Karanlık

Amazon'un Kurucusu JEFF BEZOS Uzaya Giderek Astronot Ünvanı Kazandı!

Barış Özcan
görünümler 1 040 495
97% 43 000 923

Blue Origin’in ilk insanlı uçuşuna hoş geldiniz. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, beraberinde kardeşi ve en yaşlı (82) ve en genç (18) astronot ünvanlarını kazanan iki kişiyle birlikte kendi uzay şirketi Blue Origin tarafından yapılan New Shepard roketiyle uzaya çıktı.
Batı Texas çölündeki Launch Site One -1 numaralı fırlatma alanı-ndan TSİ 16:00 ’da New Shepard roketi uzaya gönderildi. Roketin içinde Amazon’un ve roketi tasarlayıp üreten Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos ve kardeşi Mark Bezos’un yanı sıra havacılık tarihinin öncü isimlerinden 82 yaşındaki Wally Funk ve babasının açık arttırmadan satın aldığı biletle uçan 18 yaşındaki fizik öğrencisi Oliver Daemon da yer aldı. Böylece uzay tarihinin en yaşlı ve en genç astronotları aynı roketle uzaya çıkmış oldu.
Blue Origin, Jeff Bezos tarafından insanlı uzay uçuşları yapabilmek amacıyla 21 yıl önce 2000 yılında kuruldu ve son yıllarda çalışmalarına hız verdi. Bugüne kadar 15 mürettebatsız test uçuşu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Jeff Bezos da Amazon’daki görevinden istifa ederek artık sadece uzay çalışmalarına yoğunlaşacağını belirtti.
Bezos 9 gün önce Virgin Galactic’ten Richard Branson’un ardından uzaya çıkan ikinci milyarder oldu. Richard Branson yerden 100 km yükseklikteki hayali Karman çizgisinin hemen altında yaklaşık 80 km irtifaya çıkmış ve bu da uzayın nerede başladığı konusundaki tartışmaları alevlendirmişti. Eğer 100 km’den başladığını kabul edersek ilk uzaya çıkan milyarder Jeff Bezos oldu.
Uzayın nerede başladığı konusunda evrensel bir standart ya da yasal bir tanımlama bulunmuyor. Yerden yükseldikçe atmosfer inceliyor ve giderek yerini uzaya bırakıyor. Ancak bu dönüşüm birdenbire, -sihirli bir noktada- olmuyor. NASA, Amerikan ordusu ve FAA 80 km’nin üzerindeki uçuşları uzay uçuşu olarak kabul edip lisanslıyor. FAI bu sınırı 100 km olarak kabul ediyor. Aslında Macar Theodore von Karman’ın hesaplamaları 84 km. Atmosfer yardımıyla havada seyahat eden uçakların en fazla bu irtifaya çıkabileceğini hesaplamış. Bu noktadan sonra atmosferin değil yerçekiminin etkisi önemli ve örneğin bir nesne yörüngeye oturtulabiliyor. Bazıları bunu yukarıya, bazıları da aşağıya doğru yuvarlıyor. Bir zamanlar kimsenin bilmediği ve önemsemediği bu 20 km’lik fark birbirine rakip iki şirketten bilet alacak uzay turistleri için önemli olabilir. Öte yandan SpaceX şimdilik bu konularda net bir plan açıklamadı. Ancak ürettiği roketler ISS’e yani yerden 80-100 değil 400-450 km yüksekte alçak yörüngeye rahatlıkla ulaşabiliyor ve sadece yük değil astronotları da taşıyabiliyor.
Bu fırlatmaya ilgiyi arttırmak için bir açık arttırma düzenlenmiş ve adı açıklanmayan biri tarafından 28 milyon dolara bir bilet satın alınmıştı. Ancak geçen hafta adı açıklanmayan bu kişi takvimindeki bir başka plan nedeniyle fırlatmaya katılamayacağını açıkladı. Bunun üzerine ikinci en yüksek teklifi veren Hollandalı bir iş insanı kendi oğlunu göndermek istediğini belirtti. 18 yaşındaki bir fizik öğrencisi olan Oliver Deamon bu şekilde mürettebata katılmış oldu.
New Shepard roketi tekrar kullanılabilen 6 kişilik bir kapsüle sahip. Roketin yolcuları iki günden beri astronot köyünde kalarak günde 14 saatlik simülasyon eğitimleri aldı. 100 km’lik irtifaya çıktıktan sonra 2-3 dakika boyunca yerçekimsiz bir ortamda kaldılar.
Fırlatmanın bugün yapılmasının da özel bir önemi var. Bugün Apollo 11’in Ay’a inişinin 52. Yıldönümü. Roketin adının New Shepard olması da tesadüf değil elbette. Uzaya çıkan ilk Amerikalı ve Yuri Gagarin’den sonra ikinci insan olan Alan Shepard’ın soyisminden ötürü yeni Shepard adı verilmiş. Galiba isimlerle kaderleri arasında gerçekten de bir bağlantı var. Çünkü Alan Shepard uzaya çıkan ilk insan olmaya hazırlanırken büyük bir gizlilikle hazırlıklarını hızlandıran Ruslar 3 hafta önce Yuri Gagarin’i uzaya göndermişlerdi. Burada da Jeff Bezos New Shepard roketiyle bir ilke imza atmak üzereyken 9 gün önce Richard Branson birdenbire uzaya çıkıverdi!

katma

 

20 Tem 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 2 781
neden hala yasiyoruz
Come on jeffrey u can do it pay the way put it back into it :D
doga sporlari
doga sporlari 4 gün önce
Uzay 130 km yukarda başlar 130km biter cakilan yüzlerce fuze var
doga sporlari
doga sporlari 4 gün önce
Gittiler yani vaybe
doga sporlari
doga sporlari 4 gün önce
Dönmez
Burhan Çarkci
Burhan Çarkci 7 gün önce
Vallaha ALLAH senden razı olsun abi sayende dünyada neler olup gibtiğini teknolojinin nasıl geliştiğini senin sayende görüp öğreniyoruz.
Gökhan Çeçe
Gökhan Çeçe 9 gün önce
zenginin roketi fakirin çenesini yorar :D😀
Nergiss Cyhnn
Nergiss Cyhnn 11 gün önce
Keşke kabın içinden görüntüler de gelseydi 🥰
NATURAL LIFE
NATURAL LIFE 15 gün önce
1:50:00 bu dakikayı iyi izleyin.Bir anda iniş olacağı sırada heryer buhar oluyor kamera gidip geliyor.Sonra bilgisayar yapımı bir animasyon olduğu çok belli olan roket piste iniş yapıyor.Havadayken beyaz görünen roket bir anda bulutlardan geçip beyaz oluveriyor.
bili mili
bili mili 16 gün önce
Bir insanin bukadar serveti varsa uzaya dil bikere ölübde chenneti chennemi görübde geri gelmek isteyen adamlar var mesele para inac dil,
Sorgulayan insan
Sorgulayan insan 16 gün önce
güzel bir animasyondu.yalanlara inanmaya devam
Sorgulayan insan
Sorgulayan insan 16 gün önce
herşey 11 dk içerisinde gerçekleşecek.yine 11 çıktı hiç şaşırmadım.bu arada kameramanı da kutlamak lazım.uzaya giden kameraman ünvanını aldı :))))))))))))
Sorgulayan insan
Sorgulayan insan 16 gün önce
hala bu yalanlara inananları gördükçe vay halimize diyorum.yazık yazık
good brothers studio
good brothers studio 17 gün önce
orada imparatorluk mu diyor bana mı öyle geldi???
good brothers studio
good brothers studio 17 gün önce
amazon empire :D
Ramazan Yilmaz
Ramazan Yilmaz 19 gün önce
Bunun dedikerine inanan varmi acaba 😂 Çocukmu kandırıyonuz siz
Mc Yaralı
Mc Yaralı 21 gün önce
1.30 dakikalık elon musk: Artık dünyanın en zengini benim
slhgr
slhgr 21 gün önce
Barış Özcan unvana nasıl ünvan dersin :)
OKAN MERIC[ISTSM - MERIC OKAN] ‍
vızelerı varmı acaba varsa nerden almıslar
Serkan Altundag
Serkan Altundag 25 gün önce
Bu neden bizim aklımıza gelmedi
Füsun Altay
Füsun Altay 25 gün önce
sayenizde muhteşem bu tecrübeye eşlik ettik, çok teşekkürler barış özcan...
PB Hydron
PB Hydron 25 gün önce
Aslında 10 dakikalık video bosuna oyaliyon mileti
lawny
lawny 25 gün önce
Bu canlı yayındı kardesim.
PinkyTinky
PinkyTinky 26 gün önce
Camon Jeffrey you can do it. Dediydikdeee...Adam yapmış zaten
Gerçekler
Gerçekler 28 gün önce
Balık gözü kamera hilesi trvid.com/video/video-IsF7l0kvlb8.html
°millie°
°millie° 29 gün önce
Ceo entrepren-
Elif Cicek
Elif Cicek 29 gün önce
Ee yani bu ne hani uzay a gitcektiler havadalar
Otuz Bir
Otuz Bir Aylar önce
Cox gözəl alinib. Tagizadə Mirrüzgar
alpqla
alpqla Aylar önce
Sene 2021 hala mekiklerdeki dünyaya fokuslanmis kameralar hala 2megapixel.. Yüzyılın büyük yalanlarını izleyiniz iyi seyirler
SuNSeT😪
SuNSeT😪 Aylar önce
KEŞKE İLK AYA ÇIKANLAR MUSLİMAN OLSA O ĞRISTİYANLAR ALLAHIN YARATDIĞI GÜZELLİKLERİ GÖRÜYOLAR AMMA ONU MİLMİYOLLAR Kİ O GÜZELLİKLERİ ALLAH (CC) YARATDI
lawny
lawny 25 gün önce
Hristiyanlar da Allah'a inanıyor.
baba yorgun
baba yorgun Aylar önce
bu ara da abd insani para icin kadinin karnindaki cocugu cikarir bicakla bu yuzden cok ilerdeler her yok mubah kazanacaksa !!!! once dunyayi taniyin !
Rasim Quliyev
Rasim Quliyev Aylar önce
Barış abi, lütfen Warren Buffett hakkında da video yapa bilirmisin ?
ayfer sara
ayfer sara Aylar önce
Hatta astronotlar bununla beraber musk gates ve kureselci ailelerin tumunu de alip yakindan gecen yorungesi 10milyon yil filan olan bir astroitin tepesine koyup kacsalar ne hos olur!!
Sadullah KAPLAN
Sadullah KAPLAN Aylar önce
saol abe iyiki varsın.
Elvin Latifov
Elvin Latifov Aylar önce
Acun Ilıcali ne zaman gidecek bakalım
Omer yusuf gokalp
Omer yusuf gokalp Aylar önce
trvid.com/video/video-5kujaMzok2Q.html
Cəbrayılov aziz
Cəbrayılov aziz Aylar önce
Bele yalan olar
Kaan Deveci
Kaan Deveci Aylar önce
Unvan diye yazılır. Kaynak: TDK
Izzy Lozzy
Izzy Lozzy Aylar önce
Instead to loosen so much money for such unnecessary things give it to dose millions of poor people suffering of hunger
mua
mua 2 aylar önce
ünvan degil unvan diye yazılır
Edit Savar
Edit Savar 2 aylar önce
Coğrafya kaderdir
Muhammed Hamza
Muhammed Hamza 2 aylar önce
Barış abi senin de uzaya çıktığın canlı yayınları heyecanla bekliyoruz...
Eren Güçlü
Eren Güçlü 2 aylar önce
Ben seni
zubbap mı demeli
zubbap mı demeli 2 aylar önce
2 yumurta kırdım diye aşcı mı oldum lan!
Mehmet Ferhat Öztürk
jeff bezos uzayda ne işin var kardeşim in karaya bitcoin aldım haberi bekliyorduk :(
Gelişime Odaklanın
Gelişime Odaklanın 2 aylar önce
HAYATININ SONRAKİ 50 YILI İÇİN 5 DK Bakış açını değiştir ZENGİN OL %100 seni değiştircek videolar kanalımda Yüklenmeye devam ediyor! SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN! trvid.com/u-sendebizdensin1
Burak
Burak 2 aylar önce
18 yaşında birşeyin başarabileceğini göstermiyor paranın neyi yaptırabileceğini gösteriyor param olsun 10 yaşında çıkardım uzaya sen ne diyorsun barış abi
Oguzhan Algül
Oguzhan Algül 2 aylar önce
Vay anasini bee en buyuk hayalimi suan izliyorum bee bizde daha Türkiye'de salak salak seylerle ugrasalim
cem gencay
cem gencay 2 aylar önce
TURKEY SHARE (GENİL) TARGET 100 TRY COMME GENİL COMME
ALET İŞLER EL ÖVÜNÜR
bu adam türkiyeye gelip 2-3 dk kalıp ne kadar türk olursa, uzayın sınırına çıkıp 2-3 dk durup ancak o kadar astronot olmuştur. başlık yanlış seçilmiş bence ama yine de emeğine sağlık.
Ali Arazli
Ali Arazli 2 aylar önce
Doğru
Aydın Karabakan
Aydın Karabakan 2 aylar önce
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR deyip, Havacılığın desteklenmesini, Ne kadar önemli olduğunu ifade eden, 1925 yılında TÜRK HAVA KURUMU’nu kuran , ATAMIZ , MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü ne, Demek istediğini hala anlayamayan ve onun, Kurduğu Cumhuriyet ve ilkelerine karşı çıkan Hala yıkmaya çalışıp yıkamayan cahiller var.‼️🤔
Just Ďęмøņ
Just Ďęмøņ 2 aylar önce
COME ON JEFFREY YOU CAN DO IT
Ferhat Yıldırım
Ferhat Yıldırım 2 aylar önce
Türkiye yaşanacak bir ülke değil bunu bir Türk olarak,Türkiye de yaşayan bir vatandaş olarak söylüyorum ben bu videoda bunu anladım teşekkürler.. BARIŞ ÖZCAN
Samet Ünal
Samet Ünal 2 aylar önce
Bariş abi okadar çok haklisin ki.ama malesef bizim ülkemizde ki geri kafali cahil kesim,malesf ülkemizin ilerlemesine buyuk engel.aynen osmanli zamaninda,dunyada sanayi devrimk olurken,matbaa devrimi olurken bizim insanimiz "gevur icadi" deyip o teknolojiye karşi çikip sonrasinda kendi sonunu hazirlamiş ve o beyinsizler takiminin koskoca osmanli devletinin yikilmasiyla sonuçlanan ve sonrasinda MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN gibi bir lider gelmiş,onun yaptiği devrimlerle ülkemiz seninde desigin gibi turk hava kurumu,türk hava yollari gibi önemli kuruluşlarimizi daha herseyin basindayke n geri kalmamak için,ayni hatalari yapmamak için,ön görmus bir deha olan ataturk tarafindan kurulmuş lakin su anki konumda ayni kesimle ugrasmak zorunda kalmiş güzel ülkem...Senle her zamanki gibi bu yayinlar izlemek buyuk keyif ve genç arkadaşlar içinde uzaya meraki olanlar içinde senin bu yayinlari yapman,onlar için buyuk ilham kaynaği buna adim.gibi eminim.Teşekkurler bariş abi.Sen ülkemiz için önemli bir değersin ve önemli bir kalitesin.ömrün uzun olsun...
PSW
PSW 2 aylar önce
Hayret sponsor yok mu bu videoda
YarınSız_İnsaN
YarınSız_İnsaN 2 aylar önce
Parayi vuran uzaya gidiyor ne var bu uzayda😀
&Adventurer&
&Adventurer& 2 aylar önce
Alin alin kafaniza cay 😅😅🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 anlayan anlar 50 degl 100 yil gerideyz
Johann Sebastian Bach
Johann Sebastian Bach 2 aylar önce
Elin zengininin uzaya çıkışını izleyip takdir etmek, the kardashians izleyip, Khloe'nin yeni bi araba almasını ev almasını takdir etmek gibi benim kanımca....
Deep_lovr
Deep_lovr 2 aylar önce
Güzel yayındı abi eline sağlık
Hasan Kaynak
Hasan Kaynak 2 aylar önce
Yer çekimsizliğe girdikten sonra nasıl geri düşüyorlar ?
Mr. Halil
Mr. Halil 2 aylar önce
Özcan abi sen nasıl bi kralsın
Serkan Aksut
Serkan Aksut 2 aylar önce
Şu dünyayı sömüren zenginler topluca bi s.trip gitseler uzaya da dünya rahatlasa. Bir an önce giderler de dönüşleri olmaz inşallah :)
ÖMERİNFO
ÖMERİNFO 2 aylar önce
“70 milyon insanın ölümüne neden olan Çin lideri” profilimden bakabilirsiniz
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan 2 aylar önce
abi başlıkta yazım yanlışı yapmışsın ya :( "ünvan" değil "unvan"
Hakan Celep
Hakan Celep 2 aylar önce
Elon musk anca kriptoyla upraşsın
Ozgur Vangol
Ozgur Vangol 2 aylar önce
60 sene önce aya gidildi şimdi ise dünyanın dışına çıkılamayan 15 dakikalık bir uzay uçuşu şimdi düşünüyorum acaba 60senede teknoloji geriyemi gitti neden teknoloji gelişmiyor olaylar olduğundan fazlaca abartılıyor
Jarxle33
Jarxle33 Aylar önce
Teknoloji geriye falan gitmedi dünyanın en hızlı yolcu uçağını kullanmamak teknolojiyi geriye götürmediyse
Jarxle33
Jarxle33 Aylar önce
Nasa ile blueorgini karşılaştırmak salaklık sen şimdi türkiyenin 100km çıkan roketine zaten 70 sene önce çıktılar demek gibi bişey
The best C-H
The best C-H 2 aylar önce
Kibirin yüzünden buz gibiyiz sana karşı.(Birkaç bilim platformu)Gönül ister olmasaydı ama allah herkesi denermiş, Senin sınavında bu oldu demek. Her senin çıktığın linkte canımız sıkılıyor ve içimiz ekşiyor. Saygılar diye bitiririm her konuşmamı ama maalesef..
Suzan Abbas
Suzan Abbas 2 aylar önce
Hayatdan bütün tadları alıb da,gökde tad arayan zavallı Jeff Bezos
ersel kasap
ersel kasap 2 aylar önce
Bezos'a bunu ulaştırın.. En az üç asır ön tarihteler.. Bilim adamlarına ulaştırın..
boby erhardt
boby erhardt 2 aylar önce
ee dünya düz değilmiydi ya
synex
synex 2 aylar önce
Barış hocam kapak fotoğrafı ????😳
Sessiz d
Sessiz d 2 aylar önce
Trilyoner olma savaşları başladı
Apollo 11
Apollo 11 2 aylar önce
767 disslike malum kitle
Ali Çakıcı
Ali Çakıcı 2 aylar önce
Barış bey verdiğiniz doğru bilgiler için sonsuz teşekkürler başarıların devamını diliyorum saygılar 🙏🙏
Can Nat
Can Nat 2 aylar önce
Hayır kazanmadı. (Kaynak: BBC)
Kim Adams
Kim Adams 2 aylar önce
Okadar para bende olsun uzaya çıkmışken neler neler yaparım…. Napıcak öbürtarafamı götürücek, ailesinin hatta 10000 yillik hayatı garanti, torununun torununun day say bitmezzzz şansssss şansssss 🤣😁 para var huzurrr var uzay var
Haşim Sakin
Haşim Sakin 2 aylar önce
Yersen
Alperen
Alperen 2 aylar önce
vaybe millette ne para var
EdizOz'
EdizOz' 2 aylar önce
Adam 18 yaşında zero-g yi deneyimliyor. Ben ise daha iyi bir puan için mezuna bırakıyorum :')
Rukiye Gümüşoğlu
Rukiye Gümüşoğlu 2 aylar önce
👍
Mirster_M
Mirster_M 2 aylar önce
İyiki varsın🙂👍
Nurettin AKBULUT
Nurettin AKBULUT 2 aylar önce
Şimdi bir buçuk dakikada noldu. bilimle alakası olmayan, gösteriş ve egoları tatmin edecek olan, salakca bir turizm. Futbol kadar saçma ve boşuna... bir de ZERO G miş. bunu benim oğlum izlese zero G yi kesin anlamayacaktı ki şunu söylemeye çalışıyorum. TRvidr abi daha Türkçe konuşsa herkes anlasa.. o kadar para vereceğim ve 1.5 dakika kalacağım.... yemin ederim buster ın alevinde yakarım alayını... Bence g kuvveti, roket inişe geçeceği sırada kayboldu, gerçek sıfır a gitmediler. Bunu eğitim için Uçak ile yapıyorlar. Yani CEF BEZOS, kandırıldın..
mustafa Sasmaz
mustafa Sasmaz 2 aylar önce
Ya hersey çok güzel. Ama! Nedense rokette ki kamera açısını neden hep aşağı doğru sabitliyorlar. Neden sağa veya sola ufuk çizgisini göreceğimiz sekilde yapmıyorlar. anlamış değilim?
eren
eren 2 aylar önce
zenginin malı züğürdün çenesi olmuş tam
Ahmet Akdel
Ahmet Akdel 2 aylar önce
Barış abinin anlatırken gözlerindeki heyecan, ses tonu, aldığı keyif ve haz onun uzaya olan tutkusunu ne güzel gösteriyor. Yine şahane terimler öğrendik uzayla ilgili teşekkürler
Oguzhan Algül
Oguzhan Algül 2 aylar önce
Kucuklukten beri hayalim astronot olmak nedense uzaydaki uzakliklarin karanligi ve sessizligi bi hos geliyo umarim bu hayalimi gerceklestirmeden olmem🌌🛰️🚀
Adsız İnsan
Adsız İnsan 2 aylar önce
Keline kurban
TAYLOR'S KOOKIE
TAYLOR'S KOOKIE 2 aylar önce
Bezos I sarkisi geliyo aklima hshshw
Mey
Mey 2 aylar önce
İlk defa uzay konusunda çok iç içe ve kaliteli bir yayın gördüm özellikle de kapsül deki seslerin konuşmaların yayına verilmesi çok etkileyiciydi
Zodiac One
Zodiac One 2 aylar önce
Nedense Zenginler uzaya gitmeye basladilar orda Allah la görüsüp tüyomu alip gerimi geliyorlar nee..
oduncu kız
oduncu kız 2 aylar önce
Uzaya gidince noluyo? İsraf...
Muhammet Kahveci
Muhammet Kahveci 2 aylar önce
Ünvan değil unvan :)
Bulut ÖNCÜ
Bulut ÖNCÜ 2 aylar önce
Türk medya : "Jeff Bozos Amerika'da umduğunu bulamayınca, çareyi kaçmakta buldu"
Serhat Plt
Serhat Plt 2 aylar önce
Adam amazondaki 5.5 milyar dolar hissesiyle bu geminin vergisini ödedi ve insanlara dediki bunun vergisini siz o Odedidniz dedi yüzlerce kişi amazon prime üyeliğini iptal etti
Serhat Plt
Serhat Plt 2 aylar önce
Yani adam artık daha az para kazanacak bunu söylediği için
Amerika'da yaşayan bı genç
Türkiye'den gitmek isteyenler sayımızı belirtelim.!!
Yiyençift
Yiyençift 2 aylar önce
Son bir haber Astronot unvanı alamayacağı açıklandı.Birincisi uzay uçuşu gerçekleştirmek için kalifiye degiller, ikincisi blue origin gemisi mürettebatin katılımı olmadan dunyadan kontrol edildi. Barış bey emeğinize sağlık nasıl geçtiğini anlamadığım 2 saatlik bir videoydu.İyi ki varsınız 👏
seven insan
seven insan 2 aylar önce
REEF PROJESİ SAĞLAM ÇOKİYİ PARA 4-6 TL DOGE GİBİ OLACAĞINA İNANCIM ÇOK YTD
Ahmet AKGÜN
Ahmet AKGÜN 2 aylar önce
Param olsa da ben alsam.
Funky Doge
Funky Doge 2 aylar önce
Do-Dostum... Roketin Şekli Çok Kötü Birşeye Benziyor....
İf you can dream İt you can do it
İstikbal göklerdedir Mustafa Kemal Atatürk
Ebrar Üngül
Ebrar Üngül 2 aylar önce
Böyle bir yıl dönümünden 10 gün sonra doğmam çok güzel birşey
Godric Gryffindor
Godric Gryffindor 2 aylar önce
yoldaş yuri gagarin'e selam olsun. kusura bakmasın kovboylar uzaya ilk giden bir kozmonot.
Murat AYIK
Murat AYIK 2 aylar önce
hala dünya düz diyen yoktur umarım
ilhm ak
ilhm ak 2 aylar önce
şahdı şahbaz oldu desene 😀 benim o kadar param olsa,alfa sentora'ya gitmezsen şerefsizim.
Sonraki
Did the moon landing ACTUALLY happened?
18:24
SORA ONLINE! Getting Elite Smash
19:03
SURPRISING MY FRIENDS WITH...
6:10
görünümler 658 242
Meteorite Damascus steel.
12:24
görünümler 2 600 000
CANLI YAYIN - Elon Musk'ın Neuralink Demosu
2:11:06
İnternetten sonra bu gelecek! METAVERSE
14:29
3D Yazıcı ile İŞLEVSEL Baskılar!
14:43
Harika Bir Oyun 😵| FENOMEN HOUSE
0:36