmış gibi görünüyor. Hatta çalışma mantığı bile aynı gece girersen az ecel olur, sabah girersen ağzına ederler.
Teosia
Teosia Yıl önce
Başarılı bi video emeklerine sağlık mükemmel olmuş
Ahmet Burak
Ahmet Burak 3 aylar önce
19:52 oyunda teke tek karşılaşmalarda kalınca çevreyi kullanman lazım çevrede oyunda çok büyük bir etken.
İsmail Ünlü
İsmail Ünlü Yıl önce
Orhun çok güzel iş çıkarmış. Tebrik ederim.
Can The Pooh
Can The Pooh Yıl önce
Editler bu sefer outsource du galiba. Bence çok güzel olmuş, standart olmasını ve zamanını edite harcamamanı çok isterim Dost.
İsmail Öztürk
İsmail Öztürk Yıl önce
çok güzel inceleme tebrik ederim dost.
Oblivious Crab
Oblivious Crab Yıl önce
Dost, dl1 deki kapma haraketini tekme atarak counterlayabilirsin, zamanlamayı kaçırıyorsan quick time event veriyor diye kızmıycan
Gurur Dağtekin
Gurur Dağtekin Yıl önce
Çok doğru 1.oyunda yakın dövüş çok zahmetli , öyle ki açık dünyada dışarıda ok ile , iç mekanlarda silahla oyunu bitirdim.
Ege Özdemir
Ege Özdemir Yıl önce
Dost abi kurgusu montajı falan filan aşırı iyi video olmuş çok beğendim ellerine sağlık kral
yavuz elmas
yavuz elmas Yıl önce
Videolarda gerçekten kendini verebiliyorsun keşke ekonomik kaygı bu kadar fazla olmasa yayınlara enerji harcamak yerine sadece videolara harcasan eminim ki uluslararası bir ünün olurdu.
M.S 2000
M.S 2000 Yıl önce
Faturalarınızı düşünmeniz iyi olmuş yoksa bu güzel yayını izleyemeyecektik
ata berk dedemen
ata berk dedemen Yıl önce
Bir incelemde skeçlere Kardelen hanım çıksa güzel olur. Örneğin Dost Elden Ring oynarken onu yerinden kaldırmaya çalışıp türlü türlü hallere giren Kardelen hanım görmek güzel olur 30sn lik bir skeçte.
Ali
Ali Yıl önce
Spoiler uyarılarının gönderdiği dakikalar 2 dakika geride kalmış olması gereken dakikadan. Hassas olanlar dikkat etsin.
Exocetor
Exocetor Yıl önce
Nasıl yani anlamadım spoiler yemek istemiyorum
Shadow Dream
Shadow Dream Yıl önce
@Exocetor spoiler dakikalarında sıkıntı çıktı ama Dost, spoiler'lı kısımları segmentlere ayırdığı için artık sıkıntı yok
Exocetor
Exocetor Yıl önce
@Shadow Dream anladım saol
swx
swx Yıl önce
yükleyemedim diye o kadar ağladığın video bu muydu abim o kadar ağladığına deymez be
Nysandre
Nysandre Yıl önce
Elinize sağlık oldukça güzel olmuş.
hemre 1212
hemre 1212 Yıl önce
ellerine sağlık abi, yorma kendini bu kadar biz bekleriz
Ryo 桐谷
Ryo 桐谷 Yıl önce
çok güzel inceleme Dost eline sağlık
Ahmet Özer
Ahmet Özer Yıl önce
Adam faturalarını ödemek zorunda olduğunu hatırlayıp oyun oynuyo ve sonra bundan dert yanıp şikayet edip hayatının ne kadar boktan olduğunu ve daha da boktan olacağını, günün birinde artık yeni oyun çıkmasın diye yalvarıcağını söylüyor... Dyin Light sen neymişsin be!
FaLaN *
FaLaN * Yıl önce
Nice uzun incelemeler görmek dileğiyle...
Motm
Motm Yıl önce
"Sahsi fikrimi sorarsaniz, ki sormuyosaniz bu incelemede ne isiniz var?" Gunluk hayatimda kullanmaya basliyorum bu sablonu 9/10
Mustafa 64
Mustafa 64 Yıl önce
Tamda oyunu bitirdiğim sıra gelen inceleme.
Kagetsu
Kagetsu Yıl önce
One piecesi ne kadar sevsemde herkese uygun oldugunu söyleyemem ben biri bana izlesemmi diye sorsa ilk 30 bölümü izle seversen devam et derin yani kısaca neymiş tekrar edelim HERKES HER ŞEYİ VEMEK ZORUNDA DEGİL
TarbotologDk
TarbotologDk Yıl önce
doğru benim bir arkadas önermişti 50 bölüm izledim aga bu sarmadı dedim 20 bölüm daha izle dedi 70. bölümü bitirdim dedim bak ulan sarmiyor bu vazgeceyim dedim 20 bölüm daha izle açılıyor dedi 90. bölüme geldim ulan sarmiyor bu yeter dedim 10 bölüm daha izle dedi eng attım hala engellidir o çocuk mesela