*Друзі! Ми припустилися помилки. Вона маленька, але серйозна. Зможете знайти?* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
шо за помилка? цікаво! ви молодці, дуже крутий контент. Є посилання на ваш вступний звук, коли йди зворотній відлік, дуже крутий саунд, я з нього тащусь
Помилка в тому, що останній бій В.Миклухи не слід вважати героїзмом. Він навіть не захотів прочитати до кінця сигнал японців про здачу в полон залишків російької ескадри, яка на той час вже відбулася, а наказав відкрити вогонь у безнадійній ситуації. Тобто, фактично не виконав наказ свого адмірала, згубив частину своєї команди, не наніс жодної шкоди супротивнику
14 квітня на росії з'явилася ще одна ганебна сторінка в історії флоту) Хоча можливо це була спецоперація з переведенням флагману до підводного угруповання кораблів
@Владимир Иванов Так Новиков сам пишет что многие записи которые он начал были утеряны и только по прошествии многих лет часть из них удалось восстановить(Брат сохранил) остальное пришлось вспоминать.
@Виктория Владыка Разве что читать , но к боевым действиям которые вела 2 эскадра имеет очень отдаленное отношение. Баталер ( Каптерщик) просидевший весь бой в лазарете в качестве медбрата да еще к тому же писал под дудку КПиСС больше рассказывал то что слышал от кочегаров или даже тех же артиллеристов но которые видели очень узкий сегмент происходящего боя. Интереснее почитать офицерские воспоминания и доклад английских наблюдателей про этот бой. Рожественский сам понимал что идут на смерть и будучи на Мадагаскаре запросил возврата или на крайний случай своей отставки, ни то не другое принято не было, а только усилили эскадру древним баластом
@misha gadov так а Курильские о-ва под Россией в полной ж*пе, но ничего, история на месте не стоит. Они будут принадлежать все-таки Японии и японцы сделают там классную инфраструктуру. Будут о-ва процветать) Я это очень четко вижу.
Дякую Вам за україно-мовний історичний контент . Бажаю натхнення усій дружині каналу "Історія без міфів". Як сказав автор каналу old school combat:"Російсько-Українська війна , стане останнім символом приниженням росії".
Правельней говорить не -русско- японская, а российско-японская война, так как воевали не русские, а вся россия(россия не унитарная стран)! Сейчас многие путают россиию и русских, возможно люди насталько отупели что не видят в єтом разнице. Россия єто империя, а русский всеголишь один из народов єтой империи.
@анатолий Баталов ,ти чув дзвін, та не знаєш де він...ті снаряди придумав німець із штабу флоту в Петербурзі, де служило багата іноземців.. Ну і на додачу, Порт-Артур продав комендант порту француз Стессель,а збудував українець Корнієнко...Якось
@Red Nose украинскомовний канал(несмотря на то, что русский язык остается интернациональным языком общения для жителей пост-советского пространства, от Бишкека до Таллинна), это дополнительная гарантия, что работники кухни "товарища" Пригожина лишний раз не зайдут в коменты защищать "оскорбленную честь Расиюшки". То-есть, они конечно забредают, но сравнительно слабо... Ведь русский человек органически не способен воспринимать иностранные языки, и тем более на слух, а тем более - украинский язык.)) Проверено многолетней практикой: россиянин шарахается от украинского языка, як чорт від ладану. Россиян в буквальном смысле корежит, а значит - в коментах их будет по минимуму.
А ми що, подарували російську московитам ? Та ну, вони ж на ній так і не навчилися розмовляти. Але згоден, що повсякденне спілкування повинно відбуватися українською. Так до цьго все йде - послухайте школярів (наших діток). А те що вони ще й мову ворога краще від них (це слова мого сина) знають, то добре :)
Молодці, дізнався багато нового і несподіваного, респект за укранську точку зору! Додали б кілька слів про хід само битви, і чекаю відео про укранських флотоводців!
@XIII базару нема. Гривня. Тепер подивись на свій обрубаний "рубль" і почитай історію. Рубль - це розділена на 4 частини срібна гривня. До того ж, гривня з'явилася раніше рубля. Живи з цим, промитий.
Мій дід Хоменко (Фоменко) Григорій Денисович, родом із міста Чигирин, служив на кораблі "Цисаревич", збереглося фото за 1908 рік - землетрус на Сицилії, Месина. Якщо автору це цікаво, то можу фото подарувати.
@bogdan bogdan Ви все переплутали... від руського спасанія треба потім ще сильніше спасатися. Досить вже причіняти всім добро, залиште нас всіх в спокої!
@Taras Slyvka брехня!Вам аби бубочки натискать.А ваша держава у смартафонi повний вiдстiй.Вашi бабусi i дiдусi дуже чекають ,,бабафони", щоб вiддати онукам,як iграшку,бо не знають куда jх запхати.
@Ernest Kalterbrunner Ага, а нацисты в сжигали людей деревнями, что бы дать им возможность согреться, а в Освенцеме, Аушвице учили пользоватся мылом, мытся в душе и поправляли здоровье лечебным голоданием
@Николай Таланкин "мне помница в 1905 году Япония ночью неожиданно атаковала корабли во Владивостоке чуть ли не в минуту объявления войны". Если бомбёжка произошла после объявления войны,то свои обвинения можешь засунуть себе в Россию.
@Николай Таланкин ну да , ну да,так вырезали,что население в Корее выросло с 13 миллионов в (1907 году) до 26 миллионов в 1945(а когда пришли советско-американские воины-освободители то корейцы начали вырезать друг-друга) ,а средняя продолжительность жизни с 26 до 43 лет за весь период японской "оккупации", я уж не говорю что японцы научили корейцев писать и читать на корейском же языке.
Здравствуйте. Спасибо за рассказ. Моему деду и бабушке один из строителей, которые строили им дом, рассказал, что он принимал участие в этом походе. Это было примерно в 1956м году. Родом он был с одного из сёл недалеко от Козельца Черниговской области. Выжившим, дарили фотоальбомы с кораблями и экипажами. На титульном листе оттиск двухглавого орла. Если интересно, могу поискать этот альбом. Тот моряк был уже в возрасте и подарил этот альбом моему деду, когда закончили строительство дома.
@Історія Без Міфів, теж випадково натрапив, дякую, підписка. ЗІ: Варто було б ще згадати "Три возраста Окини-сан". Книжка вп'ятеро менша за "Цусіму" Новікова-Прибоя, але душевна і не така "совєцька"))
....дуже велика кількість призовників (піхотинців та артилеристів) була з Полтавської та Харківської областей ,які були переправлені залізницею на Далекий Схід, до театру военних дій...В с.Сагайдак Полтаської обл.зберігся пам"ятник генерал -майору артилерії Олексію Пащенку , учаснику ціеї війни...який помер через кілька років,від отриманих ран... Під час голодомору 1932-33 року...могилу було розкопано та пограбовано..(ховали генерала в мундирі з бойовими нагородами і позолоченою зброею..)...Відкопано і реставровано могилу...на початку 80-х років минулого ст. та перенесено на центральний цвинтар села...Садиба родини Пащенків...(..яка крім Олексія, виховала ще трьх генералів.)..до теперішнього часу не збереглася.
Дякую, добру справу робите, все так стримано, науково, а потім "какіє ваші даказатєльста" . Дякую, за україномовний, гарний, науковий, об'єктивний та позитивний контент.
@Максим Левашов Захват АР Крым Московией, был подготовлен президентом-изменником, агентом Московии В. Януковичем, который развалил ВСУ, и на все должности в ВСУ и СБУ, поставил московских офицеров ФСБ и ГРУ, при таких условиях, иного расклада и быть не могло иначе. А чем Минск плох для Украиніы ? Ты его читал ? - Минск, de jure, это капитуляция РоССийской Федерации, перед Украиной - передача оккупированных РФ, частей Луганской и Донецкой областей под юрисдикцию Украины. Пойми, что ещё, ни чего не закончилось, - самое интересное впереди ! Далі буде !😜
Душевное здоровье не позволяет.... Это у нас в Украине гимн начинается с фразы "Ще не вмерла......" и вот результат: Крым сдаои без боя, а на Донбассе закончилось Минском
@L D , якщо послухати путінських пропагандонів, то вони і Україну "побєділі", мало того: на центральних каналах розповідають, як перенесуть столицю в Київ і захазяїнують! Дебілізм - державна програма на РФ.))))
Thank you for interesting story. I have here, in my british exile, an authentic picture of my grandfather in charge of the military hospital somewhere on the Manjurian Sopki,in 1905. Leutenant Colonel Sigismunt Robak from Kharkiv. Hard to believe but due to the vagaries of the late marriages to young polish women,only two generations difference between the both of us.
А є не людська ? Чи то ти про руську ?. Ну то тоді сповзай с дивану та розкажи хлопцям які захищають Україну,що вони розмовляють не по людськи. Лишень би ляпнути...
Пожелание. Мало освещен факт "победы" росссии в Сталинградской битве. А именно: в результате этой военной операции в плен к Красной армии попало около 300 тыс. этничных руссских. Этих "героев" казнили, как военных преступников, в течении месяца. Такова она слава руссского оружия.
нет...ну вы не правы...а как же ВЕЛИЧЕЗНЫЙ захват двух катеров и буксира в нейтральных водах ?....это ли не величие флота РФ ? трусов и унитазов жалко....
Спасибо! Отличная параллель проведена. Если бы путин историю лучше изучал и меньше амбиций имперских имел, то не решился бы быть похожим на нацистскую Германию, истреблявшую народы.
"Знаменитый" "Варяг""не сдался."..а был затоплен своим экипажем на меле .Экипаж перебрался на английский корабль.Японцы подняли через месяц "Варяг"и он служил в японском флоте.Кончил "Варяг"свой позор разбившись о камни возле Шотландии,где местные жители растащили его на металлолом.После того как попользовавшись"Варягом",японцы таки вернули его россии,а те отправили его на ремонт в Англию. Погуглите Невзорова(Невзоровские среды)Русский человек Оочень хоорошо рассказывает о позоре русского "воинства" ....И как Суворов бросал людей умирать в Альпах...и какого хрена он вообще туда полез?...
Я об этом сражении подробнее узнал из книги "Цусима" Новикова-Прибоя. Ценна она тем, что писал ее непосредственный участник - баталёр с одного из броненосцев. После сражения он угодил в плен, и в лагере вместе с ним было много членов экипажей других судов. Он стал собирать у них истории их кораблей, как битва разворачивалась для них. Годы спустя, написал книгу. Очень грустное чтиво, честно говоря, но, я думаю, каждому, кто интересуется конкретно этой темой, или военно-морским флотом в общем - обязательно к прочтению.
@ Історія без міфів, вибачайте що задаю таке питання, а ви б могли зробити окремий плейлист про Російсько-японську війну 1904-1905 роки. Я це моя сама улюблена і дуже цікава.
Мені випала велика вдача почути ще, будучи дитиною, розповідь діда Андріана про цю битву в якій конкретно він брав участь. Показував царські нагороди. Прожив цей дід 104 роки, десь у 1974 році. Хоча мені зараз 59 років.
15 років тому прочитав О.С. Новікова-Прибоя "Цусіма". Всім рекомендую. Також прочитав багато інших досліджень істориків та військових. На мою думку, не було шансів у Рожественського, Фелькерзама та Небогатова перед Того та Уріу. 7 місяців переходу значно вплинули на моторесурс парових машин кораблів, нижче ватерлінії обросли водоростями та ракушками, люди втомилися, були знесилені та деморалізовані. Японці мали чисельну та мінно-артилерійську перевагу, постійні артилерійські тренування та бойовий досвід, а головне - перевагу в швидкості руху. Саме останній фактор і став основним, крім того у японців був на озброєнні "правильний" снаряд осколково-фугасний спродяжений "шимозою" , який викликав пожежі і великі втрати особового складу ворога, російська ескадра використовувала бронебійний снаряд, який часто не спрацьовував і мав ККД подібно ядрам. Все це добре розумів Рожественський, і тому просив про відставку ще до бою, але дурнуватий Колька Кривавий, під впливом свого "дбайливого" родича німецького кайзера Віллі (який прагнув позбутися імперця-конкурента в Атлантичному океані), не прислухався до доводів радників. Радники, здебільшого, були царськими блюдолизами, які побоювались "впасть в нємілость государя" і твердо вирішив: "Вперьод". Навіть коли Порт-Артур та Перша тихоокеанська ескадра пали. А Друга і Третя ескадри заради цього і відправлялись, тобто йшли на допомогу вже неіснуючим силам. Після Цусіми, Росія на довго перестала бути морською державою. Що стосується героїзму особового складу, треба зауважити, що неросійські публіцисти того часу висловлювались так : "Розгромлені, але не переможені". До речі, в краєзнавчому музеї моєго рідного міста зберігаються особисті речі та фотознімки Порфірія Деркача, того самого сигнальника з "Наварина", який 14 годин провів на кришці ящика після потоплення броненосця.
Больно и обидно за украинцев, которые сражались на стороне русских в той войне Все они были простыми кочегара и и поварами на кораблях, а не командирами морских судов
У меня прадед погиб на алмазе и я своему сыну расскажу проево подвиг мне важно какой полетический строй их послал туда умирать они знали зачто и почему я надеюсь что знали
Доброго дня. Дякую за якісний матеріал. Хочу доповнити фільмотеку про Цусіму. Японці створили у 2009-2011 роках серіал "Хмара над пагорбом" або Cloud Upon a Slope, 坂の上の雲 , Saka no ue no kumo. Цей серіал не тільки про Цусіму але про про усю російсько-японську війну і про те як країна із середньовічча за життя одного покоління перетворилася на могутню державу яка змогла перемогти Російську імперію. Серіал дуже повчальний особливо якщо подивитись на сьогодення.
Рекомендую почитати "Ваш покірний слуга кіт" авторства Нацуме Сосекі, в якому він сатирично висміює тотальне наслідування всьому европейському, погоню за вигодою і міщанство, інтелектуальне беспліддя інтелігенції і ті самі урапатріотичні настрої, які панували в японському суспільстві під час російсько-японської війни.
как послушаешь телевизор , так все генералы и адмиралы россии все умны и гениальны , армия и флот всегда готовы , а как дойдет до дела ... швах... одни трагедии , массовые гибель людей , голод ...страдания.