Karanlık

Московіада - Юрій Андрухович

Bohdan Shvets
Abone ol
görünümler 1 941
50% 1 1

Аудіокнига «Московіада» розповідає про життя українського студента в Москві. Протягом книги трапляються кумедні моменти (хай навіть гумор тут чорний), а в кінці як ніби кочергою по спині хтось огріває, і до тебе різко доходить весь глибинний сенс. Дійсно глибоко і проникливо. Що ж ви з державою зробили?!

Дуже сильна сцена, де історичні постаті, які здавалися живими, розсипаються на порох і комах. Загалом усі епізоди книги «Московіада» нарочито неприємні, підкреслюється бруд, сірість, загальний занепад … Те ж саме в діалогах і настроях дійових осіб.

Хуліганський текст, з запалом, з іронією, як і повинно бути про алкоголь - по іншому і бути не може! Всьому свій дискурс, - сказав постмодерніст всередині мене. І цей дискурс місцями досить грубий, місцями дуже навіть вульгарний, але ж доречний! Як по-іншому говорити про пияцтво, - а головне навіщо про нього говорити по-іншому? - і пригоди під дією спирту вкрай рідко бувають витонченими і культурними.

«Московіада» - це алкотріп, російсько-український варіант «Страху і ненависті в Лас-Вегасі», розширена навколосвітню подорож, пошук свого Я за допомогою горілки, зворотний квиток до Києва на третій полиці плацкарту. Із білої гарячки у головний біль.

Андрухович спеціально плутає читача, видозмінює шлях головного героя, адже головним тут є зовсім не пункт фінального призначення, а тернистий шлях до нього. Чим далі рухається наш герой, тим більше він втрачає зв’язок із світом раціонального, натомість перед ним постає інший світ - підсвідомий, інтуїтивний. До таких книг потрібно готуватися, їх не можна читати просто взявши з полиці чи випадково послухати аудіокнигу у мережі.

Eğlence

katma

 

13 Ağu 2022

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 8
Olexandr Radzivill
Olexandr Radzivill 3 aylar önce
такі влучна пророцтва, викладені в 92-му автором через забаганки доповідача "в чулку на голові", так прозоро доповнюють те, що бачимо зараз в забаганках і діях московії. але ж як шкода що до 2022-го так багато українців не тільки не знали цей твір, а можливо й не готові були його сприймати
YTS YTS
YTS YTS 3 aylar önce
Дякую!!!!
Снежанна Купцова
Дякую💙💛
Олександр Чорний
Дякую за працю ! Було дуже цікаво.
Русик Тпрутукевич
Дякую.
next stop
next stop Aylar önce
Дякую. Це треба читати в трилогії з "Рекреації" та "Перверзія"
AnaStasY Moroz
AnaStasY Moroz 2 aylar önce
Дякую
Sonraki
Іван Сірко Частина 1
7:01:31
Mr Green Finding His Brother in Midway
0:37
Yürek Çıkmazı 5. Bölüm
2:15:11
görünümler 1 181 768