*Друзі! 20 ТИСЯЧ ВПОДОБАЙОК під цим відео - і ми робимо спеціальний випуск про Люблінську унію 1569 року, створення Речі Посполитої та вплив цієї події на Україну.* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
@Alex von Budau Шановний коментаторе, якби Ви уважно дивилися відео, то дізналися би, що: Перший син Франциск нар. 1544 Другий син Луї нар. 1549 Третій син Максиміліан (Карл) нар. 1550 Четвертий син Александр-Едуард (Генріх) нар. 1551 П'ятий син Еркюль (Франсуа Анжуйський) нар. 1555.
Уважаемый автор! Генрих III был третьим сыном своего отца, а не четвёртым. Четвёртым сыном Генриха II был Франсуа, герцог Анжуйский (которого клан герцогов Лотарингских пытался тайно короновать под именем Франциск III).
Робіть більше випусків про всесвітню історію і, можливо, до них додавайте що і як було в україні в той час, чи як брала участь у епізоді ролику українська персона або грамада.
@Звенигора дуже далеко берете, хоча навіть там, у династії Цинь, є багато цікавих процесів. Я просто так сходу НЕ зможу вказати на конкретні історичні події, треба освіжити знання історії Китаю. Просто, пам'ятаю як вивчав її і завжди дивувався, чому ми українці нічого раніше не знали про це і не переймали досвід. Наприклад, відношення китайського народу до тиранічної ідеології комуністів. Китайці ніколи не шукали там логіки і смислу. Так, багато людей знали Мао напам'ять, але ніхто не продавав цьому значення. Народ використовував ворожу ідеологію у визвольній боротьбі та громадянській війні, люли йшли в атаку на інших людей з комуністичними лозунгами, не уникаючи у їх суть, всі обзивали один одного "контрою" і ворогами коммунізму. Так на приклад, на народну міліцію могли напасти селяни, пограбувати, на них нападали бандити і грабували, і всі використовував лозунги комунізму, бо цю ідеологію взагалі ніхто не сприймав в серйоз, окрім Мао та його посіпак. А взяти до уваги образ мислення Дена Сеяопіна, його цитата "яка різниця якого кольору кішка, якщо вона ловить мишей...". Надзвичайно багата історія Китаю на події, та цікаві особистості, перейнявши досвід яких ми можемо прямо одразу находу приводити оптимізацію власного образу мислення, побачити інакшими історичні події України.
@Александр Марченко сам цікавлюся Китаєм, але такі паралелі мені привести важко. Приміром, моя улюблена сторінка між першим об‘єднанням Китаю династією Цінь та встановленням влади династії Хань, із війною Чу і Хань - в нашій історії нічого подібного не було.
@Звенигора більшість історичних процесів які відбувались в Україні, мають свої аналоги в історії Китаю 😳 Трохи неочікувано, розумію, але Китай має дуже багату історію, де можна знайти безліч процесів, схожих тим, які відбувались і продовжують відбуватись в Україні. Це чудова можливість, поглянути на проблеми зовсім з іншого боку.
Якщо вже зайшла мова про монархів - можна будь ласка випуск про Вільгельма Габсбурга (Василя Вишиваного)? Несправедливо мало про нього відомо широкому загалу :(
Подивився на одному диханні. Дякую Вам за вашу працю і просвітницьку роботу. Жирнюща вподобайка цьому відео. Чекатиму з нетерпінням відео про Люблінську унію.
Зробіть, будь ласка, випуск про Паліївщину та повстання Палія. Не дуже розкручена тема в історії України. Тут чув лише маленьку згадку в контексті гайдамацьких повстань.
У вас неймовірний канал! Я дивлюсь на назву відео і стандартно взагалі не хочу його відкривати, бо не те щоб мене сильно приваблювала історична тематика. Але якщо вже клікну, то не можу відірватись, як же я кайфую від вашої подачі! То наразі клікаю через силу, знаючи, що далі понесе😍
Дуже приємно, що ви взялися за цей період французького літопису. Я, як і решта читачів з колишніх радянських часів, знаю про цей період в основному з книг А. Дюма і мені дуже шкода що раніше не було ніяких можливостей для вивчення історії Франції! Дякую Вам за Вашу працю, Ви дійсно робите дуже важливу роботу!
@Anton Alohinsson Возможно и так. Но, тем не менее, официально его должность называлась Президент и он, как глава Центральной Рады, считался главой государства УНР. А мульку, что Грушевский не был Президентом УНР запустил экс-коммуняка Кравчук (чтобы считаться первым Президентом независимой Украины). При этом он настаивал, что было провозглашение независимости, а не её восстановление (УНР в 1917-1921 годах). И только в этом году нынешний презик Зеленский во время торжественной речи перед парадом 24 августа сказал, что произошло восстановление государственной независимости Украины, потерянной в 1921 году.
@Alex von Budau насправді він був не президентом, а головуючим на засіданні Центральної ради. _Pré sident_ - це дослівно "той, хто сидить попереду", російською - _пред седатель_ Так посаду Грушевського переклали для європейських міжнародних установ
Попри чисельні пороки та слабкості Генріх ІІІ був яскравою особистістю, був освідченою людиною та мав деяки прогресивні для свого часу ідеї, як наприклад відмову від практики продажу посад. На тлі мегауспішного спадкоємця Генріха IV, він винлядає невдахою, але можливо в більш спокійні часи він міг би ввійти в історію як достойний монарх.
От яка цікава штука виходить: Генріх хоч і не довго, а таки був нашим королем, а от Іван Лютий - ні. Але в суспільну свідомість нам вкрутили саме Івана, Невського, Донського і т.д. і т.п. за рахунок всіх цих "іванів васильовичів", що міняють професію та купи інших мемів. Але ж мої предки не мали жодного стосунку до цих заліщан! А до Генріха, Бони чи Вази - мали.
Дякую за, як завжди, цікаву оповідь! Схоже, для свого часу Річ Посполита була доволі демократичною країною - ніякого абсолютизму. Але дуже бідною, якщо Генріх звідти так чкурнув.)
@Дима Лукинов Слово "демократичною" я вжив, звісно, умовно. Це, швидше, був республіканський устрій. А наявність кількох потужних груп впливу у порівнянні з абсолютизмом - це вже крок до демократії. Принаймні я так бачу. До того ж, як я знаю, дрібна шляхта мала вплив на своєму рівні та змогу щось вирішувати на місці. Яке не яке самоврядування. Я взагалі не маю схильності ідеалізувати будь що. І РП не виключення. Повстання під проводом Хмельницького стало наслідком неможливості вирішити майновий конфлікт у правовий спосіб. Що Богдан неодноразово намагався зробити. Кількість людей що його підтримали свідчить, що ображений був не він один. Але, все у порівнянні. Можемо розглянути порядки тодішньої Московії. )
Річ Посполита була житнецею Європи, досіть багатою та потужною. Але Корона не концентрувала у своїх руках більшу частину ресурсів країни, та влада короля сильно обмежена, що зменьшувало його можливості, порівняно з монархами інших країн. Крім того, Генріх та його піддані були культурно чужими, між королем та шляхтою не могло бути жодної симпатії - надто вони були різні.
@Yevhen Tymoshenko Francja była wtedy najbogatszym krajem Europy. Myślę, ze Henrykowi Anna była obojętna bo on chłopców lubił)) Dobrze że uciekł bo to umożliwiło wybór jednego z naszych najlepszych królów - Stefana Batorego.)))
@Ukurainajin Шико дійсно існував, його справжнє ім'я - Жан-Антуан д'Англере. У Варфоломіївську ніч "відзначився" у вбивстві гугенота Ларошфуко. Після вбивства Генріха ІІІ підтримав Генріха Наваррського.
Надзвичайно цікавий випуск! Охоплених тем зі світової історії та істориків здатних цікаво й інформативно родповідати нам бракує. Ви вдало заповнюєте прогалини.
Щиро дякую за цікаву тему! Сподіваюсь побачити відео про не менш цікавих персонажів французької історії - Генріха 4 та Людовіка 14. Бажаю процвітання каналу! 👍
@Макс& Ну, мова ж не йде про глобальну політику:) Я про особистість і амбіції хлопця, що доволі цілеспрямовано вів свою кар'єру. Взагалі, не можу сказати, що мені прям симпатична та пара🤷 Просто не подобається, коли огульно під один шаблон судять всі стосунки, ніби не буває окремих випадків
@KOSAK UA А я не бачу якихось збочених нездорових рис в історії шлюбу Макрона🤷 Він завжди був доволі амбітний і самостійний хлопак, не здавався мамкиним синком
у місці вашого створення, творіння, існування, та теорії Бозона-Гекеля - як математичного чіткого космічного задума (ідеї), відповідних "інженерів". Для простоти вашого розуміння Вам це переклали через "світові релігії", казочки, мітологію, легенди, - протягом десятків тисячоліть історії людства.
@Татьяна Бу Чому це здох? Я підтримую українську ,а не язичіє чи нарєчіє ворогів мого народу.А ти і є троляка ,бо пропагуєш па зєльонскаму - какая разніца!
Шановний Владлен пишаюся вами ви істину несете в маси Як важливо знати правду хоч зараз за час минулий щоб час прийдешній був світлим і мирним Дякую дуже