Karanlık

10000 Hours Rule for Success 

Barış Özcan
Abone ol 7 Mn
görünümler 2,6 Mn
50% 1

To take advantage of the 50% discount that Storytel has launched for students: www.storytel.com/tr/tr/ogrenc... You can listen to the details of the 10000 hour rule as an audio book: story.tel/outliers (Sponsored) - How do successful people become successful? To what do those business people, entrepreneurs, athletes, artists, and writers owe this success? A high intelligence? or to be gifted from birth? Of course, these are important, but not as much as we think.
The average person has an IQ of around 100. Einstein's IQ was 150. The person I'm going to talk about now has such an IQ that is immeasurably high by some standards. this very intelligent person named Christopher Langan has not achieved any remarkable success in his life.
So natural intelligence alone is not enough. But what about talent? To understand this, I will play you some music.
Has anyone heard of this piano piece before? To be fair It can not be considered extraordinary. If the composer of this piece had composed similar compositions and left it there at the beginning of his career, we probably wouldn't even have heard him.
But he didn't leave it there. Mozart is the composer of this piece, According to some, he is the most important musician and the classical music composer of all time.
So what I am saying is talent alone is not enough. As we see in the case of Mozart, You need to have someone around you who will support, encourage, and if the need be, correct you. Even this is not enough by itself either. You need to, for a certain period of time, devote yourself, prepare and practice about the subject.
When we say a certain period of time, exactly how much time are we talking about? Scientists have an answer to this. There are many studies on this subject, even if I chose music, let there be no misunderstanding; this is not just about how successful the musicians or composers are nor how much effort they spend to be successful. But anyway let's continue with the same theme.
This research was done in a music academy. Violin students at the academy were divided into 3 groups by their own professors. The first group has stars. Students with the potential to become world-class solo violinists. The second group is just those who are judged to be simply good. In the third group, there are students who are not expected to play the violin professionally, but intend to become music teachers in the national education system.
So, students of a music Academy are categorized into three different levels of success by their proffessors, right? Are these students of different abilities? No. Because they have already passed a certain talent test to enter this school. So, are some of them more successful than others because they started music at different ages? Again No. Because all of them, just like Mozart, started music at the exact age of 5, the age given as an example in interviews etc. Well but what is the difference between them? This is exactly what the researchers were trying to find out. And here's what the experts found out different for the three groups.
All of the students practiced at roughly the same rate, two to three hours a week for the first few years. When they reached the age of 8, some of them continued their practice hours, whereas others started to increase them. As you can imagine those were the students in the top group. They practiced 6 hours a week at the age of 9, 8 hours a week at the age of 12, 16 hours a week at the age of 14, and more than 30 hours a week at the age of 20. Look, the school is the same school. Is there encouragement and support? Definitely. But the same teachers give this support to everyone. Those who make the difference are those who play their violins knowingly and willingly and not because they are forced to, with the intention of achieving better. So how much better? Research has shown that those in the group with the best in school had a total of 10000 hours of practice until the age of 20. Only the good ones had 8,000 hours of practice, and the music teachers of the future 4000 hours.
When Ericsson and his colleagues, who conducted the research, compared not only violinists but also other instrumentalists such as amateur pianists and professional pianists, and a similar model emerged each time. Pretty much the same time period. This research shows that if any student is talented enough to enter a good music school, the most important thing that sets them apart from the others and make them World wide virtuosos is how long they practice and spend time with their instruments.
Like I said, it's not just about music. In order to achieve expertise in whatever field, it is necessary to spend a certain amount of time and actively engage in that subject, and this certain period of time is 10,000 hours. This is a magic number that comes up again and again in many examples and studies.

katma

 

13 Ağu 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 4,1 B   
@csunguray
@csunguray 2 yıl önce
"Çoğu insan zekaya inanır; ben inanmıyorum. Bizi birbirimizden ayıran emektir. Ben çalışmaya inanıyorum" Prof. Dr. Aziz Sancar
@yaman1367
@yaman1367 2 yıl önce
Sevgili Dost, Sen yinede sev, değer ver, sâbret, sarıl, bekle, ümid et, çabala, yürü, koş, dinlen, gülümse, güldür, yıkma, tamir et, gökyüzüne bak, kuşları seyret, akşam ezanını dinle, yağmurda yürü, sabaha hâmd et ve murâd et, çünkü sen böyle güzelsin. #Aziz Sancar
@hmmsila
@hmmsila Yıl önce
Sayın Aziz Sancar, size üzülerek söylemeliyim ki; Emek yalnızca kol kaslarında yatmaz.. Beynin damarlarında da yatar. Yani, o yüzden lütfen zekaya inanın ve zekanın yalnızca bir şeyler öğrenmek ve öylece saklamak için değil, harekete geçirmek ve başarmak için de endekslendiğini bilin. Teşekkürler.
@ritarose17
@ritarose17 Yıl önce
@@hmmsila adam zaten kol kaslarından bahsetmemiş diyenler gelmeden.
@yt.guncellemesini.ttn.sikeyim
@@hmmsila 👌🤝
@yt.guncellemesini.ttn.sikeyim
@@hmmsila aziz, zeka olmadan adım bile atamayacağını bilmiyor mu
@ModifyBankai
@ModifyBankai 2 yıl önce
"Damlaya damlaya göl olur." -bizim tesisatçı
@emelcetin4487
@emelcetin4487 2 yıl önce
Sevgilin mi lan damla
@bucciarati1923
@bucciarati1923 2 yıl önce
İki gönül bir olunca damlaya damlaya göl olur. Kemal Sunal lashdvxbanqj
@UfakUfakIngilizce
@UfakUfakIngilizce 2 yıl önce
BİR KATKI: İngilizce'deki en popüler 3000 kelime ? ( SEN DE İZLE )
@lemacro955
@lemacro955 2 yıl önce
helal olsun çok bilge adammış
@yunusyusuftube6212
@yunusyusuftube6212 2 yıl önce
trvid.com/show-UCNB_H5cunBaFWvpe1-8X8YQ
@lavinyayildiz
@lavinyayildiz 2 yıl önce
18 yaşındayım.Artistik buz pateni yapıyorum, kimsenin inancı yok. Ancak benim olmayacağına dair şüphem bile yok. Bu videoyu dinlemek, ve örneklerden birinin buz pateni olması beni çok mutlu etti. 22.08.23 Çok fazla yorum gelmeye devam ediyor o yüzden minik bir açıklama yapma ihtiyacı duydum. Bu kasımın sonunda 21 yaşına giriyorum, buz dışında hayatımda hedeflediğim tonlarca şey olduğu için artık hayatım sadece buzdan ibaret değil. Bazen günde 20 saat işte olduğum oluyor, 15 yaşımdan beri ailemden destek almadan çalışıyorum ancak şu an ki ekonomi tek başıma hayatta kalmamı zorlaştırıyor. Bunun dışında Pilot olmak gibi de bir hayalim var. Şimdilik sivil havacılık okuyorum. Ama bir gün aynı buz patenlerimi aldığım gibi o sertifikayı da alacağımı biliyorum. Bu hayatta bir değil bir çok yol var. Belki maddi manevi sebeplerden potansiyelimi buz konusunda yüzde yüz kullanamıyorum belki pistlerden çok uzak kalıyorum ama orası benim daima evim olarak kalacak. Orada olmak bana daima huzur verecek bunu biliyorum. Teşekkür ederim yorumlarınız için.
@arikdogancan
@arikdogancan 2 yıl önce
Kendine inanman ile başlıyor her şey Ben de 7 yıldır müzik ile uğraşıyorum ve halen bir gün bir şeylerin değişeceğine inanıyorum ve sende İnan.
@lavinyayildiz
@lavinyayildiz 2 yıl önce
@@arikdogancan kendime inanmadığım tek bir an bile olmadı, en kötü zamanlarımda bile karamsarlığa düşmüyorum. depresyona girmek gibi bir lüksüm yok çünkü
@lavinyayildiz
@lavinyayildiz 2 yıl önce
@@ayveay8784 yaaa, çok teşekkür ederim. Çok tatlı bir insansın, iyi geceler dileriim ♡
@ayveay8784
@ayveay8784 2 yıl önce
@@lavinyayildiz Sadece onunla ilgili degil çocuklugumdan beri çok severim. Hatta bu kış Trt spor da vardı Avrupa yada dünya şampyonasıydı sanırım çok güzeldi ama bizim temsilcimiz yoktu. Umarım ilerde sen bizi temsil edersin biz destekleriz sevgiler❤
@lavinyayildiz
@lavinyayildiz 2 yıl önce
@@ayveay8784 Berk Akalın & Yulia Zhata ve Başar Oktay vardı. ♡ .
@ayferbalkc3701
@ayferbalkc3701 Yıl önce
“Üstelemek, başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız, birilerini uyandıracağınızdan emin olabilirsiniz.” -Henry W. Longfellow
@turqaymhrrmli5407
@turqaymhrrmli5407 11 aylar önce
Belki evde yok
@zak425
@zak425 7 aylar önce
@@turqaymhrrmli5407 elbet donecek
@nurcannn430
@nurcannn430 4 aylar önce
Kitaplığınizda Tutsaklar şehri mevcut ise muhakkak okumanızı tavsiye ediyorum uzun süre etkisinden cikamayacaginiz mükemmel bir eser ♥️
@ayferbalkc3701
@ayferbalkc3701 4 aylar önce
@@turqaymhrrmli5407 gerçekten hissederek yapılan ve emek verilen bir şeyde içi boş olsa da ya da evde olmasa da mutlaka karşılığı alınıyor. 🌸 siz çalmaya devam edin mutlaka birisiyle ya da güzelliklerle karşılaşacaksınız.❤️mutlu günler dilerim 😊
@sude7502
@sude7502 2 yıl önce
“ben şansa inanmam başarmanın tek sırrı çok çalışmaktır.” ~pharmaton usda
@nurtekinverdiyeva4457
Şansa daha cox inanırım ve ne kadar çok çalışırsam, bir o kadar şansım olur. -Thomas Jefferson.
@slytherino
@slytherino 10 aylar önce
😂😂😂😂😂
@gayesuaydn2571
@gayesuaydn2571 2 yıl önce
Şimdi bu videonun gazıyla Ev Dershanem çalışıp derece yapma zamanı!!! (10 DK SONRA İNSTAGRAMA GİRDİ DFHSJFHSDF)
@00batuhankaya
@00batuhankaya 2 yıl önce
Dgkkgdkhf
@betulzknzkn
@betulzknzkn 2 yıl önce
Zaten instagrama girdiğimde hayat bana vay kiki vay vay
@gamze2057
@gamze2057 2 yıl önce
Ev dershanem nasıl memnun musun??
@mehmetmustafaseyfi9998
"Yetenek sizi ortalama insanların üzerine çıkartır, Çalışmak sizi yetenekli insanların üzerine çıkartır " -Mete Gazoz.
@ahmet7880
@ahmet7880 2 yıl önce
Çok doğru
@mrsystem9560
@mrsystem9560 2 yıl önce
İşte aradığım yorum :)
@hamzaduman696
@hamzaduman696 2 yıl önce
Lan gazoz 1000 cumhuriyet altini kazanmış
@erkin6101
@erkin6101 2 yıl önce
@@hamzaduman696 Adam o kadar olimpiyat şampiyonu oldu versinler bi zahmet :)
@deniz9868
@deniz9868 2 yıl önce
@@hamzaduman696 buda 400 bin dolar yani 3.2 milyon civarı yapıyor
@realdark1690
@realdark1690 2 yıl önce
"Yaptıklarım için pişman değilim ha aklım hâlâ yapmadıklarımda" -Adanalı Girişimci
@emre6397
@emre6397 2 yıl önce
Sizin gibi toksikler ne ara doldu buraya
@closrymlbb1992
@closrymlbb1992 2 yıl önce
@@emre6397 gerçekten
@aykutacr5463
@aykutacr5463 Yıl önce
😂😂😂
@ilyasdogru5543
@ilyasdogru5543 10 aylar önce
Hayatında herseyi yapamazsın ya yeteneğin yoktur ya enerjin
@evabeyza
@evabeyza 6 aylar önce
pişman olmak da önemli bir erdemdir. Tabi bu ne yaptığına bağlı
@Batu_Yakamoz
@Batu_Yakamoz 2 yıl önce
"Başarılı olmak istiyorsan önce başarmalısın" Sarı çizmeli Mehmet Ağa
@billurkocerli7864
@billurkocerli7864 2 yıl önce
😂😂
@yunusaras9896
@yunusaras9896 2 yıl önce
" Dolandıracağın kimse kalmadığında artık orayı terket. " Uruguaylı Tosuncuk
@cavidhuseynzade568
@cavidhuseynzade568 2 yıl önce
😄🤦🏻‍♂️
@muhendis4746
@muhendis4746 2 yıl önce
:)
@closrymlbb1992
@closrymlbb1992 2 yıl önce
Fav.
@ilyasguner2267
@ilyasguner2267 Yıl önce
20yildir bereket veren topraklae bura eminim başka birçok insan vardir :d
@alpaslanay7876
@alpaslanay7876 Yıl önce
😂
@siyahdus4926
@siyahdus4926 2 yıl önce
‘Ben bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem. O işe neler mani olur diye düşünürüm. Engelleri ortadan kaldırdım mı iş kendi kendine yürür’. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
@sinemkahriman7811
@sinemkahriman7811 2 yıl önce
bu sözü nerede geçiyordu atabilir misin biliyorsan🥺
@muhendis5946
@muhendis5946 2 yıl önce
Bıkmadınız mı kardeşim ?Atatürkün söylemedikleri sözleri ona ithaf etmekten yorulup bıkmadınız mı?
@virdevsi2427
@virdevsi2427 2 yıl önce
@@meliseell ordaydın söylediğinde sanırım
@sinancan8938
@sinancan8938 Yıl önce
@@virdevsi2427 Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı,iş kendi kendine yürür. (Hasan Rıza Soyak, Yakınlarından Hatıralar, 1955, s. 10)
@virdevsi2427
@virdevsi2427 Yıl önce
@@sinancan8938 ben söylemedi demedim ki , arkadaş orda bulunmuş gibi cevapladığından yazmak istedim. Söylemiş dese daha doğru olurdu
@MTFAkademi
@MTFAkademi 2 yıl önce
Lafı uzatmaya gerek yok. Başarı birim zamanda yerine getirilen fedakarlıkların miktarıdır . Yani fedakarlık fonksiyonunun türevi diyebiliriz . Türev negatif ise başarısız, pozitif ise başarılısın demektir.
@beyzanur4543
@beyzanur4543 2 yıl önce
" Gitmeye değer yerlerin kestirmesi yoktur. " - Paulo Coelho -
@liliandlili5656
@liliandlili5656 2 yıl önce
çok güzel bir söz
@merveoz4975
@merveoz4975 2 yıl önce
Bu hangi kitabından acaba?
@musfiqrufullazade8490
Bir gün gidersem bil ki , gitmiş olurum Atletli reis
@handesenabalci
@handesenabalci 2 yıl önce
bu adamın çok güzel sözleri var
@turkiyegundemi1747
@turkiyegundemi1747 2 yıl önce
KASTAMONU'DA HORTUM ÇIKTI! trvid.com/video/video-FXpniqAv5oI.html
@xyzt182
@xyzt182 2 yıl önce
Yks ye 10 ay var dersek günde 33 saat çalışırsam başarıya ulaşıyorum teşekkürler barış abi
@sepehrshn10
@sepehrshn10 2 yıl önce
Yaparsın krdeşim
@rosarosa3048
@rosarosa3048 2 yıl önce
Ben üniversiteyi 45 gün çalışarak kazandım ve lisede çok tembel bir öğrenciydim. 3 yıllık tüm lise konularını 45 günde tek başıma bir dergiyi okuyup, testlerini çözerek çalıştım. Tabi ki benim bölümüm sözel olduğu için bu şekilde, yani sayısal çalışmak zorunda değildim. Ama sevdiğim bölümü kazandım. Belki sizinkinde sayısal da olabilir, ama yine de, bu şunu gösteriyor ki, hiçbir şey imkansız değil. Karamsar olmayın. İyi şanslar
@sepehrshn10
@sepehrshn10 2 yıl önce
@@rosarosa3048 sevdiğin bölüm ne?
@rosarosa3048
@rosarosa3048 2 yıl önce
@@sepehrshn10 9 eylül American kül. ve Edebiyat
@bugradugan5012
@bugradugan5012 2 yıl önce
@@rosarosa3048 derginin ismini verebilir misin acaba
@perfexctsel7678
@perfexctsel7678 2 yıl önce
Herkes özlü söz yazıyor benimki özlü söz değil ama Aziz Sancar bir röportajında eskiden 18 saat çalışıyordum şimdi azaldı 12-14 saat dedi. Adamın en azı bile bu kadar ki 40 yıl sonra emeğinin karşılığını alıp Nobel kazandı. Onu ki 5 yıldan da fazla olmamasına rağmen pes ermeden devam etmiş kendisinin de dediği gibi sabır ve azim çok önemli başarıda
@sefaoguz7387
@sefaoguz7387 2 yıl önce
Bizimkilerde de Şöyle bir söz var: Gör zahidi ki sahib-i irşad olayım der Dün mektebe girdi bugün üstad olayım der (Bağdatlı Ruhi)
@melikeib.9217
@melikeib.9217 2 yıl önce
Ara ara çıkan yeşil ekranların aslında herkese görünmüyor olduğunu ve görebilenlerin bunu yorumlara yazdıkları takdirde ayırt edilebildiğini düşünsenize
@mytheroo
@mytheroo 2 yıl önce
Büyük ihtimal ile geçiş efekti hata vermiş render alınırken 😅
@i.m.a.c.4468
@i.m.a.c.4468 2 yıl önce
Lan ben de telefonun ekranında bir sorun var saniyorum
@izdied
@izdied 2 yıl önce
6:51
@imok5455
@imok5455 2 yıl önce
@@i.m.a.c.4468 off var ya ben de öyle sandım yorumu görünce rahatladım
@amcapubg7010
@amcapubg7010 2 yıl önce
@@mytheroo aboneşelimi
@alperalklnc
@alperalklnc 10 aylar önce
Çok kitap okumanın ne faydası var dedim,inadımı kırıp oturdum her konu hakkında kitap okudum. Roman, korku, bilim vs.. 2 sene boyunca mükemmel bir okur oldum. Baya baya günlerim kitap oldu. Bir finans kitabı okudum tesadüfen eski bir sahaf dükkanından aldım. ( İsmini vermek istemiyorum şu anda çünkü tek başına yeterli değil, önce okuduklarımla birleştirdim bilgileri. ) Şu anda finans sektöründe hep doğru yerde doğru grafiğe yatırım yapıyorum. Kuruş kaybetmedim yıllardır. Okumak en iyi çalışmadır. Emin olun. Okumak ve sabır 🙏🏻
@AhmetEtkaDAMAR
@AhmetEtkaDAMAR 2 yıl önce
ÖZETLE "Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir." HARİKA
@aysennisayilmaz3898
🙏❤️
@lastpoem1526
@lastpoem1526 2 yıl önce
Aynen öyle 👍
@orkunisk2280
@orkunisk2280 2 yıl önce
bir sürü okudum yorumlarda bunlardan. Akılda en kalıcısı bu söz bencede Ahmet. 👍
@alicandemir7936
@alicandemir7936 2 yıl önce
kanka oyun pro'su sayısız çocuk VAR. günde 10 saatten yıllardır oynayan. 10 bini çoktan geçmişlerdir. ÜZÜCÜ
@fahriyeyesilyurt2267
harika söz ❤️👍
@CengizCayli
@CengizCayli 2 yıl önce
harika bir paylaşım, tebrikler
@poteytopat1799
@poteytopat1799 2 yıl önce
Neden 5:34 ve 5:35 'te, milisaniyede garip görüntüler ortaya çıkıyor? Benim kullandığım cihaz yüzünden değil, başka cihazlarda da aynısı oluyor.
@aptallketmesenbihterziyagi2742
@@poteytopat1799 evet bende de aynısı oldu
@ahmedcheeto-8684
@ahmedcheeto-8684 2 yıl önce
Bütün dünyadan 4K drone videoları için abone olun 🎈
@nacigedik8311
@nacigedik8311 2 yıl önce
trvid.com/video/video-33vY7Lml9MM.html
@rcrossbytr838
@rcrossbytr838 2 yıl önce
*Prensler masallarda , efsaneler sanayide yaşar ..*
@ozanka
@ozanka Yıl önce
İzlediğim her videonuzda yeni birşeyler öğrenmek beni çok mutlu ediyor. Buna vesile olduğunuz için size minnettarım. Başarılarınızın devamını diliyorum.
@ecemnazeryigit207
@ecemnazeryigit207 2 yıl önce
Barış abi ülkemizin gittikçe beter olan şu hâlinde gençliğe umut oluyorsun ve çok seviliyorsun sadece söylemek istedim bu arada daha fazla tabloları incelediğin video çekersen çok sevinirim
@Ismail-cy6mt
@Ismail-cy6mt 2 yıl önce
Gündemi dayatan boş safsata yapan insanlar yerine çoğunluk böyle bilime önem veren insanları izlese inan herkesin umudu olur...
@harakiru6444
@harakiru6444 4 aylar önce
Baris hocam cok teşekkür 4 yasindan beri klasik bale ile ilgileniyorum bu videonun beni daha ileriye goturecegine inaniyorum cok teşekkürler
@Taha-bt4jd
@Taha-bt4jd 2 yıl önce
"Ömrüm boyunca bu kadar çok alıntı görmedim" Ben
@animolhairo5895
@animolhairo5895 2 yıl önce
Her barış özcan videosunda ben
@emreerdal6077
@emreerdal6077 2 yıl önce
Z
@gousupremacy7278
@gousupremacy7278 2 yıl önce
- taha ataman
@ezio-ng2gx
@ezio-ng2gx 2 yıl önce
@DON'T knk lütfen cevap ver , nerden çıktı bu "lütfen son videomu izlemeyin " vb. heryerdesiniz çok merak ettim
@poteytopat1799
@poteytopat1799 2 yıl önce
Neden 5:34 ve 5:35 'te, milisaniyede garip görüntüler ortaya çıkıyor? Benim kullandığım cihaz yüzünden değil, başka cihazlarda da aynısı oluyor.
@kubrabulut7420
@kubrabulut7420 2 yıl önce
Aklıma bi söz geldi, hayat herseyi tecrübe etcek kadar uzun değil. Başkalarından ders öğüt almak gerek bazen.... Cok hosuma gitmişti..
@Babaneaqkoyam
@Babaneaqkoyam 2 yıl önce
Aynen
@taekookmin3128
@taekookmin3128 2 yıl önce
OUTLİERS Allahım çok güzel bir kitaptı. Tekrar tekrar okuyabilirim bu kitabı
@yavuzbahadrtaktak8020
Malcolm Gladwell aslında "Outliers" kitabının ilk bölümüne, başarının toplumumuzda nasıl birey üzerine yıkılarak yanlış anlaşıldığını anlatarak başlıyor. Başarı hususunda toplum bireylerin kendi çabasına kıyasla çok büyük bir etkiye sahiptir. 10,000 saat kuralının böylesi bir bütünlük içerisinde değerlendirilmesi yazarın demek istediklerini çok daha etkili surette anlamamıza yol açacaktır.
@OnurE993
@OnurE993 2 yıl önce
Barış abi tek kelimeyle mükemmelsin. Bazen ümitsizliğe kapıldığımda bana yeniden sen hatırlatıyorsun; birşeyi başarmanın sadece kişinin kendi elinde olduğunu. Seni seviyorum çünkü hiç tanışmasakta insanlık değerlerini ve insan olmanın ne demek olduğunu tam manasıyla bize aktarabildiğin için. Bence çok doğru bir yoldasın başarılar.
@zekireis6675
@zekireis6675 10 aylar önce
Toplumca tembelliğe alıştık . Tüketim toplumu olduk . Saatlerce sosyal medyada elimizde telefon zaman geçiriyoruz . Gençliğin sonunu pek iyi görmüyorum . Kitap okuma alışkanlığımız yok denecek kadar az. Anlatacak o kadar çok şey var ki . Daha fazla konuşmak istemiyorum.
@2jzey
@2jzey 2 yıl önce
dershane duvarındaki bütün özlü sözler yazılmış yine
@adnantemiz
@adnantemiz 2 yıl önce
😂😀
@atlantis4028
@atlantis4028 2 yıl önce
lol
@oznurcakmakl4237
@oznurcakmakl4237 2 yıl önce
🤣
@ameerazizi1053
@ameerazizi1053 2 yıl önce
lol
@serdar9328
@serdar9328 2 yıl önce
Sjjajsjaja
@salihozturk17
@salihozturk17 2 yıl önce
Ne zeka ne de bir yetenek Bunların hepsi doğru çalışma , azim ve bolca zaman emek vermek demek ... Ulu çınar
@Titan.v8
@Titan.v8 2 yıl önce
Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri ceninde tırmanmamıştır… abone olayım hemen madem Türkçe kitap bulamıyorum burada seste olur teşekkürler
@Ben_70
@Ben_70 2 aylar önce
3:32 düzeltecek birinin olmaması ve hatta yalnızlıktan sıkılmak insanı çok bunaltıyor bu da hedefe ilerlemeyi zorlaştırıyor
@niyaziertem6028
@niyaziertem6028 2 yıl önce
Uzun zaman önce ustam bana şöyle demişti. Allah ilmi her istiyene verir. Çok çalışmayla istediği ilmi kazanır. Sadece parayı kendi istediğine verir.
@VideoFOReveryone0
@VideoFOReveryone0 2 yıl önce
Allah rızkı istediğine, ilmi isteyene verir.
@SShieda0
@SShieda0 2 yıl önce
Abicim galiba biraz yanlış, doğrusu Allah çalışana verir müslüman olup olmaması önemli değil çalışana rızkınida verir ilmi de verir iraden senin elinde azim edersen her şey olur
@eserozcelik7467
@eserozcelik7467 2 yıl önce
sen simdi burraya "Allah"yazdin ya simdi mıymıntının biri çıkıp alakasız bir yorum yapar
@niyaziertem6028
@niyaziertem6028 2 yıl önce
@@eserozcelik7467 boş ver. İlginç bir konu olduğunda herkez yorum yapmak ister. Şu anda yaptığım gibi. Saçmalayan eleştiren yada karşı çıkanlardan rahatsız olsaydım sosyal medyada yazı yazmazdım. Ola ki hakaret eden olursa edepli olmasını rica edrim. Olmadı bırakırım kendi küçük çapında eylenir.
@RuhSarCar
@RuhSarCar 2 yıl önce
“Et Tekraru Ahsen Velev Kâne Yüz Seksen” 180 kere de olsa tekrar etmek güzeldir. 👌
@sooniedoongieanddorisdad9063
"Neden herkes birinin sözünü yazıyor?" ~Nicola Tesla
@devrimkosku
@devrimkosku 2 yıl önce
@Sarp Türkoğlu oha be sende
@golgehayalet5893
@golgehayalet5893 2 yıl önce
harvbiden
@user-hd2nn4bt8q
@user-hd2nn4bt8q 2 yıl önce
nikolam yine çok espirili
@bejani00
@bejani00 2 yıl önce
"Bilmem, niye acaba? ~Renga Lâra
@talhadagli4917
@talhadagli4917 2 yıl önce
@@bejani00 S ve onun kadim dostu J
@rockyoferid_
@rockyoferid_ 2 yıl önce
Birçok sonuca baktığımda en önemli etkenin aile olduğunu gördüm. Başarıya ulaşmaya en çok etki eden yapıdır bana göre...
@brcbrc4667
@brcbrc4667 2 yıl önce
Katılıyorum
@kaziklimarianinkazg2407
Bence de kişinin kendi çalışması da çok önemli tabii ki fakat ailenin yönlendirmesi sağladığı imkanlar vs. de kişi için çok önemli. Başarıya ulaşan çoğu kişinin ailesinden de destek aldığını goruyoruz( tabii ki istisnalar var)
@gnosenose3327
@gnosenose3327 2 yıl önce
Herseyi de aileye babalar sende iş yoksa yoktur
@kaziklimarianinkazg2407
@@gnosenose3327 belli ki yanlış anlamışsın ben aile her şey yazmamışım gördüğün üzere kişinin kendi çalışmasının önemli olduğunu fakat aile desteğinin de yadırgamayacak bir önemde olduğunu kastetmişim. Tabii ki benimle aynı görüşte olmak zorunda değilsin . Tabii ki de kişi bir çaba göstermez ise ailesi ne yaparsa yapsın ortaya bir sonuç cıkmaz
@huda5864
@huda5864 2 yıl önce
bilim insanlarının hayatlarını arastırmayı bununla ilgili kitaplar okumayı asırı seven bir insanim cogunda bende bunu fark ettim hepsi kucuk yasta bi sekilde adım atıyor sanırım beni yıpratanda en cok bu oluyor cunku ben her seyi 15 yasında fark edebildim o da kendi basıma
@furkantahaalarslan8134
Türkiyenin tartışmasız en iyi ve en yararlı içerik üreticisi
@erhanacar3986
@erhanacar3986 2 yıl önce
Ruhi ÇENET
@y0wellsium40
@y0wellsium40 2 yıl önce
@@erhanacar3986 hayır
@gnosenose3327
@gnosenose3327 2 yıl önce
Pp hangi anime
@furkantahaalarslan8134
@@gnosenose3327 k project
@gnosenose3327
@gnosenose3327 2 yıl önce
@@furkantahaalarslan8134 teşekkür ederimm 😊
@SevgisDIYCrafts
@SevgisDIYCrafts 2 yıl önce
Barış Özcan farkı ile yine çok verimli ve akıcı anlatım, keyifle dinliyorum. Küçüklüğümden beri aklıma kazınan Babamın çok kullandığı emek olmadan yemek olmaz lafı hep aklımda. Ve her daim bilinçli çalışma kesinlikle şarttır. Teşekkürler Barış Özcan 🙏🏼
@AHMETDOLMACI
@AHMETDOLMACI 2 yıl önce
Outliers kitabını Selçuk Şirin Hoca da tavsiye etmişti. Kesinlikle okunması gereken çok akıcı harika bir kitap ve çok ilgi çekici verilerle dolu.
@ozgurturker919
@ozgurturker919 2 yıl önce
Barış Bey Merhaba, çok beğendiğim gerçeğini bir kenara koyarsak tüm videolarınızın sonunda etkileyici müzikler ve etkileyici edebi metinleri kombine ettiğiniz için 3 dakika ağlıyorum
@Hairy_Nigga_69
@Hairy_Nigga_69 2 yıl önce
"Instagramdan gördüğünüz sözleri Barış Özcan yorumlarına yazmak sizi kültürlü ya da havalı yapmaz." -Albert Einstein
@pikapika3152
@pikapika3152 2 yıl önce
Görmek istediğim yorum 😄
@fozgur8391
@fozgur8391 2 yıl önce
,😂😂👍
@ayhanalan2601
@ayhanalan2601 2 yıl önce
Boş yapmak sizi komik veya zeki yapmaz Albert Einstein
@busraseveb7703
@busraseveb7703 2 yıl önce
“İnternette duyduğunuz her şeye inanmayın” - Sokullu Mehmet Paşa
@TurkceHighlights
@TurkceHighlights 2 yıl önce
Albert Einstein'ın sözlerini yazmak sizi kültürlü yapmaz ~Albert Einstein
@nisanurkarakurt1771
Barış Özcan... Bana o kadar iyi geliyorsun ki... 2 sene önce sınava hazırlanırken Dünyanın en tehlikeli tırmanışı isimli videonuz sınav zamanı motivasyon kaynağım olmuştu şimdi de bu videonuz covid döneminden dolayı hiçbir şey yapamadığım, çalışamadığım bu dönemde kendimi iyi hissettirdi. Teşekkür ederim.
@transformersussu9024
“Yenile yenile öğrenir insan yenmeyi, en büyük başarılar en büyük yenilgilerin öcünü alırken gelmiştir hep. Korkma! Hatta öyle bir kaybet ki geri dönüşün efsane olsun!” ~~Anonim~~
@duygu4131
@duygu4131 10 aylar önce
Başarısızlarin nasıl başarısız "kaldıkları". Bu cümle için özenle seçilmiş olduğuna emin olduğum bu kelime, benim için videonun tümünden çok daha etkili oldu. Teşekkürler ❤
@adnanalbay7331
@adnanalbay7331 2 yıl önce
"Outliers", okuduğum en ilham verici kitaptı.
@paradoksniyetlenme9580
aferin sana
@deryaar8745
@deryaar8745 2 yıl önce
@@paradoksniyetlenme9580 bos yapma
@KadirSIYITMAC
@KadirSIYITMAC 2 yıl önce
Barış özcanın storytel'de seslendirdiği ve bu konuyu ele alan Outliers kitabını bugün bitirdim. Hem seslendirme hem de kitabın içeriği gerçekten çok faydalı. Tavsiye ederim
@missgranger.17
@missgranger.17 2 yıl önce
"Bir kere ağladıysan üç kere gülecek, yedi katlı binan yıkıldıysa sekiz katlısını yapacaksın. Beş kez düştüysen altıncı kez kalkacaksın. Bazı savaşlar böyle kazanılır." Bu tarz içerikler daha fazla gelsin lütfen Barış abi.
@boray9737
@boray9737 2 yıl önce
bina kısmını Trabzonlu müteahhitler söyledi galiba
@siyahdus4926
@siyahdus4926 2 yıl önce
hermione yine havandasın js
@missgranger.17
@missgranger.17 2 yıl önce
@@boray9737 bilmem, belki de :)
@missgranger.17
@missgranger.17 2 yıl önce
@@siyahdus4926 ahah;)⚡
@momofromatla2318
@momofromatla2318 2 yıl önce
@Gencay Kaygusuz bunu söylemeye gelmiştim. :D
@negeldi
@negeldi 2 yıl önce
Evet, her şey kendini bir şeye adamakla başlar. Bir işi tutkuyla yapıyorsan, o iş için daha fazla zaman harcarsın. Epeyce vakit geçirdin mi de uzmanlaşman kaçınılmaz oluyor.
@mel5575
@mel5575 2 yıl önce
Arkadaşlar bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Malcolm Gladwell’in “Outliers(Çizginin Dışındakiler)” kitabını okuyabilirsiniz.Barış bey de bu kitaptan referans almış,kitabın ikinci bölümünün başlığı 10.000 saat kuralı olarak geçmekte.Herkese iyi okumalar dilerim.🙂
@gaganik
@gaganik 2 yıl önce
yetenek sizi ortalamanın üzerine çıkartır, çalışmak ise yeteneklilerin üzerine - Mete Gazoz (2020 tokyo olimpiyatları okçuluk altın madalya sahibi)
@Enisbedir
@Enisbedir 2 yıl önce
2021
@baharyilmaz2022
@baharyilmaz2022 3 aylar önce
​@@Enisbedir2020 doğrusu.bilmislige gerek yok. 2020 olimpiyatları ertelenerek, 2021de yapıldı. Ancak 2020 olarak anılıyor resmi olarakta. Bari bilmediginizi bilebilseniz ve de konusmasaniz...
@Enisbedir
@Enisbedir 3 aylar önce
höh uzun zaman oldu knk bunun tartışılacak bir yanı yok iyi geceler @@baharyilmaz2022
@enesisart
@enesisart 2 yıl önce
Reklam o kadar yerindeydi ki bir an bile sıkmadı bu sunum ellerinize sağlık hocam ve sizin sesiniz den dinlemek istedim şuan 🙏
@ozandogramaci7202
@ozandogramaci7202 2 yıl önce
Ne kadar bilgili bir insan.. Sanat, spor, hukuk, gökada, yapay zeka, süpernova, fizik, teknoloji... Hemen hemen her konuda insanları bilgilendirecek ve bunu kararlılıkla devam ettirecek kadar da cesur bir insan. Marmara hukuk mezunu ve şirketlerin sosyal medya tabanlarında çalışmış bir deha. Okuduğu ve izlediği şeyi anlatabilecek kapasitede mükemmel bir insan. Gerçek bir kültür birikimi. Bence en kısa sürede Cern, ISS, NASA... gibi kurumlara CEO yapılmalı. Bunun gibi beş insan daha olsa, birkaç yüzyıl ileri gitmemek mümkün değil.
@destekdestekci
@destekdestekci 2 yıl önce
En büyük başarı hiçbir zaman düşmemek değil, her düştüğünüzde tekrar ayağa kalkmaktır. “Konfüçyüs”
@bum6147
@bum6147 2 yıl önce
O demek ki birçok filmi süsleyen felsefik söz buymuş 😳
@busetaran194
@busetaran194 2 yıl önce
Ya şiirleriniz çok harikaymış hocam şimdi keşfettim. Barış Özcan sayesinde 😊🙏
@robtasarim2911
@robtasarim2911 2 yıl önce
👏👏👏
@yakupyildirim5901
@yakupyildirim5901 2 yıl önce
Üçyüsbeşşüzz üçyüsbeşşüz hadi neneler bekliyo dedeler
@yuceluyar1831
@yuceluyar1831 2 yıl önce
@@yakupyildirim5901 zjzjsjsjjsjs
@Demokless
@Demokless 2 yıl önce
Fırsatlar ve miraslar başarıda etkili olmuş. Bu söz güzel, anlamlı, mantıklı ve etkileyici bir söz.
@ekanbur147
@ekanbur147 2 yıl önce
TRvid'de 10.000 saatin yaklaşıyor Barış bey ⏳💡
@cihatmola2884
@cihatmola2884 2 yıl önce
Bu videodan önce de 10000 saat kuralını biliyordum. yaklaşık 1,5 senedir kendi "yapacaklarım" listemde ; 1.Sıradaki yapacağım şey için : 9538 Saat var. 2.Sıradaki yapacağım şey için : 9906 Saat var. eğer 10.000 saati tamamladığımda "Başarılı" olursam , bu yoruma tekrar yazacağım. İlk yorum olduğu için de her güncellememi 500 saatte bir yapacağım. Motivasyonunuzu ve istikrarınızı , her defasında başlamadan önce ve bitirdikten sonra çalışmalarınızı , iyileştirin. İhtiyacınız olan şey aslında bu ikisi olacak. özetle "Zinciri kırmayın " ;)
@cihatmola2884
@cihatmola2884 Yıl önce
@@lalalalalar523 Hayır devam ediyorum hala :) 4 ay önce yazmışım, siz yazmasanız mesela tekrar bir not düşmek akıma gelmeyecekti. Her ne kadar 500 saat olmamış olsa da , güncelleme geceyim sayenizde :) 1.Sıradaki yapacağım şey için : 9458 Saat daha var. 2.Sıradaki yapacağım şey için : 9890 Saat daha var.
@sudesiz
@sudesiz Yıl önce
Nasıl gidiyor?
@cihatmola2884
@cihatmola2884 Yıl önce
@@sudesiz Sorduğunuz icin teşekkür ederim. Sanırım bu güncellemeleri ben her defasında unutacağım. Sorulunca da mutlu ve motive ediyor dogrusu :) 1.Sıradaki yapacağım şey için : 9271 Saat daha var. 2.Sıradaki yapacağım şey için : 9880 Saat daha var.
@sudesiz
@sudesiz Yıl önce
@@cihatmola2884 harikasınız.
@mert.6329
@mert.6329 Yıl önce
@@cihatmola2884 günde ne kadar çalışıyorsunuz?
@darkpubg6607
@darkpubg6607 2 yıl önce
barışın yaşadığı dönem iyiki bize denk gelmiş ♥️
@alpyildirim1897
@alpyildirim1897 2 yıl önce
5:52 abi benim pc bozuldu sandım zaten para yok 10 senedir kullanıyorum, aklım gitti saol
@nisagunes6371
@nisagunes6371 2 yıl önce
"Yokuşta akmayan ter, inişte göz yaşı olur."
@kekemegamer7612
@kekemegamer7612 2 yıl önce
Efsane
@erdemoi.d
@erdemoi.d 2 yıl önce
ben çok kötü bi şey yaptığım için şimdi toparlayamayıp gözyaşların boğuluyorum.
@jitraleus8497
@jitraleus8497 2 yıl önce
@@erdemoi.d noldu ki
@ilovrib3795
@ilovrib3795 2 yıl önce
Çok doğru...
@erdemoi.d
@erdemoi.d 2 yıl önce
@@jitraleus8497 gerizekalı gibi canlı derslere 2 dönem boyunca katılmadım ve şuan psikolojim bozuk ders çalışsamda aklıma bişey gelmiyor.
@sahdenizsever8835
@sahdenizsever8835 2 yıl önce
"Birisi verir birisi alır, her alışverişin iki yüzü vardır." ~Thresh~
@utkumermer5514
@utkumermer5514 2 yıl önce
Fizksel formumu
@EkremAbii
@EkremAbii 2 yıl önce
İnanmak ve Yalnız kalmak ve yapacağın iş konusunda kimseye birşey söylememek lazım. O ZAMAN YEŞERİR AĞACIN. Söylersen her kes ayaklar ...
@B3RK35
@B3RK35 3 aylar önce
Barış abinin anlattıklarını bir de Outliers kitabını okuyarak bu örneği ve daha farklı örneklerle ele alıyor isteyenler için tavsiye ederim. :)
@Xoxoxo-qm9fp
@Xoxoxo-qm9fp Aylar önce
Bende bazı kitapları belli aralıklarla tekrar tekrar okuyorum ve çok işe yarıyor ( kişisel gelişim kitapları) ... tavsiye ederim 💖
@Melisamelis.11
@Melisamelis.11 Yıl önce
Belli zorlukları aşmak ve devamlı o işe yatırım yapmam gerek,bıkmadan ve usanmadan.Bir gün başarılı olacağımıza inanır ve buna göre emek verirsek o gün gerçekleşir.
@mariginal9990
@mariginal9990 2 yıl önce
Bir şeyleri başaramadıkça nerede hata yapıyorum diye kontrole geliyorum:(
@will_--_chat8533
@will_--_chat8533 2 yıl önce
oh no
@nizam8087
@nizam8087 2 yıl önce
@@yusuf.317 sg
@Meryem-pv2gx
@Meryem-pv2gx Yıl önce
kolay vazgeçiyor olabilirsin
@sena7921
@sena7921 2 yıl önce
ÇOK ÇALIŞAN DEĞİL DÜZENLİ ÇALIŞAN BAŞARIR. 2020 LGS'sine hazırlanırken pandemi olduğunda ilk basta kendimi bilinmez bir boşluğa düşmüş olarak buldum. Ama sonra düzenli olarak çalışırsam başracağımı düşündüm - o zamana kadar bütün başarılarımı bu şekilde kazanmıştım ve şartların değiştiğini ancak benim hâlâ aynı olduğumu kendime söyleyip bu sayede hedefe ulaşacağımı fark ettim - çalışmalara başladım ve şu anda istediğim lisedeyim. Bu zorlu zamanda bana ilham kaynağı olmuştun, şimdi de olduğuna eminim.
@analogiatus5065
@analogiatus5065 2 yıl önce
Tam da ihtiyaç duyduğum zamanda böyle bir video paylaşmanız gerçekten harika geldi🧡 kafamdaki soruların hepsi artık cevabını bulmuş oldu🙏🏻 şimdi sıra çok çalışmakta 🖐🏻
@standingrightoutsidemydoor3007
6:12 Merhaba, 12. sınıfım beğenin hayrına arada modumun çok düştüğü günler oluyor doğal olarak
@pnr202
@pnr202 6 aylar önce
Keman çalmayı çok istiyorum ve 3/ 4 aydır ders alıyorum tabi ilerlemelerim yavaş bende biraz umutsuzluğa kapıldım . Bugün garip şekilde bu video önüme çıktı ve bu beni mutlu etti. Çalışmaya devam.💜
@zaferbekdemir
@zaferbekdemir 8 aylar önce
Barış usta . Okursun okumazsın bilemiyorum tüm mesajları ama , iyi ki varsın.Şöyle bakınca büyük bir boşluk olurmuş sen olmasan.Emeklerine sağlık. Cok yaşa , sağlıklı ve mutlu yaşa sevdiklerinle.Başkentten saygılar , selamlar .
@sertank5714
@sertank5714 2 yıl önce
Basit bir hesap yapalım: 5 yaşından başlayıp 20 yaşına kadar çalışan bir birey için günlük ortalama çalışma saati; Yıldız Grup için; 1.83 saat Iyi Grup için; 1.50 saat çıkmaktadır. Yani eşit yeteneklere sahip iki bireyin günlük sadece 20-25 dakika fazla çalışması onları iyi ve yıldız olarak birbirinden ayırıyor. Ne kadar yakın ama bir o kadar uzak. O zaman ne diyoruz "Zinciri Kırma!"
@korkmaz61
@korkmaz61 2 yıl önce
2 saat olması az geldi. Çok daha fazlasını çalıştım ve çalışanları gördüm ancak yetti diyebilirim. Bizim sistem mi çok bozuk acaba?
@omerfarukdemirbozan3097
@@korkmaz61 2 saat bence oldukça fazla bir süre çünkü 5-20 yaşları arasında 15 yıl boyunca hiç aksatmadan tek bir alan için çalışılmış 2 saatten bahsediyoruz.İnsan hayatında hastalık,tatil,özel durumlar vb olaylar olduğunu varsayarsak bu 2 saat bazı günler daha fazla olacaktır.Zinciri kırmamak oldukça önemli ve bir o kadar da zor.
@turkiyegundemi1747
@turkiyegundemi1747 2 yıl önce
KASTAMONU'DA HORTUM ÇIKTI! trvid.com/video/video-FXpniqAv5oI.html
@alihanozel3757
@alihanozel3757 2 yıl önce
@@korkmaz61 bir tık uzun cevabım, o da barış hocanın videosundaki bir yorum olmasından kaynaklı. sonuçların elde edilmesi için gerekli parametre sadece saat değil. Kaldı ki sorduğunuz soruya cevabım evet. 18 yaşınıza kadar size eğitimi geliştirici bir referans olarak vermek yerine zorunlu kılan, bu bakış açısı ile empoze edilen; ekonomik özgürlüğü kısıtlı ebeveynlere sahipseniz ilerideki yaşlarda hayatta kalabilmek için üniversite sınavını bir çıkış kapısı olarak gösterilen ve bu çıkış kapısından geçebilmek için gençliğinizin en önemli yaşlarında gerekli gereksiz her bilgi için masa başında tutan; diğer türlü ebeveynlere sahipseniz genellikle otoritesini kullandırtmaya yönelten ve torpil furyası oluşturan; sürekli değiştirilip ayak uydurmamızı bekleyen bir sistemin potansiyel ürünleriyiz. Bu kadar şeyi yazma sebebim, elimizdeki sistem oyalayan değil, daha çok yoran ve verimliliğinizden ödün verdirten bir sistem. O yüzden barış hocanın dediği 10 000 saate ulaşmamız, ilgilendiğimiz konuda belirli seviyede olmamız için birkaç parametre daha önemli, bence. Eğer o parametreler olmasa belki de gerçekten günlük 2 saat yetecek bizlere. Maslow ihtiyaçlar teorisi önemli parametreleri rahatlıkla gösteriyor fikrimce. Son 3 4 yıldır mesleği elime aldığımda başarılı olmaktan daha çok ülkede olanlardan kafayı yememek ve sinir krizleri geçirmemek için işime odaklanmaya çalışıyorum, onu da ne kadar yapabilirsek. Bu kadar hızlı gündem değiştiren bir ülkede eğitim çok zor. Öncelikle birbirlerine karşı saygılı, sevgili ve özgürlük alanlarını işgal etmeyecek vatandaşlara ihtiyacımız var ki doğru sistemi inşa edip sürdürebilsinler. Bu arada tabii ki konuştuğum durum toplumsal. Kişinin özgün başarısı tabii ki olacaktır ancak istatistiki açıdan az. Bu oranın artması için sistem, hizmet edici unsur olması gerekiyor. Ülkedeki tüm insanlar, maalesef barış özcan takip edebilecek durumda insanlar değil.
@melisss8196
@melisss8196 2 yıl önce
son zamanlarda izledigim en guzel videolardan biriydi. böyle videolar izleyince hayata bakis acim degisiyor ve fikirlerim de degisiyo bu guzel birsey iyiki varsiniz ❤
@hacersayg4547
@hacersayg4547 9 aylar önce
Sizi karşıma çıkartan Allah'a şükürler olsun Allah sayınızı artırsın bu güzel bilgileri bizimle paylaştıgınız için çok teşekkür ederim çok faydalı bir video emeğinize sağlık
@bilalkurucay1727
@bilalkurucay1727 2 yıl önce
EVET GENÇLİĞİMİN UZUN BİR ZAMANINI BOŞ GEÇİRDİM AMA 16 YAŞINDAYIM VE GERİ KALAN HAYATIMI DÜZELTECEM SÖZ VERİYORUM
@hailey-tp1hc
@hailey-tp1hc 11 aylar önce
uzerinde etkisi olabilecegini dusundugum kisilere gonderdim, en sevdigim videolarinizdan biri oldu acikcasi, ancak bu kadar guzel anlatilabilirdi tek kelime ile harika..
@Ame_rodri
@Ame_rodri 11 aylar önce
>Bu oldukça ilginç ve bilgilendirici bir video. Potansiyel yatırımlar hakkında mümkün olduğunca çok şey okuyan ve onlar hakkında sorular soran biri misiniz? Eğer öyleyse, belki de yatırım tavsiyesine ihtiyacınız yoktur. Ancak işle, çocuklarla veya diğer sorumluluklarla meşgulseniz veya kendi başınıza yatırım yapma konusunda yeterince bilgili olmadığınızı düşünüyorsanız, profesyonel yatırım tavsiyelerinden
@MillionaireGoldDealer2
Bundan o kadar emin konuşuyorsun ki, bana bu konuda daha fazla bilgi verebilir misin?
@Ame_rodri
@Ame_rodri 11 aylar önce
Yatırım uzmanları, değişen fiyatlarda çeşitli hizmetler sunar. Aracı kurumlar, bankalar, yatırım fonları ve sigorta şirketleri dahil olmak üzere yatırım satan çoğu finans kuruluşundan yatırım tavsiyesi alabilirsiniz. Yatırım kararları almanıza yardımcı olması için bir komisyoncu, yatırım danışmanı, muhasebeci, finansal planlamacı veya başka bir profesyonel de tutabilirsiniz Bazı finansal planlamacılar ve yatırım danışmanları, finansal hayatınızı tüm yönleriyle değerlendiren ve finansal hedeflerinize ulaşmak için ayrıntılı bir strateji geliştiren kapsamlı bir finansal plan sunar.
@kk_G2
@kk_G2 11 aylar önce
Yatırım, gelecek için güvenli bir sığınak oluşturur. Yatırım hakkında daha fazla bilgi edinmeyi seviyorum. Sormamda sakınca yoksa kaynağınız nedir lütfen
@Ame_rodri
@Ame_rodri 11 aylar önce
Unutma, bedava öğle yemeği diye bir şey yoktur. Profesyonel finansal danışmanlar sizin için çalışıyorsa, çabaları sonuç verecektir. Bazı olasılıklarınızı hemen görmek diğerlerinden daha kolaydır. Ancak, her durumda, nasıl ve ne kadar ödendiğini yatırım uzmanınıza sormaktan her zaman çekinmeyin. Bir seminerde gördüğüm bir uzman olan Sherman Williams Trading ile tanıştığım için mutluyum ve o zamandan beri hayatım değişti.
@NarinEmre-dc5up
@NarinEmre-dc5up 11 aylar önce
Vay canına, bu videoyu izledikten sonra bu yoruma rastladım ve insanların menajerim hakkında böyle konuşmasını görmek beni mutlu ediyor. Onunla yatırım yapmaya başladığımdan beri ondan çok kar ettim. Kripto yatırımı söz konusu olduğunda Sherman Williams Trading'in iyi olduğunun canlı kanıtıyım >Pek çok insan onunla yatırım yaparak kar elde ediyor, onun hakkında fazla konuşmak için değil, hayatımdaki iyi işlerine tanıklık etmek için buradayım çünkü ortalama bir hayat yaşamaktan nasıl büyük kârlar elde ettiğime gerçekten şaşırıyorum. her ay. o herkese tavsiye edebileceğim en iyisidir.
@jesserose7487
@jesserose7487 2 yıl önce
Bir adam elinden gelenin en iyisini yapıyorsa denecek başka ne olabilir ki? -George H. Wells
@busraseveb7703
@busraseveb7703 2 yıl önce
Ben küçüklükten beri çok yeteneği olan bir çizerim ama çalışmasam beş para etmezdi çünkü daha çok çizmiş benden iyi yapıyordu Ben de elime aldım kalemi her gün saatlerce çalıştım sadece 4 ay oldu ve yarıştığım insanların seviyesine geldim.
@miguelsantiago8228
Harika video.Ama önemli bir şeyden bahsetmeme izin verin, birçok genç ve yaşlının yapılmaması gerektiğini düşündüğüm hatalar yaptığını görüyorum. Genç-yaşlı herkesin finansal getirisini üç rakamdan altı rakama çıkaran bir yatırım planı olması gerektiğine inanıyorum. Yatırım, ne istediğinize bağlı olarak emeklilik planınız veya gelecek planınız olabilir, ancak en önemlisi karlı bir yatırımınız olması.
@miguelsantiago8228
@Tyron Pete Estoy de acuerdo con usted. La forma de aumentar la riqueza y mantenerse rico es invertir. Ese es el secreto de cómo los ricos siguen enriqueciéndose.
@mustafarose6162
@mustafarose6162 Yıl önce
@Tyron Pete Kişisel deneyimime dayanarak, kendi başınıza yaparken ölümcül kayıplardan kaçınmak için borsada ve forex piyasasında tutarlı karlar elde etmek için profesyonel bir yatırım danışmanı ve yöneticisinin yardımına ihtiyacınız var.
@mustafarose6162
@mustafarose6162 Yıl önce
Bu nedenle, yatırım yöneticim olarak Bayan Chloe Cherine'e sahip olduğum için her zaman mutlu ve minnettarım. Hizmetleri birinci sınıf. Hizmetlerinden yararlanmaya başladığımdan beri, onun yardımı ve rehberliğiyle büyük kazançlar elde ettim.
@renginviolin
@renginviolin 2 yıl önce
Tesadüfen karşıma çıktı, bir de üstüne ilgi alanımla alakalı olunca çok faydalı oldu benim için. Teşekkürler 🙏👏🎻
@shhhatice_5821
@shhhatice_5821 2 yıl önce
Harika bir video Barış abi.Sayende motive oluyorum ve kendime güvenim artıyor.
@sonnuraydn4099
@sonnuraydn4099 Yıl önce
Sizi yıllardır takip ediyorum barış bey iyiki varsınız, kattıklarınız için minnettarım, çocuklarıma da izletiyorum videolarınızı, böyle içeriği güzel videolar hazırlayan ve insanlığa katkı sağlayan, aynı zamanda ülkemizi de çok iyi temsil eden nadir bir insansınız... Yolunuz her daim açık olsun, dualarım sizinle...
@irmakyanardag2204
@irmakyanardag2204 2 yıl önce
“İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nelerdir? Eflatun tek tek sıralamış: “Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler. Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler. Ama sağlıklarını geri almak için para öderler… Yarından endişe ederken bu günü unuturlar. Dolayısıyla ne bu günü ne de yarını yaşarlar. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler.” Sıra gelmiş ikinci soruya; “Peki sen ne öneriyorsun?” Bilge yine sıralamış: “Kimseye kendinizi sevdirmeye kalkmayın. Yapılması gereken tek şey sadece kendinizi sevilmeye bırakmaktır. ÖNEMLİ OLAN; HAYATTA EN ÇOK ŞEYE SAHİP OLMAK DEĞİL, EN AZ ŞEYE İHTİYAÇ DUYMAKTIR.”
@sevvalsahin3858
@sevvalsahin3858 2 yıl önce
Efsane bir yorum seninle tanışmak isterim
@eslemnuraydn3424
@eslemnuraydn3424 2 yıl önce
Bu yorum neden az beğeni almış?
@happygirls442
@happygirls442 2 yıl önce
Harikaa
@muhammedcoban8915
@muhammedcoban8915 2 yıl önce
Süper
@irmakyanardag2204
@irmakyanardag2204 2 yıl önce
@@sevvalsahin3858 Teşekkür ederim.
@gsindar
@gsindar 2 yıl önce
Bilime inanan ve bilimdeki yenilikleri bize her zaman büyük hevesle aktaran Barış Bey. Bilimsel olarak kanıtlanmış olan evrim ile ilgili ne zaman video çekeceksiniz?
@limonlukedicik
@limonlukedicik 2 yıl önce
Video o kadar güzel ve anlamlıydı ki 12 dakika benim için 1 kac saniye gibi gelip geçti çok güzel bi videoyu teşekkürler @Barış özcan
@ahmelius
@ahmelius Yıl önce
Çalışmak demek boşuna yorulmak terlemek değildir. Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü uygar buluşlardan azamî derecede istifade etmek zorunludur. Mustafa Kemal Atatürk
@b_c7203
@b_c7203 2 yıl önce
Bariş abi seni cok seviyor ve takdir ediyorum. Harima bir insansin, icerikler ve verdigin motivasyonlar icin cok tesekkurler
@Anon-fl6ti
@Anon-fl6ti 2 yıl önce
Gerçekleşmemiş hedef yoktur, emek harcanmamış hedef vardır.
@mehmetaliyalmbozkoyun6598
"Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir" -Sokrates-
@Prouc9
@Prouc9 2 yıl önce
Bilmediğim tek şey her şeyi bildiğimdir.
@emelcetin4487
@emelcetin4487 2 yıl önce
Bildiğim tek şey hiçbirşey bilmediğimdir
@Prouc9
@Prouc9 2 yıl önce
@@keremadguzel868 bildiğim tek şey diyor zaten yani Evrensel küme-Bildiğim tek şey gibi düşün
@ezio-ng2gx
@ezio-ng2gx 2 yıl önce
@@aliaxundzade bilmezsen eğer bildiğini bilmediğini bilemezsin
@hamiyetsenaaydn-ip5gm
Barış abi senin yaptığın bu videolar bizim gibi gençlere o kadar iyi geliyor ki ümitsizliğe girdiğimde veya da artık bitti olmaz dediğimde hep seni izlerim iyiki varsın
@user-tt1zb1kc1c
@user-tt1zb1kc1c 7 aylar önce
Sevgili Baris Özcan kardesim , benim icin bu dunyada ki en büyük basari ki hâlä basaramadim ... Nedir diye sorarsan insanin 1 dakika da olsa kendisi ile kalabilmesidir.Gercek Mânâda elbet.. bunu bilirken hangi basariyi bekliyoruz...bu zaten herkezi basina toplamakla ( bilincli yada bilincsiz) basarilmis önemli olan kendinle kalabilmek basari budur.. Kadin tarafi bu konuda ben zaten vermekten cekinmiyorum misali... Teknolojinin nimetleri ..saygilar kardesim ..
@nihat_pq1530
@nihat_pq1530 4 aylar önce
Türkiye'de bir bilim kanalı 10m abone olmak üzere bu çok değerli birşey umarım başarılarının devamı gelir
@okanpeker9154
@okanpeker9154 2 yıl önce
Güzel bir konu ve çok iyi bir anlatım oldu, 10000 saati bilemeyeceğim, fakat sabırlı ve istikrarlı bir çalışma ile başarılamayacak bir konu olduğunu sanmıyorum, fakat günümüz gençliği her şeyi çok hızlı ve çok çabuk olsun istiyor ve birşey olmadığında hemen pes edip bırakıyorlar, bu videoyu tüm gençlerin izlemesini çok isterim
@ferit8390
@ferit8390 Yıl önce
The best video I have ever heard about encouragement. Thank you a lot.
@wratpubg7270
@wratpubg7270 2 yıl önce
Videodan kalite akıyor resmen !! Çok başarılı bir video! 👍👍👍👍👍👍😀😀
@zc2698
@zc2698 2 yıl önce
Çok güzel ve ilham verici bir video daha. Teşekkürler 💚💚💚
@sevgiege4394
@sevgiege4394 2 yıl önce
Barış abi senden çook rica ediyorum; araştırmacı tarafına hayran biri olarak biz akademik alanda eğitim gören ya da görmeyen her birimiz için doğru araştırma nasıl yapılır nereden nasıl kaynak analizi yapabiliriz en iyi sonucu hangi yöntemlerle araştırırsak buluruz adlı bir video çeker misin ? Eğitim hayatımın en büyük eksikliği çok küçük yaşlardan itibaren nasıl araştırma yapmam gerektiğini bilmiyor olmamdı ne yazık ki hala bilmiyorum bize bir yol haritası olur musun ?
@metehan6240
@metehan6240 2 yıl önce
Haluk Tatar'ın böyle bir videosu var büyük ölçüde yardımcı olur kanka. Barış abiden böyle bir video ben de bekliyorum.
@sevgiege4394
@sevgiege4394 2 yıl önce
@@metehan6240 umarım gelir
@ayse17
@ayse17 10 aylar önce
Bence bu sorunuzu instagramdaki paylasimlardan birinin altinda sorun. Burda gormez
@ramazankaraca4912
@ramazankaraca4912 2 yıl önce
Yine çok verimli, çok faydalı bir içerik olmuş. Tebrikler, aydınlanıyoruz 👏👏