Karanlık

Avrupa'da Nasıl Satış Yapılır? Sorularınızı Christoph ile yanıtladık. 

YIGIT TUNA
Abone ol 74 B
görünümler 12 B
50% 1

★Ücretsiz Amazon Eğitimi:★
► m.me/AmzCozumleri?ref=w2712760
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
★FBA-Hero Websitesi:★
►fba-hero.com/
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
★Ek Bilgi ve İletişim:★
► m.me/292363444747474?ref=w442...
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
★Türkiye Platformları Satış Facebook Grubumuz:★
► bit.ly/2CfT5fa
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
★Blog:★
► blog.amzcozumleri.com/
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
★Ücretli Eğitim:★
► amzcozumleri.com/Index.aspx#P...
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
★Kurumsal Danışmanlık İçin:★
► kurumsal@amzcozumleri.com
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Amazon Avrupa'da Satış Yapabilen Ülkeler Listesi:
amzn.to/2QpbbkU

Eğlence

katma

 

28 Şub 2019

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 20   
@geziyorum9272
@geziyorum9272 5 yıl önce
Almanya da en ufak sahis sirketinin (Einzelhandel kleingewerbe) minumum aylik giderleri ortalama olarak: 1- Enaz 100 Euro Muhasebe ücreti (yaptiginiz ciroya göre yüzdelik olarak artar) 2- Gelir Vergisi (Einkommensteuer) Almanya´da bütün gerçek kişiler gelir vergisine tabidir. Türk vergi sisteminde olduğu gibi tam mükellef ve dar mükellef ayrımı bulunmaktadır. Alman gelir vergisinde kıstaslar ikametgah ve vatandaşlık durumudur. Buna göre Almanya da ikamet eden kişi bütün dünya geliri ile vergilendirilir. Kollektif- ve Kommandit Şirketler genellikle ticari kazanç elde etmektedirler. Bu durum bu şirketleri ayrıca ticaret vergisi ödemek zorunda bırakır 3- Ticaret Vergisi (Gewerbesteuer) Ticaret Vergisi belediyelere göre farklı oranlardadır. Bu yüzden genel bir oran bulunmamaktadır. Ticaret Geliri Vergi Kanunu veya Kurumlar Vergisi Kanunu yardımı ile hesaplanılan kazanç baz alınarak Ticaret Vergi Kanununa göre bazı gelirler eklenip, bazı giderleri çıkarıldıktan sonra elde edilen miktar yine aynı kanuna göre vergilendirilmektedir. Ancak gerçek kisiler ve Kollektif- veya Kommandit Şirketler icin bu miktardan 24.500 EUR düşülür ve kalan miktar vergiye tabi tutulur. Kalan miktar 3,5% hesaplanılır ve Belediye´ye göre ortalama 400% (Belediyeye göre: 280%-530% arası) oranıyla hesaplandıktan sonra Ticaret Vergisi elde edilir. Almanya nin gelismis bölgeleri en yüksek Gewerbesteuer yani Ticaret vergisini ödeyen kisimlaridir. Mesela , Münih, Köln gibi sehirler yüksek Tucaret vergisi öderken, eski Dogu Alman eyaletleri Ticaret vergisinden muaftir, burada ki amac az gelismis yörelere isletmeleri, firmalari cekerek O yöreleri daha hizli kalkindirmaktir. 4- Katma Değer Vergisi Katma Değer Vergisi (Umsatzsteuer) yapılan mal ve hizmet teslimlerinde ödenen vergidir. Senelik 17.500 Eurodan az geliri olan isletmeler bu vergiden muaftir. Alman Vergi sisteminde bulunan KDV oranları şunlardır: 19 % genel oran, 7 % yiyecek ve icecek temek gida ürünleri. Bazi zirai kazanç sahiplerinde: 5,5%, 10,7% veya 19% Kisacasi yapilan istatistiklere göre Almanya da kazancin ortalama olarak yaklasik %67 si bir sekilde cesitli vergiler araciligi ile Finanzamt denilen Alman maliyesine gitmektedir. Bunun haricinde IHK denilen Ticaret odesina belli bir ücret ödenmesi mecburidir. Bu yüzden Almanya da, ticarette kazanc orani düsüktür. Almanya yi sirtlayan bizdeki gibi kobi ler yani kücük isletmeler degil, dünya calinda ki dev sirketleridir.
@geziyorum9272
@geziyorum9272 4 yıl önce
@@BayZ1 Ticaretin icinde olmam hasebiyle tabiki bir kismi kendi bilgilerim, fakat yanlis bilgi vermemek icin Google dan faydalanarak hazirladim.
@myalcn
@myalcn 5 yıl önce
harika bir video olmus,ikinci bolum cok gecikmez umarim.. Yigit Bey,siz ve ekibiniz bu ulke icin buyuk degersiniz,emeginize saglik !
@ozlems.6537
@ozlems.6537 3 yıl önce
Öyle ince bilgiler veriyorsunuz ki, sayfanızdaki videolar inanılmaz değerli.Emeğiniz için çok teşekkürler
@metin943
@metin943 5 yıl önce
Harika bir video olmuş, teşekkürler.
@Aslan.063
@Aslan.063 5 yıl önce
en kısa sürede 2. si gelir inşallah. Teşekkürler
@ibrahimozturk3621
@ibrahimozturk3621 4 yıl önce
yigit bey bu video türkiyenin avrupa amazon satiş ülkelerinden birisi olarak kabul edilmeden önce sanirim yani şu anda da aynı sistem mi olması lazım şirket kurma gibi
@bigprize
@bigprize 3 yıl önce
Su an Amazon Avrupa’da da store acma imkani sunuyor. Boyle bir durum varken, bir de ayrivs Avrupa’da neden sirket kurmak gerekmektedir?
@ugurbilgintr
@ugurbilgintr 2 yıl önce
Neden cevabı ne?
@necmettins2554
@necmettins2554 4 yıl önce
Güzel video ancak birçok sorunun cevabını vermemiş. Amazon.de üzerinden satış yapabilmek için VAT numarası şartı var mı ? Hangi ülkelerde bu şart var ? Bu numarayı nasıl alırız?
@mehmetcaliskan868
@mehmetcaliskan868 3 yıl önce
Cevabını bulabildiniz mi ?
@CengizEyit
@CengizEyit 3 yıl önce
Almanya da Vergi Numarası almak gerekiyor ve 22f belgesini doldurarak vergi dairesinin vereceği geçerlilik tarihi olan Vergi Sertifikasını Amazon sistemine yüklemek gerekiyor.
@ardaaltay341
@ardaaltay341 5 yıl önce
DDP gönderilen ürünlerin Import Tax'ini Kargo şirketi ödüyor. Demek istediğiniz DDP hizmetinin yüksek bedelinden dolayı import Tax'i aslında siz ödediniz, bunu geri almanız gereklidir mi ?
@YIGITTUNA
@YIGITTUNA 5 yıl önce
Selam Arda, demek istediğim, karşıdaki FF fiyat çıkarırken ''çünkü DDP'nin içinde import tax de var o yüzden bu kadar'' diyorsa, aslında o paranın iade alınan bir para olduğunu bilmeniz gerektiği.
@ardaaltay341
@ardaaltay341 5 yıl önce
@@YIGITTUNA Selam Yiğit , çok teşekkür ederim
@christophprokes3874
thank you Yigit for this interview! I hope I was able to help! as promised: here is a code to get 50% discount for the first month: "TR50" - It's valid until end of March. For questions, just msg us to sales@fbahero.com
Sonraki
İtalya Vlog!
49:12
görünümler 489 B
Kül Masalı 1. Bölüm @trt1
2:24:05
görünümler 2,4 Mn
Böyle bir şey olabilir mi ?
0:16
görünümler 1,1 Mn
KAÇ LASTİK BENİ DURDURABİLİR?
0:40