Karanlık

"Музикант" (1855), Тарас Шевченко, повість. Слухаємо українською" 

AUDIOBOOKS.L.M
Abone ol 19 B
görünümler 10 B
99% 508 1

Перекладали повість українською мовою: Ієремія Айзеншток Леонід Білецький, Микола Денисюк, Микита Шумило.
"Палацово-парковий ансамбль у селі Дігтярі створювався в середині 20-х - початку 30-х років XIX століття його власниками з роду Ґалаґанів. Практично у той же час у селі Сокиринці було створено палац і парк для Павла Ґалаґана. Згодом їхні творці - архітектор Павло Дубровський і саксонський вчений-садівник Йоханн Ернст Бістерфельд розпочали роботу в Дігтярях. Палац було зведено в 1825-1832 роках у стилі класицизму. Внутрішні його приміщення були чудово оздоблені й прикрашені мистецькими творами, що на них знався і збирав їх господар садиби Петро Ґалаґан. Тут були ікони і скульптури, живопис Аполлона Мокрицького та інших художників. Усі ці скарби по смерті господаря та його дружини перевезли до палацу в Сокиринцях. У Ґалаґана гостювали знамениті діячі культури України, зокрема й Тарас Шевченко.
Під враженням одного з музичних вечорів у палаці, де виступав оркестр музикантів-кріпаків, котрі належали Ґалаґанові, Шевченко написав повість "Музикант", в якій показав трагедію цих обдарованих людей. У 1882 році будівлю для потреб ремісничого училища перебудував архітектор Олександр Вербицький.
В 1878 році Григорій Галаган (1819-1888) відписав маєток у Дігтярях полтавському губернському земству і з тих пір він використовуються в освітянських цілях. Тут були п'ятикласне ремісниче училище (1878-1898 рр.), школа майстерня (1898-1927 рр.), художньо-промислова артіль ткацтва і килимарства (1927-1934 рр.), а з 1934 року розміщується школа механізаторів для сільського господарства в 2003 році перетворена на дігтярський професійний аграрний ліцей"(із відкритих джерел).

katma

 

9 Mar 2023

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR    
AUDIOBOOKS.L.M
AUDIOBOOKS.L.M 6 aylar önce
🌻🎼📚Т.Шевченку було заборонено писати рідною українською мовою і заслано його в казахські степи, в Новопетровське укріплення. Там він не припиняє працювати і пише прозу рос.мовою. Протягом 1852-1857 років створює близько 20 повістей, з яких до сучасників дійшло лише 9, серед них повість "Музикант", в яких використовує матеріал із своєї біографії. "Повість збереглася в чорновому варіанті й при житті автора не публікувалася, відтак вона допрацьовувалася іншими редакторами й ними ж публікувалася". Шевченко дуже хотів писати прозу, хотів друкувати її, та був розкритикований Лазаревським, Кулішем, Максимовичем, Аксаковим і "відклав всяке писання в сторону та зайнявся гравюрою".
Galina
Galina Aylar önce
Зачарована повістями Тараса Григоровича,Він у всьому був геніальним: у прозі у поезії та у мистецтві, Це наша величезна гордість і шана Пишайся Український народе і виконуй його заповіти !
Iryna Mishchenko
Iryna Mishchenko 6 aylar önce
Дякую вам ,шановна пані Ліліє за чергове задоволення від прослуховування повісті Т.Г. Шевченка.
Алла Мільниченко
ЩИРА ПОДЯКА ЗА ГРАМОТНЕ ЧИТАННЯ УКРАЇНСЬКОЮ РІДНОЮ МОВОЮ➡ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНА !!! 🌃🌅💝💝😘😘
Анна Левченко
Дуже щіра подяка!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Ірина Коляда
Вперше чую даний твір. Хоча Шевченка читаю та вивчаю з дитинства. Через відсутність в дитинстві телевізора батьки навчили мене читати кобзар Тараса Шевченка майже весь березень. Вдячна їм безмежно за таку науку.
חח חם
חח חם 6 aylar önce
Дуже шануємо Вас тут, в Ізраїлі, люба пані Лілія! Доброго Вам здоров'я! Благословення зі Святої Землі!
Людмила Целуковська
Доторкатися до історії, а тимбільше нашої Української дуже приємно, а крім всього Батьківщина Тараса Григоровича Шевченка і моя Батьківщина.Тому все що він описує, особливо природу, так глибоко і щиро торкається самої душі. Дякую Вам.
Діана Павлова
Дякую!❤
Валентин Закоштуй
Дуже сподобалось читання чесно признатися раніше не знайомий був з цим твором Українського генія отримав просто неймовірне задоволення від прослуховування!
Yana Yana
Yana Yana 6 aylar önce
Дякуємо 💛💙
Оксана Фіц
Оксана Фіц 6 aylar önce
Дякую!💙💛
Nataliia Litvinenko
Nataliia Litvinenko 6 aylar önce
Дякую_ прихильниця нашоi дачники старини
Ольга Косінова
Щиро дякую за прочитання❤. З кожним новим оповіданням ще більше закохуюсь у талант Шевченка, і в нього як ЛЮДИНУ😢. Як же хотілось би, щоб він прожив повноцінне довге життя...скільки б він ще створив...
Нина Украинец
Дякую. Дуже цікаво, люблю з дитинства слухати. Хай Вам щастить у всіх справах і головне миру
Саша Кміт
Саша Кміт 5 aylar önce
Дякую вам 🤗 дуже цікаво 💙💛🇺🇦👍
Леся Пристанська
Дякую! Я й гадки не мала, що Тарас Григорович так писав. Чому це в школі не вивчають діти? Чому, взагалі, його так мало вивчають? Сумно...
Oleh Vasylchenko
Oleh Vasylchenko 6 aylar önce
Дякую
ДІМ
ДІМ 6 aylar önce
Цікаво,Дякую за працю.
Yana Yana
Yana Yana 6 aylar önce
💛💙
Nina Thurey
Nina Thurey 6 aylar önce
Яка багата моя країна і багатою була завжди. То й з обіймів " брата" ніяк не заільнимась
Григорій Касперський
Класна книга!
L. Ch.
L. Ch. 6 aylar önce
Старенька. Скільки ж їй було років, якщо мала дитину 12 років? Років 40, максимум. Мені скоро 60, а я себе старенькою геть не вважаю. Працюю, серед малих дітей і себе почуваю молодою.
AUDIOBOOKS.L.M
AUDIOBOOKS.L.M 6 aylar önce
Дуже добре, що ви не почуваєтеся старенькою, бо душа не старіє. Та ось почитайте як описує Солоху М.Гоголь: "Мала не більше сорока літ...В такому віці трудно бути хорошою". Дивилися не на стан душі, а на обличчя, яке поступово втрачало свіжість юної дівчини, тому так і говорили, ще тяжка праця, хустка, сивина, яку не зафарбовували в селах і т.п.
Anna Leskavka
Anna Leskavka 6 aylar önce
Не рівняйте рівень життя в 19 та 21 століттях
Ярослав Поліщук
🇺🇦
L. Ch.
L. Ch. 6 aylar önce
А якби був поводирем, став би вільним. Тоді так було .
AUDIOBOOKS.L.M
AUDIOBOOKS.L.M 6 aylar önce
Нічого подібного тоді не було і не могло бути.
L. Ch.
L. Ch. 6 aylar önce
@AUDIOBOOKS.L.M , я читала, що якщо дитина, кріпак, ставав поводирем, водив сліпого до підліткового віку, то мав вільну грамоту. Проте, не буду стверджувати, що це так і було.
AUDIOBOOKS.L.M
AUDIOBOOKS.L.M 6 aylar önce
@L. Ch. Тарас у дитинстві був поводирем у сліпих кобзарів, про що згадує у своїх літературних творах, та його це не звільнило з кріпацтва. Але я подумала, що ви уявили його поводирем, тобто вожаком, тому так відповіла.
AUDIOBOOKS.L.M
AUDIOBOOKS.L.M 6 aylar önce
Якщо є можливість і бажання допомогти каналу. Буду дуже вдячна! Картка Приват 4149 4378 7016 4041
Та
Та 6 aylar önce
Щиро дякую Вам, Ліліє Михайлівно!
Sonraki
Ateş Kuşları 24. Bölüm @atvturkiye
2:14:55
Şurdan Şuraya ! Taşınma Vlog
41:22
Kadınlardan Korkulur
00:21
görünümler 67 B