Karanlık

#40sabahErkenKalk

Barış Özcan
görünümler 843 661
99% 30 269 304

SNAPCHAT ► www.snapchat.com/add/ozcanbaris
TÜM VİDEOLARIM ► trvid.com/u-barisozcanvideos
VLOG SERİSİ ► bit.ly/barisozcan-VLOG
OKU SERİSİ ► bit.ly/oku-serisi
STT SERİSİ ► bit.ly/stt-serisi
Her sabah kalktığında bunu sosyal medyadan #40sabahErkenKalk etiketiyle duyur. Twitter'dan, Facebook'dan fark etmez. Nereyi kullanıyorsan. Hatta uyandığın saatin fotoğrafını çek ve @barisozcan ekleyerek Instagram'dan instagram.com/BarisOzcan adresiyle benimle de paylaş. Çünkü orada sana bir sürprizim olabilir. Bir de kaçıncı günde olduğunu, kalkınca ne yaptığını, eğer hissedebiliyorsan faydasını da yazabilirsin. Bakalım zinciri kırmadan kaç kişi benimle birlikte 40 gün erken kalkıp 40 gece erken yatacak?
1960'lı yılların popüler kitabı Psycho-Cybernetics'in yazarı Dr.Maxwell Maltz'a göre yeni bir davranış biçimi geliştirmek için 21 gün gerekli. Daha güncel bir bilimsel araştırmaya göreyse bu süre 18 gün ile 254 gün arasında değişebiliyor. Çünkü her kişinin huyu suyu farklı. Ayrıca "her gün 2 litre su içeceğim" gibi bir alışkanlığı geliştirmekle "her sabah 4:44'te uyanacağım" gibi bir alışkanlığı geliştirmek doğal olarak aynı sürede gerçekleşemiyor.
Alışkanlıkların otomatikleşmesi
Geçen süreyle davranışların otomatikleşmesi arasında şu grafiktekine benzer bir ilişki var. Genellikle 40. günden sonra yeni davranış biçimi benimseniyor ve ortalama 66. günde artık otomatik hale geliyor. İşte ben bu yüzden 40 rakamını seçtim. Çünkü biz zaten biliyoruz ki herhangi iyi bir şeyi yapmak için daha 40 fırın ekmek yememiz lazım. Ama bunu bir başarırsak 40 gün 40 gece kutlamasını da biliriz. İşte bu yüzden 40 sabah erken kalkacağız.
Kalkacağız da ne yapacağız? Orası size kalmış. Biraz araştırıp etrafınıza sorular sorabilirsiniz. Mesela Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'e sabah 5:30'da bir tweet atın, çünkü her sabah o saatte kalkıyor. Ya da Apple'ın başındaki Tim Cook'a sabah 4:30'da e-posta da gönderebilirsiniz. Virgin Grup'un kurucusu Richard Branson'ın kendine ait bir adası bile var ama hala her sabah 5:45'de kalkıyor. Ben teknoloji dünyasından bir kaç isim seçtim ama bunlar kesinlikle bir istisna değil. Eminim sizlerin de bildiği isimler vardır ve eminim onları yorum olarak herkesle paylaşırsınız.
Şimdi bu isimleri saydım diye erken kalkıp hemen bilgisayar başına geçip çalışmaya başlamak zorunda değilsiniz. Önce güzel bir "günaydın" deyin! Spor yapın, ya da en azından yürüyüş. Güneşin doğuşunu izleyin. Fotoğraf çekin. Fotoğrafçılar için altın saatlerdir o saatler, günün en güzel ışığını yakalarsınız. Kimsenin göremediği ayrıntıları fark etmeye çalışın. Mutlak bir sessizlik sonrasında doğanın uyanışına kulak verin. Kuşların cıvıltısına...
EK: Ömer Sümer okuduğu bir bilimsel makaleyi paylaşarak konuya alternatif bir bakış açısı sundu. Makalede özetle son 30 yılda uyku ve biyolojik saat konusunda yapılan araştırmaların ışığında erken başlangıçlar ve negatif etkileri araştırılmış. Öğrenimi geliştireceği ve sağlık risklerini azaltacağı için eğitim saatlerinin değiştirilmesi önerilmiş. Makalenin tamamına şuradan ulaşabilirsiniz: www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/17439884.2014.942666
Videonun tam metni ve linkler web sitemde: barisozcan.com/40sabaherkenkalk
Videoda alıntı yapılan filmler ve diziler:
Rocky IV (1985)
Groundhog Day (1993)
The Mask (1994)
Good Morning, Vietnam (1987)
Up (2009)
Alarm
Mr.Bean
Çeşitli filmlerden uyanma sahneleri
Vertigo (1958)
Müzikler:
Rossini - William Tell Overture
Twin Musicom sanatçısının 64 Sundays adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (creativecommons.org/licenses/...) altında lisanslıdır.
Sanatçı: www.twinmusicom.org/
Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use.
~
twitter.com/BarisOzcan
facebook.com/BarisOzcan
instagram.com/BarisOzcan
google.com/+BarisOzcan
www.barisozcan.com

katma

 

3 Apr 2016

early risingwaking upbehavioral psychologyhabit developmentmorning alarmmorning routine

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 1 920
oyun kraliyeti
oyun kraliyeti 12 saatler önce
40 i bitince mevlüd okutursunuz
the devil
the devil 16 saatler önce
Valla ben 9 ay erken kalkıyorum
Ayşenur Talay
Ayşenur Talay Gün önce
40 Rakam değil ki sayı
Kritices 1965
Kritices 1965 2 gün önce
İki yil önce paylaşılan bu videoyu yeni görmek ne acı! Ama olsun saat 1:35 şuan ama hayatima yeni bakış açısı katmaya devam ediyorsun Barış abi, artık benim içinde #40sabaherkenkal başlamıştır 😉
Bahar Yıldırım
Bahar Yıldırım 3 gün önce
Beynimize erken demek iyi değil beyin bunu olumsuz olarak algilayip zorlanir o yüzden vaktinde demek daha dogru beyninize kelime oyunlari yapinnn
Uğur Bulut
Uğur Bulut 4 gün önce
Abi yurtta kalıyorum 5 buçukta kalksam arkadaşlarım rahatsız olur ne yapabilirim
Sosyolo Fosil
Sosyolo Fosil 4 gün önce
Ben alarmı duymuyorum bile, onu nasıl çözücem uykum çok derin YARDIM
Yeli z
Yeli z 4 gün önce
Ben neden bu videoyu okulların açılmasına saatler kala görüyorum?😒😑
Sidal
Sidal 8 gün önce
ilk bu video sayesinde tanıdım seni 2 yılı geçmiş hala takipteyiz:)
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım 9 gün önce
Bugün başlıyorum
Nici Bey
Nici Bey 10 gün önce
40 gün sabah namazına vaktinde kalkıp kılarsan zaten her şey güzel olur Bunu güzel Allahım 1000 yıldan fazladır bize söylüyor 😍
Adana Player
Adana Player 12 gün önce
peki her sabah ztn 5.30da kalkanlardamı 5.55 de kalksın knk bunumu istiyon bana uyarda işte o zmn ilk derse geç kalırım
Adana Player
Adana Player 11 gün önce
hyr ya olmaz
EtErNaL HaPpİnEsS
EtErNaL HaPpİnEsS 11 gün önce
4:55 te kalk :))
esra apaydın
esra apaydın 13 gün önce
sondaki kâbuslar olmamş,erkek kalmak kabus gibidir gibi bi anlamı olmş.
Enes Han
Enes Han 14 gün önce
ya şu bir haftadır saat 1 de yatıp 12 de kalkıyorum hala uykum oluyor düzelmek lazım
EtErNaL HaPpİnEsS
EtErNaL HaPpİnEsS 11 gün önce
11 den sonra alınan uyku insanı kesmez,Yani 8 saat uyusan bile uykun varmış gibi hissedersin bu yüzden en geç 11 de yatmak lazım.
Tarz Saatler.
Tarz Saatler. 15 gün önce
#vardiyezulümdür Güvenlik Görevlisiyim bu videoyu seyrettiğimiz saat "gece" 02:38 ve ben insanımızın diye sorguluyorum. 4857 sayılı yasada postalar halinde çalış maddesi gündüz çalışanlara göre düzenlenmiştir. Vardiyenin biyolojik sosyolojik ve psikolojik sonuçları var. #vardiyezulümdür hactag altına yorum yapın.
Yusuf Cesur
Yusuf Cesur 15 gün önce
Sen ne harika bir insansin
EtErNaL HaPpİnEsS
EtErNaL HaPpİnEsS 15 gün önce
Başladım Elhamdulillah ♥,Önceden sabah namazını kılıp hemen yatardım ve sonra 12 civarı kalkardım .Günümün yarısı uyuyarak geçiyordu resmen.Ama artık böyle olmaz dedim ve başladım 4. günüm. O güneş uyanma dan önce uyanmak tarifsiz bir şey.Sabah kalkıyorum namaz dan sonra 1-1.30 saat kitap okuyorum bu sayede 1 haftada 300 sayfalık bir kitabı rahatça bitirebilirim.Ayrıca her türlü hadis ,ayet ve sınav a çalışmak için harika ve süper verimli bir zaman.
Emir Sapmaz
Emir Sapmaz 16 gün önce
Okul başlıyo öğrencilere daha uzun süre olcak
Omer Sagdic
Omer Sagdic 18 gün önce
adamın her videosu bilimkurgu filmi gibi....
Sewal Elmas
Sewal Elmas 18 gün önce
annem:D
dede 333
dede 333 21 gün önce
gece 4 te yatarken kalkıyom diye yollıcam hediye atsın
Baskan baba
Baskan baba 22 gün önce
Yaz itibariyle kazanmış olduğum alışkanlıktan dolayı günde 12 saat uyuyorum ve her sabah gözümü açtığımda çok uykum varmış gibi hissediyorum ve yataktan güçlükle kalkıyorum. Uykum acayip ağırdır ve uykuyu düşündüğümde bile çabucak uykum gelir gözümü açamaz hale gelirim. Bu yüzden geçen sene okul servisimi çoook beklettim her sabah geç kalkıyordum. Bu alışkanlığı kazanmayı bir çok kez denedim fakat yapamadım.
EtErNaL HaPpİnEsS
EtErNaL HaPpİnEsS 15 gün önce
benim de 4. günüm olacak 30 dk sonra uyayacağım mesela,Birde sabah namazı kılsan çok güzel olur..:) Hayatının bir amacı olması lazım ,O da seni yoktan var eden bir yaratıcıya ibadet etmektir.Bir de evren ile ilgili şu videoyu izlersen 7 dk tefekkür etmiş olursun ..Hayırlı geceler. Video: ( Star size comparison 2)
Baskan baba
Baskan baba 15 gün önce
EtErNaL HaPpİnEsS eyvallah başkan ben de erken yatma aşamasına geldim ama sabah da kalkmaya gelicem inşallah çok teşekkürler
EtErNaL HaPpİnEsS
EtErNaL HaPpİnEsS 15 gün önce
Erken yatmaya çalış eğer uykun gelmiyorsa gün içinde kendini yor, Ve en geç 11 de yat Kendini programla yani sabah kalkmak için bir amacın olsun.. Gerisi kolay.Yaparsın bence..
Elif Altınışık
Elif Altınışık 23 gün önce
videonun yuklenmesinden neredeyse 2,5 yil sonra bir sabah 5'te uyandim ve bu videoyu hatirlayip 40 sabah erken kalkmaya karar verdim. hala denemeyenler varsa baslamak icin en iyi zaman ilk sabah. farkindalik icin tesekkurler :)
Elif Altınışık
Elif Altınışık 23 gün önce
videonun yuklenmesinden neredeyse 2,5 yil sonra bir sabah 5'te uyandim ve bu videoyu hatirlayip 40 sabah erken kalkmaya karar verdim. hala denemeyenler varsa baslamak icin en iyi zaman ilk sabah. farkindalik icin tesekkurler :)
Havalı Kanal ismi İsim bulamadım amk
Bütün videoları 5:55 te at seni izleyek
İbrahim Seyhan
İbrahim Seyhan 26 gün önce
İnstagram da 40 sabah erken kalkmakla ilgili paylaşımlar yapıyorum takip edip desteklerseniz sevinirim:) 62honey_bunny62 instagram.com/62honey_bunny62/?hl=en
ZoroZz
ZoroZz 28 gün önce
Sabah kalkıyorum fakat 30 dakika sonra birdaha yatıyorum skalsnbshs
EtErNaL HaPpİnEsS
EtErNaL HaPpİnEsS 11 gün önce
:d sjsjsj Aynı ben. tabii artık düzelme zamanı ,Uykumu kaçırmak için gözüme,enseme buz koyduğumu hatırlarım.
RECEP TATLİ
RECEP TATLİ Aylar önce
Her gün yaptığımız şey proje olmuş aq 😂
JADOLİVE_ BURAK
JADOLİVE_ BURAK Aylar önce
Ama abi akşam erken yatıyorum 9 gibi sabah 5-5:30 gibi kalkıyorum işim olmuyor oyun oynuyorum daha zevkli oynuyorum
Kamil Geçgil
Kamil Geçgil Aylar önce
Ben bu adamların saat kaçta uyuduklarını da merak ettim
EtErNaL HaPpİnEsS
EtErNaL HaPpİnEsS 11 gün önce
En geç 11 de uyuyor.
Berkay Kömür
Berkay Kömür Aylar önce
Okullar açılınca hep erken kalkıyoz zaten o sayılmaz mı
Ertyufghjjdd Djdjdjdh
#40günerkenkalkmak
Turkish piano
Turkish piano Aylar önce
Mozart klasik eserlerin en önemli bestecisi sabah erken kalkar ve bestesini yaparmış
Esra Nur ATAMAN
Esra Nur ATAMAN Aylar önce
Aradığım öğretmenimi buldum sonunda dediklerinizi uygulamaya çalışacağım İnşAllah yapabilir ve iyi bir sonuç elde edebilirim keşke sizi daha önce tanısaydım ama olsun zaman hala akıyorsa ve hala yaşıyorsak hiçbir şey için geç değildir değil mi ☺️
muhammet baba oyunda
4.30 bunu yapıyorum :-) :-D
SNCR ÜST.
SNCR ÜST. Aylar önce
ben ben kendimi alıştırdım normalde 6 da kalkıyorum bisiklet turum olursa 4,5 da bu arada sıkı takipçinim
33sry
33sry Aylar önce
40 günde alışkanlık oldu. 40 gecedir en az 3 video izlemeden uyuyamıyorum. Bu kadar içerik nasıl üretiliyor nereden türetiliyor. Üst insan modeli 😊 tebrik ederim. Yetiştireni de yetişeni de 🏅
İbrahim Seyhan
İbrahim Seyhan Aylar önce
instagramda paylaşarak yapıyorum bana katılmak isteyen alta yazsın
Eyüp Sönmez
Eyüp Sönmez Aylar önce
Sabah erken kalkmanın bereketi Erken kalkmanın bereketi nedir? Peygamber Efendimiz (s.a.v) erken kalkanlar için nasıl bir müjde veriyor Seherlerin ihyâsı gibi, fecir vakti de mühimdir. Farz olan sabah namazını cemaatle edâ edebilmek, sâlih bir mü’minin şiârıdır. Beş vakit namazı edâ ve seherleri muntazaman ihyâ için, bir mü’minin vakit disiplini olması îcâb eder. Sabah erken kalkmak ve geç saatlere kalmamak; tertipli, intizamlı bir mü’minin hayat düsturudur. Peygamber Efendimiz, her türlü gayret için de sabah erken vakitleri terviç ederek şöyle niyaz buyurmuştur: “Allâh’ım!.. Ümmetimin (sabah) erken vakitlerini (o vakitlerde başladıkları işlerini) bereketli kıl!” (Ebû Dâvûd, Cihâd, 78; Tirmizî, Büyû, 6) Hayatımızın rûhânî bereketi için aldığımız gıdâların helâliyeti çok mühimdir. Helâl gıdâ için, iş hayatımızı gözden geçirmemiz îcâb eder. Ticaretimiz, memuriyetimiz yahut vazifemizde, helâliyeti zedeleyecek bir kusurumuz varsa; derhâl gidermemiz ve helâllik istememiz zarûrîdir.
Enes Han
Enes Han Aylar önce
2.gün
hansense
hansense Aylar önce
sanarım bunu yapacağım.
Türkiye Uğruna
Türkiye Uğruna Aylar önce
0:06 hayır zil sesini hiç duymayanlardanım 😂😂
By Grow
By Grow Aylar önce
Dedem
ecem
ecem Aylar önce
video yu izlerken uykum geldi
Eko Yildiz
Eko Yildiz Aylar önce
Ruhumuza iyi gelen hersey bedenimize zarar veriyor, o yuzden kötu aliskanliklar var.
Reyyan Ūnveren
Reyyan Ūnveren Aylar önce
Saat yedi gec midir ya ben 12 de kalkiyorum😂
zeynep beyzadeoğlu
Iyi ki varsın
Gül Onur
Gül Onur Aylar önce
yıl 2018
duru ender
duru ender Aylar önce
abi ilzeğim ilk videon buydu 2 yıl sonra tekrar gedlim
ömer faruk yildirim
biraz saçma olacak ama mandra flazofunu izledikten sonra sabahları erken kalkıp tereyağda iki adet yumurta kırdıktan sonra üstüne karabiberle pulbiber döküp keyifle yiyodum herkes yatarken.ve o zamanlar sanki benim günüm 24 saat değilde 27 saat falan gibiydi gerçekten güzel oluyodu deneyin başarılı.
Geleceğin Eczacısı
Geleceğin Eczacısı 2 aylar önce
1.20 deki adam bana benziyor galiba😂😂
Didem Polatlı
Didem Polatlı 2 aylar önce
Bütün bilim insanlarından daha çok uyuyan ve 20 yüzyılın en başarılı bilim insanı Albert Einstein günde 10 saat uyuyan bir insandı.Hadi bunu da açıklamaya çalışalım
Didem Polatlı
Didem Polatlı 2 aylar önce
Sabah uyanınca ben 2:30
risalekolik bir hanım
Ya ben kalkıyorum biraz duruyorum 1 saat gibi fakat tekrar uyuyorum erken kalmış oluyormuyum yani çizelgeyi isaretleyeyimmi
köksal özcan
köksal özcan 2 aylar önce
Barış Abi bu programa başlayalı 28 gün oldu ama her gün 9 da kalkarken, yaklaşık 6 gün arayla 4 kez öğlen 12 de kalktım. Bu yöntemin bi töleransı var mı? :)
Ezgi Arsoy
Ezgi Arsoy 2 aylar önce
İlk söylediğiniz kitabın türkçeye çevrilmiş hali var mı acaba
isimsiz kişi
isimsiz kişi 2 aylar önce
Bitiyorum şu sonlara
bilimsel metod
bilimsel metod 2 aylar önce
Bence en iyi davranış sabah namazına kalkıp namazı kılmak Zaten elini yüzünü ayağını yıkadiğından dolayı acıkıyorsun baya . Ardından 20 dakika kitap okumak yanında da kahve . Bence günün başlangıcı böyle olmalı .
eda koksal fan
eda koksal fan 2 aylar önce
40 sabah kalktıktan sonra kış uykusuna yatarım herhalde
GKN T
GKN T 2 aylar önce
Psikiyatrım 3 şey söylemişti ve 6 aydır uyguluyorum; 1-En geç 8'de kalk. 2-Uykun gelmeden kesinlikle yatağa girme (Sabah 8de kalkacak olsanız ve saat 7.30 olsa bile) ve 3-Sen hasta değilsin, hastaneye gitmen yasak. 7:52'de alarmım çalar ben uyanmış olsam da olmasam da. Akşamına da yapacak o kadar şey var ki, boş bir insan değilseniz.
GKN T
GKN T 2 aylar önce
Bu arada 7:52 nin de o müthiş sahnelere denk gelmesi muazzam bir tesadüf :D
Dilara Kanpara
Dilara Kanpara 2 aylar önce
Siz benim öğretmenimsiniz.
Sait Dursun
Sait Dursun 2 aylar önce
Çok teşekkürler
hareketli Legends
hareketli Legends 2 aylar önce
Bugün başlayacağım yani sabah 😂 ise hep geç kalıyorum ya 6 alarm 6 kez kurulu hepsini nasıl kapatıyorum sabah bilmiyorum
Feride Çelik
Feride Çelik 2 aylar önce
2018 Temmuz dan geliyorum. Bugun 10. gunum.
güven karanfil
güven karanfil 2 aylar önce
Motivasyon kaynağı için bu kanalı takip etmenizi öneriyorum bit.ly/2xC86ZN
EMN MUSIC
EMN MUSIC 2 aylar önce
4:30 da ki filmin adı neydi ?
Ramo Trem
Ramo Trem 2 aylar önce
geç oldu ama bende bugün başlıyorum
Ali Şentürk
Ali Şentürk 2 aylar önce
Her gece 2 de uyanırım kaçta yatarsam yatayım. Gece ibadetin tadı çok ayrı alıştım elhamdulillah
Jvvbb Vvg
Jvvbb Vvg 2 aylar önce
peki bu vidyoyu 2:56 da izliyosam
MİNA LİZA
MİNA LİZA 2 aylar önce
12 senedir sabah 6 da uyanıp okula gidiyorum hala uyanamıyorum...
uçanduvarr saati
uçanduvarr saati 2 aylar önce
tekrardan yapsak
Erdi Kurudal
Erdi Kurudal 3 aylar önce
sizi iyi tanıdım yoksa ic bisey yapamazdım bana yardımcı oldunuz hep yardımcı arıyordum sizi buldum 40 sabaherkenkalkcam
Yılmaz Teke
Yılmaz Teke 3 aylar önce
40 rakam değil sayı
Erdem KARAKOÇ
Erdem KARAKOÇ 3 aylar önce
Teşekkürler Barış Özcan
Leman Muhammadi
Leman Muhammadi 3 aylar önce
Sabah uyanıb bu videoyu izledim uykum geldi. Yine uyuyorum bb
Necati Altıntaş
Necati Altıntaş 3 aylar önce
9 ay hergün sabah 6:00 da kalkında bi görün ( #okulAllahbelanıversin )
Kim O?
Kim O? 3 aylar önce
Baris abi bunun gibi kisisel gelisim videolari at cok yardimci oluyor TESSEKURLER
Fatma Gül Demir
Fatma Gül Demir 3 aylar önce
Evet bu saatte uyursam kesinlikle 5.55te kalkabilirim
jonghyun sevdasi FVR
jonghyun sevdasi FVR 3 aylar önce
Çok teşekkürler deneyeceğim
Mellifluous MOLLY moll
Harikasin adamim okey
Sadece Survivor
Sadece Survivor 3 aylar önce
100. sabah! 7 yıldır 8.00'da kalkıyorum. Artık 6.42
TDK Süm
TDK Süm 3 aylar önce
Essalatü hayrumminennar Namaz uykudan hayırlıdır.
EtErNaL HaPpİnEsS
EtErNaL HaPpİnEsS Aylar önce
Es-selatü hayrum-minelnevm Namaz uykudan hayırlıdır. Doğrusu böyle Kardeşim :)
The INTJ
The INTJ 3 aylar önce
Nikola Tesla 2 saat uyurdu
Habibe ATEŞ
Habibe ATEŞ 3 aylar önce
Sabah bir kalktım kargalar ,baykuş ,hava pis.Ondan sonra milyonerler gibi bende kalkarım.
Baver Atlı
Baver Atlı 3 aylar önce
Videonun ortasindayim niye 5. 55 onu anlamadim niye 6 degilde
Yasin Burak Kavun
Yasin Burak Kavun 3 aylar önce
Sabahın körü değil sabahın hayrı sayın hocam
Fatma Zehra Demirci
Fatma Zehra Demirci 4 aylar önce
Merhaba Barış Abi, ben de her sabah 4.30 da kalkarım senin videona da 05.41 de denk geldim, iyi ki de gelmişim. Dediğin her şeyi kendi kendime öğrenip yapmak üstüne bir de senden dinlemek çok güzeldi. Şuan uykum olsa dahi inan senin sayende unuttum gitti. Yaklaşık 5-6 aydır yaptığım bir şeydi ve iyi ki de yapıyorum. Saat 9.30 da yatıp bu saatlerde kalkmak kadar hoş nir şey yok. Sana bu yolda kolaylıklar ve mutluluklar dilerim. Hoşçakal ve günaydın:'))
Morgause Etiler
Morgause Etiler 4 aylar önce
Sizlere bir de kendi yöntemimden bahsedeyim Sabahları alarm sesleri genelde sinir bozucu oluyor zzzzzzzzz insanın sinirini bozduğu doğru Ben kendimce sevdiğim bazı müzikleri ayarladım zil sesi olarak ve o müziği kapatasım gelmiyor Aslında bakarsanız sabah sabah duyduğum şeyin en sevdiğim müzik olması beni daha mutlu bir güne uyandırıyor
Morgause Etiler
Morgause Etiler 4 aylar önce
Ben tamamen kuşların cıvıltısı için sabah saat 4 civarı uyanmış oluyorum Aslında çok gerçekçi nedeni ise Günümüz çağında her yer beton her yer taş oldu ve pek fazla kuşa rastlamak mümkün değil kuş türlerinin çoğununda korkak olduğunu düşünecek olursanız Sadece bazı kuş türleri o saatte ötüyor ve büyüleyici bir şekilde Dışarıda sadece onun sesi oluyor ne araç ne motor ne korna ne başka bir şey sadece o büyüleyici ses
Esra Turgut
Esra Turgut 4 aylar önce
Barış abi bunj daha yeni görüyorum ama sınava 40 gün var ya:'((
Ahmet Korkmaz
Ahmet Korkmaz 4 aylar önce
abi sen bi kralsın ya :) seninle tanışıp sohbet etmeyi çok istiyorum !!!!!!!!!!!!!!!!!
Berke Ilgar
Berke Ilgar 4 aylar önce
Alfred Hitchcock filmiyle kapanış yapmanız gözümden kaçmadı Barış bey :)
Ali Okutan
Ali Okutan 4 aylar önce
sabah saat 05.10 da izledim :) teşekkürler barış abicim
Güneş
Güneş 4 aylar önce
#40sabaherkenkalk
ATALAY
ATALAY 4 aylar önce
Ataturk gunde 5 saat uyurmuş uykuda geçen zamana acırmış benim gibi 😁 kim icat ettiyse bu uykuyu
BarışD
BarışD 4 aylar önce
#1aysonra90günerkenkalkma
Nursu Arslan
Nursu Arslan 4 aylar önce
“40 gün ne dersen o olur.” denildiği geldi aklıma.Ben de eğer 10’da kalkacaksam 9:59’a kurarım alarmımı.
LATERNE MAGİQUE
LATERNE MAGİQUE 4 aylar önce
Bu adam sadece ban mı çizgi-film karakteri gibi geliyor
falcon heavy
falcon heavy 4 aylar önce
Yarın video günü çok heyecanlıyım
Harry Mendellsoon
Harry Mendellsoon 4 aylar önce
Akıllı çocuk ...
Sonraki
Kelime Kavanozu
Yıl önce
Zinciri Kırma!
2 yıl önce
Kumanda kimde?
2 yıl önce
19 SANİYE
Yıl önce
Yeniden Düşün
3 yıl önce
Simyacı - OKU
2 yıl önce