Karanlık

GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ DİZİ ELEŞTİRİSİ - Mafya Öğretmen Olursa!

Murat Soner
Abone ol
görünümler 3 546 559
50% 1 1

Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisi ile ilgili gelen istekleri daha fazla bekletmek istemedim. Holdingleri bırakıp liselere dadanan yerli dizi sektörümüzün bu yeni klişe bombardımanından bahsetmek istedim. Yaz, romantik, mafya, polisiye aklınıza gelebilecek bütün yerli dizi türlerini bir araya getiren bu yapımı elimden geldiğince objektif bir şekilde anlatmaya çalıştım.

Eğer bu videoyu izlediyseniz şu videolar da dikkatinizi çekebilir:

DUY BENİ Dizi Eleştirisi: trvid.com/video/video-A9Vkwr6_e2Y.html
AŞK 101 2. Sezon Tüm Saçmalıklar: trvid.com/video/video-8SvkcotkG-8.html

Sosyal Medya Hesaplarım;
Twitter: goo.gl/oVnQ9J
Instagram: goo.gl/5DVH6h

Eğlence

katma

 

31 Ağu 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 11 530
intense b
intense b 2 aylar önce
Mafya babasını öğretmen açığı var diyerek öğretmen olarak yerleştirirlerken atama bekleyen tüm coğrafya öğretmenlerinin sıfatül eşgal 😂😂
mert kara
mert kara 26 gün önce
@Sinan ŞEKER Emin misiniz şiddete benim takıldığıma? Murat Soner para aldığı platformların (Bein Connect, Gain, Amazon Prime) dizileri hariç diğer tüm dizilerin ana konusuna, türüne (ister aksiyon, ister dram, ister polisiye, ister yargı), sınıfına, kategorisine bakmadan cımbızla şiddet, kadına şiddet sahnelerini koyup dakikalarca eleştirmiyor mu? Örneğin: Üç Kuruş dizisi ana konusu ''ırkçılık karşıtı'' olan AKSİYON dizisiydi. Ne yaptı hiç ana konusuna bile değinmeden - ki değinse eleştirdiği sahnelerin yazılma nedeni anlaşılacaktı - ''kadına şiddet'' var diye dakikalarca eleştirdi. Halbuki Türk dizileri içinde hiç işlenmemiş bir konuyu yani ''ırkçılık karşıtlığı''nı ele alıyordu. Örneğin: Evlilik Hakkında Herşey dizisinde insanlara diziyi yanlış anlattığı yetmezmiş gibi bir de kendisini uyaran takipçilerini aşağılamış, yorumundan da anlaşıldığı kadarıyla ''ben eleştiririm ama kimse beni eleştiremez'' tribine girmiştir Örneğin: Mahkum dizisi. Ana konusu yargı-polisiye idi. Ama onda da kadına şiddet sahnesini cımbızla alarak eleştirdi. Örneğin: Dark yada La Casa De Papel gibi Dexter'den (Dexter'ın yayınlandığı platform para veriyor diye överek önermişti) yüzbinlerce defa daha masum, böyle şiddet sahneleri olmayan, sizin dediğiniz gibi farklı senaryoları bulunan dizileri bile yerden yere vurdu. Onların suçu platformlarının Murat Soner'e para mı vermemesiydi yoksa? Örneğin: İnstagram sayfasında ''üç kuruş'' adlı bir diziden 30 saniyelik sahne paylaşıp ''havai fişek izlemek için ölmeye ve üzülmeye ara vermek'' yazmış. Halbuki aslında çok değil o sahneden 10-15 dakika öncesini izleseydi. o kadının kendini feda etmeden önce, oğlunu kurtaracak adamdan kurtulduğunu bilmesi için havai fişek patlatmasını istediğini görürdü. Böylece ölmek üzere olan kadın da havai fişeklerden oğlunun kurtulduğunu anlar ve huzur içinde ölür.
Sinan ŞEKER
Sinan ŞEKER Aylar önce
@mert kara Dizilerde kadına şiddetin yer verilmesini eleştirmiyor, her dizide istikrarlı bir şekilde aynı şeylere yer verilmesini eleştiriyor. RTÜK ün her şeye bu kadar açık saçık izin vermesini eleştiriyor. Mantık hatalarını eleştiriyor. Senaristin ve yönetmenin tembelliğini ve reyting kaygısını eleştiriyor. Dexter dizisiyle TVde her kanalı değiştirdiğimde karşıma çıkan arka planı aynı olan dizileri aynı kefeye koyman bence izlediğin şeyin içeriğine verdiğin dikkati ortaya koydu bile. Dexter'ı hayranlıkla izlediğim bir dizi. Dizideki mantık hataları 9 sezonda bizim dizilerin sadece 1 bölümünde olandan daha azdır. Sen sadece şiddete takılmışsın. Şiddeti ortadan kaldırırsan ortada izleyeceğin film dizi kalmaz.
Ibrahim Korez
Ibrahim Korez Aylar önce
@Eliz Potter ~Tony ama boşuna yazmış. Öğretmenlerin kalmak istemediğini müdür anlattı.
Medine
Medine Aylar önce
jhglöşjhlşjhlkşjhgflş
Sütlaç family
Sütlaç family Aylar önce
@İskender Selçuk malesef bilmiyor ergenler yorumlarda bunu net goruyoruz kardes
Sevgi Baysal
Sevgi Baysal 23 gün önce
Diziyi izlemiş biri olarak şuna değinmek isterim. Gençlere verilen vatan duygusu şu toryumdan ölen bilim insanlarımızada ince bir şekilde değinmeleri, memur maaşlarının azlığından ve hayat pahalılığına çok güzel bir şekilde değiniyorlar kötüyü eleştirirken iyi şeyleride göz ardı etmeyelim saygılarla...
Bertuğ Atılgan
Bertuğ Atılgan 11 gün önce
Bencede güzel yanları var.
KızıllKurt
KızıllKurt 12 gün önce
Diziyi izlemiş ama videoyu izlememişsin. Adam ondan da bahsetmiş zaten.
özge
özge 29 gün önce
Murat Soner'e duyduğum güven sebebi ile yüzüne bakmamıştık dizinin.. ayıp etmişiz.. gayet de izlenesiymiş.. Murat Soner'e Güncelleme yapmak farz oldu bence.. Sadece Türkan Saylan sahnesi için bile alkışı hak edebilir sanki..
Akrep
Akrep 10 gün önce
@özge senin gibi cahil vizyonsuzlar için böyle saçma diziler güzel gelir tabi aptal
özge
özge 20 gün önce
@Muhammed Ali Baltacı 😂😂 seviye tespit kitinizi nerden aldınız link atar mısınız? bana da lazım da bişey denicem 😂😂
Muhammed Ali Baltacı
Muhammed Ali Baltacı 21 gün önce
Eleştiri sizin seviyenizin üstünde kalmış
Feyza Gül
Feyza Gül 23 gün önce
Eleştirmenler her zaman haklı olacak diye bir kural yok sonuçta
Cahan Mehdi
Cahan Mehdi 28 gün önce
Aradığım yorum😍
Ziya Celik
Ziya Celik Gün önce
Eleştirmek için eleştirilmiş ve dizinin çoğu sahnesinin kendisinin nasıl anlaşılmasını istiyorsa öyle aktarmış sayın Murat Soner... Diziyi 2 gündür takip eden biri olarak katılmadığım nadir videolarınızdan biri oldu.
Ilgınsu Gümüş
Ilgınsu Gümüş Aylar önce
Millet murat abiyi dinleyip uzun zaman izlemedim sonra TV de açıp izledim aşık oldum,14 bölümde dahil sil baştan tüm bölümleri izlediim mantık hataları da ilerleyen bölümlerde oturuyor, izleyin izletin 😍
fyouff
fyouff 2 aylar önce
"Kötü rüyalar görüyorum" kısmı beni bitirdi gülmekten tükürdüğümde boğulup ölecektim😂
Fatma Kandemir
Fatma Kandemir 2 aylar önce
Bu videonun en harika kısmı 🤣
Sonsuza Dek
Sonsuza Dek 2 aylar önce
@DON'T CLICK THIS VIDEO 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 gülerken sinir krizi geçiriyorum Allah'ım aklıma mukayyet ol.
Sonsuza Dek
Sonsuza Dek 2 aylar önce
@Mahmut Çelepkulu ne?
Baran Kaya
Baran Kaya 2 aylar önce
-jsksjsh-
Salih Yavuz
Salih Yavuz 2 aylar önce
😂😂
Dizimagazin
Dizimagazin 29 gün önce
Sevgili Murat Soner bey , dizideki SADİ PAYASLI karakteri mafya değil MİT ten biridir ama biz şuana kadar ki bölümlerde kendisini mafya gibi izledik ve belirtmek istiyorum ki Şuan yayında olan klişe dizilerden on kat daha iyi sosyal mesajları çok güzel ve edepli bir dizi gönül dağından sonra izlediğim tek dizidir kendisi teşekkürler…
Müzeyyen Naneli
Müzeyyen Naneli 9 gün önce
Bence siz çok iyi izleyici değilsiniz mafyaydı bariz niye polisle anlaşma yapsın MİT ajanı ise Bence kesinlikle yayından kalkmalı saçmaladılar
Berna Demircan YBT
Berna Demircan YBT 16 gün önce
Mafya değil mit mi dedin polisle anlaşma yaptı Mafya olarak sonra yeni hayata başladı ben şu an 11.bplumdeyim olay mı oluyor ileride
Muhammed Ali Baltacı
Muhammed Ali Baltacı 21 gün önce
Eleştiri sizin seviyenizin üstünde kalmış
Murat Kaçmaz
Murat Kaçmaz 21 gün önce
@Mehmetcan W bence amcası polis olabilir yanlışıkla amcasını falan vurur diye uyarmışlardır
Mehmetcan W
Mehmetcan W 22 gün önce
@Tolga Havuz dizide 2-3 kez sadinin kesinlikle polisle çatışmaya girmeyeceği ateş etmeyeceği belirtildi belki ondandır
Green
Green 12 gün önce
Gayet eğlenceli, eğitici, sosyal ve kişisel öğretileri yüksek , toplumsal olaylara duyarlı genel olarak güzel özelliklere sahip bir dizi.. Her işin sanat kısmı olmaz zaten 2.5 saat lik bir yapımda mükemmeliyet bulamazsınız.. Gidiniz insanları yalana ihanete insan öldürmeye yolsuzluk yapmaya dinsizliğe/dinciliğe madde kullanmaya ensest ilişkilere vs. gibi toplumsal erozyona sürükleyen yapımları eleştirin de insanlığa bir faydanız dokunsun..
kocaefe
kocaefe 12 gün önce
Yerli dizileri neden izlemediğimi çok güzel anlatan yüz yılın en iyi youtuberı. Bir sektör anca bu kadar keyifli gömülebilir.
Ulaş Bozyiğit
Ulaş Bozyiğit 10 gün önce
bazı saçmalıklar olsa da değerlere verdiği yerler,gündeme atılan ince mesajlar gayet güzel. 10 yıldır tv izlemeyen biri olarak kuzey güneyden sonra izlediğim tek dizi.
D. Akyz
D. Akyz 2 aylar önce
Dizideki lise sahnelerinde abartmışlar böyle okul mu var diye düşünürken Bağcılar'da ki bir okulun daha beter durumda olduğunu, bahçesinde evsizlerin yaşadığını bıçaklama, yaralanma olaylarının artık normal karşılandığını duyunca dizi de saçma gelmemeye başladı.
Jr. Aykut
Jr. Aykut 7 gün önce
@DONT videoya değil de sana tiklasak bi sefer. Hem bi kereden bisey olmaz. "Sir Aile ve sosyal politikalar bakanı."
Rıdvan Sargın
Rıdvan Sargın 15 gün önce
Bizim okulda uyuşturucu satanından tut seri katiline kadar her boktan herif var harbiden artık durdurmaları lazım bunları
Hatice Dilek
Hatice Dilek 16 gün önce
@DONT tmm
Bilgin Uçar
Bilgin Uçar 19 gün önce
Bağcılarda da okudum arnavutköyde de okudum Arnavutköy daha beter abi yok böyle birsey
Meryem Betul Burkul
Meryem Betul Burkul 23 gün önce
Suan çıkan diziler arasında en izlenebilir dizi bu naif bir dizi bence
Esma Sülü
Esma Sülü 2 aylar önce
Yemin ederim bütün hislerime tercüman. Bütün iğrençlikleri, serserilikleri, arsızlıkları saçmasapan dizelerle normalleştirerek içimize soktular
Адам Амиров
Адам Амиров 27 gün önce
Bu dizi oyle deyil beee. Yazik adamlarin gunahina girmeyin. Cok iyi mesajlar var.
Isil Aras Hird
Isil Aras Hird 28 gün önce
Eğer diziyi seyretmesem muhtemelen videonuzdan etkilenir ve seyretmezdim. Ama en sevdiğim dizi olması sebebiyle eleştirinize katılamıyorum. Olan diziler içinde en orijinali, sırf Sadi-Songül diyalogları için bile seyredilir.
TÜRK__ KAN__
TÜRK__ KAN__ 2 aylar önce
Ne görüyorsun söyle ne görüyorsun'un ardından nihat hatipoğlunun programından Kötü rüyalar görüyorum sahnesine resmen cırıldım, harika olmuş. Dizi tüm saçmalıklara rağmen ciddiymiş gibi başladı ama sonra suyu çıktı.
🖤K*R*K*Ş🖤
🖤K*R*K*Ş🖤 Aylar önce
Öğretmen değil mafya olasımız geldi. Adamın para dağıtması, karşısına dikilenlerin önünü iliklediği sahneler bizi teşvik ediyor yok böyle bir öğretmenlik
Hasan *
Hasan * 2 aylar önce
Bir Murat Soner sözü der ki ; "Oyuncular bu senaryolara dur demeyene kadar biz bunları izlemeye devam edeceğiz."
Sütlaç family
Sütlaç family Aylar önce
@Niye ki? oynayacak oyuncu olmayinca seyircide olmaz zaten
Niye ki?
Niye ki? Aylar önce
Oyuncular değil, seyirciler dur demeli.
Samir
Samir 2 aylar önce
Siz izlemekten vaz geçmedikce izlemeye devam edeceksiniz.
Sütlaç family
Sütlaç family 2 aylar önce
@blue side olmadimi deeyayi bir buçuk aylik genç çıtira satmasi 16 yil cocuk yapip evlenicez diye kekleyip teskeri alir almaz deryayi ne olur diye dusunmeden merti bilmese bile terketmesi yetmezmis gibi umut vererek kendine bagli kalmasini saglamasi ahlaklimi hakli murat soner ayni fikirdeyim
incognito
incognito 2 aylar önce
@blue side Kalite kriteriniz "ahlaksız davranış" mı? 🙄
Sude
Sude Aylar önce
Diğer dizilere göre bu dizi daha güzel ve edepli bence. Kötü örnek olacak şeyler de yok. Songül ve Sadi'nin atışmaları, dizide verilen toplumsal mesajlar falan çok iyi. Ben beğendim valla yaa oyunculuklar, uyumları da çok güzel😻
Emel Topak
Emel Topak 12 gün önce
@bebek tv inşallah
bebek tv
bebek tv 12 gün önce
@Emel Topak haklısınız iyi insan sayısı çok azaldı ama buda bizim kötü olmamızı gerektirmezki ben çocuğumu nasıl büyüttuysem öyle büyüdü oda çocuklarını öyle büyütür ve iyi insan hep iyi kalır
Emel Topak
Emel Topak 12 gün önce
@bebek tv zaten ama şu dünyada biraz iyi olmak zor hele ki insanlar çevremde okadar çok kötü varki dünyada kötü ye gidiyo biliyorsunuz zaten iyi olmak biraz imkansizlasiyor
bebek tv
bebek tv 12 gün önce
@Emel Topak 😊iyi olanlar da var neden bu kötü örnekleri gösterip iyi olanlarida kötü yapalım insan anne babası nasilsa onları örnek alır ya o misal😊sizede tavsiye ederim güzeli iyi yi örnek alin
Emel Topak
Emel Topak 13 gün önce
@frandora evet gerçekte de var bunlar ve gerçektekiler daha kötü
Yiğitcan Mertoğlu
Diziyi ben seviyorum her dizinin eleştirilicek yanları bazen mantık hataları var ama şuan oynanan dizilerden bin kat dah güzel ve Murat abi bir eleştirine katılmıyorum bunların hepsi nasıl aynı okulda bulunuyor demişsinde hepsi aynı mahallede oturuyor zaten tabi buradaki tek şaşırtan sadinin bu okula atanması zaten bu okulu hiçbir öğretmen istemiyor oyüzden açık var okulda ders işlemek için gelen yokki zaten
Romarinho Goal TV
Romarinho Goal TV Aylar önce
doğru dedin üstad bu diziler toplumların değer yargılarının içinden geçmek için yapılıyor 👏👏
Hande Ünsal
Hande Ünsal Aylar önce
Dizi gayet güzel şu andaki dizilere kat ve kat fark atar
Burak Kaan Yazgan
Burak Kaan Yazgan Aylar önce
@A • G sana değil, dizi gayet iyi, Ertan Saban sayesinde herhalde
Burak Kaan Yazgan
Burak Kaan Yazgan Aylar önce
katılıyorum
A • G
A • G Aylar önce
Değil
Ömer Faruk YILDIZ
Ömer Faruk YILDIZ 2 aylar önce
Polise teslim olduğu an, "aha!" dedim, "yerli The Blacklist çekmişleeeer" Sorgu sahnesinde "bana yeni bir hayat verin, tüm piyasayı anlatayım" dediği an ne kadar mutlu oldum. Taa ki, liseye öğretmen olarak atanıp sahte evlilik hikayesi başlayana kadar.. 3.bölümde bıraktım diziyi Not: Yorum tutmuşken ekleyeyim. Bakın arkadaşlar, bizler de kaliteli dizileri hak ediyoruz. Fantastik dizi veya bilim kurgu çekmek için illa ki görsel efekte para vermenize gerek yoktur. Dizi olarak The Listener fantastik diziye örnek mesela. Film olarak da Timecrimes var önümüzde. Kendinizi aşk üçgenlerinden, basit mafya çatışmalarından, 30 yaşındaki kadınların parmak kadar etek giyip liseli rolleri kestiği okul dizilerinden, aldatma üzerine kurulu ahlâksız ve kardeş/aile temalı gözyaşı fetişisti dizilerden sıyırın. Biz daha iyisini hak ediyoruz, buna kendinizi inandırın. Ben bir diziyi izlerken o hayatların gerçek olduğunu varsayıyor ve kendime şunu soruyorum: Ben bu hayat kesitlerini neden izliyorum? Ne öğreneceğim, nasıl keyif alacağım.bir başkasının hayatından? Uzattım kusura bakmayın
Sinan ŞEKER
Sinan ŞEKER Aylar önce
@zafer kebir Kaliteli yapım mı yani bu yazdığın diziler? İzlersem her kanalda karşıma çıkan şeyler bunlarda karşıma çıkmayacak mı? Evlilik Hakkında Her şey dizisinde eşini baldızıyla aldatmadı da o dizi çok güzel bir dizi mi oldu? Havai fişeğin bir anlamı var diye senarist övgü mü almalı? Yoksa o dizilerdeki asıl eleştiri ortada bu kadar aldatma konulu dizi varken yine yeniden aldatma vakası olması mıydı? Senarist ve yönetmenlerin tembellikleri ve reyting kaygısı mıydı? Benim izlediğim Murat Soner videoları bütün dizilerdeki mantık hatalarını ve tekrar eden(onlarca defa) olayları eğlenceli bulduğum bir üslupla eleştiriyor. Asıl büyük eleştirisi dizilerdeki küçücük olaylara değil zaten onlar yanlış olsa eksik olsa ne olur olmasa ne olur? Eğlencenin tuzu biberi olur ancak. Oturup en ince detayına kadar izlemediyse 2,5 saatlik diziyi kötü bir eleştirmen mi oluyor yani? Kadına şiddetten, aldatmadan, lisede saçma sapan takılan racon kesen öğrencilerden(25-30 yaşlarında) gına gelmiş birisi olarak bana asla yüzünü açıp bakmayacağım dizileri eleştirerek hatta yererek güzel vakit geçirtiyor. Kendisinin önerdi dediğiniz Dexter'ı çok sene önce izledim ve izlerken AŞIRI iyi vakit geçirdim. Şiddet beni rahatsız etti belki ama altı kesinlikle doluydu ve REYTİNG için konmamıştı içine. Senaristler, yönetmen ve oyuncular iyi çalışmıştı ve bence mükemmel işler ortaya koymuşlardı. Dexter iyiydi çok sevdim diye gidip şiddeti vahşeti aynı onun gibi ele alan bütün dizileri oturup izlemem. Raskolnikov her kitabında içine iyi okunuyor bu diye bir kadın katili koysaydı hepsini okur muydun ? Başka sanatçıların eserlerinde farkındalık için 1-2 kere yer verdiği şeyler kafamıza kakıla kakıla sözde 'farkındalık' olsun diye reyting amacıyla her sene bize izletiliyor ve işin acı tarafı izleyicisi bol olduğu için diğer yapımlara yeltenenlerin cesareti yok. Çünkü reytinge yenik düşüp sönüp gidecekler. Bu dizileri izleyenler oldukça hiçbir zaman içerisinde entrikalar, bakışmalar, aşk oyunları olmadığı için Dexter gibi iyi düşünülmüş, senaryosu hakkında ciddi kafa patlatılmış bir Türk dizisi izleyemeyeceğiz. Asıl eleştiriyi anlayın artık lütfen.
Selcan Huseynzada
Selcan Huseynzada Aylar önce
Blacklist de bir yerden sonra sarmadi
🌙Jimina Lovely 🌙JiMAyMiN
@Yav Ne Ne doyorsun be ? Ciringe yazılır sen diye okunur !
Yav Ne
Yav Ne 2 aylar önce
@🌙Jimina Lovely 🌙JiMAyMiN Türk dizilerini eleştiriyorum çok coolum ehehehehehehe. Cringesiniz.
Sütlaç family
Sütlaç family 2 aylar önce
Yooo gayet haklisin
ALİ ÇETİN
ALİ ÇETİN 10 gün önce
Murat bey, hayatında başka dizi seyretmemiş galiba. Dizide bir çok saçma sapan bölümler olsa da, hayatta yaşanılan her duyguya yer verilmiş. Siz önce yayında ki dizilerin en az % 80 'ini eleştiri ile gömün, sonra bu diziyi severek izleyen insanların da olduğunu düşünerek, toplumsal saygı çerçevesinde nezakette kalalım.
Ahmet Şanlıköse
Ahmet Şanlıköse Aylar önce
Murat abim işinde top 1 sin. Yıllardır söylediğin pozitif eleştirileri gerekli kişileri etkisi altına alacak inanıyorum...
Havva Külahlı
Havva Külahlı Aylar önce
başrollerin muhteşem oyunculuğunu izliyorum diğer dizilerden çok daha iyi hayat dersi veriyor. Bir de sırasıyla anlatmamışsınız ordan ordan kısa kısa görüntülerle ön yargı oluşturabilirdiniz eğer baştan izlemeseydim.
Pacrat
Pacrat 2 aylar önce
ülkemizdeki dizi süreleri gerçekten acil bir şekilde azaltılmalı. yoksa böyle saçmalamaları bol olan daha çok dizi piyasaya çıkacak ve bundan gerek toplum gerek çocuklar gerekse yetişkinler yani özetle tüm herkes olumsuz şekilde etkilenmeye devam edecek malesef.
Yenilmez Armada
Yenilmez Armada 2 aylar önce
Murat abicim bizim lisedeki Edebiyat hocamız muhasebeciydi. Romeo ve Juliet'i bile bilmiyordu. Bi kez yanlışlıkla Romeo ve hırçın kız demişliği vardır🤣 Ders verdiği kitaplardan ezberlediklerini bize satmaya çalışırdı. Mafyadan coğrafyacı devşirmeleri ne yazık ki bana tuhaf gelmedi😂
aslı naz
aslı naz Aylar önce
Vay be millet neler yaşamış. Benim öğretmenlerim süperdi çok sansliymisim.
nursena
nursena 2 aylar önce
bizim edebiyatçı eczacıydı nöbet tuttuğu günler aynı kıyafetle uykusuz şekil okula gelirdi çok da iyi adamdı
İ.H.
İ.H. 2 aylar önce
İngilizce dersime din öğretmenim giriyordu üstüne tanımam😂
İbrahim ÇİLOĞLU
İbrahim ÇİLOĞLU 2 aylar önce
@Büşra hayır öğretmen olduğunu sanmıyorum. Tâhâ çetin, chuck palahniuk'un dövüş kulübü romanının film versiyonunu izlemiş ve repliği uyarlamaya çalışmış o kadar.
Elif Nur Verel
Elif Nur Verel 2 aylar önce
@Büşra olur öyle şeyler
Yasin Hanedar
Yasin Hanedar 24 gün önce
Beyler bunun dediğine aldırmayın dizi aşırı sarıyo izleyipde beğenmeyen kimse görmedim iş yerinde herkes bunu izliyo mutlaka izleyin sadi payaslı ve songüle hayran kalacaksınız 🙂
Soner Elmas
Soner Elmas 12 gün önce
Ortalama Iq seviyesi
Emel Topak
Emel Topak 12 gün önce
@Mediha Teber söz konusu izlediğim ve sevdiğim karakter olunca cevap yazma hakkı bulabiliyorum buda benim kotu huyum kusura bakma
Mediha Teber
Mediha Teber 12 gün önce
@Emel Topak sanamı sorucam sizde herkezin yorumuna cevap yazma hakkını bulmayın kendinizde
Emel Topak
Emel Topak 13 gün önce
@Mediha Teber izleme ozaman
Mediha Teber
Mediha Teber 17 gün önce
Songül hariç o çıkınca kanalı değiştiriyorum
hatice esra
hatice esra 2 aylar önce
Soylenicek hiç birşey bırakmıyorsunuz, düşüncenize ağzınıza sağlık. Devam edin birgün sizde çok izleniliceksiniz. 👏👏👏👏
Hatice
Hatice 23 gün önce
Bugün bir arkadaşımız başka bir lise öğrencisi tarafından 11 defa bıçaklandı ve hayatını kaybetti🥺 ikisi de 16 yaşındaydı biri toprağa biri ıslah evine gitti. Bu olayların en azından azalması için özellikle bu tür lise dizileri başta olmak üzere şiddet ve sözde racon içeren dizilerin kaldırılması gerekiyor.
Hatice
Hatice 8 gün önce
@Ahmet Işık evet
Ahmet Işık
Ahmet Işık 9 gün önce
Bingöl de mi olan olay ?
Selim Eymen Kütük
Selim Eymen Kütük 2 aylar önce
Söylenebilecek ne varsa söylemişsiniz. Ağzınıza sağlık.
Laxne
Laxne 2 aylar önce
Bir sinema öğrencisi olarak söylediğiniz yargıların çoğuna katılmakla beraber büyük bir yapım şirketinde uzun süre çalışarak hayal kırıklığına uğramıştım. İnanılmaz büyük bir fabrikasyon süreci hakim. Yapım şirketinin sahibi ise yaratıcı önerilerle gidilen toplantılarda ise ben bunu ne yapayım bana halka satacağım klişe hikayeler lazım diyip güzel projeleri geri çeviriyordu.
orkunca
orkunca 5 gün önce
hangi yapımcıymış o Türkiyedeki dizilerin %90 ı zaten yapımcısı Necati Akpınar
Piramit
Piramit 25 gün önce
max tr işte
lowknini
lowknini Aylar önce
@Laxne Var
blurry y
blurry y Aylar önce
@Laxne vizyon hakkında yorum yapıyor ve haklı da...Bu dizilere nasıl kaliteli eleştiri bekliyorsunuz ki? Ortada konu bile yok.
Ozan Sünter
Ozan Sünter 2 aylar önce
+21 verseydin eline 😁 beğenilirdi belki demeyim demeyim diyorum ama bu dizi mantiğı hic biyerde yok günümüz lise öğrencileri kiyafet olsun sac rengi olsun entelektüel bakimdan bile bu diziden farklı kuşak diyoruz buna bu y kuşaginin şimdiki z kuşagina uygulanmis versiyonu gibi yani olmamiş bir dizi
Nihal toprak
Nihal toprak 2 aylar önce
Toplumun değer yargılarını önemseyip dile getirmeniz çok güzel
Fettah Paşa
Fettah Paşa Aylar önce
videoyu izledim çok mantıklı bir şekilde eleştirilmiş lakin şuana kadar izlediğim en iyi dizilerden birisi her ne kadar eleştiriler haklı olsa da çoğu eleştiriyi doğru bulmadım.
Johnny Klebitz
Johnny Klebitz 2 aylar önce
Cidden daha ne demeli ? Biz nasıl eş, iş bulucaz derdindeyiz birde bu tarz abartılı uygunsuz dizileri neden izleyelim ? Durum iyi bile olsa izlenmez çünkü hep aynı senaryolar cidden bıktırdı. Güzel video olmuş, emeğinize sağlık 👍
fevzi arslan
fevzi arslan Aylar önce
Saçma sahneleri var ama bence Türk dizi kalitesinin üzerinde bir yapım, oyubculuklar çok başarılı ve senaryo sıkmadan izlettirebiliyor kendisini. Bence güzel bir yapım.
Samet Eroğlu
Samet Eroğlu 29 gün önce
Dizi güzel,liselileri atlayıp izleyin
fevzi arslan
fevzi arslan Aylar önce
@Panzehir Gerçekten sırf yazmak için yazmışsın, her şeyde gerçekçilik aramayı bırakın. Adı üzerinde kurgu diyosun gerçeğe uydurayım dersen tabi ki birçok mantıksızlık bulursun. Yabancıdizilerde de çokça ahlaksızlık ve mantıksızlık var var ki bu dizi Türkiye'de de yurt dışında da yayınlananların arasında çok masum kalıyor. Türkiye'de böyle şeyler izlemek zorunda değilsin evet bence de daha kaliteli yapmalılar ama arada tek tük iyiye gidiş görününce insanlar iyi der, geneli kötü diye onu da kötülemez. Birde ahlak konusunda bu kadar takıntılıysan Arabistan'a taşınıp tüm internet dizisi hesaplarını kapatabilirsin.
Panzehir
Panzehir Aylar önce
İşte sen ve senin gibi öküzler yüzünden bu kısır döngü devam ediyor GERZEK! Ne demişler kendi halinden memnun köleler özgürlüğün en büyük düşmanıdır hesabı sen ve senin gibi ahlaksızlığı normal görenler yüzünden........
Seyfilli
Seyfilli Aylar önce
@Ruhsal Kırıklar oyunculuklar güzel olunca ve 2.5 saati atlaya atlaya 1 saate indirince izleniyor
fevzi arslan
fevzi arslan Aylar önce
@Ruhsal Kırıklar Bana bir şey katsın diye izlemek yerine uyumadan önce eğlenmek için izleyince, bir de 1-2 sahnesini atlayınca izleniyor. Ben de Türk dizilerini saçma buluyorum ama bu dizinin hem kurgu hem oyunculuk bakımından belli kalitesi var, diğer dizilerden ayrılıyor.
Emsal Çoban
Emsal Çoban 2 aylar önce
Atanmak için kütüphanede saatlerce ders çalışıyordum ki videonu görünce koşarak geldim abi ve dizideki öğretmen trajedisine değindiğin için teşekkür ederim.... Artık bizim adımız kalmadı...
Merve 〽
Merve 〽 2 aylar önce
Fazla vakit kaybetmeden bir kırtasiyenin yolunu tutun derim😁
YEMEK VAKTİ - Food Time👩‍🍳
Selamlar Merhabalar
Mahmut Çelepkulu
Mahmut Çelepkulu 2 aylar önce
*"hayalim 10,bin olmak"* *"ama Desteğim Yo😭♥️"*
Murat Aydın
Murat Aydın 2 aylar önce
@Emsal Çoban tamamen youtube trollugu yaptım.. Çok takılma hatta düşünme bile. Malûm buralarda ağzı olan konuşuyor, Bende sıkıntıdan sana sardım işte. Dikkate değer bisey değildi.. sevgilerr❤
Emsal Çoban
Emsal Çoban 2 aylar önce
@Murat Aydın kusura bakmayın ama ülkede tüm öğretmenler pek hayırlı zamanlardan geçmiyor, herkes gergin. Eğer gerçekten takılma amaçlı yazdıysanız elbette bir şey diyemem ama bunu bir çırpıda anlamamı da beklemeyin.. teşekkür ederim
Mustafa Gürtan
Mustafa Gürtan 29 gün önce
Dayı sen ne anlatıyorsun ya izlemeyin o zaman. Gayet iyi ve güzel bir film uzun bir ömürü olur inşallah ❤
Mefaret Aslantas
Mefaret Aslantas 22 gün önce
Amin
davut solmaz
davut solmaz 2 aylar önce
dizi izlemeyeli seneler olmuş hiç değilse vakit kaybı akıl patlaması yaşamıyım diye murat reisi izliyorum iyi oluyor en azından dizilerdeki saçmalıkları bir tek ben görmüyormuşum diyorum rahatlıyorum. kolay gelsin murat reis.
Çiğdem Tekin
Çiğdem Tekin Aylar önce
Sizi izlemeyi çok seviyorum. İzlemediğim dizileri dahi dinliyorum. Ancak Kiralık Aşk dizisinde aşk sahte değildi. Genelde sizin dediğiniz dizilerde iki tarafında haberi olan sahte ilişkiler oluyor. ☺️
Ayşegül
Ayşegül 2 aylar önce
Eleştirileriniz iç sesimiz oldu 👏👏👏
Ophelia
Ophelia 2 aylar önce
_’Serserisiz lisenin reyting damarlarından biri kopmuş demektir.’_ _- Murat Soner_
Ophelia
Ophelia 2 aylar önce
@Mr. KARAKUŞ asdfgs
Mr. KARAKUŞ
Mr. KARAKUŞ 2 aylar önce
Yorumu okurken videoda geçti djdjjdd
Mahmut Çelepkulu
Mahmut Çelepkulu 2 aylar önce
*"hayalim 10,bin olmak"* *"ama Desteğim Yo😉♥️"*
Ophelia
Ophelia 2 aylar önce
@haydar aygün asfgsadf.
haydar aygün
haydar aygün 2 aylar önce
"Camından her hangi bir şey fırlatılmayan lise de soğansız lahmacuna benzer " Murat Soner
N O N A
N O N A Aylar önce
Beni çok derinden yaralayan bir video ya bizi neden sevmedin murat soner ya komedi aksiyon var töre namus intikam yok ince mesajlar var sistem eleştirisi var😔😔😔
Dilek Leyla
Dilek Leyla 2 aylar önce
Atanamayan bir öğretmen olarak öabt ye saatler kala korkulu rüyalar görürken :) bu şekilde öğretmen olabileceğimi görünce yattığım yerden ters döndüm:) ohh ne güzel hayatlar
S.SucceedİNG
S.SucceedİNG 22 gün önce
Ya abi seni dinleyince yeminle izleyesim gelmiyor artık 😁 dizilerdeki kusurlar gözüme batıyor saçmalıklar devam ederken 2 bölüme geçemiyorum 🤦
OİSD ?
OİSD ? Aylar önce
Dünyada gerçeklerden uzaklaşmayan, abartılmayan yerli ve ya yabancı hiç bir yapım yok.
Yunus baykuş
Yunus baykuş 2 aylar önce
"Kötü rüyalar görüyorum hocam", yerli dizileri anlatan bir cümle olmuş resmen
Mahmut Çelepkulu
Mahmut Çelepkulu 2 aylar önce
*"hayalim 10,bin olmak"* *"ama Desteğim Yo😉♥️"*
kübra gülmez
kübra gülmez Aylar önce
Dizideki Atatürk dokunuşları ve sosyal eleştirileri de anlatsaydin keşke . Sadece bunlar için bile izlemeye değer...
DILNİYA  TOKÇU
DILNİYA TOKÇU Aylar önce
3 saattir gülüyorum hem çok haklı hem de çok komiksiniz 👏
LEYLA ÖZER
LEYLA ÖZER 2 aylar önce
sizi takdir ettim bayılarak izlediğim diziye farklı bakış açısı kazandırdınız.
Kaan Karacan
Kaan Karacan 2 aylar önce
şimdi muratcım anadolu lisesi mezunuyuö(artık önemi kalmamış yeni fark ediyorum) bizim neyimizi çekecekler 4 sene sabah okula git gel ders çalış ile geçmiş ne kavga ne dövüş ne aşk bunu çekersen ilk bölüm bile yayınlanmaz sıkıntıdan haydi bizim okulu geç sıkıntılı bir lise olsa onuda rtük ile yayınlatmaz ortaya karışık işte abicim her tuşa basmışlar :D
Demet Çelik
Demet Çelik 2 aylar önce
Atanabilmek için gecemizi gündüzümüze katıp ders çalışıyoruz. Ne psikolojimiz sağlam kalıyor ne de vücudumuz bu tempoya dayanabiliyor.. Sırf vatana millete hayırlı bireyler yetiştirebilmek için. Böyle dizilerle öğrencilere daha çok kapı aralıyorlar...
Mahmut Çelepkulu
Mahmut Çelepkulu 2 aylar önce
*"hayalim 10,bin olmak"* *"ama Desteğim Yo😭"*
Ali Atik
Ali Atik 2 aylar önce
@Asiye Kaman anlatamazsın bunlara verdigi sosyal mesajlara bakmayip tek bir olay üzerinden yargiliyolar biraz gelincik Atatürk yurt dısına çikmayı düşünenlere bu milleti kalanlar kurtardı yine öyle olacak demesi gibi bir sürü anlamlı sahne var
mert kara
mert kara 2 aylar önce
Murat Soner bir taraftan kadına tokatı eleştirirken, diğer taraftan Dexter. Dr. Death gibi kadına vahşette sınır olmayan dizileri övüyor. Dexter dizisindeki sahnelerden sadece küçük bir kısmı: ilk sezonun baştan sona tümünde "Ice Truck Killer" direkt Miami'deki kadınları hedef alıp onların bütün kanlarını kurutup vücutlarını parçalayarak sergiliyordu. 5. sezonun tamamı tecavüz edilip öldürülen ve varillere koyulan kızlarla alakalı. 4. sezon tüm ailesine şiddet uygulayan üçlemeci adlı katille alakalı. Eski eşlerini bulup öldüren Turner adlı katil var, sırf zevk için kadınları alıp labirente koyup sonra bulup kafalarını patlatan Speltzer adlı katil bile var Dexter dizisinde. Sayarsam bitmez. Bu yalnız Dexter ile de bitmiyor. Euphoria gibi uzun uzun tecavüzlü dizilerle de devam ediyor. Örneğin: ''Bir Başkadır'' dizi eleştirisinde hiç ama hiç bir erkeğin gizlice bir kadının türbanını koklayıp cinsel hazz alması sahnesini eleştirmiyor. Ama yayınlandığı platformlardan yada yapımcısından birinden para almadığı sıradan bir dizi olsa çoktan yerden yere vurmuştu. Böyle daha onlarca önerdiği diziler var.
birmeçhulkadın
birmeçhulkadın 2 aylar önce
AYNENN ben 3 u yilimda bu yil atandim. Gözlerim artık görmüyor kaç defa gözlük değişim psikolojim yerle bir nefret ediyorum şu an
ASAKİRİ MANSUREİ MUHAMMEDİYE *TR & UKR*
liseden mezun olalı yaklaşık 7 yıl oluyor. öğrencilerin haline bakınca üzülüyorum. 7 yıl sonra daha da vahim halde olmazlar inşallah. en önemli kıstaslardan biri de okul üniforması olmaması. o öğrenci o üniformayı giyecek. giymezse de işte böyle...
sanatcinin biri
sanatcinin biri 2 aylar önce
Sekreter, beslenme bölümü mezununu öğretmen atadılar bu ülkede 😂 bence orası gayet mantıklı olmuş coğrafya öğretmeni atamaları 😂 hemde çok uzak olmayan bir tarihte 😊
Rüveyda Çankal
Rüveyda Çankal 2 aylar önce
Dizileri zaten günümüzde tutan olaylara göre yapacaklar neye göre yapsınlar izlenmeyen tutmayan senaryoyu kim ne yapsin yayinlayipta. Evet aşırı klişe olaylar var dizide ama bunun değişmesi için önce izleyici kitlesinin bazı zevklerinin değişmesi gerekiyor
Mustafa Aksel
Mustafa Aksel Gün önce
Her zaman doğru tespit, müthişsin.. Ama 14:50 den söylediklerin hepsinin üzerin de olmuş, diziler ile tüm kutsallarımıza el attılar, ne etnik köken kaldı, ne edep & haya, ne de ahlak.. Lut kavminden bin beteriz, neden helak olmuyoruz ki diye soruyorum kendime...
Fatıma ŞEYRAN
Fatıma ŞEYRAN 2 aylar önce
2 Yıldır murat abiyi izliyorum. Sadece gülmek için izlediğim bu videoların gercekten nasıl büyük yıkımlara sebep olduğunu geçen gün gördüm. sokak hayvanlarını besliyordum ve serserinin biri beslediğim köpeğe ateş etmek için silahını çıkardı. Biranlik cesaretle silahlı kolunu tutunca diğer eline silahı alıp bana doğrulttu ve bir kafama bı göğsüme tutup öldüreceğim senide kopegide dedi. telefonu alıp polisi aramaya yeltendigim gibi 3 el ateş etti. nereye ateş ettiğini görmedim. polisi aradım ve şahısın peşine düştüler. olayın ilginç yönünü anlatıyorum, çocuk 1 ay öncede kendi babasını vurmuş,iki arkadaşını bıçaklamis birkaç ayrı sabıkası var. ve çukur dizi simgesi duvarlarında mahallece kendini kabadayı gibi tanıtan daha 22 inde bir serseri. hala yakalanmadi ve hala silahla dolaşıyor. Bir ülkenin geldiği yeri bu video serilerinde anlatılan şeyin gerçekliğini daha iyi anlarsınız. (Ben ve köpek iyiyiz)
Hüseyin The Tank Player
Türkiye artık 1-1.30 saat aralığındaki dizilere geri dönmeli(sit-com tarzı diziler için fazla bile ama). Senaristler hikayeyi mantıklı yazsa yönetmenler saçmalıyor, yönetmen düzgün çekse kanal kabul etmiyor. Tek yaptıkları aşkı dramı dayayıp (ki onu bile düzgün yapamıyorlar) eldeki bütçeyi saçma sapan sahnelere harcamak. Ülke sürekli olarak aynı dizilerle dönüyor tek yaptıkları karakterleri ve mekanları değiştirmek konu ve sonuçlar hep aynı. Geçen yaz çıkan bir dizinin tamamını izleyip bu sezon çıkan bir dizinin ilk ve son 2 bölümlerini izlesen diziyi tamamen izlemiş gibi oluyorsun adeta. Ülkede kaliteli dizi çıkabilecek senaryolar çıkarabilecek senaristler varken sırf bölüm süresi ve sayısından dolayı diziyi tamamlayamadığı için kabul edilmeyen senaryolar veya evrimleştirilip şuan yayınlanan dizilerin kopyasına döndürülen senaryolar kalıyor. Türkiye eski düzenine yani 8de diziye başlayıp 10-10.30 gibi bitirip 11 gibi 2.diziye başladığı veya arkasına film-talk show koyduğu akşamlı sisteme geri dönse daha iyi olacak her şey...
Leyla Yetmez Resmi
Leyla Yetmez Resmi 2 aylar önce
@beyza onu demiyorum yaz dizilerini türkiyenin başına bela eden Kiraz mevsimidir
beyza
beyza 2 aylar önce
@Leyla Yetmez Resmi poyraz karayel'i izlemedin sanirim(2016)
Leyla Yetmez Resmi
Leyla Yetmez Resmi 2 aylar önce
@beyza kiraz mevsimine kadar herşey çok güzeldi (2014)
beyza
beyza 2 aylar önce
@eroz 2015-2016 bile denebilir
Öylesine biri
Öylesine biri 2 aylar önce
@vedat şen Trt nin reyting kaygısı olmaması lazım . Zaten geliri devlet tarafından fonlandığı için senaryolarında daha kaliteli ve kısa soluklu diziler çekmeli. Ama ne değişecek ki
Bertuğ Atılgan
Bertuğ Atılgan 11 gün önce
Bu arada dizide ne kadar saçmalık olsa bile çok komik ve çok dramtik sahneleri var bence şu melek adlı öğrenci varya o nun annesiyle kavgaları çok sıkıyo. Amma velakin dizi gayet başarılı 8. bölümden sonra sarıyor. Bence izleyin tavsiye ederim.
Furkan Aşcı
Furkan Aşcı Aylar önce
Daha 2 gün önce başladım kafa dağıtmak için izlenebilecek bir dizi adı üstünde dizi.
slim sheady
slim sheady 2 aylar önce
Murat gerçekten inanılmaz bir insansın. Seni herkes tanıyıp bilinçlenmeli...
T. Hayal Özkan
T. Hayal Özkan Aylar önce
murat bey sizin yayından sonra kaydırarak devam ederken karşıma menzil tarikat şeyhinin tombik yüzlü çarşaflıların beyaz atlı at kadar oğlunun düğün klibi çıktı,sanki arka fonda sizin mükemmel yorumları duyar gibi kahkahalara bağulup izledim😅😅😅 ve davetiye bomba!! gelinin adı A oğlanın adı M koca harflerle yanyana basılmış bir kapak😂😂😂 midem ağrıdı gülmekten
Ece Çabuk
Ece Çabuk 2 aylar önce
Senaristlerin, kötü insanları öyle böyle çevirip iyi biriymiş gibi göstermek için girdikleri haller çok komik. "Aslında özünde iyi insanlar kötülük yaptığına bakma sen onun." asdkaskdaksd
Mahmut Çelepkulu
Mahmut Çelepkulu 2 aylar önce
*"hayalim 10,bin olmak"* *"ama Desteğim Yo😭"*
Spartaking 78
Spartaking 78 2 aylar önce
@Selin masum hiç bi insana zarar veridiğinin görmedik ve yaptığını gördüğümüz tek işte tefecilik ondada adamın borcunun taksitleştirdi yani şuana kadar hiç bi masum a bile isteye kötülük yapmadı mafya olmak kötü olmak değil bu arada mafyanın iyiside var kötüsüde mafyanın kötü birileri olduğu sadece millete kakalanmış bi önyargı ne mafyalar var yardım isteyene yarım elini veren ve bazılarıda var işine karışan kişiyi direk öldürerek çözen
Selin
Selin 2 aylar önce
@toprak :')
Ece Çabuk
Ece Çabuk 2 aylar önce
@halex Ben bilerek kasıtlı kötüyü iyi gösteriyorlar demiyorum. Bir şey tutuyor diye kopyala yapıştır iş yapıyorlar ve neyi nasıl göstereceklerini de azıcık düşünsünler bir zahmet. Bunları insan gibi gösterip normalleştirmek bence sorun. Bir şeyleri sadece göstermekle iş bitmiyor, kötü hareketler sergileyen kişiler işin sonunda ceza mı alıyor ödül mü ya da yaptıkları hareketlerin sorumluluğunu alıyorlar mı?
Yazilim Portali
Yazilim Portali 2 aylar önce
Bi de kötü insanlara espri yaptiriyorlar
Sergul Zaciu
Sergul Zaciu 2 aylar önce
Ay gülmekten öldüm 😂😂😂, helal sana Murat Soner, sen çok yaşa
Hlak
Hlak 29 gün önce
Eleştirileriniz doğru bir çoğu ancak . Kurgu olduğunu zaten belirtiyorlar niye bu kadar ciddiye aldınız anlamadım . Dizi başlarken kurgudur hiç biri gerçek hikayeyi yansıtmamaktadır diye belirtiliyor zaten. D. Sizin mantığa göre dizi kalmaz piyasada . Yargı mesela o da saçma o zman o olayların tamamen yaşanma olasılığı var mı kurgu olduğunu bilerek yorumlayın bence . Dizi oldukça keyif veriyor oyunculuklar aralarındaki enerji ve uyum oldukça yüksek . Kötülemek için elestirceksek dizi kalmaz piyasada.
Sabina
Sabina Aylar önce
Eğitimin tam da bu vaziyetde olmasını başka tür anlatılamazdı!
MusicİsMyLife
MusicİsMyLife 2 aylar önce
Hayir ergenleri kenara alsak Ertan ve Devrim uyumu muhtesem otesi, adam karizma oyunculugu mukemmel konusmasi bakislari , kizda cok guzel cok iyi, ben cok sevdim onlar icin izliyorum zaten ❤❤❤❤SadGul 🥰
Dilge Yurdal
Dilge Yurdal 2 aylar önce
11:31 "Ya ben üç gündür bu sahneye gülüyorum" Sayenizde ben de artık 3 gün buna güleceğim, teşekkürler 😂
zafer kebir
zafer kebir 2 aylar önce
@Dilge Yurdal Fake hesap olduğunu nereden öğrendiniz? Açanların kimliğine mi ulaştınız da sırf Murat Soner'i korumak için iftira atıyorsunuz? Ayrıca aynı şeyler yazmaya gelince ''Sözün doğrusu bir'' olurmuş diye boşuna dememişler. Bence siz kişiye kılıf bulmak yerine yazılanların doğruluğunu araştırın. Başkalarına karalamalarla, iftiralarla Murat Soner'i aklayamazsınız çünkü.
zafer kebir
zafer kebir 2 aylar önce
@Asena Marı Peki Ceo ve salak kıza aşık olmalar demişsiniz de aynısı Bein Connect ''Erkek Severse'' adlı dizide de var neden eleştirmedi peki? ''Şiddet'' demişsin de aynısı ve hatta kat kat fazlası Dexter adlı dizide de var. Neden o diziyi överek önerdi? ''Tecavüz'' demişsin aynı sahnenin daha uzunu Euphoria adlı dizide de var. Neden bu diziyi de överek önerdi? Bu örnekleri daha da çoğaltmak mümkün. Bence biraz bunları düşünün.
Z. Tuna
Z. Tuna 2 aylar önce
Ya ben o sahneyi internette falan gördüm ama kız ağlıyor ya çocukta onunla dalga geçiyor sanıyordum ciddi ciddi böyle bi sahne çekmişler 😂😂
Mahmut Çelepkulu
Mahmut Çelepkulu 2 aylar önce
*"hayalim 10,bin olmak"* *"ama Desteğim Yo😭♥️"*
li eliy
li eliy 2 aylar önce
@zafer kebir la casse severek izlediğim dizi. Ama murat soner bi çok sahnesini eleştirmişti. Nasıl takip ettiğini anlmadım.Hani diyosun ya inanmayın felan. Seni bilmem ama ben çocuk değilim şahsen. Kendi düşüncem var dark'ı kötülemişti. Ama hala favori dizim. Ama malesef Sizin ülkenin dizileri hakkında olan tüm yorumlarında BANA GÖRE haklı. Kendi kardeşim duy beni hayranı Muratın eleştirisinden önce aynı şeylero söylemiştim kardeşime. Kötü anlama ama bu eleştiri sana mecburen bi şeyi kabullettirmiyor. İzleme diziler izlemeye devam et. Onla aymı düşünce yapısında olmaman doğal bi şey. Ama parasal konuları göstererek eleştirmen iğrenç bence. Reklam konusundada şöyle diyelim platformun işi bu. Ama yinede ben dark konusumda la casse eleştirilerinde onun gibi düşünmemem onu kötülememe sebeb değil. Adı üstünde kendi düşünceleriyle eleştiri yapıyor. Saygılar💞
Seymen Kızgın
Seymen Kızgın Aylar önce
Abi seni yeni keşfettim son 1 haftadır hiç gülmediğimi fark ettim Allah ta seni güldürsün:)
TURANA RAHIMLI
TURANA RAHIMLI 26 gün önce
Türk dizilerindeki sahte evlilik teması hint dizisi olan,"bir garib aşk"-dan sonra meydana çıkdı. O dizidən sonra bayaaa özənti dizile çıkdı. Tamam insansın özenirsin de,bölüm süresini ve ya sayını bu kadar uzun tutmayın bari. Bayıyor artık çünki. En son başından sonuna izleye bildiyim türk dizisi "kadim dostum"du diye hatırlıyorum
Tolga C.
Tolga C. 2 aylar önce
izlerken gülüyoruz eyleniyoruz ama o kadarda gömülecek bir iş değil bu dizi.
umut can
umut can Aylar önce
Çok uzun yıllardır yapılan mafya dizileri ile çocukların ve gençlerin akıllarının iyilikten dürüstlükten çok pisliğe ve kötülüğe yönlendirildiği bir dönemde. Böyle bir yola da girebilirsiniz diye göstermeye çalışılmış iyi niyetli bir yapım olduğunu düşünüyorum. Pek çok göndermenin yerinde olduğu da bir gerçek. Fakat popülerliğe yönelmeden malesef izlettirilemiyor. Özellikle bizim ülkemizde. İllaki klişeler olacak olmazsa zaten ulaşması gereken yerlere ulaşmaz, klişe olmasın isteyenlerin çoğunun zaten ulaşmasına ihtiyacı yok. Tabi benim sinema, televizyon gibi alanlarda bilgim yok. Yapım ile ilgili eleştirilerinizde tamamen haklı olabilirsiniz malesef bilemem, ve çok güldüm yalan değil. Ama eleştirilerinizde en azından bu tür iyiye yönlendirme amaçlayan yapımların (iş ve işleyiş açısından KOMİK olsa dahi) bir öğrencinin hayata bakış açısını değiştirebilceğini düşünerek yaparsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Emeğinize sağlık.
T Khrmn
T Khrmn 2 aylar önce
“Hııı Melisa” bende gördüğümde çok gülmüştüm iyi ki bu videoda da yer vermişsin senaryo ayrı kötü oyunculukları ayrı
El Albanés 🇦🇱
El Albanés 🇦🇱 2 aylar önce
"ne masterchef'in reytingleri mi yükselmiş? koy koy yemek koy yapıştır meyve, sebze yapıştır" öldüm gülmekten 😂😂😂
Asiyolcu
Asiyolcu 8 gün önce
Hahhahaa helal sana. Türk filmi ve dizisi izlemez ve eleştiririm duygularıma tercüman oldun
Mustafa Bilâl ÇNR
Yaaa Allah aşkına bütün saçma dizilerden bence gayet güzel bir dizi eleştirilerinizi abartmayın...
S-Humihawl
S-Humihawl Aylar önce
Kötünün iyisi bir dizi. Sondaki mesajınız çok değerli. Müthişsiniz.
Ibrahim Alici
Ibrahim Alici 2 aylar önce
İlk bölümde Ertan Saban ın da kaliteli oyunculuğuyla "Aha ben bu diziyi izlerim..." deyip ailecek başına geçtiğimiz, ikinci bölümünde "Ya hiç mi senaryo yazamıyosunuz arkadaş !" diye hayal kırıklığı yaşadığım dizidir...
Ibrahim Alici
Ibrahim Alici 2 aylar önce
@Kalona İyisi bu kadar yani... sıkıntı orada zaten... İlk bölüm dışında aynı klişelerin olduğu onlarca dizi varken bunu bize yeni dizi diye yutturmak... Eleştirince de sizin gibi klişe aşığı insanlardan saygısız ifadeler duymak...
Kalona
Kalona 2 aylar önce
E olum kolaysa sen yaz. Dizinin senaristi Türkiye'deki en basarılı senaristlerden biri. BKM olmasaydı ortaya nasıl bir şey çıkardı kim bilir.
Mahmut Çelepkulu
Mahmut Çelepkulu 2 aylar önce
*"hayalim 10,bin olmak"* *"ama Desteğim Yo😉♥️"*
Chef Ferah
Chef Ferah 2 aylar önce
Hello
Gözde Çakmakcı
Gözde Çakmakcı 2 aylar önce
@Büşra A. 2.30 saat bir dizi olduğu için aralarda tabiki sıkılabilirsin sevmediğin karakterler olabilir ama kendi açımdan soyliyim dizi müq yani izle bence
Ece Kucuk
Ece Kucuk Aylar önce
Hayatımız, zihnimiz zevklerimiz ahlakımız sahte, sanırım bu yüzden insanlığa her şeyin sahtesini aşıladılar 🤦‍♀️
GameHorror
GameHorror Aylar önce
Biraz Ağır olmuş eleştiri. Oyun Dünyasının Dost Kayaoğlu modelisiniz resmen. İyi şeylerden neden bahsedilmiyor, Mesela 30 Ağustos anısına Çetmili Kara Ali Çavuş hikayesini işlediler, Ertan Saban resmen tekrardan yaşanıyormuş gibi mükemmel bir Performans gösterdi. Tabiki bir sahne ile yüceltmiycez diziyi ama bence İzlenebilecek en iyi Türk Dizilerinden biri olacak ve oldu da.
Fatih Gul
Fatih Gul Aylar önce
Bedduayı hak ediyorsunuz: "Samanyolu nun ucuz dizilerine muhtaç kalasiniz" 😂🤣
Rukiye Artuğ
Rukiye Artuğ 2 aylar önce
Murat Soner resmen iç sesimiz oldunuz …
Mrs. Owl
Mrs. Owl 2 aylar önce
11:15 ağlıyorum, gülüyorum, sinir oluyorum, deliriyorum yarabbim bu ne? ÜAŞDĞSMDĞFÖCİDÖCŞF
Nilgün Aydemir
Nilgün Aydemir 2 aylar önce
Çok şükür bütün hislerime tercüman oldu👏🏻👏🏻👏🏻Bu abuk sabukluk yüzünden hiç bir diziyi izlemiyorum.
Mert Demirci
Mert Demirci 2 aylar önce
Bunu izleyen öğrenciler bunlardan cesaret bulup aynısını gerçek hayatta uyguluyor. Dizide kelebek(bıçak) görüp gidip aynısını alıp okulda şov amaçlı arkadaşlarına sallayabilir ve yeri gelince de kullanmaktan çekinmez. Böyle dizilerin denetlenip yayınına son verilmesi lazım.
Alper Akbulut Arya Müzik
Ya yemin ediyorum böyle saçmalıklarda senaristinden yönetmenine ana avrat sövmek istediğim zaman seni dinliyorum müthiş etkili oluyor. Bunca akılsız anca bu kadar güzel anlatılırdı. İyi ki varsı be kanks.
beril şevval bekret
Öğrencilerin hikayeleri çok güzel bence.
Furkan Turan
Furkan Turan Aylar önce
Murat abi ama çok güzel bir dizi hakkını yemeyelim şimdi :)
Howard Roark
Howard Roark 2 aylar önce
06:00 Demek mafya babaları açıkları doldurduğu için öğretmenler atanamıyo
Aqil Seferov
Aqil Seferov 2 aylar önce
Harika bir dizi izlersiniz izlemezsiniz ama kendiniz bilirsiniz.dizide zaten yazıyor bunlar HAYAL ürünüdür yani öylede incelemeye gerek yok.zaten tutmasaydı diziyi böyle ezbere bilemezdi kimse)))🤪😂
Blok Mühendisi
Blok Mühendisi 2 aylar önce
Gerçekten lise+yaz+mafya dizisi yapmayı ve bunu yaparken absürd görünmemeyi başaran senarist bir moffat olabilirdi ama coğrafya kaderdir.
adel.
adel. 29 gün önce
Murat bey eleştiriyi sadece kötü algılıyor sanırım. Dizi hükümet ve ekonomi dahil olmak üzere ülkenin çoğu sorununu gayet güzel eleştiriyor. Bundan bahsetmesi güzel ama linç gelmesin diye hemen kestirip atması haksızlık (bence). Hiçbir dizinin herhangi bir iyi yanını düzgün bir şekilde paylaştığını görmedim doğrusu. Katıldığım fikirleri var ama katılmadığım fikirleri çok daha fazla.
V
V 2 aylar önce
Bir öğretmen olarak gittiğim hiç bir okulda ben falanca branşın öğretmeniyim bunlar da benim evraklarım demedim ya ona yanarım. Diyaloglar gerçek hayattan ne kadar kopuk, halkımız da bunları izleyip böyle olduğuna inanıyor muhtemelen. Öğretmenlerin sıkıntılarını da çok güzel vurguladığınız için teşekkür ederim Murat bey👏
İlker Gençel
İlker Gençel Aylar önce
Ne la öyle racon keser gibi müdürün odasına girecek aha da bu benim evraklar diyecek ,öğrenciler dayı dayı bakacak ne ayaksın vs çekecek 😀yav seneryo işte ve kimsede polisi aramyacak millet çatır çatır öğrenciden haraç keserken ,hiç bı veli gelmeyecek okula vs ,hocalarin hepsi korkacak istisnasız 15 yaşında çocuklardan 😀dizi işte hocam senaryo.
Fettah Paşa
Fettah Paşa Aylar önce
o dizide de coğrafya öğretmeni öyle yapmış yani neden bu kadar abartılıyor
Koray Parlak
Koray Parlak Aylar önce
@V yorumunuz bu dediginizle bir degil adi ustune film ve seneryo herşeyi gercek olmayi bekleyemessiniz değilmi ama bunu beklemenizi anlamiyorum ve artı olaraktan dediginiz meb yazismalari gizlilik diyordunuz gizli yapilan biseydir yazismalar olmasaydi evrak halinde kendini tanidan mudure bir dosya vermezdi
V
V Aylar önce
@Koray Parlak Onu anlamasam bu yorumu yapmazdım zaten. Madem sahte bir öğretmen gönderiyorsun şüphe çekmemesi için her yönüyle onu o ortama hazırlamalisin. Gerçek hayatta öğretmenden daha doğrusu meb kurum içi iletişimde böyle bir şey göremezsin. Adam direk dikkat çeker ve foyasi anlaşılirdi demek istiyorum. Sen de benim yorumumu dikkatli okuduysan bunu bir öğretmen olarak söylüyorum
Koray Parlak
Koray Parlak Aylar önce
ogretmensin okumayi anlamayi gormeyi bilmiyorsun seni ogretmen yapan devlette hata
Gökçe Ç.
Gökçe Ç. 2 aylar önce
Mafyanın direkt öğretmen olabilmesi de bir eleştiri diye düşünüyorum. Parası, torpili, üst düzeyde veya devlette tanıdığı olan kişilerin iş hakkında bilgi sahibi olmasına gerek kalmadan bir yerlere gelmesi ve bunu kimsenin sorgulamaması, işini iyi yapıp yapmadığının kontrol edilmemesine karşı yapılan bir eleştiri.
Tilki Andrei
Tilki Andrei 2 aylar önce
@just friends ya kac kere diyecegim beyinsiz misiniz aptal ALOOO İEZLEDIM ZATEN VE 100. KEZ DIYORUMKI MESAJ VERDIGI YERLER VAR AMA BU DEDIGINIZ KISIMDA MEESAJ YOK KAFANIZA KAC KERE DIYINCE GIRECEK CILDIRTACAKLAR INSANI YA
Cumhur çilek
Cumhur çilek 2 aylar önce
@Tilki Andrei paragraf çözmek bile senin için çözüm olmadığından aynı öneride bulunamayacağım. Dizi gönderme dolu olduğu için adamlar teori geliştirmede haklılar dedim. Teori gerçek olmayabilir dedim. Hiçbirini algilayamamissin
Tilki Andrei
Tilki Andrei 2 aylar önce
@Cumhur çilek sen once yazdiklarimi oku. Diziyi izleymis izledik zaten. Ben ne yazmisim? Gonderme var ama bunda yok ya git 2 tane paragraf testi coz okudugunu anlarsin belki
Cumhur çilek
Cumhur çilek 2 aylar önce
@Tilki Andrei KANKA GİT DİZİYİ İZLE. DİZİDE BİR SÜRÜ GÖNDERME VAR. YANİ TEORİ ÜRETMEKTE HAKLILAR. TEORİ YANLIŞTIR DOĞRUDUR BİLİNMEZ. AMA TONLA GÖNDERME VAR
zafer kebir
zafer kebir 2 aylar önce
Bence Murat Soner'e çok da inanmayın. Çünkü Murat Soner hep dizileri çarpıtarak anlatıyor. Örneğin: Evlilik Hakkında Herşey adlı bir dizide adam eşini baldızla aldatmadığı halde öyle olduğu fikrini ileri sürüp öyle değerlendirmesinin nasıl bir mantığı olabilir? Nasıl bir doğruluğu olabilir ALLAH aşkına? Yada Üç Kuruş dizisinde ''havai fişeğin kadının oğlunun kurtulması anlamına geldiği halde'' bunu çarpıtıp dizide ''ölüm anında sırf romantiklik olsun diye gösterildi'' diyen biri nasıl doğru bir değerlendirme yapabilir ki? Örneğin: Dark yada La Casa De Papel gibi Dexter'den (Dexter'ın yayınlandığı platform para veriyor diye överek önermişti) yüzbinlerce defa daha masum, böyle şiddet sahneleri olmayan, farklı senaryoları bulunan dizileri bile yerden yere vurdu. Onların suçu platformlarının Murat Soner'e para mı vermemesiydi yoksa? Ve bu sadece verdiğim örneklerle sınırlı değil. Böyle onlarca çarpıtılıp Murat Soner tarafından anlatılan diziler var. İsterseniz bunu bahsekonu dizi eleştirilerini ve o dizilerin bölümlerini izleyerek de karşılaştırıp kendi gözlerinizle görebilirsiniz. İkinci olarak Murat Soner ücret aldığı platformlar hariç (Bein Connect, Gain gibi) diğer tüm dizilerde cımbızla işine gelen sahneyi alıp yerden yere vuruyor. İşine gelen sahneleri cımbızla eleştirmiş olmasının sakıncası şu: Örneğin Mahkum gibi konusu polisiye-yargı içeren bir dizide konusu itibarile şiddet sahnesinin olmasından daha doğal birşey yokken bu dizinin içindeki sahneyi cımbızla alıp ''şiddet var'' diye eleştirmesi. Örneğin bir kitapta Raskolnikov da bir kadın katilidir. Murat Soner olsa sadece bunu sunup o kitabı çöp olarak gösterirdi. Ama o kitabın olduğu Rusya'da kimse çıkıp bu kitapta kadına şiddet var yasaklansın demez çünkü odaklanılması gereken yer orası değil suçun psikolojisidir. Dizinin- karakterlerin bağlamından koparıp başka yerlere çekmekle bambaşka bir hava yansıtıp eleştirmek de mantıklı değildir. Ya da bir örnek daha: Murat Soner Kemal Sunal zamanında yaşasa onun örneğin Şark Bülbülü filminde bile bir ağanın köylü kıza göz koyduğu sahneyi eleştirirdi. Ama bunu Kemal Sunal'ın toplum eleştirisi için yaptığını söylemezdi. Çünkü bunu söylemek işine gelmezdi.
Necip5270 39__Nick
Necip5270 39__Nick 2 aylar önce
11:12 Aralıksız 3 Saat Güldüm Aman Hocam Yapmayın.. 😂😂😂 (Kötü Rüyalar Görüyorum)
Nazım Özmen
Nazım Özmen 2 aylar önce
Öyle güzel anlatmışsın ki sinirden kudurdum resmen 😂
Ayten Agabeyova
Ayten Agabeyova 2 aylar önce
O kadar lise dizisi yapmislarki kısa dönem içinde ve hepside senaryo açısından bir birinə bənzədiyi için bazer ne izlediyimi karistiriyorum 😂
Ayça Yiğit
Ayça Yiğit Aylar önce
Nasıl gömdün diye izlemeye geldim.😂Vallahi demin annemle babam tv izliyordu bir bakayım dedim bir Antep dizisiydi yeminle tansiyonum çıktı ense köküm sancıyor şimdi şiddet,feodal aile yapısı,kadının aşağılanması,saçma sapan Konak dizisi… artık midem bulanıyor.
Tuğba Güvercin
Tuğba Güvercin 2 aylar önce
40 dk. Çeksen yine dinlerim hem aşırı gülüyorum hem dizilerin konusunu detaylıca öğrenmiş oluyorum😂
derman aslan
derman aslan 2 aylar önce
Mustafa karadeniz onu da izlemeni tetavsiy ediyorum. O da murat gibi ne diyeceğini kestiremiyorsun.
derman aslan
derman aslan 2 aylar önce
Aktif kullanıyorsun sanırım kanalında içerik ..
Tuğba Güvercin
Tuğba Güvercin 2 aylar önce
@derman aslan tabi ki
derman aslan
derman aslan 2 aylar önce
Abonelik yaptın mi acaba:)
Tuğba Güvercin
Tuğba Güvercin 2 aylar önce
@derman aslan ama yorumumu beğenen çok kişi var ve ben sadece bu incelemesi için değil Murat Soner'in çoğu videosu için genel olarak söyledim bu yorumumu
Tuğba KAYA
Tuğba KAYA 2 aylar önce
Hıııııı😅😂😂😅 Çok güldüm gerçekten dizileri izlemiyorum Murat Soner den izliyorum 😂🤣🙈 Yani komik ama acınası gerçekler Allah ülkemize bilim ve bu bilimi kullanacak beyin versin 👍🏻 böyle dizilerle daha yeni yetişen gençlerin beynini sulandırmaya çalışmak örnek alınacak davranışlar öğretmek yerine saçma sapan hayal dünyalarını göstermek yani iyi ki vardınız Murat Bey yorumlarınız nokta atışı 👍🏻😇
Rabia Burak
Rabia Burak Aylar önce
Açıkçası ne zaman bir diziyi izlemeye başlasam sınavlarım olduğu için kendimi ikilemde bırakıyorum sonra gelip murat soner izleyip kendimi diziden soğutup hayatıma devam ediyorum shsjsh
ahmet tahsin ertaş
ahmet tahsin ertaş 29 gün önce
yaw şu başrol Ertan Sabah videoklip tadında aktörlükten vazgeçmedi bir türlü. Ha yıllar evvel Ali Atay'la Mutlu Ol Yeter diye absürt bir dizi çekmişlerdi ki 6 bölüm mü ne sürmüştü, işte o dizide efsaneydi. Ama burdaki klişelerin hiç biri olmadığı için tutmadıydı malesef
nomnomcookiemonster
Yemin ederim senaristler şu videolarınızdan bi tanesini izlese türk dizi sektörü %90 iyileşme gösterir ama belli ki hiçbiri izlemiyo :(
Sonraki
Inside Mark Rober's Secret Studio
19:22