Karanlık

Antik Mısır Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey! 

Diamond Tema
Abone ol 623 B
görünümler 376 B
99% 8 000 1

Merhaba. Bu videoda başlığın gayet iyi izah ettiği üzere Mısır üzerine bir külliyat bırakıyorum. Kaynaklar zaten ekranda belirtiliyor ve ayriyeten videoların orijinallerinde de açıklama bölümünde kaynakları gösteriyorum. Bu sebeple buraya tekrardan 100 kadar kaynak dizmek istemedim. İyi seyirler...
Mısır Playlisti: • Antik Mısır Tarih...
Zaman Damgaları:
Antik Mısır Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!
00:00 Giriş
00:13 Mısır Toplumu, Kültürü, Bilimi ve İnancı
01:13:37 Erken Hanedan ve Eski Krallık Dönemi (Piramitler Çağı)
02:04:19 Orta Krallık Dönemi (Klasik Çağ)
02:36:28 Yeni Krallık Dönemi (Muhteşem Çağ)
03:17:50 Üçüncü Ara Dönem (Çöküş Çağı)
04:19:44 Asur Hâkimiyeti ve Geç Dönem (Kıyâmet Çağı)
04:49:19 Pers Hâkimyieti ve Son Hanedanlar (Asimilasyon Çağı)
05:14:55 Ptolemaios Hanedanı (Helenistik Çağ)
05:38:25 Roma Hâkimiyeti ve Mısır'ın Ölümü (Son Çağ)
06:00:23 Kapanış Konuşması
Kanala Destek Olmak ve Soru-Cevap Videoları + Discord Grubumuza Katılmak İçin Üyelik:
KATIL: / @diamondtema
Discord: bit.ly/3oCxIhT
Yan Kanalımız: / diosamayanchar
Sosyal Medya:
Instagram: diamondtema
Facebook Page: diamondtemao...
diamond_tema
#Mısır #Piramit #Firavun #Tarih #Bilim #Din #Mitoloji #Felsefe #Teknoloji

katma

 

5 Haz 2023

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 345   
Diamond Tema
Diamond Tema Yıl önce
Kitabımı Şu Linkten Satın Alabilirsiniz: D&R: www.dr.com.tr/Kitap/Agnostisizm-ve-ilahi-Tragedya/Diamond-Tema/Felsefe/Felsefe-Bilimi/urunno=0002011403001
Refik Yetimm
Refik Yetimm Yıl önce
Sen bu hayatta ki iyiliklerdensin bu kadar bilgiyi yatağımıza kadar getiriyorsun 🙏
snow xx
snow xx Yıl önce
ne desem ne yorum yapsam boş ağzım açık kalıyor arkanızdaki kitapların düzenininden tut giyim şekliniz,üslubunuz,ses tonunuz her şey tek kelimeyle EFSANEVİ 🖤
Kaptan Nuh
Kaptan Nuh Yıl önce
Tamam.. Adamı fazla şımartmayın ya.. Sanki ondan başka ortalıkta dogrudürüst bir iş yapan yokmuş gibi yapmayın be...mesela şey var...adını unuttum.. bide Bi çocuk daha vardı... Hay mk.. Gerçekten yokmuş laan...'ayy çok pardon..özür dilerim.. Sözüm geri... Şımartabilirsin rahat ol.
Mustafa Kaya
Mustafa Kaya Yıl önce
Kendine gel qeqwq
Nedim Yılmaz
Nedim Yılmaz Yıl önce
@Kaptan Nuh Mine...o9.. ...
Metrickz valentina
@Kaptan Nuh bir tane göster diye yorum yazacaktım neyse sonuna kadar okuyayım mantıklı bir şey yazmış mı diye sgsgsv
Kaptan Nuh
Kaptan Nuh Yıl önce
@Metrickz valentina 😊 das Leben ist lebensgefährlich!
Arzu
Arzu Yıl önce
Videolarının bağımlısı oldum. Hem çok detaylı bilgiler veriyorsun hem de bilgileri aktarmakta çok başarılısın. Uyku yok bu gece sayende:) Bilgine, ağzına sağlık. Harikasın
BeerBear
BeerBear 2 aylar önce
@Anıl Tali +1
Nelson Mesut TT
Nelson Mesut TT Yıl önce
Üstad emeğine yüreğine ağzına sağlık. 🧿 Ne desek boş , muhteşem bir belgesel. Mısır tarihini bu kadar net bir dille Türkçe olarak anlatan olmadı. Herkese tavsiye ederim bu bir video değil bir eserdir. 👏🏻
Emre
Emre Yıl önce
Evet şimdi bitirdim hepsini izlemeyi :) Öncelikle, eline, emeğine ve zihnine sağlık. İnanılmaz bir derleme olmuş, son derece tarafsız, objektif ve nötr bir şekilde tarihi bir çerçeveden, Dünyanın gelmiş geçmiş en önemli medeniyetlerden birisi olan Antik Mısır'ı bizlere anlatmışsın. Kendi adıma çok teşekkür ederim. Henüz bitirdiğim için söylemeden geçmeyeyim: RIP Cleopatra VII! :( Gerçekten de dediğin gibi, belki de Mısır'ın son "çığlığı", Mısır'ın son parçasıydı Kleopatra. Hem Sezar hem de Antonious'u aşık etmek de hiç kolay değil. İskenderiye Kütüphanesi'ne üzüldüğüm kadar hiçbir şeye üzülmüyorum sanırım... İnsanlık için çok büyük bir kayıp, çok. Elimizde olan Antik dönem Felsefecilerinden (zaten çoğu aynı zamanda öncül bilim adamı, matematikçi vs. denilebilir) kalanlar bizi bu kadar büyülüyorsa, eğer İskenderiye'deki metinleri koruyabilseydik neler neler öğrenirdik. En azından Herodot ve Manetho gibi büyük adamlar sayesinde birçok bilgiye haiz olmuşuz. Batı-Doğu alegorini de beğendim açıkçası, belki farklı bir tepki bekliyordun ama, şahsen, iflah olmaz bir Batıcı olarak hoşuma gitti o şekilde anlatman :) (Doğru ama kabul edelim, Antik Yunan'a baktığım zaman Persler vs. barbar - sadece Mısır medeniyetinin ayrı bir yeri var ama o da New Kingdom'dan beri bildiğimiz Mısır olamamış zaten). Belki üzüldüğüm bir şey, bu derleme videonu izlemeden sadece 1 hafta önce Louvre Müzesi'ndeki Antik Mısır Koleksiyonunu gezmiş olmam. 2. Ramses'in mezarını o zaman görmem ile şu an görmem arasında baya bi fark var... En azından öğrenmiş oldum ama. Ayrıca, dünyanın en iyi müzesindeki o mükemmel eserleri görmek beni mutlu etti. Bir dahaki sefer gittiğimde senin videondan gördüklerim aklımda olacak şekilde pür dikkat bakacağım :) Medeniyetler tarihi böyle işte, zavallı Mısır'ı bir o bir öbürü işgal etmiş son dönemlerinde. Tek teselli en azından son darbeyi Pers, Asur, Babil gibi dönemsel güç kazanıp sonradan tarihten sonuna kadar silinen, medeniyet bile olmayan, ülkeler/insanlar yerine Roma İmparatorluğu gibi bir gücün fişini çekmiş olması. Böyle olduğu için mesela İstanbul'da, Paris'de o Obeliskler (Dikili Taş) kurtarılabilmiş, başkasına gitseydi yıkılırlardı çoktan. Din konusundaki değerlendirmelerine tek tek değinmiyorum bile, hepsi gayet isabetli, adeta nokta atışı tespitler. Bu yüzden bu kanalı takip ediyoruz :) Tek ekleyeceğim, sen Pompeii mevzusunu açıklamaya çalışmışsın, şunu söylemek isterim ki eğer Pompeii değil, örneğin, Brezilya'da bile öyle bir durum keşfedilseydi dinciler onu da kendi söylediklerini kanıtlamak için kullanırdı. Oraya özel bir şey yok yani. Sözün özü, bu kadar çok okuduğun, araştırdığın ve üzerine bizlere aktardığın için çok teşekkürler. Daha fazlasını umarım yaparsın, gerçekten hayran olunası bir bilgi düzeyin var. (Agnostik & Ateist kardeştir) Dipnot: Bunun Roma versiyonunu da istiyoruz! :)
Cihannüma
Cihannüma Yıl önce
Bir haftada anca izledim. Sen nasıl araştırdın, düzenledin, çektin? Zor. Eline sağlık, zihnine kuvvet Diamond kardeşim.
pismaniye
pismaniye 4 aylar önce
6 7 bolumden olusuyor bu, bir kac yila yayildi bunun cekilmesi.
İlayda Öztürk
İlayda Öztürk Yıl önce
Bilgilerini bize aktardığın için, emeğine ve zahmetine teşekkür ederiz♥️📚💎
Emre
Emre Yıl önce
Kanka 6 saatlik video nedir! Yeminle emeğine saygımdan direkt bastım like’ı! Helal olsun 👏🏻 İzlemeye de başladım, çok güzel gerçekten. Benim gibi tarih severler için çok iyi oluyor! Bu arada herkese Louvre Müzesi’ne gidip Antik Mısır Koleksiyonunu görmesini tavsiye ederim.
Ahmet K.
Ahmet K. Yıl önce
Ağzına sağlık bu emeğinin karşılığı ödenmez.🙏
mürüvvet Tuncay
Çok takdir ediyorum sizi. Harikasınız. Emeğinize bilginize sağlık kardeşim. Kitap çok okurum, okuyanı da çok severim🙏
beyz a.
beyz a. 9 aylar önce
kanalı bu seriye başladığında keşfetmiştim, antik mısır tarihi videolarını takip ederken büyülenmiştim şimdi bir yıl sonra tekrar bu videoları aynı hevesle izliyorum ve büyüleniyorum, emeğine sağlık dio
Ogün
Ogün Yıl önce
muhteşem bir yapıt ve eser ortaya koymuşsun. her daim fikirlerine saygı duydum ben de bir güçlü agnostik olarak ve hepsine bire bir katıldım her konudaki, çok minik nüanslar hariç. başarılarının devamını dilerim. insanlığın malesef düşük olan iq seviyesini yükseltiyorsun. ellerine sağlık dostum.
Elmas Taşdan
Elmas Taşdan Yıl önce
Harikaydı atlamadan kesintisiz 3 gün dinledim çok teşekkür ederim bilgilerin için ağzına sağlık bu değerli emeklerinin karşılığını alman dileğiyle.
Nur Karaca
Nur Karaca Yıl önce
Çok güzeldi, büyük bir zevkle dinledim. Mısır hakkında bildiklerimin çok az yada yetersiz olduğunu gördüm, gerçekten çok değerli bir video olmuş, teşekkürler ve Tebrikler.
kazim ertugrul
kazim ertugrul Aylar önce
Kardeşim senin şu yaptığın işi milyonlarca lira bütçesi olan yayın kuruluşları yapmıyor. Seni tebrik ediyorum. Eline emeğine sağlık. Senin aracılığın ile çok şey öğreneceğiz.
Simay
Simay Yıl önce
Tebrikler en çok merak ettiğim konu. Bu kadar detaylı görsel ve anlatım tarzı müthiş👏👏👏 Tarih öğretmenim bu kadar güzel anlatsaydı demek ki derste dinleme gereği duyardım. Mısır tarihini filmlerinde izlemekle geçici süreliğine bilgiler edindim ama yeterli gelmemişti. Emeğin için çok teşekkür ederim.
fatma karaca
fatma karaca Yıl önce
Çok teşekkürler, ne güzel bir modelsin gençler için. Seni yetiştiren anne, ne şanslı, ne güzel insan. Varliğina şükran
bülent akcan
bülent akcan Yıl önce
Çok detaylı ,çok güzel anlatımın ve bukadar güzel takipçilerinin olması beni şahsen mutlu ediyor her videonda bukadar insanın tatmin olması bence büyük başarı devamını diler çok teşekkür ederim,saygı ve sevgilerimlr.
fatih onderen
fatih onderen Yıl önce
Hepsini bir arada bir paket halinde video olması, çok güzel olmuş ellerinize sağlık 💙
Sait Akdemir
Sait Akdemir Yıl önce
Soluksuz tek parça olarak izledim. Tek kelimeyle tarihsel bir vesika gibi. Oldum olası bu dönem ve uygarlık hep dikkatimi çekmiştir. Arapla olan temasları ve araplar üzerindeki etkileri de ayrı bir konu. Teşekkürler ve başarılar dileklerimle. Yüreğine sağlık.
Alexander Helios
Alexander Helios Yıl önce
Mısır mitolojisini,tarihini sevenler kesinlikle buna bayılacaktır.Teşşekürler Diamond.
Ergin YILMAZ
Ergin YILMAZ Yıl önce
Emeğiniz için teşekkür ederim. Dinlerken, podcast ve görselli bir video hibriti oluşturmanız çok işe yaramış. Podcast havasıyla dinlerken, hafif bir müzik başladığı anda görsellerin geldiğini anlıyor ve gözünüzü videoya dikiyorsunuz. Akıllıca bir kurgu.
Se Gü
Se Gü 8 aylar önce
Bu büyük emek için çok çok teşekkürler, süpersin, bilgi saçmaya devam et lütfen 👍👏👏👏
Boran Zinar
Boran Zinar 7 aylar önce
Merhaba Diamond, gerçekten tarih çok önemli, tarihini bilmeyen birey geleceğine yön veremez.Tarih günümüzde biz ise tarihin başlangıçindayiz saklayız, bu yüzden tarih çok önemli, herkes in bilmesi lazım, yoksa geleceğine yön veremez...
Deniz
Deniz Yıl önce
Her gün ders yaparken bu kanaldayım bağımlılık yaptı keşke daha önceden keşfetseydim 👏🏻
Aytekin Engin
Aytekin Engin Yıl önce
6 saat
Deniz
Deniz Yıl önce
@Aytekin Engin eved
Alexander Helios
Alexander Helios Yıl önce
Çok güzel oluyor değil mi? :)
Deniz
Deniz Yıl önce
@Alexander Helios çook
Nuray Alizade
Nuray Alizade Yıl önce
ders yanarken mi?!
Songül Kaleli
Songül Kaleli Yıl önce
Tarih ve felsefeyi artik sadece senden dinlemek istiyorum .beynine diline saglik.👏🏼👏🏼👏🏼
Yusuf Mert
Yusuf Mert Yıl önce
Derli Toplu bir araştırma ve sıkmayan kaliteli anlatım, harika bir video olmuş ellerinize sağlık
阿尔达
阿尔达 Yıl önce
Sonunda, hep bu seriye başlamak istemiştim ama yeni bölümler beklemek istemiyordum ve ara ara izlersem konudan kopacağımı ilgimin azalacağını düşünüyordum. Teşekkürler
Ahmet Uslu
Ahmet Uslu Yıl önce
ellerine sağlık çok güzel bi seri olmuş. tam başlamıştım tek tek izlemeye burdan devam ettim :) bir de bir soru; Akenathon un din değişikliğinde Yusuf peygamberin orda olma ve etkisinin olma ihtimali ile ilgili bir bilgi var mı okuduğunuz?
Gönül Elif Efe
Gönül Elif Efe 6 aylar önce
Çok iyi bir seri hem mısır hakkında detaylı bilgi öğrendik hemde uyku saatinde masal gibi geliyor.Baya emek vermişsin belli Sağol.
taner balkan
taner balkan Yıl önce
Kardeşim 10 numarasın, ciltlerce Mısır tarihi kaynağını bu videoya sığdırmışsın müthiş bir hizmet.. 👍👍👽
Haru
Haru Yıl önce
Gercekten buyuk emek. Kanalin dahada buyumesi dileklerimle.
Leydi coco
Leydi coco 3 aylar önce
Tarih mezunuyum. Bu video beni okuduğum zamanlara götürdü. Herodotos'un kitabınin her hafta bir bölümünü okur anlatırdık. Sen Herodotos'tan alıntı yaptıkça unuttuğumu sandığım şeyleri hatırladım birer birer. Evet videolarında anlatımlarındaki tavrın tutarlılık gösteriyodu ama bildiğim şeyi dinlerken bu kadar güzel anlatımından daha da etkilendim. Başarıların daim olsun. Takdir edildiğini bil istedim. Sevgilerle.
Eyyüp Alkan
Eyyüp Alkan Yıl önce
Seni tebrik ediyorum. Düşünen insanların çoğalması dileğiyle
kumsal
kumsal Yıl önce
En az 10 kere izlediğim ve severek izlediğim bir video çok başarılısın ve başarın sana hep bi zorluk getirecektir mutlaka üzgünüm umarım bu bir varsayım olarak kalır ve sen her zaman daha iyi yerlerde olursun.eşini çok seviyorum .selamlar
GUROL EVCIL
GUROL EVCIL Yıl önce
Muhteşem emek, muhteşem bir bilgi dağı. Çok teşekkür ederim
Sam Baykal
Sam Baykal Yıl önce
Ağzına sağlık,çok teşekkür ederiz,emeklerin bir çok nesli ihya edecek,keep up the good work.👍
MFAnimals
MFAnimals Yıl önce
Yaşına göre her konuda bilginin oluşu çok etkileyici. Saatlerce konuş dinleyebilirim 👏🏻👏🏻
Kaptan Nuh
Kaptan Nuh Yıl önce
Ben 54 yaşındayim ve hala hicbirsey bilmiyor sayılırım ve belki benden bilgili 24 yaşında bir sürü insan var! Herşey yaş değil..ben nice 60lık 70 lik karacahil tanıyorum! Mahallede 12 yaşında bir çocuk var ve hepsinden daha bilgili
Hamit Papatya
Hamit Papatya Yıl önce
Bilginizi paylasmaniz bikmadan usanmadan gercek ve saglam bilgilerle bilinclendirmenize minnettarım....
Süleyman Deniz
Süleyman Deniz Yıl önce
İzledim emeğinize yüreğinize sağlık mütişti eksilerini tamamladım sayenizde gerçekleri öğreniyoruz esenlikler diliyorum izlemeye devam
KLAVYE MÜCAHİDİ
KLAVYE MÜCAHİDİ 5 aylar önce
Sesli kitap tadında olmuş, emeğinize sağlık. 3 günde bitirdim... tavsiye ederim..
Dilek KARAHAN
Dilek KARAHAN 6 aylar önce
Emeğine ,aklına, efendiliğine sglık,basarı ve saglık hep sizinle olsun.
Yasemin Evren
Yasemin Evren Yıl önce
Emeğin için çok teşekkürler. 6 saat seyrettim ve dinledim.[molalarla 8-9 saati buldu:))) ] 3,30 larda bir tekrar var gibi. aslında iyide olmuş kafama biraz bilginin girdiğini hissettirdi. Bu kadar bilgiyi kafaya yerleştirmek zor. Büyük ihtimal tekrar tekrar dinleyeceğim.
melayla Işık
melayla Işık Yıl önce
Reklamları bile atlamadan izledim 😇 hafızana emeğine yüreğine sağlık, başarılar diliyorum 💐
Mustafa YALÇIN
Mustafa YALÇIN Yıl önce
"Kendi fikirlerini" kendine saklayarak anlatabilirsen çok daha fazla kitleye hitap edebilirsin diye düşünüyorum. Ne demek istediğimi anlamışsındır umarım. Sevgiler. Videonun çoğu güzel olmuş. Bazı kısımları mısır bilimcileri ile çelişse de sonuçta binlerce yıllık içerikler.
Kim Taehyung
Kim Taehyung Yıl önce
Yani bir şey diyeceğim yanlış anlamayın ama adam sadece robot gibi dümdüz bilgi mi aktarsın? Arada kendi fikrini söylüyor bu kadar da sıkıcı olmayın bence.
Özay
Özay Yıl önce
Emeğinize sağlık harika videolardı. 👏👏👏Teşekkürler
Chaos 00
Chaos 00 Yıl önce
sade ve anlaşılır bir dille anlattıgın için teşekkürler....
İbrahim ß.
İbrahim ß. Yıl önce
6 saattir hiç ayağa kalkmadan, su içmeden, acıkmadan, firavunlara karşı videonun aralarında namaz kılıp tekrar geri gelip anlatsan da, vatana millete ilime irfanın karşısında tanrı Osiris, tuttuğunu altın etsin reis. İsis senden razı olsun. Yılmadın, anlattın, konuştun reis, biliyorum bu dava sensiz olmaz.
Tubibu Tubibu
Tubibu Tubibu Yıl önce
Tarih mezunuyum eskiçağ tarihinde bunları anlatırlardı dinlemezdim böyle yemin ederim 😂 iki gündür durdurup durdurup izliyorum . Yalnız tarihi bilgilerim bayağı pekişmek ile beraber ateist olma yolunda ilerledim izlerken 😂😂😂 emeğinize sağlık. Takdirlerimi sunuyorum
Fırat Baysal
Fırat Baysal 10 aylar önce
2 günde bitirdim.Çok faydalıydı, teşekkürler.
murat
murat Aylar önce
Size ne kadar teşekkür etsem azdır benim gibi cahillerin senden öğreneceği çok şey var🙏🙏🙏
Kenan Hesenli
Kenan Hesenli Yıl önce
Azərbaycandan sevilerek izleniyorsun .6 saatlik videoyu 1 günde izledim .inanilmaz müthiş bir şey.bilginize hayranım .tesekkurker
Abdullah Gümüş
İlerde büyük bir tarihçi olacak bu arkadaş tebrikler biraz daha değişim yaşaması gerekecektir yaşı ilerledikçe
Pala Bey
Pala Bey Yıl önce
Parça parça izlemiştim şimdi hepsini tek sefer de tekrar dinleyecem sıkılmadan teşekkürler diamond 💎💎😌
Fatoş Coşkun
Fatoş Coşkun Yıl önce
Emeğine sağlık kardeşim..daha önceki bölümleri izlemiştim yine izLiyorum zevkle...iyi ki varsın..😇
gulcihan iyitanir
gulcihan iyitanir 10 aylar önce
Muhteşemsiniz emekleriniz için teşekkürler harika anlatıyorsunuz çok zor iş yapıyorsunuz ve çok başarılısınız kutluyorum. Anlatırken arkada fon müziği koymazsanız çok sevinirim fon müziği ile dinlerken uzun süre dinlenemiyor zihin yoruluyor ve bu çok değerli bilgileri verirken müziğe hiç gerek yok size kolay gelsin tekrar tekrar teşekkürler
minervalie
minervalie Yıl önce
Asena dişi bir kurt değildir, erkektir (Roux'nun Türk Mitolojisi kitabında belirtildiği üzere). Ayrıca eline sağlık 6 saat çok verimli geçti. Devamını bekliyoruz
Marifet
Marifet Yıl önce
O kadar güzel anlatıyorsun ki ben direkt olayın içindeymişim gibi oluyorum.
Bruce Wayne
Bruce Wayne Yıl önce
1-2 saatlik Video beklerken 6 saatlik video olmasi mega olmus. Eline emegine saglik Diamond. Böyle uzun videolar candir can. Tamda dinlemek istedigim konuydu inanki 👍
aynur ol
aynur ol 5 aylar önce
Sevgili Diamond, sonuna kadar bir solukta izledim, anlatim tarzin, ses tonun insani yormuyor. Videonun sonunda, "hazirlayana kadar canim cikti" demenden oturu bu yorumu yazma geregini duydum. Emegine yuregine ve diline saglik. Önün acik olsun.🌺🍀🌺❤️
flzoztml
flzoztml Yıl önce
Süpersin arkeolog olarak böyle paylaşımlar yapman çok önemli tşk ederim kardeşim emeğine sağlık.
mehmet çevik
mehmet çevik Yıl önce
Sevgili kardeşim Diamond; seni canı gönülden kutluyorum tek kelime ile benim gönlümde muhteşem bir filozofsun
Sibelyinesibel
Sibelyinesibel Yıl önce
Harikasın genç!!Emeklerine,canıns sağlık.Çokk çok beğendim.
ozgur aslan
ozgur aslan Yıl önce
6 saatlik videoyu 6 defa izlemişimdir (parçalar ayrı ayrıyken de izlemiştim) yine izliyorum. Yorma bizi de mitoloji ve antik çağlar videolarına biraz ağırlık ver Diamond.
Süheyla Güldoğan
Gerçekten çok genç olmanıza rağmen inanılmaz bı araştırma emeğinize sağlık üstadimmmm
rasim
rasim 4 aylar önce
nasıl bir hizmet 👏🏻👏🏻👏🏻
Cemile Demirel
Cemile Demirel Yıl önce
Emeğinize sağlık 👏👏👏
Gyomei
Gyomei Yıl önce
Bu serinin uzamasini cok isterim Çin Tarihi Hint Tarihi Türk islam tarihi Roma tarihi Gibi uzayabilir cok guzel olur
Ercan Deliduman
Ercan Deliduman Yıl önce
Bu emeğe saygı duymak ve önünde saygı ile eğilmek gerek .tebrik ederim
Yağmur ÖZKÖK
Yağmur ÖZKÖK Yıl önce
Rica etsem kaynaklarınızı paylaşabilir misiniz? Bende okumak gözden geçirmek isterim
Ayça Elif DAŞ
Ayça Elif DAŞ 4 aylar önce
Çok degerli bir kanalsin teşekkürler katkilarin için
ilker Arsal KAPLAN
Baba 6 saat çok zor oluyor :( yapmak ayrı dinlemek ayrı. Step step gitsek🕊
Aşır Yüksel
Aşır Yüksel Yıl önce
Ağzına ve zihnine sağlık abim
Exsen
Exsen Yıl önce
Tebrikler. Başarıların devamını dilerim.
Fatih Aydın
Fatih Aydın Yıl önce
İzlenme sayısı veyahut beğeni sayısı nasıl bu kadar düşük olabiliyor ? Aklım almıyor. Bu ülkenin genel sorunu tam olarakta bu yazık günah şu videonun gördüğü değere bak yurt dışında olsaydı çoktan milyonlarca beğeniyi almış haketmesi gereken değeride çoktan görmüştü. Antik Mısır bile şuanki bizim halimizden daha iyiymiş kuşkusuz. Onlar bir dağa tırmanırken biz ise dağdan aşşağıya inenleriz.
Fatıma Taş
Fatıma Taş Yıl önce
6 saatlik bir videoya göre gayet iyi izlenme almış, yurtdışında da bu kadar izlenmez, bu sadece bizim değil TRvid'un genel izlenme alışkanlığı, videolar 10 dakikadan fazla oldukça izlenme oranı da düşüyor, çünkü sosyal medyada sürekli dikkatimizi farklı şeylere yöneltiyoruz, birden fazla uyaran olduğu için dikkat süremiz kısalıyor ve çabuk sıkılıyoruz, bu sebepten kısa ve çerezlik videolar daha çok izleniyor. sadece bizimle alakalı değil, genel dünya çapında bir sorun.
Emily Amalya
Emily Amalya Yıl önce
(Daha video yeni bitti👍)Ses tonu,üslup,ayrıntıya girmeler falan video muazzam ötesi.
Asena Keskin
Asena Keskin Yıl önce
Lol 6 saat tarihten anlatım. Saygı ve tebrik hak eder.👍
yuksel nisan
yuksel nisan Yıl önce
offf be kardeş bu kış aylarında pek dışarı cıkamıyoruz ne kadar uzun video o kadar senle kalıyoz emeğine yüreğine sağlık
Zeynep Komur
Zeynep Komur Aylar önce
Allah yolunu acik etsincok guzel anlatiyorsun devamli sizi izliyorum kimsenin kotu yorumlarina uzulmeyin gelecegin cok guzel yolun acik olsun
Bahar Tuncay
Bahar Tuncay Yıl önce
Çok güzel bir anlatım 🤍 teşekkur ederim..
alpkan kuruoğlu
alpkan kuruoğlu Yıl önce
İzliyorum.. piramitlerin sırrı çözüldü. Kullandıkları materyalleri toz haline getirip kalıp şeklinde , yani şu anki beton kalıp tekniği ile yapılmış olma olasılığı biraz daha yakın ... Video süper
ufuk Başara
ufuk Başara 7 aylar önce
Brocum seni yeni buldum büyük profesörsün eline emeğine sağlık sağol iyi ki varsın
Cansu Bahtiyar
Cansu Bahtiyar Yıl önce
tam anlamıyla harika bir videoydu
Yavuz
Yavuz Yıl önce
Merhaba Diamond abi Maethon'un Tahmin ettiği Hanedan Sayısı Daha sonra kesin bir kanıya vardı mı? Yoksa Tahmin olarak mı kaldı? Bilgilendirirsen sevinirim. Seviliyorsun
Alexander Helios
Alexander Helios Yıl önce
Bir rica da bulunmak istiyorum.Acaba Hitit mitolojisi ve tarihi hakkında bir video çekme fırsatınız olabilir mi?
Mustafa dinc
Mustafa dinc Yıl önce
Tebrikler.Anlatım ve diksiyon çok iyi.
Uğur Can BULUT
Uğur Can BULUT Yıl önce
Abi çok uzun, emek güzel de ben sadece firavunu merak ediyorum. Onunla ilgili bir video yoksa sadece firavuna özel bir video yapabilirsen güzel olur. Hani firavunun ölümü, kusursuz olması, vb şeyler ile alakalı inanışlara değinmen çok hoş olur. Bununla alakalı video varsa ben bulamadım, bilen varsa adını falan yazarsa sevinirim.
Ashton Dragonway
Ashton Dragonway Yıl önce
Bu konuyu daha uzun saatler dinleyebilirim ya çok ilgi çekici
Simge
Simge Yıl önce
49:10 :)) mükemmel bir videoydu, emegine sağlık 👏👍
Songul Kaleli
Songul Kaleli Yıl önce
Agzina saglik cok guzel bi diksiyon.böyle güzel akici konuşanlara bi hayranligim var.o yüzden sürekli dinliyorum.
burhan guleryuz
burhan guleryuz Yıl önce
Helal in var Dio 6 saat seyrettirdin 👏👏👏👏 o isimleri nasıl telefuz edebildin bravo ya ben okuyamıyorum bile
turşu suyu
turşu suyu 2 aylar önce
film izler gibi oturdum izledim 7 saat bitti ve bir hüzün kapladı içimi
Cagdas Mumcu
Cagdas Mumcu Yıl önce
TEŞEKKÜRLER DIAMOND, İYİ Kİ VARSIN.
Ülgen Gülnihal
Ülgen Gülnihal Yıl önce
Aferin ablam. Bir ansiklopedik bilgiyi anlattın.👏🧿
Cihan_Arnmz
Cihan_Arnmz 4 aylar önce
6 saat video ne demek ya insan hiç mi yorulmaz
Yasar Menteş
Yasar Menteş Yıl önce
Tebrik ediyorum harika olmuş.. emeğine sağlık..
Ilyada
Ilyada Yıl önce
Okuduğum bütün bilgileri aklımda tutmak mümkün değil biliyorum ama bir kitabı bitirdikten sonra bilgileri tazelemek ya da akılda kalıcı hale getirmek için neler yapabilirim
Özgür V.
Özgür V. Yıl önce
Kitaplardan günlük yaşamına anektotlari aklında tutabilirsin bence fakat zaten anlayarak okuduğun bir kitap aklinda kalır
Sifa Sifa
Sifa Sifa Yıl önce
Cok güzel emeginiz saglik💐⭐
This Lastest Chara Dreemurr
Abi bi ara Mısır piramitlerinin uzaylılarla alakalı komple teorisiyle alakalı detaylı bir video yapar mısın ? seviliyorsun
MR Bread
MR Bread Yıl önce
hoş bir komplo teorisi olsada ne yazıkki doğru değil keşke olsaydı lan.
ali ahmet göktaş
ali ahmet göktaş 9 aylar önce
6 saatlik video mu olur gözünü seviyim.