Karanlık

#40sabahErkenKalk

Barış Özcan
görünümler 914 974
99% 32 761 327

SNAPCHAT ► www.snapchat.com/add/ozcanbaris
TÜM VİDEOLARIM ► trvid.com/u-barisozcanvideos
VLOG SERİSİ ► bit.ly/barisozcan-VLOG
OKU SERİSİ ► bit.ly/oku-serisi
STT SERİSİ ► bit.ly/stt-serisi
Her sabah kalktığında bunu sosyal medyadan #40sabahErkenKalk etiketiyle duyur. Twitter'dan, Facebook'dan fark etmez. Nereyi kullanıyorsan. Hatta uyandığın saatin fotoğrafını çek ve @barisozcan ekleyerek Instagram'dan instagram.com/BarisOzcan adresiyle benimle de paylaş. Çünkü orada sana bir sürprizim olabilir. Bir de kaçıncı günde olduğunu, kalkınca ne yaptığını, eğer hissedebiliyorsan faydasını da yazabilirsin. Bakalım zinciri kırmadan kaç kişi benimle birlikte 40 gün erken kalkıp 40 gece erken yatacak?
1960'lı yılların popüler kitabı Psycho-Cybernetics'in yazarı Dr.Maxwell Maltz'a göre yeni bir davranış biçimi geliştirmek için 21 gün gerekli. Daha güncel bir bilimsel araştırmaya göreyse bu süre 18 gün ile 254 gün arasında değişebiliyor. Çünkü her kişinin huyu suyu farklı. Ayrıca "her gün 2 litre su içeceğim" gibi bir alışkanlığı geliştirmekle "her sabah 4:44'te uyanacağım" gibi bir alışkanlığı geliştirmek doğal olarak aynı sürede gerçekleşemiyor.
Alışkanlıkların otomatikleşmesi
Geçen süreyle davranışların otomatikleşmesi arasında şu grafiktekine benzer bir ilişki var. Genellikle 40. günden sonra yeni davranış biçimi benimseniyor ve ortalama 66. günde artık otomatik hale geliyor. İşte ben bu yüzden 40 rakamını seçtim. Çünkü biz zaten biliyoruz ki herhangi iyi bir şeyi yapmak için daha 40 fırın ekmek yememiz lazım. Ama bunu bir başarırsak 40 gün 40 gece kutlamasını da biliriz. İşte bu yüzden 40 sabah erken kalkacağız.
Kalkacağız da ne yapacağız? Orası size kalmış. Biraz araştırıp etrafınıza sorular sorabilirsiniz. Mesela Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'e sabah 5:30'da bir tweet atın, çünkü her sabah o saatte kalkıyor. Ya da Apple'ın başındaki Tim Cook'a sabah 4:30'da e-posta da gönderebilirsiniz. Virgin Grup'un kurucusu Richard Branson'ın kendine ait bir adası bile var ama hala her sabah 5:45'de kalkıyor. Ben teknoloji dünyasından bir kaç isim seçtim ama bunlar kesinlikle bir istisna değil. Eminim sizlerin de bildiği isimler vardır ve eminim onları yorum olarak herkesle paylaşırsınız.
Şimdi bu isimleri saydım diye erken kalkıp hemen bilgisayar başına geçip çalışmaya başlamak zorunda değilsiniz. Önce güzel bir "günaydın" deyin! Spor yapın, ya da en azından yürüyüş. Güneşin doğuşunu izleyin. Fotoğraf çekin. Fotoğrafçılar için altın saatlerdir o saatler, günün en güzel ışığını yakalarsınız. Kimsenin göremediği ayrıntıları fark etmeye çalışın. Mutlak bir sessizlik sonrasında doğanın uyanışına kulak verin. Kuşların cıvıltısına...
EK: Ömer Sümer okuduğu bir bilimsel makaleyi paylaşarak konuya alternatif bir bakış açısı sundu. Makalede özetle son 30 yılda uyku ve biyolojik saat konusunda yapılan araştırmaların ışığında erken başlangıçlar ve negatif etkileri araştırılmış. Öğrenimi geliştireceği ve sağlık risklerini azaltacağı için eğitim saatlerinin değiştirilmesi önerilmiş. Makalenin tamamına şuradan ulaşabilirsiniz: www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/17439884.2014.942666
Videonun tam metni ve linkler web sitemde: barisozcan.com/40sabaherkenkalk
Videoda alıntı yapılan filmler ve diziler:
Rocky IV (1985)
Groundhog Day (1993)
The Mask (1994)
Good Morning, Vietnam (1987)
Up (2009)
Alarm
Mr.Bean
Çeşitli filmlerden uyanma sahneleri
Vertigo (1958)
Müzikler:
Rossini - William Tell Overture
Twin Musicom sanatçısının 64 Sundays adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (creativecommons.org/licenses/...) altında lisanslıdır.
Sanatçı: www.twinmusicom.org/
Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use.
~
twitter.com/BarisOzcan
facebook.com/BarisOzcan
instagram.com/BarisOzcan
google.com/+BarisOzcan
www.barisozcan.com

katma

 

3 Apr 2016

early risingwaking upbehavioral psychologyhabit developmentmorning alarmmorning routine

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 2 058
Burak kuruoğlu
Burak kuruoğlu 4 saatler önce
#40sabaherkenkalk Görev Tamamdır.👍👍👍👍
orijinal youtube account
orijinal youtube account 8 saatler önce
Kacinci izleyisim bu videoyu 😏
Hall Of Gamer
Hall Of Gamer 8 saatler önce
Çoğu yoruma baktım da neden neredeyse herkes dini yönden bakıyorsunuz?.
Karahan Yılmazer
Hala zinciri kırmadan erken uyanıyor musunuz acaba?
uğur d
uğur d 2 gün önce
Uyumak çalışmakla orantılı
xsyberCEH
xsyberCEH 2 gün önce
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM ESSELAMUNALEYKÜM değerli kardeşlerim şu anda bu yorumu okuyorsun o zaman birazdan burda açıklanmak istenilen şeyi çok iyi anlamaya çalış Namaz kahramanlarından gelen mesajlar...Biz gençleri anladığınız ve bizlere önem verdiğiniz için size binlerce teşekkür ediyorum.Ben birkaç kere namaza başladım, ama beş-on gün devam ettiremiyor, bırakıyordum.Değerli bir ağabeyim gelmişti Fransa’dan, ondan yardım istedim. Bana “sabırlı olmamı, kitap okumamı, dua etmemi, bir de şeytana karşı 40 gün inat etmemi, ondan sonra şey-tanın bana musallat olmayacağını” söylemişti.Hatta:- Şeytan, namaz esnasında senin aklına güzel şeyler getirir, dedi. Seni en çok kandırdığı nokta ise cinselliktir.Gerçekten doğruydu. Ben bu yazarın dediklerini, sabırla denedim. Kırk gün her şeye dayandım. Bazen sıkıldım, aklımdan bırakmak bile geçti. Ama kendimi zorladım.Kırk gün geçtikten sonra insan bırakamıyor. Meğerse namaza başladıktan kırk güne kadar sen namazı tutuyorsun, kırk günden sonra namaz seni tutuyor; hem de ne tutma, kurtulmak imkânsız, elhamdülillah.Gençler kırk gün dayansa, ondan sonra artık her şeyleri değişir. Hayata, insanlara bakış açıları değişir. Kısacası kendisinin ne olduğunu hatırlar.Ben denedim, zorluk da çektim; en yakınlarım bile bana sırt çevirdi. Ama ben yılmamalıydım, mücadele etmeliydim. Ettim ve kazandım.İnşallah Cemil Hocam, gençlerimiz namaza başlar ve gelip geçici kötü alışkanlıklardan vazgeçerler.Toplumumuzun ve gençlerimizin hâlini görünce üzülüyorum. Allah’tan bizi doğru yola iletmesini istiyorum.Çünkü “Namazdır insanı Allah’a kul eden. Namazsızlıktır insanı dünyada pul eden.”(İbrahim Gökoğlu) Kaynak: Kırk gün namaz kılan bir daha bırakmıyor - Cemil TOKPINAR www.risalehaber.com/kirk-gun-namaz-kilan-bir-daha-birakmiyor-6872yy.htm RİSALE-İ NUR NEDEN OKUMALIYIZ NAMAZ VİDEOLARINIDA İZLEYEBİLİRSİNİZ ve aşşağıda belirttiğim kanallarda güvenilir ve güzel gerçekten izleminizi tafsiye ederim hatta abone olup daha fazla faydalanmaya çalışabilirsiniz bende izliyorum takip ediyorum ve siz değerli kardeşlerimizede tafsiye ediyorum #sözlerköşkü #hayalhanem #çınarlatı #çayhouse #nurmektebi #iskele #kopgit #nureddinyıldız #sosyaldokuvakfı #siyertv #muhammedeminyıldırım #hasanakar #ihracımızdailimyayma #.. . . ALLAH(C.C.)'A EMANET OLUN ESSELAMUNALEYKÜM
Aral ERDEM
Aral ERDEM 3 gün önce
İ 40 RAKAM DEĞİL SAYIDIR
sedanur çetin
sedanur çetin 4 gün önce
2018 hala burdaa 💫
Oğuz Toğrul
Oğuz Toğrul 4 gün önce
Abi 2. Öğretimim 🙂
Emincan Ksk
Emincan Ksk 6 gün önce
Bugün Başlıyorum Tesekkürler
Ünyelibo Ocak
Ünyelibo Ocak 7 gün önce
Seni Tanıdığım günü hep seveceğim
Saliha Unaç
Saliha Unaç 7 gün önce
İyi ki varsın Barış abi...💜💜💜 Yapacağım... 💪👍
Çağrı Erdoğan
Çağrı Erdoğan 8 gün önce
Erken kalkmak zararlıdır bünye saten kendini tamamlayımca kalkar
FATMANUR AKKUŞ
FATMANUR AKKUŞ 8 gün önce
Güneşin doğuşunu seyretmek için kalkıyorum
Cem Ozkanat
Cem Ozkanat 9 gün önce
Daha 5 gün oldu gözüm den ateş çıkıyor normal mi
süleyman dediler
süleyman dediler 9 gün önce
Suan bi 12. Sınıf öğrencisiyim. Sınav icin Hiç birşey yapmayıp aylak aylak dolaşıyorum. Ceki düzen vermem gerekiyor. Ve bu 40 gün isine girisiyorum. Kendimden cok Sana güveniyorum barış abi. Sen mantıklı adamsin yolun hakikat yoludur. Hayde bismillah!
ByAdam
ByAdam 9 gün önce
6:15 de kalkıyorum kaçta kalkıyım ?
burak erdoğan
burak erdoğan 10 gün önce
başarılı dahi insan burak erdoğan 11 de kalkıyor
Seyfi Klc
Seyfi Klc 12 gün önce
12 buçukta kalkıyorum yeterince erken bence
hatice kezer
hatice kezer 12 gün önce
Yarından itibaren ben de zamanında uyanacağım ama inşallah bırakmam :(
ilker gullucayir
ilker gullucayir 13 gün önce
Sabah namazıda kılabilirsiniz
Seyda Yavuz
Seyda Yavuz 16 gün önce
Dünyadaki uyku bu kadar güzelse kim bilir öldükten sonraki nasıldır 🤣
Nikola Tesla
Nikola Tesla 17 gün önce
Videonun başında ne oluyor dedim, videoyu durdurup etrafta bakınca çaktım olayı :)
Sono o
Sono o 18 gün önce
Bu videoyu dün izlemiştim ve bugün uyandığım saat 04.34 (alarm kurmadım)
Nikola Tesla
Nikola Tesla 17 gün önce
👏👏👍
Pro Man
Pro Man 19 gün önce
Vardiyalı çalışıyorum Proje iptal galiba :(
Nikola Tesla
Nikola Tesla 17 gün önce
Haftalık proje yap o zaman
Ad Soyad
Ad Soyad 19 gün önce
Ben 4:40 da kalkıyorum
Ferdi Gunduz
Ferdi Gunduz 19 gün önce
Beyler bunun nedeni nedir
Ferdi Gunduz
Ferdi Gunduz 19 gün önce
Ben nedense 5 de kalkiyom
Reyhan Şeker
Reyhan Şeker 20 gün önce
hadi bakalım yapalım şu işi sabah
fatma guldagi
fatma guldagi 23 gün önce
Abi ben her sabah altıda kalkıyorum, güneş benden iki saat sonra uyanıyor
mahmut K.
mahmut K. 24 gün önce
Groundhog Day filminde çalan müzik farklı aslında.
Mustafa GÜN
Mustafa GÜN 24 gün önce
Akıllıya 40 defa deli dersen deli olur gibi 👀
betül
betül 26 gün önce
Ben de şu öneride bulunayım; 7 DEFA KEVSER SURESİ okuyup kalkmak istediğiniz zaman için dua edin içten duanıza karşılık verilecektir inşallah. Sabah namazına kalkmak için de bunu yapmayı deneyebilirsiniz. işe yarıyor, tecrübeyle sabit.
Kirie
Kirie 27 gün önce
Başlıyorum
Ebru Ozgezer
Ebru Ozgezer 27 gün önce
yarin sabah videoya devam edicem kapatıyorum
Lei Wulong
Lei Wulong 29 gün önce
Video nun resminde tezat sanatını kullanmış bö
Abdullah Kalkan
Abdullah Kalkan Aylar önce
Basliyorum
Sinan Çelik
Sinan Çelik Aylar önce
En başarılısı ERDAL DEMİRKIRAN Günde 4 saatten fazla uyumayan DÜNYANIN EN AKILLI İNSANI ERDAL DEMİRKIRAN
Uğur Kılıç
Uğur Kılıç Aylar önce
Hocam video aralarına çok fazla görsel katmazsan daha güzel ve anlaşılır olur lütfen dikkate al teşekkürler.
Kedi Dili
Kedi Dili Aylar önce
tam da sabahları uyanamazken süper oldu bu. bugünün tarihini attım 40 gün sonra buraya tekrar yazacağım yapabildim mi diye. :D
Mehmet Seyhmus Atay
Adamsin
Irem _
Irem _ Aylar önce
Tekrar başlayalım Barış bey
ash ash23
ash ash23 Aylar önce
@hakkıalkan
betül can
betül can Aylar önce
Hocam o saydığınız ünlülerle aramızda saat farkı var
Fırat Kanat
Fırat Kanat 16 gün önce
İnce düşünmüşsün bravo.
Moonbow SRDRGL
Moonbow SRDRGL Aylar önce
Abi seni o kadar geç keşfettim ki içimde kocaman bir kayıp hissi oluştu ama olsun, geç olsun güç olmasın, bu uygulamayı tekrarlasak en kösa sürede hep birlikte 🙏💙
İbrahim Halil Kömürcü
Abi ben yks ye çalışıyom 10. Sınıfım 40 gün 10 dk çalışıp bittikten sonra kaç dk arttırmalıyım +1 leyin önemli
ryhn mvi
ryhn mvi Aylar önce
21 gün ve 40 gün zaten İslam âlimlerinin de önerdiği alışkanlık zamanı ve bunu yüzyıllar öncesinden uyguluyorlardı.👍
jisoudade
jisoudade Aylar önce
[4:07] linç korkusu var srry :”)
Kafası Karışık
Kafası Karışık Aylar önce
Arkadaşlar bende size kendi üzerimde uyguladığım ve istisnasız her seferinde işe yarayan yöntemimi anlatayım Akşam uyumadan önce 4-5 ardak su için inan ki yataktan zıplayarak kalkarsiniz
Canan Rençber
Canan Rençber Aylar önce
İşte sünneti seniyye.. Ve öğlen 15 20 dakika şekerleme yapmak sünnet ve 20 dakika gece uykusunun 2 saati demekmiş.. Şimdi japonya işçilerini öğlen uyuturmuş dinlenip verim almak için... Sünnet hem sağlık hem sosyal ve şahsi hayat için en büyük kalite kazandırıyor bize... Bakıyorum da ne Araştırma yapılırsa yapılsın faydaları bize zaten teknolojinin olmadığı 1500 yıl öncesinden öğretilmiş en büyük kar sıradan hareketleri yaparken efendimiz yapmıştır bende ona benzemek için niyetlenince ibadet yerine geçiyor...
Ayfer Büyüktaş
Ayfer Büyüktaş Aylar önce
Ben 20 yıldır hep 6 da kalkııyiorum kendimi harika hissediyorum
hanife ulusoy
hanife ulusoy Aylar önce
Zihin saati dediniz ya buna gerçekten inanıyorum. Özellikle erken uyanmamın bir sebebi varsa bende oldukça etkili oluyor.
Merve Besli
Merve Besli Aylar önce
Merhaba , peki ben 5.30 kalkıyorum ama biseyler yaptıktan sonra biraz daha uyuyorum, direncimi kırmış olmuyor muyum? Yani çalışan biri gibi 40 gün sonra istemesem bile 5bucukta uyanmıyor muyum?
Sedanur Cankara
Sedanur Cankara Aylar önce
Ben geceleri geç yatmayi kahve içemyi felan çok seviyorum e öyle olunca sabah kalkmak olmuyor ve sabah erken kalkmak neyi degistirir ki
halil ibrahim Ataylar
Ben zaten her sabah 6.00 da kalk aya başladı. Bile
İrfan Akman
İrfan Akman Aylar önce
#40sabaherkenkalkvenamazkıl
Merve Çellik
Merve Çellik Aylar önce
Nedense beden ve kafa arasında bi uyum göremedim. Video çok faydalı ama niye böyle 😊😊
Üniversite Adayı
Üniversite Adayı Aylar önce
40 kere maşallah
sami çelik
sami çelik Aylar önce
Gereksiz animasyonlar gereksiz bence bu konuşma... Şu adam 5 buçukta kalktı bu adam 5 : 45 kalti . Onlar kalkarken hergun yanlarındamiydin admin. Nerede mason varsa onları övmüşsun
zey nep
zey nep Aylar önce
Kulağa çok hoş geliyor ama yapması o kadar zor ki
gamze taşdemir
gamze taşdemir Aylar önce
Barış abi ben son 3 aydır dediğin gibi erken kalkıyorum ve erken kalktigim için normale göre daha enerjik hissediyorum önceden okuldan geldikten sonra uyuma isteğim olurdu ancak onlarda geçti .
Büşra Nur Şener
Büşra Nur Şener Aylar önce
ekim 2018 ama olsunn
TJ RT
TJ RT Aylar önce
@KayraKaya çok teşekkür! Türkçe okuyorum Meksika’dan ve altyazılar çok yardim ediyor beni 🙃 teşekkürler! 😝
nazlı ece genç genc
Ben hayatindan zevk almıyorum ki ama almaya çalışıyorum
nazlı ece genç genc
Acaba siz kaçta kalkıyorsunuz
Güzel Günler
Güzel Günler Aylar önce
Ya erken kalkıyorum sonra öğlen bi yatıyorum 3 saat :d sabah uyanmak için bir de bir sürü vakit harcıyorum aynı şeye geliyor
Merve KALEM
Merve KALEM Aylar önce
Ben de aşırı geç yatip geç kalkiyorum insallah düzene sokabilirim😐
Nursin Bingol
Nursin Bingol Aylar önce
Sabahın nuru diyelim hocam. Sabahı incitmemek adına😅❤️💐
Seher Çavuşoğlu
Seher Çavuşoğlu Aylar önce
Barış abi kesinlikle TRvid da beğenerek izlediğim birisiniz.videolarınız çok iyi,müthiş ..👍👍 Hem kendinizi sürekli geliştiriyor, yeni yöntemler deniyorsunuz hem de bizi başarı için eğitiyorsunuz. Sizin gibi daha fazla yararlı kanallar olsa😊😊... Daha nice yenilikçi ve eğitici videolara 😊 👏👏
Ceylan Polat
Ceylan Polat Aylar önce
Erken alan en guzel insan hz.Muhammed sav dir. ❤
Vera Deniz
Vera Deniz Aylar önce
şu hayatta bana en zor gelen şey erken kalkmak :(
Esma kbt
Esma kbt Aylar önce
yorumlarda neden full namaz da kılın yazıyor ??
YASİN PİR
YASİN PİR Aylar önce
#730günüm
instagram filan
instagram filan Aylar önce
Şu okul saatlerini biraz daha erkene alsalar askerlerle şafaklara gitçez😂
instagram filan
instagram filan Aylar önce
02.26 😂😂
Deniz Eren Şimşek
Ben yurtta kalıyorum her akşam 10.30 da yatırıyorlar her sabah 5.30 da kaldırıyolar. Daha kargalar kahvaltı yapmadan hazırlanıyoruz..
Ezgi Danış
Ezgi Danış Aylar önce
Zaten okul için 6 da kalkıyoruz 😂
oyun kraliyeti
oyun kraliyeti 2 aylar önce
40 i bitince mevlüd okutursunuz
the devil
the devil 2 aylar önce
Valla ben 9 ay erken kalkıyorum
life light & mr.bunny
life light & mr.bunny 2 aylar önce
40 Rakam değil ki sayı
Kritices 1965
Kritices 1965 2 aylar önce
İki yil önce paylaşılan bu videoyu yeni görmek ne acı! Ama olsun saat 1:35 şuan ama hayatima yeni bakış açısı katmaya devam ediyorsun Barış abi, artık benim içinde #40sabaherkenkal başlamıştır 😉
Bahar Yıldırım
Bahar Yıldırım 2 aylar önce
Beynimize erken demek iyi değil beyin bunu olumsuz olarak algilayip zorlanir o yüzden vaktinde demek daha dogru beyninize kelime oyunlari yapinnn
Uğur Bulut
Uğur Bulut 2 aylar önce
Abi yurtta kalıyorum 5 buçukta kalksam arkadaşlarım rahatsız olur ne yapabilirim
Sosyolo Fosil
Sosyolo Fosil 2 aylar önce
Ben alarmı duymuyorum bile, onu nasıl çözücem uykum çok derin YARDIM
Yeli z
Yeli z 2 aylar önce
Ben neden bu videoyu okulların açılmasına saatler kala görüyorum?😒😑
Sidal
Sidal 2 aylar önce
ilk bu video sayesinde tanıdım seni 2 yılı geçmiş hala takipteyiz:)
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım 2 aylar önce
Bugün başlıyorum
Nici Bey
Nici Bey 2 aylar önce
40 gün sabah namazına vaktinde kalkıp kılarsan zaten her şey güzel olur Bunu güzel Allahım 1000 yıldan fazladır bize söylüyor 😍
Adana Player
Adana Player 2 aylar önce
peki her sabah ztn 5.30da kalkanlardamı 5.55 de kalksın knk bunumu istiyon bana uyarda işte o zmn ilk derse geç kalırım
Adana Player
Adana Player 2 aylar önce
hyr ya olmaz
esra apaydın
esra apaydın 2 aylar önce
sondaki kâbuslar olmamş,erkek kalmak kabus gibidir gibi bi anlamı olmş.
Enes Han
Enes Han 2 aylar önce
ya şu bir haftadır saat 1 de yatıp 12 de kalkıyorum hala uykum oluyor düzelmek lazım
Tarz Saatler.
Tarz Saatler. 2 aylar önce
#vardiyezulümdür Güvenlik Görevlisiyim bu videoyu seyrettiğimiz saat "gece" 02:38 ve ben insanımızın diye sorguluyorum. 4857 sayılı yasada postalar halinde çalış maddesi gündüz çalışanlara göre düzenlenmiştir. Vardiyenin biyolojik sosyolojik ve psikolojik sonuçları var. #vardiyezulümdür hactag altına yorum yapın.
Yusuf Cesur
Yusuf Cesur 2 aylar önce
Sen ne harika bir insansin
Emir Sapmaz
Emir Sapmaz 2 aylar önce
Okul başlıyo öğrencilere daha uzun süre olcak
Omer Sagdic
Omer Sagdic 2 aylar önce
adamın her videosu bilimkurgu filmi gibi....
Sewal Elmas
Sewal Elmas 2 aylar önce
annem:D
dede 333
dede 333 2 aylar önce
gece 4 te yatarken kalkıyom diye yollıcam hediye atsın
Baskan baba
Baskan baba 2 aylar önce
Yaz itibariyle kazanmış olduğum alışkanlıktan dolayı günde 12 saat uyuyorum ve her sabah gözümü açtığımda çok uykum varmış gibi hissediyorum ve yataktan güçlükle kalkıyorum. Uykum acayip ağırdır ve uykuyu düşündüğümde bile çabucak uykum gelir gözümü açamaz hale gelirim. Bu yüzden geçen sene okul servisimi çoook beklettim her sabah geç kalkıyordum. Bu alışkanlığı kazanmayı bir çok kez denedim fakat yapamadım.
Baskan baba
Baskan baba 2 aylar önce
EtErNaL HaPpİnEsS eyvallah başkan ben de erken yatma aşamasına geldim ama sabah da kalkmaya gelicem inşallah çok teşekkürler
Elif Altınışık
Elif Altınışık 2 aylar önce
videonun yuklenmesinden neredeyse 2,5 yil sonra bir sabah 5'te uyandim ve bu videoyu hatirlayip 40 sabah erken kalkmaya karar verdim. hala denemeyenler varsa baslamak icin en iyi zaman ilk sabah. farkindalik icin tesekkurler :)
Elif Altınışık
Elif Altınışık 2 aylar önce
videonun yuklenmesinden neredeyse 2,5 yil sonra bir sabah 5'te uyandim ve bu videoyu hatirlayip 40 sabah erken kalkmaya karar verdim. hala denemeyenler varsa baslamak icin en iyi zaman ilk sabah. farkindalik icin tesekkurler :)
Sonraki
Zinciri Kırma!
2 yıl önce
Kelime Kavanozu
Yıl önce
19 SANİYE
Yıl önce
Yeniden Düşün
3 yıl önce
Kumanda kimde?
2 yıl önce