Karanlık

30 Bin TL Harca MOTOR Kitlemiş PAS İçinde Gelsin ! (Yok Artık)

Tamir Evi -RECEP USTA
görünümler 131 871
100% 2 100 0

-Çakmak mahallesi Varan Caddesi No:39 Ümraniye-İSTANBUL
İnstagram: tamirevi_recepusta
Randevu: 0535 715 88 86

Motorun Yağ Yaktığını Nasıl Anlarız?

Araç mekaniğinin temeli olan motoru korumak ve daha iyi çalışmasını sağlamak için kullanılan motor yağı, güvenli bir yolculuk için hayati önem taşıyan araç sıvılarındandır. Çünkü motorun hareketli parçaları üzerinde ince bir tabaka oluşturur ve bu sayede aşınmayı ya da sürtünmeyi minimum seviyeye düşürür. Ayrıca hararet oluşmasının da önüne geçer.

Zaman zaman da araçta yağ seviyesi azalır. Bunun en önemli sebeplerinden biri de motorun yağ yakması. Peki, motor yağ yakması nedir ve motor yağ yakmasına çözümler nelerdir?

Motor Yağ Yakması Nedir?

“Motor neden yağ yakar?” sorusu kadar yağ yakmanın nasıl olduğu da önemlidir. Pistonların kayganlaşarak sürtünmesini önlemeye yarayan motor yağı, alt kısımda bulunur. Pistonların üst kısmında ise yakıt ve hava karışımı vardır. Yağın üst kısımdaki bu karışıma dahil olması da motorun yağ yakması olarak tanımlanır. Peki, bu neden olur?

Motor pistonlarının uç kısımlarında bulunan segmanlar zaman içinde gevşeyebilir. Bu gevşeme nedeniyle de yağ, pistonların üstüne çıkmaya başlar. Bu, motor yağ yakması sebepleri arasında başı çeker.
Bir diğer sebep de supapların zarar görmesidir. Emme supapları ve yanındaki parçalar arızalandığında yağ, yanma odasına kaçar. Bu da motorun yağ yakmasıyla sonuçlanır.
Belli aralıklarla kontrol edilmediği için motor yağ seviyesi azalmışsa bu, ilerleyen zamanlarda pistonların ve motordaki diğer hareketli parçaların aşınmasına neden olur. Daha sonra yağ eklense bile aşınan bu parçalar arasından motora yağ sızar. Pistonların yağ sızdırması da yağ yakmanın önemli nedenleri arasındadır bu nedenle.
Ayrıca motoru uzun süre çok yüksek devirlerde çalıştırmak da segmanların performansını etkileyerek yağ sızdırmasına neden olabilir.
Tüm bu mekanik problemlerle birlikte 500 bin km’yi geçen veya 20-30 yaş arasındaki araçlarda motor yağ yakabilir.

Motorun Yağ Yaktığı Nasıl Anlaşılır?

-Arabanın yağının eksilmesi, yani motorun yağ yakması durumunda bunu anlamanın en kolay yolu, egzozdan çıkan dumanı incelemektir. Çünkü her egzoz dumanın renginin bir anlamı vardır.
-Eğer egzozdan mavi duman çıkıyorsa motor yağ yakıyor demektir. Ayrıca gri duman da yağ yakmanın habercisi.
-Motor kapağı açıldığında hava üflüyorsa yağ yakmadan bahsedilebilir. Motor üflemesi olarak adlandırılan bu durum, araç sıcakken gözlemlenir ve pistonların aşınıp aşınmadığının da öğrenilmesini sağlar.
-Kontak kapalıyken yağ çubuğu ile yağ seviyesi ölçülmelidir. Her yağ çubuğunda ideal seviyeyi belirten bir işaret vardır. Eğer çubuktaki yağ izleri bu işaretin altında kalıyorsa motorda yağ eksilmesi var demektir.

Motorun Yağ Yakması Nasıl Önlenir?

Yağ yakmanın, yağın kendisiyle genellikle doğrudan bir ilgisi yoktur. Daha çok, parçaların aşınması ve yağın bu yolla başka bir bölüme sızması asıl sebeptir. Bu nedenle yağ yakmayı önleyen katkı maddeleri kullanmak, çok etkili bir yöntem değildir.

Bunun yerine motor yağını belirli aralıklarla kontrol etmek ve arabayı yüksek devirlerde çok kullanmamak önerilir. Motor yağı kontrol süresi her araca ve modele göre değiştiği için kullanılan aracın kılavuzu detaylı okunmalı ve bu süreye özen gösterilmeli.
Ayrıca iki kontrol arası dönemde 1 lt yağ tüketilmişse bir sonraki kontrolde de bu miktara yakın bir tüketim olup olmadığı kontrol edilmeli.

Bu kontroller yapılmazsa ve motor yağ yakarsa ilerleyen dönemlerde ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Pistonların ve diğer parçaların aşınması nedeniyle oluşacak maddi kayıp, motorun yağ yakmasının zararları sıralamasında başı çeker.

Otomobiller ve Araçlar

katma

 

27 Kas 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 431
Tamir Evi -RECEP USTA
Videomuzun başında yaptığımız isyan kesinlikle izleyicilerimize değildir. Kendi bilmez bir kaç insan için geçerlidir. Yaptığımız işin ağırlığı yorgunluğu bir yana video çekimleride emek içeriyor.O yüzden elimizden geldiğince aramalara ve mesajlara dönmeye çalışıyoruz. O yüzden dönüş yapamadığımız kişilerden tekrar burdan özür diliyoruz. Videomuzu beğendiyseniz abone olmayı fikirlerinizide yorumlara yazmayı unutmayın. İYİ SEYİRLER..
mmurat61
mmurat61 17 gün önce
Ustam, hak veriyorum size. Çok var böyle kişiliksiz insanlar. Yıllar önce aracımızı onarmıştın. Şimdi buradan takip ediyorum, her zaman sizi takdir ediyorum.
five cylinders
five cylinders Aylar önce
Gayet güzel anlatmışsın bizimde başımıza aynısı geliyor, işinizde başarılar dilerim 👏👏
Ali Karşıyakalı
Ali Karşıyakalı Aylar önce
İzmir karsıyakadan selamlar ustalar. Böyle hadsizleri direk engelleyin wtsapdan da engelleyin 2 3 ay sonra bi daha aramasınlar. Sizin gibi dürüst insanlar az kaldı. Kazancınız bol olsun..
ugur unsal paylaşımları
@mendoza kesinlikle hurda motor:D
mendoza
mendoza Aylar önce
Biraz dürüst olun.Araç kaç gün yatmışki bu kadar paslanmış.Videolardan reklam parası kazanmak için ya siz yalan söylüyorsunuz ya da diğer usta hurdadan aldığı başka bi motoru takmış.
Kemal Duman
Kemal Duman Aylar önce
Bir hususu daha yeni takipçiniz olarak belirtmek isterim ...yapılan işlemlerin güncel parça fiyatlarını belirtirseniz ...bu durumda araca sahip kişilerin..şehir farkı olmadan bir fiyat kıyaslama yaparak..daha faydalı bir içerik olacağını düşünüyorum
nihat alın
nihat alın Aylar önce
Fiyat güncel kalsa ,usta söyler belki de... şu an her saat zam geliyor 🙃🙃
Süleyman Kaya
Süleyman Kaya Aylar önce
Elinize emeğinize sağlık. Bizim millete işini iyi yapan adamı beğendiremezsin, anlamazlar kıymet bilmezler. Siz çizginizi bozmayın kalitenizden ödün vermeyin yeter. O yüzden o arayanlara kötü yorum yapanlara takmamak lazım her yerde bu tipler aynı
uffy K
uffy K 21 gün önce
Herneyse Avrupa'da 2 bin etmiyen araba ,çöpe atip 5 bin para la mercedes alirsin , sonra onudu da çöpe atarsin , galiba Türkiye' de iyi kazik yenilen çok 🤔
Hüseyin Baykara
Hüseyin Baykara Aylar önce
@Emin B. Türkiye'deki ustaların çoğu boş. Memleketimiz maalesef söke taka söke taka kendilerinin "usta" olduklarını sanan adamlarla doludur. İçlerinde işini severek yapan kendini yetiştiren usta sayısı sayılıdır. Meslekleri üzerine yazılı eğitimleri neredeyse yok.Çünkü eğitimlerini sadece uygulayarak öğrenmişler.Tamir ettikleri araçlara dair İngilizce ya da Almanca teknik dökümanı okuyamazlar.Kendilerini geliştirmemişlerdir.O yüzden de yabancı teknik yayınlardan,dergilerden,kitaplardan bir haberdirler.Bi bakar tamir oldu mu oldu yolla gitsin tamir olmadı mı salla bir yalan gitsin..Araç gerçekten tamir olmuş olmamış afedersiniz sikinde dahi değil adamların.Bak bu adamı "Edward John China" görünce parmaklarımı ısırıyorum gerçekten.Adamın araba üzerine bilmediği tek bir konu dahi yok.Usta dediğin bu adamlardır.Bu kanalı ise yeni buldum.Ustanın yanındaki genç arkadaş ustanın oğlu ise tavsiyem en az bir yabancı dili (ingilizce ya da almanca,öncelik ingilizce) öğrenmesidir.Kanal açmayı kendisinin akıl ettiğini sanıyorum.
Emin B.
Emin B. Aylar önce
Artvindeyim çalışmalarınızı takip ediyoruz . Başarılar. Sanayide Usta olduğunu sanan bir sürü İnsan var. Biİzimde dilimiz yandı motor yaptırdık 1 ay sonra sıfır sandık motor aldık. Ona sorsan Usta. Zehir zıkkım olsun.
Süleyman Kaya
Süleyman Kaya Aylar önce
@halit siltu niye boşa olsun misal ben izmirdeyim çekim yapmasalar onları tanıyamayacaktim simdi allah korusun arabama bi is gelse kalkıp istanbula giderim valla. Ayrıca usta bizi bilgilendiriyor bilinçleniyoruz öğreniyoruz vs vs.
halit siltu
halit siltu Aylar önce
Çekimi boş ver işine bak boşa vakit harcıyorsunuz
Japonic Car
Japonic Car Aylar önce
Eline emeğine sağlık ustam. Düzgün nizami ve detaylı işçiliğin var. İnşallah daha buyuk iş yerin olur elemanların olur. Sizin gibi ustaları artık mumla arar olduk.
Gültekin Kaya
Gültekin Kaya Aylar önce
Allah Elinize emeğinize sağlık sıhhat bereket versin .. İsveç’ede sizin gibi usta şart vallahi otomobili tamirciklere bırakırken çok büyük şansa bırakıyoruz !
Temel Reis
Temel Reis Aylar önce
Hayırlı işler kolay gelsin recep usta senin gibi ustaların nesli tükendi sağlığına dikkat et kendine dikkat et hayırlı işler kolay gelsin ustacım 🙋‍♂️
Rasim Calikoglu
Rasim Calikoglu Aylar önce
Ustam sen bildiğin yoldan şaşma ,moralini bozma,eline,ayağına yüreğine sağlık yola devam biz çok memnunuz,her videoyu heyecanla seyrediyorum,selamlar....
mustafa pınarcı
mustafa pınarcı Aylar önce
İşinin hakkını veren ustalarımıza helal olsun ellerine sağlık ustam kolay gelsin,👍👍👍👍👍👍👍👍
ASIM KIRTAY İLE TEKNİK İŞLER
Elinize sağlık gerçekten kaliteli usta sınız gerçekten işin hakkını veren insanlarsınız keşke herkes sizin gibi olsa iyi günler kolay gelsin
Ahmet Akyel
Ahmet Akyel Aylar önce
Ustalarım sizleri zevkle izliyorum izlerken hem keyf alıyorum hemde bir şeyler öğreniyorum,ufak tefek arızaları da kendim yapmaya,arabamı daha iyi tanımaya başladım.Ben izmirde yaşıyorum opel izmir,den gelmiş ve 30 bin tl masraf edilmiş neresine yapmışlar bu masrafı âmâ düzelmemiş öylemi?ben o kadar masraf edildiğine inanın ikna olmadım,belki doğrudur lakin buna 30 tl masraf ederken bu aracın sahibi nerelerdeymiş.Misal izmir1 sanayide tanıdığım çok iyi ustalar var ve modelli araçları tamir ediyorlar tamirden sonrada sizler gibi iyice tes edip öyle teslim ediyorlar.Toyota aracımın bir sibobunda arıza meydana geldi ustama yaptırdım hemde servisin istediği ücretin 4/1 fiyatına ve çok memnunum.
QuickFix
QuickFix Aylar önce
Motorun ciğeri SU bayramı etmiş😀Kolay gelsin usta ellerinize sağlık ancak küçük bir maruzatım olucaktı.Garajdaki çöpleri toparlar iseniz çok güzel olur bence.Kolay gelsin✌️
engin kaya
engin kaya Aylar önce
Ellerinize sağlık ustam.Allah karşımıza sizin gibi işden anlayan dürüst ve namuslu Kişiler çıkarsın her zaman inşallah
Hasan Güner
Hasan Güner Aylar önce
Ustalar elinize kolunuza sağlık topluma güzel bir örneksiniz. Sadece eksiğiniz her motorun kitapçıkları var ve her civatanin sıkılması gereken bi tork var bunuda yaparsanız tüm Türkiye size gelir saygılar sevgiler 🤗
Sinan Gündoğdu
Sinan Gündoğdu Aylar önce
ALLAH sizin gibi deneyimli aldığı paranın hakkını veren ustalarımızdan razı olsun
Yavuz Abanoz
Yavuz Abanoz Aylar önce
Helal olsun ellerinize kollarınıza sağlık Recep usta. Rabbim c.c. sizin gibi işini hakkıyla yapan ustaların sayısını artırsın inşallah.
Gökhan Barış
Gökhan Barış Aylar önce
Olağanüstü... Tebrikler, emeklerinize sağlık...
Alis deniz
Alis deniz Aylar önce
Allah işinizi gücünüzü rast götürsün sizin gibiler çok az kaldı yurt dışından slmlar🙏🏻👈🏻
NETFLIX TURKEY
NETFLIX TURKEY Aylar önce
Allah uzun ömür versin size. “Elimize vicdanımızı alıp yapmaya başladık” sözü çok kıymetli çok👏👏👏👏👏
Yüksel Metin
Yüksel Metin Aylar önce
Emeğinize yüreğinize sağlık.
Metin Usta
Metin Usta Aylar önce
Kolay gelsin usta. Maalesef usta ülkemizde yobaz ve terbiye almamış insanımız çok sıkma canını
Münir Beyhan
Münir Beyhan Aylar önce
Elinize emeğinize sağlık ustam 😇👍
bilal CAKİRGOZ
bilal CAKİRGOZ Aylar önce
Sizin gibi güzel insanların ömrü uzun olsun inşallah
Kemal Duman
Kemal Duman Aylar önce
Araç sahibi biri olarak şunu çok net belirtmek istiyorum ki... Bilinçsiz araç sahpleri bakımsızlıktan araçlarını bu hale getiriyorlar.. Olay bir yere kadar usta olayıdır... Evveliyatı sürücünün hatasıdır... 30 bin lira harcanmış bir araca hiç benzemiyor
BEKİR ÜZÜMCÜ
BEKİR ÜZÜMCÜ Aylar önce
Evel Allah'ın izniyle ölüyü dirilttiniz ustam elinize emeklerinize saglik.bir milli serveti daha kurtardiniz.saat gibi çalişiyo motor 👍👏
Horizon Guest
Horizon Guest Aylar önce
Ellerinize emeğinize sağlık, işiniz rast gitsin.
Asim Idriz chasan oglou
Helal olsun ustam elerine salık. Yolum düşerse uğrarım yanına işalah elerinden öperim kendinize iyi bakın
Selahaddin Ucbad
Selahaddin Ucbad Aylar önce
EMEKLERINIZE SAGLIK USTAM ALLAHIM KOLAYLIKLAR VERSIN
Caner Özbek
Caner Özbek Aylar önce
Vay be her zamanki gibi tebrikler ustam heyecan la seyrediyordum nasıl bitti video anlayamadım 😀✅
Rauf Oruc
Rauf Oruc Aylar önce
Kolay gelsin Ustam elllerinize saglik,Sizler meyve veren agaclarsiniz onun icin sabirli olun ahlaksiz insanlar cok olur siz üz7lmeyin bizler takipdeyiz sizleri Almanyadan kucak dolusu sevgiler selamlar
Serdar Durmaz
Serdar Durmaz Aylar önce
Sen canını sıkma recep ustam herkes değerini kor ortaya sen adam gibi adam ustasın
İbrahim BAYKAL
İbrahim BAYKAL 14 gün önce
Elinize emeğinize sağlık ustam, hayırlı işler.
Yakup Kosar
Yakup Kosar Aylar önce
Siz düzgün insansınız allah işinizi rast getirsin hayırlı işler
Tugay Tugay
Tugay Tugay Aylar önce
Böyle dürüst,Babacan ustalarımızın kıymetini bilelim. Hepsi Halley kuyruklu yıldız gibi. Gidince gelişini göremezsiniz. Ustanın oğlunun ses konuda güven verici. Dürüstlük en büyük nişandır. Bazen bir hayır duanın değerine milyarın yetmez. Saygılar
Rabi Havi
Rabi Havi Aylar önce
Baba & Ogul ne güzel ortam. Türkiyenin sizin gibi dürüst insanlara ihtiyaci var. almanyadan saygi ve selamlar
Tamir Evi -RECEP USTA
Allah razı olsun teşekkür ederim
Erol DOĞAN
Erol DOĞAN Aylar önce
Bursa'dan selamlar.Zevkle izledim sizin gibi ustaların sayısı artsın inşallah hayırlı işler
Erten Celik
Erten Celik Aylar önce
Ustam yaptığınız işi beyeniyorum kaliteli ustalarımızdan birisiniz videolarınız keyifli moral bozmaya gerek yok
Murat Kartal
Murat Kartal Aylar önce
Abim Ellerine Kollarina Sağlık Severek Özenerek Yapıyosun Adamgbi Adamsın Kim Ne Desin Sıkma Canını Her Yerde Var Öyle Dengesz Kişiler
Zafer Uzun
Zafer Uzun Aylar önce
Ustalarim elinize emeginize dürüstlügünüze saygi duyuyorum.
Tamir Evi -RECEP USTA
teşekkür ediyorum sağolun
Mehmet Konca
Mehmet Konca Aylar önce
Gercekten işiniz iyi yapıyor sunuz tebrikler.
Hakan Kıroğlu
Hakan Kıroğlu Aylar önce
Her baba dediğinde memleketteki babam aklıma geliyor. Babalar baş tacımız.
Mahmut TAZEGÜLLÜ
Mahmut TAZEGÜLLÜ Aylar önce
Ellerinize emeklerinize sağlık teşekkür ederim Rabbim kolaylık versin
Nizamettin Nacar
Nizamettin Nacar Aylar önce
Recep usta eline sağlık bir opeli daha fabrikadan çıktığı hale getirdin.Senin gibi ustaların eli öpülür
Gkhn
Gkhn Aylar önce
Ustam Çırak alma ve dükkanı büyütme zamanı gelmiş! Ortalık pislik icinde ! Severek izliyoruz sizib
Abdullah Bingüllü
Başarılar dilerim rabbim sizleri muhafaza etsin inşallah hangi şehirde siniz motor masrafları belirtirseniz çok daha anlaşılır olur teşekkürler elinize sağlık olsun maşallah muştan selamlar sevgiler
Kronlu ve öfkeli
Kronlu ve öfkeli Aylar önce
Elinize emeğinize sağlık Recep ustama selamlar
OTTOMAN Times
OTTOMAN Times Aylar önce
Helal olsun işine saygı duyup helal kazanlara
deha işleroğlu
deha işleroğlu Aylar önce
Ustam hayırlı işleriniz olsun. Baştan sona aşama aşama uygulamalarınızı anlatmışsınız çok güzel bir video olmuş.
Erhan Sezgen
Erhan Sezgen Aylar önce
usta evine helal lokma götürme derdinde olunca tek marşda alır ustam. allah sizin gibi esnafların sayısını arttırsın inşşalahh. hayırlı sağlıklı kazasız bol kazanç versin rabbim size
Mutlu Aydemir
Mutlu Aydemir Aylar önce
Meyve veren ağaç taşlanır. Kötü yorumlara ve kıskananlara aldırmayın doğru yoldan, yalandan, haramdan uzak durun geleceğiniz çok parlak hocam. Allah cc. emanet olun.
orhan
orhan Aylar önce
ustam eline sağlık her zamanki gibi harikasınız.
Atilla Savci
Atilla Savci Aylar önce
Helal olsun size be ustam 👍👍
monur gaser
monur gaser Aylar önce
İzmir'deki ustalar biraz şöyle böyle 1 sene aracımı alamadım paramıda kaptırdım hele karabağlardaki ustalar aman aman sakın
Muhsin Celik
Muhsin Celik Aylar önce
Elinize kolunuza sağlık
Fatih Çelik
Fatih Çelik Aylar önce
Ellerinize sağlık. Bu nasıl motor .
Chris Christmas Rodriguezz
Acılar içinde motor Allah yardım etsin👍. Baya iş var
Car Histories!
Car Histories! Aylar önce
Türkiydeki Opellerin %60'ı üçkağıtçı sanayiler yüzünden çöp oldu. Bizim Opel Corsa 2009 da aynı sıkıntıdaydı.Ama araba MaşAllah 8 yıldır bizi hiç yarı yolda bırakmadı.Ayrıca sizin kanal bu bahsettiğim sanayiciler gibi değil. Teşekkürler.
Ali Maçel
Ali Maçel Aylar önce
Sayın ustamıza maşallah süpanallah allah nazardan esirgesin âmin ağnadınmı işte okadar basit habarın olsun helal olsun
Burak Calayoglu
Burak Calayoglu Aylar önce
emeklerineze saglık ustalar cok egıtıcı vıdeolar cekıyorsunuz basarılarınızın devamını dılerım
Ahmet Yüksel
Ahmet Yüksel Aylar önce
Valla masallah ustam les gibi bir motoru fabrika sistemine cevirdiniz ellerinize saglik brkliyoruz yeni videolarinizi basarilar.
HAKAN KURDU
HAKAN KURDU Aylar önce
Kolay gelsin hayırlı işler olsun. Herşey çok güzel eline sağlık ama yanan sigara denemesini bence bir daha yapmayın,Allah a emanet olun..
Erhan Bayören
Erhan Bayören Aylar önce
Kardesim biz sizi seven gercek izleyciler, gercek musterileriz, biz size yeteriz lutfen sinirlenmeyin, bak. Biz o insanlar icin sizden ozur liliyoruz. 🙏
Manii Maniii
Manii Maniii Aylar önce
Helal olsun size baba ogul mesleginizin hakkini veryosunuz....
Sıtkı Adıyaman
Sıtkı Adıyaman Aylar önce
Ustam kolay gelsin motoru bitirdiniz maşallah ama keşke sade su koymasaydınız.
osman ALDAĞ
osman ALDAĞ Aylar önce
Emeğinize sağlık parça maliyeti ne tuttu?
mustafa köroglu
mustafa köroglu Aylar önce
Ustalarım ellerinize sağlık recep ustam it ürür kervan yürür allah kolaylık versin ölüyü dirilttiniz 👏👏👏👏🤗
Acemi köylü
Acemi köylü Aylar önce
Işini güzel yapan insana ne denir ALLAH razı olsun denir
Barış Uzun
Barış Uzun Aylar önce
Maşallah abi ne yapın ne edin çırak yetiştirin geleceğin ustalarını yetiştirin
Kalender Adam
Kalender Adam Aylar önce
O lpg tesisatını kim çekmiş öyle. O gaz hortumunu aracın etrafından da dolaştırsaydınız bari 😂
ismail demir
ismail demir Aylar önce
General motor 1.6 sahipleri lpg tesisatinizi derhal klasik enjektorlerden tekli enjektore cevirin enjektor borularai nekadar kisa olursa subaplariniz okadar uzun sure yanmadan calisir. Lpg borularinida acilen kisaltin. İyi bir afr ve yol ayari yaptirin.
Ahmet Darendeli
Ahmet Darendeli Aylar önce
Elinize sağlık ,İzmirde Opele bakan özel servislerin sayısı iki elin parmagı kadar zaten hepside iyi servislerdir ,arac sahibi isin ehli olmayan birine teslim etmis herhalde.
Aytek Çalışkan
Aytek Çalışkan Aylar önce
@Oktay bana da garip geldi açıkçası
Oktay
Oktay Aylar önce
Olay kurgu,hiçbir araç kullanılırken bu hale gelmez, Araç sel de kalmış ve perte ayrılmış ve otoparkta aylarca yatmış,sonra biri almış ve bunlara yollamış olay bu
los santos
los santos Aylar önce
O gaz yeme ne oyle be massallah kukredi be helal olsun size 2 vida sökemeyen ustaciklarada selam olsun
Kiton -
Kiton - Aylar önce
Komple sandık motor takılır kesin dedim, valla usta nasıl yürüttü o motorla ben şok 😯 bayılıyorum böyle insanlara, selametle 🙋‍♂️
Murat Güler
Murat Güler Aylar önce
Adamsın kardeşim aynı problemleri bende yaşıyorum sanki parası ile sanatımı satın alacak ucuz olacak işi görülecek senden iyisi yok👍
ONUREFE
ONUREFE Aylar önce
Kaliteli ustalarım👏👏👍
MURAT USTA OTO TAMİRCİSİ
30 değil 10 bin harcasın bak o tamircinin yakasını bırakırmı araç sahibi ? Bunlar hikaye siz bile inanmadınız o parayı harcadığına. HERZAMAN İŞİ SONUÇLANDIRAN İNSANA SAYGI DUYMAK GEREKİR. ELİNİZE SAĞLIK 👋 HAKKINDA BÖLÜMÜNDEKİ TELEFINDA ULAŞAMIYORUM SİZE FARKLI TEL Mİ VAR. ? HAYIRLI İŞLER...
Bekir KAHRAMAN
Bekir KAHRAMAN Aylar önce
Ustam eline sağlık opeli antifirizli kullansalar bu kadar büyük masraf cikmazdi diye düşünüyorum tabi öncekilerde canını okumuş. Not:sıcak bölgede don olmaz diye su koyan ustalara denk geldim zamanla buna benzer sorunlara yol açıyor antifiriz her zaman araclarimizda olması gerekir diye düşünüyorum.
Ercan Sur
Ercan Sur Aylar önce
Sonuç mükemmel, elinize sağlık.
Demir Kirpiksiz
Demir Kirpiksiz Aylar önce
Adam nereye para harcamış ben anlamadım !
soner dayar
soner dayar Aylar önce
Helal olsun ellerinize emeğinize sağlık ustam,,
MidNight the Gamer
MidNight the Gamer 3 gün önce
Elinize emeğinize sağlık.
osman kılınc
osman kılınc Aylar önce
Muhteşem bir işçilik üstat eline sağlık tek marş süper
Mevlut Kahya
Mevlut Kahya Aylar önce
Ustam ilgimi çeken antivris yerine sonunda normal su ilave ettiniz. Tam olarak nedeni varmi? Hayırlı işleriniz olsun.
Poly FoamCoats
Poly FoamCoats Aylar önce
Daha iyi durumda olan, hurda'dan cikarilmis motor daha mantikli olmaz mi tamir etmek icin?
saadettin idikut
saadettin idikut Aylar önce
Tebrikler helal olsun size. Ancak 30000 tl den sonra olan sizdeki masrafı ne oldu merak ettim selamlar...
Coşkun Yavuz
Coşkun Yavuz Aylar önce
Her zaman izlediğim en iyi ustalardan biri severek izliyorum. Bendede peugeot 106 xr var , bostancıda bir ustaya götürdüm aks körük değişimi için adam aks değiştirip aks kafasını bozup sonrasında lastik milini dağıtan ve ses çıkmayan arabada ses çıkmasını sağlanayan bir usta oldu ve ondan sonra ustalara güvenim kalmadı taki recep ustayı görüp izleyene kadar en kısa zamanda mekanına gidecem . Ustalardan bezen bizler artık gercekten işini severek yapan ustaları bulmak zordur .
los santos
los santos Aylar önce
Keske her usta senin givi vicdanli oluo gerekeni yapsa ve hakkini fazlasiyla yapsa helal hoş olsun
RAMAZAN UYSAL
RAMAZAN UYSAL Aylar önce
Motor alsa daha iyi diyecektim ki olabilecek en iyi çalışmayı yapmışsınız. tebrik ederim.
Swissimmomarkt Schweizer Immobilienmarkt
Abim 10 numarasin. Ellerine Saglik arabayi Adam Ettin gercekten.
HULUSİ SÖNMEZ
HULUSİ SÖNMEZ Aylar önce
Kim ne derse desin sizin gibi özenen işinin ehli ustalar sayılı kaldığı aşikâr.
Alper Güneş
Alper Güneş Aylar önce
50 TLlik antifrizden kaçarsan 30 bin değil 50 binde harcarsın
HASTA
HASTA Aylar önce
Ustam sen bize lazımsın aklımızı aldınız sigara ile lpg kontrol edilir mi eskiden çakmak işe tüp kontrol ederlerdi o aklıma geldi aman ustam dikkat.
Bilal Şengül
Bilal Şengül Aylar önce
LPG hortumları takilmamisti....kardeş bende senin gibi düşünmüştüm video izleyince gördüm...
Blnt Aydgn
Blnt Aydgn Aylar önce
Yaparken yapılan işlmlerdede fiyat belirtseniz daha güzel olur bence
Murat Turgut
Murat Turgut Aylar önce
Ustam cok kisi gordum sizin gibisini asla isin ehlisiniz.arabayi ver arkana bakma.dogruluk duruskuk ne ararsan var. Bizler avrupadan gwldigimizde arabayi tamire verirken 3 misli fiyat kazzigi yiyiruz . Birgun yolum duserse cayinizi icmeye varacam nasip. Kolay gelsin Baba ve ogula......
Ramazan Kaptan
Ramazan Kaptan Aylar önce
Slm aleykum cok maliyetli iş kolay gelsin 30 bin tl ne yapılmış bu işin ustesinden gel se gelse siz yaparsınız kralll 🇹🇷❤🤲👍
Zeyni Ertop
Zeyni Ertop Aylar önce
Ustam yapılan işin kaç para tuttuğunu söyleseniz bizde fikir sahibi olsak çok güzel olur
serdar ser
serdar ser Aylar önce
recep ustam bu opeli gözün kapalı yapıyorsun üstüne daha tanımadım. saat gibi , hatasız çıkardın kolay gelsin
Osman Paksoy
Osman Paksoy Aylar önce
Kolay gelsin ustalarım yakın zamanda bende denizliden size araba getiricem rölanti dalgalanma sorunu var ve yapamadılar bi türlü
Sniper Snp
Sniper Snp Aylar önce
Elınıze saglık, basarılı 👍
hüseyin hocaoğlu
hüseyin hocaoğlu Aylar önce
Eline sağlık Recep ustam dürüst adam herzaman iş yapar kazanır istersen Kars a git
şenol sevim
şenol sevim 28 gün önce
SLM ustam kolay gelsin elinize emeginize sağlık. Bu işlemin maliyeti nekadar olur.. yani fiyat ne tutar.. parçalarıda GM kulandiniz..
ramazan günes
ramazan günes Aylar önce
Receb abime ve ogluna telefon kapatma ahlaksiz ve saygisizlikdir Arkadaslar. Receb abi ve oglu cok terbiyeli ve de cok saygin ve dürüst insanlardan biridir günümüzde cok ender rastlanilir.Bizlerin böyle güzel insanlardan ders almamiz gerekir heryönleri Ile dürüst ve saygin insanlardir. Tesekürler Receb abi ve Ogluna 👍
Sonraki