Karanlık

Aziz 6. Bölüm 1. Fragman | "Ben sana çok aşığım Dilruba..."

Aziz
Abone ol
görünümler 1 256 214
100% 14 000 0

Aziz'in beşinci bölümünde neler olacak?

Aziz'in heyecan dolu gelişmeler yaşanan 5. bölümünde, Kenan'ın ofisine hırsız girdi. Edip Payidar'ın tüm gerçekleri yazdığı mektubu ofisteki bir vazoya koyan Adem, vazonun çalınmasıyla köşeye sıkıştı. Kenan, mektubun peşine düştü. Maksude'nin doğum günü yemeğinde Payidar ailesi bir araya geldi. Maksude ve Nigar Hala'nın davetiyle Aziz ve Efnan da katıldı. Payidarlar, Pierre ve Kenan'ın olduğu masaya Aziz ve Efnan'ın oturması gerilimi artırdı. Aziz ve Dilruba arasındaki bakışmalar herkesin dikkatini çekti. Dilruba, Efnan'ı rezil etmek için onun türkü söylemesini istedi. Bunun üzerine "Bahçede Yeşil Çınar" türküsünü söyleyen Efnan'ın güzel sesi herkesi etkiledi. Aziz'in Zülfikar Halı Atölyesi'ni açması Pierre ve Galip'in huzurunu kaçırdı. Fransızlar, Aziz'in atölyesinde iş yapılmaması için engeller koymaya başladı. Şehirdeki dükkanlar, Aziz'e mal satmadı. Parasıyla ip alamayan Aziz, çareyi açık artırmaya katılmakta buldu. Galip Payidar, Aziz'in önünü kesebilmek için adam tutarak Aziz'in açık artırmaya gelmemesi için uğraştı. Aziz, amcasının tuttuğu adamların saldırısına uğradı ancak hepsini etkisiz hale getirdi. Açık artırmada amcasıyla rekabet ederek ipleri satın aldı ancak daha sonra ipler yandı denilerek kendisine teslim edilmedi. Bunun başka bir oyun olduğunu anlayan Aziz, depoya gizlice girip hakkı olan ipleri almaya karar verdi. Mustafa'yla birlikte atölyeye giden Aziz, ipleri almayı başardı ancak Mustafa'nın oğlu Aliş'in gizlice peşlerinden gelmesi tüm dengeleri değiştirdi. Finalde ipleri alıp geri dönen Aziz, Aliş'in de peşlerinden gittiğini ve ortada olmadığını duydu. Herkesi korkutan bu gelişmenin ardından Aziz'in ne yapacağı merak konusu oldu.

Kısaca Hikaye:
Antakya'nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre'in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre'yi öldürmesiyle Aziz'in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar'ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan'ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

Aziz TRvid kanalına abone olmak için ➡ showtv.tv/THB3nV
Aziz Facebook hesabını takip etmek için ➡ facebook.com/azizdizitvEğlence

katma

 

2 Ara 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 2 375
Aziz
Aziz Aylar önce
Aziz TRvid kanalına abone olmak için ➡ showtv.tv/THB3nV
Yemek,rec
Yemek,rec Aylar önce
Harika 🏅 bir bölümdü #Aziz...
Meryem Oguz
Meryem Oguz Aylar önce
Bence Efanan Aziz'in hiçbir şekilde Dilruba'ya olan sevgisinin azalmadığını görünce ya kalbinden onu çıkarmaya çalışacak ya da mösyö pierre sayesinde büyük bir değişim geçirecek akıma başka bir şey gelmiyor bu fragman olayları çok karıştırdı....
Çetin Fleyybob
Çetin Fleyybob Aylar önce
@Meryem Oguz rica ederim 😉
AyBək 5 15
AyBək 5 15 Aylar önce
@Bss Çll mantıklı ya 🤣🤣🤣 deleqe aşık olsun efnan çok yakışırlar 🤣
Meryem Oguz
Meryem Oguz Aylar önce
@R. Y. bunun neresi komik ?
R. Y.
R. Y. Aylar önce
mösyö diyor jajhsjksdjagjfjhfb c´est monsieur
Imran Meydan
Imran Meydan Aylar önce
Yada efnan gider ben çaldım der öleyim en iyisi fer ve cocuk da kurtulmuş olur pierrede nasıl ölse efnanı öldüremeyeceginden hırsızlık olayı kapanır. Ve aziz yine efnana saskınlıkla bakar ne senaryo yazdım 🤣🤣
disconnectus erectus
Yapmayın şunu işte... Soğutmayın bizi diziden. 5 bölüm boyunca soğumadığım bir dizi var diye şaşırmıştım 6. bölümde yapacaksınız belli ki yapacağınızı. Dilruba berbat bir karakter yapmayın etmeyin!
Tövhid haqdır
Tövhid haqdır Aylar önce
Bu kadar sabirsiz olmayin.Aziz ve Efnan aski henuz başlamis deyilki
Aysrtn
Aysrtn Aylar önce
Aziz in yaptığı şey çok doğal aslında gerçeği yansıtıyor. Küçüklüğünden beri çok sevdiği birini yaşamla ona dönmek için mücadele ettiği birini hemen unutması normal değildi aslında.
Rambel Kaya
Rambel Kaya Aylar önce
@Sibel Aksoy Ben dilruba ve Aziz aşkı bitmesin istiyorum ya çok yakışıyorlar
Hatice Akcinar
Hatice Akcinar Aylar önce
Bence de..
Sibel Aksoy
Sibel Aksoy Aylar önce
Aynen Bende azizin hemen efnana asik olmasini istemem önce dilrubayi sevmedigini veya kaderinde dilruba olmadigini anlayip ve kör nenenin dedigi gibi senin kaderinde efnan var demisdi ya ha azizde bunu anlayip öyle sevsin efnani En güzel böyle olur
Türkan Mirzəlizadə
Dilrubayı itici gösteriyolar. Aslında o sadece sevdiği için ve kıskandığı için yapıyor. Annesinden de korkuyor evde söz hakkı yok. Bazı yanlışları oldu Azizi öldü bildiği için,kaç kere Azizin ayağına gitti. Oysa Efnanla bi sorunu yok. Mesele Aziz. Efnanı düğünden kaçırdı,evlenme sohbetleri gezdi heryerde, bide nerde baksan dipdipeler. Kıskanmasın neyapsın Dilruba
Ilknur S.
Ilknur S. Aylar önce
Katılıyorum ve hiç kimse gerçekten aşık sa silemez.Bence burda sıkıntı adam iki kadına umut veriyor ve eyer ölüyorum seviyorum Dilruba diyip sonra sırf efnan değişti diye efnana aşık oluyorsa . O zaman durup düşünmek lazım .bu adam aşka layık mı ve gerçekten kalbi varmı. Dilruba ona gençliği vericek sonra başkası sırf farklı diye sevilecek ve adamı kapıcak.Burda emek hırsızlık yokmu ve burda adam ikili oynamıyor mu??Kalmış burda Dilruba kötülüyorsunuz.tabiki senaryocu Dilrubayı kötülücek size sizde Azizi yüceltceksiniz ve öteki kızı şirin bulucaksınız.Dilruba çok iyi anlıyorum hep kafes de yaşamış ve kafesi açan yok ve açsalar bile uçmayı bilmiyor.Damla Sönmez çok zor bir karakteri oynuyor.Dilruba mal gibi ordan atılıyor ve öğrendiği tek şey uslu kız olmak.nefes aldığı yer tek Aziz onun İçin ve olmayınca ne yapıcağını bilmiyor.
Noely Rodríguez
Noely Rodríguez Aylar önce
Bu dizinin hepsiyle aynı kalıbı, aynı klişeyi izleyeceğini düşünemiyorum 😑 zaten aynı şeylerden bıkmışlar. Dilruba çok kötülük yaptı, Efnan'ı babasına verdi, Adem'i vurdu. şimdi iyi olan?? her şey aynı, zaten yoruluyorlar. Efnan bu kadar basitle gönlümüzü çaldı. Umarım Efnan başarılı olur, iyi bir insan olur ve aşkını bulur. çünkü Aziz o çığlıklarla beni şimdiden yoruyor 😔😑😑😑😑.
evra
evra Aylar önce
Ben artık Azizdeki bu çelişkiye daha fazla dayanamıyor ve rotamı Delege Pierre ve Efnan'a çeviriyorum
Elif Üncü Şimşek
Hersey askta birsey aramak gerekmez insanlari oldugu gibi sevilmeli bazıları güçlü bazikari naif iki kisinin duygusu onemli dilruba aziz istiyoruz🤗🤗🤗
Doğadan Yansıyanlar
@Yağmur TOSUN fransızlara güven olmaz 😂
Melek Emen
Melek Emen Aylar önce
Ahahahahhahahahahaha
Yağmur TOSUN
Yağmur TOSUN Aylar önce
Hahahah nedense bende çok istiyorum ya efnana aşık olsun Aziz delirsin
hayalll miş
hayalll miş Aylar önce
😂😂 okuduğum en tatlı yorumlardan biri 😂
Ayşegül Püsgüllü
Aşkından ölen Aziz, elbetteki Dilruba’nın yanında yöresinde olacaktı dizinin en mantığa uyan kısmı burası, birine aşıksan öyle kolay gözden çıkaramazsın.
Sevda Kaya
Sevda Kaya Aylar önce
Ne olursa olsun Dilruba ile Aziz' in yaptığı hiç etik değil. O zaman neden diğer insanlara istemli veya istemsiz umut kurduruyorsunuz?
Monte Xristo
Monte Xristo Aylar önce
An itibariyle Efnanın uyanışına geçiyoruz. Ya değişecek ya da gidecek. Aziz için değer mi bilemem. Ama Efnanın kendine gelmesi, daha doğrusu olduğu ortama artık benzemesi gerek. Ve Aziz neden yaptı, Efnana yapılır mı yorumlarına sadece bunu söylemek isterim. İnsan geçmişini bu kadar kolay unutamaz. Unutma kısmını geçtim. Unutup hemen başkasına aşık olamaz. İlk aşkı ya Dilruba, ondan bu kadar kolay pes eden birisi, ne belli yarın öbür gün aynı durumda Efnandan vaz geçmeyeceği. Bu yüzden dizinin 4 bölümünde olaylar gelişsin diyip bunu beklemeyin. Bir Netflix dizisi izlemiyoruz.
H.TÜRKER
H.TÜRKER Aylar önce
@Ilknur S. Size de iyi günler. Sevgiye, vefâya ümidinizi yitirmeyin gene de. Daha gençsiniz. Gene yaşarsınız aynı duyguları. Bazı yaralar, bazı dersler de verir.
Ilknur S.
Ilknur S. Aylar önce
@H.TÜRKER Hemşirelik stajı yapıyorum ve günde çok insan görüyorum.Evet doğru düzün insanlar var ama onlar hep zıttına aşık oluyorlar.Ben aşık olduğum için hem acı çektim hemde gurur duydum.O bir ben değilmiş onu anladım.Yine hayattı yaşadı mutlu oldu bende onu için oldum.Demek ki başkasına aşıkken de hayatını başkasıyla kurup evlenebilirsin neslin yürüsün diye.Bunu erkekler çok güzel başarı unutma işini .Bende böyle yetenek olsada yinede başka şeyler kullanırdım.Aşkı unutmak istemezdim.Çünkü mertlik yiğitlik ölüyorum 😵 senin için dediğin insana unutmamaktır vefadır .Nedense insanlar bir Serçe kadar bir kumru kadar olamıyorlar.sadakatle kalbinde saklamaktır ve cesarettir aşk.Neyse giden ömrüme gülemediğim günlere yanarım.Allah kimsenin karşına bencil hırslı acımasız kibirli insan çıkarmasın.neyse herkse size iyi günler dilerim 👋
H.TÜRKER
H.TÜRKER Aylar önce
@Ilknur S. Sizin de yaralarınız var belli ki. Oldukça analitik karakter tahlili yaptığınızdan anlaşılıyor. Hangimizin derin yaraları yok ki?
H.TÜRKER
H.TÜRKER Aylar önce
@Ilknur S. Peki.
Ilknur S.
Ilknur S. Aylar önce
@H.TÜRKER bende üzülmesin istemem saf kız ama kendini bile bile ateşe atıyor.benim favorim Dilruba çünkü 😏 benim gibi mutsuz aşık .Adam ikisinide haketmiyor.Bir elim yağda bir ellim balda olsun istiyor.Dilruba benim karakterimde bir kız 👧 kafesteki kuş gibi büyümüş ve hep güzelliği başına bela olmuş.Kimse onun içini görmek istemiyor.Hakkı olanı istediği zamanda herkes kötü olarak bakıyor.herşeyi kendini feda ediyor ama kimseyi memnun edemiyor.sessiz kalıyor yapmacık diyorlar .bağırsa sus 🤫 şımarıksın diyorlar.Adam bunu küçüklükte beğenip aşık olmadımı şimdi niye tuhaf 🧐 bakıyor.Bu kızında sonu Bihter gibi olucak Behlül kaçar.
Ayşe SEVİNÇ
Ayşe SEVİNÇ Aylar önce
10 yaşında aşık olmuşlar birbirlerine ❤❤ offf ne dizi be.. bir yanda tırtıl kelebek eflan ...diğer tarafta hayatının aşk i Dilruba 🥰
Ilknur S.
Ilknur S. Aylar önce
İşte emek verilmiş aşk bu .Bana göre Dilruba gerçekten aşık .İnşallah Aziz bu aşka sahip çıkar yada layık olur.Başkası için bu güzelim masalsı aşk yok edilmesin ya.Ben Dilruba ve Efnanı sevdim ama aynı adam olmaz .Bu Efnana yakışmaz başkasının aşkına göz koymak.Azize yakışmaz unutamam seviyorum diyip başka kıza meyil etmesi.Herkes Efnan masum ve mağdur diye onun aşkını yüceltiyorlar. Tamam masum ama bu ötekilerede kötü insan diyemeyiz.Dilruba’nın aşkı değerli değil mi.
lilyum sakura
lilyum sakura Aylar önce
Tebrik ediyorum . Bir dizinin daha sonuna geldik . Dilruba gibi Efnan'ı alelen küçük düşüren bir karaktere ancak yine haddini bil tavırları ile Efnan'a konuşan Aziz yakışır. Bölüm boyunca ya Efnan'ı yok saydı ciddiye almadı ya da Efnan'ı azarladı. Bu mertlik yiğitlik delikanlılık efendi adamlik değil . Sadece sevdiğine yumuşak Aziz . Hiyerarşiye sıkıca bağlı. Yok saymıyor fakirleri ama eşit de görmüyor kendisiyle. Herkes yerini sınıfını bilsin tıpkı Efnan'a konusurken dipnotunda olduğu gibi
Samsung A10
Samsung A10 Aylar önce
10 yaşından aşıqdirlər bir birinə .Təbii ki,unutmaq biraz zor olar.Səbr edək ,dizinin bitməsini istəyirsiz ??Hər şey belə tez olsa ,dizi də tez bitər. Aziz də kübar ailədən çıxan biri. Efnanın hərəkətlərinə də yavaş yavaş öyrəşər..Sonunda da onların sevgisi qalib gələr 👍
Sen ben biz onlar
Sen ben biz onlar Aylar önce
Efnana aşık kendi kabul edemiyo yanına yakıştıramıyor yetiştiği Bi ortam var sonuçta ve hayat terbiye edicek insan her zorlukta bişe öğrenir azizde öğrenecek kabul edelim kadınlarda yanında çapulcu gibi dolanan istemez 😌
Muhammet Or
Muhammet Or Aylar önce
Dilrubayla birlikte olur pişman olur efnana aşik olmaya baslar ama dil ruba hamile kalir yalandan .bizim turk filimlerimizin konusu
Olur mu Olur
Olur mu Olur Aylar önce
Dilruba bal gibi kötü… efnanın başına gelecekleri bile bile ispiyonladı. Yetmezmiş gibi dedesi yaşındaki adamla evlenmesi için psikolojik baskı yaptı her gördüğünde ezilmesi gereken bi böcek gibi baktı. Şimdi siz buna kıskançlıktan diyeceksiniz hayır efendim kötülüğün mazereti kıskançlık olamaz. iyi insan ile kötü insan arasındaki fark işte buradadır. Her insan kıskanır ama her insan sırf kıskandığı için kötülük yapmaz.
kubra sadikoglu
kubra sadikoglu Aylar önce
@as kar efnana döndü diye tepki vermis yazilanlardan anlamadin mi cidden?😂
Şeydanur Bas
Şeydanur Bas Aylar önce
Murat bey röportajda 6. Ve 7. Bölümde seyirciyi çok güzel şeyler bekliyor. Seyircinin görmek istediği şeyler gibi bir cümle kurmuştu. Biz böyle bir şey görmek istemiyorduk ama ya
tülay ünver
tülay ünver Aylar önce
İnşallah ters köşedir
Şeydanur Bas
Şeydanur Bas Aylar önce
@disconnectus erectus Umarım
disconnectus erectus
Belki de fragman ters köşedir
ha ay
ha ay Aylar önce
Bu fragmandan da anladığım üzere heyecanla ilk bölümünü izlediğim sonra devamını da çok sevdiğim bir dizinin sonuna geldik Aziz de hakettiğini alsın zaten değiştikten kibarlastiktan sonra Efnanı sevecekse bi zahmet hiç sevmesin bu çift yürür giderdi Ne dilruba ne başkası🙄 Simay Barlası tanımam etmem ama yılların oyuncularının karşısında mükemmel bir iş çıkarıyor ben de izlemiyorum 6 buysa yediden daha korktum...
Fatma Erdem
Fatma Erdem Aylar önce
@Mihrimah Sarca evet çok haklısın ama aşkindanda ölmesin be çok itici
Heilebie
Heilebie Aylar önce
@Mihrimah Sarca aynen haklısın insan çoçukluğundan beri sevdiği birini 1 2 bölümde unutup başkasına aşık olması saçma olur zaten ne kadar kırgın yada öfkeli olursa olsun. Malesef dizilerde 1 bölüm biri için ölüp biten başka bölüm hızlı şekilde başkası için ölüp bittiği için aşk çok basite indindirgeniyor. Çoğu kişi hemen Efnan olsun istiyorlar. Olması gereken bu bence gerçek hayattaki gibi aşk acısını yansıtması daha güzel.
Mihrimah Sarca
Mihrimah Sarca Aylar önce
Aksine hikaye gayet tutarlı devam ediyor taa çocukluktan beri aşık olduğu kadını 2 günde unutmasını ve sosyo-kültürel olarak tamamen zıttı bir kıza hemen aşık olmasını beklemek saçma olur zaten.Ha tabi ben de efnan ve azizi birlikte görmek isterim o ayrı ama her şeyin bir zamanı var.
ha ay
ha ay Aylar önce
@Senay Magu benim gönlüm de Azef var ama yine de youtubedan takip ederim duruma göre dönerim ellerinde çok güzel olabilecek hikaye var bakalım ne yapacaklar🤔
Senay Magu
Senay Magu Aylar önce
Bence çok aceleci davraniyorsunuz biraz daha bekleyelim bakalım
Berkan Karabulut
Berkan Karabulut Aylar önce
*Diziyi senaryo, reyting vs değil de oyunculukların mükemmelikleri götürüyor.*
hüseyin engin
hüseyin engin Aylar önce
Sonunda olması gereken basdan beri dile getirdigimiz oldu Azizin aklı. Başına geldi, çünkü samimi çekirdekten gelen bir aşk kolay bitmezdi aferin aziz.ama dizi bu engeller çıkar ters köşe olabilir
palomari
palomari Aylar önce
Nasıl oluyor da hep Dilruba aklanıyor ? Daha Efnan’ı babasına verdiği bile ortaya çıkmadı ölü balık gibi bakmaktan başka bir numarası da yok.Sürekli Efnan’ı azarlayan Aziz beyimiz kuzeninin nişanlısıyla gün aşırı dip dibe olunca o yiğitliği de mertliği de kalmıyor bilin isterim. Dilruba’dan arınmadığı sürece de seyirci diziye de karaktere de inanmaz.
Adilşah Kaya
Adilşah Kaya Aylar önce
@Deniz Martı peki ben öylemi dedim?
Deniz Martı
Deniz Martı Aylar önce
@Adilşah Kaya aziz ve dilruba başkaları yakıştırsın ya da yakıştırmasın diye mi çocukluktan beri bir birlerini.seviyorlar?
Ghayoor Jaani
Ghayoor Jaani Aylar önce
Let the show progress, dnt decide urself, everything will be clear. well dnt forget what dilruba did was in immense love for Aziz, what Aziz does he has true love with dilruba. wait till the end. Great show i m in love.
ilayda erenoglu
ilayda erenoglu Aylar önce
Dizi zaten arinacak mi arinmayacakmi saf kizin gercek sevgisini gorebilecek egosunu asil soydan geldigini unutup kalbini ona acabilecek mi?ASK.MI.EGOMU GALIP GELECEK HEPBIRLIKTE GÖRECEGIZ..HATAYIN KURTULUSU FONLU BU DIZIDE
María Rosa de Iriondo
Absuelta de qué? Qué crimen cometió? realmente miran la serie o se dedican a operar por un personaje? No vieron que se quiso suicidar cuando se enteró de su muerte? No vieron que huyó por él cuando volvió? No vieron la carta? No vieron las circunstancias paralelas? No vieron el lazo profundo de amor que existe entre ellos? No vieron la presión que la madre ejerce sobre ella? No vieron cada vez que ella se revela dice a la madre que ama a Aziz? NO vieron todo lo que el entorno hace?No vieron la psicopateada de Adem por tenerla? No tienen capacidad cognitiva de entrelazar los hechos , las circunstancias, el pasado, las intrigas etc. No pueden ver hacia el interior de cada personajes, sus emociones, no pueden realizar inferencias de los hechos Son fanáticos que comenta con tantas FALACIAS ... La historia apenas se está tejiendo... El público no son un grupo de fanáticos que se dedica a comentar para imponerse.. El público somos millones de personas anónimas que buscamos y nos interesa el entramadado, Dilruba es fundamental en la historia como personaje, como son todos los otros. No es un unipersonal o monólogo de Efnan o de Aziz la serie... Todos los personajes tejen la trama...
Rüya
Rüya Aylar önce
Azizi mert delikanlı bir karekter olarak tanıttınız ama fakir vs zengin ayrımcılığı yapan bir delikanlı daha önce ne duydum ne gördüm öncelikle bu çok yanlış. İkincisi Dilruba ve Aziz aşkı hemen bitemez çünkü uzun yıllar birbirlerini sevmişler ama Aziz mert ya güya nasıl oluyorda olan herşeyi unutuyor kuzenin nişanlısıyla böyle şeyler yaşıyor? Üçüncüsü Efnan'ı artık gururlu bir kız olarak görmek istiyoruz Azizin kıçında gezmesin lütfen Efnan gibi güzel akıllı ve temiz bir karekteri harcamayın. Son olarak Dilrubanın yaptıkları artık ortaya çıksın YETERRRRR
Serhat Doğramacı
Serhat Doğramacı Aylar önce
*Her bölümü her sahnesi kalite kokan bir dizi başarılar aziz ekibi...*
ECEVİT ORAN
ECEVİT ORAN Aylar önce
*BİRDEN KOPACAK HERKES SENDEN, YAPA YALNIZ KALACAKSIN BİRAZ SEVMEK DİYE BİR ŞEY YOK ÇÜNKÜ, YA ÖLECEKSİN AŞKINDAN YA DA VAZGEÇECEKSİN(ECEVİT ORAN) 16.BÖLÜMDEN*
Александра Черняк
Murat and Damla duo is incredible! Two legends together, I can watch their scenes for hours on repeat
Lütfiye İzmirli
Lütfiye İzmirli Aylar önce
Biz: Aziz Efnan uyumu efsane Senarist: Hayallerinizin içine edem
Mert Can Erez
Mert Can Erez Aylar önce
@Video Dünyam evet var herkes izliyor
Video Dünyam
Video Dünyam Aylar önce
@Mert Can Erez çok doğru bak 🤦🏻‍♀️😒
Video Dünyam
Video Dünyam Aylar önce
@Mert Can Erez arka sokaklar izleyen var mı ya helal olsun 😂😂😂
Yaşar hayatı
Yaşar hayatı Aylar önce
@Özlemm gerçekler için sürekli gücümüz yettiğince mücadele ediyoruz ama kurgular da bu toplumsal gerçeği beslediği sürece tek tek eleştirmeye devam edeceğiz...
Özlemm
Özlemm Aylar önce
@Yaşar hayatı hahhahha ergen değilim ama yinede aklı küçük yaşı büyük senin gibi biri olmaktansa ergen olmayı tercih ederdim 😂 Efnan’ın yaşı belirtilmemiş eğer yaşı küçük olsaydı bu dizi içinde ifade edilirdi ki tek kelime edilmemiş bir yerlerinizden element uydurmayın. Gayette dizide denk verilmiş. Ki olmasa bile gerçek yaşlarıylada olsa onlar istiyorlarsa bize laf düşmez. Ayrıca 20 küsür erkekle 40 küsür kadında birlikte oluncada bu beni ilgilendirmez iki yetişkin insan bu ne seni ne beni ilgilendirin burada iki yetişkin hakkında hayıflanacağına gidip gerçekte zorla evlendirilen çocuk gelinlere hayıflan burada şov yapma
M. D
M. D Aylar önce
Ramo'da Sibel'den başkasına sevmeyip her koşulda , ihanet ettiğini sandığında bile başka kadınlara ufaktan bakmayan bir karakter izledik ve ayni şekil Ramo babasını öldürmesine rağmen Ramo için her şeyi yapan , Ramo'nun öldüğünü duyunca ölüme giden Sibel yani Ramo Sibel in efsane hikayesi sagolsun üçgen Dilruba Aziz bende sınıfta kaldı. Çok yorucu ya. KAdro emeklerinin karşılığını daima alsın ben çok bile izledim benden bu kadar kısır bir döngü var hikayede pek verimli değil maalesef
Özlem yilmaz
Özlem yilmaz Aylar önce
Efnan ve mösyö çok vakit geçirecek mösyö zaten hoşlanıyor ve efnana aşık olucak...ve efnan suçu kabul edicek mösyö onu azledicek ve efnan mösyö ile bı samimiyet baslicak ve azizde bunu kiskanicak ve olaylar başlayacak
Fathima Ansar
Fathima Ansar Aylar önce
Efnan, don't put hope for Aziz. You can fight alone, individually... Be strong, be independent... Let him love whoever he wants. Just don't put hope on him.
Elnura Elyazova
Elnura Elyazova Aylar önce
Zaten Aziz iki gune Efnana ashik olmayacak ya, bu onun ne kadar ayran gonullu oldugunu gosterir, sadece zamanla Efnanin kalbinin ne kadar guzel oldugu gorup gercek ashkin ne oldugunu anlayacak.... demedi demeyin 😊
Zübeyde Ç.
Zübeyde Ç. Aylar önce
O değilde ben azizin efnanı gerçekten olduğu gibi sevip kabullenmesini beklerken, efnanın değiştikten sonra azizin onu seveceği gerçeği kalbimi kırıyor..😢💔 Üstelik aziz gibi muazzam adalet abidesi ve dürüst bi karakterin nişanlı bi kadınla münasebeti hiç yakışmıyor😒 Dahası efnanın üzülmesi bende gidip senaristlerin kalemini kırma isteği uyandırıyor 😌
Nuray Sukurova
Nuray Sukurova Aylar önce
İnsan olmazlari sevir
Sibel Aksoy
Sibel Aksoy Aylar önce
Azizin zamana ihdiyaci var
Sibel Aksoy
Sibel Aksoy Aylar önce
Aziz ve dilruba zaten birbirine asikdi evlenceklerdi ama azizin güya ölümü ve ademin ila dilrubayi istemesi işi bozdu tabi bundan sikayetci degilim ama azizinde hemen efnana asik olmasini beklemiyorum zamanla efnana asik olcak
Öznur
Öznur Aylar önce
Aradigim yorum. Guzellk algisi degismeli, kalbe asik olunsun artik yaaa...
Nurane Aliyeva
Nurane Aliyeva Aylar önce
Məndə👍
Aram Berry
Aram Berry Aylar önce
#AzDil Bunlar, gelecek bölümlerde odaklanmaları gereken iki çift. 😍 Bu ikisiyle baş edebileceğiniz tüm kimya. Efnan, aşkı iletme yeteneğine sahip değil
corn field
corn field Aylar önce
Aziz iki kadını farklı bir şekilde seven sevecek olan bir adamın hikayesidir,dizi başlamadan verilen karakter tanıtımları oyuncu röpleri zaten hikayeyi gizlemedi.Poldark ile hem çok benzer gidiyor hem gitmiyor,orada aziz ve dilruba bu kadar ciddi ve derin bir aşk yaşamadı ve ver ilki efnanda görmüştük.Dilruba asla unutulmayacak,efnan ile güzel sahneler olacak fakat dilruba her daim aziz yüzünden hayatlarında olacak.İzleyenler bunun bilinci ile izlesin boşuna efnana aşık olacak dilrubayı hemen unutmasını beklemıyorduk yorumları ile kendinizi kandırmayın bu iki kadını seven bir adamın hikayesi başından söylendiği gibi.Olan sinirinize olur.Ortada kitleye oynama yok,orjinal senaryo bu şekilde.5 sezonluk dizide efnan anca azizin kalbinde ve aklında tek son sezon huzurlu bir aşk yaşadı çünkü dilruba ölmüş yaşamlarından çıkmıştı.
Ni Ne
Ni Ne Aylar önce
Znala sam da je Aziz u mislima s Dilrubom. 💖 Ipak nije lijepa njena uloga.🙄 Efnan je dobra djevojka.🤗
Ad A
Ad A Aylar önce
Farkinda misiniz? Azizin ne zaman büyük Problemleri çikarsa, hemen " dilruba seni seviyorum ". Sanki dilrubayi kullaniyor gibi.(Dilrubayi saaten sevmiyom giçik bir karakter) Efnana da hep ümit veriyo ama bi yandan efnani hep kücük düşüriyor. Son bölümde efnanin hakinda o sözler. Efnana çok üzüliyorum. O güzel kizi hep küçük düşütiyorlar. Aziz karekter, olarak seviyorum ama yinede kendini hep daha yüksek göriyor. Hatirlatim bi sözü: "efnan gibi bi kiz koluma takmam..." böyle şekilde konuştu. Ve gerçek şu ki, bu klaslar gerçekten böyle. Insana iyi davranirlar çok kişi, ama asla ve asla ne evleniler efnan bi kizlan yada o klaslardan. O tarihlerde öyledi ve bugüne kadar hiç birşey değişmedi. Insan olduğuna bakmazlar. Hangi klaslardansin bakarlar öyle alirlar seni.
tbssm
tbssm Aylar önce
Son sahnenin rüya olması umudu ile bekleyeceğim cumayı.
Nuran Usal
Nuran Usal Aylar önce
@Şerife D. kesinlikle efnana gurursuz diyoda asil kendi gurursuz aziz de artik su dilrubaya umit vermemesi lazim yanindaki guzelligin farkina varsin artik
Şerife D.
Şerife D. Aylar önce
@Nuran Usal Efnan olmasa bile Dilruba nişanlı bir insan artık böyle bakısma görüşme felan hiç hoş değil
Nuran Usal
Nuran Usal Aylar önce
@Şerife D. bencede degil gibi agliyo filan bu azizde ne istedigini bilmiyo bence
Fatima Hasankhanova
Aynən
Şerife D.
Şerife D. Aylar önce
Değil gibi yaa
Kezban Coşkun
Kezban Coşkun Aylar önce
Aziz Dilruba yi severek iyi bişey yapıyor çünkü aşk budur insan çocukluktan beri sevdiği insanı hemen silip unuturum hiç Dilrubayla beraber bile olmuşlar efnan çok iyi güzel ama bence azizle olmamalı Azize küçük tur yakışmıyor
Büşra Aydoğdu
Büşra Aydoğdu Aylar önce
Herkes Pier Efnan'a aşık demiş ama bence öyle birşey yok Pier'in amacı Efnan'la dost olup yakın olup oğlunun katilini bulmaya çalışmak
Əminə Mikayılzadə
Bende seyirci Dilrubayla Azizin birlikte olmasını istemiyor.Dirluba Azize ihanet etti.Efnan la Aziz olsunya insanları üzme senarist.
byunbacon
byunbacon Aylar önce
dilruba ve aziz sahneleri dizinden ışık hızıyla soğumama sebep oluyor
evra
evra Aylar önce
Simay Barlas'ın yaşına rağmen yıllardır ekran karşısında olan oyuncular arasında hiç sırıtmaması hatta yılların oyuncusuymuş gibi döktürmesi peki..
evra
evra Aylar önce
@Handan Cigdem Balci ahahah zalim istanbuldaki hali Dilruba'ya kök söktürürdü ya
Handan Cigdem Balci
Zalim istanbul daki hali ve dirrubayı Bi düşündüm 😅
öylesine biri
öylesine biri Aylar önce
Bence Dilruba Adem ile evlensin, Efnan delege Pierre in yanında tam bir hanım olsun(derdimi anlatamazsam da☺️) , Aziz de ortada kalsın...
S.V
S.V Aylar önce
Sanki bu senaristlerin bizimle bir alıb veremedikleri var. Diziyi niye çekiyosunuz insanlar seyr etsin diye. Bizde beyernirsek seyr ederiz tabiki. Peki bu güzelim diziyi neden mahvediyorsunuz.
سحر جلیلیان
biliyoruz Tekrar Ayrılacaksıniz Ama sahnenin tadını çıkarıyoruz😍❤❤❤#AzDil❤Sonsuza kadar💖📎📎
ECEVİT ORAN
ECEVİT ORAN Aylar önce
*DOST HANÇERİ YEMEDİNSE DAHA BEKLE, BİR GÜN MUTLAKA SIRTINDA BULACAN O HANÇERİ (BİLAL 25.BÖLÜM)*
Büşra EKİZ
Büşra EKİZ Aylar önce
Ya Dilruba iki merdiven silince nasıl da paraya koştu. Aziz sen de bir kendine gel, hem Efnan'a ağzına her geleni söyle sonra kız seni seviyor diye ellini eline değdir, saçını aç filan. Kimsin sen oğlum. Sonra da git başkasının nişanlısına seni seviyorum de. Efnan gibi kızların harcanmasına ve Dilruba gibi kendini beğenmişlerin hunharca sevilmesine sinir oluyorum gerçek hayatta da. Bu senaristler bilerek mi yapıyorlar ya, bir kere de yasak aşk olmasın. Bir kere de bir adam bir kadını sevsin, hayatına birini alacaksa diğerini bitirdikten sonra alsın, başkasının eşine/nişanlısına el uzatmasın. Biraz da örnek şeyler yazın senaristler. Normalleştirmeyin bazı şeyleri. Sizce de ekranlarda biraz daha ahlaki değerleri düzeltmeye yönelik çalışmalar yapmak gerekmiyor mu? En başta tecavüz, şiddet ve aldatma gibi kötü eylemleri düzeltmeye yönelik.
corn field
corn field Aylar önce
@as kar askarım sen benim son uzun yorumumu aldın mı kitap ile ilgili olan?
corn field
corn field Aylar önce
@Ilknur S. Yani bu nasıl tesadüf?hastanene bilerek gelmiş olabilir mi?biliyor muydu nerede çalıştığını?eğer bilmiyorsa gerçekten aşk kaderi diyelim?gerçekten çok ilginç üzücü ama bir o kadar da büyüleyici bence.Evlilik hayatında sevgi saygı çok önemli bunlar olduğu zaman genelde,aşk ikinci planda kalıyor hatta gerek bile kalmıyor umarım rahmetli eşine de iyi bir koca olmuştur çünkü hiç bir kadın kalpte de olsa aldatılmayı hak etmiyor.Dediğim gibi onu senden ayıran şeyler bana göre anlamaya çalışsam da yetersiz şeyler,yani bahanesi yok,daha çok sevdiği kadına bakamama yarın öbür gün cocuğunuz olsa mesela onu doyuramama gibi endişeleri olur anlarım ama bu saydığı bahaneler,zengin olmamak,yüksek bir okul diploma harika bir sağlık kaydı derken bunlar gerçekten geri alınamayacak ve mükemmel bir hayatı her daim merak ederek geçirmesini sağlayacak pişmanlığın sonucu diyelim.Yani eminim eşi ve cocuğu ile güzel bir yaşamı olmuştur ama her daim siz olsaydınız?nasıl bir yaşam olurdu sürekli düşünmüştür işte bunu yaşayamamak hatta ihtimalini bile düşünememek ümitlerin bitmesi en kötüsü bence.Hikayen çok ama çok güzel hiç bitmese keşke?o kadar güzel ki inan bazı şeyleri yaşamaya gerek bile yok farklı kişilerin tecrübesi bile empati ile dinlenirse kendi tecüren olabılıyor.Senin hüzel hikayenden anladığım azizde akılda kalıcı bir aşk yazmak istiyorlarsa azdil olmalı,cünkü kavuşulamayan aşk sanırım kötü ama bir o kadar etkileyici,zaten bu kadar aşık adam başka bir kadına ne diye bakacak?belki rahmetli gibi efnanı sever eşi gibi gorur ama aklı kalbi hala dilrubada kalır?ama şu var dizilerde bunu güzellemeleri hoş degil özellikle efnanı seven bu kadar izleyici varken.Umarım tüm yorumlarım ulaşmıştır bu dahil toplam 3 adet yolladım çok memnun oldum konuştuğuma.İyi geceler
as kar
as kar Aylar önce
@corn field 👍as kar isim ve soyadımın baş harfleri 😘🙋
Ilknur S.
Ilknur S. Aylar önce
@corn field Benim için din, ırk ,kadın ,erkek ,kötü ,iyi ,engeli yada ruhu hasta olanlar fark etmez .Ortada emek ,fedakarlık,bekleyen varsa ve bir ömür boyu seveceğim sözünü veren varsa .iste o zaman onun hakkıdır.Tabi seni seviyorum yalancıları 🤥 sevmemek ve güvenmemek lazım.Sevdiğin senin acını 😩 görmüyor sa ve duymuyorsa.Ben ne yapayım O İnsanı.Sevdiğin sana saygı duymalı ve Güven vermeli.Ben bunun hiç birini Aziz gibi kibirli insanda görmüyorum.Ben 20 senedir içimde bekleyerek ama onu görmeden sevdim.Hala seviyorum ve o öldü .Sevdiğim adam evlendi çocukları oldu ve evladına benim ismimi koydu.Ben çok utandım ve ona yakıştıramadım. Bana O zaman söyledikleri ayrılırken ben iyi mükemmel kadınla evlenmek zorundayım.Durdum düşündüm 🧐 🤔ben kötü birimiyim.Hayır sadece ben soylu zengin olduğum için etraf yakıştırmadı.Kız köylü ve okumamış kız diye istediler.Kız da arkadaş çevremizden biriydi.O kadar iyi davrandım ki kıza ve benim için büyük hayal kırıklığı oldu.Kıza söylediğim çok güzel sinsice bekledin aferin ve mutluluklar diledim.Sevdiğimi ölmeden önce çalıştığım hastanede ölüm döşeğindeyken gördüm ve helallik istedi.Bana söyledi sana aşığım oldum ama karımı insan olarak sevmek zorundaydım ve dış iç baskıdan dolayı evlenmek istedim bu kızla.Meyer beni ailesi beğenmemiş kalp rahatsızlığım olduğu için ve bu yüzden doğuracağım çocuk sağlık olmazmış ve okumuş olammış.ne saçma dedim.Ölürken gece kollarımda öldü.O ailesini kurdu nesilini yürüttü .Soylu zengin Ailem evlen ve hayatını kur diyor.Neslimiz devam etsin diyor.Sevmesen bile saygı duyacağın birini bul diyor.Aslında haklılar hayatıma devam etmem lazım aşık olmasam bile ama adama yazık.Kimsenin günahına girmek istemiyorum.neyse çok boğdum seni hikayemle.yazdığın şeyler tam benim düşüncelerim.sevdim benim gibi düşünen varmış.iyi günler.😄 👋
Ilknur S.
Ilknur S. Aylar önce
@corn field bahsettiğim bir zamanlar çukur ova dizisi.Ben Yılmaz’ın aşkına inanmıştım.Öldüğü anda bile son kelimesi Züleyham demişti.Şimdiler de fragmanlarda gördüğüm kadının üçüncü dördüncü aşkı oldu.Neyse benim demek istediğim o insana dokunuyorsan ve ölüyorum senin için diyorsan ama nasıl başkasını kalbine sokabiliyorsun.Bide utanmadan ikinci kişiyi unutmak için kullanıyorsun.Bunu aklım almıyor.Hemşireyim ve hastanede ne aşkına sadık insanlar var .Sevdiği ölse bile yada başka hayat kusarsa bile kalbinde bir kişi var.Tamam kavuşamazsın olur ama aşk üç geni olmaz.Ben hayrete düşürüyor bu insanlar.Bide adam utanmadan Dilruba’yı suçluyor.Adam olsaydın baban sağ iken kızı isteseydin yada kız cesaret edip kaçalım derken kaçsaydınız.Adam çok kibirli bencil iki kadını oynatıyor beğenmiyor.Sonra efnan değişecekmişte kızı beğenecekmişte.Haspam görende Azizi melek mükemmel zannedecek.Dilruba’yı sadakatsiz diyor kızın acısını çaresizliğini görmeden.Allah bilir gelecek bölümde kızı Azizle ilgili tehdit etiler.Bu adama ne fedakarlık değer nede ölümüne aşık iki kadın.Eyer Efnan kabul ederse ,o zaman Efnanı ayıplarım ve masumiyetine inanmam. Yaptığı sinsilik olur.İki kadında azizden vazgeçsin ve başka yol çizsinler.Adamda davasına baksın.
Noelia
Noelia Aylar önce
Siempre con Efnan la mejor,. 💕💕💕
Nurxan Mammadov
Nurxan Mammadov Aylar önce
Eyer Aziz Dilrubayı çabuk unutsaydı işte o zaman.yalan olurdu inandırıcı olmazdı
Berat Kılıç
Berat Kılıç Aylar önce
Şimdi bu dizide azizin efnani sevmesi saçma olacak, çünkü azizin çocukluk aşkı Dilruba,o ona aşık.
Esra Avcı
Esra Avcı Aylar önce
ben aşkmiden geldim siz bunu görüpte dizinin sonuna geldik diyorsanız hiçbir sey görmemişsizniz demektir
Betüll
Betüll Aylar önce
Arkadaşlar adam yılaaarca Dilruba'yı sevmiş, ölümün eşiğinde onun sevgisine tutunmuş kurtulmuş gelmiş.. O kadar kolay unutamayacak tabiki bi sakin olun. Mutlaka Efnan'ın kalbini görüp onu seveceğinden eminiz zaten. Hem Murat Yıldırım röportajda demedi mi " 6. Bölümden sonra biraz daha seyircinin istediği şekli alacak dizi"diye. Hem kendine çok farklı bir kıza 2 bölüme sırılsıklam aşık olmasını beklemiyordunuz heralde. Yavaş yavaş olacak sakiiin 😉
GS’li Kız
GS’li Kız Aylar önce
@Deniz Martı aman yaşasın zaten layıklar birbirlerine. İki ahlaksız.
Deniz Martı
Deniz Martı Aylar önce
@GS’li Kız efnanla evlense de dilruba kalbinde yaşayacak.
Gezgin Hatun
Gezgin Hatun Aylar önce
Neden herkes dılruba yerıne efnanla olsun istıyor dılruba deıl azız bıraktı ilk başta acıklama bıle yapmadan cektı gıttı Dilruba ona olan aşkından hıc vazgecmıyırkı zaten onlar çocukluk aşkı azızin bırakıp gıtmesı sonucu bu olaylar byle oldu bakın Azize sırf efnana iyilik yapıcam dıye hangi pozızyonda gözüküyor Dilruba isteyerek evlenmıyorduki hastalıklı bi adam ve Annesı onu zorladığı için İlk başta efnan yüzünden onların aşkına perde iniyor zaten herseyu dılrubaya yüklemeyin
Sibel Aksoy
Sibel Aksoy Aylar önce
Helal betül tam benim düsündügümü yazdin aynen öyle olmasi gerek
Nurullah Özbek
Nurullah Özbek Aylar önce
umarım deiğin gibi olur
Quliyeva
Quliyeva Aylar önce
Her eski asklar gibi,Azizde eski askini geride birakicak zamanla..
ramin m
ramin m Aylar önce
Film ilginç ve güzelleşiyor, keşke tanışsalar sevgili ve sevimli👏👏👏👏👏👏😍😍😍😍😍 .aziz 💔🔥🔥🔥🔥dilruba
eymen good
eymen good Aylar önce
Daha dizinin başlarındayız hemn yakıştırdığımız karakterlerin rahatça aşk yaşamasını beklemeyelim lütfen çok kılişe olur bırakın duygudan duyguya geçelim çokça şaşıralım eğer efnan ve aziz bir aşk yaşıyacaksa bu çok zor olsunki kalıcı ve büyük bir aşk doğsun zira çocukluk aşkını silmek hiç kolay olmamamlı zaten nacizane fikrim😊
Aram Berry
Aram Berry Aylar önce
Duygular dikkat çekici, Dilruba ve Aziz sayesinde
Tuğçe Ay
Tuğçe Ay Aylar önce
Dilruba mı ??? EFNANIN PEŞİNDEN SÜRÜM SÜRÜM SÜRÜNÜRSÜN İNŞALLAH AZİZ BEY
Nazlı 38
Nazlı 38 Aylar önce
Sürüm sürüm inşAllah
Maia Rader
Maia Rader Aylar önce
Dilruba is the woman he loves. So don’t call Dilruba name in vain.
Violet Faith
Violet Faith Aylar önce
Hahahah aminnnnn😂😂😂Sinirden gülüyorum fragmana😒
Erva hatun Yılmaz
Erva hatun Yılmaz Aylar önce
Amiiin
eilaf sam
eilaf sam Aylar önce
Yes ..this kind of love doesn't end just because new girl came in !! Dilruba deserves his love and heart
Ani Sanasaryan
Ani Sanasaryan Aylar önce
Demek böyle bir aşk öyle kolay unutulmaz, ama zorundasın Aziz cim biz seni Efnan'la görmek istiyoruz.
Inci Tumer
Inci Tumer Aylar önce
senaristler bir karar verin ve tutarli olun, dilrubayla azizi her bölumde bir ayirip bir baristirmayin , belli ki daha karar verilmemis, bizde diziye baslanir konu sonradan gelir, senaristlerin haline, icinde bulunduklari duruma göre sekillenir, böyle bir senaryo olur mu, bir iki bölumden sonra millet seyretmemeye baslar, cunki konuyu göturemiyorlar maalesef senaristler konu bulamiyor, tikanip kaliyolar, azizle dilruba gitgeller yasaya yasaya bi 20bölum gider.............
Sokak Kirpisi
Sokak Kirpisi Aylar önce
Arkadaşlar çocukluk aşkını bir günde unutmasını beklemeyin.Aziz hala ona aşık ama kuzeni ile nişanlanmasını kendine yediremediği için kendini çekmeye çalışıyor. Senarist Aziz'de ki çelişkiyi çok güzel anlatmış. Efnanın saflığı cezbedici gelse de Aziz Efnanı kendine yakıştıramıyor ki böyle bir durumda herkes aynı şekilde davranır. Yeni tanıdığı köylü cahil bir kıza hemen aşık olmasını beklemeyin.Azizle dilruba ilişkisi olmayacak ama aşklarıda bitmeyecek ama Efnan modernleştikçe aziz o tarafa yönelecek gibi duruyor
Asaz Krtk
Asaz Krtk Aylar önce
Ve yine senarist bir diziden yine soguttu bizi ve buraya yaziyorum dilruba ve aziz birlikte olursa bu dizi reytinge kurban gider sahsen ben izlemem izlemem diyenleri goreyim
Mergyul Iliyaz
Mergyul Iliyaz Aylar önce
@stark tony, yani okuduğum yorumlara göre evet - yazanların %90'ı Efnan diyor, Dilrubacılar da genelde Damla Sönmez hayranları, yoksa Dilruba gibi soğuk ve sıkıcı karakteri kim neden beyenir sizce?
stark tony
stark tony Aylar önce
@Mergyul Iliyaz siz galiba herkesin azizi efnanla yakıştırdığını sanıyorsunuz şsmcşsöcşs
Mergyul Iliyaz
Mergyul Iliyaz Aylar önce
@stark tony İzleyecek dizi kalırsa izlersiniz tabii jsjsjsj
stark tony
stark tony Aylar önce
siz izlemeyin biz izlemeye devam
Mergyul Iliyaz
Mergyul Iliyaz Aylar önce
Haklısınız - Aziz-Dilruba olursa, dizi harcanmış olur, çoğu kişi izlemeyi bırakır, ama bence sırf Efnan'ın değişimini ve Aziz'in pişman olup süründüğünü görebilmek için bile izlemeye değer :D
Gamze Kırmacı
Gamze Kırmacı Aylar önce
Hemen 2. Bir fragman İle aklımızdan geçen müsibetlerin İnşAllah...olmayacağını belli edin
Ilknur S.
Ilknur S. Aylar önce
Bence yazık Dilruba’ya .Adamı bekle öldü desinler sonra anne baskısıyla evlenmeyi kabul et sonra deli gibi aşık olduğun adam gelsin ve seninle böyle oynasın .Adam eyer bir günde unutuyorsa yazık ilk aşkına.Tamam Dilruba hata yapmış olabilir ama senin için Adem’i vurdu.Bu hiç mi değerli değil .O zaman dışardan bütün kızlar gelsin Cinderella olsun sonra sevdiğini alsın.Burda kim hak ediyor derseniz mutluğu bence Dilruba.Efnan serbest asi dağda büyümüş .O yüzden Özgür ruhlu.Dilruba kuş gibi kafes de büyümüş.Söz hakkı yok ve ona öğretilenleri yapmak zorunda kalmış.Bir kuşun Ateşe aşık olaması gibi aziz 'e aşık olmuş.Şimdi o kızın hatıralarını ve ilk birlikte olduğu adamı unutmasını istiyorsunuz. Sırf 2 kız istediğiniz gibi biri diye .Eyer Aziz kıymet verseydi ve gerçek den aşka değer veren adam olsaydı iki kadın arasında kalıp oynamazdı.Biz kadınlar tüm benliğimizle ruhumuzla ebedi aşık oluyoruz ama erkekler sadece görsel ve mantıkla yada yatmak İçin aşık olurlar.
Xanim Melikova
Xanim Melikova Aylar önce
Kim ne derse desin ilk awk unutulmaz ben Dilrubayla birlikde.olmasini.isdiyorum Aziz🥰Dilruba
Kara melek
Kara melek Aylar önce
Yaa işte bu Dilruba 💗Aziz aşki.
Zeynep
Zeynep Aylar önce
Berbat ötesi ve iğrenç. Böyle bir bölümden sonra böyle bir fragman olmadı! Çok kötüydü yaa bu ne gerçekten yaa!!? SAÇMALIK!! Akşam akşam içim kalktı yemin ederim🤢
💥Miraç_Bs❤️
*Üniversite öğrencisiyim. Aileme fazla yük olmamak için videolar çekiyorum.. Bu kadar insan içinden 4 kişi bile a-bo-ne olsa cesaret ve moral verir Şimdiden Teşekkür ederim* 🙏🌻h
Elvin Cəfərov
Elvin Cəfərov Aylar önce
Yorumlara bakıyorum da ne kadar garip istekler var.Sanki senarist sizin isteğiniz doğrultusunda diziyi evirib çevirmeli.Cocuk gibi biz boyle istemiyoruz şöyle istiyoruz.Sanki hayat hep bizim istediyimiz gibi gidiyorda. Bu sadece bir dizi gerçek değil yani
Ilknur S.
Ilknur S. Aylar önce
Bir Adam nasıl olur sırf başka 2 ci kadın değişti güzelleşti diye 1 ci kadını unutur ve onun İçin savaşmaz.Bence bu erkek sorunlu ve kibirli .Kendini beğenmiş 2 kadını oynatıyor ve ikinide haketmiyor.ikinci kadın yara bandı olmaması lazım.Oh ala memleket.yazık burda kadın yarıştıyorsunuz ve biri sizin istediği karakter değilse ölsün mutsuz olsun diyorsunuz .Ben gerçek aşklarını savaşmadan bırakları ve bir çırpıda yok eden aşkı güvenmem .Gerçek aşık Mecnunmuş yada Yusuf’a aşık olan Züleyha mış bunu anladım.Beden unutsa bile ruh unutmaz.
Aram Berry
Aram Berry Aylar önce
Damla ve Murat oyunculukta çok çekiciler. Eskiden flashbacklerde olan tutkulu çifti özlüyorum. Gösteri romantik, şüpheli ve karmaşıktı. Bu diziyi takip ettiğimiz aşk; Önceki bölümlerde neden göremedik? Yazar, izleyici olarak zihnimize hakaret ediyor
Вадим Ракишев
Благородство есть,а чести нет.Как можно простить и любить такую женщину как Дильруба🤦‍♀️
сафия садкова
@Adrianna Miller Дильруба не виновата это мать заставляет. Постоянно пугает нищитой. Это жених тоже ходить " Тебя убью или себя убью " . Она же хотела убежать с Азизим он не пришёл. Мне кажется он её не любит просто детские любовь. Эфнану с свадьбы забрал. Дядя тоже виновата ради сын на всю готова. А сын трус.
Aygun Abasova
Aygun Abasova Aylar önce
Мужчины такие всегда любит недостойных женщин
Лала Раджабова
@Sevinc S-va Дильруба на обручении надевала кольцо одного брата, а не сводила глаз с другого. Сказала Адему, будет ценить его, а сама побежала на следующий день после обручения целоваться с Адемом. Это не девушка это уже ***.
Adrianna Miller
Adrianna Miller Aylar önce
Дильруба подлая девушка! Сколько раз она подставляла Эфнан! Можно , конечно, сказать, что это из-за ревности, но её поступки ужасны. Обещала его ждать, прошло два года, так сразу побежала выходить замуж, так ещё и за двоюродного брата своего любимого. Какой ужас!!! Что в городе больше мужчин не осталось , но нет побежала к богатому.
сафия садкова
@Sevinc S-va мне тоже не нравится Эфнан. Как пиявка прилип. Она же знает что он любит Дильрубу. Он детства любит её. Эфнану поддерживает бабка и домработница . У Азиза домработники не нравиться .
Pembelim Pembelim
Pembelim Pembelim Aylar önce
Şaka mı yapıyorsunuz? Bu nasıl bir fragman? Hayret bir şey kırk yılın başı bir dizi izliyorum o da nasıl ilerliyor. Eğer Efnan ile Aziz olmayacaksa 7. bölümden itibaren diziyi izlemeyi bırakıyorum!
Mert Can Erez
Mert Can Erez Aylar önce
Ben 6 bölümüde izleyim eyer iyce saçmalaysa 7 bölümü izlemem
Derya baycur
Derya baycur Aylar önce
Valla bende senarist dellen mese bari
Ali ayla
Ali ayla Aylar önce
Senarist adamsın senden böyle şeyler bekliyorum daha güzel oluyor film
hellN
hellN Aylar önce
Daima #AzDil🔥 mükemmel yetenek mükemmel oyunculuk mükemmel enerji..
Rabia
Rabia Aylar önce
Ya bi kendinize gelin herkes efnanın tarafında olabilir ama azizi efnanı sevmiyo diye suçlayamazssınız çünkü dilruba ile büyük bi aşkı var 2 günde efnanı sevseydi bu onun karakterini ortaya koyardı aziz tek amacı efnana yardım etmek ama ondan onu sevmesini bekliyemezsseniz Ayrıca kimsenin efnan karakterine lafı yok kendini ortaya çıkarabilir baş rol olmadan da Dilruba yı da kötülemeyi bırakın damla sönmez harika bir oyuncu aldığı ödüller oynadığı projeler ortada bence kimse oyunculugunu eleştiremez ve dilruba karakterine gelirsem azizi gerçekten seviyo ama aşkı gururu yanlış anlamaları mecbur kaldıkları onu bu yola itiyo o yinede aziz için bir adamın canına kast etmeye çalıştı bunun ne demek olduğunu buna cesaret ettiren aşkı eminim ki aziz icin gözünü kırpmadan o adamıda vururdu Azize gelince dilrubayı seviyor ama kafasının karışıklığı ihanet duygusu gururu onu yanlış yapmaya sürüklüyor.
Çınar Ali Dağaşan
Dilruba ne yaptı size yaa diziyi nerden izliyorsunuz. Efnanin azize namus borcu var. Dilruba azize hiç birşey yapmadı kadın çaresiz kaldı. İntihar etmeye kalktı Aziz için. Azizi çok seviyor onun için elinin tersiyle herşeyi itiyor ve acı çekiyor. Her insan sevdiğini kıskanır Dilruba da azizi çok kıskanıyor haliyle efnani istemiyor. Doğru olanida bu zaten Dilruba şöyle böyle ne cahil insanlar siniz yaa karakterin neyini gördünüz dilrubada kendi çapında efsane bir karakter.
Rambel Kaya
Rambel Kaya Aylar önce
Çok haklısın
Mahas Erdoğan
Mahas Erdoğan Aylar önce
@亗CLASS亗OSMAN senin izlemediğin kessin film değil dizi bu 😉kapiş
Sevilay Yılmaz
Sevilay Yılmaz Aylar önce
Sevdiği için mi başkasıyla evleniyoo
亗CLASS亗OSMAN
亗CLASS亗OSMAN Aylar önce
Cok haklisin cok dogru yazmissin iyi izlemiyolar filmi 👍
Tuğçe
Tuğçe Aylar önce
Delege Pierre Efnanı değiştiricek her şeyi öğreticek ve işlerin başına Efnan geçicek o köylü cahil dedikleri Efnan çok güçlü bi kadına dönüşücek.
Kübra Bagaç
Kübra Bagaç Aylar önce
@Elif Yıldırım bence de ama yakın zamanda değil galiba simayın storysinde hala aynı kiyafetlerle efnan.
Tuğçe
Tuğçe Aylar önce
@Elif Yıldırım Bence Dilruba Azize aşık değil sadece kendini kandırıyo. Çünkü annesi merdivenleri sildirdiği an annesine para umrumda değil ben Azizi seviyorum diyememişti Ademle evlenicek ve Aziz hüsrana uğrucak😔
Elif Yıldırım
Elif Yıldırım Aylar önce
Bence de Pierre efnan ı bambaşka birine çevirecek. Aziz de elinden neyi kaybettiğini görünce pişman olacak tabi bu arada dilrubada annesinin Adem'in maddi konulu baskı yada şantajıyla aziz i yüz üstü bıracak
Tuğçe
Tuğçe Aylar önce
@Video Dünyam Neden olmasın ki senaristler şaşırtmayı sever🤔🤔
Video Dünyam
Video Dünyam Aylar önce
@Günel Qurbanlı ne alaka ki öyle olursa şok olurum 🤣
S.
S. Aylar önce
Eger Aziz gibi bir karakter cocukluk askini (dilruba) hemen bir cirpida silseydi (ne olursa olsun) ozaman tuhaf bulurdum. Ve gercekcide olmazdi. Insan gönlüne laf geciremez. Aziz Efnan'i umutlandirip onu üzmek istemiyor (Tabiki bir kac yerde onu incittigi oldu) Ama Efnan'a asik oldugunun farkina vardiginda ozaman azizi görün. Asil aski Efnan'da buldugunda efnani nasil yücelticek ❤️ Basit bir erkek olsa aman banane der ikisinide elinde oynatirdi. Lütfen gercekci olalim ve bu diziyi bu yüzden basitlestirmeyelim. Gercekci olun ve düsünün gercek hayatta yabanci, tanimadigi bir insani savunan, ona el acan kac tane yigit var???
ELİFO AYAZ
ELİFO AYAZ Aylar önce
Ya senarist bi kere de izleyicinin dediği olsun ya biz efnan ve aziz olsun istiyoruz, para için aziz'le değilde başkası ile evlenen soğuk dilruba'yı istemiyoruz. Sonuna kadar aziz ve efnan ❤❤❤ Sefirin kızında da gediz ve nare istemiştik o da olmadı umarım bu dizide izleyicinin dediği olur senarist🤨🤨
Asya Demirci
Asya Demirci Aylar önce
Oh be istediğimiz fragman ❤❤❤❤❤
hellN
hellN Aylar önce
O küçük çocuklar hala o salıncakta..💚
Sevda Arslan
Sevda Arslan Aylar önce
Dilruba aziz herzaman istiyoruz ben onları yakıştırıyorum çünkü hep cadı annedinin yüzünden oluyor hiçte Dilruba kötü biri değil gorcek herkes
Gregory House
Gregory House Aylar önce
Pierre ve Efnan olma ihtimali daha çok gibi hissediyorum artık
hzl221b
hzl221b Aylar önce
Bu diziyi saçma love triangle için izlemiyorum ki eğer maksat buysa izlemeyeceğim de. Efnan’ın saf, mücadeleci karakterini ve hikayesinin gelişimini, Aziz’in tüm zorlukların üstesinden sevdiği ve gerçekten yanında olan insanlarla birlikte gelişini, o soylu diye geçinenleri alt edişini izleriz sanıyordum. Ama gösterilmek istenen mert, delikanlı, adil Aziz karakteri ile gerçekte izlediğimiz bir değil maalesef. Simay’ın güzel oyunculuğu için sanırım onun bölümlerini buradan takip edeceğim artık…
Sedanur nur
Sedanur nur Aylar önce
Efnan mösyö sayesinde kelebeğe dönüşecek mösyö ondan hoşlanıyor. Dilruba azizle değil diğer adamla evlenecek sonra aziz efnandan hoslanacak bu aralar çatışmalar devam edecek ve efnan için kavgalar başlayacak 🤗
yasemin
yasemin Aylar önce
Evet bir dizinin daha sonuna geldik.Teşşekürler bizi ikilemde koymadınız icin.
murat durmusoglu
murat durmusoglu Aylar önce
@Esra bende ak partı gelmeden ki huzurumu arıyorum
Mergyul Iliyaz
Mergyul Iliyaz Aylar önce
@Emine Geldi amcası ve kuzenine olabilir ama Dilruba'ya sanmam, ki zaten Aziz'in karakterine yakışmaz. Ve fragmandaki o son sahne eğer rüya/hayal falan değilse, hiç de Dilruba'ya nefretle bakmıyor, baya baya aşık gibi bakıyor, gözyaşı bile akıtıyor onun için :D Bir intikam planı olduğunu düşünmüyorum.
Emine Geldi
Emine Geldi Aylar önce
Bence aziz içteiçe intikam peşinde hem amcası kuzeni ve dilruba
Mergyul Iliyaz
Mergyul Iliyaz Aylar önce
@Ulker İlkDen, 2 günde unutsun demiyoruz zaten, biz Aziz'in dengesiz, tutarsız davranışlarına sinir oluyoruz - hem kıza ümit veriyor, kafasını karıştırıyor ve her fırsatta dudak dudağa bitiyorlar, hem de sonra "ben seni aramıyor, yanıma sürekli gelen sensin" diye kızı rencide ediyor. Aynısını Efnan'a da yapıyor - aşık bakışları, eline deymeler falan sonra da "ben senin gibi cahile bakar mıyım hiç? Sen sadece hizmetçim olursun" gibilerinden! Ya gurur yapmayı bırakır, Dilruba için savaşır madem kalbinden sökemiyor, ya da "o artık nişanlı bir kadın" diyip acısını kendi İÇİNDE yaşar! Bizim tek istediğimiz bu, çünkü şu an, bilerek olmasa da, iki kadının birden duygularıyla oynuyor gibi duruyor ve bu durum fazla uzarsa, dizi baya seyirci kitlesi kaybeder. Zaten bölümler 2 saat, bi de 10-20 hafta Aziz'in dengesizliklerini mi izliycez?
Ulker İlkDen
Ulker İlkDen Aylar önce
Ya Kara Sevdada Kemal Nihani hemen unutdumuki , Azizde hemen Dilrubayi silsin, nasıl aşk olurdu o zaman????? Bi düşününde konuşun bencee….zamanla olacak herşey 2 yildir koruyup sakladigi aşkini nasilda bi kalemde silsin
Potter More
Potter More Aylar önce
Bence Aziz Efnan’a karşı bir şeyler hissetmeye başladı ve bunu kendine yediremiyor. Dilruba’ya koşuyor. Başka açıklaması olamaz. Kendine yakışanın Dilruba olduğunu düşünüyor ve yediremiyor. Aziz kibirli bir insan.
Münevver Kaya
Münevver Kaya Aylar önce
Yapmayın ya. İhanet eden bir kadına geri dönmemeliydi. Efnan’ın duru güzelliğini ve masumiyetini görsün artık aziz. Ne güzeldi öbür bölümler. Büyüsünü bozmayın dizinin lütfen.😉🎈
Ayşe Bozkurt
Ayşe Bozkurt Aylar önce
Yeşilçam filimlerindeki gibi köylü kızı baştan yaratıp ondan sonra ancak değer! verdiren bir senaryoya dönüşmesi çok acı! Kadını metalaştıran bir dizi daha, dağılabiliriz bence.
Pretcher's Channel
Pretcher's Channel Aylar önce
delege pierre adamdır. aziz karakterinin ise bazı noktalarda tutarsızlıkları var. kendisini asilzade gibi görüyorsa öyle görüyordur. lakin dizi içerisinde bazen kendisini de diğerleri gibi görüyormuş gibi davransa da efnan'a sürekli olarak köylü, cahil vs. gibi yakıştırmalar yapıyor. şimdi eğer aziz karakteri iyi biriyse zaten efnan'a bu tür laflar etmez. ya da etse de bunu kendisinden uzaklaştırmak için söylediğini anlamalıyız. ama bize hissettirilen aziz'in kendisini asilzade gibi görüp diğerlerinden ayrı bir noktaya koyması. bir sahnede çıkıp halkın hakkını koruyup, onlar hür insanlar diyen adam dahası atatürk'ün seçtiği adam diğer sahnede çıkıp efnan'a köylü kızı ile evlenecek halim yok diyor ilginç doğrusu. mesele efnan ile evlenmesini istemem değil. sorun aziz karakterinin kendi içerisinde bariz bi tutarsızlığı olması. senaristlerden ricam dikkat etmeleri. bir karakter tutarlı olmalı. yanardöner gibi bir asilzade bi sosyalist olmayıversin.
wasabili kimchi
wasabili kimchi Aylar önce
Efnan ve Aziz için diziye başlamış birisi olarak şuan ki sıfat'ül eşgalim=😤
Gece Gece
Gece Gece Aylar önce
Gelecek bekle 😍
Şibaa
Şibaa Aylar önce
Dilrubaya üzüldüm annesinin yüzünden evleniyor bi diyemedi Azize annemin zoruyla evleniyorum diye çok mu zor ya bir cümle.. Efnan da çocuğun suçunu üstlenecek ama delege onu affeder ve daha da yakınlaşırlar Efnan Azizi unutmaya ve değişmeye çalışacak kurtuluş için mücadele edecek güçlü kız :)
Rena Mamedova
Rena Mamedova Aylar önce
Helal olsun Super dizidir 👍🇹🇷🇦🇿❤️kewke hic bitmesin
Humayra Jalilova
Humayra Jalilova Aylar önce
Aziz efnana aşik olursa dizinin kalp yarasindan hiç bir farki kalmaz
Nilüfer Kalaycı
Nilüfer Kalaycı Aylar önce
Yaa tee çocukluktan gelen bir aşk var tabiki beş altı bölümde hemen Dilruba unutulmazki ama zamanla unutulurda efnanda sevilirde o bölümleri izlemek dileğiyle ama güzel dizi braavvv 👏
Z G
Z G Aylar önce
Kızım Efnan sen kendine değer ver başka çare yok bu Aziz senin kıymetini bilecek gibi değil boşver hakettiğini bulsun. Sen, sendeki sevginin asâletiyle zaten çok değerlisin ama o bunun karşılığını verebilecek asâlette değil belli ki...
Mehmane Umudova
Mehmane Umudova Aylar önce
Öyle yorum yapıyorsunuz ki sanki bu hayatda baş veriyor canlı bir programdı sizde tavsiyede bulunuyorsunuz..
Lale Hesenova
Lale Hesenova Aylar önce
Aziz neynesin,illərdi içində daşıyan sevgini,bir andaca silib atmaq asan deyil
Sümeyra elinden
Sümeyra elinden Aylar önce
Kesinlikle bencede
Erva hatun Yılmaz
Erva hatun Yılmaz Aylar önce
Evet ya aradığım yorum
Ahsen Karasu
Ahsen Karasu Aylar önce
"Ben sana çok aşığım Dilruba " çok güzeldi 😍
p
p Aylar önce
Murat Yıldırım ve damla sönmez oyunculuk şovu yapıyor. AzDil'in imkansızlığını, birbirlerine olan özlemlerini gözleriyle anlatıyorlar resmen.
Tiktoker
Tiktoker Aylar önce
Dilrubayla Aziz uyumlu Efnan Azizin küçük kardeşi gibi gözüküyor ve ya Amcası gibi duruyor isterse Efnan Güzel olsun Ama yakışmazlar yaşları uymuyor hemde yakışmıyorlar ama Efnanla Aziz birlikte kalıcak kesinlikle malesefki.
Nisanur Dasbasi
Nisanur Dasbasi Aylar önce
Aziz izleyicilerinin yarısı Aziz le Efnan diye bağırırken Senaristin zorla Aziz le Dilruba yı bir arada tutma çabası (sinir krizi geçirmek.şaka.)
Merve nur
Merve nur Aylar önce
Bi yerden yönetmenin çıkıp şakaydı sevgili seyirciler demesini bekledim dalga mı geçiyorsunuz bizimle aziz sende bir karar ver güzelim efnana yazık ediyorsun yapma be kardeşim.
Leyla
Leyla Aylar önce
Aziz Dilruba❤😍 Çok sevindim gerçekden hisler verilmiş sözler böyle çabuk unutulmamalıydı zaten Dilruba için gelib başqa birine böyle hemen aşık olması saçma olurdu teşekkürler umarım Aziz dilruba olur
Shebnem Quliyeva
Shebnem Quliyeva Aylar önce
Ilk defa bir fragmanin son kisminin rüya olmasini diledigim bir dizi yapmişlar...😡😡😡😡
Tulay öz
Tulay öz Aylar önce
Hep merak etmişidir Bu Efnan Aziz diyenler.Siz aşkı ne sandlnız.Yoksa sizin aşkınız 3-5 günlükmü.Adam yıllarca başka kadına aşık olup şimdi bir anda nasıl unutsun .Biraz gerçekci olalım lütfən.Ba Dilruba yaknışlık yaptı derseniz siz sevdiyiniz her yalnış yaptığında siz başka aşka koşuyorsunuzdur.
Pritika Chand
Pritika Chand Aylar önce
i just want an episode where efnan is spoken down to 😭 every episode her feelings always get hurt 🥺
Sonraki
Making Whole Tangerines Jam
14:18
görünümler 1 200 000
Destan 7. Bölüm @atv
2:15:26
görünümler 1 500 000
Death note omegle 4 #shorts
0:55
görünümler 1 258 013