Karanlık

Куренівська катастрофа: потоп, створений радянською владою // Історія без міфів

Історія Без Міфів
görünümler 579 226
99% 20 000 1

У понеділок вранці, 13 березня 1961 року, стався один із найбільших техногенних катаклізмів в історії України. Нестримний потік води й бруду розтрощив житлові будинки, промислові об’єкти та призвів до численних людських жертв. Подію стали називати “Помпеями 20-го століття” та “помстою Бабиного Яру”. Адже катастрофа почалася у найстрашнішій місцевості Києва, пам’ять про яку радянська влада намагалася знищити без сліду.

Підтримай нас на Патреоні 💰 www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💰 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 5168 7574 1861 1598

ФБ 👉 facebook.com/Historywitho...
Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

“Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14:00 та в суботу "10 запитань історику" о 12:00.

katma

 

9 Mar 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 988
Історія Без Міфів
*Якщо ви бажаєте побачити на нашому каналі випуск про Чорнобильську катастрофу 1986-го або про інші техногенні катастрофи, їхні причини та наслідки - напишіть про це в коментарі під відео.* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
Геннадій Poco
Геннадій Poco 2 aylar önce
@Наталi Бахмут сподіваюся, ти виїхала з Бахмуту
Неабиякий Мудило
@Pavel Martynenko молекулярні б глянути
Неабиякий Мудило
@Sasha Zub звісно ж правда - до 2040 року планувалося затопити все від Карпат до Уралу, щоб з'єднати Балтійське море з Чорним.
Неабиякий Мудило
@Діма Довгий підтримую!
Неабиякий Мудило
@Наталi Бахмут із задоволенням?
Олекса Вовк
"Свідок трагедії на прізвище Вовк " це моя мама, Вовк Надія Федотівна, якій пощастило вижити. Її історія описана в книзі доброї пам'яті Олександра Анісімова "Куренівський Апокаліпсис".
Северин Наливайко
@Лада Хм...То що тітка там робила - це точно. Там, у депо, ще один мій дядько (не рідний) робив. Я спробую ще маму, сестру тітки, попитати...якщо вона згадає.
Лада
Лада Aylar önce
@Северин Наливайко може, на дошці інша жінка зазначена? Чи то різночитання через переклади?
Северин Наливайко
@Лада Олексієнко.
Лада
Лада Aylar önce
@Северин Наливайко Алексеєнко чи Олексієнко?
Северин Наливайко
На трамвайному депо встановлена меморіальна дошка про загиблих працівників. Там вказана моя тітка - Антоніна Олексієнко. Але вона не загинула.
Samaya T
Samaya T 2 yıl önce
Я була дитям, а мама читала листа від сестри з Києва нашій рідні про цю трагедію Лист був довгий на декілька сторінок. Усі плакали. Я запам'ятала про стареньку, яка сиділа на даху і кликала людей, щоб її спасли. Це був шок для всіх. І ще пам'ятаю про Бабин Яр вона писала, що та біда була кара за розстріляних. Я мала і всі не брали мене до уваги, але мене так вразив цей лист і реакція рідних, що я дещо запам'ятала. Як випустили листи з Києва після трагедії не знаю, але він був, значить кмітлива тітонька вислала його із іншого міста. Мабуть. Через роки та сама тітонько повезла мене до Біковні і розповіла про розстріли там. Люди мовчали, але пам'ять про такі місця переказували молоді, бо надії на те що буде повалено срср у них не було. А от історію про страшні події переказували молодим. Уклін їм, за те що ми не виросли бездушними забудьками.
Таня Червяковская
Мама мене про цю подiю менi розповiдала, але я була ще маленькая !
Nadiya K
Nadiya K Aylar önce
@Alina Korolova Комуністи розстрілювали багатьох українців і жінок з дітками 😡
Джек
Джек Aylar önce
@Василиса Протасова ПРАВИЛЬНО ВlДМlТИЛИ, МОЛОДЧИНА !!!!
Pavlo Shevchuk
Pavlo Shevchuk 2 yıl önce
Як житель Києва, та куренівки, дуже вдячний за згадку цих трагедій, варто завжди пам'ятати, особливо зараз. Коли хаотичне будівництво, без жодних планів та контролю.
Lyudmyla Gavrylyuk
Lyudmyla Gavrylyuk Aylar önce
@ADSG Монахи не исчезнут, спи спокойно, а вот рашу накроет.
ADSG
ADSG Aylar önce
Як виженуть останнього монаха з Києво-Печерськоі Лаври,прорве дамбу і Киів затопить.
Евгения Назаренко
Дуже вдячна за згадку цієї трагедії. Мені розповідав дідусь, я ще була малою, але запам'ятала його розповідь. Він працював після війни в Кур. дєпо
Віталллі
Віталллі 2 aylar önce
@Ааааа Ні, зараз теж будують не "так як треба" багато забудовників просто купляють землю і будують, не зважаючи ні на грунти ні на історію місць
Ааааа
Ааааа 2 yıl önce
Так коммуняк нет уже давно. сейчас все строят как надо.
Faina Shaposhnik
Faina Shaposhnik 8 aylar önce
Моя мама чудом выжила🤔 Шла пешком,хотя была беременная.А ДОЛЖНА БЫЛА ОКАЗАТЬСЯ В ПОЛУТОРКЕ.Может в той самой.И её сотрудники всё погибли. Бог подарил моей мамочке 60 лет А мне и моему сыну целую жизнь ЖИЗНЬ🙏
Клим Клим
Клим Клим 2 yıl önce
Шановний автор дякую вам за ролик, а вашій бабусі бажаю міцного здоров'я та довголіття!!!
Історія без меж
Страшна подія, жахлива... Ще один злочин радянської влади в Україні. Дякую, що розповідаєте про це!
TorMazila
TorMazila 7 aylar önce
@Олег Чехун Ті, хто це зробив спочатку - вочевидь все розрахували. А от потім - скоріш за все, вже ніхто нічого не прораховував. А експлуатували - взагалі не замислюючись. Бо план треба перевиконувати - щоб премії були.
Олег Чехун
Олег Чехун 2 yıl önce
@Myroslav Holyak Зама ідея, зробити сховище пульпи, над житловим районом уже злочинна.
Myroslav Holyak
Myroslav Holyak 2 yıl önce
@Иван Крутов злочинна халатність через відступ від проектних рішень, як мінімум
Микола Грищенко
@Иван Крутов As a pineapple person it is already serious.
Олександр Федоришен
Дякую за моторошну, але дуже цікаву тему. Пані Ользі - міцного здоров'я та довгих років життя!
Yevhen Tymoshenko
Yevhen Tymoshenko 2 yıl önce
Дякую за видео. Безумовно було б цікаво побачити сюжет про аварію на ЧАЕС. Ціную ваш канал за те, що руйнуючи імперськи та комуністині міфи, так само не поблажливі і до "наших" міфотворців.
Мой канал  Lucia Sh
Моя свекровь жила там большой семьёй в частном доме: мама, папа, бабушка, дедушка, брат, и сестра с семьей. У 6их был сад, и была корова. В марте 1961 ей было 13 лет. Ее папа работал в депо Красина. В этой трагедии погиб муж сестры, он был оперным певцом, он по утрам был дома. Свекровь была в школе, , брат в институте, племянники в саду, а родители и сестра на работе, и тем спаслись. В общем, она не любила об этом говорить... Всегда переводила в шутку, и рассказывала, что из всего, что у них было, остались только 2 стула, балия, и 2 коробки довоенных елочных игрушек, она ими очень дорожила до конца жизни. К сожалению, ее с нами нет, она ушла в январе 2014 года, в 66 лет.. Грустная тема, но я вспомнила мою свекровь.
Раїса
Раїса 2 yıl önce
Вперше почула це від киян у 1985 році, коли після закінчення навчання в КПІ прийшла на роботу, тоді почула і про Бабин Яр, і про підірваний комуністами Хрещатик та Успенський Собор, і про куренівську трагедію. З цієї правди і почалося моє «прозріння». Найстрашніше у їх розповіді було про трамвай, повний людей, які всі загинули. Один із знамих моїх колег по роботі, від яких я почула про цю трагедію, опізнав своїх дружину і дочку за вцілілим клаптем тканини від сукні, так щільно мама притисла дівчинку намагаючись врятувати... Совіцька влада вміла лише грабувати, вбивати і брехати. Шкода тих, хто до сьогодні шкодує за морозивом і ковбасою, не зрозумівши всієї трагедії панування комуністів в Україні
TorMazila
TorMazila 7 aylar önce
@MORSiK Зараз - влада грошей та медіа. А те, що хтось був та є талановитим актором - зате він зараз знає, як себе поводитись і вміло це робить :).
TorMazila
TorMazila 7 aylar önce
@Надія Валебна Яким чином у той час втрапили "громадяни України"? З майбутнього прилетіли, чи як? Тоді всі були громадянами СРСР, які перебували на окупованих територіях. От прям безпідставно та просто так розстрілювали? Якщо шо - то у мене сім'я пережила окупацію, нікого не розстріляли. У знайомих - аналогічно. Дід - вийшов з оточення, там дійсно "були питання" (чи ви впевнені, що з тих обміняних зараз полонених з обох сторін - ніхто не став співпрацювати з СБУ чи ФСБ?) Зараз - українська влада вважає колаборантами всіх, хто просто підтримує життєдіяльність міст на окупованих територіях - хоча поліція та комунгосп є життєво важливими речами у містах. То чому радянська влада повинна була вважати та діяти по-іншому?
MORSiK
MORSiK 8 aylar önce
А зараз влада яка? Клоунів? Чи клоуни це стадо яке деградувало
Вася Васильев
В трамвае не все погибли, одна женщина, бывшая фронтовичка, выбила окно и сумела выскочить. Спасли ее вроде на заборе стадиона "Спартак".
Roman
Roman 2 yıl önce
Дякую! Чув про цю трагедію, але не уявляв масштабів. Владлен, ви чудовий лектор!
Ana Ermelinduccia
Ana Ermelinduccia 2 yıl önce
Особлива подяка за живого свідка подій. Це безцінні свідчення.
Tri-el Кравчук
Також було б цікаво дізнатися про "мирних атом" поблизу села Хрестище на Харківщині. Як все відбувалося насправді 10 липня 1972 року. Про цю трагедію досі не часто говорять
Liubov Marceniuk
Liubov Marceniuk Aylar önce
Перший раз чую
Tri-el Кравчук
@Ааааа як я зрозуміла, то радіоактивна хмара накрила Нові Санжари і дуже багато людей від цього постраждало. Хоча про це й не пишуть, але пам'ять місцевих мешканців жива. А жінка, очевидно, дуже вразлива, можливо не зовсім здорова, от і розхвилювалася
Ааааа
Ааааа 2 yıl önce
@Tri-el Кравчук а как одно с другим связано?
Tri-el Кравчук
@taras npol я теж лише кілька років тому взнала. А ще вразило відео з Нових Санжар минулого року, коли люди дорогу перекривали і якась жіночка кричала, що: " Не знищили атомним вибухом, то тепер добити хочете?" , - і знепритомніла. Я почала шукати інформацію і була вражена, що досі про це мовчать
taras npol
taras npol 2 yıl önce
Дякую і підтримую бо до вашого коментаря не знав про це тепер є факт що багато чого ми ще не знаємо про минулі помилки!
Атос Борода
Так, і Чорнобиль болюча стигма нашої історії. Буду чекати на Вашу розповідь.
Rar4k
Rar4k 2 yıl önce
До 35-ої річниці Чорнобиля випуск був би доречним. Хотілося ще б щось про недавні події (у квітні-7 річниця) війни на Сході України
Геннадій Poco
Геннадій Poco 2 aylar önce
@TorMazila не тормози, які майданування у воєнний час 😒
TorMazila
TorMazila 7 aylar önce
@Nataliia Voznuik Від техногенних катастроф та природних катклізмів - не захищений ніхто. Стрий на аналог Чорнобиля не тягне, а от майдан 2013 на Новочеркаськ - цілком схоже, соціальне напруження та стрілянина. Хіба що Новочеркаськ - це прокол соціально-економічної політики у країні, і стався внаслідок здорожчання продовольчих товарів. Щось ніхто не майданує від "олія по 70грн/літр", хоча у фермерів скупляють зараз врожай за безцінь.
Sergiy Shamota
Sergiy Shamota 8 aylar önce
@olga ivanko Уявляю. Без аналізу справжніх причин втрати контролю над частиною території України неможливо будувати ефективний захист
olga ivanko
olga ivanko 8 aylar önce
@Sergiy Shamota уявляєте пройшов рік і тепер відбулося повномасштабне вторгнення
nadiia ataman
nadiia ataman 2 yıl önce
Мені 83 рік , я Киянка ія чітко пам‘ятаю той страшний день. Офіційно Правди ніхто нам не казав, але приховать це лихо було неможливо і уже в середині дня про це лихо всі говорили .Ніхто не знав , що саме і як це трапилось, але подія обростала різними страшними подробицями. Про причини, дійсні маштаби та кількість загиблих і постраждалих ще довго, довго нічого не було відомо.
Наталi Бахмут
Велика подяка каналу за добре зроблену роботу! Дуже жахлива подія! Скількі всього ми ще не знаємо,як "руліла" радянська влада....РЕСПЕКТ!
Українець
Українець 2 yıl önce
Слава Украине! Крым Донбасс Луганск это Украина! Враг рассийский оккупант будет разбит, Победа за Украиной!
Егор Шитиков
Карты времён царизма тому подтверждение.
Олег Матяш
Олег Матяш 2 yıl önce
Пане Владлен! Дякую за відео! Як завжди, все на вищому рівні! Так тримати!!! 👍👍👍
Saykes1994
Saykes1994 2 yıl önce
Так хотілося би почути про Чорнобильську катастрофу від вас. Привіт із Славутича!
Тетяна Сімак
Цікаво слухати про улюблене місто, зі своїми таємницями і горем. Знаємо, пам'ятаємо. Дякуємо за випуск🇺🇦👍
ivan krupnuk
ivan krupnuk 2 yıl önce
Трагедія ! Про яку влада довго мовчала та приховувала.Причина-швидше,скорше,нехтування всім заради показників...Наслідок-втрачені людські життя...
Юрій Володимирович
Дякую за роботу, за ексклюзивну розповідь бабусі! Дуже цікаво!
Анна Калиниченко
Моя мама в тот день, ехала в транвае, её спас парень солдат, сапожки остались в транвае, через 10 месяцев родилась я, благодарю за это спасение Бога.
Вася Васильев
@Viktoriia да вся куреневская трагедия - это история для сериала. У меня преподавал преподаватель , оба родителя которого погибли в тот день в транспорте. Его бабушка воспитывала. В трамвайном парке девочку откопали потом в глине в диспетчерской, которая заживо была погреблена, потому что отключала рубильники, борясь с пожарами, и поэтому убежать не смогла....и т.п.
Анна Калиниченко
@Viktoriia нет
Viktoriia
Viktoriia 8 aylar önce
@Вася Васильев история для сериала😄
Вася Васильев
@Viktoriia с чего такие выводы?
Viktoriia
Viktoriia 8 aylar önce
а тот парень ваш отец?))
Ми Природа
Ми Природа 2 yıl önce
Клас , дякую за свідчення вашої бабусі! Міцного їй здоров'я!
Alexandr Seliscev
Alexandr Seliscev 2 yıl önce
Vřele děkuji za práci.
Nataliya Kurovtseva
Nataliya Kurovtseva 2 yıl önce
Вподобайка вам за якісний контент, українську мову і за ретельну перевірку фактів!
олександра
Дякуємо за цікаву інформацію. Дуже хотілосяб дізнатися про ще якісь катастрофічні події , що відбувалися на території України.
Green Hamster
Green Hamster 2 yıl önce
С удовольствием вас послушаю. Отличная подача информации. Владлен и команда, продолжайте. Жаль большинство даже не слышали о Куренёвской сели. Спасибо за вашу деятельность.
Назар Мельник
Вперше чую про цю трагедію. Дякую за те, що поінформували!
Марина Фокина
Трудно переоценить такую своевременную и справед- ливую идею собрать эти истертые временем и "умелыми" персонами пазлы в единую и четкую историческую картину, отдать на людской суд всю правду о таких горьких событиях. Бережно, по крупицам собраны в хронологи- ческом порядке, по дням, по часам события - огромный труд людей с обостренным чувством ответственности, с большим сердцем и совестью. Честь и хвала им. И наш низкий поклон. г. Киев
Zakhar D
Zakhar D 2 yıl önce
Дякую за розповідь! Дуже класні відео матеріали. Многая літа вашій бабусі!
Катерина Ревенюк
Цікавлюся історією, але про цю трагедію почула вперше, дякую за це відео. Дуже хотілося б ще й розповідь про Чорнобиль, адже довіряю вашому каналу і фактам, які ви наводите
Syama-preyasi d.d.
Syama-preyasi d.d. Aylar önce
Пане Владлен! Ми завжди з чоловіком слухаємо Ваші розповіді. Дякуємо і бажаємо успіхів та натхнення!
Марина Савчук
Щиро дякую вам за вашу працю, за факти й висновки обґрунтовані документально! 💛💙🇺🇦🇺🇦🇺🇦🤔
andreusDADA
andreusDADA 2 yıl önce
Зробіть будь ласка випуск про пожежу в Київський публічній бібліотеці Академії наук УРСР 24 травня 1964 р. Дякую.
mariya vasylyniuk
mariya vasylyniuk 8 aylar önce
Так пам'ятаю
Volodymyrr Hapon
Volodymyrr Hapon 2 yıl önce
Вчителька Української ,розповідала,так рикошетом.
Петро Станкевич
Дякую за розповідь! І за свідчення вашої бабусі-очевидиці! Це дуже важливо так фіксувати, і це оживляє розповідь. Ще раз дякую.
Євгеній Покопцев
Вельми дякую за інформацію, а ваша бабуся- справжня чесна людина. Подяка .
Myroslav Holyak
Myroslav Holyak 2 yıl önce
Про техногенні катастрофи було б дуже цікаво, про Чорнобильську можна в останню чергу - матеріалів і так багато
Михайло Ільницький
Затоплення поселень.на місці великих водосховищ Запоріжжя ГЕСами.
Ksusha Vit
Ksusha Vit 2 yıl önce
Дякуємо за працю, це жахлива подія 🤦‍♀️
Надія Валебна
@Bob Mar Якби московити менше підтримували (в тому числі і фінансово) дестабілізацію в Україні і не лізти зі своїм "уставом" в наш "монастир", - ми б знайшли сили для побудови комфортної процвітаючої країни. Горіть ви в пеклі, завойовники!
Ksusha Vit
Ksusha Vit 2 yıl önce
@Bob Mar Нам не цікава ваша думка!
Andrii Humeniuk
Andrii Humeniuk 2 yıl önce
Владлене, робіть сюжети, про які вважаєте за необхідне розповісти. Дивитимусь все)
Elena Lysaya
Elena Lysaya 2 yıl önce
Як завжди, цікаво і докладно. Якщо до техногенних катастроф можна віднести створення штучних водосховищ (зокрема Каховського), то хотіла би почути цю розповідь від Історії без міфів
Lina Kasen
Lina Kasen 2 yıl önce
На кістках українських людей стоїть Петербург. Можливо, колись ви підготуєте і цю тему.
Serhii Bondar
Serhii Bondar 2 yıl önce
Дякую за вашу роботу! Цікаво було би почути від вас про трагедію на Чорнобильській АЕС.
Vixa Gora
Vixa Gora 2 yıl önce
Історію проЧАЕС від самого початку до наших днів мені дуже цікаво .Дякую.
RestHostel
RestHostel 2 yıl önce
Так, є бажання почути про ЧАЕС. Дякую вам, Владлен, за змістовне донесення історичних подій
Дмитро Кравченко
Дякую за випуск. Такі події треба знати і пам'ятати!
Irina
Irina 2 yıl önce
Дякую за висвітлення трагедії, цікаво було б ще почути про Чорнобильську катастрофу.
Олексій Карамазов
Дякую, насправді цікава і маловідома сторінка нашої історії!
Oleksandr Teplenko
Oleksandr Teplenko 2 yıl önce
Дякую за цікавий контент! ❤🇺🇦
Oleksandr Matros
Oleksandr Matros 2 yıl önce
Отак криві ручки, нехлюйство та штурмовщина показушна призвели до трагедії. Та ще й не на забитій периферії, а майже в центрі Києва.
Мойша Киевский
@TorMazila Читай ниже
Мойша Киевский
@TorMazila Мне Вас понять сложно. Ибо сейчас не строят, а просто бомбят. Когда это закончится, то тогда и будем задавать вопросы. А до этого, такие как Вы, жили с языками в заднице. Опережаю вопрос - я в это время свой язык туда не засовывал.
TorMazila
TorMazila 7 aylar önce
@Oleksandr Matros У "ті часи" - населення Києва - 600тис. І зараз Куренівка аж ніяк не центр. Не "дупа світу", типу Троєщини чи Софіївської Борщагівки, та все ж - до центру кілька км. Сучасна Куренівка - з'явилася у 1970-х. Не виключено, що ця трагедія значно полегшила забудову - вже не потрібно будо виселяти людей.
TorMazila
TorMazila 7 aylar önce
@Мойша Киевский А зараз - такого не буде? Будують 2-поверхову бензоколонку, а виходить 30 поверхів житловий будинок, на складних грунтах чи каналізаційному колекторі. Тоді - хтось би реально сів, чи "кулявлоб". А зараз - катаються на нових тачках, впаривши лохам незаконно збудоване :)
Мойша Киевский
@Panther Всё правильно, значит их закопали правильно. Цинизм достоин уважения у Хуйла и его идейного отца Сталина, только я это всё видел своими глазами. От центра было 10 остановок троллейбуса.
Anastasia Vasylyk
Anastasia Vasylyk 8 aylar önce
Дякую за вашу роботу, ви найкращі ❤️
Olha Streletska
Olha Streletska 2 yıl önce
Дуже дякую за висвітлення теми! Хотілося би почути історію чорнобильської катастрофи без спекуляцій і міфів
Аngelina Paniuk
Аngelina Paniuk 2 yıl önce
Доброго здоров'я Вашої бабусі та довгих років життя!
Марія Тетянівна
Дякую за розповідь! Особливо ціную ваше ставлення до фактів, без емоцій і роздмухування сенсацій. Очікую на розповідь про ЧАЕС🙏
Макс Бу
Макс Бу 2 yıl önce
Дякую з пророблену роботу! Давно вже хотів дізнатися про цю трагедію більш розлого, але інформації знаходив мало(
Сергій Закалюжний
Доброго здоров'я пану Владлєну, дякую за працю, давно хотілося мати повну ясність в цій трагедії.
natawa meri
natawa meri 8 aylar önce
На Куреневке ещё много живёт свидетелей этой трагедии я жила на куреневке многие.Моя мама и соседи помнят всё
Лариса Степенчук
Із таких замовчуваних трагедій складається наша історія!
Only Star
Only Star 2 yıl önce
@Надія Заболотна Співчуваю Вам. Ваша сім'я на собі відчула, "чудову та прогресивну" медицину!
Only Star
Only Star 2 yıl önce
@Надія Заболотна На жаль, таких історій дуже багато ((( Але тупим людям, не докажеш! Тому й сьогодні маємо таких ідіотів, у яких на стіні висить портрет Сталіна!
Надія Заболотна
@Only Star Моєму батькові лікар вирвав зуба предметом,який лежав на підвіконні повному мух,вирвав і знову кинув на підвіконні - слідуючий.... Заніс батькові інфекцію якусь ,він довго хворів ,потім не міг їсти , ак і помер.Я була ще зовсім маленька,важко було вижити матері з дітьми.
Only Star
Only Star 2 yıl önce
@Иван Крутов А де я написала, що "антибіотики потрібні лише для лікування гангрени"??? Не перекручуйте!
Only Star
Only Star 2 yıl önce
@Иван Крутов про яких спеціалістів ви говорите, коли пишете "специалисти никуда"??? Можливо, про тих, які вже рік часу проводять на заході України трансплантації органів і врятували десяток життів? А такі прізвища, як Амосов, Шалімов, Плахотнюк, Тодуров, Гудак... - відомі лікарі і наші сучасники! Я вже не говорю, про світові прізвища: Бец, Філатов, Богомолець, Хавкін, Скліфасовський, Пирогов, Мінх .... Вони всі українці!
Anna Varich
Anna Varich 2 yıl önce
Дякую за висвітлення цієї катастрофи! Будь ласка, зробіть детальний огляд Чорнобильської аварії.
Федір Зінь
Федір Зінь 2 yıl önce
Дякую за Вашу працю.
Alla Melnik
Alla Melnik Yıl önce
Ваш канал просвітницький. Заслуговуєте на мільйони підписників.
Ім'я Фамілія
Ужас какой ((( царство небесное погибшим 🙏
Валерія Ш.
Валерія Ш. 2 yıl önce
Щиро дякую за вашу працю! Завжди цікаво. Чекаю про ЧАЕС.
Evgeniy Krymets
Evgeniy Krymets 2 aylar önce
Дякую за Вашу працю: як завжди змістовно!
Валерий Демьяненко
Який жах: щиро дякую за важливу і цікаву інформацію!
Navpaky
Navpaky 2 yıl önce
Дякуємо за вашу працю!
Андрій Стрийко
ми мусимо про знати і пам'ятати - щоб ніколи знову! Уподобайка
Niko Stone
Niko Stone 2 yıl önce
Класно бабуля все пам'ятає. Дай Бог здоров'я
ramon b
ramon b 2 yıl önce
Дякую за вашу працю. Сподіваюся побачити випуск про Чорнобильську катастрофу на вашому каналі.
Лікар-невролог Варвара Бірюк
Чесно кажучи, вперше дізналася про цю трагедію саме з вашого відео. Дякую за просвітництво і за правду!
Наталія Горопаха
Дуже потрібна програма про Чорнобиль і інші техногенні катастрофи
Nazar Holko
Nazar Holko 2 yıl önce
Дякую за відео! Чув про цю катастрофу, але дуже мало. Завдяки вашому сюжету тепер зрозумів що тоді відбулось.
Сергій Іванович
Записав зі слів свідка трагедії російською. Кучерявая Валентина Ивановна до сих пор проживает в пятиэтажном доме по ул. Фрунзе, 118/2, построенном из кирпичей Петровских заводов. В тот период ей было 14 лет, но помнит те события она четко, как будто не полвека минуло, а так, несколько дней. Рассказывая, она дико волнуется, сдерживая сердцебиение и находящую слезу просьбой о передышке - вспоминать тот ужас не каждому под силу. - Моя сестра Ольга Давыденко снимала комнату в общежитии трамвайного депо. В момент схода пульпы на депо она стояла возле стула, на которой сидела ее пятилетняя дочь Лена, и завязывала ребенку бантик на косе. Вдруг полкомнаты, а вместе с ней и стул с дочкой, с жутким грохотом исчезли в липком потоке грязи. Ольга в шоке осталась стоять на краю прорвы, держа в руках бант - все, что осталось от дочки. Девочку спас какой-то парень, сбегавший сверху по лестнице. В потоке несущейся пульпы он увидел детские косички, как-то изловчился дотянуться и вытянул девочку за косу. Ребенок был спасен, но происшедшее не минулось даром - у Лены целый год болела голова, что, возможно, повлияло на ее преждевременную смерть.
Вася Васильев
Да....пришлось пережить сестре...
Лариса Лисенко
У мене від жаху, аж в очах потемніло. Скільки українцям, ще пережити трагедій?
Надія Валебна
😢😢😢😢
Max Honcharov
Max Honcharov 8 aylar önce
Моя бабуся мала працювати в той день в поділському депо. Але пропросила подругу її замінити. Так і уникнула смерті.
Тетяна Вертей
Дякую! Як завжди, дуже цікаво, хоч і моторошно чути черговий раз про знецінення людського життя в країні, "гдє так вольно дишет челавєк"
Михаил Юдкович
Дякую, таких подробиць не знав. Вашій бабусі здоров'я! Я в захопленні - таку пам'ять не всі молоді мають.
Джек Воробей
Как всегда, интересно, лайк.
doubtspice
doubtspice 8 aylar önce
було дуже цікаво слухати вашу бабусю, здоров'я їй.
Maia Labounskaia
Maia Labounskaia 2 yıl önce
Комментарий в поддержку канала, спасибо за Ваши видео, Слава Украине!
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 yıl önce
Героям Слава!
Лариса Дмитриева
Дякую! Жахливі події, добре, якщо дійсно загинули не тисячі людей. Якщо є можливість, було би цікаво почути про те, що привело до Чорнобильської катастрофи.
Андрій Козак
Каналу та автору дякую. Здоров'я та процвітання Вам!
Поміркований націоналіст
Дякуємо за працю.
Taras Torinson
Taras Torinson 2 yıl önce
Як завжди цікаве відео і гарно викладений фактаж. Дякую
Dmytro Gelgar
Dmytro Gelgar 2 yıl önce
Дякую за дібрані факти і свідчення. Добра робота, важлива справа.
Bob Fergisson
Bob Fergisson 2 yıl önce
Спасибо, даже не знал о таком событии.
Anatoliy Bezpalenko
Anatoliy Bezpalenko 8 aylar önce
Спасибі за об'єктивну розповідь! І за інтерв'ю свідка!
Vladimir Kostiuchenko
В день трагедии в мою 154 школу забежал железнодорожник и рассказал вахтеру о страшной аварии на Куреневке и на Ж/Д ветке через Днепр (Петровский мост). По радиоточке передавали об аварийном отключении электричества и газопровода. Через год летом шли семейством по Куреневке от стадиона "Спартак" к Днепру, и проходя частный сектор, муж сестры сказал, что жил в этом двухэтажном доме - а перед нами одноэтажный. Глиняная пульпа осела и утрамбовалась. В тот день он рано утром уехал на работу, в доме осталась его бабушка и соседка. Когда хлынула грязная вода стекла окон и входные двери выдержали удар стихии (это спасло) но текло из всех щелей, а женщины, пережившие немецкую оккупацию, не растерялись и вылезли на крышу (её не затопило). Их сняли вертолетом. Остались живые но без всего - ни одежды, ни документов, денег и продуктов! Государство организовало жильё, питание, одежду. Когда глина утрамбовалась пытались хоть что-то выкопать из утвари в своей комнате - мало чего годного- кастрюли, сковородки. Одежда, постели пропали.
Oleksandr Matros
Oleksandr Matros 2 yıl önce
Важлива тема. Подяка авторам.
Daria Panasiuk
Daria Panasiuk 2 yıl önce
Дякую за роботу! Цікаво побачити відео про техногенні катастрофи!
Oleg Makey
Oleg Makey 8 aylar önce
Щира подяка Вам за працю і правду ! Героям Слава !
Valentina Chizhenko
Valentina Chizhenko 2 yıl önce
Вперше про Куренівську трагедію дізналася на початку двотисячних і була дуже вражена прочитаним. Це подвійний, ні кількакратний злочин проти людей. Тут і злочинна недбалість, і паплюження пам'яті загиблих у Бабиному яру, і зволікання з ліквідацією наслідків, і замовчування... Важка, але необхідна до згадування тема. Ще дуже цікаво було б почути про проект "Факел" близ Харкова, і про затоплені села при будівництві дніпровських водосховищ.
Сергей Хоменко
Дякую! Треба більше правди про окупаційний совєцький період історії України!
Alexandra
Alexandra 2 aylar önce
Дякуємо за вашу роботу
Дмитро Раков
Щиро дякую за випуск! Ця трагедія показала недолугість планової централізованої економіки, якої керували партійні профани, а не спеціалісти своєї сфери. Коли головне не якість, а термін до якоїсь події. Про Чорнобиль било б цікаво глянути!
Свята Галичина 🇺🇦
Дуже цікаво, дякую ❤️
Anna Kardailska
Anna Kardailska 2 yıl önce
Дуже цікаво. Дякую за відео.👍
Ostap Banderivets
Ostap Banderivets 2 yıl önce
Дуже цікаві Ваші випуски, дивлюся з задоволенням, робіть побільше про все комуністичне і історичне минуле.
Юрій Ясиневич
Не можна це призводить до загострення конфлікту, а якщо серйозно, хто не хоче чути правди, не допоможе нічого.
Галина Полянська
Дякую за суперцікавий матеріал! Важливо не залишати у нашій історії ні білих, ні чорних плям!
Sonraki