Karanlık

Has China intercepted signals from an alien civilization?

Barış Özcan
görünümler 962 647
100% 43 000 0

A report was recently published in this state-sponsored newspaper that the Chinese giant Sky Eye radio telescope may have caught the first glimpse of alien civilizations. after a while, that report and all the news about it were removed.

katma

 

17 Haz 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 2 035
Sesli Kitap Dünyası
Sesli Kitap Dünyası 14 saatler önce
Çin, kısa bir sürede teknoloji alanında inanılmaz büyük bir ilerleme kaydetti. Sonuçlarını yıllarca izleyeceğiz...Barış Bey bütün bunları takip edebilmemiz için büyük bir şans ❤️ Ufkumuzu açmaya devam ediyor. İyi ki varsınız. Sevgi ve saygılarımla 💐
Hüseyin BOR
Hüseyin BOR 14 saatler önce
"Eğer uzaylılar bizi ziyaret ederse, sonuç, pek muhtemel Kolomb’un Amerika’ya ayak bastığındaki gibi olur. Bu da yerli Amerikalılar için çok iyi olmamıştı."
Selef
Selef 14 saatler önce
Bence artık Barış Bey'i övmek yerine konuyla alakalı fikirlerimizi ve eleştirilerimizi herkesle paylaşıp, hem daha bilgilendirici hem de daha ufuk açıcı yorumlar yapmış oluruz. Hepinizi seviyorum.
Md Demir
Md Demir 2 saatler önce
Barış Bey, Çinli yazar Cixin Liu’nun üçleme kitap serisi bu konu ile çok alakalı. Kesinlikle gözatmanızı tavsiye ederim. Serinin ilk kitabı The Three-Body Problem. Daha yeni serinin ilkini bitirdim ikinci kitaba başladım. Daha kitabı okurken sizin ilginizi çekeceğini düşünüyordum üzerine bu video geldi. Okumadıysanız benim Barış Özcan ve takipçilerine kitap tavsiyem olsun. Yakında Netflix’de dizisi yapılacak.
Sarkastik Katalizör
Sarkastik Katalizör 4 saatler önce
Etrafımızda ki mikro yaşamı önemsemesek de bizden ufak canlıların var olduğunun farkındayız ve onları pek umursamıyoruz; belki de Dünya dışı akıllı canlılar da bize bu açıdan bakıyordur. Dünya'da ki savaşları, eşitsizliği vb. şeyleri görüp ''aa ne kadar ilkel bir medeniyet'' diyor ve bize yanaşmadan kendilerince, umursamazca evrende takılıyor olabilirler... :)
Tayfun E
Tayfun E 14 saatler önce
Keşke ülkemizde de bilim ve teknoloji bu kadar gelişebilseydi.Neyse benim düşüncem böyle bir şey olmasını pek aklım almıyor bu kadar büyük evrende bilmediğimiz ,keşfetmediğimiz neler var bakalım göreceğiz ne olacak.
Sesli Dini Kitaplar
Sesli Dini Kitaplar 14 saatler önce
Bizleri heyecanlandıran başka medeniyetlerle karsilasabilme ihtimali, onlarla karşılaştığımızda hâlâ bizi heyecanlandırıyor olacak mı acaba? Çünkü insanoğlu sonuçtan değil süreçten zevk alıyor.
Osman Deniz
Osman Deniz 14 saatler önce
Evrende yalnız mıyız sorusunun cevabını ararken ihtimallerden sadece birine inanma eğilimi göstermek bizi doğruya götürmeyebilir.
Murat Yumak
Murat Yumak 14 saatler önce
gönül ister ki bu çalışmalar bireysel değil de dünyadaki tüm gelişmiş ülkelerin ortak çalışması ile yapılsın. Tabiki orada da yine açgözlülük öne çıkıyor, biz bulalımcılık başlıyor.
Ercan Kuru
Ercan Kuru 14 saatler önce
Mikro dalgadan gelen sinyaller bile bilim insanları şaşırtabiliyor. Acaba arayıp buladığımız o medeniyet biz miyiz? Bu çabaların sonucunda dönüp dolaşıp kendimizi mi bulacağız? (Aslında insanoğlun kendisini bulmaya da ihtiyacı var)
Geralt
Geralt 14 saatler önce
Belki bizim ömrümüz görmeye yetmez ama ,önümüzde ki ortalama 100 yılda sinyalden ziyade tamamen dünyadan bağımsız bir medeniyetin var oluşunun kanıtlarıyla beraber açıklanacağına inanıyorum . Bu kadar büyük bir galakside , tek başıma olmamız biraz imkansız gibi geliyor .
Robert De NIRO
Robert De NIRO 14 saatler önce
Türkiyenin tartışmasız en kaliteli bilimsel içeriği için teşekkürler
Gokce Karaca
Gokce Karaca 12 saatler önce
Merhaba ben sadece küçük bir yanlışı düzeltmek istiyorum :) Pekin Normal Universitesi yani çince versiyonu ile 北京师范大学 aslında burdaki normal kelimesi 师范 kelimesinin asıl anlamı eğitim demektir ve eğitim alanında öğrenci yetiştirir. Çin'de farklı alanlara özel üniversiteler vardır. bu üniversiteler Çinin hemen hemen her bölgesinde bulunur, özetle üniversitenin adı normal değil, üniversitenin türüdür.
tarafsız yorumcu
tarafsız yorumcu 14 saatler önce
Dünya özellikle çin teknoloji konusunda ilerlemeye devam ediyor keşke ülkemizdede böyle gelişebilseydi sayende takip edebiliyoruz barış abim başarılarının devamını diler iyi günler dilerim
Emrullah Kandemir
Emrullah Kandemir 14 saatler önce
Hayaller dünya dışı uygarlık sinyali gerçekler mikro dalga fırın:)
Murat Gül
Murat Gül 12 saatler önce
Ülkemizdeki bilgi kirliliğini düzeltebilecek insanlardan birisin be abi.büyük şanssın bizim icin
Melih
Melih 14 saatler önce
Türkiyenin en büyük değerlerinden birisin abi ülkemizde bu bilgileri bizim gibi akıllanmaz, tembel halka böyle güzel güzel anlattığın için minnettarız
EMRAH KODZHAYUMER
EMRAH KODZHAYUMER 14 saatler önce
Barış abi senin bu videoları izlerken zaman mı çok çabuk geçiyor yada siz o kadar iyi anlatıyorsunuz ki biz zamanı unutuyoruz adeta... Hiç bitmesin istiyoruz izlerken, bir pazar daha bekleyeceğiz sizin yeni bir videonuzu çayımızı demleyip...
Semanur Demirci
Semanur Demirci 14 saatler önce
Umarım böyle çalışmalar devam ederken bi taraftan da dünyamız için daha çok şey yaparız
M
M 14 saatler önce
Dünya dışı yaşam olması başka, akıllı yaşam olması başka. Belkide evrende ilk akıllı yaşam bizleriz ve hayalini kurduğumuz üstün teknolojili uzaylılar hiçbir zaman ziyaretimize gelemeyecek.
Sonraki
NAZCA çizgilerinin sırrı
13:35
görünümler 853 000
Hangi boğayı çizmek daha kolay?
12:41
3D Gaming - Scott The Woz
26:17
görünümler 720 803
World's Most Dangerous Climb
14:05
görünümler 3 200 000
Pentagon-verified UFO footage
9:00
görünümler 3 400 000
Why did Elon Musk buy Twitter?
15:07
görünümler 1 800 000
The World's deepest hole is being drilled!
12:27
3D Gaming - Scott The Woz
26:17
görünümler 720 803