Karanlık

Піночет проти Альєнде: від "лівого експерименту" до військової хунти в Чилі // Історія без міфів 

Історія Без Міфів
görünümler 201 B
99% 10 000

ЗБІР ЗАКРИТО!
pay.fondy.eu/s/OOT71z6K6Z3Nw8I
Розвідники ДШВ, для виконання бойових задач, потребують дрони.
Тому ми разом із Group 35 збираємо на Mavic 3T (з тепловізором) та станцію пілота FPV.
Вартість дрону та станціі - 260 000 грн.
Упевнені, з вашою допомогою ми швидко зберемо необхідну суму для наших воїнів! 💪🇺🇦
🔥 Наш мерч 👉 / historywithoutmyths або t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором 👉 / @istoriyabezmifiv
Пригостити команду "Історії без міфів" кавою 👉 www.buymeacoffee.com/bezmifivua
Підтримай нас на Патреоні 💰 / historyua
Наша monoБанка 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
ФБ 👉 / historywithoutmyths
Instagram 👉 / historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com
Голос цитат @nudniypens
11 вересня 1973 року в Чилі відбувся військовий переворот. Під час штурму палацу Ла-Монеда в Сантьяго загинув президент-соціаліст Сальвадор Альєнде. Владу захопила хунта на чолі з генералом Августо Піночетом. Чому провалився «лівий експеримент» у латиноамериканській країні, якою була роль СССР у цих подіях, у чому полягали особливості політичного курсу Піночета та як розпочалося чилійське «економічне диво» - розповідаємо у стрімі.
“Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 20.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
00:00 Початок трансляції
00:38 Хай квітне Український TRvid!
01:04 Переворот у Чилі 11 вересня 1973
02:07 Підтримай захисників України!
04:39 Ексклюзивна лекція Владлена Мараєва «Україна та Військо Донське: між компромісом і війною (1917-1921)»
00:55 Чилі: географія та історія
10:57 Чилі та дві світові війни
12:41 Становище на зламі 1960-х - 1970-х
14:31 Хто такий Сальвадор Альєнде?
19:54 «Народна єдність», президентські вибори 1970 року та вплив СССР і США
29:16 «Соціалістичний експеримент»: економічні реформи 1970-1973 та їхні наслідки
35:30 Контакти Сальвадора Альєнде з Кубою та СССР
40:41 Парламентські вибори 1973 року й «танковий путч»
44:41 Підтримай «Історію Без Міфів»!
46:21 Хто такий Августо Піночет?
48:39 Початок путчу
50:11 Останній виступ Сальвадора Альєнде
51:40 Штурм Ла-Монеди
54:20 Перші кроки хунти
01:02:40 Доля родини Альєнде та пам’ять про президента
01:04:07 Піночет: совєтська пропаганда та сприйняття в СССР
01:07:37 Наш мерч
01:08:00 Економічна політика диктатури Піночета
01:10:45 Від військової диктатури до демократії
01:16:30 Оцінки діяльності Августо Піночета
01:20:09 Відповіді на запитання глядачів

katma

 

8 Ara 2023

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 648   
@IstoriyaBezMifiv
@IstoriyaBezMifiv 2 aylar önce
*Друзі! Чи можна виправдати дії диктатури Піночета як «необхідне зло» заради виведення Чилі з економічної та політичної кризи? Напишіть вашу думку в коментарях.* *Квитки на ексклюзивну офлайн-лекцію Владлена Мараєва* 👉 historywithoutmyths.event.net.ua/cart/event?id=6592 Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео! А допомогти нам створювати нові відео можна через платформу BuyMeACoffee www.buymeacoffee.com/bezmifivua, Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP, на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598 або через "Спонсорство" тут - на TRvid.
@General_Ausmerzer
@General_Ausmerzer 2 aylar önce
Дуже легко когось засуджувати і дуже важко постави себе на місце цієї людини. У Піночета було два вибори: дуже поганий - стати тираном і повбивати купу людей, щоб зупинити катастрофу; ще гірший - тираном став хтось інший, повбивав ще більше народу та розвалив країну. У подібних ситуаціях не існує правильних рішень, тут потрібно діяти на випередження, щоб не убили твою сім'ю та тебе самого десь у підвалі. Так диктатура, але діватися нікуди 😢
@Ivan_Bagrjany
@Ivan_Bagrjany 2 aylar önce
Піночет для мене - зразок громадянина і людини.
@kozachok3543
@kozachok3543 2 aylar önce
Мені одному здається, що музичка спочатку стріму(коли цифри йдуть до нуля) дуже нагадує початок "книгааа Мандрііівка"?))
@user-pr5xj4px1w
@user-pr5xj4px1w 2 aylar önce
Якщо порівнювати кількість жертв умовно "правих" та "лівих" диктатур, то баланс не на користь ліваків... Піночет, однозначно, менше зло, ніж те, яке могло бути у перспективі підтримки КДБ комуняк Чілі.
@yuriybashtovyi9677
@yuriybashtovyi9677 2 aylar önce
Максимальне слово яке можна вжити в даній ситуації, це не "виправдіння", а "пояснення", але ж і пояснювати тут нема чого, Піночет ішов до влади, це було його основною метою, а не реформи, кількість жертв та спосіб в який відбувались чистки навряд чи можна пояснити чимось окрім банальної політичної боротьби. Якби Піночет був "ліваком" такого питання б не виникло в принципі, але той факт що він придушив "ліві" сили та зробив деякі ринкові реформи ніби то легалізують таке трактування, але насправді ні, це питання не коректне, піночет просто диктатор, не найгірший, але то все що можна про нього сказати
@jonasjonava
@jonasjonava 2 aylar önce
Литва.Каунас.Вітаємо брати і сестри українці.Слава Україні!!!
@user-uv1we7ul9r
@user-uv1we7ul9r 2 aylar önce
Героям Слава!
@user-ui4xb6tz8p
@user-ui4xb6tz8p 2 aylar önce
Велике Дякую. ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
@user-vc6un8tq2e
@user-vc6un8tq2e 2 aylar önce
Вітання Каунасу з Чорнобиля. Ми були у вас у жовтні 2021 (на міжнародному науковому конгресі дослідників Білорусі). Дуже гарне місто з великою і багатою історією, з приємними і привітними мешканцями! Всіх благ вам і добра! Дякуємо литовцям за підтримку та допомогу🇱🇹🫂🇺🇦
@user-cl5zy7ek9y
@user-cl5zy7ek9y 2 aylar önce
Дякуємо Вам за підтримку України 🤝 З нами Бог, з нами правда, перемога неодмінно буде за нами!!!
@marmurua
@marmurua 2 aylar önce
Дуже мудрі слова про взаємовідносини України і Польщі! Ви не тільки історик, а й великий авторитет який дає дуже корисні і потрібні поради українцям.
@user-ky5id5mw5j
@user-ky5id5mw5j 2 aylar önce
Героям Слава! Дякую вам пане Владлене та вашій команді з Історія без міфів за вашу працю та просвітницьку роботу. Дуже цікаво послухати про Чилі та Піночета. Робіть побільше випусків. Все буде Україна. Україна переможе. Хай квітне український ютуб. Репост
@OlehKostin
@OlehKostin 2 aylar önce
Пишу коментар на мінімум 8 слів. Дякую пане Мараєв і команда за вашу працю
@Chekolator
@Chekolator 2 aylar önce
Дякую за цей випуск. Моя сестра вийшла заміж за Чилійця, а за 6 років котрі вони одружені так і не вник у історію країни з якою волею випадку став пов'язаний. Щодо питання чи був Піночет необхідним злом для Чилі, то по розмовах з швагром і його родиною можу сказати, що соціалісти там добряче у фаворі, швагром мені жалівся що його нервує те що він уже десяток років виплачує кредит за навчання в університеті і кінця краю не видно, а от в Україні освіта майже безкоштовна, прямо рай... Не знаю, попри такі погляди які явно поділяє батько мого швагра, їхня родина досить заможна саме тому що батько шварга працював у галузі страхування, не уявляю як така професія могла б досягти такого рівня при комунізмі. Тому швидше так, Піночет необхідне зло яке врятувало Чилі від комунізму.
@chihyahya_8_2
@chihyahya_8_2 2 aylar önce
Колись спілкувався з хлопцем з Чилі. Він те саме казав про комуналку і оплату за навчання. Заздрив українцям.
@user-uu8vy4jq2g
@user-uu8vy4jq2g 2 aylar önce
Вітаю, командо історії без міфів. Пане Владлене, дякую Вам і всій команді безпосередньо за цю роботу. Я отримав відповіді майже за всі питання, які мене турбували. Робота виважена, структурована, професійна. Окрема подяка за "Вишеньку на торті" - історію про кота Мітьку. Ще раз дякую. Щасти! - Крішна, Азов.
@Doctor_Jackill
@Doctor_Jackill 2 aylar önce
Чудова, якісна робота! За ці роки ви стали моїм улюбленим історичним каналом
@user-kz3fn6mu3h
@user-kz3fn6mu3h 2 aylar önce
Якраз інтелектуал генерал Піночет займався викоренням зла. Методи не ідеальні, але кінцевий результат позитивний.
@user-kz3fn6mu3h
@user-kz3fn6mu3h 2 aylar önce
​Вестпоінт і 9 дан карате. Му-Му.
@MemasMaklas
@MemasMaklas 2 aylar önce
Дуже цікаво послухати про Піночета. Шкода що трохи замало про саму економіку, бо мені здається це цікаво, як саме молоді економісти змогли закласти фундамент для розвитку Чилійської економіки.
@alexandr74al19
@alexandr74al19 2 aylar önce
Формула дуже проста - вони майже прибрали державне втручання в економіку та її регулювання дозволивиши приватним бізнесам працювати за економічними, а не за політичними (соліалістично - комуністичними) принципами. І приватний капітал впорався - економіка почала зростати, а разом з цим почали зростати й надходження на соціальне забеспечення...
@user-kq4iu3gv8v
@user-kq4iu3gv8v 2 aylar önce
Дуже цікаво. Дякую! На мою думку за злочини треба нести відповідальність, це істина, доведена життям. Ще винесла висновок, що диктатура не сумісна з економічним процвітанням, в плані того не розвинутий ВПК, а достаток і процвітання у населення держави. Піночет міг би "закрутити гайки" і правити далі, але відмовився від влади. Це, мабуть, і є чілійське чудо.
@Valdis-mi2np
@Valdis-mi2np 2 aylar önce
Це відсутність чуда. Правити далі Піночетові не дозволила хвороба. Ото і все.
@user-mq7ni1cb2u
@user-mq7ni1cb2u 2 aylar önce
Дуже давно по телевізору звичайна чилійка сказала,що після приходу до влади Піночета мами почали випускати дітей гуляти на вулицю без страху за їхнє життя.....отакої(не знаю чи правда)
@Valdis-mi2np
@Valdis-mi2np 2 aylar önce
@@user-mq7ni1cb2u Коли при владі був диктатор, іншого по телебаченню Чілі показувати не могли. Інакше - секирбашка!
@AndriiChyrva
@AndriiChyrva 2 aylar önce
Дякую, знов і як завжди, за дуже цікаву тему і виважену, наскільки можливо, інформацію. Щодо питання і відношення до самої постаті Піночета....ну справді важко щось взагалі казати і з такої відстані, і з таким часовим проміжком...тисячі загиблих - то тисячі загиблих. Не беручи на себе право істини, просто намагаючись зважено прокоментувати в умовах тих даних, що є - на мою думку він був скоріше позитивною особою в історії Чілі. Пояснюю чому так вважаю - по-перше, життя країни по фактах стало кращим, що ви і так 6оворите, а по-друге, яким би не був диктатором - він пішов сам, і, як би не казали, про "полюбляння референдумів автократами" - на тому референдумі голоси, судячи зі всього, такі справді рахували, якщо він його програв і визнав поразку...мало хто зі справжніх диктаторів йшов настільки далеко. Тому вважаю так, але насправді, про відношення до своєї історичної постаті треба питати у мешканців Чілі.
@Viktor_SHumakov
@Viktor_SHumakov 2 aylar önce
/життя країни по фактах стало кращим/ ну це якщо через стадіон не пройшли. /треба питати у мешканців Чілі./ Мабуть, думка моїх співвітчизників про Сталіна, ви не прийміть так само легко? /яким би не був диктатором - він пішов сам/ Добровільно? Гітлер також добровільно залишив свою посаду. Всі ці "наші сучі сини" праві диктатури посипалися по всьому світу, тому що перестали бути потрібними як фактор стримування СРСР.
@Andrew98-qf2tv
@Andrew98-qf2tv 2 aylar önce
Ну так Ленін може теж позитивний, чи Сталін, ГЕС збудували, освіту дали, навіть аборти жінкам дозволили! Ну подумаєш репресії, голодомор, сотні тисяч мертвих
@detarggetez942
@detarggetez942 2 aylar önce
@Andrew98-qf2tv ура, аборти! Яке щастя!😍 (🤡)
@user-qh7xf8bf1z
@user-qh7xf8bf1z 2 aylar önce
​@@Viktor_SHumakovБрехня. Гітлер пішов недобровільно. А от Піночет - добровільно. Не намагайтесь ставити знак рівності між Піночетом та будь-яким іншим диктатором. Навіть Сулла так, пішов добровільно, але залишив собі фактичну владу в Римі.
@antonkalashnykov2398
@antonkalashnykov2398 2 aylar önce
Дякую за працю! Варто зняти відео про історію дивізії Галичина, бо досі радянській міф крокує по планеті!( Дякую!
@allatoll
@allatoll 2 aylar önce
Уже був випуск
@Almerzlyakov
@Almerzlyakov 2 aylar önce
судити Піночета важко і, гадаю, марно! Сперечатися можна нескінченно! Злочинець - однозначно! Але й чесна людина! Що тут скажеш! Його опонент сильно нагадує наших політиків, які обвалили економіку України, розікрали армію і уможливили війну!
@user-xl6lz6ol1x
@user-xl6lz6ol1x 20 gün önce
Людина, яка знищувала коммуністів, не злочинець, а герой !!!
@siverianyn
@siverianyn 2 aylar önce
Дякую за дуже цікаве відео❤ Хай квітне український ютуб🎉
@belicov
@belicov 2 aylar önce
дякую за вашу роботу! дуже хотілося б випуск про оббріхану комуняками-московитами дивізію галичина, до якої насправді не було претензій в усіх міжнародних комісій та військових трибуналів
@user-zi9mq3er1w
@user-zi9mq3er1w Aylar önce
Дякую Вам та Вашій команді за весь вміст, що ви поширюєте! Це неймовірно цікаво і потрібно для сучасної молоді України!❤️
@user-bu6ji1ll7s
@user-bu6ji1ll7s 2 aylar önce
Владлене, щиро дякую за випуск. Дуже цікаво дізнатись про яскраві сторінки історії такої далекої країни
@HalynaKorobka
@HalynaKorobka 2 aylar önce
Щиро дякую, пане Владлене, за лекцію-стрім про Сальвадора Альєнде, яку я прослухала з величезним задоволенням. Мої дитячі спогади пов'язані з цим ім'ям: в Маріуполі був дитячий "піонєрскій лагєрь" ім. Сальвадора Альєнде. Звісно, тоді мені пояснювали, хто це такий, але все ж таки послухати вже у свідомому віці - це велика подяка.
@vitaliibakumenko
@vitaliibakumenko 2 aylar önce
Дякую, що згадали про відбір до ЧС-1974, і матч який не відбувся. СССР дійсно не приїхав на матч-відповідь і вилетів з відбору, чилійці самі розвели мʼяч у центрі поля, щось там забили у порожні ворота і все. Але у тому, що це був матч-відповідь, якраз і криється вся цікавинка. А вона в тому, як на мене, що перша гра відбулася, і відбулася вже після перевороту, аж через 15 днів. І була вона в москві за присутності майже 50 тис глядачів на трибунах. І закінчилась та гра 0-0, тобто далеко не факт, що совєти змогли б виграти матч у Чилі. Можливо, тут якраз і варто шукати причину неприїзду. Інакше, якщо хунту Піночета визнали ворогом совєтів, то чому грали першу гру?
@sshko101
@sshko101 2 aylar önce
Рішення партії не було прийняте, а самі люди не знали що можна самостійно прийняти рішення про бойкот. В задянському союзі народ здебільшого боявся проявляти ініціативу.
@user-ny7nl3it2q
@user-ny7nl3it2q 2 aylar önce
Дякую за Вашу працю! Хай квітне український ютуб!
@allafedorova6194
@allafedorova6194 Aylar önce
ВДЯЧНА ЗА ЦІКАВУ ОБГРУНТОВАНУ ІНФОРМАЦІЮ. Вітання з Іспанії.💞💛💙💛💙
@LehAn4a
@LehAn4a 2 aylar önce
Дуже дякую за цей стрім. Хотілося б більше дізнатися про історію країн Латинської Америки 👍👍👍
@General_Ausmerzer
@General_Ausmerzer 2 aylar önce
Українці: "Стадіон, так стадіон" - 😂 Чилійці:"Стадіон, так стадіон" - 😰
@olgierdvoneverec
@olgierdvoneverec 2 aylar önce
🚁🚁🚁🚁🚁🚁🚁
@General_Ausmerzer
@General_Ausmerzer Aylar önce
​@@vlitfondну там краєвиди красіві 😊
@GinSokolov
@GinSokolov 2 aylar önce
Дуже цікава тема, насправді. Дізнатися про таку загадкову країну як Чили - це дуже корисно👍 Дякую вам за працю🙏
@allatoll
@allatoll 2 aylar önce
Дякую, Владлене, за довгоочікуваний випуск та зі Святом Покрови та з Днем захисників Вітчизни Дуже складна тема, Ви були зважені, намагались бути об"єктивним. На мою думку, це вдалось дещо гірше, ніж у такому ж складному випуску про громадянську війну в Іспанії. Ваша позиція прочитувалась, але це природно та зрозуміло. На поставлене питання, чи виправданий переворот та наступні дії диктатури зростанням економіки скажу наступним чином. Комуністичні практики бачу величезним злом, диктаторські методи також бачу великим злом. Як видається, режим Альєнде, за всіх його кричущих недоліків та ляпів не був таким, що пішов шляхом СССР, Китаю чи Куби. Була реальна можливість змінити Альєнде на призначеному ним референдумі. Це, як видається, і був би найкращий вибір для Чилі. Але це ми говоримо з відстані значного часу та не враховуємо контекст Холодної війни, а його враховувати потрібно. Чудова цитата про Піночета британця, прізвища не запам"ятала. Щиро рада, що в жовтні буде тема або про Тридцятилітню або про Кримську війну. Шкода, що лише одна з них, обидві надзвичайно цікаві та важливі. Дуже правильно закцентували у відповіді на питання про українсько-польські стосунки. Підтримую у майбутньому тему випуску про Перона. Зробіть також окремі випуски про Пілсудського , Маннергейма та про згаданий у цьому випуску індіанців мапуче..
@user-so3ou5vb5i
@user-so3ou5vb5i 2 aylar önce
Дуже вдячний Вам пане Мараєв за вашу діяльність, спрямовану на популяризацію українського ютубу.
@goolplayuspeed9871
@goolplayuspeed9871 2 aylar önce
Зробіть, будь ласка, цикл лекцій про впливові розвідки світу: Моссад, Штазі і т д. Дякую✊🏻
@volodymyrhoncharenko9457
Піночет - то згусток добра і зла. Але добра було значно більше. Чилі не пов'язла в маячні комуністичних ідей і вийшла на високий рівень економічного розвитку серед країн Південної Америки. І повністю згоден з В. Новодворською.
@user-cz7wb6le9m
@user-cz7wb6le9m 2 aylar önce
Не зла а силы
@andriyhv
@andriyhv 2 aylar önce
Дуже цікава тема Історія без міфів як завжди на висоті професіоналізму ! Слава Україні 🇺🇦
@EatDrinkCook
@EatDrinkCook 2 aylar önce
Підтримуйте український ютуб💛💛💛💙💙💙
@dmytrotymoshenko5044
@dmytrotymoshenko5044 2 aylar önce
Дякуємо за як завжди гарний ефір💙💛
@user-sf2tg4ko4d
@user-sf2tg4ko4d 2 aylar önce
Героям слава! Дякую, випуск пречудовий Стосовно Вашого питання - воно значно складніше, ніж здається. Головна проблема в тому, що тут одну диктатуру (ліву) перемагає інша, бо Піночет в першу чергу - диктатор, тиран І взагалі не факт, яка з диктатур виявиться потім краще. В даному випадку Чилійцям, можна сказати, повезло. А якщо б Піночет виявився нездарою чи мегакорупціонером і економіка Чилі зазнала краху? З іншого боку - ефективно і швидко перемогти ліву диктатуру може лише права, або втручання зовні. І то не завжди. Демократичним внутрішнім силам це взагалі не під силу, бо демократія опирається на інститути, а це законність, це довго і може ніколи не статися І ще багато за і проти Моя відповідь - ні. Незважаючи на позитивний приклад Чилі, Фінляндії, Іспанії, вважаю що не можна одну диктатуру міняти на іншу, і справа навіть не в жертвах, а може просто не поталанити А може я й помиляюся Ще раз дякую. Привіт Вам від 14го полку ЗСУ
@user-sx6xe2zb9n
@user-sx6xe2zb9n 2 aylar önce
Як завжди дуже цікаво! До речі, може зробите коротке (або не дуже) відео про вашу команду, історію створення каналу, про себе. Думаю, багатьом було би дуже цікаво
@Maryargat
@Maryargat 2 aylar önce
Дякую п. Владлен і спонсорам за дуже цікаву тему. Моє уявлення про Піночета було сформовано совєтами. І було дуже корисно дізнатися неупереджену інформацію. На мою думку, тортури не можна виправдати благими намірами Голосую за Кримську війну
@user-xt8kt9ds2b
@user-xt8kt9ds2b 2 aylar önce
Не вперше дивлюся ваші етери. Дуже цікаво! Щиро дякую!
@user-dd5iy5cv7q
@user-dd5iy5cv7q 2 aylar önce
Дякую за випуск! Дуже цікаво дізнатися більше про історію Латинської Америки. Особливо про переворот Піночета і хунту. З приводу вибору то, якщо не маю третього шляху, то треба обирати менше зло, як принаймні перехідний період до більш цивілізованого способу правління.
@user-iw7yb5nn2n
@user-iw7yb5nn2n 2 aylar önce
Дякую пане Владлене та вашій команді за вашу працю!
@GeoKiew
@GeoKiew 2 aylar önce
Класний ефір, дякую. Ця тема може стати стартом цілого циклу лекцій про "буремні бунтівні 70ті". Коли відбулося зо 2 десятки великих і малих революцій, держ переворотів, путчів та громадянських воєн, (Чилі, Греція, Ангола, Португалія, Кіпр, Ліван, Тайланд, іран, Афган, Никарагуа, Белфаст, Аргентина, початок польських подій (1970), Туреччина, і купа африканських...
@Belfast1969
@Belfast1969 Aylar önce
Традиційно - якісне, інформативне, наукове відео. Кращий український ю-тьюб канал. Дякую, пану Владлену і всій команді "Історії без Міфів"! Дуже шкодую, що подивився невчасно і не зміг приїхати на зустріч із паном Владленом. Слава Україні! Слава ЗСУ!
@MarikzMarika
@MarikzMarika 2 aylar önce
Дякую вам за вашу працю
@StAndrew1
@StAndrew1 2 aylar önce
Вчергове переконався як совок промивав мізки. Ще з 90х з малих років чув про страшного Піночета, хоча й до цього часу нічого конкретного про нього не знав. А виявляється все не так просто. Дуже цікавий випуск, дякую
@dmytro_karpov
@dmytro_karpov 2 aylar önce
Дуже цікава історія ЛА. Особливо Національно визвольні змагання та роль Болівара. Дякую за випуск! ❤
@zanozaalexandr9634
@zanozaalexandr9634 2 aylar önce
Дуже змiстовный випуск. Велика вдячнiсть вам .
@user-hy5oq2kl9j
@user-hy5oq2kl9j 2 aylar önce
Дякую за працю ! Ваші відео дуже цікаві, завжди дивлюсь.
@user-mz6bw3pv7u
@user-mz6bw3pv7u 2 aylar önce
Дякую за цікавий стрім Вважаю Піночета необхідним злом
@svyatoslavdubrovsky4139
Черговий довгий випуск які я так полюбляю. Дякую за лекцію!
@user-we1on6ed8n
@user-we1on6ed8n 2 aylar önce
Дякую Владлен! При можливості дивлюсь Ваші передачі. Дуже цікаво і повчально. Ви зробили одну помилку коли сказали про Контролера Чілі - його зберіг Піночет, а не Альенде. Ї не було сказано, що збройні сили Чілі, особливо офіцерський корпус, це елітна структура і це також сприяло перевороту. Окрім того проти Альенде виступали профспілки транспорту. І те що хотів зробити Альенде раніше чи пізніше всеодно привело до вибух. Франко теж диктатор, а владу передав королю Карлосу. Пілсудський теж диктатор, але відбився від більшовиків, як і барон Монергейм. А наші Петлюра, Вінніченко і Скоропадський не змогли це зробити.
@zenekkwiatkowskiukrainskah1695
Drugi temat jeśli chodzi o Piłsudskiego to on ma w Polsce wielki szacunek, ale też coraz większą krytykę swoich działań. Są ludzie którzy go krytykują za zamach majowy w 1926 roku oraz za politykę sanacji, chodzi głównie o procesy brzeskie oraz prześladowanie opozycji. Wielu pamięta mu też zły stosunek do mniejszości narodowych a nawet nie liczenie się z głosem ludzi. Ale jest to człowiek który ma swoje wady i zalety. Zresztą w tamtych czasach wielcy ludzie i politycy mieli wady i zalety, spójrzmy na przykład na Churchilla czy Petlurę. Tych ludzi kształtowała epoka, w której żyli.
@lff290
@lff290 2 aylar önce
Пилсудский настоящий патриот своей страны,ненавидел коммунистический ссср,который хотел обратно поглотить Польшу,и он этому противостоял,как и его наследник Игнаци Рыдз Смиглы,уроженец Тернополя.Дякуемо велике Польше за допомогу Украине!
@zenekkwiatkowskiukrainskah1695
@@lff290 Tak i nikt tego nie neguje, ale też oceny są bardzo różne w samej Polsce.
@user-kz3fn6mu3h
@user-kz3fn6mu3h 2 aylar önce
Військова диктатура - це елемент еволюції суспільства від хаосу до демократії.
@user-qh7xf8bf1z
@user-qh7xf8bf1z 2 aylar önce
Диктатура - путь к демократии? 😆😆😆
@artcory6224
@artcory6224 2 aylar önce
​@@user-qh7xf8bf1zякщо це не росія, то так, звичайно. Спочатку приходить військовий , а потім простий народ бере владу до своїх рук, або тому що влада влаштовує круги пекла, або тому , що влада демократизується сама
@danka13200
@danka13200 2 aylar önce
У Таїланді - військові перевороти і є формою демократії
@user-qh7xf8bf1z
@user-qh7xf8bf1z 2 aylar önce
@@artcory6224 З якого це дива диктатура буде демократизуватись? Фантазер. 😆😆😆
@user-qh7xf8bf1z
@user-qh7xf8bf1z 2 aylar önce
​@@danka13200Ага... А в Германії - концтабори... Ще один філософ. 🤣🤣🤣
@Lana-bx8qf
@Lana-bx8qf 2 aylar önce
Дякую Владлену та команді цього каналу, завжди дуже цікава інфо. Хай квітне український 🇺🇦👍 !
@user-xc9hk2my8x
@user-xc9hk2my8x 2 aylar önce
Дуже гарний канал! Завжди дивлюсь, і ставлю вподобайку!
@sergiokasmos4168
@sergiokasmos4168 2 aylar önce
Дякую за пророблену працю, як завжди, надзвичайно цікаво!
@IrinaKostik
@IrinaKostik 2 aylar önce
Дякую пане Мараєв і команда за вашу працю!
@user-cb5xl4nf7k
@user-cb5xl4nf7k 2 aylar önce
Я в захваті від вашої бесіди на історичну тему!!!
@sonyashnyk
@sonyashnyk Aylar önce
Щиро дякую за Вашу працю.
@VasylOgo
@VasylOgo 2 aylar önce
Лідер нації , сильний та мужній чоловік. Таких мало в світі . Хоча як завжди нащадки не вдячні . Народ стадо овець і Христос та Варава тому підтвердження .
@igorpit4881
@igorpit4881 2 aylar önce
Гарну тему ви зачепили, дякую!
@BerlinSKY17
@BerlinSKY17 2 aylar önce
Щоб відповісти на питання про виправдання як "необхідного зла", я запитую себе: а чи можливо було уникнути такої кількості жертв і при цьому досягти поставлених цілей більш законними і гуманними методами (арешти, суди, висилки тощо)? І якщо так, було можливо уникнути - то виправдання нема. Хоча це зовсім не відміняє констатації того факту, що із Піночетом Чилі вдалося встояти, розквітнути, не зкотитися в Кубу, сталінський совок чи "Демократичну Кампучію", з абсолютно непередбачуваними наслідками і, можливо, вже мільйонними жертвами. І вже під таким кутом - шкода дійсно невинних, але здоровʼя мертвим комуністам і мої вітання Чилі з цим успіхом
@user-wk7up6bf5q
@user-wk7up6bf5q 2 aylar önce
Дякую!!! Цікава інформація! Слава Українсько у Ютубу!!!
@user-fo7ek1ie7m
@user-fo7ek1ie7m 2 aylar önce
Найкраще що тут я почув-слова Новодворської,так,дозоване зло до носіїв вселенського зла у цей час дуже та дуже необхідне.
@oksanastokrotnia693
@oksanastokrotnia693 2 aylar önce
👍Окремий лайк за оновлення. Хай квітне український ютюб!
@olehserkiz1392
@olehserkiz1392 2 aylar önce
Популізм та непрофесіалізм зазнав краху і нічого дивного в цьому немає. Якби українці вчили історію то не припустилися тих же помилок хто вже обирав популізм. В 2019р. вибрали не просто популістів, а ще й повних нікчем, які ніде нічому не вчилися. Тепер країну чекає катастрофа, особливо в демографічному плані.
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e 2 aylar önce
Дякую Вам за цікаву тему, давно хотів послухати про Піночета.
@taniam5161
@taniam5161 2 aylar önce
Vladlen is a very professional historian and teacher. High culture of speech and deep knowledge!
@fidelmigel
@fidelmigel 2 aylar önce
Слава і пошана Збройним Силам України. Велика подяка авторам каналу.
@KoschytzGustav
@KoschytzGustav 2 aylar önce
Хай квітне український TRvid! Сподіваюмь на продовження циклу стрімів про Латинську Америку, особливо цікаво було б дізнатись більше про Аргентину, Перу та Мексику
@user-jq7ch1oh2k
@user-jq7ch1oh2k Aylar önce
Дуже дякую за таку цікаву тему!
@user-uu1cv1cy6t
@user-uu1cv1cy6t 2 aylar önce
Давно чекала лекцію на цю тему. Дякую!
@UserUser-zc1pd
@UserUser-zc1pd 2 aylar önce
По темі Латинської Америки дуже цікаво було б послухати про Парагвайську війну 1864-1870 років, в якій загинула більша частина населення Парагваю
@leonidmizin1109
@leonidmizin1109 2 aylar önce
Дякую за цікавий випуск! Хай квітне український ютуб!
@audioholmes
@audioholmes 2 aylar önce
Дякую за хорошу тему, як завжди дуже цікаво і повчально.
@user-mf1hk9bi7f
@user-mf1hk9bi7f Aylar önce
Розумне і розважливе пояснення про відносини українців із поляками. Ваші настанови українцям, якраз на часі, аби українці не вдавалися до емоційних коментарів і не шкодили самі собі, та налагодженню цивілізованих відносин із сусідами, наразі із поляками.
@samayat8371
@samayat8371 2 aylar önce
Вітаю із перемогою у Солов'їному шоу і отриманням солов'їнки👏👏👏. Вважаю, що вона стане гарною прекрасою на поличці позаду вас .
@michalvituska9171
@michalvituska9171 2 aylar önce
Дуже цікаве відео. Дякую авторі за працю. Підтримуйте ЗСУ 🇺🇦
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 2 aylar önce
"Всупереч своїй соціальній, соціал-демократичній риториці... не відмовлявся від силових методів". Що значить "всупереч"? Це Вас дивує? Комуняки, соціалісти та інші "ліваки" тільки на словах "за людину". На ділі ж готові дубасити кийками, розстрілювати та чавити танками тисячі людей, аби тільки "парядачєк" був. Як то кажуть "все для людини - все заради людини... і я можу сказати прізвище цієї людини".
@IVWOR
@IVWOR 2 aylar önce
Дякую за цікаве та пізнавальне відео 👍 P.S. Під час перегляду цього відео я чомусь постійно згадував про теперішнього Папу римського Франциська, який родом з Аргентини
@user-pu4rs8ot3s
@user-pu4rs8ot3s 2 aylar önce
Я очень,очень давно интересуюсь событиями в Чили. Во время тех событий мне было 20 лет. Я прекрасно помню,как освещались эти события у нас и в мире. В Чили был хаос, страна находилась на грани Гражданской войны. Ведущий изложил почти верную ситуацию в стране,хотя положение было еще хуже. Да, хунта пошла на жесточайшие меры,но всю ответственность они взяли на себя. Страна вышла из хаоса и пошла по пути экономического развития и демократии. Да,да Пиночет отошел от власти,когда в стране наступил порядок. Он выполнил все обещания,которые дал народу Чили. К сожалению таким жестким путем. Человек,который путем выборов отошел от власти,создал систему,которая осудила его и соратников,называть диктатором как-то неудобно. Чили сегодня процветающая страна,и сейчас чилийцы стали понимать,что сделал Пиночет. Альенде несмотря на все ошибки и смерть,оказался мужественным человеком и настоящим Президентом. Он погиб с оружием в руках,в президентском кабинете. Имея все шансы покинуть страну. Перед этим он попросил прощения у своего народа,за то ,что происходит. Честь ему и Слава! Тут хочется сказать о нашей твари Януковиче. Который бросил страну в тяжелый момент,хотя ему ничего не угрожало. Насколько я знаю,очень много! граждан Украины хотят иметь своего Пиночета🤭🤔😀😀
@user-fm9wv2fo4x
@user-fm9wv2fo4x 2 aylar önce
Героям Слава!💙💛Дякую за якісний та цікавий контент,було дуже цікаво!❤‍🔥❤‍🔥
@user-zt9em2yo3f
@user-zt9em2yo3f 2 aylar önce
На мій погляд влада повинна відноситися до народу як батьки до дітей дорослих з любов'ю, турботою і строгістю, чесно і дарувати радість народу, наставляти на спасіння душ наших. Спаси вас, Господи.
@user-hi2bi3pf2o
@user-hi2bi3pf2o 2 aylar önce
Хай квітне український ютуб. Щиро дякую, з мене вподобайка і комент.
@MrGrendach
@MrGrendach 2 aylar önce
Дякую за цікаві відео. Дуже корисно.
@halynahrabovska5675
@halynahrabovska5675 2 aylar önce
Трохи жила в Чилі на початку 2000-х, тому знаю з розповідей самих чилійців, що не все було так чудово в економічній політиці Піночета. Звісно, майже повна лібералізація економіки попервах дала гарний економічний ефект, але коли на початку вісімдесятих світові ціни на мідь знову впали ( а це була основна стаття доходів), в економіці Чилі почалися великі проблеми, декому було навіть не по кишені купити харчів для родини. Тому вони й проголосували на референдумі проти продовження повноважень Піночета - через серйозні економічні труднощі, а не через бажання свобод. Ви їх, Владлене, надто ідеалізуєте, вони хотіли зміни влади передусім тому, що хотіли нормально харчуватися. )))
@Andrii1973
@Andrii1973 2 aylar önce
Дякую автору за працю!
@user-sf5yz5of1m
@user-sf5yz5of1m 2 aylar önce
В нашому цеху працювали два чілійських емігранти, комуністи, яким вдалося втікти від Піночета. Один із них бувший столяр і займав посаду секретаря райкому, а інший слюсарь, був секретарем міському партії. Насправді це були прості і нормальної моралі роботяги, освоїли професію токаря і користувалися повагою в нашому коллективі. Однак, цікаве почалося, коли Горбачов об'явив КПРС злочинною організацією і гласніть про її геноцид проти народу своєї держави. Після цього, ці чілійці з жахом, зрозуміли як їх надурили красивими словами і що насправді чекало їх в подальшому, при комуністах. Тому почали їздити в Німеччину, падати там на колінах перед чілійським консульством, каятися і просити помилування з дозволом повернутися до своїх сімей. І Піночет дав їм добро, бо сам знав, як марксисти вміли дурити простий народ. А іще вони ділилися своїми страхами, що їх ЦК постійно посилав нелегально своїх партійців в Чілі, щоб вести там підривну роботу, але їх там швидко ловили і розстрілювали. До нас навіть приїздив якись представник з їх ЦК і цікавився ними. То вони не скривали свого небажання розділити і самим таку участь, тим більше, вже розуміли куди вони вступили. Піночет поступив правильно і рішуче, спас народ від комуністичної чуми, і масштабної кривавої трагедії для всього народу цієї держави. На що здатні комуністи при владі у нас знають краще всіх. Тим більше Альєнде вихваляв людоїда Сталіна.
@halynahrabovska5675
@halynahrabovska5675 2 aylar önce
Ну, як ці два токарі-слюсарі були секретарями райкомів і міськкомів, то справді могли аж до Горбачова не знати, як жили прості люди в СРСР. Ті чилійці лівих поглядів, які знайшли притулок після путчу в НДР там на власні очі побачили, що таке державне управління економікою і до чого це насправді приводить. Тому вернувшись після 1990 року назад в Чилі ліві, які потім років 20 поспіль перемагали на виборах, провадили зважену економічну політику, без жодних націоналізацій тощо. По суті при них був капіталізм з поверненням громадянських свобод.
@serhiishchebetiuk9756
Дякую! За цікаву історичну розповідь!
@user-jp5ch1vf5z
@user-jp5ch1vf5z 2 aylar önce
Як нам бракує в цей важкий час війни свого українського Піночета.
@alonahilbert9959
@alonahilbert9959 2 aylar önce
Коментар для підтримки якісного контенту та розвитку каналу, дякую за стрім.
@oleksandrdrozhcha43
@oleksandrdrozhcha43 2 aylar önce
Дякую за стрім👍 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@yevheniiaohii9742
@yevheniiaohii9742 Aylar önce
Супер! Як завжди 😍
@MrRom4yk
@MrRom4yk 2 aylar önce
Чилійці звісно сприйматитимуть кілька тисяч жертв зовсім по-іншому ніж ми. Я думаю, що ми б з радістю проміняли б це на Голодомор. А потім в альтернативній історії засуджували цих людей, що вбили комуністів,не знаючи від чого вони нас врятували. По суті, від наслідків комунізму ми вже ніколи не відновимося повністю
@General_Ausmerzer
@General_Ausmerzer 2 aylar önce
Легко сидіти на табуретці та розповідати який ти дартаньян, а навколо (*погане слово*, підставте за смаком)
@MrRom4yk
@MrRom4yk 2 aylar önce
@@igornewhouser1028 та сумніваюся, що все там однозначно так. Напевно поділене суспільство як в Іспанії
@igornewhouser1028
@igornewhouser1028 2 aylar önce
@@MrRom4yk та сумнівайтеся.
@user-bp5xn1xg2v
@user-bp5xn1xg2v 2 aylar önce
Як би було в 17 було знищено декілька тисяч більшовиків не булоб мільонів жертв
@user-zq3jt1mg1l
@user-zq3jt1mg1l 2 aylar önce
Дякую 🇺🇦
@user-ow1nj8mm8r
@user-ow1nj8mm8r 2 aylar önce
Героям слава! Хай квітне український ютуб ❤ Пане Владлен, респект за працю. Диктатура Пічочета, як показав час, була рятівною операцією, інакше в Чилі була б доля бананових республік. Не можна видалити комуністичну заразу, не забруднивши рук
@igorloboda8718
@igorloboda8718 2 aylar önce
Безусловно, поддерживаю Аугусто Пиночета и его деятельность, он спас Чили от Гражданской войны и режима коммунистов, без него были бы жертвы десятки а может быть и сотни тысяч людей. Все мы видели и знаем, что приносит коммунизм людям, если его не выжечь калёным железом вовремя!Мудрый человек, великий патриот,! Вечная слава и память!!
@user-nf6sx9bd7m
@user-nf6sx9bd7m 2 aylar önce
дякую за цікавий випуск, та розглянутий епізод.Як то кажуть,Історія не має умовного спосібу,тому ми ніколи не дізнаємося щоб трапилось якщо заколоту не було,чі він виявився невдалим.🤷‍♂️ З приводу цинічного розмовляння Новодворської та Сахарова- цікаво,як вони "заспівали" опинившись на стадіоні Сантьяго серед тисяч людей,які були страчені без суда и слідства.😏
@dhxl
@dhxl 2 aylar önce
ви впевнені, що на стадіоні були лише святі люди?
@user-nf6sx9bd7m
@user-nf6sx9bd7m 2 aylar önce
@@dhxl там були всякі, але ж ключова теза: - ніякого суду,та слідства. Туди потрапляли тисячи,виходили одиниці. Террор та беззаконня досягнули таких масштабів,що навіть, звиклі до усякого, наркобарони повтікали ґеть з країні.🤷‍♂️
@user-qz1lx4so5i
@user-qz1lx4so5i 2 aylar önce
Підтримую погляд Новодворської !
@OlejeeoPrince
@OlejeeoPrince 2 aylar önce
Дякую вам за вашу роботу
@user-ui4xb6tz8p
@user-ui4xb6tz8p 2 aylar önce
Дякую пане Владлене! Дуже цікава тема!!!
@gsm806
@gsm806 2 aylar önce
Хочу відповісти на прохання висловити думку про Піночета. Річ в тім, що ми то знаємо, чим усе закінчилося, а відтак в голову лізе більше те, що Чілі врятовано від небезпеки клятих комуняк. А також поступове перетворення у розвинуту країну
@dmitryxcom
@dmitryxcom 2 aylar önce
як завжди, було дуже цікаво, дякую
Sonraki
Yapay Zeka İnsan Olsaydı
00:54
görünümler 1,2 Mn
Yapay Zeka İnsan Olsaydı
00:54
görünümler 1,2 Mn