Karanlık

ELEKTRİK NEDEN GİDECEK? Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi
görünümler 428 268
97% 4 196 87

ELEKTRİK NEDEN GİDECEK? Abdullah Çiftçi

Bilim ve Teknoloji

katma

 

12 Jan 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 100
MickiLeyz
MickiLeyz 4 saatler önce
Merhum Kadir Mısıroğlu nu atlamamak lazım sayın Abdullah Çiftçi o ilk baslarda geleceğe yönelik konuşuyordu.
Aliziya Dadaş
Aliziya Dadaş 5 saatler önce
Bu konuda devlet bir açiklama yaptı mı siz neye göre analiz yapıyorsunuz,
efe atmaca
efe atmaca 7 saatler önce
Abdullah hocam beyefendi adamdır. İnanmadığını konuşmaz...
Ozan Saridogan
Ozan Saridogan 15 saatler önce
Gelelim internete: Olmasa ne olur? Yokken ne olduysa şimdi giderse de o olur. İş yavaşlar. Bankaların hala dial up hatlarına aylık kira bedelleri ödeniyor. Dial up bilmeyenler için uçtan uça bağlı iletken. Eski tip veri transferi. Bankalara da bir şey olmaz. Ha derseniz ki ben finans ile uğraşıyor alıp satıyorum. İnternet giderse paradan para kazanma sekteye uğrar. Sn. Çiftçi hocama not: Buraya yazıp zamanımı harcıyorum. Umarım okuyor dikkatinizi celp ediyorumdur. Canlı veya değil beni telefonla veya stüdyoda karşınıza almadan bu yazma vaktimin boşa gitmediğini anlayamam.
Ozan Saridogan
Ozan Saridogan 15 saatler önce
Sn. hocam ben bu elektrik işinin içindeyim. Bu işiten elektrikten ekmeğimi kazanıyorum. Sizi ve dinleyicilerinizi temin ederim ki siber bir saldırı ile ülkemizde elektriği sekteye dahi uğratılamaz. Dayanaklarım var. İspatlarımda var. Liseyi ve üniversiteyi elektrik temelli branşlarında okumuş herkese de açıklama yaparım. Bilmeyen anlamayanlar için de: bu açıklama yeterlidir. Siber saldırıyla ülkemizde elektriği değil kesmek, sekteye dahi uğratamazsınız. Sn. Çiftçi hocama not: Buraya yazıp zamanımı harcıyorum. Umarım okuyor dikkatinizi celp ediyorumdur. Canlı veya değil beni telefonla veya stüdyoda karşınıza almadan bu yazma vaktimin boşa gitmediğini anlayamam.
Bahri Topaloğlu
Bahri Topaloğlu 18 saatler önce
Teşekkürler
Özer Aytemir
Özer Aytemir 19 saatler önce
Bu konuda bi fıkra var. Çoğunuz bilirsiniz! Twitter demiş arkadaşlarına -Ben en popüler, en kullanışlı olanım WhatsApp -Hadi lan oradan ben herkesin telefonundayım Facebook -Ben daha kapsamlıyım herkesi herşeyi bilirim İnternet -Bensiz bir hiçsiniz Elektrik Çocuklar susun çenenizi kapayın asabımı bozmayın! Diye! Arkadaşlar! Piyasada birçok kahin türedi son yıllarda kimi işini bilerek geleceğe dair yorumlar yaparken, kimi beyin darağacığı dar olduğu için time dergisinin kapağındaki prizden çekilen fişi "elektrikler kesilecek" gibi ilkokul seviyesi yorumda bulunmuş! Yok efendim İnternet gidecekmiş, bankadaki paraları sıfırlayacaklarmış mış mış da mış mış. İnternet ve elektrik gidince milletin bankadaki o paralarını nasıl SIFIRLAYACAKLARMIŞ! çok aptalca bir düşünce! Çok
sadi kocbay
sadi kocbay 20 saatler önce
Allahin Dedigi olur.Allah dilemedikce YAPRAK bile kipirdamaz.
sadi kocbay
sadi kocbay 20 saatler önce
Kaan Sariaydini Dinleyin Iciniz acilsin .Korku pompalayan ,komloculari degil.
sadi kocbay
sadi kocbay 20 saatler önce
Ferda hanimin programinda ,pandemi döneminde borclandim demistiniz ...! Kureselcileri takip etmekten ,sen daha kendi ekonomini duzeltememissin.Kalkmissin insanlari robotlastiracala,elektrigi kesecekler,tebesir tozu ile gunesi engelleyecekler.Mis mis mis..
sadi kocbay
sadi kocbay 20 saatler önce
Ucaklarla TEBESIR tozu ile gunesi engellemeyi planliyorlar demistin ,ferda hanimin programinda.Simdide ELEKTRIKLER gidebilir hmmmmm.Bende bir tane sallayayim Buyrun.Kureselciler kuzey kutbunda SOBA kurup tum buzullari eriteceklermis.Dunya sular altinda kalacakmis.Senin amacin insanlari korkutup ,kureselcilerin ekmegine yag surmek mi ,yoksa izleyici ile para kazanmak mi ?
Kemal Kara
Kemal Kara 22 saatler önce
Kötülük yapan aslında en büyük kötülüğü kendi ruhuna yapar o ruhki içinde evrensel adaleti taşır. Ve hiç bir insan ölünce kendi ruhunun adaletinden kaçamaz.Kötüler kendilerini iyiliğe döndürne çabası içine derhal girmelidirki ruhları ölünce rahat edebilsin.Öldüğümüz zaman zengin fakir hepsi eşit olacak .Ölünce önemli olan iyi insanmıydın kötü insanmıydın dünyada yaptıklarınla ruhuna iyiliğimi yükledin kötülüğümü yükledin otomatikman açığa çıkacak ve hakettiğin neyse tamda onu göreceksin onu yaşayacaksın fikrindeyim.
Nurettin Sarul
Nurettin Sarul 7 saatler önce
O yüzden bir müslümanın ilahi adalete güvenmesi ve intikam almak yerine Allah'a havale etmesi en yakışık olanı, diye düşünüyorum.
Asil Karakaş
Asil Karakaş 23 saatler önce
Artık hiç kimsenin birşey yapma şansı yok anı yaşayın keyfinize bakın derim paranın gücüne inanın insan neyin peşinden koşarsa bu dünyada onunla sınanırmış Allah var gam yok başka Bi şeyle ilgilenmiyorum memlekette adalet yok herşey müstehak sibermiş dijitalmiş elektrikmiş açlıkmış korktukları şeye bakın bunlardan korktuğunuz kadar Allah tan korksanız dert etmezdiniz .
Hatice Merve Aksoy
Abicim aşıda çip diyordun, hani çip?
Mehman Qurbanov
Mehman Qurbanov Gün önce
Azərbaycandan salamlar.Mən də bir fikri qeyd edim.İnternet çıxan illərdən bu günə qədər bəlkə də ümumiyyətlə dünyada trilyardlarla gigabayt informasiya depolanıb.Məsələn youtube götürək.Səhv etmirəmsə 2009 dan sonra məhşurlaşıb youtube. 2009 dan bu yana nə qədər video paylaşılıb.Bəlkə də 2 milyon petobayt informasiya var orda. Bu qədər informasiyasını saxlamaq qorumağ nə qədər resurs tələb edir.Hələ üstəlik gündə 2000 terabayt informasiya yüklənir.Məncə böyük resetin əsl səbəblərindən biri elə budur.10 illərlə saxlanılmış informasiyanı silib qurtulmağ nə qədər xərclərin qarşısını ala bilər.Bu üzüntülü ola bilər, çünki biz 10 illərdi bütün informasiya ehtiyatımızı internete , əsasən də youtube'a bağlamışıq.Dvd' lərdən mp3 mp4 lərdən canımızı qurtarmışıq.Yenidən o sistemə qayıtmağı düşünmək çox çətindi.Nəysə Allah hər işimizi xeyr eləsin
Can Bukavaz
Can Bukavaz Gün önce
Hamd olsun.ELHAMDÜLİLLAH iyiyiz
Yasin Kutlu
Yasin Kutlu Gün önce
Ya hocam yeme beni senden önce ben yaptım bu geleceğe yönelik analizleri hatta beni tebrik etmiştin
barracuda7018
barracuda7018 Gün önce
Öngörülerinizin çoğuna katılmıyorum Abdullah bey....
Ali Fidanverdi
Ali Fidanverdi Gün önce
YA ARKADAŞLAR ....... ALLAH BİLİİİR...LÜTFEN RİCA EDİYORUZ. BAKINIZ ALLAH TATLI-SERTTİR , HEM MERHAMETLİDİR HEMDE ACIMASIZ , HEM ŞER VERİR HEMDE HAYR , HEM MÜKAFATLANDIRIR HEMDE CEZALANDIRIR. ALLAH IN BU YÖNÜNÜ BİLMEDEN ANLAMADAN BİR YERE VARAMAZSINIZ, HEPSİ BOŞ. PEKİ NE YAPMALI : ALLAH I OLDUGU GİBİ SEVMELİ VE KORKMALI DA AYNI ZAMANDA, ALLAH A İSYAN ETMEMELİ , VEDE EN ÖNEMLİSİ : ALLAH IN KADERİNDEN YİNE ALLAH A SIGINMALI. İŞTE BEYLER BU KADAR BASİT. BAKINIZ , SALGIN ALDI BAŞINI GİDİYOR, MÜTASYON ..... AŞILAR TAM BİR BELİRSİZLİK ,..... NE OLACAGI BELLİ DEĞİL.........AYRICA ARTAN DOĞAL AFETLER , DEĞİŞİMLER VE SIKINTILAR........ ZATEN AHİR ZAMANDAYIZ , ŞİMDİ İYİCE BELİRGİNLEŞİYOR HERŞEY. BU SALGIN TARİHİ BİR OLAY, ÖYLE IVIR ZIVIR BİR KONU DEĞİL. BAKALIM 100-150-200-250-300-350 .... YIL SONRASI NASIL OLACAK ??? BU AHİR ZAMAN SÜRECİ NASIL GELİŞEREK SON BULACAK.... BUNLARI ZAMAN GÖSTERECEK. BİZE DÜŞEN , ÇALIŞMAK ÇALIŞMAK ÇALIŞMAK VE ALLAH IN KADERİNDEN YİNE ALLAH A SIGINMAK. SAKIN İSYAN ETMEYİN HAAA. İÇİNİZDEN, DIŞINIZDAN , BEYNİNİZDEN, MONOLOĞLARINIZLA " ALLAH" DİYE DİYE ÇALIŞIN GÜZEL GÜZEL.
Türksoy Home sweet home
Irak'ta son 56 yıldır elektirik kesintisi sistematik bir şekilde yaşamıyor, gün içerisinde sadece 8 saat felan verilir
sezayi ari
sezayi ari Gün önce
Hocam iyiki varsın, dediğiniz gibi plandemiden sonra her yerden kehanetciler türedi. Insan neye inanacağına bilmiyor. Siz ve sizin gibi bir elin 5 parmağını geçmez insanlar var hakikati söyleyen. Var olun hocam. Selamlar saygılar.
Selma Uludüz
Selma Uludüz 2 gün önce
Peki siz bunları yetkililerlede paylaşıp onları uyarıyormusunuz hocam
Ada Adelinda
Ada Adelinda 2 gün önce
Ne gerek var bunca ala vereyi denemeye :) uzaylı istilasi olsun bitsin, yada gök taşı..
doğru kötüler yanlış iyiler
hamza yardımcı denen ruh hastası felaket tellalı sabah akşam kaos videoları yapıyo hocam sen anlat işin aslını inş takipçin 1mlyn olur
hilmican Uzun
hilmican Uzun 2 gün önce
hocam anlattklarnzi şöyle bi toparlayp 2 veya 3 ciltlik kitap yazsanz keşke super olur
Marks Lenin
Marks Lenin 2 gün önce
birde astrologlar çıktı 2021 de şöyle olacak böyle olacak diye atıp tutuyorlar.
Murat Çınar
Murat Çınar 2 gün önce
Ağzına sağlık hocam. Arkadaşlar jeneratör temin edin dizel olanlarını tercih edin. Ben araştırmaya başladım 20 metrekarelik terzi dükkanımı çalıştıracak kapasitede jeneratör 5600 ₺ civarı 8 kva yoksa zor günler bizi bekliyor tedbirinizi alın biraz masraflı ama imkanınızı zorlayın
Zəhra Aqayeva
Zəhra Aqayeva 2 gün önce
Lanet olsun xristiyanlara nə istəyirlər bu insanlardan ... mən qaranlıqda qala bilmirəm ölərəm 😟😟😟
hasan ö y
hasan ö y 15 saatler önce
Mum var
Kürşad Aksel
Kürşad Aksel 2 gün önce
Insan üstü yaşam kalitesi Insan üstü sağlık kalitesi Insan üstü zeka Transhümanizm.
ordu devlet
ordu devlet 2 gün önce
Eni sonu basarili olsalarda sonunda buyuk darbe alacaklar insanlikdan oyle yada boyle ama kabul edersiniz ama etmezsiniz.tabandan tavana patlama tazyikli olur..polis askerde unutmayin ayni durumpara maarruzdur saflar tutulup hesap tutulur allah kime ne verdiyse
888 666
888 666 2 gün önce
Süpersiniz ben yabancıyım ama o kadar güzel anlattınız ki .bravo .paristen selamlar
bahadır keskinkale
bahadır keskinkale 2 gün önce
Teknoloji hep insan hayatına kolaylık getiren bir unsur olarak görüldü. Aslında insanı konfora alıştırıp Manuel yapısından dijital rahatlığa iten bir unsur.Bu aklını kullananlar tarafından algılamaya başlandı. Kırsalda yaşam insanın doğa dan ve doğal yapısından kopmasını engelliyor. Aile bağları ve kendine yeterlilik ten. Bence bu noktada herkes geleceği ve sağlığı için konforundan taviz verecek mi yoksa esir bir hayat sürmeye devam mı edecek bunu kendine sormalı...
Sores Santos
Sores Santos 2 gün önce
Hocam senden rica ediyorum... Bu Tarsus kazisini da yorumlayin lütfen, bence bu konu hakkinda artik akliselim bir aciklamayi hakediyoruz. Saygilar
kkk 123
kkk 123 2 gün önce
Katy Perry son klibe bakın orda açıklamışlar elektrik olayını ama gerçekleşir mi bilemiyorum
Yelena Memmedova
Yelena Memmedova 2 gün önce
Hocam anladıım kadariyla elektrim kesilmesi uzun süreli olmicak degilmi.yani diyosu pakisdanda 48saatliyine gitdi elektirik .oyleyse panike sebeb yok .ben aylarca yada yil suresinde olacagini anlamisdim .kisa sure olacaksa onu atlariz
Yelena Memmedova
Yelena Memmedova 2 gün önce
Guneşde zaman zaman oluyo patlamalar elektrik kesilmiyo .simdiyemi kaldi gunesin patlamasindan elektriyin kesilmesi
Yy dd Dd
Yy dd Dd 2 gün önce
İyide kesilmeyecek diye Ertan beyle karsı karsıya gelende sen degılmıydın
Kamile Şekercioğlu
Göçebe hayatı öğrenip kıl çadırlarda yaşamaya geçmek lâzım.Bu bizi daha mobile kılacaktır.Koyunları alıp dağa çıkma vakti gelmiştir.
Faşo Ağa
Faşo Ağa 3 gün önce
Şerrin silahşörlerine itibar edip korkuya kapılmayın. Plan yapanların planını başlarına yıkacak Allahımız var.
Turkan Karaduman
Turkan Karaduman 3 gün önce
Hayat zaten tadı kalmamıştı. Şimdi daha beter yaşanmaz. Hale geldi
uyanış zamanı
uyanış zamanı 3 gün önce
Devlet tedbir alır inşallah Allah büyük
Mustafa Yıldırım
Mustafa Yıldırım 3 gün önce
Her 100 yılda bir yeni dünya düzeni gelir bu 3.yüz yılı hiç bir şey eskisi gibi olmayaçak adeta dünya sıfırlanaçak herşey yeniden başlayaçak vs.
gogul48
gogul48 3 gün önce
Öldürrn elektirik evrenden kaldırıldı herşey insan üretisi insan bedeni üretimindeki 0.8 statik elektirikle çalışan bir bilgi ve bilim yayılacak şuandaki büyük enerji tüketimi ile büyük agırlık ve mekanikleri çalıştıran enerji tüketimli bilimden kaat be kat daha güçlü mekanik bilim ve elektirigi insandaki 0.8 statik elektirikle çalışacak her cihaz ise skıllı fakat elektirigi yani ruhunu ise insandaki elektirikden aldıgı insan merkezli oldugu için tanrı gibi görüyor dokunamıyor dokunursa yaşaymazsa insanı yaşayamıyacagını biliyor.nesnedeki enerjide küçültüldü ağırlıgı hissi agırlık kaldırılarak oradanda alamıyor.uzun konu yani ama insan merkezki 0.8 statik elektirik büyük üretim büyük çalıştıran güç olarak
gogul48
gogul48 3 gün önce
Banada çay varmı İKRAmından
çağlar demirdoğan
Uyduların güneş fırtınasından etkilenmesi bir önemli risk. Elektrik dağıtım sistemini çökertecek bir elektromanyetik fırtına diğer bir risk. Eğer büyük şehirlerde , yüksek gerilim hatlarını ve ana trafoları çökertecek bir olay yaşanırsa, bu öyle ‘mum ile’ çözebileceğimiz bir şey olmaz. Bu yüzden köydeki evi, su kuyusunu , foseptiği aktif halde tutmak çok önemli! Kaos başladığında , elektrik gelecek diye beklemeden , 3. Gün sonunda bu kaçış noktasına yerleşilmesi gerekir. Biz görecekmiyiz bilemeyiz fakat böyle bir durum yaşanacak. Bu yüzden , en varlıklı olanlar, acil durum bölgelerini oluşturdu. Bizim acil durum bölgelerimiz de , gerçek anlamda kuyusu olan, foseptiği olan, hayvanı olan , sistemden bağımsız yaşanabilen az sayıdaki Köyler! Buraya odaklanmak gerekir. Şu olacak , bu olacak diye senaryo dinlemekle bu iş olmaz. Ne yapılması gerektiği ve bir kaos anında , toplumsal yapıyı ayakta tutmak, hayatta kalmak için neler yapılmalı sorusuna odaklanmakta fayda var. Fiziksel altın-gümüş tutun ve köyünüze sahip çıkın! Öncelikle!
Shirin Boz
Shirin Boz 3 gün önce
Dogru dediginiz.Yani bilimce konusmak ve analyz etmek Ile inancmeselesi farkli seyler.Dediginiz gibi bilimce yorum inanc meselesi farkli seyler.Bazi toplumlar cin isi der Bazi toplumlar Allahtan Baska kimse bilemez....vsg.System Ile harekete gecmek daha Cok mantiksal bir olaydir...sizi severek dinliyorum ve Almanyadan selamlar ⭐👌
ATATÜRK'ÜN YOLU-TÜRK BİRLİĞİ
Eskiden gaz lambası yakarmış dedelerimiz . En iyisi gaz lambasına sahip olmak mum depolamak . Yemek için ise gazlı tüp almak .Vakit geçsin diye gündüz ise kitap okumak. Iyi ki köpegim var onunla vakit geçiririm. Kışın olursa eğer haliyle donacağız soğuktan. Şöminesi olan yaşadı.
ATATÜRK'ÜN YOLU-TÜRK BİRLİĞİ
Hocam bayılıyorum sizin konuşma üslubunuze .😘O kadar samimi ve sevimli ki , insana pozitif enerji veriyorsunuz .
Ozcan Ozdemir
Ozcan Ozdemir 3 gün önce
Gitmezse ne olacak ne zaman gidecek bu millet için hiç iyi bir haberiniz yok mu?
serdam
serdam 3 gün önce
Ya guneş panelleri dıye Bi sey var, taktırırız apartmanın tepesine, her yerde aynı sözler.. Temmuz 22 sinde kesilecek elektrik 3 ay denildi, millet panik içinde zaten, evlerde bunalıma girmeye başladı, iyice milleti bunalıma sokmayın abi, Allah büyüktür. TRvid a giriyorum vay her yerde elektrik kesilecek, vay cıple izlenecez, vay daha fazla virüs gelecek felan filan...
Muhammed Çelik
Muhammed Çelik 3 gün önce
Küreselciler elektriği uzun süreli yada devamlı kesebilecek şekilde operasyonlar yapacağına ben ihtimal vermiyorum hele ki böyle bir zaman içinde yani şu kargaşalı zaman diliminde elektrikleri uzun süreli yada devamlı kesmeleri kendi ayaklarına sıkmaları anlamına gelir bence. Bu salgın PLANDEMİ döneminde insanlara psikolojik korku yükleyerek insanları bir noktaya çektiler ama olası ciddi bir elektrik kesintisi olduğu zaman insanların medyadan uzak kalması dijital dünyadan uzak kalması insanların alışık gündelik meşgullük sürecinden uzak kalması dolayısıyla en basitinden insanlar pandeminin yalan olduğunu daha net görür anlamayan daha net anlar çünkü insanlar birbirine yaklaşmaya başlayacak ve kafalarını ellerinin arasına koyup düşünmeye başlayacak konuşmaya tartışmaya merak etmeye başlayacak ve ancak ozaman bahsettiğiniz üzere küreselcileri tanıyacaklar farkedecekler uyanacaklar anlayacaklar herşeyi yani elektrik kesintisi bizim belkide hayrımıza olacak ama onların kiyameti olacak, ben bir açıdan da böyle düşünüyorum çünkü bu olası bir durum ve bunu küreselciler de mutlaka akıl etmiştir ona göre hareket ederler. Ama parantez içinde söylüyorum (olaki bahsedilen elektrik kesintisi olursa ve devlet olası bir ohal ilan edip ikinci bir emire kadar aralıksız sokak yasağı koymazsa ve askerleri sokağa bırakmazsa ozaman küreselcilerin tezgâhı yıkılır, lâkin devlet aksine bunları yaparsa aklımda çok sorular olur çünkü enerji olmayınca hayat zaten durur kimse kimseye zarar bile veremez ve zaten işlemeyen hayata müdehale olmaz yapılanlar baskı olur)
Zübeyde
Zübeyde 3 gün önce
Çok yazık millet trentyol da çok aliş veriş yapıyor yer li örün almıyor her kesi Çine besliyor sonuçta başimiza bela oldu
Özden Aras
Özden Aras 3 gün önce
Görüslerinize katılıyorum insanlar artık gözünü açmalı düğmeye basıldı
Ilker Karacayir
Ilker Karacayir 3 gün önce
enerjisaya 20 gun elektrik faturasini gec yatirincada elektrikler gidiyor kapida 2 eleman abi elektriginizi kestik kusura kalmayin diye duvara sirtlarini verip siritarak gidiyorlar
yazı
yazı 4 gün önce
Bütün mesele kaynakların etkin verimli bir şekilde kullanılabilir olması, bunu da gereksiz bir sürü insanın tuketmemesi için nüfusun azaltılması gerekliliğinin uygulanabilmesi için kaos ve kargaşa ile ölümden korkutup sıtmaya razı ederek daha kontrollü bir şekilde hem kaynakları etkin verimli bir biçimde kullanılmak hemde tüketicileri azaltarak aynı zamanda da etinden sütünden faydalanarak şeddeli kontrol sağlamak. Bence gayet mantıklı. Ben olsam bundan daha iyi bir çözüm bulamazdim. Adamlarin zekasına gerçekten hayranım. Habire karaliyorlar vay kureselci vay seytanci, halbuki öyle değil, Cengizhan olsa şimdiye kadar 50 kere firlattiydi o nükleer bombaları oraya buraya, bunlar da öyle bişey yok Allah a şükür, yatın kalkın dua edin ki bizi bu beğenmediğiniz kureselci seytancilar yonetiyo.
rumuz rumuz
rumuz rumuz 4 gün önce
Sizin bildiğinizi herade devlette biliyordur ona göre önlemlerini alıyordur bu kadar karamsarlık insanların pisikolojilerini bozdu Allah en doğrusunu bilen ve yapandır
İzreklam
İzreklam 4 gün önce
Kıyamete yakın elektrik olmayacak savaşlar bile eski usul olucak
Sinan Acar
Sinan Acar 4 gün önce
Inșâallah hukümette yetkili insanlar biraz kulak verirler de önlem alırlar, daha önce komplo teorisi denen tüm olaylar birer birer meydana geliyor, Abdullah hocayı da Cumhurbaşkanı danışmanı olması millet ve devlet için çok faydalı olur inșâallah
Burak Yılmaz
Burak Yılmaz 4 gün önce
Hocam dediğiniz gibi iki öküzü kalan iki öküzü ile kalır eğer böyle bişey olursa
UKE
UKE 4 gün önce
Hayatımda sizin kadar komplo teorisi üreten ve bundan başka bir işi olmayan birisini görmedim. İnsanları bu şekilde gelecekle ilgili olumsuzluğa sevk etmek ne işe yarar anlamak mümkün değil...Boş işleri bırakıp faydalı birseyler yapın.
haluk yalcin
haluk yalcin 4 gün önce
Hocam,kişisel tedbirler (güneş/rüzgar enerjisi vb) ne kadar yardımcı ve gerçekçi olur.? Bu boşa harcanan bir emektir.! Sun Tzu “savaş sanatı” tekrar değerlendirmeye açıktır ve ihtiyaçtır.!Çünkü insansız bir projeyi kimse....!?
Lä ilähe illallahu Allahu akbar
Tuzak kuranların en hayırlısı Allahtır
Sem Medu
Sem Medu 4 gün önce
Kilit mesaj işte bu; boş yere yol, köprü yapmayı bırakın artık, paraları israf etmeyin; sağlam ve milli bir internet ve haberleşme altyapısı kurun ve bu devletin elinde olsun, özel şirketlerin değil. Bunu Rusya yapıyor, Iran bile yapıyor, bizim sözde Türk olan Telekom ise Lübnanlı firma tarafından yağmalandı.
Bright Light
Bright Light 4 gün önce
*Eğer dev bir güneş patlaması gezegenimize çarpacak olsaydı, bir anda kendimizi teknoloji öncesi dünyaya dönmüş olarak bulabilirdik* Patlamanın yaratacağı elektromanyetik etkiyle enerji ve iletişim sistemlerinin büyük zarar görebileceği söyleniyor. Bazıları buna "Dijital kıyamet" diyor. Bilimadamları uyarılarında ısrarlı. Güneşin, doğal döngüsündeki en enerjik aşamaya yaklaşırken tehlikenin de yaklaştığını söylüyorlar. 'Büyük bir güneş patlaması, dijital çağı sona erdirebilir' diyorlar. Güneşin 11 yıllık bir aktivite döngüsü var. Bu, çok sıcak, manyetik bir plazma olmasından kaynaklanıyor. Bu manyetik alandaki hareketlilik artınca, enerji yoğunluğu da artıyor. Bazı bilimadamları, bu zirve noktasında çok büyük ve tehlikeli bir enerjinin açığa çıkabileceğini, uzaya yüksek miktarda radyasyon yayılacağını söylüyor. Patlama sırasında çıkan ışınlar dünyaya ulaştığında, tüm elektronik cihazları kullanılmaz hale getirebileceği, elektrik şebekesinin çökebileceği, radyo, televizyon, telsiz ve internet ileşiminin sekteye uğrayabileceği belirtiliyor. Güneş patlamaları, güneş lekelerinin yakınında manyetik alan hatlarının dolaşması, kesilmesi veya yeniden düzenlenmesinden kaynaklanan ani bir enerji boşaltımınn gerçekleşmesiyle geliyor. Ardından Güneş'ten gelen bu yüksek enerjili parçacıklar, Dünya'nın atmosferine girdiğinde manyetik kutup noktaları üzerinde aurora adı verilen ışık olayları gerçekleşiyor. Bu esnada radyo iletiminde aksaklıklar, uyduların elektronik devrelerinde hasar, elektrik iletim hatlarında bozulmalar ve kimi zaman şehir elektriğinde kayıplar görülebiliyor. 1859 yılında gerçekleşen güneş patlaması sonucu telgraf direklerinin yanmasına neden olmuştu.Tabii o zamanlar teknoloji bundan ibaretti. Oysa şimdi bütün gezegen elektrik ve elektroniklere bağlı bir yaşam sürdürüyor. Bu yüzden güçlü bir güneş patlaması tarafından etkilenmemiz durumunda çok daha kötü bir durumda olmamız adeta kaçınılmaz.
poyraz akyel
poyraz akyel 4 gün önce
4.15. analiz hocam analiz etmişler
Aynur Güçoğlu
Aynur Güçoğlu 4 gün önce
Rabbim var gam yok
Fatma Cal
Fatma Cal 4 gün önce
3 zionist aile Manhattan Amerikada dunyayi yonetiyorlar cok tehlikeli insanlar seytan yonetiyor bu hasta adamlari
Fatma Cal
Fatma Cal 4 gün önce
Illuminatie nasil coronayi virus dunyaya yaydiysa Elektrik de kesecekler bu bilinsin bu gercek bunlar kabala seytana tapiyorlar
saye saye
saye saye 4 gün önce
Emeğine sağlık hocam🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️
Dünya Spor
Dünya Spor 4 gün önce
Hocam yaa çok reklam veriyorsun.Konu dağılıyor,videodan kopuyoruz.her bölüme tek reklam ver yahuu
B. Y.
B. Y. 4 gün önce
Arkadaşlar herkonuda atmıyorum🤣🤣🤣
Cevdet Doğan
Cevdet Doğan 4 gün önce
Birileri lambalari sondurup dolarla kacacaktir milleti alistiriyorlar
Unsal Vural
Unsal Vural 4 gün önce
elektiriğin gitme sebebi güneş patlamalarından kaynaklanacak hocam ve eski eserlerde yazıyor son savaşın kılıç savaşı olacak
Jsiins Jssjs
Jsiins Jssjs 4 gün önce
Valla aptullah bey hiç ıyi değiliz dünyanın sonu geldi galiba hayatımızda hiç mutlu olacak şeyler yaşamıyoruz artik
Cansu Demir Erkan
Cansu Demir Erkan 5 gün önce
Çocuklarım ve diğer çocuklar ve hastalar adına korkuyorum yoksa sağlıklı bir insan her zorluğun üstesinden gelebileceğini düşünüyorum
Harun Cabbar
Harun Cabbar 5 gün önce
kuruyemiş aldım elime yerken bişeyler izleyecektim bi baktım tam aradığım video hemen zıpladım
Güler Çiftçi
Güler Çiftçi 5 gün önce
Hocam Allah aşkına hiç güzel haber tok mu artık ölümü istemeyi bu yapılanlar karşısında çare olarak görüyoeuz
Maksut alımcı
Maksut alımcı 5 gün önce
hocam bunun alt yapısını yeni değil bayağı eskiden yapmışlar insanlarımızı ülkemizin yöneticilerinin elliyle bezdirmiş durumdalar. inşaallah diğer ülkeler gibi büyük kargaşalıklarla uğraşmayız ülke olarak ( la galiba illahlah ) ALLAH TAN BAŞKA GALİP YOKTUR
Bayezid Şafak Alhaz makine
Abdullah hocam bu işler devlet eliyle olamıyorsa da stk lar tarafından örgütlenerek bilinç sağlanmalı ve teknik altyapı oluşturacak potansiyel kadro belirlenmeli ve devlete sunulmalıdır
Cem Rohnda
Cem Rohnda 6 gün önce
Teşekkürler........Hızı 1,5 alın...........Bizde saray var 1150 odalı yeni 2 daha geliyor ,küreselcilerin sarayına ihtiyacımız yok ☹️........
İsmail ÜLKER
İsmail ÜLKER 6 gün önce
Allah dünyanın sonunu murad etmediyse kötülük yükseldiyse iyiliğe yardım eder. Dengeyi kurar. Onlar elinden geleni yapsın. Allah Celle Celelühü de öyle bir takdir ortaya koyar ki hiç beklenmedik bir anda şartları ters yüz eder. Ancak bugün Müslümanlarına bakınca durum içler acısı. Ama ben ümitvarım gelecek güzel olacak. İnsanlık bir kritik dönüşümden geçiyor. Allahın öyle kulları vardır ki öyle kudretler verir ve herşeyi bir süreç içinde değiştiriverir. İnsanlar o gün geldiğinde nerde olacaklarına karar vermeliler. Geçmişlerini kadim değerleri tekrar hatırlamak çok önemli. Bin yıllardır yaşayan insanlığın ortak tecrübesi orda duruyor. Aklını başına alan toplumlar yollarına devam ederler. Ben yakın bir dönemde bu yüzyılın koca koca yalanlarının birer birer parçalanacağı bir zaman dilimine girdiğimizi düşünüyorum. Hakikatin ortaya çıkma döngüsüne girdik giriyoruz. Elbette gizliliği korumak algıları tahkim etmek isteyen güçler olacak. Evrenle ilgili bilgilerimiz gelişecek değişimler yaşayacağız. Tarihte belki zaman zaman ortaya çıkan olağanüstü halleri bir kez daha yaşayacağız. Ben çok ciddi bir biçimde bir çok biyo psiko sosyal virüslerin çoktan zaten yayıldığını düşünüyorum. Mesela en büyük virüs insanlar arası itimat yani güven duygusu kaybı. Bugün bakın ülkemde kesimler bir birine güvenmeyi bırak birikmiş öfkeyle dolular. Bunu kimler nasıl inşaa etti herkes düşünsün. Sistemi daha çabuk kavrarlar. Yani geleceği söylenen virüsler zaten çoktan geldi ilgili yerlere bulaştılar. Akıl ve feraset sahiplerinin harici herkes az çok enfekte oldu. Mesela ekonomik virüs var. Geleceği bugün harcamak. Çek krediyi hayatını yaşa virüsü. Borç alan buyruk alır kuramını reddedercesine oldu bunlar. Daha güçlü görünme virüsü var mesela. Hep daha daha daha. Bir doymazlık virüsü bulaştı insanlara. Nasıl mı mesela bu pandemi sürecinde yabancı ülkelerin araba firmalarına milyarlarca dolar para yatırdılar. Bu kadar zor durumda bir ekonomide geleceğini yakma pahasına daha güçlü daha zengin daha statülü olma reklamlarına ve hatta ne kadar özgür olacaklarına inandılar. İnsan ne ile ne için yaşar sorusu çok önemlidir. Çok az insan billur bir bilinçle bu soruyu sorup cevabını bulabiliyor. İnsan ne ile ne için yaşayacağını çözdüğü gün mutlu olacak. Daha çok biriktirme mi daha çok paylaşma mı? İnsanın hayatındaki esas hedefi nedir? hangi düşünce insana en uzun vadede kazandıran yaşama amacını verir. Vaden ne kadar mesela? zaman senin için ne kadar? Bu sorular ilk bakışta çok kolay gibi görünür. Ancak üzerinde tam düşününce esası gösteren sorulardır. İnsan nedir? Nasıl yaşar nasıl öğrenir? Biliyorum dediği şeyler mutlak bilgi mi yoksa öyle algılaması istenen bilgiler mi? İçine doğduğumuz aile toplum değerler? Ne kadarı üzerine akledip düşündü insan? Kaç kişi bilginin inşaası süreçlerinin farkında? Ne zaman ki insan kendisini tanıdı işte o zaman çoğu şey düzelecek. Yoksa dikenli yollarda yüremeye devam. Toplumlar başlarına gelecek şeyleri tercihleri ile şekillendirirler. İstediğini istediği gibi seçmenin şehveti onu çoğunlukla yanlışa yönlendirir. Hesap edip akletmeyi ihmal eder çünkü o şehvetin baskısıyla. Hep kazandığını yada kazanacağı algısına girer. Bazen on kazanma hissi bilerek yaşatırlır. Kumarhanede ilk seferde yaşanan kazanma duygusu gibi yani. Giren kaybetseydi kumarhanede müşteri olmazdı. Bakın finans sistemine borsaya para sistemlerine birileri biraz bal çalar ağzımıza tam esas parayı kazanacakken kaybederiz. Hangisi olursa olsun. Ne ile ne için nasıl yaşamak istiyoruz ve neden? Doğru cevabı bul yaşa....
Serhat Parlak
Serhat Parlak 6 gün önce
Siber pandemiye karsi dijital olmayan sistemi yedekte tutmak sart demekkine
Hammad - ün
Hammad - ün 6 gün önce
ilgi ile takipteyiz reis
Kazim Çınar
Kazim Çınar 6 gün önce
Büyük israil devleti kuruluyor herşeyin 0 laması gerekiyor haim naom pilanı
no deniz
no deniz 6 gün önce
Euzü billahi Mine ’ şeytanirrracim ALLAHIM evlatlarımıza ve bizlere taşıyamayacağımız yükler verme . Herkesin basiretimi bağlı anlamıyorum devlet niye halkına dönüp kucaklamıyor .
İsmail ÜLKER
İsmail ÜLKER 6 gün önce
Neden sence?
Mehmet Ari
Mehmet Ari 6 gün önce
ben bu bop eşbaşkanlarına hiç güvenmiyorum.
Ozcan Tirpanci
Ozcan Tirpanci 6 gün önce
Allahın hükümleri hakim olmadığı sürece başımızdan bela eksik olmaz.
alma hshshsj
alma hshshsj 6 gün önce
Hocam iyimisiniz diyorsunuz nasıl iyi olabilriz bitmedi gitti pandemi.
İsmail ÜLKER
İsmail ÜLKER 6 gün önce
Dünyayı bu kadar elin de tutan oraları boş mu bırakır sence😀😀😀
DOGAYA GERI DÖNÜS
DOGAYA GERI DÖNÜS 6 gün önce
Böyle bir sey olamaz cünkü bu durum her saniye insanlari tekip eden küreselcilerin sahip olduklari tüm kontrol mekanizmalarnin devre disi kalmasi demektir,Küreselciler böyle bir seyi neden istesinler? Bu durm küreselcilerin lehine degil aleyhine olur Böyle bir durumda halk sokaklara cikarak talan ve yagmalamaya baslar hatta ic savaslar bile olabilir, elektirik olmadigi icin emniyet güclerinin müdahele etmesi de imkansiz olur
Mahir Huseynov
Mahir Huseynov 6 gün önce
Kim aklına ne gelir konuşuyor.... Elektriki kesiceklermiş .... Yok ne bilim ne yapıcaklarmış mum ve pil stoklayın.... Yeniden sünnet yaptıracaklarmış.... YETER ARTIK ELE KONUŞUYOR Kİ SANKİ ONLARLA ORTAK YAPACAK BU İŞLƏRİ
Hediye Sarıkaya
Hediye Sarıkaya 6 gün önce
BNezamam olacak bu olaylar soylermisiniz
kuzde
kuzde 6 gün önce
Hıc bırı cıkmadı jıp ası su küresel elektırık
Karaca beey
Karaca beey 6 gün önce
Neden bu kadar çok reklam yerleştiryorsunuz ? Hocam.
Müslüm Çiftçi
Müslüm Çiftçi 6 gün önce
Hocam farz edelim ki 10 15 gün elektrik kestiler o zaman şuana kadar yaptıkları hepsi çöpe gider çünkü bu yapılanların hepsi dijital paraya geçme değil mi o zaman elektrik olmadığı zamanlar insanlar kredi kartı ni ve interneti kullanamadığın dan dolayı bir daha parasını bankada yada dijital bir platform da tutar mı milleti ahmak mi sanıyorlar elektrik geldiği zaman insanların ilk yapacağı şey kağıt para ve fiziki altın bundan dolayı bana pek akıllı gelmiyor
Adriyatik Han
Adriyatik Han 6 gün önce
Hocam eger 15 20 günlük elektrik kesintisi olacaksa devletin kacak radyo istasyonlarina dikkat etmesi gerekli. Bu radyo istasyonları halki galyana getirmek icin kara probaganda yapmak yoluyla bahsettiginiz halk ile ulus devletlerin arasini acmak icin kullanabilir. 15 20 gun elektrik kesintisi gida stoklarinin (özellikle et ürünlerinin bozulma yoluyla) kıtlık durumuna düşmesine neden olabilir. Baya saglam bir ayaklanma başlatilabilir.
Hey Mami
Hey Mami 6 gün önce
Koronalı yarasa bıraktılar dıyelım yemelerımı lazımd😅
bozkurt kaytar
bozkurt kaytar 7 gün önce
Hiç umrumda değil kendim elektrikciyim ama düzenimi öyle kuruyorum ki isterse aylarca gitsin umrumda değil güneş var oldukça yoksa, rüzgar var oldukça yoksa, yakıt var olduğu sürece hiç sıkıntım olmaz. Kafam bozulursa odunlu, kömürlü jeneratör yaparim. Radyo,tüp ve gazyağı tekrar değerli olacak desene hocam
Türk Dil Kurumu
Türk Dil Kurumu 5 gün önce
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorsun yani toplumun sıkıntısı seni etkilemediği sürece önemsiz? Zenginler de böyle işte "Zamlar umrumda değil insanlar intihar etsin ben garantideyim."
Taliha Akbas
Taliha Akbas 7 gün önce
Dijital dünya biterse insan dünyası gelir insan dünyası yok olmak üzere
Taliha Akbas
Taliha Akbas 7 gün önce
Hiç aramaya gerek yok kesilsin hiç yıpratamazlar
Caner Arslan
Caner Arslan 7 gün önce
Hocam buişin sonucu ve neticesi ne olacak
Sonraki
moving to hawaii at 19
13:45
görünümler 808 862
Gizemli Tarih: Ayasofya
52:22
görünümler 1 200 000
Mac Pro - The Review
12:10
görünümler 58 001