Karanlık

Avrupa'da Nasıl Satış Yapılır? Sorularınızı Christoph ile yanıtladık.

YIGIT TUNA
Abone ol
görünümler 11 521
99% 277 1

★Ücretsiz Amazon Eğitimi:★
► m.me/AmzCozumleri?ref=w2712760

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

★FBA-Hero Websitesi:★
►fba-hero.com/

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

★Ek Bilgi ve İletişim:★
► m.me/292363444747474?ref=w442...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

★Türkiye Platformları Satış Facebook Grubumuz:★
► bit.ly/2CfT5fa

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

★Blog:★
► blog.amzcozumleri.com/

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

★Ücretli Eğitim:★
► amzcozumleri.com/Index.aspx#P...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

★Kurumsal Danışmanlık İçin:★
► kurumsal@amzcozumleri.com

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Amazon Avrupa'da Satış Yapabilen Ülkeler Listesi:
amzn.to/2QpbbkU

Eğlence

katma

 

28 Şub 2019

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 20
mehmet yalçın
mehmet yalçın 4 yıl önce
harika bir video olmus,ikinci bolum cok gecikmez umarim.. Yigit Bey,siz ve ekibiniz bu ulke icin buyuk degersiniz,emeginize saglik !
Gezi Yorum
Gezi Yorum 4 yıl önce
Almanya da en ufak sahis sirketinin (Einzelhandel kleingewerbe) minumum aylik giderleri ortalama olarak: 1- Enaz 100 Euro Muhasebe ücreti (yaptiginiz ciroya göre yüzdelik olarak artar) 2- Gelir Vergisi (Einkommensteuer) Almanya´da bütün gerçek kişiler gelir vergisine tabidir. Türk vergi sisteminde olduğu gibi tam mükellef ve dar mükellef ayrımı bulunmaktadır. Alman gelir vergisinde kıstaslar ikametgah ve vatandaşlık durumudur. Buna göre Almanya da ikamet eden kişi bütün dünya geliri ile vergilendirilir. Kollektif- ve Kommandit Şirketler genellikle ticari kazanç elde etmektedirler. Bu durum bu şirketleri ayrıca ticaret vergisi ödemek zorunda bırakır 3- Ticaret Vergisi (Gewerbesteuer) Ticaret Vergisi belediyelere göre farklı oranlardadır. Bu yüzden genel bir oran bulunmamaktadır. Ticaret Geliri Vergi Kanunu veya Kurumlar Vergisi Kanunu yardımı ile hesaplanılan kazanç baz alınarak Ticaret Vergi Kanununa göre bazı gelirler eklenip, bazı giderleri çıkarıldıktan sonra elde edilen miktar yine aynı kanuna göre vergilendirilmektedir. Ancak gerçek kisiler ve Kollektif- veya Kommandit Şirketler icin bu miktardan 24.500 EUR düşülür ve kalan miktar vergiye tabi tutulur. Kalan miktar 3,5% hesaplanılır ve Belediye´ye göre ortalama 400% (Belediyeye göre: 280%-530% arası) oranıyla hesaplandıktan sonra Ticaret Vergisi elde edilir. Almanya nin gelismis bölgeleri en yüksek Gewerbesteuer yani Ticaret vergisini ödeyen kisimlaridir. Mesela , Münih, Köln gibi sehirler yüksek Tucaret vergisi öderken, eski Dogu Alman eyaletleri Ticaret vergisinden muaftir, burada ki amac az gelismis yörelere isletmeleri, firmalari cekerek O yöreleri daha hizli kalkindirmaktir. 4- Katma Değer Vergisi Katma Değer Vergisi (Umsatzsteuer) yapılan mal ve hizmet teslimlerinde ödenen vergidir. Senelik 17.500 Eurodan az geliri olan isletmeler bu vergiden muaftir. Alman Vergi sisteminde bulunan KDV oranları şunlardır: 19 % genel oran, 7 % yiyecek ve icecek temek gida ürünleri. Bazi zirai kazanç sahiplerinde: 5,5%, 10,7% veya 19% Kisacasi yapilan istatistiklere göre Almanya da kazancin ortalama olarak yaklasik %67 si bir sekilde cesitli vergiler araciligi ile Finanzamt denilen Alman maliyesine gitmektedir. Bunun haricinde IHK denilen Ticaret odesina belli bir ücret ödenmesi mecburidir. Bu yüzden Almanya da, ticarette kazanc orani düsüktür. Almanya yi sirtlayan bizdeki gibi kobi ler yani kücük isletmeler degil, dünya calinda ki dev sirketleridir.
Gezi Yorum
Gezi Yorum 4 yıl önce
Borçlanan Türkiye Ticaretin icinde olmam hasebiyle tabiki bir kismi kendi bilgilerim, fakat yanlis bilgi vermemek icin Google dan faydalanarak hazirladim.
Ozlem S.
Ozlem S. 2 yıl önce
Öyle ince bilgiler veriyorsunuz ki, sayfanızdaki videolar inanılmaz değerli.Emeğiniz için çok teşekkürler
A A
A A 4 yıl önce
en kısa sürede 2. si gelir inşallah. Teşekkürler
Metin
Metin 4 yıl önce
Harika bir video olmuş, teşekkürler.
arda altay
arda altay 4 yıl önce
DDP gönderilen ürünlerin Import Tax'ini Kargo şirketi ödüyor. Demek istediğiniz DDP hizmetinin yüksek bedelinden dolayı import Tax'i aslında siz ödediniz, bunu geri almanız gereklidir mi ?
arda altay
arda altay 4 yıl önce
@YIGIT TUNA Selam Yiğit , çok teşekkür ederim
YIGIT TUNA
YIGIT TUNA 4 yıl önce
Selam Arda, demek istediğim, karşıdaki FF fiyat çıkarırken ''çünkü DDP'nin içinde import tax de var o yüzden bu kadar'' diyorsa, aslında o paranın iade alınan bir para olduğunu bilmeniz gerektiği.
Necmettins
Necmettins 3 yıl önce
Güzel video ancak birçok sorunun cevabını vermemiş. Amazon.de üzerinden satış yapabilmek için VAT numarası şartı var mı ? Hangi ülkelerde bu şart var ? Bu numarayı nasıl alırız?
Cengiz Eyit
Cengiz Eyit 2 yıl önce
Almanya da Vergi Numarası almak gerekiyor ve 22f belgesini doldurarak vergi dairesinin vereceği geçerlilik tarihi olan Vergi Sertifikasını Amazon sistemine yüklemek gerekiyor.
Mehmet ÇALIŞKAN
Mehmet ÇALIŞKAN 2 yıl önce
Cevabını bulabildiniz mi ?
İbrahim Öztürk
İbrahim Öztürk 3 yıl önce
yigit bey bu video türkiyenin avrupa amazon satiş ülkelerinden birisi olarak kabul edilmeden önce sanirim yani şu anda da aynı sistem mi olması lazım şirket kurma gibi
Mert Ergörün
Mert Ergörün 2 yıl önce
Su an Amazon Avrupa’da da store acma imkani sunuyor. Boyle bir durum varken, bir de ayrivs Avrupa’da neden sirket kurmak gerekmektedir?
Uğur Bilgin
Uğur Bilgin Yıl önce
Neden cevabı ne?
Christoph Prokes
Christoph Prokes 4 yıl önce
thank you Yigit for this interview! I hope I was able to help! as promised: here is a code to get 50% discount for the first month: "TR50" - It's valid until end of March. For questions, just msg us to sales@fbahero.com
Sonraki
TÜRKÇE YER ADLARI
42:50
görünümler 132
Trendyol Kar hesaplama
12:36
görünümler 11 000
We are ADOPTING a baby!
9:01
görünümler 677 927
SIGMA WEDNESDAY (3D)
0:13
görünümler 5 583 782
Her gün yaşıyorum bunu 😂
0:20
görünümler 1 098 702
Türkiye'de yemek yemek!
0:33
görünümler 2 134 375
Güldür Güldür Show 327. Bölüm
1:59:16
Alparslan: Büyük Selçuklu 48. Bölüm
2:20:09
Kan Çiçekleri 66. Bölüm Fragmanı
1:07
BIP HOUSE / БИП ХАУС #SHORTS
0:36
Ateş Kuşları 9. Bölüm @atvturkiye
2:20:28