Karanlık

8 Dil Bilen Türk Poliglottan Yabancı Dil Öğrenmenin En Önemli Tekniği-Güney Kore Vlog 

Beyhan Budak
Abone ol 2,3 Mn
görünümler 1,6 Mn
99% 51 000

Yabancı dil öğrenmek için teknikler, yapılan hatalar. Türk Poliglot Mustafa Erdoğan’la Güney Kore’de sohbet ettik.
Güney Kore'de çektiğim diğer videolar: • Güney Kore
Abone Olmak İçin: goo.gl/sZvYO7
Altyazı Eklemek için: goo.gl/TFMtzj
Video Konu Başlıkları
Kaygı ve Stresle Nasıl Baş Edersin: goo.gl/yz48JA
Motivasyon Videoları: goo.gl/aZRvQW
Kitap ve Film Önerileri: goo.gl/qxgXEc
Verimli Ders Çalışma ve Öğrenme Teknikleri: goo.gl/2LRkDr
Özgüven Geliştirme Videoları: goo.gl/Gg9pKN
Evlilik ve İlişki Sorunları: goo.gl/huVhjP
Beyhan Budak Sosyal Medya Hesapları
www.beyhanbudak.com.tr
beyhanbudak
beyhanbudak
pskbeyhanbudak
ÖNEMLİ NOT:
Bu TRvid kanalındaki videolar bilgilendirme ve farkındalık amaçlı olarak hazırlanmıştır. Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi gerektiren durumlar için lütfen hekimlere başvurunuz.
Videolarda yer alan vaka öyküleri gerçek vakalardan (bazen birkaç vakanın birleşimi) esinlenilmiş kurgusal öykülerdir. Vaka öykülerinde hiçbir şekilde bir kişiye ait tanımlayıcı bir bilgi yer almamaktadır.

katma

 

12 Tem 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 2,3 B   
@psikologBeyhanBudak
Güney Kore'de çektiğim diğer videoları izlemek için: trvid.com/group/PL0NxhT7EFzahGsVlgjtntUoQzqwJnUXW_
@cemil2179
@cemil2179 Yıl önce
@beyhanbudak merhaba acaba hiç ingilizce bilmeyen biri günlüğü İngilizce yazarak öğrenebilirmi?
@cemil2179
@cemil2179 Yıl önce
Yani gün içinde yaptıklarını Google çeviri den hem sesli dinleyip tekrar yaparak hemde ingilizcesini yazarak öğrenebilirmi ben etkili bir yöntem olabileceğini sanmıyorum yanılıyor muyum
@jpgunlukleri
@jpgunlukleri Yıl önce
@@cemil2179 neden birinden cevap bekliyorsunuz ki? Bireysel öğrenin videoda dediği gibi yAni deneyip görün.. birinden yapın işe yarar veya yapmayın demesini beklemeniz şaşırttı
@cemil2179
@cemil2179 Yıl önce
@@jpgunlukleri sadece aynı yöntemi deneyenler var mı öğrenmek için yazdım
@leyla-sq1en
@leyla-sq1en Yıl önce
Beyhan bey ne kadar faydalı içerikler üretiyorsunuz, ülke olarak sizin gibi insanlara çok ihtiyacımız var iyi ki varsınız.
@mirae9163
@mirae9163 10 aylar önce
Ben de dil öğrenmeyi çok seven bir insanım. Benim ana dilim Kantonca. Şu anda ben Korece, Japonca, Mandalin akıcı bir şekilde konuşabiliyorum ve 6 dili aynı anda kendi kendime öğreniyorum, bunlar Rusça Vietnamca Türkçe İngilizce İspanyolca ve Tayvanca. Türkçe öğrenmeyi çok seviyorum çünkü ilginç ve güzel bir dil :)
@muhammadalifarid9656
@muhammadalifarid9656 10 aylar önce
Harikaa ne güzelmiş . Bizede nesb etsin
@ibrahimyergok5665
@ibrahimyergok5665 10 aylar önce
👏👏👏🇹🇷🌹🌹🌹
@servetsozen
@servetsozen 10 aylar önce
Türkçen gayet güzel. Cümlelerin iyi seviyede 👏👏
@serkanzurnac4204
@serkanzurnac4204 9 aylar önce
Türkçe öğrenmek sana kolay gelmişti.
@furkanbulut9826
@furkanbulut9826 9 aylar önce
Bende Japonca öğrenmek istiyorum bir tavsiyen var mı?
@aknyurt2110
@aknyurt2110 Yıl önce
Dil öğrenirken pratik yapmak kesinlikle çok önemli. Bunun farkındalığına son 1 senedir vardım diyebilirim. Çalıştığımdan dolayı maalesef ki dil öğrenim sürecime devam edemiyorum. İngilizcem B1 seviyesinde fakat insanlarla konuşamıyorum. Malum platformu 1 ay kadar deneyimledim fakat sevdiğim hocayı birdaha bulamadım. Deneyimlediğiniz ve memnun kaldığınız bir platform varsa beni bilgilendirebilir misiniz :'j
@begumdemirel6416
Yorumunuzu görünce cevap vermeden geçemedim çünkü aynı sorunu ben de yaşadım. Sevdiğim hocayı bir sonraki sefer bulamadım, sürekli yeni hocalarla tanışırken ders yapmaya vakit kalmıyordu. Birçok yeri denedikten sonra Flalingo diye bir platformdan ders alıyorum şimdi, istediğim hocayla devam etme garantisi sundular başlarken, şu an haftada 3 gün dersim var, 2 günü aynı hocayla (Oleg diye bi hoca aşırıaşırıaşırı tavsiye ederim, harika bi hoca) yapıyorum, 3. dersimi de farklı hocalarla yapıp konuşmamı geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik memnunum, tavsiye edebilirim size de. Umarım hep böyle kalırlar çünkü artık yeni bir yer araştırmaya vakit harcamak istemiyorum.
@tubaa.7892
@tubaa.7892 Yıl önce
@@begumdemirel6416 merhaba ben de flalingo yu bugün deneyeceğim. Size sorum paket alırken 25 dk mi yoksa 50 dk mı almak daha iyi.
@tubaa.7892
@tubaa.7892 Yıl önce
Hocanız Oleg L. diye biri mi?. Ben de deneme dersini ondan alacağım.
@begumdemirel6416
@@tubaa.7892 Evet, Oleg L. diye geçiyor hocam. Hem ondan ders alıyorum, hem de konuşmak derslerimi genelde Nanncy diye bir hocadan alıyorum, ikisinden de memnunum.
@tubaa.7892
@tubaa.7892 Yıl önce
@@begumdemirel6416 50 dk mı, 25 dk mı daha verimli sizce.
@eminekibaroglu8266
Bir çok kişinin hayal ettiği fakat başaramadığı mükemmel bir hayat.
@kontrolkalemi1905
Benim kızım 22 yaşında ve o da 8 dil biliyor... Yurt dışıyla hiç bir bağlantımız yok.. Tamamen kendi ilgisi ve zekasıyla... Onunla gurur duyuyorum
@agabugu8236
@agabugu8236 Yıl önce
@@haktanyldrm370 ahaahahahaha
@kontrolkalemi1905
@@haktanyldrm370 dillerin hepsini kullanıyor... 15 gün önce üni. den mezun oldu... Eski adıyla Ing Mütercim Tercümanlık modern adıyla Ing Çeviri Bilimi... Bildiği bütün dillerden bildiği diğer dillere üst düzey çeviri yapıyor.. Dizi, sinema filmi çevirileri yapıyor... İstanbul güney Kore baskinsolosu resmi davetlere çevirmen olarak kızımı istiyor... Acun medya dahil bir çok kurumsal şirket peşinde.. Ama şu an kızım tatil yapıyor... Yurt dışında master düşünüyor... Dil bilmek neden gereksiz olsun... Şaşırdım bu dusuncelere
@agabugu8236
@agabugu8236 Yıl önce
@@haktanyldrm370 anlayabiliyorum bu kadar az iq ile yaşamak zor olsa gerek
@kontrolkalemi1905
@@agabugu8236 gençlere destek olacağımıza, gurur duyacağımız hep eleştiri... Yazık
@agabugu8236
@agabugu8236 Yıl önce
@@kontrolkalemi1905 lütfen dinlemeyin bu boş insanları. öyle görünüyor ki kızınız çok yetenekli ve zeki. hayatında çokça başarı elde edeceği apaçık.
@ecekucuk841
@ecekucuk841 Yıl önce
Ne derseniz deyin, anne babanın eğitime sürüklemesi ve yanın da zeka ile birleşince yapabiliyorsun. Korkuyla değil cesaretle büyütülmek çok fark ediyor net ….
@keremsoyler4234
@keremsoyler4234 Yıl önce
kesinlikle
@cananaydn2003
@cananaydn2003 Yıl önce
Evet
@mugetatli8606
@mugetatli8606 Yıl önce
Bizim insanımızda şöyle bir düşünce var.Fazla dil öğrenip ne yapacaksın sanki ? Düşünmüyorlar ki bu lisanlar sayesinde insanlar kariyer yapar. Para kazanabilir.
@valeriiaa9
@valeriiaa9 10 aylar önce
Ya gecin bunlari ne anne babasi herkes yetişkin cocuk degil kimse cok istiyosa kendi ögrenir
@kediyumag9619
@kediyumag9619 9 aylar önce
Hic katilmiyorum ,iteklemeyle giden cocuk malesef gitmiyor. Icinde olan ust yorumdaki arkadasin kizi kendi kendine 8 dil ogrenmis icinde olacak insanin.
@mehmetmilaym4126
İlgi alanınızda muhteşem 😊 Mustafa bey iyi bir sosyal bilimci 😊 umarım tecrübelerinizden çok insan yararlanır ...Selamatle ...
@aysenferyal1830
@aysenferyal1830 Yıl önce
Hocam nefis bir video olmuş. Ben Kore Dili ve Edebiyatı mezunuyum, 2000 yılında mezun oldum. 22 yıldır İngilizce'yi aktif kullandığım için Koreceyi unuttum. Bu videodan önce tekrar çalışmaya başlamıştım. Bu video beni daha da motive etti. Çok teşekkür ederim 🌸
@vantaelyrics
@vantaelyrics Yıl önce
Merhaba, ben de seneye sınava gireceğim ve Kore Dili ve Edebiyatı okumak istiyorum. Siz okuduktan sonra iş bulabildiniz mi? Ya da bölümü okuyan birinin iş bulma imkanı olur mu günümüz şartlarında? Yanlış anlamayın lütfen, ailem bana okursam iş bulamayacağımı söylüyor. Bu yüzden sizi görmüşken sormak istedim.
@aysenferyal1830
@aysenferyal1830 Yıl önce
@@vantaelyrics Merhaba, bu tamamen kişinin kendisine bağlı. Çok çalışıp çok iyi öğrenip Kore sirketlerinde çalışabilirsiniz. Ancak benim zamanımda (yıl 2000) Korece ile iş bulamadım. Hatta alay ediyorlardı Kore Dili okunur mu diye. Şimdi şartlar çok farklı, artık daha da yaygınlaşıyor. Bir de ne kadar başarmak istediğinize bağlı. ( İstersen dağlar yerinden oynar:) )
@yusufsaiddemetgul3007
@@vantaelyrics O cidden sana bağlı, bana sorarsan kendini her yerde göstermelisin. Üniversitede okurken aktif olmalısın, projelere dahil olmalısın, birini aradıklarında sağına soluna bakmadan "ben" demelisin sadece üniversitede değil hayatın her alanında böyle olmalısın, kendine güven ve bu güvenin içini her gün doldur. Fırsatlar insanın karşısına böyle böyle çıkar
@vantaelyrics
@vantaelyrics Yıl önce
@@aysenferyal1830 Haklısınız çok teşekkür ederim cevapladığınız için🦋
@vantaelyrics
@vantaelyrics Yıl önce
@@aysenferyal1830 Şu anda da o şekilde okulumda her etkinliğe katılmaya çalışıyorum. Üniversitede de aynı performansı göstereceğime inanıyorum. Umarım dediğiniz gibi olur. Çok teşekkürler.☺️
@Sena-gx8hr
@Sena-gx8hr Yıl önce
Çok keyifli bir sohbet olmuş. 🙂 Dillere ilgim olduğundan ve dil öğrenmekten keyif aldığımdan benim için ekstra ilgi çekiciydi. Teşekkürler!
@ayselgulsen01
@ayselgulsen01 7 aylar önce
Cümle öğrenin 🙏🧡Kelimeleri cümlede öğren izole etme kelimeleri 🧡🙏Kulak gözden önce gelmeli … Dili kulakla öğren … Mesela o dildeki günlük ifadeleri içeren ses kayıtları çok önemli … 🧡🙏Dil öğrenmenin yarısı psikolojik bir mücadele . Hata yaptığın ve cesaret içeren bir süreç.
@Kamal-xg1bl
@Kamal-xg1bl 6 aylar önce
Videodan özet cikartip yorumlara yazdiginiz icin cok teşekkürler ❤
@devilichus
@devilichus Yıl önce
Alternatif dilleri günlük kullanım açısından anadile yakın bilince gerçekten farklı yerleri deneyimlemek istiyor insan. Geçen farklı milletlerden gelmiş arkadaşlarla ortak dil olarak ingilizce sohbet ettik bir barda tanışıp buraya tatile gelmişler vb ama çat pat değil akıcı biçimde kral muhabbet döndürdük. Bunu farklı milletlerden insanlarla yapabilmenin verdiği rahatlığı kullanıp yurtdışına atmak istiyorsunuz kendinizi yerinizde sabit durasınız gelmiyor. Ben ilerisi için düşünüyorum farklı yerlerde yaşamayı ama şu an İmkan bulabilen varsa hiç durmasın dil bilmiyorsanız da oraya gidince öğrenirsiniz korkmaya gerek yok.
@jdjdjd696
@jdjdjd696 Yıl önce
Hoca video atmıyor Instagram hesabı da kapanmış galiba acaba bir sorun mu var
@elifaslan1268
@elifaslan1268 Yıl önce
Şahane bir paylaşım olmuş 👏Mustafa bey harika biri bence yaşam bir serüven onu zenginleştirmek elimizde, gençlere örnek olmasını diliyorum. Toplum olarak sizler gibi daha fazla bireylere ihtiyacımız var.Teşekkürler iyi ki varsınız 🤗
@leylaalizade5709
Çok güzel bir video olmuş. Tesekkur ederim . Bir anne olarak,calisamamakla beraber bu süreci daha faydalı gecire bilme adına ,kendimi gelistire bilmek icin video ekstra motivasyon verdi.
@goncacetin9412
@goncacetin9412 10 aylar önce
Dünya vatandaşlığı dil öğrenerek olmaz , ancak araç olarak en büyük özellik. ! Dünya sorunlarına insanlığına gelişim vs gibi sosyal katkıyla olabilinir 🕊🌹🕊
@mikaili3188
@mikaili3188 2 aylar önce
Öğrenmenin yanlışı olmaz, öğrenmek zaten yapabileceğiniz en önemli şey . Tembellik olursa yanlış olur.
@aysegulakkol6600
Yıllar önce lingusta ile bahsedilen yöntemi kullanarak İngilizce öğrenmeye çalıştım, gerçekten kalıp cümleler öğrenmek çok daha etkili oldu.
@fehmiakliman1407
Tebrikler kardeşim. Yalnız böyle insanların kıymetini bilmek değerlendirmek lazım.
@selcukyilmaz4884
@selcukyilmaz4884 8 aylar önce
herşeyi öğrenmenin tek bir püf noktası vardır o da çok çalışmak , tembel insanlar her zaman hasret çekmeye mahkumdur !
@tubaari
@tubaari 6 aylar önce
Çok teşekkür ederim Beyhan Bey. Güzel ufuklar açıyor videolarınız. Benim işitsel yönüm kuvvetli. 5.ten sonra hazırlık okurken herkes zorlanırken ben çok dinleme yapardım ve ortaokuldaingilizce seviyem iyiydi. Konuşmam da zamanlar öğretmenler Türkçe konuşanlara para cezası verirdi. Bu vieoda Daha iyi anladım dil öğrenmenin işitmeyle ilgili olduğunu
@burcudurmaz2480
@burcudurmaz2480 Yıl önce
Matematik öğrenmek de dil öğrenmeye benziyor aslında, uygulama ve üzerindeki üst düzey bilişsel becerileri kullanmayı gerektiriyor. O yüzden sadece sınıfta yapılanlar öğrenme için yeterli olmuyor, her ikisine de maruz kalmak lazım. Ufuk açıcı sohbet için teşekkürler ❣️
@deutschmitpurple2918
I totally agree with you, my friend. We must always listen a lot of videos in TRvid 👍👍
@nesrinoz6428
@nesrinoz6428 Yıl önce
Sizinle canlanıyoruz güzel kalpli hocam, izleyince her şey yolunda gidiyor. Güçleniyoruz. Gelecege dilimiz ile de guzel bakacağız. 💐 Saygılar sunuyorum🤲🧿
@ranabwb1177
@ranabwb1177 Yıl önce
Çok farklı ve faydalı bir konuya değinmişsiniz Beyhan bey, çok teşekkürler💐
@user-yd4kh3ew7u
@user-yd4kh3ew7u Yıl önce
Emeğinize sağlık! Çok güzel bir video olmuş. Kesinlikle bu politika katılıyorum. Ben de kaç senedir yabancı diller öğreniyorum ve çok farklı yöntemler denendikten sonra tam da aynı fikirdeyim👍
@m.a1216
@m.a1216 Yıl önce
Bu gerçekten çok doğru. Günlük kullanım yapacağınız kelimeleri öğrenmek çok mantıklı. İleri seviye ingilizce kelimeleri öğrenmek istemiştim. İngilizce de görmediğim kelimelerle karşılaştım ve bıraktım beynim yanmıştı.
@spritueltarot
@spritueltarot 5 aylar önce
Beyhan hocam aslında sorduğunuz sorular genelde mesleki tecrübeden kaynaklanıyor 😊 Konuşmanın sonuna doğru bence tam oturdu
@goncaturk2552
@goncaturk2552 Yıl önce
Bir Ankara lı olarak Beyhan hocam sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız samimiyetiniz çok güzel, güzel gülen insan 🥰🥰
@emreerturk9002
@emreerturk9002 11 aylar önce
Konu hakkında bilgi sahibi konuya hakim bir insanı dinlemek gibi keyifli bişey yok teşekkürler.
@turkanakyol6452
@turkanakyol6452 Yıl önce
Bir Lisan öğrenmek 8-10 yılını alıyor iyi bir şekilde ingilterede öğrenciyken öğretmenimiz derdi günlük konuşmaları yapabilecek kadar konuşmada 1 yılı bulur derdi gerçekten de öyleymiş 😊
@basakkokten8390
@basakkokten8390 10 aylar önce
Tabi çok haklısınız dil edinimi aslında bol bol dinlemekten ve izlemekten geçer ingilizce podcast ingilizce sesli hikayeler filmler şarkılar diyalog konuşmaları videoları ve bunun yanında da gramer ve ingilizce kelimeler onlarla güzel bir cümle kurabilmektir biz kulağımızı geliştirirsek ve bu diğer çalışmalarımızı da yaparsak bence doğru yoldan gittiğimizi de yüzde yüz eminim doğrusu o zaman bu olucaktır. Eğer bu şekilde sabırla ve azimli olursak her şeyin üstesinden de geliriz ben öyle hissediyorum..
@nadirbayraml1740
Motivasyon verən bir söhbət idi✊🇦🇿
@tanselparlakgoz1671
İlk defa ispanyolca dilini merak ettim sayenizde çok eğlenerek izledim ve bazi seyler aklımda kaldi bile. Devam edin videolara herkes sizin gibi enerjik öğretemez diyorum.
@aleyna5982
@aleyna5982 Yıl önce
Birçok dil bilmesine rağmen ana dilinde hala düzgün ve akıcı bir şekilde konuşabiliyor olması çok ilgimi çekti açıkçası. Böyle dememin sebebi çok fazla ingilizce çalıştığım zamanlarda Türkçe anadilim olmasına rağmen kötüleşmeye başlamıştı.
@bunakkaptan
@bunakkaptan Yıl önce
Desteksiz palavra atma....Sallama.. ! " Nasıl diyo siz Türkler. " / falan demedim. Onlarca sene Amerika da yaşadım Üniversiteye orada gittim ama Türkiyenin en güzel aksanı olan ISTANBUL TÜRKÇESİNİ ..Asla unutmadım.
@cuneytdemirci7355
Ben yabancı dil çalışırken Türkçeyi daha düzgün konuşmaya başladım açıkçası
@emretrpan5990
@emretrpan5990 Yıl önce
@@cuneytdemirci7355 neden öyle bir etkisi oldu acaba
@js777.
@js777. Yıl önce
Ben sizi çok iyi anlıyorum. Burda size olumsuz,tepkili yorumlar yapanlar olmuş ama anlayamadıkları şu; farklı diller bilirken ve bunlardan birini konuşurken diğerleriyle karıştırmamak ayrı bir meziyet. Karıştıran çoğu insanın bunu kasıtlı yaptığını artık düşünmüyorum çünkü kendim de aynı problemi yaşıyorum. Sen karıştırarak konuşmuyorsundur karşında ki karıştırıyordur.🤷‍♀️Ne mutlu sana.Tebrik ederim arkadaşlar siz bizden daha zekisiniz😏Dili bilmekte, konuşmakta,hakim olmakta ayrı bir beceri çünkü
@Keypax
@Keypax Yıl önce
Bir dil eğitiminin tam ortasında, gerçekten ihtiyacım olan bilgilerin paylaşıldığı bu video için minnettarım! Konuğunuz gerçekten alanında uzman çünkü yaşadığım problemleri satır aralarında ifşa etti. Emeğiniz için teşekkür ederim Beyhan bey.
@IQ_Art_easy
@IQ_Art_easy Yıl önce
Dili çok umursamayacaksiniz. Olduğu kadarı size yetecektir.Dil öğrenmek bisiklet sürmek veya yüzmek gibidir . Çok fazla zorlamakla çok iyi olamazsiniz
@demirerdemli1791
bahsettigi en cok kullanilan 1500 kelimeyi ve gunluk dilde konusulan cumleleri iceren nereden bulabilirim
@earlygrey162
@earlygrey162 10 aylar önce
@@demirerdemli1791 mail adresini yaz ben atarim elimdeki kaynaklari
@consquerorfatih6857
Çok keyifli ve bilgi verici bir konuşma olmuş ikinizinde ağzına yüreğine sağlık. Emin olun çok ilham oldunuz
@hisica232
@hisica232 10 aylar önce
Sometimes, learning many languages is gratuitous! But I a ppretiate his hardworking 😉
@eda4340
@eda4340 Yıl önce
Video güzel anlatılanların hepsine katılıyorum, bunun yanında artık zamanımızda maddi sıkıntısı olan kimseler için bu yöntemler maalesef geçerli değil. Ailenizin durumu iyiyse veya kendi imkanlarınız iyiyse ülke ülke gezebilirsiniz. Ben kendi adıma kira, fatura, yiyecek derken bunları bile yaparken zorlanırken, şehir bile değiştiremezken üzülerek yerimde sayıyorum. Çok isterdim dünyayı gezmeyi, tüm kültürleri ve yerleri görmeyi, dünyada bundan daha iyi bir amaç olamaz bence ama kısmet olmuyor maddiyat sebebiyle. Gidenleri izleyerek geçiyor ömrümüz☺️
@rustampashayev9688
Fakirsen fakirliğini yap.
@susam_klasigi3
@susam_klasigi3 Yıl önce
Eda hocam beraber konuşarak pratik yapabiliriz. Bence biraz sohbet etmeye dayalı
@ExtremusStupidus
Guys just wanna say english for me was not even a goal, I happened to learn it ever since age 8 just by looking around the internet for a long time and just watching videos that were always in a foreign language, never really had the need to attend a course or consult a teacher, language always practically works the same level as when you were a baby, you learn in the more you expose yourself to it
@bluecollarbrothers
Kurs veya ogretmene ihtiyacin olmadigini dusunursen boyle dandik bir Ingilizcen olur, imla hatalarini bir kenara birakiyorum cunku internet ortami ama yaptigin temel yanlislar var; - Cumlenin basinda kullandigin "Just' gereksiz cunku vermeye calistigin mesaji zayiflatiyor, cikar at onu! - "Wanna" yazi dilinde kullanilmaz "Want to" yazacaksin! - 8 rakamini da yazarak "Eight' olarak yaz ki text'e uygun olsun. -"had the need" yanlis, cumleye uygun "Werb" kullanacaksin yani "Needed" kullanacaksin! - "You learn in the more you expose..." cumlen tamamen yanlis, ne dedigin belli degil, "in the more" (modifier) bunu da cikar! Demekki ogretmene, bir bilene danisman gerekiyormus! ¡Vaya con Dios!
@ExtremusStupidus
@@bluecollarbrothers yeah yeah I know you need a teacher for grammar I was trying to say I was atleast capable of understanding the language but again thanks for showing how bad my grammar is I definietly need to improve it 😅
@bluecollarbrothers
@@aakozanoglu Hiç bir zaman kimsenin neden dil öğrenemediğini merak etmedim, zira ; “Dil öğrendim” denilen bir kavram yoktur, dil yaşayan bir olgudur ve kullanıldığı kadar işlevi vardır. Kırk yedi senedir İngilizce konuşurum ve hala İngilizce öğrenmeye devam ediyorum. Yukarıdaki kişi, kendi kendine İngilizce öğrendiğini yazdığı ve insanları yanlış yönlendirdiği için hatalarını yazdım. Kimse kendi kendine yabancı dil öğrenemez, çünkü dil toplumsal bir etkileşim aracıdır. Yabancı dil öğrenmek isteyen kişilerin ilk öğreneceği şey; *dil öğrenmenin, bir kitabı okuyup bitirmek gibi bir olgu olmadığını öğrenmeleridir!*
@asunaarc808
@asunaarc808 Yıl önce
Sadece arkadaş olmak için basit bir iletişim kurmak istiyorum yabancı arkadaşlarım oluyor ben onlar sayesinde öğreniyorum onlar da benim sayemde tamamen bütün dili öğrenmek amacım değil o yüzden kendi kendime öğrenmem benim için yeterli
@vaveyla5399
@vaveyla5399 Aylar önce
Birbirimizi asagilamktansa birbirimizin fikirlerine ihtiyacımız var helal olsun çok güzel umarım bizede bulaşır 😅
@elyaryusibov5838
@elyaryusibov5838 5 aylar önce
Bu videodan 10 ay geçdi bu abi bir dil daha öğrenmiştir diye düşünüyorum
@cansugolebatmaz1563
Cok güzel bir video olmuş. Emeğinize sağlık. Bende yeni bir ülke ye tasındım ve buranın dilini öğrenmeye çalışıyorum. 😊
@ahmetfersat6090
@ahmetfersat6090 9 aylar önce
Özetle anladığım cümle kalıplarını kullanarak, bol tekrar, ikinci adım kalıpları diğer cümlelerle zenginleştirmek işe yarıyor. Buna altyazılı film izlemeyi ekleyebilirim. Bosna Hersek'lilerin çoğu altyazılı film izleyerek ingilizce öğrendiğini gezide sorarak anladım.
@gunelkorkmaz807
@gunelkorkmaz807 Yıl önce
Yabancı dil bilmek zeka ölçütü olmadığını anladığımız andan itibaren çok daha kolay öğrenilir
@DemirkanTaha
@DemirkanTaha Yıl önce
Hahahaa aynen herkes colugunun çocuğunun zekasini övmek için yorum yapmış da ben hiç zeki olmayan ama Rusça İngilizce vs konuşabilen inşanlar çok gördüm.cok zeki olup da hiç yabancı dil bilmeyen de gördüm
@goldsilence130
@goldsilence130 Yıl önce
Aslına bakarsan alakası olan şeyler. Sayısal derslere yatkınlığı olan ve kolaylıkla yapan yabancı dili rahatlıkla öğrenebilir. Matematik de bir dildir. Ancak zeka sonradan kişinin emeği, çevre koşulları ve yaptıkları ile değişebilir. Senn nasıl baktığına bakar.
@itsonlysafak
@itsonlysafak Yıl önce
Ve beyefendinin konuştuğu dillerin hepsi dünyada en önemli dil kabul edilen diller gerçekten çok büyük başarı saygıyla önünde eğiliyor tebrik ediyorum
@jdjdjd696
@jdjdjd696 Yıl önce
Hoca video atmıyor Instagram hesabı da kapanmış galiba acaba bir sorun mu var
@caffee2physics561
Latin Dili ve Edebiyatında 1 sene okudum eski Yunanca ve Latin Grameri öğrendim. Fransızca ve İspanyolcayı B1 aynı anda öğrendim grameri. Almanca da biliyorum. Dil bir matematiktir. Saygılar :)
@stflip1268
@stflip1268 4 aylar önce
Süper bir video, abicim sağolun Türk dilini öğrenmek çok vakit geçti fakat konuşurken daha sorun yaşıyorum eğer bunu kimse görürse benimle konuşma pratik yapabilen kişi olsa size önceden teşekkür ederim 😊
@adsz9968
@adsz9968 Yıl önce
Çok faydalı ilham verici içsel gücümüzün farkındalıgını artıran bir soylesi olmus tebrikler🍀
@MustafaGencinsaat
İkinizi de ayrı ayrı takip ediyordum Beyhan Hocam, ikinizi de aynı videoda görünce takip etmekle doğru bir tercih yapmış olduğumu gördüm. Teşekkür ediyorum 😊
@gorselsanatlarogretmeni8980
Instagram hesabı nedir acaba bulamadım
@karapuma1752
@karapuma1752 Yıl önce
Dil ogrenmek isteyen kisiler once kendi dil kurallarini bilmelidir Biz Turkce konusuyoruz ama egitim almayanlarimiz ve Dil dersi egitimi alanlarla ayni bilgilere sahip degiliz konusabiliyoruz ama kurallarini bilmiyoruz insan once kendi dil kurallarini benimsemeli ki diger dil kurallarini anlaya bilsin ve kulaktan dinleme duyma cok etkili katiliyorum! dinleme okelime cumleyi tanimlayabilmek icin yazilisini gorme ve seslendirme ( bu tamamen taklit misali ) O dili konusabilme yetenegi duyma anlamini bilmek kelime haznesi ve uygulama konusmak. insan beyni ezberleyebilir nitelikte hakkini verebilirsen cok sey ogrenmek mumkun beynimizin % kacini kullandigimizi goz onunde tutarsaniz doldurabilicemiz cok yer var yada bos birakabilecegimiz cok yer var karar sizin :)
@ayhankuyucu8838
@ayhankuyucu8838 Yıl önce
Gnr eğitimde hocaların anlatım şekli beni çok kendisine bağladı bu konuda baya kolay öğrenim sağlayabiliyorum
@aysedurgan1210
@aysedurgan1210 Yıl önce
Dil öğrenme konusunda gayet faydalı bir video olmuş, teşekkürler 😊😊
@sebnemdenizcergenc4629
Uzun zamandır bende bi dunya kurslara gittim ama başaramadım. Buradan yola çıkarak soyle dusundum. Biz daha kelime bilmezken bize kurslarda dil bilgisi öğretiyorlar. Mesela ilk okulda da dilbilgi dersimiz vardi ama dilimizi ve bu konuşma dilini biliyorduk . Bildiğimiz dili konuşurken dilbilgisi eğitimi almadığımız icin bazen devrik cümle kurabiliyorduk bu nedenle TÜRK ce dilbilgisi okulda oldukça faydalı oldu. Ama ingilizce bilmezken bi dunya kelime hızlıca geliştirilip yanında da dilbilgisi öğretilmeye çalışılıyor. Aslinda bir ķelime öğrenip sonra onların gecmis şimdiki gelecek zaman olarak öğretilse daha basarili oluruz diye dusunuyorum yani kelime hazinemizi genişletmek yerine az kelime bilip bu kelimeleri cümle icinde öğrenmenin daha basarili olacağına inanıyorum. Nitekim beyefendi de benzeri sekilde öğrenmiş. Ama bukadar kolay dil öğrenmenin yolunu bulursak bu kurslara kim gidecek:) Bir çocuğa konuşma öğretirken de once bir kelime öğretip akabinde o kelimeyi cümle icinde konuşuyoruz bu şekilde de cocuk konuşmayı cabuk öğreniyor. Başarılı bir çalışma cok teşekkür ediyorum. Bende ogrendigim kelimelerle hep cumle kurarak ogrendim ve en dogru yolun bu olduginu kesfettim. Aklımdaki deli sorulara yanıt verdiniz simdi ingilizce ogrenmeye daha da kuvvetli sarilacagim cok cok tesekkur ediyorum.
@mrze4679
@mrze4679 Yıl önce
Sanki bebeğe dil öğretirken dilbilgisi ile başlıyorlar
@egemen9649
@egemen9649 11 aylar önce
Birçok poliglot dinledim, bana göre en faydalı ve gerçekçi bilgileri bu abi verdi allah razı olsun
@yusufgules9790
@yusufgules9790 7 aylar önce
dil sadece beceri değildir. bilgi ve beceri bir arada olması gerekiyor. ayrıca konuşmaya da ihtiyacınız olması gerekiyor. Bazı öğrencilerime konu pratiği yaptırırken düşünüp cümle üretemiyorlar, aklıma cümle gelmiyor diyorlar. Çünkü anlatacak bir şeyleri yok veya istemiyor. örneğin gelecek planları ve hayalleri ile ilgili yazı çalışması veya konuşma çalışması yapıldığında fikir üretme noktasında zayıf kalıyorlar aslında biraz da bu yüzden seviye ilerletemiyoruz. sınıf ortamlarının problemi bu bence.
@MTHN1
@MTHN1 2 aylar önce
The same thing happened to me. Even if Teacher asks me in my native language, I cant explain about my plans because I dont have a Future plan. Actually I have it but I cant tell about it for I dont think much about it.
@luckyluke9829
@luckyluke9829 Yıl önce
Her dili öğrenebilirsiniz.,ama ilk öğreneceğimiz dil tatlı dil olmalı.,kalp kırmadan konuşmayı öğrenmeliyiz..
@10qwe
@10qwe Yıl önce
❣👍🇹🇷🌹
@umuthamza
@umuthamza 2 aylar önce
Beyhan hocam çok kaliteli yayınlar yapıyorsunuz. Teşekkürler
@leventkarademir1994
@leventkarademir1994 11 aylar önce
Dil öğrenmek için en önemli şey HEYECAN. Sizi heyecanlandiracak bisiyler lazım 😁
@enerjiadami3459
@enerjiadami3459 Yıl önce
EVRENSEL bir video ve evrensel bir ADAM BEYHAN BEY çok iyisiniz👏👏👏👏👏
@firdevs.80
@firdevs.80 11 aylar önce
Beyhan Hocam çok faydalı bir video olmuş. Teşekkürler ikinize de
@sabribitirik5087
Yazilanlarin pekcogunu okudum ve cok guzel tecrubeler paylasilmis.Baska dillere karsi cok ilgisi olan biri olarak birsey eklemek istiyorum.Dil ogrenenlerin kendi dillerini cok iyi bilmesi gerekmektedir. Gecmiste yabancilara Turkce dersler ve Turklere yabanci dil dersi verdim.Yetiskin bir ogrencinin 'hocam bir aydir eylem eylem diyorsun,bu eylem ne oluyor?Dedigine sahit oldum. Yani once kendi dilimiz😉
@user-tr5dq5dk8f
@user-tr5dq5dk8f 4 aylar önce
Alakasi yok okuma yazma bilmeyenler nasil yabanci dil öğreniyor, eskiden goc eden toplumlar nasil dil ogreniyordu, gurbete calismaya gidenler nasil dil ogreniyor. Dile maruz kalmak o dili konuşmak zorunlulugu gerekiyor.
@mihriakkoc65
@mihriakkoc65 4 aylar önce
Tr de bildiğim en iyi poliglot 12 dili akıcı konuşan 20 dile hakim olan Semih Uçar.
@aliyev1998
@aliyev1998 9 aylar önce
Beyhan bey Azərbaycandan izləyirəm sizi. Allah sizdən çox razı olsun. Çok mövzular da insanlara yardımcı olursunuz
@seycankaradag6619
Ben mustafa beyin kurslarına katıldım ve gerçekten çok etkili bir eğitim benim baya işime yaradı 🌸
@utkuonatyildiz9479
@utkuonatyildiz9479 11 aylar önce
Çok mu temelden başlıyor
@ekocevo9144
@ekocevo9144 Yıl önce
zeki insanın hali bir başka oluyor.her olay zeka ve kapasite meselesi kapasiten yoksa belli bir noktadan öteye geçemiyorsun.anadilimiz türkçe ama bu ülkede anadilini bile konuşurken türkçenin kafasını gözünü yaran tonlarca insanımız var.
@iremustun4201
@iremustun4201 6 aylar önce
Herşey çalışma
@liebermann3487
@liebermann3487 2 aylar önce
Zekayla gram alakası yok be kardeşim emin ol pratik bu. Sana bilimsel verilerle kanıtlarımda .
@tolgatanyildiz6623
Bilgiler için teşşekürler. Günlük hayatta kullanılan cümleler için bir kaynağınız var mı,paylaşabilirmisiniz.
@aslhan2036
@aslhan2036 Yıl önce
Harika bir anlatim harika bir video ve içerik.Cok teşekkürler ❤️
@yelizkargi4237
@yelizkargi4237 Yıl önce
Bende çok dil bilenim, bu isin yetenege degil fakat çok çalismaya bagli oldugunu biliyorum. birseye ne kadar çok vakit harcarsaniz orada zaten ustalasirsiniz.
@huseyingazicelik1862
Çok severek izledim hem cesareti hem de özgür ruhunu çok sevdim harika bir video olmuş teşekkür ederim
@sunasatma1983
@sunasatma1983 Yıl önce
Harika bir söyleşi.Gencler çok faydalanabilir.Yaslilikta çok zor.
@sabahattinelma7484
Bu videoyu çok beğendim Beyhan bey.Çok merak ettiğim bir mevzu idi.Bir de konuşurken, sorarken gayet doğal ve samimi şekilde konuşmanızı ayrıca beğendim. Teşekkürler size ve konuğunuza .
@guneskahveci713
@guneskahveci713 Yıl önce
Mustafa Hocam, çok teşekkür ederiz bilgiler için. 🙏
@yasemin1074
@yasemin1074 Yıl önce
Güzel tüyolar katiliyorum. Bir poliglott olarak risk almak cesaret etmek önemli diyorum. Yeni kültürlere dillere açik olmakta motive ediyor.
@betulcicek4054
@betulcicek4054 Yıl önce
siz nasıl öğrendiniz?
@yasemin1074
@yasemin1074 Yıl önce
Konversation ağirlikli gramatikle besleyerek ve çok okuyarak öğrendim. Ikisi hariç hepsinde formel eğitim aldim. Çok dilli insanlar additivdirler. Yani yeni dil öğrenmeye açiktirlar. Hedefim italyanca veya fransizca öğrenmek emekli olunca. Şimditen kelime topluyorum bir kelime dağarciği oluşturmaya çalişiyorum. Kulağim en güçlü kanalimdir ve hata yapmaktan korkmam. Vücut dilide çok yardimci oluyor bana.
@dilandemir2255
@dilandemir2255 Yıl önce
Güzel tüyolar katılıyorum bir ppoliglott önemli diyorum
@sucemresimaydemir7817
Ön Türkçe bilmek, çok dil öğrenmeyi kolaylaştırıyor . Kazım Mirşan, Haluk Tarcan bana çok iyi kılavuz oldu .
@hakkiketenci3263
Türkçeyi iyi konuşup anlayan teoride ve pratikte bütün dilleri konuşur yeterki kişinin ilgi alnına girsin
@paranoid8060
@paranoid8060 Yıl önce
Bi zamanlar hafıza teknikleriyle dil öğrenme diye birşeyler izlemiştim çok işe yarayan bir uygulama mesela bir kelimeyi ezberliyosun o kelimeyi bir resim ve kısa bir hikayeyle hafızana yerleştiriyor ve asla unutmuyosun istesende unutamıyosun bukadar etkili ben yıllar önce sadece öylesine izlerken 10 kelime ezberlemiştim 10 dakika içinde yıllar geçti hiçbir pratik yapmadığım halde unutmadım hafızanızı kullanmayı öğrenirseniz çok dili konuşabilirsiniz örneğin bir gün içinde bu teknikle en az 500 kelime ezberleyebilirsiniz belkide daha fazla tabi istemekte önemli
@kedigiller111
@kedigiller111 Yıl önce
aynen 500 öğrenirsin, yap da yaz
@user-377q8vj
@user-377q8vj Yıl önce
Da Vinci tekniğiydi sanırsam
@m.fatihyilmaz
@m.fatihyilmaz 11 aylar önce
Evet, cümle öğrenilmeli, kelime öğrenilecekse cümle içinde farklı kalıplarda öğrenilmeli.Benim de uyguladığım yöntem.Teşekkürler.
@canozkamc9268
@canozkamc9268 10 aylar önce
İngilizcede kullanılan 1000 kalıp cümleye nerden ulaşabiliriz
@sulehatunokturen6712
Teşekkür ederiz böyle bir konuya değindiğiniz için Gerçekten çok ilham verici oldu
@lilalila7422
@lilalila7422 Yıl önce
Öğrenme yöntemlerini bize ayrıntılı açıklarsanız çok sevinirim 🙏🏼
@dilaraceyhun3018
Her zaman pratik 7 dil biliyorum okumalı yazmalı ihtiyacım olmadığı halde gereksiz ve çok zor bir dili sadece 3 ayda öğrendim GÜRCÜ dilini ilk etapta konuşmayı sonra okumayı daha sonrada yazmasını çözdüm bunun tamamını öğrenmem 3 ay sürdü şunu söylerim her zaman önce konuşmayı sonradan okumayı ve yazmayı öğrendim öylece daha kolay oluyor gereksiz dediğimin sebebi zaten Rusça konuşuyorum yazıyorum 3mln ülke kendilerinden başkası kullanmıyor benim için hafızamda boş yer kapladığını düşünüyorum
@sudo89
@sudo89 Yıl önce
Emeğinize sağlık, çok faydalı bir söyleşi olmuş.
@barborosayyldz3509
Hocam ilginç bir hayat hikayesi. Düşünce ufkumuzu daha da genişletti.
@zumercetinkaya4539
Bende güney koreli insanlarla sağlık ve cilt bakımı üzerine iş yapıyoruz her ülkeden insanlarda var. Ders veren koreli hocamız var Türkçe biliyor. Farklı bir dil öğrenmek hele ki bu sana uzak gelen bir dil ise öğrenmeye başlayınca mucize gibi geliyor.
@toprakademoglu7911
Hocam çok şekersiniz ya! 😁 Ayrıca kilit noktalarda sorduğunuz ustaca sorular için çok teşekkür ederim. Hem doğru bir şekilde bilgilendirilmemizi sağladınız hem de merakımızı giderdiniz. 😊
@tamersozbir9305
@tamersozbir9305 11 aylar önce
Dedim öğrenmem lazım napim kalktım ispanyaya gittim. Çıktım ordan almanyaya sonra ben 8 dil konuşabiliyorum. Ne güzel başarı hikayesi. Ülke degistiremeyen kişiler için olayınız var mı?
@RehberAhmetSaitBULUT
@RehberAhmetSaitBULUT 10 aylar önce
2013 yılından beri Rusça öğrenmeye çalışıyorum. Turist Rehberliği mezunuyum on kere sınava girdim ama bir türlü Rusça sınavını geçemiyorum.. Umarım bu video benim için faydalı olur teşekkür ederim
@azrarojin3628
@azrarojin3628 9 aylar önce
Sayı frekanslarina göz atabilirsiniz
@omerkocak6780
@omerkocak6780 9 aylar önce
hangi unıv mezunusun bende rehberlık mezunuyum yds 75 almak oldukça zor turebın sınavlarıda zorlastı bılemıyorum kokartı nasıl alacagız
@RehberAhmetSaitBULUT
@RehberAhmetSaitBULUT 9 aylar önce
@@omerkocak6780 Silifke - Taşucu mezunuyum. Valla ben 9 kere tureb girdim :D
@omerkocak6780
@omerkocak6780 9 aylar önce
@@RehberAhmetSaitBULUT kaç mezunusun sözlu yazılı yazılıdamı kalıyorsun 9 kerede hepmı aynı hoca denk geldı
@RehberAhmetSaitBULUT
@RehberAhmetSaitBULUT 9 aylar önce
@@omerkocak6780 2016.. Her iki sınavda bir hoca değişir
@anl3434
@anl3434 Yıl önce
Dil öğrenmek için önümüzde ki sene doğum günüme kadar hedef koymuştum.Bu video motivasyonumu fazlasıyla arttırdı.Yayın için Teşekkürler.Ayrıca arkadaşı da tebrik ediyorum.
@MTHN1
@MTHN1 2 aylar önce
One year passed. Did you learn the language that you want?
@Behruz27b4h3r4id
Ben İngilizcede B1 seviyesindeyim idare eder seviyede konuşa biliyorum 1 ay önce İspanyolca öğrenmek istedim üniversite yüzünden vakit olmuyor fakat temelini anladım dil öğrenmek çokta zor değilmiş
@do5303
@do5303 Yıl önce
Ülkenin ingilizce öğretim programını siz hazırlayın bence
@Gamer-fx1ju
@Gamer-fx1ju Yıl önce
Beyhan hocam çok faydalı bir video olmuş elinize sağlık.
@muhammedkurt2209
@muhammedkurt2209 10 aylar önce
Kişisel deneyim videosu olmuş. Söylenen yöntemle A1 seviyesinde konuşursunuz. İleri düzyde konuşabilmek için (c1 c2) hedef dilde saatlerce dinleme ve konuşma egzersizleri yapmak zorunludur.
@gokhandeniz1154
@gokhandeniz1154 25 gün önce
Hayir, birebir kelimeleri duydugunuzda tekrarlar siz de ayni cumleyi kurarak bunu tekrar tekrar yaparsaniz bir sure sonra hep ayni seyleri konustugunuzu gorup arasinda bir baglanti olusturup konustugunuzu goreceksiniz. Amac zaten her dili harika ogrenmek degil, biz turkceyi konusurken de yuzde yuz her seyine hakim degiliz sonucta ve bunu beklemek de sacma olurdu bana kalirsa.
@raer7844
@raer7844 Yıl önce
Ben de aynı düşündüğümü farkettim . Uzun uzun çalışmalara gerek yok. Tamamen bu fikri , sistemi uygulayın zaman kaybından kurtulun
@Salihcannn
@Salihcannn 4 aylar önce
Açıklarmısın basit olarak kısaca
@mustafadoguc4045
Dil öğrenme tamamen insanın taklit yeteneği ile ilgilidir. Sesleri iyi taklit edebilen, bunları aklında tutabilen dili kolayca öğrenebilir.
@SafakSahin
@SafakSahin 9 aylar önce
Dil duyarak öğrenilir. Gramer ve kelime bilgisi de önemli ama en önemli kısım duymak ve duyduğunu baska bir durumda başka bir kişiye sanki senin kendi konuşman gibi satman lazım. Yani ifadeyi sahiplenmen lazım.
@ozkanbal4278
@ozkanbal4278 11 aylar önce
Çok faydalı bir kayıt olmuş kardeşim..Emeğinize sağlık !
@serhatguldu1547
@serhatguldu1547 Yıl önce
Çok doğru bir anlatim . Bende cümle ezberliyerek 4 dil biliyorum. Stress yapmadan rahat bir sekilde olmak lazim .Yurt dişinda yaşiyorum ve bu diller ögrenmek için önemli. Tesekkurler güzel bir program olmuş.
@jjhllyea
@jjhllyea Yıl önce
yurtdışına dil bildiğin için mi gittin
@serhatguldu1547
@serhatguldu1547 Yıl önce
@@jjhllyeayurt disinda ögrencilik de yapmam etkili oldu .
@heimdall.
@heimdall. 26 gün önce
Ya Allah’ını seversen cümle ezberleyerek insan nasıl olur bir dili konuşur. 1000 kelime ezberlesen konuştuğun dil çerçeveli bir dil olur. Çerçeve dışına çıkacağın zaman ne yapacaksın ? Bir de yurtdışında yaşıyorum diyorsun. Bende Almanya’da yaşıyorum. Bir nasılsın kelimesinin onlarca farklı yanıtını verebilirim sana. Wie gehts diyorsun adama Danke selbst diyor adam. Selbst ne anlama gelmeden onu bile yanıtlayamazsın saçmalamayın. İnsanlara da yanlış yunluş bilgiler vermeyin. Bütün seviyeleri geçersin gramere hakim olursun sonra 1000 cümle ezberlersin o ayrı. Ama eline kitap alıp bütün kitabı ezberlemen sana hiçbirşey katmaz. Hatta sohbette 10 dakika da öyle kalırsın. Öğrenmek ve öğrendiğini uygulamak pratik çok önemli. Ben 3 dil biliyorum ve hepisini böyle öğrendim. Acil bir seviye tespit sınavına gir bak bakalım seviyen ne çıkacak.
@mr_ablay06
@mr_ablay06 Yıl önce
Güzel bir söyleşi sohbet olmuş.Emeğinize sağlık dil öğrenme ile ilgili olduğu için çok güzel olmuş sohbet 👏👏
@hulyahancer1510
@hulyahancer1510 Yıl önce
Harika bir konuya yer vermişsiniz. Tamda dil öğrenmeye karar vermişken...
@kayipmuzisyen
@kayipmuzisyen Yıl önce
Bazı insanlar fazla garantici"aman ayranim dökülmesin"hesabında cesaret çok önemli aslında insan kendi içinde bu cesareti alabilirse atom mühendisi olamasa da farklı bir kültürde mutlu bir insan olur ..
@MehmetDemir-rw3cc
Adama bayıldım yaa, adam hayatı yasıyor resmen. Ben de öyle bir hayat yasamak isterdim.
@hdrhdr506
@hdrhdr506 Yıl önce
herşey elinde keşkeye ywr yok bugun başla ve yap
@SG-eo8fo
@SG-eo8fo 10 aylar önce
Hayalimdeki hayat tebrik ederim darısı başıma insallah ❤
Sonraki
Kelime Nasıl Öğrenilmeli?
18:39
görünümler 4,1 B