Karanlık

Can Dündar: Muhalefette fedakarlık zamanı!

#ÖZGÜRÜZ
Abone ol
görünümler 52 448
98% 2 100 32

Almanya seçimi, ülkenin bekası için uzlaşma kültürünün önemini yeniden hatırlattı. Kampanya boyunca farklı kulvarlarda yarışan parti liderleri, sonuçlar açıklanır açıklanmaz, diyalog sürecini başlatıp ortak payda aramaya koyuldu. Bu süreç, ister istemez belli tavizler vermeyi, fedakârlıklar yapmayı, uzlaşma noktaları bulmayı içeriyor.
Türkiye muhalefetinin 2023’e uzanan süreçte yapması gereken, tam da bu… Şahsi hırsları, parti çıkarlarını kenara koyup ülkeyi içine düştüğü karanlıktan kurtarmak için en geniş ortak paydada buluşmak.
Son bir haftada muhalefet cephesinde bu yönde sağduyulu işaretler gördük:
Önce İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Ben Cumhurbaşkanlığına aday değilim” açıklama yaptı. Bazıları bunu taktik bir adım olarak yorumlasa da Millet ittifakı içinde doğabilecek olası çekişmelere baştan set çekmek açısından önemli bir çıkıştı. Tarihi seçime muhalefetin ortak ve tek adayla gitme kararlılığını pekiştirdi.
İkinci adım, İYİ Parti Grup Başkanvekili’nin HDP’nin meşru bir parti olduğunu söyleyip TBMM’deki temsiline dikkat çekmesiydi. Bu da iktidarın HDP’yi şeytanlaştırma siyasetini açığa düşüren, Meclis’i çözüm adresi olarak gösteren bir yaklaşımdı.
Karşı hamle dün HDP’den geldi: Partinin eşbaşkanları, son derece dengeli ve herkesin altına imza atabileceği bir deklarasyonla “Herhangi bir ittifakta yer alma arayışımız yok. En geniş birlikteliğin peşindeyiz” mesajı verdi. Böylece kilit parti rolünü hatırlatırken, muhalif ittifakın da elini güçlendirdi.
Görünen o ki, bu kez seçimin kritik önemini ve birlikteliğin zaruretini bilen muhalefet partileri, hassas dengeleri bozmamak için azami özen gösteriyorlar. Aklıselimle hareket ederek, zar zor kurulan ittifaka halel getirmemeye, iktidarın eline koz vermemeye büyük özen gösteriyorlar. Muhalefet cephesi, bu birliktelik havasını, bu sorumluluk duygusunu, bu fedakâr tavrı seçime kadar sürdürebilirse, Almanya’da yakalanan başarı, Türkiye’de tekrarlanabilir.

katma

 

27 Eyl 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 131
Selda Yılmaz
Selda Yılmaz 20 gün önce
Her ne olursa olsun Halk Demokrasinin değerini öğrendi Bu 20 yıl her kesime ders oldu 💯
selahattin saka
selahattin saka 22 gün önce
vatansız insanların dili uzun oluyor....
selahattin saka
selahattin saka 21 gün önce
@Murat Ersin alakası yok.şahsım erbakancıydım Yeniden Refah Partisine oy verecem.
Murat Ersin
Murat Ersin 21 gün önce
@selahattin saka sizin için akp li ve MHP li olmayan herkes vatansız...
selahattin saka
selahattin saka 21 gün önce
@Murat Ersin murat sen niye üzerine alındın ki...
Murat Ersin
Murat Ersin 21 gün önce
Senin gibi
ozgur
ozgur 22 gün önce
O fedakarlığı birde 10 kez yenilgi alan Kemal bey den görecek miyiz acaba?
Sin Ka
Sin Ka 22 gün önce
💛💙
Yusuf Karabulut
Yusuf Karabulut 23 gün önce
🤗🙏😘✌️❤️🙏
hasan sel
hasan sel 23 gün önce
Ne muhalefeti bence muhalefet in karanlik yuzu iktidardan daha fazla ...mesela cumhuriyet gazetesinden dundarin kovulmasi hergun ayni seyleri tekrar ediyor...anlatmasi gerekenlerin binde birini bile anlatmiyor.
çiçek Abbas
çiçek Abbas 24 gün önce
Suan her sey yolunda gozukuyor . Muhalefet acisindan iki endisemi paylasmak istiyorum: 1.) Erdogan secilmesinin neredeyse imkansiz oldugunu goruyor. Kaybedecegini bile bile aday olmayacaktir. Bir anda 180 derece donus yaparak. Parlementer rejim istiyordunuz. Hodri meydan restini cekebilir. Simdiden bunun onlemini almalari gerekiyor. 2.) Ilhan kesici gibi sembolik bir adayla secime girerek, parlementer sisteme gecis icin acele edilmesi hata olur. Kabine aktif calissin. Basinda Cumhurbaskani yardimcisi sifatiyla Aksener gorev yapsin. Ama Kilicdaroglu Cumhurbaskanligina aday olsun. 19 yillik hasari onarmak icin Erdogan icin uydurulmus tek adam rejimi yetkierini mutlaka kullanmasi gerekiyor. Hani filmin sonunda kotu adam butun silahlarini kaybeder. Kahramanimiz elindeki silahi sikmak yerine silahini atar gel esit dovuselim yumruklarimuzla der. O sirada kotu adam pacasindan silah cikarir ve kahraman mefta olur. Aman diyim saftiriklige gerek yok.
murat sumer
murat sumer 24 gün önce
Bence Tayyip i seçim sathında yenebilecek kişi Muharrem İnce .
Murat Ersin
Murat Ersin 21 gün önce
2018 seçimlerinde niye yenemedi en doğru aday Ekrem İmamoğlu
asuran
asuran 24 gün önce
KAÇAK SARAYIN günlük MASRAFI 7 MİLYON TL.. Tedavi için KKTC'den Türkiye'ye getirilen SMA hastası Asya Polatlı, tedavi masraflarını Kıbrıs Rum tarafının üstlenmesi üzerine adaya döndü. 11 aylık Asya, Lefkoşa'nın güneyinde tedavi edilecek.
Baskan Aksener
Baskan Aksener 24 gün önce
Keşke parlamenter sisteme dönüşle beraber bir takım önlemler de alınsa,Amerika gibi Cumhurbaşkanı gerektiğinde yargılanabilse örneğin muhalefete terörist dediğinde o hafta kamuoyu göz önünde neden böyle söylediği yargılansa ,tam bağımsız yargı olsa,yeni parlamenter sistemde %50 kadın oranı olsa,her hafta kadın,çocuk,hayvan cinayetleri üzerine kriz masası oluşturulsa,almanyadaki gibi vekillerin ve başbakanın belli bir üslupla konuşma zorunluluğu getirilse ,üniversitelere ve sendikalara özerklik verilse tam bağımsız medya grubu olsa… Umudumuzu yitirmeyeceğiz.ileride böyle bir türkiye er ya da geç olacak!
İpekç
İpekç 24 gün önce
Muammer İnce ne yapmaya çalışıyor?
M.G.
M.G. 24 gün önce
ak partili seçmenler oy verdikleri zaman ? muhalefetten şahıslarına özel çeşitli avantalar kopartamayacaklarını bildikleri için 2019 a kadar asla bu avanta tüccarı partilerinden vazgeçmediler ! ama son 3-4 yıldır avanta tulumbasında su azaldı hatta dibi göründü işte bu yüzden yapılabilecek ilk seçimde trenden inebilirler ! çünkü bu sefer de avantacıbaşı ve avanesi madem bize artık söz verdiği gibi düzgün avanta veremiyor ? o zaman cezasını çeksinler ve yediklerinin hesabını versin diye yapacaklar ! yoksa böyle yapacak olmalarının başka milli ve manevi bir sebebi yok sırf intikam alacaklar :))
Mehmet AKBAŞ
Mehmet AKBAŞ 24 gün önce
Can abi akp yi ayakta tutan muhalefetin ta kendisi. Bu kılıçdaroğlu akp nin şıracı bozacı misali yandaş destekçisi. Ulan ahmak kemal senin yüzünden ülke cahiller sürüsü elinde perişan. Laaan kemal bırak şu chp yi başa mansur yavaşı getirsinler ülkede huzur bulalım el birliği ile. Kıçından başına. Baştan ayağa akp liler yüce divanda yargılanıp suçlular darağacında sallanmadıkça kimse ben vatanseverim demesin. Ülke alev ateş kılıçdaroğlu hala koltukta boş boş konuşuyor akp nin gizli maaşlı elemanı. Laaaaaan bırak kemo bıraaaaak. Bahçeli desen yahudi sermayesi desteği ile ayakta duruyor şeyinden habersiz. Yazıklar olsun 85 milyona ki cahilleri haramileri destekleyip alkışlıyoruz. O wan minut var ya murdar etti ülkeyi milleti.
taylan dinc
taylan dinc 24 gün önce
hahah ajan dündar is basinda almanyadaki gizli dosyalari acikla dündar yemiyormu agalarin dosyalarini aciklamaya islam düsmani seni ne mal oldugun belli ayni seni takip eden hainler gibi cogu ya pkkci türk düsmani yada islam düsmani
Levent Uzunlar
Levent Uzunlar 24 gün önce
Trollerin Yalnızlığı Biz Bize Yeteriz Trolleri yok sayan ortak bilinç için bir sonraki adım Beton Recep'i kendi haline terketmek olmalı. Forumlarda kendi küfür ve iftiraları kayda alınmadıkça, şaşkın ve çaresiz çırpınan trollere tepki vermeyen, onları sıfırlayan ortak bilinç dahi gelecek için büyük umut! Kafası kopmuş dana gibi sağa sola yalpalayan Beton Recep'i de aynı yöntemle yok sayıp gömebiliriz! Cahil, çapsız, karaktersiz, müfteri bir alçağı ciddiye almak yalnızca onu beslemek ve vitrinde tutmaya yarıyor. Bırakalım kendi pisliklerinde boğulsunlar!
Erdal Kaya
Erdal Kaya 25 gün önce
Uyanda balığa gidek
Ramazan Arslan
Ramazan Arslan 25 gün önce
Şu Almanya sevdan bitirdi bizi can
Tim Brusk
Tim Brusk 25 gün önce
Eline emeğine ve yüreğine sağlık 👍👍
LoganTv
LoganTv 25 gün önce
Ulkeyi bitirdi Erdoğan şerefsizi
Ahmet Türkoğluw
Ahmet Türkoğluw 25 gün önce
Faşizme karşı omuz omuza dayanışma
mehmetttt ahmet
mehmetttt ahmet 25 gün önce
Yaşasın muhalefet Can söylediklerin çok güzel Muhalefet sizin söylediklerinize kulak versin
Emrah Gürbüz
Emrah Gürbüz 25 gün önce
🇹🇷Ne Mutlu Türk'üm Diyene.🇹🇷
Nurettin İbrahimoğlu
Öztle muhalefet ne kadar az hata yaparsa iktidarın ömrü o kadar kısa olacaktır.. teşekkürler..
Leyla Sahin
Leyla Sahin 25 gün önce
👌💐
Ali Buyukarslan
Ali Buyukarslan 25 gün önce
.
Ramazan Kumru
Ramazan Kumru 25 gün önce
Daha çok beklersiniz 😂😂🇹🇷🐺🤘🇹🇷🐺🤘🇹🇷🐺🤘
Guven Cansever
Guven Cansever 25 gün önce
🤝❤️👍👌👏
Erdoğan Mungan
Erdoğan Mungan 25 gün önce
Bu seçim akp’nin geleceği mi yoksa Türkiye’nin geleceği mi? seçimidir !!!
Hanoş
Hanoş 25 gün önce
Kimse farkinda degil... Secimden önce tüm rus ve iran Ajanlari desifre olmali... kimse konusmuyor ama FSB raporu mahkeme heyeti tarafindan yayimladi.. Siyasete varana kadar tüm kurumlarda tv dahil heryere sizmislar
Chris Alvin
Chris Alvin 25 gün önce
👏👏👏
Halil Çabukgezer
Halil Çabukgezer 25 gün önce
Akp defolcak gidecek sandikkkkk
boş boş
boş boş 25 gün önce
👏👏👏👏👏
kursun aykut
kursun aykut 25 gün önce
Merak ediyorum AKP kazanirsa sen ne yazacaksin hhh bunu bi cevapla sen once
selma merdinler
selma merdinler 25 gün önce
Ümidimdir anlattiklariniz. Muhalefetin tümünün akillarini baslarina almalarini cani gönülden dilerim.
MusaNi
MusaNi 25 gün önce
vatan haini akpli mhpli kopekler
Bülend Kahraman
Bülend Kahraman 25 gün önce
Aralarında en kötüsünü seçseler bile yine bu hükümetten çok daha iyi yapar eminim
Toprak Su
Toprak Su 25 gün önce
Harika yorum
Murat İlhan
Murat İlhan 25 gün önce
Bırak bu işleri muhalefetin kimin adamı olduğu yine belli oldu ekmelettin gibi yine Mansur Yavaş Ekrem İmamoğlu dururken sen kalk İlhan kesici getir bu kendini yok etmekten başka bişey değil bu milletle dalga geçer gibi ben ve benim gibi binlerce insan yokuz artık hepsinin canı cehenneme saray sistemi devam etsin
Ufuk Akalin
Ufuk Akalin 25 gün önce
İşsizlik yoksulluk fakirlik israf had safhada Türkiye'de
deniz agayi
deniz agayi 25 gün önce
tekrarlanabilir değil,mutlaka başarır
liersen
liersen 25 gün önce
Gevşek vatanına ihanet etme önce
Danışman
Danışman 25 gün önce
Bide sadakya alışan seçmen problemi var
Ney Can
Ney Can 25 gün önce
Zillet ittifakı bi tane adamm bulamadımı aday yapacak , Yoksa pensilvanyadan emirmi gelmedi henüz.
kelebek deniz
kelebek deniz 25 gün önce
İyi ki varsınız abi
sport news
sport news 25 gün önce
Konu kesinlikle adayın kim olacağı değil lütfen böyle bir hataya düşmeyiniz...Konu muhalefet tarafından işaret edilecek ortak adayın desteklenmesidir...Ortak aday o makamı adeta bir emanetçi gibi kullanarak varolan sistemi tüm tarafların üzerinde uzlaştığı şekilde demokratik parlamenter sisteme dönüştürmesini takip ve teyid etmektir(bizler)...Ancak o zaman kurtulabiliriz başımızdaki bu 'parti devleti'nden...Alınan bu ders ile de yurttaşlar olarak tartışma konuşma kültürünü besleyerek ve hesap sormasını bilerek, kimseyi ötekileştirmeden yeniden inşa edebiliriz canım ülkemizi. Sevgiler saygılar...✌️
Arsen Lupen
Arsen Lupen 25 gün önce
tek aday mansur yavaş olmalı Hdp aday gösterse bile 2. türda destek olmalı
hadi canim
hadi canim 25 gün önce
Ayrıca merak etmeyin CHP yine bi yerden bi ilahiyatçı yada ülkücü bulup getirir aday olarak 😅😅😅
hadi canim
hadi canim 25 gün önce
Herşey iyi güzelde temel yanilginiz sistemin seçimle değişebileceğini düşünmeniz. Türkiye de faşizm olduğu gerçeğini yoksaymaniz hiçbir şeyi değiştirmez
Sedat Kaygan
Sedat Kaygan 25 gün önce
CANSIN ABIM IYIKI VARSIN
leon
leon 25 gün önce
Erdoğan seçimleri kazanmak için yine kürt kartını devreye koydu. Suriyede kürtlere saldırıp ülkede bir savaş psikolojisi oluşturmak istiyor. Bu şekilde hem içerde muhalefeti susturacak hemde 128 milyar dolar ve çöken ekonomiyi halka unutturmak. Bu kanlı plana başta kürtler olmak üzere herkes sokağa inerek cevap vermelidir. Suriyeli kürtlerin kurban edilmesine kürtler seyirci kalmamalı
Mustafa Behzetoglu
Mustafa Behzetoglu 25 gün önce
M KEMAL ATATÜRK EKREM İMAMOĞLU
Sakin Eylül
Sakin Eylül 25 gün önce
Erdoğan yine başkan olacak ve siz kudurmaya devam edeceksiniz kafir itler
UĞUR ARSLAN
UĞUR ARSLAN 25 gün önce
✌✌✌✌✌✌
wusar payız
wusar payız 25 gün önce
TAM ÜÇ YILDIR SİZİ TAKİP EDIYORUM HER ALLAHIN GÜNÜ ERDOĞAN ERDOĞAN ERDOĞAN ŞIZOFRENMİSİNİZ? BAŞKA TÜRLÜ SİYASET YAPMASINI BILMIYORMUSUNUZ BU KAFAYLA MASADAKİ OKEY TAŞLARINI BİLE DEVIREMEZSİNİZ CAN BEY
Yorgun Demokrat
Yorgun Demokrat 25 gün önce
Baska seylerin olmasi icin Erdogan’in gitmesi , Erdogani aratmayacak birinin gelmesi gerek. Bunu anlamaniz zor mu?
Cengiz Akturk
Cengiz Akturk 25 gün önce
Ben Cumhurbaşkanı olmalıyım Tayyip asla olmamalı CeA Guavara
Sehriban Cilgin
Sehriban Cilgin 25 gün önce
İlhan kesici niçin aday olsrki .kazanamayacağı belli .gençler bilmiyor ki onu .
ulku ozdogan
ulku ozdogan 25 gün önce
Uzlaşma kültürü. Hadi, siyasetçiler sizden de bekliyoruz. Uzlaşma. Sagolunuz Can Dündar
Gül
Gül 25 gün önce
Ortak aday MANSUR YAVAŞ olmalıdır oyum ondan başkasına olmayacak.
Merve&Abdülhamid Tube
Ali Erbaş ; ahiret inancı olmayandan her türlü kötülük beklenir demişti geçenlerde. Yani müslüman dan zarar gelmez gelirse olmayan dan gelir demek istiyor... Ali Erbaş haklı ise Desene bizde 20 yıldır ülkeyi yönetenleri müslüman sanıp inanmışız..
Beton Asker
Beton Asker 25 gün önce
Sen fedakarlıktan ne anlarsın Vatan haini dündar.
Canser Karabulut
Canser Karabulut 25 gün önce
🇹🇷🇹🇷🇹🇷Faize 400 milyar dolardan fazla para ödeyen ülkeyi maddi manevi batıran akp siyonizmin emperyalizmin hizmetkarıdır 🇹🇷
Müştak Coşar
Müştak Coşar 25 gün önce
Cumhurbaşkanlığı..şamatası.nolcak ADAMIN.KARISI.HACCA.GİDEM.DİYE.TUTURUR.ADAM.MECBUR.GÖNDERECEK.AMA.KİMİNLE.BOŞAYACAK.EVLENDİRECEK.HACA.GİDECEK.EVLENDİRDİYİ.ADAM.KARISINI.KULLANACAKMI..BOŞAYACAKMI.BELLİ.DEYİL..GÜVENMİYOR.ONUN.İÇİN.BAŞKANLIK..ÇETREFİLLİ.BİR.MEVZU.BİZ.KARIŞMAYALIM..BİZ.DERKEN..HDP..VE.SOSYALİSLE.DEMOKLATLAR.BÜTÜN.ÖTEKİLEŞTİRİLMİŞ.HALKLAR.MESELE.BUUUU...UZATMAYINNNN
Merve&Abdülhamid Tube
Can abi bunlar Türkiyeyi ve halkını ya Allah bismillah diyerek 20 yıl boyunca soyup soğana çevirdiler... Güzelim ülkenin ekonomisini Somali seviyesine düşürdüler..
Ayse Ayanoglu
Ayse Ayanoglu 25 gün önce
Selam lütfen yine Demirtaş in veya başka kitaplari okuyun LUTFEN
Biraz Tarih
Biraz Tarih 25 gün önce
Uzun uzun yazmıyım.ama dünya lideri reis yurtdışında dayak yedikçe kafayı oynatıyor dengesi kayboluyor. Türkiye tarihinin en rezil en itibarsız en berbat dönemini yaşıyor. BİRAZ TARİH KANALI
Marsık Tan
Marsık Tan 25 gün önce
Artık bu ülkede ben muhtara bile oy atmam hayatimda 2 kere oy kullandim protesto ettim ne solcular ne sagcılar oy vermedim başkanlik secimlerinde attim ülke adalet olsun diye uyarcik dinlemediler . Yol yapti hastahane yapti diyen 60 65 yaş civari insanlar suçlucur bu düzen destek verdiler genç insanlarida yaktilar Gencler tavsiyem bu yaş gurubundan uzak durun muhattap olmayin. Solcu atatürkcu denilen kontrollü muhaleftte iki yüzlü halk tv sözcü gazetesi
Canan Egilmez
Canan Egilmez 25 gün önce
Tüm temminim bu yönde meydanlardan nefret kısan bir lider yerine beraberce Ülkemiz için adım atacagız diyen bir kualisyon
Nida Çelik
Nida Çelik 25 gün önce
İnşaAllah dayanışmadaki istikrar güçlü bir şekilde sürer ve bizde her kesimden katılımlarla güçlü bir parlementer yapının oluşturduğu, içte ve dışda ülkemizin üzerinde kara hesapları olanların ısıtıp,ısıtıp önümüze getirdiği yıllardan beri süregelen sorunlara da köklü çözümlerin üretildiği, ülke olarak gerçek demokrasinin hakim olduğu,hukukun adil olarak tesis edildiği,yasa ve uygulayıcılarının istisnasız eşitlik ve insan haklarını gözettiği bir şistemde yaşamanın huzuru içinde olabiliriz. Duamız,hedefimiz daima bu yönde tabi ki! Amaaa-ya mevcut yönetimin güç ve makam sahibi yaptığı bazı idareciler parlementer rejime geçildiğinde hukuk karşısında hesap vermekten kortktuğu için hesap vermemek için seçimlere gidilmemesi için bazı tuzaklar ve planlar yapar,manipule ve kışkırtma ile bu planları hayata geçirmeye kalkarlarsa(Allah korusun) Ülkece halimiz nice olur! Şeklinde endişelerimiz var her zaman dile getirmesekde!
mehmet dalma
mehmet dalma 25 gün önce
Turk halki NAMUSSUZ islamdan kurtulmadikca insan gibi yasayamayacak...
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
Sen insan değilsin, alçak...
liersen
liersen 25 gün önce
Siktirgit git o zaman almanyaya
Sakin Eylül
Sakin Eylül 25 gün önce
sen gavurmusun pislik git ozaman sende almanyaya it
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
Halkın muhalefete güveni yok, halka anlatabilecekleri ekonomik programları bile yok. Ekmeleddin ile olmadı, Abdullah Gül, Ali Babacan gibi AKP eskileri ile olmaz, Kılıçdaroğlu aday olsa başarılı olamaz. Kılıçdaroğlu Muharrem ince gibi diğer partili adayları da harcar. Geriye Peker kalıyor. Çok sevilen ve umut bağlantan suç örgütü lideri ve mafya reisi Sedat Peker millet İttifakının adayı olmalıdır...
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
@Meric Yetik Adını sormadım, sosyal medya adı üzerinde kimsenin çiftliği değildir...
Meric Yetik
Meric Yetik 25 gün önce
çomarlığın alemi yok def-ol!!
John Smith
John Smith 25 gün önce
👏👏👏👏👍👍👍👍
Medvedev
Medvedev 25 gün önce
Can Bey Merkel size yardımcı oldu diye . RT ne istediyse Merkel yaptı . RT yi insan hakları ihlal etmesine rağmen ab ve ülkesi için kullandı .
Ayşen ayşen
Ayşen ayşen 25 gün önce
Ortak aday İlhan kesici olmamalı , çünkü hem unutuldu hem de gençler tarafindan bilinmiyor ve sevilecegini de düşünmüyorum.
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
@Şahbaz Gül AKP lileri kötülüyorsunuz ama ıskartaya çıkan Abdullah Gül, Ali Babacan, Ekmeleddin, İlhan Kesici, Abdüllatif Şener gibi AKP eskilerine rağbet pek fazla, neden? Adayınız yok, olanı da M.İnce gibi Kılıçdaroğlu harcıyor... Elimizde çok sevdiğiniz suç örgütü lideri ve mafya reisi Sedat Peker var, başka yok..
Şahbaz Gül
Şahbaz Gül 25 gün önce
@Turan Cakmakci bir dönem ittifak yaptığınız kişiler itirafçı oldu. Sıra Melih Gökçek te.
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
Ekmeleddin olması, Abdullah Gül, Ali Babacan, İlhan Kesici de olmaz. Kılıçdaroğlu aday olsa başarılı olamaz. Kılıçdaroğlu Muharrem ince gibi diğer partili adayları da harcar. Geriye bir tek Peker kalıyor. Çok sevilen ve umut bağlantan suç örgütü lideri ve mafya reisi Sedat Peker millet İttifakının adayı olmalıdır...
mehmet reşat özbilen
Yazıklar olsun bu Almanlara. Hiç mi örnek olamadık onlara? Bu uzlaşma, hoşgörü ve dayanışma kültürü de neymiş? Teessüf ederim. Bizim gibi ağız tadıyla neredeyse ana avrat küfretmek, 20 yılını bay Kemal diyerek geçirmek, memleketi soyup soğana çevirmek, dünyaya hava atmak ve itibardan tasarruf olmaz diyerek har vurup harman savurmak varken.
Asuman Odabaşıoğlu
Asuman Odabaşıoğlu 25 gün önce
Inslhh .2023 🤗
Mustafa Duran
Mustafa Duran 25 gün önce
Can Dundar Almanyadada kahramanlik yapsana devletin sirlarini aciklasana. Almanyada demokrasi var hadi bir agzlnl ac bakalim basina neler geliyor. Gazetecisiniz ya diyorsunuz ya biz herseyi ortaya cikaririz . Yazsana Almanlarln Turk halklna lrkcilik yaptigini dogrular sizin gibi adamlarl bozar. Siz alismisslnlz yalan makinasi olmaya.Allah akil fikir versin. Allah versin cezanlzl
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 25 gün önce
Mustafa duran Eyvallah kardeşim Yüreğine sağlık. . .
Kahraman aday adayı
Kahraman aday adayı 25 gün önce
Her zamanki gibi dinlemeye doyamadık.
kürşat kürşattt
kürşat kürşattt 25 gün önce
Önemli olan seçimden sonrası,kürt meseleside din gibi istismar edilmeye devam edilmemeli..kalıcı çözümler bulunup kürt ve türk düşmanlğı üzerinden siyaset yapma devri kapanmalı,milliyetçiliğin tanımıda yenilenmeli
eray yıldırım
eray yıldırım 25 gün önce
Ne güzel konuşuyor adam
ıron maıden
ıron maıden 25 gün önce
Bu kez Abbas yolcu insallah
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
2002 öncesi enflasyon yüzde yüzlerin üzerinde, kişi başına düşen milli gelir dolar bazında bugünün 3 te biri düzeyinde idi(internetten bakılabilir yıllara göre), bankaların içini boşaltmalar, ekonomik krizler, faili meçhul cinayetler, insan hakları ihlalleri, işkenceler, kutuplaşmalar, ikna odaları, kıyafet zulümleri saymakka bitmez. ABBAS 2002 de gönderildi. Bugün türbanlı türbansız herkes özgürce ve kardeşçe okuyor hiçmi hiç kavga olmuyor aralarında, kimsenin yaşam tarzına müdahale olmuyor. Hastane kuyrukları eski Türkiye'de kaldı, karşı çıkılan devasa şehir hastaneleri pandemide 5 yıldızlı otel hizmeti sundu hastalarımıza, aşılama hızında dünya birincisi olunca aşı karşıtlığı başladı.
Ahmet Demirel
Ahmet Demirel 25 gün önce
İnşallah birlik olurlar can bwy
Dilek Baltaci
Dilek Baltaci 25 gün önce
Nihayet güzel bir birlik görmeye başladık, çok şükür 🙏 Muhalefeti bu adımlarından ötürü kutluyorum.
61 Trabzon
61 Trabzon 25 gün önce
ittifak şartlarını pkk açıkladı. Anayasanın ilk dört maddesi değişecek.
Aydin Muhsin
Aydin Muhsin 25 gün önce
Almanyanın Reservleri 1bilyon 850milyar Euro. 2021 nin 5 ayından itibaren dünyanın en zengin ülkesi oldu. Almanya bizi kıskanıyor 😁😁😁😁 Gerisini siz 🤔düşünün artık. Merkel de gitti ve birilerinin suyu ısınmaya başladı.
ilhan atasoy
ilhan atasoy 25 gün önce
Almanya, insanlık tarihinin en karanlık döneminden çıktığı için her şeye rağmen bundan iyi ders çıkarmış bir ülkedir. Keşke dibe vurmadan da aydınlığa kavuşabilse tüm ülkeler...
Oyun Moruğu
Oyun Moruğu 25 gün önce
Japonyayı 1945'te atom bombasıyla nerdeyse haritadan sildiler, heriflerin ekonomisi 80lerin ortasına kadar aralıksız büyüdü, 70lerde dünyadaki en rekabetçi ekonomilerden biri olmuştu bile. Bugün hala ilk 5te. Biz hala 1915 ortadoğu projesinin kurbanıyız, dış güçler bizi ezdi, Amerika bizi ağlattı, oy Zalim Yahudiler, Masonlar hiç acımadı, ben hiç gün yüzü görmedim abi vs Küçük Emrah tiribindeyiz.
Astrid
Astrid 25 gün önce
Geldikleri gibi gidecekler,Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,izindeyiz.❤️
Astrid
Astrid 25 gün önce
@Furkan Ateşi ..............TROL..........SÍNEK.............AKP..............
Astrid
Astrid 25 gün önce
@Turan Cakmakci ...............TROL..........SİNEK...........AKP...............
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
2002 de gittiler. Millet eski kuyruklar ülkesine dönmek istemiyor. Bu halk neden 2002 öncesinin partilerini yıllardır iktidara getirmiyor hiç düşündünüz mü?
Furkan Ateşi
Furkan Ateşi 25 gün önce
😅😅 Buradayız Burda da kalmaya devam edeceğiz iktidarın değiştirilmesiyle davamızı partimizi unutmayız
Türkiye sevdalısı
Türkiye sevdalısı 25 gün önce
Vatan haini boş yapma
Astrid
Astrid 25 gün önce
💐🇹🇷👏👏👏👏Cesur gazeteci, gerçekleri haykırın....❤️....takipdeyiz.....
SO
SO 25 gün önce
HDP deklarasyonuyla Kurtlere "Varligim Turk varligina armagan olsun" dedirttiler. HDP de varligini IYIP in varligina armagan etmis oldu. Surekly HDP yi dislayan, HDP ile ortak basin aciklamasi bile yapmayan CHP ve IYIP gibi "irkciligin ve fasizmin gobegindeki" bir partiye manzaret uretmekten baska bir sey degil. Esekten tokatlanip, tekmelenip atilan Mithat Sancar in, biz zaten inecektik demesinden baska bir sey degildir. AKP ve MHP nin HDP yi tecrit etmeye gucu yetmezdi, bunu CHP ve IYIP ile yaptilar, beraber simdi adrest gosterdikleri "mecliste" dokunulmazliklari kaldirip HDP lileri iceri attilar ve CHP ve yonetimi bunu mecburi kaldiklari icin, becerisizlikten degil, bunu cani gonulden yapti ve Kurtlere karsi her if ve did operasyonu adres gosterdileri mecliste AKP. MHP. IYIP ve CHP beraber yaptilar. Zaten Kurtler her "Biz cantada keklik degiliz" dedkce, Mithat Sancar ortaya atilip "Yok yook, Kurtler cantada keklik" diyor. Eger AKP ve MHP fasizminden sonra, CHP ve IYIP fasizni Kurtlerin destegiyle gelirse, Kurtler kendi elleriyle bir sonraki kusak Kurtleri de fasizme kurban edecektir,
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
@SO Öyle demeyin, başka türlü olmaz...
SO
SO 25 gün önce
Yine ala vere dala vere Kurt Memed nobete .
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
HDP gürültüsüz bir şekilde millet ittifakını destekleyebilir...
CocoJombo
CocoJombo 25 gün önce
Kılıçdaroğlu nu aday gösterip bütün fedakarlığı çöpe atacaklardır. Kimse merak etmesin.
Kadir Demir
Kadir Demir 25 gün önce
Arada fark var bizdekiler 1.koltuk için 2.hortum için mücadele verirler diğer avrupa ülkeleri abd Almanya İngiltere vs ülke çıkarları için uğraşırlar yani senin o dediğin bizi coğrafya için geçerli değil 🤭
Levent Uzunlar
Levent Uzunlar 25 gün önce
HDP kendisini terör ile eş tutanlara en güzel cevabı verdi, elbette bu manifesto sadece Akp'ye atılan tokat değil, tüm Türkiye için tek kurtuluş yoludur. Buna da zeka terörú denir! Elbette Akp ve Erdoğan için en büyük tehlike bu manifestonun hayata geçirilmesi. Muhalefetin bu manifesto karşısında alacağı tavır da belirleyici olacak, ya bu bize uyar destekleriz ya da susarak reddederiz demeleri gerekiyor, hem de hemen şimdi, hazır Saray çökerken ve umutlar yükselirken..
yılmaz ilhanli
yılmaz ilhanli 25 gün önce
Sana sayğı duyuyorum sen yakımda takıp ediyorum sen adamsın😊
Veli Yildiz
Veli Yildiz 25 gün önce
AGZINA YUREGINE SAGLIK SAYIN DUNDAR
Ataol ÇAM
Ataol ÇAM 25 gün önce
Haydi bakalım, Allah yardımcımız olsun... 🙏🏻❤
Arhatu
Arhatu 25 gün önce
Birinci turda sosyalizm, ikinci turda alışıldık diktatör yerine gelecek diktatöre oy veririm.
Şahbaz Gül
Şahbaz Gül 25 gün önce
Almanya Demokrasi si Türkiye Diktatörlüğü nü kıskanıyor . ( Saray şürekası).
Şahbaz Gül
Şahbaz Gül 22 gün önce
@Turan Cakmakci Rusya da seçim var. İran da seçim var. Suriye de seçim var. Birezilya da seçim var. Azerbaycan da seçim var. Pakistan da seçim var. Çin de seçim var. Belarus da seçim var. Hangisi demokrasi ile yönetiliyor?
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 24 gün önce
@Şahbaz Gül Diktatörlük varsa seçim olmaz
Şahbaz Gül
Şahbaz Gül 24 gün önce
@Alperkursad Akca 53 yaşında olman 🧠 olduğunu göstermez. Ülkenin bir diktatör tarafından yönetildiği gerçeğini de değiştirmez.
Turan Cakmakci
Turan Cakmakci 25 gün önce
@Alperkursad Akca Yaş 53 ise siz 2002 öncesinin hastane kuyruklarını, bankaların içini boşaltmalar, ekonomik krizleri,faili meçhul cinayetleri, yerli talibanların kıyafet yüzünden genç kızları okullarda okutmadığı günleri, vesayet yönetimlerini, askerler karşısında sözde hukukçuların hazırolda beklemelerini, ordu göreve çığıtkanlıklarını bilmelisiniz. Ayrıca 2002 öncesinde enflasyon yüzde yüzlerin üzerinde, kişi başına düşen milli gelir dolar bazında bugünün 3 te biri düzeyinde idi(internetten bakılabilir yıllara göre, herşey bilimsel olmalı algıyla değil) Bu halk boşuna mı 2002 öncesinin partilerini iktidara getirmiyor, azcık düşünelim lütfen...
Alperkursad Akca
Alperkursad Akca 25 gün önce
Beyinsiz, 53 yaşındayım Allah belanı versin
neo Milyar
neo Milyar 25 gün önce
👍
Sonraki
SAKIN OLA
2:48
görünümler 52 695
BIKTIM ARTIK..
16:42
görünümler 46 146
Yargı 6. Bölüm 2. Fragman
1:02
görünümler 2 124 028