Karanlık

Amazon'un Kurucusu JEFF BEZOS Uzaya Giderek Astronot Ünvanı Kazandı! 

Barış Özcan
Abone ol 6 Mn
görünümler 2,5 Mn
99% 49 000 1

Blue Origin’in ilk insanlı uçuşuna hoş geldiniz. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, beraberinde kardeşi ve en yaşlı (82) ve en genç (18) astronot ünvanlarını kazanan iki kişiyle birlikte kendi uzay şirketi Blue Origin tarafından yapılan New Shepard roketiyle uzaya çıktı.
Batı Texas çölündeki Launch Site One -1 numaralı fırlatma alanı-ndan TSİ 16:00’da New Shepard roketi uzaya gönderildi. Roketin içinde Amazon’un ve roketi tasarlayıp üreten Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos ve kardeşi Mark Bezos’un yanı sıra havacılık tarihinin öncü isimlerinden 82 yaşındaki Wally Funk ve babasının açık arttırmadan satın aldığı biletle uçan 18 yaşındaki fizik öğrencisi Oliver Daemon da yer aldı. Böylece uzay tarihinin en yaşlı ve en genç astronotları aynı roketle uzaya çıkmış oldu.
Blue Origin, Jeff Bezos tarafından insanlı uzay uçuşları yapabilmek amacıyla 21 yıl önce 2000 yılında kuruldu ve son yıllarda çalışmalarına hız verdi. Bugüne kadar 15 mürettebatsız test uçuşu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Jeff Bezos da Amazon’daki görevinden istifa ederek artık sadece uzay çalışmalarına yoğunlaşacağını belirtti.
Bezos 9 gün önce Virgin Galactic’ten Richard Branson’un ardından uzaya çıkan ikinci milyarder oldu. Richard Branson yerden 100 km yükseklikteki hayali Karman çizgisinin hemen altında yaklaşık 80 km irtifaya çıkmış ve bu da uzayın nerede başladığı konusundaki tartışmaları alevlendirmişti. Eğer 100 km’den başladığını kabul edersek ilk uzaya çıkan milyarder Jeff Bezos oldu.
Uzayın nerede başladığı konusunda evrensel bir standart ya da yasal bir tanımlama bulunmuyor. Yerden yükseldikçe atmosfer inceliyor ve giderek yerini uzaya bırakıyor. Ancak bu dönüşüm birdenbire, sihirli bir noktada olmuyor. NASA, Amerikan ordusu ve FAA 80 km’nin üzerindeki uçuşları uzay uçuşu olarak kabul edip lisanslıyor. FAI bu sınırı 100 km olarak kabul ediyor. Aslında Macar Theodore von Karman’ın hesaplamaları 84 km. Atmosfer yardımıyla havada seyahat eden uçakların en fazla bu irtifaya çıkabileceğini hesaplamış. Bu noktadan sonra atmosferin değil yerçekiminin etkisi önemli ve örneğin bir nesne yörüngeye oturtulabiliyor. Bazıları bunu yukarıya, bazıları da aşağıya doğru yuvarlıyor. Bir zamanlar kimsenin bilmediği ve önemsemediği bu 20 km’lik fark birbirine rakip iki şirketten bilet alacak uzay turistleri için önemli olabilir. Öte yandan SpaceX şimdilik bu konularda net bir plan açıklamadı. Ancak ürettiği roketler ISS’e yani yerden 80-100 değil 400-450 km yüksekte alçak yörüngeye rahatlıkla ulaşabiliyor ve sadece yük değil astronotları da taşıyabiliyor.
Bu fırlatmaya ilgiyi arttırmak için bir açık arttırma düzenlenmiş ve adı açıklanmayan biri tarafından 28 milyon dolara bir bilet satın alınmıştı. Ancak geçen hafta adı açıklanmayan bu kişi takvimindeki bir başka plan nedeniyle fırlatmaya katılamayacağını açıkladı. Bunun üzerine ikinci en yüksek teklifi veren Hollandalı bir iş insanı kendi oğlunu göndermek istediğini belirtti. 18 yaşındaki bir fizik öğrencisi olan Oliver Deamon bu şekilde mürettebata katılmış oldu.
New Shepard roketi tekrar kullanılabilen 6 kişilik bir kapsüle sahip. Roketin yolcuları iki günden beri astronot köyünde kalarak günde 14 saatlik simülasyon eğitimleri aldı. 100 km’lik irtifaya çıktıktan sonra 2-3 dakika boyunca yerçekimsiz bir ortamda kaldılar.
Fırlatmanın bugün yapılmasının da özel bir önemi var. Bugün Apollo 11’in Ay’a inişinin 52. Yıldönümü. Roketin adının New Shepard olması da tesadüf değil elbette. Uzaya çıkan ilk Amerikalı ve Yuri Gagarin’den sonra ikinci insan olan Alan Shepard’ın soyisminden ötürü yeni Shepard adı verilmiş. Galiba isimlerle kaderleri arasında gerçekten de bir bağlantı var. Çünkü Alan Shepard uzaya çıkan ilk insan olmaya hazırlanırken büyük bir gizlilikle hazırlıklarını hızlandıran Ruslar 3 hafta önce Yuri Gagarin’i uzaya göndermişlerdi. Burada da Jeff Bezos New Shepard roketiyle bir ilke imza atmak üzereyken 9 gün önce Richard Branson birdenbire uzaya çıkıverdi!

katma

 

19 Tem 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 2 738   
alperen
alperen Yıl önce
Ülkenin böyle akıllı,ahlaklı insanlara ihtiyacı var gerçekten böyle bir yayını bizimle paylaştığın için teşekkürler Barış Özcan.
rk
rk Yıl önce
.
United States Of America 🇺🇲
@rk çoğu yorumun altında sen varsın DEFOL GİT
Ceyda Mor
Ceyda Mor Yıl önce
Ve biz böyle bir insanı maalesef Amerika'ya kaptirdik...
United States Of America 🇺🇲
@Ceyda Mor Amerikaya kaptırmadık Güçlü bir ülke olduğu için kendi isteğiyle gitti
billieland_vlogs
billieland_vlogs Yıl önce
Annem, babam ve kardeşimle büyük bir heyecanla izledik. Böyle güzel anları video olarak bize sunduğun için teşekkür Barış Özcan. Umarım ben ve benim gibi uzayla ilgili hayalleri olan ve isteyen herkes hayalini gerçekleştirebilir.
sude saygeçitli
sude saygeçitli Yıl önce
82 yaşındaki kadın uzaya çıkıyor bizimkiler tüp kuyruğundan bahsediyor telefonunuzu çıkarın diyor 18 yaşındaki genç uzaya gidiyor bizimkiler gelecek kaygısı yaşıyor. (Çok teşekkürler Barış abi izlemesi bile mükkemmel bir deneyimdi)
Hiray
Hiray Yıl önce
Keşke izlemenin ötesine geçebilsek
BURAK ÇAKIR
BURAK ÇAKIR Yıl önce
Maalesef coğrafya kaderdir
Jahn Star
Jahn Star Yıl önce
82 yaşındaki kadın Blue Origin'de mühendismiş çok çalışmış uzaya çıkmak için.
İdris Birinci
İdris Birinci Yıl önce
Varsa senin de 28 milyon dolarin ,sen de cik uzaya,hayat zengine her yerde guzel,fakir her yerde fakir bos yapma.18 yasin da cocuk uzaya gidiyormus.Sanki,Amerika dada her aile 28 milyon dolarcigi verip cocugunu uzaya gonderecek guce sahipti.
Oğuzhan ULU
Oğuzhan ULU Yıl önce
@BURAK ÇAKIR Coğrafya kaderdir ama bizim coğrafyamız güzel önemli olan yönetim
Ahmet Akdel
Ahmet Akdel Yıl önce
Barış abinin anlatırken gözlerindeki heyecan, ses tonu, aldığı keyif ve haz onun uzaya olan tutkusunu ne güzel gösteriyor. Yine şahane terimler öğrendik uzayla ilgili teşekkürler
Oguzhan Algül
Oguzhan Algül Yıl önce
Kucuklukten beri hayalim astronot olmak nedense uzaydaki uzakliklarin karanligi ve sessizligi bi hos geliyo umarim bu hayalimi gerceklestirmeden olmem🌌🛰️🚀
Baran Önen
Baran Önen Yıl önce
İüişi
mustafa kökdemir
mustafa kökdemir 10 aylar önce
@Oguzhan Algül iççi öiüiççç ç çççççüi İö
kaptan rex
kaptan rex Yıl önce
barış abi olmasa böyle görüntüleri verecek ve ugraşacak insansan yok hepsi sanıyoku gençler sadece tik tok da abuk subuk şeyler izliyo ama 2 saatte 300 bin izlenecek kadar genç varmış ülkede seviliyosun başarılarının ve kaliteli videolarının gelmesi dilegiyle iyi bayramlar
MWK
MWK Yıl önce
tüm gençler aynı değil
kaptan rex
kaptan rex Yıl önce
@MWK bende onu diyom işte
kaptan rex
kaptan rex Yıl önce
anladım knk
Bogac Mert
Bogac Mert Yıl önce
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Noffice
Noffice Yıl önce
çok haklı yorum
İlke
İlke Yıl önce
Doğum günün kutlu olsun abi, kaç senedir severek takip ettiğim ve örnek almaya çalıştığım birisin. 5,4 milyon kişi olarak videolarını severek izlediğimizi bilmeni isteriz. Her şey için teşekkür ederiz💙
Jon Snow
Jon Snow Yıl önce
Amerika: Jeff Bezos uzaya gitti Türkiye: karıma orkid var diyemezsin deyip kasiyeri döven adam
ASAMİ SATO
ASAMİ SATO Yıl önce
Doğduğun coğrafya kaderindir :(((
Zeynep Bayram
Zeynep Bayram Yıl önce
@ASAMİ SATO değildir. türkiyede doğmuş ve hem yurtiçi hem yurtdışında başarılı olmuş yüzlerce türk var.
Hermaeus Mora
Hermaeus Mora Yıl önce
@Zeynep Bayram Öyledir. Aynı şehirde farklı ailelerden doğan çocukların bile kaderi fark ederken dünyanın diğer ucunda olan ve buradakinden çok farklı imkanlara sahip olarak doğmak nasıl fark etmiyor. En basiti israilde doğsan yahudi olacaktın buna karşı çıkmak ahmaklıktır.
Kamran
Kamran Yıl önce
Öyle şeyler dünyanın her yerinde vardır dostum
sude deniz dala
sude deniz dala Yıl önce
çok farklı 2 konuyu karşılaştırarak ülkeyi kötülüyorsunuz başka örnekler de var
Walter White
Walter White Yıl önce
Çok güzel bir yayındı, sayenizde ingilizce bilmeyenler de güncel bir şekilde takip edebiliyor bu gelişmeleri. Çok teşekkürler Barış Bey.
Erkan Sarı
Erkan Sarı Yıl önce
Abi bunları bizimle paylaştığın için teşekkürler. Sonlardaki tavsiye ve öğütlerin için müteşekkiriz. İyi ki varsın abi❤️
Turan Ertürk
Turan Ertürk Yıl önce
Teşekkür ederim barış abi. hayatıma kattığın yüzlerce şey için...
Deniz Sarıgül
Deniz Sarıgül Yıl önce
İzlediğim en doygun alçak yörünge yayınıydı, gayet akıcı keyifli. Kalkış ve iniş açıları muazzam olmuş eline sağlık Jeff ve Barış abim.
Anıl Güzel
Anıl Güzel 10 aylar önce
Siz olmasanız böyle şeyleri paylaşıcak özene,özene anlaticak,bilgilendierecek vs. vs. Çok özelsin hocam çok iyisin hocam muhteşesin hocam... Çok fazla değer çok fazla yahut kariyer en iyilerini hak ediyorsunuz. "Teşekkürler" !!! Barış Özcan.. !!!!! 🙏🌠❤️🤝👊🙌👍👍🚀🚀🏆🎖️✅⚠️🟡📿🧿🧿🚬🚬💣💣💣💣
Barış
Barış Yıl önce
Gerçekten bize böyle güzel canlı yayınlar yaptığın için sana sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.Güzel insan.
Fakir
Fakir Yıl önce
Yerli oto ve uzay ajansını canlı yayınlamaz, bu küreselci kuklalarının herşeyinden haberdar olur ve eder.
GOL D. ROGER
GOL D. ROGER Yıl önce
@Fakir yorumunu görmezden geliyorum
P.m Mahmut Özkan
evet güzel insan ne gördün sayın filozof kardeş pesozun şapkasından başka aracın içini gördünmü .
Fakir
Fakir Yıl önce
@GOL D. ROGER Sen yorumumu değil gerçekleri görmezden geliyorsun. Küreselci kuklalar ossursa haberi olan BÖ yerli oto ve uzay ajansını geç öğrenmiş. Yersen.
ismet Çuha
ismet Çuha Yıl önce
1.5 saat yayını izledim.Hiç sıkılmadım.Diğer youtuber lar gibi boş muhabbet abartı yok.Olay hakkında teknik bilgi ve donanımın yeterli.Her şeyden önce iyi dilek düşünceler çok güzel.İşlerinde başarılar dilerim.
muh er
muh er Yıl önce
Teknik bilgi yeterli
Kübra nur Yaman
Kübra nur Yaman Yıl önce
İnanılmaz bir insansın, bu önemli anları bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim, baya baya heyecanlanıp duygulandıgım anlar oldu
ela
ela Yıl önce
İşte Türkiyede trend 3 e girmeye gerçekten layık bir video.
B dot
B dot Yıl önce
Türkiye bu kadar kötü zamanlar yaşarken ve sürekli geriye doğru götürülürken asıl hayatın nasıl gittiğini görmek daha derin ve ağır bir duygu durumu yaratmıyor mu sizde de!
United States Of America 🇺🇲
Aynen...Murat Soner'de uzaya çıkmayı ciddiye almayıp küçümsüyor Uzay konusunda vizyonsuz biri olduğunu düşünüyorum
Fakir
Fakir Yıl önce
Uza yurtyaştv ye
KAPTAN Exe
KAPTAN Exe Yıl önce
@United States Of America 🇺🇲 o anca filmlere veya dizilere salasınlar uzmanlık alanı orası uzay onun 999999999999 katı bosversin onu
United States Of America 🇺🇲
@KAPTAN Exe SALLAMIYOR Yapıcı bir şekilde eleştirip yeri geldiği zaman çok'ta güzel gömüyor
Engin
Engin Yıl önce
Türkiyenin uzay alanında çalışmaları var zaten yandaş sayfaları takip etmeyi bırakırsan görebilirsin
Asuman Çavunmirza
Gerçekten çok heyecan verici nefesimi tuttum izlerken Çok isterdim uzaya gidebilmeyi ancak sağlık durumum zaten el vermiyor diyip kendimi teselli ediyorum 😁 gidenlere eşlik etmek bile beni tatmin ediyor. Kendim gitmiş gibi hissediyorum
İbrahim Elessar
İbrahim Elessar Yıl önce
Umarım birgün kendi ülkemde de böyle projeler görürüm
Romario Balloon
Romario Balloon Yıl önce
Japonsan, Norveçliysen falan görürsün, yoksa boşver cennete girip cikinca bidahaki hayatinda kralsin be oglum.:)
MWK
MWK Yıl önce
2023te ıktıdar degısırse gorecegız ınsallah
Mehmet Ali Varhan
ohooo
HS
HS Yıl önce
Bu iyi dilegin gercekten cok guzel ama Hic zannetmiyorum
Mr .Negative
Mr .Negative Yıl önce
Göremeden öleceksin
Kaan Çolak
Kaan Çolak Yıl önce
Gayet ciddi bir şekilde 'Bu konularda magazinsel bilgiler için danışmanlarım var gördüğünüz gibi...' ve ciddi ciddi de doğru cevap alınması :) Harikasınız Barış abi! Tayland'dan selamlar...
Ufak Ufak İngilizce
BİR KATKI: Jeff Bezos - Amerika'nın En İyi 10 Üniversitesi ve Mezun Olmuş Ünlü İsimler !! ( SEN DE İZLE )
Meraen
Meraen Yıl önce
Yine harika bir video daha ellerine sağlık barış abim,her şeyin en güzelini hak ediyosun.
Evrim Baytar
Evrim Baytar Yıl önce
Bu hayattaki en büyük hayalim bir gün aya ayak basmak,oradan dünyaya bakmak,sonra dünyaya gelip gittiğim yeri izlemek:) Şunu yaparsam bir gün,dünyanın sınırlarını aşmış hissedeceğim.Türkiyede değil de,bir gün başka bir ülkede,belki:)
HYPEREND
HYPEREND Yıl önce
Gelecekten bunu okuyan insanlara: Asıl ekranda olması gerekenler arka planda bu aracı kodlayan insanlar olmalı biliyoruz ama günümüzde mühendisler gücü henüz ele geçiremediler, mühendisler gelecekte toplumun en üst kesimi olmuştur umarım, hak etiğiniz yeri almışsınızdır umarım.
Besim Tibuk
Besim Tibuk Yıl önce
Tabii ki mühendislerin emeği bu lakin Jeff bezos olmasaydı hiçbir şey yapamazlardı.
Onur
Onur Yıl önce
@Besim Tibuk neden ki
Z.E.R.O
Z.E.R.O Yıl önce
@Onur Maddi durum.
Emirhan Sedef
Emirhan Sedef Yıl önce
@Onur Şöyle ki bunu yapacak mühendise kaynağı sağlayamadıktan sonra gerekli parçaları temin edemeyebilirler o yüzden kaynak şart
İMK
İMK Yıl önce
Ülkede şu videoyu merakla ve hayranlıkla izleyen gençlere sesleniyorum . Bende o gençlerdenim . Sadece izleyebiliyoruz ,ne acı
hüda
hüda Yıl önce
suan izliyorum ilerde izleticem
İMK
İMK Yıl önce
@Gameplay by Haktan abi vallaha sana bir şey diyemiycem . gençlikte enerji mi kaldı ki. bu yıl diş hekimliğini kazandım . şuan öğrenim görüyorum ama fakülteye gidemiyorum . işlediğim dersten bi verim alamıyorum. online işliyoruz dersleri. hani gençlik ne yapsın bu çaresizlikle .saygılar...
Mey
Mey Yıl önce
İlk defa uzay konusunda çok iç içe ve kaliteli bir yayın gördüm özellikle de kapsül deki seslerin konuşmaların yayına verilmesi çok etkileyiciydi
murat ogretmen
murat ogretmen Yıl önce
Çok eksiği olan bir uçuştu. Ama yine de bizim adımıza büyük bir adım daha gerçekleşti. Daha iyileri Güzel ülkeme nasip olsun 🙏🏻
Zeynep Bayram
Zeynep Bayram Yıl önce
Gençlere yol gösterdiğiniz, söyledikleriniz, yardımlarınız için çok teşekkürler
rk
rk Yıl önce
L
PÖH POLİS ÖZEL HAREKAT JOKER CLUB
ya bu barış abi neden bu kadar az abonesi var adam kötü laf kullanmıyo kötü içerik üretmiyor bilgilendirici ses tonu güzel faydalı içerik üretiyor ama epes patusu geçemiyo adam ülkeye katkı sağlıyacak ama biz bu 5 m abonenin dışındakileri söylüyorum nerde çalıntı içerik var onu arıyor bu adam milyoner bile olsa az sağol barış abi bide seninde bayramın mübarek olsun nice bayramlara
Hatice Seçim
Hatice Seçim Yıl önce
Bize bu güzel deneyimi yaşatığın için teşekürler Barış Özcan
Ali Çakıcı
Ali Çakıcı Yıl önce
Barış bey verdiğiniz doğru bilgiler için sonsuz teşekkürler başarıların devamını diliyorum saygılar 🙏🙏
Melek Feyza Kaşık
Mükemmel bir şey olsa gerek. İnşallah bir gün bizde bu heyecanı yaşarız.
Yiyençift
Yiyençift Yıl önce
Son bir haber Astronot unvanı alamayacağı açıklandı.Birincisi uzay uçuşu gerçekleştirmek için kalifiye degiller, ikincisi blue origin gemisi mürettebatin katılımı olmadan dunyadan kontrol edildi. Barış bey emeğinize sağlık nasıl geçtiğini anlamadığım 2 saatlik bir videoydu.İyi ki varsınız 👏
Recep Taha
Recep Taha Yıl önce
Bugün tarihe şahitlik ettim (ettik). Umarım bundan yıllar sonra bu yorumu görüp çocuklarıma anlatabilirim. Ben bu ana canlı canlı , Barış Özcan sayesinde şahitlik ettim diyebilirim.
Mine D
Mine D Yıl önce
Bu dünya da iyi ki bir Bariş Özcan var.. Çok teşekkürler Bariş bey sayenizde bir çok şeyden haberdar oluyor ve büyük bir heyecanla izliyoruz.. 👏👏
smy dnd
smy dnd Yıl önce
Çocukluk hayalim astronot olmaktı😌izlerken tüylerim diken diken oldu... muhteşem bir deneyim muhteşem ötesi bir olayyyyy
No complaints
No complaints Yıl önce
Benimki de aya gitmekti.Ama bir gün zengin olurum belki ben de giderim
enes nawaz
enes nawaz Yıl önce
Sadece birkaç yıl önce dünyanın en büyük hızlı trenleri videolarını izleyip acaba nasıl bir deneyim diye düşünüp, kendi kendime sırıtırdım. Şimdi geldiğimiz noktaya bak güle güle izliyorum
güney yılmaz
güney yılmaz Yıl önce
Bende bir milyarder olup böyle bi yolculuk yapsa idim emin ol önce seni davet ederdim uzay aracına Barış Özcan o kadar heyecanlısın ki o kadar içten anlatıyorsun ki seninle heyecanlanmamak imkansız… umarım bi gün sende Astronot ünvanı alırsın… bunu senin ağzından dinleyeceğimiz günü iple çekiyorum….
Elif Tak
Elif Tak Yıl önce
Düşünün 82 yaşında bir insan ve zamanında kadın olmasından dolayı uzaya gitme hayallerine kota konmuş. Barış Bey siz onun adını anons edince gözyaşlarımı tutamadım. Müthiş bir bekleyiş, hayal ve azim... Bir kadın olarak çok ama çok gurur duydum. Ahh sen çok yaşa Wally!!...
Vector
Vector Yıl önce
Jeff Bezos kadına bileti verdi
Elif Tak
Elif Tak Yıl önce
@Vector Biliyoruz herhalde. Hayalleri her şekilde gerçek oldu ve buna da Bezos vesile oldu..
Emin Abdi Tüzer
Emin Abdi Tüzer Yıl önce
Hayat yolculuğumuzda hepimize başarılar. Umut oldu bu yayın
Neşecan Ayaz
Neşecan Ayaz Yıl önce
İzlerken bilee tüylerim diken diken olduuu. Muazzam bir şeyy uzayaa gitmeek vee dünyayııı dıştan görmek. Belki bir gün....🌎
ümran
ümran Yıl önce
Insaallah yaaaa
Mert
Mert Yıl önce
1:43:05 Şurada öyle duygulandımki gözlerim doldu sanki kendim uzaya çıkıyormuş gibi heyecanlandım hafiften korkmadım da değil aksi bir şey olacak diye. Zaten uzaya ilgim, merakım ve sevgim çok fazlaydı böyle şeyleri izleyince daha da çok artıyor duygularım. Çok değişik bir şey, gelecek adına umut verici umarım ben de dahil bu yorumu okuyan, okumayan kim varsa bu tecrübeyi yaşar.
Selman Selman
Selman Selman Yıl önce
Aileniz ile birlikte dualarınız kabul ve hayırlara vesile olması dileği ile bayramınız mübarek olsun Barış bey :)
Ubermensch
Ubermensch Yıl önce
Harika bir yayındı. Umarım bir gün bizde ülkece böyle yerlere gelebiliriz. Teşekkür ederiz Barış Özcan, iyi bayramlar.🚀🚀🚀🇹🇷🇺🇸 Fırlatılış anı: 1:43:00
☆Nshmuralvr☆
☆Nshmuralvr☆ Yıl önce
Eyvallah
Halil Uyan
Halil Uyan Yıl önce
Eyv kral
Mustafa Gezer
Mustafa Gezer Yıl önce
eyv kral adamsın
rvncllnx
rvncllnx Yıl önce
Kralsın
☆Nshmuralvr☆
☆Nshmuralvr☆ Yıl önce
Ne bu, kelime tamamlamaca mı HAAHAJDEDHEJHD😄
ASLAN CİMBOM
ASLAN CİMBOM Yıl önce
11 dk süren bu kısa ama öz başarılı proje gelecek için çok değerli bir çalışma bizimle paylaşan barış özcan'a da teşekkür ederim 👏
kabil aktaş
kabil aktaş Yıl önce
belki göremeyeceğiz ama uzay alanında gün gelecek o kadar çok gelişmeler olacak ki gezegenler arasında dünyada ülkeler arası seyahatler gibi seyahatler olacağına inanıyorum ben
Street Street
Street Street Yıl önce
İnşallah ülkemizde böyle güzel anlar nasip olur
Büşra Azun
Büşra Azun Yıl önce
Teşekkürler barış abi . Sayende hayallerimin peşinden gitmem gerektiğini öğrendim.
İbrahim Şen
İbrahim Şen Yıl önce
İşte emeklerinin karşılığını böyle alması çok iyi bir insanın Jeff Bezos 🔍 Sıradaki kişi Elon Musk
uğur çelenk
uğur çelenk Yıl önce
gerçekten sana çok teşekkür ederiz barış abi sende olmasan bizim dünyadan haberimiz yok iyiki senin kanalını keşfetmişim
Halil Ölmez
Halil Ölmez Yıl önce
Keşke bizde bu seviyelerde olabilsek
marcy's
marcy's Yıl önce
Barış abi , bize böyle görüntüleri betimleyerek anlattığın için teşekkür ederim(z).
Kaan AL
Kaan AL Yıl önce
‘’Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar.’’
Şeyma ERYILMAZ
Şeyma ERYILMAZ Yıl önce
Bu güzel anı bize canlı canlı yaşattığın için teşekkür ederiz
paintliza
paintliza Yıl önce
Bu tarz canlı yayınlar yaptığın için sana teşekkür ederiz Barış Özcan
Rojin Oğuz
Rojin Oğuz Yıl önce
İnanılmaz. Diyecek söz bulamıyorum sadece aşırı mutluyum ve inanmakta güçlük çekiyorum.
Yamalı Pijama
Yamalı Pijama Yıl önce
Neye mutlusun malmisin. Cok komiksiniz ya. Sadece birileri mutlu diye , birileri onemli sanmanizi istedigi seyler icin hareket ediyorsunuz. Gercekten mantikli geliyor mu , bu olanlar karsisindw senin verdigin tepkiler duygular?
M - O
M - O Yıl önce
@Yamalı Pijama Yanı Doğru
Merve Erkmen
Merve Erkmen Yıl önce
Aynı dünya üzerinde ne kadar farklı gündemlerimiz var..
Mysterious Person
Aynen öyle.Mesela Taliban meselesi 😂
Ceren
Ceren Yıl önce
Jeff amca "ölmeden önce mutlaka yapılması gerekenler " listesi hazırlamış heralde :D
Şey Mi Dostum
Şey Mi Dostum Yıl önce
@Ceren çok mutlu olurum 😊
Robin🇳🇱
Robin🇳🇱 Yıl önce
Sonunda trendlere adam akıllı bişey buldum
AiTool
AiTool Yıl önce
Bu nasıl bir teknoloji, nasıl bir plan ve proje. Sözün bittiği yer. Adamlar çalışıyor. Hata 0
Asım Aşar
Asım Aşar Yıl önce
Dünya yaşanılamaz hale geldiğinde Milyarder'lerin nasıl kaçacağını görmüş olduk 💪
Alya 7
Alya 7 Yıl önce
Çok güzel bi canlı yayındı, bizi geliştirdiğiniz için çok teşekkür ederiz barış abi
Ratcha Travel | Thailand
Teşekkür ederim Barış. Bu tarz programlar seninle güzel.
model
model Yıl önce
emeğine sağlık . sayende keyifle izledik. sen ve bu platformlar olmasa haberimiz bile olmayacak şeyleri takib etme şansımız oluyor.
Füsun Altay
Füsun Altay Yıl önce
sayenizde muhteşem bu tecrübeye eşlik ettik, çok teşekkürler barış özcan...
Ozan Çoban
Ozan Çoban Yıl önce
İnanılmaz bir mühendislik
time to relax
time to relax Yıl önce
*Selamlar benim amacım sadece iyiliğe teşvik etme amaçlı videolar çekip hayvan sevgisini insanlara daha çok aşılamaktır.* *Videolarım huzur vericidir* ❣️
Semiha kılıç Özocak
Tebrik ediyorum sayın Jeff Bezos, kardeşi Mark Bezos, en genç astronotu ve en yaşlı astronotu , ilkler bir arada. Size de teşekkürler Barış Özcan
Eg Mirz
Eg Mirz Yıl önce
Dünyanın en zengin insanının böylesine çılgın bir işe imza atması bulunduğu konuma gelmesi tesadüf değildir, gözükara bir adammış
Muhammed Hamza
Muhammed Hamza Yıl önce
Barış abi senin de uzaya çıktığın canlı yayınları heyecanla bekliyoruz...
Okan
Okan Yıl önce
Sonunda hak ettiğin yerde, trendlerdesin
Selçuk
Selçuk Yıl önce
Paraşütleri görene kadar Jeff Bezos, Elon Musk'ı alt etti diye düşünüyordum ki paraşütler beni hayal kırıklığına uğrattı. Keşke araç tek parça gidip tek parça gelebilse ama Bezos da Musk da roketlerine o kadar güvenmiyor sanırım en azından şimdilik.
Ömer Ali Yoldaş ☑
Kendi cebinde parayla uzaya çıkabilecek kadar zengin bi adamın yaptığını devlet olarak yapamayacak kadar güçsüsüz. İşte size güç gösterisi...
L
L Yıl önce
3 bilemedin 5 devlet dışında bambaşka bir seviye
Hermione
Hermione Yıl önce
Əla yayın idi təşəkkürlər Barış abi 🥰❤ mən də istəyirəm ki oxuyum ,yaxşı təhsil alım və öz kosmos şirkətimi qurum , İnşallah bu xəyalımı yerinə yetirə bilərəm, və söz verirəm ki bunun üçün çox çalışacam. Bəlkə də bilmək olmaz bir gün Bakıda bir roketin içində kosmosda ən çox vaxt keçirən insanlı roketin içərisində görüşərik ♥️
EMİR İPEKÇİ
EMİR İPEKÇİ 10 aylar önce
Umarım bir gün hayallerini gerçekleştirebilirsin
Hermione
Hermione 10 aylar önce
@EMİR İPEKÇİ İnşAllah, təşəkkürlər 🙏
Sebine Hesenova
Sebine Hesenova Yıl önce
Barış abinin nerelerden, hangi araçlarla, hangi vasıtalarla araştırma apardığını ve bikgi edindiyini nereden bilebiliriz?
Nilüfer Dizdar
Nilüfer Dizdar Yıl önce
Harika bir canlıyayın seyrettim sayenizde , emeklerinize çok ama çok teşekkür ederim tarihe sayenizde tanıklık ettim. İyi bayramlar
best long shot monster
Emeğine sağlık 😇 sayende insanlar ufku açılıyor 👏👏
Zeynep NERGİZ
Zeynep NERGİZ Yıl önce
Videolarin çok güzel içerikleri var keşke her öğretmen senin gibi olsa
motosoul35
motosoul35 Yıl önce
Barış abi inşAllah bigün sende gidersin senin de gitmeni çok isterim bu işeri seviyorsun seviliyorsun:)
Pomegranate Tree
Pomegranate Tree Yıl önce
Arkadaşlar ülkenin durumundan sürekli yakınınca durumlar değişmiyor. Güzel bir şey izliyorsunuz sadece keyfini çıkarın...
Kaan karadag
Kaan karadag Yıl önce
Barış abilerin çoğalması dileğiyle 🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♂️🥇🥇👏👏Herkesin bayramı mübarek olsun….
Ahmet Altın
Ahmet Altın Yıl önce
Dünya insanlarının uğraştığı işlere bak,birde bizim uğraştığımız işlere bak.Kaderimize küsüyorum.
Fakir
Fakir Yıl önce
Sen neyle uğraşıyorsun?
Supremex
Supremex Yıl önce
@Fakir Güzel soru. Kimse kendisi sorumluluk alıp ya da vakit ayırıp ülkesi için bir çaba içerisinde değil. Hep bir başkası yapsa, etse diye bekliyorlar. Fakat bakıyorsun hep bi kendini ülkesini küçük görmek vs. Şu an ülkeye çağ atlatan savunma sanayi şirketleri başta olmak üzere, ufak damadı bile sırf ülkenin cumhurbaşkanına olan hasetlerinden sevmiyorlar ya da yaptığı işleri küçük görüp eleştiriyorlar. Sonra biz neden gelişmiyoruz. Bunlar gibilerin beyinleri yüzünden gelişemedik.
Fakir
Fakir Yıl önce
@Supremex Maalesef maalesef.
ali öz • 44 yıl önce
Bizde de Laiklik Elden gideyaah heykel isteyehh
SNN
SNN Yıl önce
Gün gelecek birisi uzaya gittiğinde bizeçok normal gelecek, belki de kendimiz de gidicez.. çok güzel bir hiss
Konserve Et
Konserve Et Yıl önce
Yine Türkiye gibi bir ülkede yaşıyor olursan diğer herkesden 30-40 yıl (belki de daha fazla) sonra gidersin ama olsun
MALIK
MALIK Yıl önce
@Konserve Et Türkiye'nin altyapısı o kadar da kötü değil
Küresel Felaketler
Kimse gidemeyecek merak etme
Konserve Et
Konserve Et Yıl önce
@MALIK peki
Pesimist
Pesimist Yıl önce
@MALIK kanka Amerikada ki elon musk 1969 da aya çıktı biz daha yeni 2023 te çıkacağız bizim ömrümüz uzayı görmeye yetmiyecek bunu üzülerek söylüyorum
Ahmet Altın
Ahmet Altın Yıl önce
Gelecek nesiller bunu seyredecek,o zamanlar kim bilir bu uzaya çıkma ne kadar basitleşecek.
Tolga Abi
Tolga Abi Yıl önce
Keşke Amerika’daki bir kapsülün vidası olsaydım
Fredy
Fredy Yıl önce
Barış abi eline emeğine sağlık güzel bi yayındı her zaman ki gibi peki abi biz ne zaman çıkarız gider geliriz tahmini bu karman çizgisini geçip bi selfie alıp dönmemiz yok mu :)
Uzun Metraj
Uzun Metraj Yıl önce
Bizim ülkenin zenginleri böyle şeylere para heba etmezler, asgari ücretlerin sırtına binmek daha çok haz veriyor uzaya gitmekten
yaaty.
yaaty. Yıl önce
Gökyüzü sadece uçmaktan korkanların sınırıdır. ~Bob Bello (Hepimizin Bayramı Mübarek Olsun :)
şengül aşık
şengül aşık Yıl önce
dünyanın en güzel canlıları kuşlardır kralıda kartaldır o yüzden bjk liyim.zaten sembolü kuş tüyü.
şengül aşık
şengül aşık Yıl önce
belkide kürek kemiklerimizde kanatlar vardı neden köreldiler bilmiyorum.
şengül aşık
şengül aşık Yıl önce
uçmak yeryüzüne kuşbakışı bakmak güzeldir be ağbi.özgürlüğün sembolü.
M - O
M - O Yıl önce
@şengül aşık Vay be
ferman yldrm
ferman yldrm Yıl önce
Rahmetli Oliver uzaya çıkmayı çok severdi.
Kübra Yoldaş
Kübra Yoldaş Yıl önce
İnsanlık adına sevindim, ülkem adına üzüldüm. Biz de gidip saray inşa edelim, çünkü saray bir ülkenin gücü, ekonomisi, duruşu, başarısıdır sizin de bildiğiniz gibi.
KABAKCI
KABAKCI Yıl önce
Ekonomi laf mı atiyon sen çıkar telefonunu sjsjsj
zozan
zozan Yıl önce
Yorumlara bakıp üzülüyorum gerçekten durumumuz çok kötü ülke olarak hiçbir yararlı ugrasimiz yok
Fakir
Fakir Yıl önce
Sen ne bekliyordun? Yararlı uğraş yok mu? Ya bi uza.
Merve Nur
Merve Nur Yıl önce
Barış abi olmasaydı ne yapacaktık yaa, hiçbir şeyden haberimiz olmayacaktı. Teşekkürler barış abi ❤️❤️
Akın Ustabaş
Akın Ustabaş Yıl önce
Atamız umudum gençlerdedir demişti özür dilerim Atam ama benim umudum bu ülkede öldü...
Harun Yavuz
Harun Yavuz Yıl önce
18 yaşında uzaya çıkarıyorlar bu muhteşem bir şey. Bizde şehirler arası yolculukta silah altına askerliğe zorluyorlar Lanet olsun...
Gökdeniz Cosgun
Gökdeniz Cosgun Yıl önce
Onlar amerika kıtasında kendi halinde yaşıyorlar.Sen orta doğulusun ondan olabilir;)
Harun Yavuz
Harun Yavuz Yıl önce
@Gökdeniz Cosgun Evt evet haklısın, sadece dile getirdim işte...
şengül aşık
şengül aşık Yıl önce
barış ağbi işini gerçekten güzel yapıyor türkçesi ,ses tonuda iyi tebrik ediyorum.
orhan boran
orhan boran Yıl önce
Sen bir efsanesin ya Türkiye'de şu olayla ilgi hiç bir kanal bilgi vermiyor. Sayende izliyoruz Barış Abi
Ike
Ike Yıl önce
SFye hoşgeldiniz! Arabayı park ederken dikkat, cam kırıp içindekileri çalıyorlar. Özellikle Union Sq, Fisherman's Wharf civarı
Aegean
Aegean Yıl önce
Harika bir yayındı ❤️
Space
Space Yıl önce
Inşallah bizim ülkede de Uzay uçuşları başlar GERİ KALMAYALIM!!!!!!
Eva TV
Eva TV Yıl önce
Gitme o güzel geceye tatlılıkla İhtiyarlık yanmalı ve saçmalamalı gün kapandığında; Öfkelen, öfkelen ışığın ölümünün karşısında. Akıllı adamlar, bilmelerine rağmen karanlığa gömüleceklerini sonlarında, Sözleri şimşek çaktırmamış olduğu içindir ki onlar Gitmezler o güzel geceye usulca. Yıldızlararası filmine selam çakalım..
Killer Gunner2002
Artık akşamları dünyayı iki tane gök cismi ve insanı yansıtır, ne güzel oldu.