Karanlık

Barbaroslar İshak Reis Kimdir ? Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 11. Bölüm Fragmanı

Tarihini Seven Adam
görünümler 3 346
100% 146 0

Barbaroslar Akdenizin Kılıcı 8. Bölüm


Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı
Midilli'den çıkan dört kardeşin, tehlikelere göğüs gererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan dizi; Sipahi Yakup Ağa'nın dört oğlu olan İshak, Oruç, Hızır ve İlyas’ın, Barbaros kardeşlere dönüşme serüvenini anlatacak.


İshak Reis; Barbaros Hayreddin Paşa olarak da anılan Hızır Reis, İlyas Reis ve Oruç Reis'in ağabeyidir. Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk Kaptan-ı Deryası olan Barbaros Hayrettin Paşa ve kardeşleri, Türk denizciliğini ileri bir noktaya taşıyarak Akdeniz'de Osmanlı egemenliğini pekiştirmiştir. Akdeniz'in "Türk Gölü" olarak anılmasında Barbaros kardeşlerin rolü çok büyüktür.

Tarihte İshak Reis kimdir: İshak Reis, Midilli fatihlerinden ve Selanik'in Vardar Ağaları'ndan biri olan, Türk ya da Arnavut olduğu tahmin edilen Vardari Yakup Ağa'nın en büyük oğludur. Yakup Ağa'nın çömlekçilik işini bir süre İshak Reis yürütmüş, Midilli'de kalarak mali işlerin denetimiyle ilgilenmiştir.

Hangi savaşlara katıldı: İshak Reis, kardeşleri Oruç ve Hızır Reislerin denizcilik alanındaki başarılarına büyük katkıda bulunmuştur. Kuzey Afrika'da Osmanlı için toprak edinme sürecinde İshak Reis'in katkısı çok büyüktür. Barbaros Kardeşler, İspanyollarla savaşarak Cezayir'i Türk toprağı haline getirmiştir.

katma

 

5 Kas 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 19
Amil Orucov
Amil Orucov 2 aylar önce
ALLAH CÜMLE ŞEHİTLERİMİZE RAHMET EYLESİN 🇦🇿🇹🇷
Adanalı
Adanalı 2 aylar önce
Bu nasıl bir tarihi anlatım oyle Reis valla hayranlıkla izledim. Allâh 4 kardeşe de rahmet eylesin İnşeAllâh. Seninde emeğine sağlık TSA reis
Abdulbatın Soysal
Abdulbatın Soysal 2 aylar önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Cocuklarin Dunyasi
Cocuklarin Dunyasi 2 aylar önce
Işte bu videolar gerçekten desteği Hak ediyor
veysel altınova
veysel altınova 2 aylar önce
Usta eline salık çok güzelolmuş İnşallah emeklerin karşılığını alırsın
Bilgi Köşesi
Bilgi Köşesi 2 aylar önce
Hem öğreniyoruz hemde sana destek oluyoruz reis devamı gelsin
İSLAMA DAVET🕋🕋
İSLAMA DAVET🕋🕋 2 aylar önce
RABBİM RAHMET EYLESİN
Muhammed Kaymakçı
Muhammed Kaymakçı 2 aylar önce
Kardeş güzel anlatıyorsun eyvallah ama hiç alparslan büyük selçukluyu analiz etmiyorsun sadece kuruluş barbaroslar var., hiç büyük selçuklu dizisi analiz yapmadın büyük selçuklu dizisi analiz etmiyor uyanış büyük selçuklu kimse doğru düzgün analiz etmedi bu kadar ilgisizlik var..
Umut hep var
Umut hep var 2 aylar önce
Birinin hayatını değiştirin sakat aşamasında olan biri olarak yazıyorum herkes begensin cok kisi duysun sesimi 25 yaşındayım ve maddi imkansızlıllar yüzünden sağlığıma kavuşamıyorum, 3 yıl önce çapraz bağ ameliyatı oldum bulunduğum sehir küçük olduğu için fizik tedavım az aldım 3 yıl sonra agrilar basladi kikirdakta kireclenme kontramalazi patella vardi saga yuklenmeyim derkrn 1.5 yıl sola yüklendim spazm gibi birsey giriyor gecmiyor ultrason cektirdim fasyaya baktirdim cikmiyor solun agrisi sagi unutturdu 10 bin tl gibi rakamlar belkide beni iyi edecek 1.5 yildir evdeyim snaplere bakiyorum sabah kalktigimda yasitlarim evleniyor is sahibi oluyor sadece yurümek istiyorum iyi bir fizyoterapist yasa ortoprdiste muayene olmam lazim imkanim yok cevrem esim dostym sevgilim herkes terketti dostun etrafin azaliyor lutfen biri sesimi duysun lutfen kafayi yiyecem hersey gecmeden biri yardimci oldun lutfen Ilac almam gerek alamiyorum ahbaba iletisim bakanligins yazdim derbilerde populer twetlerin altina yazdim hic bir yardim olmadı 20 tl bile önemli benim için kredi kartı borcum 1200 TL bu yaziyi ailemden.gizli yaziyorum.hangi aile cocugunun.dilenmesini ister sesimi duyacak birtane delikanli yeter 05312526833 numaram yazın belgeyle kanitlayayim.
ŞAMMY 1997
ŞAMMY 1997 2 aylar önce
Ah be
İSLAMA DAVET🕋🕋
İSLAMA DAVET🕋🕋 2 aylar önce
ALLAH C.C EKBER
samet gümüş
samet gümüş 2 aylar önce
Arkada çalan müziğin adı nedir
harun çobanoğlu
harun çobanoğlu 2 aylar önce
selamun aleyküm hayırlı günler
İSLAMA DAVET🕋🕋
İSLAMA DAVET🕋🕋 2 aylar önce
BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM
Abdulbatın Soysal
Abdulbatın Soysal 2 aylar önce
Dört kelimelik destek yorumu
Abdulbatın Soysal
Abdulbatın Soysal 2 aylar önce
Dört kelimelik destek yorumu
Abdulbatın Soysal
Abdulbatın Soysal 2 aylar önce
Dört kelimelik destek yorumu
Abdulbatın Soysal
Abdulbatın Soysal 2 aylar önce
Dört kelimelik destek yorumu
Ali
Ali Aylar önce
Allaahu akbar
Sonraki
TÜRK ORDUSU 2021 EN İYİ KLİP
2:48