Karanlık

Куренівська катастрофа: потоп, створений радянською владою // Історія без міфів

Історія Без Міфів
görünümler 387 984
99% 15 000 1

У понеділок вранці, 13 березня 1961 року, стався один із найбільших техногенних катаклізмів в історії України. Нестримний потік води й бруду розтрощив житлові будинки, промислові об’єкти та призвів до численних людських жертв. Подію стали називати “Помпеями 20-го століття” та “помстою Бабиного Яру”. Адже катастрофа почалася у найстрашнішій місцевості Києва, пам’ять про яку радянська влада намагалася знищити без сліду.

Підтримай нас на Патреоні 💰 www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💰 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 5168 7574 1861 1598

ФБ 👉 facebook.com/Historywitho...
Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

“Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14:00 та в суботу "10 запитань історику" о 12:00 .

katma

 

9 Mar 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 871
Історія Без Міфів
*Якщо ви бажаєте побачити на нашому каналі випуск про Чорнобильську катастрофу 1986-го або про інші техногенні катастрофи, їхні причини та наслідки - напишіть про це в коментарі під відео.* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
Iwanka Solomon
Iwanka Solomon 2 aylar önce
0
Вася Васильев
@Анна Онищенко не было там детсадочка.
Drew Princeton
Drew Princeton Yıl önce
@Emilio Kasen glad I could help :D
Emilio Kasen
Emilio Kasen Yıl önce
@Drew Princeton It did the trick and I now got access to my account again. Im so happy:D Thank you so much, you saved my ass!
Олекса Вовк
"Свідок трагедії на прізвище Вовк " це моя мама, Вовк Надія Федотівна, якій пощастило вижити. Її історія описана в книзі доброї пам'яті Олександра Анісімова "Куренівський Апокаліпсис".
Слава Рожковский
🇺🇦
Александр Мостовой
Та змило, знесно тоді
Олекса Вовк
Олекса Вовк 2 aylar önce
@Lady Asleep Книга видавалася давно, ще наприкінці 90х. Навряд ви знайдете у продажу. Спробуйте пошукати в інтернеті.
Lady Asleep
Lady Asleep 2 aylar önce
Дякую за інформацію, чи є книга у вільному обізі?
Samaya T
Samaya T Yıl önce
Я була дитям, а мама читала листа від сестри з Києва нашій рідні про цю трагедію Лист був довгий на декілька сторінок. Усі плакали. Я запам'ятала про стареньку, яка сиділа на даху і кликала людей, щоб її спасли. Це був шок для всіх. І ще пам'ятаю про Бабин Яр вона писала, що та біда була кара за розстріляних. Я мала і всі не брали мене до уваги, але мене так вразив цей лист і реакція рідних, що я дещо запам'ятала. Як випустили листи з Києва після трагедії не знаю, але він був, значить кмітлива тітонька вислала його із іншого міста. Мабуть. Через роки та сама тітонько повезла мене до Біковні і розповіла про розстріли там. Люди мовчали, але пам'ять про такі місця переказували молоді, бо надії на те що буде повалено срср у них не було. А от історію про страшні події переказували молодим. Уклін їм, за те що ми не виросли бездушними забудьками.
TorMazila
TorMazila Aylar önce
@Elena Kuznetsova Кияни - постраждалими у Яру? Євреї-кияни та, згодом, червоноармійці - невеличке уточнення. Один єврейський хлопчик - звернувся українською до поліцая, сказав, що не єврей і випадково сюди потрапив - та вижив. А от українці-кияни - на це все подивитися збіглися. Немає сенсу намагатися здаватися янголом, коли все відомо та задокументовано. А от те, що комусь закортіло позбутися пам'яті про ті події та забудувати те місце - то вже інша справа. Це далеко не єдиний випадок, коли радянські чиновники намагалися забудовувати цвинтар, чи будували щось зовсім впритул. Зараз - такі "забудовники" теж трапляються. Про те, що у наших селах цвинтар, нерідко, ледь не в центрі села, та у когось просто через паркан - гадаю, можна не нагадувати. "Санітарні норми" в нас чути ніхто не хоче.
Samaya T
Samaya T 2 aylar önce
@Elena Kuznetsova Це лист від світків подій, а то про що ви ІПСО сьогодення.
Elena Kuznetsova
Elena Kuznetsova 2 aylar önce
@Samaya T Це бабуся в листі так писала. Я зрозуміла. Але чому ви на цьому зауважили? Росіяни після вторгнення 24 лютого нав'язуть світу, что саме українці винні в розстрілах в Бабиному Яру. Вони ігнорують вину фашистів і з українців роблять нелюдей. Вони на чорне кажуть біле і навпаки. Тому ваше зауваження вразило мене. Жителі Куренівки такі ж невинні жертви комуністичної навали, як і євреї фашистської.
Samaya T
Samaya T 2 aylar önce
@Elena Kuznetsova Читай уважно
Олександр Федоришен
Дякую за моторошну, але дуже цікаву тему. Пані Ользі - міцного здоров'я та довгих років життя!
Клим Клим
Шановний автор дякую вам за ролик, а вашій бабусі бажаю міцного здоров'я та довголіття!!!
Pavlo Shevchuk
Pavlo Shevchuk Yıl önce
Як житель Києва, та куренівки, дуже вдячний за згадку цих трагедій, варто завжди пам'ятати, особливо зараз. Коли хаотичне будівництво, без жодних планів та контролю.
Ааааа
Ааааа Yıl önce
Так коммуняк нет уже давно. сейчас все строят как надо.
Oleksandr Matros
Oleksandr Matros Yıl önce
Отак криві ручки, нехлюйство та штурмовщина показушна призвели до трагедії. Та ще й не на забитій периферії, а майже в центрі Києва.
Мойша Киевский
@TorMazila Читай ниже
Мойша Киевский
@TorMazila Мне Вас понять сложно. Ибо сейчас не строят, а просто бомбят. Когда это закончится, то тогда и будем задавать вопросы. А до этого, такие как Вы, жили с языками в заднице. Опережаю вопрос - я в это время свой язык туда не засовывал.
TorMazila
TorMazila Aylar önce
@Oleksandr Matros У "ті часи" - населення Києва - 600тис. І зараз Куренівка аж ніяк не центр. Не "дупа світу", типу Троєщини чи Софіївської Борщагівки, та все ж - до центру кілька км. Сучасна Куренівка - з'явилася у 1970-х. Не виключено, що ця трагедія значно полегшила забудову - вже не потрібно будо виселяти людей.
TorMazila
TorMazila Aylar önce
@Мойша Киевский А зараз - такого не буде? Будують 2-поверхову бензоколонку, а виходить 30 поверхів житловий будинок, на складних грунтах чи каналізаційному колекторі. Тоді - хтось би реально сів, чи "кулявлоб". А зараз - катаються на нових тачках, впаривши лохам незаконно збудоване :)
Мойша Киевский
@Panther Всё правильно, значит их закопали правильно. Цинизм достоин уважения у Хуйла и его идейного отца Сталина, только я это всё видел своими глазами. От центра было 10 остановок троллейбуса.
Yevhen Tymoshenko
Дякую за видео. Безумовно було б цікаво побачити сюжет про аварію на ЧАЕС. Ціную ваш канал за те, що руйнуючи імперськи та комуністині міфи, так само не поблажливі і до "наших" міфотворців.
Rar4k
Rar4k Yıl önce
До 35-ої річниці Чорнобиля випуск був би доречним. Хотілося ще б щось про недавні події (у квітні-7 річниця) війни на Сході України
TorMazila
TorMazila Aylar önce
@Nataliia Voznuik Від техногенних катастроф та природних катклізмів - не захищений ніхто. Стрий на аналог Чорнобиля не тягне, а от майдан 2013 на Новочеркаськ - цілком схоже, соціальне напруження та стрілянина. Хіба що Новочеркаськ - це прокол соціально-економічної політики у країні, і стався внаслідок здорожчання продовольчих товарів. Щось ніхто не майданує від "олія по 70грн/літр", хоча у фермерів скупляють зараз врожай за безцінь.
Sergiy Shamota
Sergiy Shamota 2 aylar önce
@olga ivanko Уявляю. Без аналізу справжніх причин втрати контролю над частиною території України неможливо будувати ефективний захист
olga ivanko
olga ivanko 2 aylar önce
@Sergiy Shamota уявляєте пройшов рік і тепер відбулося повномасштабне вторгнення
Nataliia Voznuik
Nataliia Voznuik Yıl önce
А куди дівати дитячу пам'ять про жах очікування неділі в санаторії Пуща Водиці приїдуть батьки до тебе, чи вони загинули у тих трамваях? І так в усіх випадках: Новочеркаськ, Чорнобиль... зате ковбаса по 2,20.
Sergiy Shamota
Sergiy Shamota Yıl önce
Боюся, події на сході України не втиснеш навіть у 2-годинний випуск, бо стільки відбулося.
Атос Борода
Так, і Чорнобиль болюча стигма нашої історії. Буду чекати на Вашу розповідь.
Раїса
Раїса Yıl önce
Вперше почула це від киян у 1985 році, коли після закінчення навчання в КПІ прийшла на роботу, тоді почула і про Бабин Яр, і про підірваний комуністами Хрещатик та Успенський Собор, і про куренівську трагедію. З цієї правди і почалося моє «прозріння». Найстрашніше у їх розповіді було про трамвай, повний людей, які всі загинули. Один із знамих моїх колег по роботі, від яких я почула про цю трагедію, опізнав своїх дружину і дочку за вцілілим клаптем тканини від сукні, так щільно мама притисла дівчинку намагаючись врятувати... Совіцька влада вміла лише грабувати, вбивати і брехати. Шкода тих, хто до сьогодні шкодує за морозивом і ковбасою, не зрозумівши всієї трагедії панування комуністів в Україні
TorMazila
TorMazila Aylar önce
@MORS Зараз - влада грошей та медіа. А те, що хтось був та є талановитим актором - зате він зараз знає, як себе поводитись і вміло це робить :).
TorMazila
TorMazila Aylar önce
@Надія Валебна Яким чином у той час втрапили "громадяни України"? З майбутнього прилетіли, чи як? Тоді всі були громадянами СРСР, які перебували на окупованих територіях. От прям безпідставно та просто так розстрілювали? Якщо шо - то у мене сім'я пережила окупацію, нікого не розстріляли. У знайомих - аналогічно. Дід - вийшов з оточення, там дійсно "були питання" (чи ви впевнені, що з тих обміняних зараз полонених з обох сторін - ніхто не став співпрацювати з СБУ чи ФСБ?) Зараз - українська влада вважає колаборантами всіх, хто просто підтримує життєдіяльність міст на окупованих територіях - хоча поліція та комунгосп є життєво важливими речами у містах. То чому радянська влада повинна була вважати та діяти по-іншому?
MORS
MORS 2 aylar önce
А зараз влада яка? Клоунів? Чи клоуни це стадо яке деградувало
Вася Васильев
В трамвае не все погибли, одна женщина, бывшая фронтовичка, выбила окно и сумела выскочить. Спасли ее вроде на заборе стадиона "Спартак".
Faina Shaposhnik
Faina Shaposhnik 2 aylar önce
Моя мама чудом выжила🤔 Шла пешком,хотя была беременная.А ДОЛЖНА БЫЛА ОКАЗАТЬСЯ В ПОЛУТОРКЕ.Может в той самой.И её сотрудники всё погибли. Бог подарил моей мамочке 60 лет А мне и моему сыну целую жизнь ЖИЗНЬ🙏
Green Hamster
Green Hamster Yıl önce
С удовольствием вас послушаю. Отличная подача информации. Владлен и команда, продолжайте. Жаль большинство даже не слышали о Куренёвской сели. Спасибо за вашу деятельность.
Украшения  Lucia Sh
Моя свекровь жила там большой семьёй в частном доме: мама, папа, бабушка, дедушка, брат, и сестра с семьей. У 6их был сад, и была корова. В марте 1961 ей было 13 лет. Ее папа работал в депо Красина. В этой трагедии погиб муж сестры, он был оперным певцом, он по утрам был дома. Свекровь была в школе, , брат в институте, племянники в саду, а родители и сестра на работе, и тем спаслись. В общем, она не любила об этом говорить... Всегда переводила в шутку, и рассказывала, что из всего, что у них было, остались только 2 стула, балия, и 2 коробки довоенных елочных игрушек, она ими очень дорожила до конца жизни. К сожалению, ее с нами нет, она ушла в январе 2014 года, в 66 лет.. Грустная тема, но я вспомнила мою свекровь.
andreusDADA
andreusDADA Yıl önce
Зробіть будь ласка випуск про пожежу в Київський публічній бібліотеці Академії наук УРСР 24 травня 1964 р. Дякую.
mariya vasylyniuk
mariya vasylyniuk 2 aylar önce
Так пам'ятаю
Volodymyrr Hapon
Volodymyrr Hapon Yıl önce
Вчителька Української ,розповідала,так рикошетом.
Українець
Слава Украине! Крым Донбасс Луганск это Украина! Враг рассийский оккупант будет разбит, Победа за Украиной!
Егор Шитиков
Карты времён царизма тому подтверждение.
Saykes1994
Saykes1994 Yıl önce
Так хотілося би почути про Чорнобильську катастрофу від вас. Привіт із Славутича!
Max Honcharov
Max Honcharov 3 aylar önce
Моя бабуся мала працювати в той день в поділському депо. Але пропросила подругу її замінити. Так і уникнула смерті.
Історія без меж
Страшна подія, жахлива... Ще один злочин радянської влади в Україні. Дякую, що розповідаєте про це!
TorMazila
TorMazila Aylar önce
@Олег Чехун Ті, хто це зробив спочатку - вочевидь все розрахували. А от потім - скоріш за все, вже ніхто нічого не прораховував. А експлуатували - взагалі не замислюючись. Бо план треба перевиконувати - щоб премії були.
Олег Чехун
@Myroslav Holyak Зама ідея, зробити сховище пульпи, над житловим районом уже злочинна.
Myroslav Holyak
Myroslav Holyak Yıl önce
@Иван Крутов злочинна халатність через відступ від проектних рішень, як мінімум
Микола Грищенко
@Иван Крутов As a pineapple person it is already serious.
Микола Грищенко
Погоджуюся
Elena Lysaya
Elena Lysaya Yıl önce
Як завжди, цікаво і докладно. Якщо до техногенних катастроф можна віднести створення штучних водосховищ (зокрема Каховського), то хотіла би почути цю розповідь від Історії без міфів
ivan krupnuk
ivan krupnuk Yıl önce
Трагедія ! Про яку влада довго мовчала та приховувала.Причина-швидше,скорше,нехтування всім заради показників...Наслідок-втрачені людські життя...
Євгеній Покопцев
Вельми дякую за інформацію, а ваша бабуся- справжня чесна людина. Подяка .
Lina Kasen
Lina Kasen Yıl önce
На кістках українських людей стоїть Петербург. Можливо, колись ви підготуєте і цю тему.
Maia Labounskaia
Maia Labounskaia Yıl önce
Комментарий в поддержку канала, спасибо за Ваши видео, Слава Украине!
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev Yıl önce
Героям Слава!
Анастасія Василик Василівна
Дякую за вашу роботу, ви найкращі ❤️
Сергій Закалюжний
Доброго здоров'я пану Владлєну, дякую за працю, давно хотілося мати повну ясність в цій трагедії.
CJIEnOuBOBR
CJIEnOuBOBR Yıl önce
Моя бабуся тоді жила на Куренівці, і стояла на зупинці автобуса, сусідній до зупинки "вулиця Петропавлівська", а саме вулиця Рилєєва. Бачила воду, і бачила момент удару сельового потоку. Казала, что з пульпи стирчали чи то кістки, чи то руки-ноги. Казала, що коли йшла з роботи додому, то солдати витягали звідти трупи.
Вася Васильев
Правду она говорила....
Надія Валебна
Жах!😢😢😢😢😯
Лариса Степенчук
Із таких замовчуваних трагедій складається наша історія!
Only Star
Only Star Yıl önce
@Надія Заболотна Співчуваю Вам. Ваша сім'я на собі відчула, "чудову та прогресивну" медицину!
Only Star
Only Star Yıl önce
@Надія Заболотна На жаль, таких історій дуже багато ((( Але тупим людям, не докажеш! Тому й сьогодні маємо таких ідіотів, у яких на стіні висить портрет Сталіна!
Надія Заболотна
@Only Star Моєму батькові лікар вирвав зуба предметом,який лежав на підвіконні повному мух,вирвав і знову кинув на підвіконні - слідуючий.... Заніс батькові інфекцію якусь ,він довго хворів ,потім не міг їсти , ак і помер.Я була ще зовсім маленька,важко було вижити матері з дітьми.
Only Star
Only Star Yıl önce
@Иван Крутов А де я написала, що "антибіотики потрібні лише для лікування гангрени"??? Не перекручуйте!
Only Star
Only Star Yıl önce
@Иван Крутов про яких спеціалістів ви говорите, коли пишете "специалисти никуда"??? Можливо, про тих, які вже рік часу проводять на заході України трансплантації органів і врятували десяток життів? А такі прізвища, як Амосов, Шалімов, Плахотнюк, Тодуров, Гудак... - відомі лікарі і наші сучасники! Я вже не говорю, про світові прізвища: Бец, Філатов, Богомолець, Хавкін, Скліфасовський, Пирогов, Мінх .... Вони всі українці!
Іван Сівінський
Також дуже цікаво б було побачити справжню історію без міфів про наші українські міста, такі як Прип'ять, Чорнобиль, які були передчасно знищені від подібного роду катастроф.
Олег Матяш
Пане Владлен! Дякую за відео! Як завжди, все на вищому рівні! Так тримати!!! 👍👍👍
Roman
Roman Yıl önce
Дякую! Чув про цю трагедію, але не уявляв масштабів. Владлен, ви чудовий лектор!
Myroslav Holyak
Myroslav Holyak Yıl önce
Про техногенні катастрофи було б дуже цікаво, про Чорнобильську можна в останню чергу - матеріалів і так багато
Міша Ільницький
Затоплення поселень.на місці великих водосховищ Запоріжжя ГЕСами.
Валерія Калиніченко
Соромно, проте до Вашого випуску взагалі нічого не знала про цю трагедію (можливо, через те, що я не киянка). Спасибі, що надаєте нову інформацію, про такі речі варто знати та пам'ятати.
Вася Васильев
@TorMazila я, действительно, умный, но все равно не понимаю, почему не стоило? Когда произошла эта трагедия, я как раз был младшеклассником и прекрасно представлял где Куреневка, где трамвайный парк им.Красина и стадион Спартак, которые пострадали. А что произошло мы узнавали по слухам, а не из официальных источников.
TorMazila
TorMazila Aylar önce
@Вася Васильев Ну вы такой умный, нам в школе в 80-х училка, жена работника ЦК, на вопрос о наводнениях в Киеве выдала "было, Куренёвку затопило". Без подробностей. Мы смутно (я - никак, спросите у младшеклассника "где куренёвка?" - поймёте) представляли, где эта Куренёвка, и вопросов "как туда вода из Днепра затекла, а остальное не затопило?" - не возникло. Серьёзно не понимаете, что распространять об этом информацию - просто не стоило? Вам же даже часть слухов зачитали из архивов КГБ - это только верхушка айсберга, наверное.
Вася Васильев
@Надія Валебна это вы не интересовались значит
Надія Валебна
Ми жили в той час зовсім поруч, і все одно не знали нічого конкретного, дорослі про це лише пошепки розмовляли. Влада обмежувалась невеличкими публікаціями в місцевій газеті.
Михаил Юдкович
Дякую, таких подробиць не знав. Вашій бабусі здоров'я! Я в захопленні - таку пам'ять не всі молоді мають.
Ім'я Фамілія
Ужас какой ((( царство небесное погибшим 🙏
Andrii Humeniuk
Andrii Humeniuk Yıl önce
Владлене, робіть сюжети, про які вважаєте за необхідне розповісти. Дивитимусь все)
Valentina Chizhenko
Вперше про Куренівську трагедію дізналася на початку двотисячних і була дуже вражена прочитаним. Це подвійний, ні кількакратний злочин проти людей. Тут і злочинна недбалість, і паплюження пам'яті загиблих у Бабиному яру, і зволікання з ліквідацією наслідків, і замовчування... Важка, але необхідна до згадування тема. Ще дуже цікаво було б почути про проект "Факел" близ Харкова, і про затоплені села при будівництві дніпровських водосховищ.
Марина Фокина
Трудно переоценить такую своевременную и справед- ливую идею собрать эти истертые временем и "умелыми" персонами пазлы в единую и четкую историческую картину, отдать на людской суд всю правду о таких горьких событиях. Бережно, по крупицам собраны в хронологи- ческом порядке, по дням, по часам события - огромный труд людей с обостренным чувством ответственности, с большим сердцем и совестью. Честь и хвала им. И наш низкий поклон. г. Киев
Свята Галичина 🇺🇦
Дуже цікаво, дякую ❤️
Анна Калиниченко
Моя мама в тот день, ехала в транвае, её спас парень солдат, сапожки остались в транвае, через 10 месяцев родилась я, благодарю за это спасение Бога.
Вася Васильев
@Viktoriia да вся куреневская трагедия - это история для сериала. У меня преподавал преподаватель , оба родителя которого погибли в тот день в транспорте. Его бабушка воспитывала. В трамвайном парке девочку откопали потом в глине в диспетчерской, которая заживо была погреблена, потому что отключала рубильники, борясь с пожарами, и поэтому убежать не смогла....и т.п.
Анна Калиниченко
@Viktoriia нет
Viktoriia
Viktoriia 2 aylar önce
@Вася Васильев история для сериала😄
Вася Васильев
@Viktoriia с чего такие выводы?
Viktoriia
Viktoriia 2 aylar önce
а тот парень ваш отец?))
Tri-el Кравчук
Також було б цікаво дізнатися про "мирних атом" поблизу села Хрестище на Харківщині. Як все відбувалося насправді 10 липня 1972 року. Про цю трагедію досі не часто говорять
Tri-el Кравчук
@Ааааа як я зрозуміла, то радіоактивна хмара накрила Нові Санжари і дуже багато людей від цього постраждало. Хоча про це й не пишуть, але пам'ять місцевих мешканців жива. А жінка, очевидно, дуже вразлива, можливо не зовсім здорова, от і розхвилювалася
Ааааа
Ааааа Yıl önce
@Tri-el Кравчук а как одно с другим связано?
Tri-el Кравчук
@taras npol я теж лише кілька років тому взнала. А ще вразило відео з Нових Санжар минулого року, коли люди дорогу перекривали і якась жіночка кричала, що: " Не знищили атомним вибухом, то тепер добити хочете?" , - і знепритомніла. Я почала шукати інформацію і була вражена, що досі про це мовчать
taras npol
taras npol Yıl önce
Дякую і підтримую бо до вашого коментаря не знав про це тепер є факт що багато чого ми ще не знаємо про минулі помилки!
Віктор
Віктор Yıl önce
Підтримую!!!
Галина Савченко
В этот день трагедии, моя мама и сестра были в Киеве, и на следующий день выехали домой, в то время мы жили в Казахстане. Мама говорила, что это был просто ужас.
Юрій Володимирович
Дякую за роботу, за ексклюзивну розповідь бабусі! Дуже цікаво!
Ana Ermelinduccia
Особлива подяка за живого свідка подій. Це безцінні свідчення.
Vixa Gora
Vixa Gora Yıl önce
Історію проЧАЕС від самого початку до наших днів мені дуже цікаво .Дякую.
Nataliya Kurovtseva
Вподобайка вам за якісний контент, українську мову і за ретельну перевірку фактів!
Марія Тетянівна
Дякую за розповідь! Особливо ціную ваше ставлення до фактів, без емоцій і роздмухування сенсацій. Очікую на розповідь про ЧАЕС🙏
Ksusha Vit
Ksusha Vit Yıl önce
Дякуємо за працю, це жахлива подія 🤦‍♀️
Надія Валебна
@Bob Mar Якби московити менше підтримували (в тому числі і фінансово) дестабілізацію в Україні і не лізти зі своїм "уставом" в наш "монастир", - ми б знайшли сили для побудови комфортної процвітаючої країни. Горіть ви в пеклі, завойовники!
Ksusha Vit
Ksusha Vit Yıl önce
@Bob Mar Нам не цікава ваша думка!
Bob Mar
Bob Mar Yıl önce
Я рад, что теперь в "незалежной" Украине все по другому. Все сделано по справедливости для комфортного проживания граждан Украины. Из серии...Назло маме уши отрежу.
Лікар-невролог Варвара Бірюк
Чесно кажучи, вперше дізналася про цю трагедію саме з вашого відео. Дякую за просвітництво і за правду!
Макс Бу
Макс Бу Yıl önce
Дякую з пророблену роботу! Давно вже хотів дізнатися про цю трагедію більш розлого, але інформації знаходив мало(
Марина Савчук
Щиро дякую вам за вашу працю, за факти й висновки обґрунтовані документально! 💛💙🇺🇦🇺🇦🇺🇦🤔
Наталi Бахмут
Велика подяка каналу за добре зроблену роботу! Дуже жахлива подія! Скількі всього ми ще не знаємо,як "руліла" радянська влада....РЕСПЕКТ!
natawa meri
natawa meri 2 aylar önce
На Куреневке ещё много живёт свидетелей этой трагедии я жила на куреневке многие.Моя мама и соседи помнят всё
nadiia ataman
nadiia ataman Yıl önce
Мені 83 рік , я Киянка ія чітко пам‘ятаю той страшний день. Офіційно Правди ніхто нам не казав, але приховать це лихо було неможливо і уже в середині дня про це лихо всі говорили .Ніхто не знав , що саме і як це трапилось, але подія обростала різними страшними подробицями. Про причини, дійсні маштаби та кількість загиблих і постраждалих ще довго, довго нічого не було відомо.
All Correct
All Correct Yıl önce
Дякую за вашу роботу! Цікаво було би почути від вас про трагедію на Чорнобильській АЕС.
Olha Streletska
Olha Streletska Yıl önce
Дуже дякую за висвітлення теми! Хотілося би почути історію чорнобильської катастрофи без спекуляцій і міфів
Петро Станкевич
Дякую за розповідь! І за свідчення вашої бабусі-очевидиці! Це дуже важливо так фіксувати, і це оживляє розповідь. Ще раз дякую.
Адлер РФ
Адлер РФ Yıl önce
Как всегда, интересно, лайк.
Людмила Таран
Унікальне свідчення вашої бабусі.
Vicky V
Vicky V Yıl önce
Вперше цю історію дізналась в минулому році із серіалу "сага". Нема слів, тільки емоції. Скільки злочинів було скоєно тим і цим окупаційним режимом, скільки ми ще не знаємо.. Вічна пам'ять загиблим.
Виктор Журавель
@Иван Крутов Преступление аналогично Чернобылю, взрыву плотины Днипрогеса, взрыву Хрещатика, атомной бомбы на Тоцком полигоне, мелиорации, уничтожения молодежи в 43м, привлечении женщин и детей в том же 43м к дорожно строительными т. д. работам, штурме Берлина, война в Афганистане и.т. д. и т. п. Сплошная цепь преступлений самого людоедского режима в новейшей истории.
Vasyl Matiyash
Vasyl Matiyash Yıl önce
@Иван Крутов злочинна халатність.
Rar4k
Rar4k Yıl önce
Вперше прочитав про цю трагедію у газеті "Факти" році десь у 2004. До цього нічого про ці події не чув, на жаль🙁
RestHostel
RestHostel Yıl önce
Так, є бажання почути про ЧАЕС. Дякую вам, Владлен, за змістовне донесення історичних подій
Назар Мельник
Вперше чую про цю трагедію. Дякую за те, що поінформували!
berrygore
berrygore 2 aylar önce
було дуже цікаво слухати вашу бабусю, здоров'я їй.
Niko Stone
Niko Stone Yıl önce
Класно бабуля все пам'ятає. Дай Бог здоров'я
Вячеслав Колєгов
Ціную Вашу працю. Дякую!
Yuf
Yuf Yıl önce
Моя знайома тода працювала у трамвайному депо. Врятувалася - бо на дах полізла лише через деякий час після сходу грунту. Тих, хто поліз одразу - змило. Так, вона зараз - така ж бабуся, як і у автора відео. То була, дійсно, трагедія...
Вася Васильев
Там девочка в диспетчерской погибла, отключала ток и не успела выскочить, так и нашли потом в глине. А один мой знакомый спасся на заборе стадиона "Спартак". Самое интересное, что он потом на работах по раскопке свое пальто нашёл, которое сбросил, когда на забор лез.
Микола Калініченко
За дослідження Чорнобильської катастрофи. Про неї багато сказано і знято, але ви ж таки відкопАєте щось нове та достовірне.
Катерина Ревенюк
Цікавлюся історією, але про цю трагедію почула вперше, дякую за це відео. Дуже хотілося б ще й розповідь про Чорнобиль, адже довіряю вашому каналу і фактам, які ви наводите
Віталій Г.
Насипайте про масштабні катастрофи: більше історії - менше міфів довкола 👍
Anna Varich
Anna Varich Yıl önce
Дякую за висвітлення цієї катастрофи! Будь ласка, зробіть детальний огляд Чорнобильської аварії.
Oleksandr Teplenko
Дякую за цікавий контент! ❤🇺🇦
Taras Torinson
Taras Torinson Yıl önce
Як завжди цікаве відео і гарно викладений фактаж. Дякую
Олексій Карамазов
Дякую, насправді цікава і маловідома сторінка нашої історії!
Аngelina Paniuk
Аngelina Paniuk Yıl önce
Доброго здоров'я Вашої бабусі та довгих років життя!
олександра
Дякуємо за цікаву інформацію. Дуже хотілосяб дізнатися про ще якісь катастрофічні події , що відбувалися на території України.
Zakhar D
Zakhar D Yıl önce
Дякую за розповідь! Дуже класні відео матеріали. Многая літа вашій бабусі!
Irina Cozma
Irina Cozma Yıl önce
Дякую за висвітлення трагедії, цікаво було б ще почути про Чорнобильську катастрофу.
Валерія Ш.
Щиро дякую за вашу працю! Завжди цікаво. Чекаю про ЧАЕС.
Лариса Дмитриева
Дякую! Жахливі події, добре, якщо дійсно загинули не тисячі людей. Якщо є можливість, було би цікаво почути про те, що привело до Чорнобильської катастрофи.
Ми Природа
Клас , дякую за свідчення вашої бабусі! Міцного їй здоров'я!
Bob Fergisson
Bob Fergisson Yıl önce
Спасибо, даже не знал о таком событии.
klo "Yurii"
klo "Yurii" 2 aylar önce
Велике дякую за ексклюзивну історію ! Було дуже цікаво.
Nazar Holko
Nazar Holko Yıl önce
Дякую за відео! Чув про цю катастрофу, але дуже мало. Завдяки вашому сюжету тепер зрозумів що тоді відбулось.
Тетяна Вертей
Дякую! Як завжди, дуже цікаво, хоч і моторошно чути черговий раз про знецінення людського життя в країні, "гдє так вольно дишет челавєк"
Євген Гавриленко
Є ще одна маловідома "бомба сповільненої дії" залишена в садок від недалекоглядних дій радянської влади. Це знищення екосистеми Аральського моря за рахунок майже повного перенаправлення води з річок Сирдар'я і Амудар'я на вирощування бавовни. Крім того на острові посеред згаданого моря знаходиться закинута біологічна лабораторія як мінімум із збудником сибірки. Безпосередньо Україні від цього нічого не загрожує, але ж на одній планеті живемо як не як. В свій час Тарас Шевченко був картографом тієї місцевості.
ramon b
ramon b Yıl önce
Дякую за вашу працю. Сподіваюся побачити випуск про Чорнобильську катастрофу на вашому каналі.
Anatoliy Bezpalenko
Anatoliy Bezpalenko 2 aylar önce
Спасибі за об'єктивну розповідь! І за інтерв'ю свідка!
Bodyanch Nemogooschy
Bodyanch Nemogooschy 2 aylar önce
Дуже пізнавальне відео Живу неподалік, бачив монументи але не дуже розумів деталі трагедії Дякую за доступне роз‘яснення, все дуже детально та інформативно донесено
Vladimir Kostiuchenko
В день трагедии в мою 154 школу забежал железнодорожник и рассказал вахтеру о страшной аварии на Куреневке и на Ж/Д ветке через Днепр (Петровский мост). По радиоточке передавали об аварийном отключении электричества и газопровода. Через год летом шли семейством по Куреневке от стадиона "Спартак" к Днепру, и проходя частный сектор, муж сестры сказал, что жил в этом двухэтажном доме - а перед нами одноэтажный. Глиняная пульпа осела и утрамбовалась. В тот день он рано утром уехал на работу, в доме осталась его бабушка и соседка. Когда хлынула грязная вода стекла окон и входные двери выдержали удар стихии (это спасло) но текло из всех щелей, а женщины, пережившие немецкую оккупацию, не растерялись и вылезли на крышу (её не затопило). Их сняли вертолетом. Остались живые но без всего - ни одежды, ни документов, денег и продуктов! Государство организовало жильё, питание, одежду. Когда глина утрамбовалась пытались хоть что-то выкопать из утвари в своей комнате - мало чего годного- кастрюли, сковородки. Одежда, постели пропали.
Марьян Гавлицкий
дякую за ваш контент
Дмитро Кравченко
Дякую за випуск. Такі події треба знати і пам'ятати!
Роман Бондар
Про автобус не знав-жахлива смерть
Віталій Павленко
Дуже круте відео, дякую за контент!
Наталія Горопаха
Дуже потрібна програма про Чорнобиль і інші техногенні катастрофи
Yurii Kryvohatko
Yurii Kryvohatko Yıl önce
Цікаве відео, дякую. Чув про цю трагедію, але думав то все була повінь. Друже, є цікава тема в продовження дослідження історії Оболоні: кесон сталінського метро в Парку Наталка. Якщо знадете можливість про нього розказати, думаю багато кому була б цікава ця історія, оповита мітами з усіх сторін.
Валерий Демьяненко
Який жах: щиро дякую за важливу і цікаву інформацію!
Ivan A
Ivan A Yıl önce
Чудовий матеріал. Дуже багато спільного з Чорнобильською катастрофою. І там теж винними призначили цапів відбувайлів, не придаючи уваги тому як працювала совєтська система в цілому.
Сергей Хоменко
Дякую! Треба більше правди про окупаційний совєцький період історії України!
Иннокентий Шниперсон
Мой тесть в этот ад попал, как раз недалеко от трамвайного депо. Рассказывал, но неохотно. Как и про войну, кстати. Хотя и ранен был и на мине потом подорвался при разминировании.
Tyler _
Tyler _ Yıl önce
В мене бабця розповідала про цю подію. То був жах, який замовчувався совком.
Ігор Антонік
@Рутенія Гардирики Мені 56 років , корінний киянин. Про цю катастрофу знаю з дитинства , хоча і відбулася вона до мого народження. Так само знаю і про Новочеркаськ 1962 , правда про це мені батько в кінці 1970-х розповів.
nfyjful
nfyjful Yıl önce
@Рутенія Гардирики й більшість перелічених подій саме на території України
Tyler _
Tyler _ Yıl önce
@Рутенія Гардирики отож
Рутенія Гардирики
@Tyler _ Які ж там с*икуни в тій радянській владі сиділи, їх політикою було замовчування катастроф, щоб не дай Бог люди не дізналися що діється насправді в тій гнилій державі, найбільші катастрофи людства сталися саме в радянському союзі - ростріли в Бабиному Яру, Чорнобильська катастрофа, війна 1941-1945 років, в якій найбільше загинуло радянських солдат, найбільша держава світу на своїй території воювала 4 роки з армією держави, яка в десятки разів менша за неї.
Tyler _
Tyler _ Yıl önce
@Рутенія Гардирики з Бабиного Яру вимило дуже багато решток там закопаних, кісток маю на увазі. І це дуже замовчувалося тоді, люди що мали до цього безпосередній контакт боялися рота розкрити, щоб такі речі обговорювати. Це вона вже в 90х мені розповіла, що окрім селі, руйнуваннь та N-нної кількості загиблих ще й замовчували вимиті залишки розстрілянних та закопанних в Бабиному Яру, що якраз над Куренівкою і описаними в відео місцями знаходиться. Такі справи.
Sonraki
Killswitch: Haunted Lost Media Or Hoax?
34:05
Killswitch: Haunted Lost Media Or Hoax?
34:05