Karanlık

Боснія і Герцеговина: війна всіх проти всіх // Історія без міфів 

Історія Без Міфів
görünümler 296 B
99% 13 000 1

secure.wayforpay.com/button/b...
Друзі! Як ви знаєте, завдяки вам ми закрили збір на штурмові дрони для 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша. Зараз їх закуповують і передають військовим. А сьогодні спільно з волонтерами Group 35 ми починаємо збір на авто для пілотів цих дронів. Планується придбати Mitsubishi L200 (2011-2015 модельних років) ціною близько 400 тисяч гривень (в збірі вже враховані витрати на ремонт та роботи з переобладнання авто).
Долучайтеся - кожен ваш внесок допоможе наблизити перемогу над російськими окупантами!
🔥 Наш мерч 👉 pCYjpgYboVe5 або t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором / @istoriyabezmifiv
Підтримай нас на Патреоні 💰 www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
ФБ 👉 Historywitho...
Instagram 👉 historywith...
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com
Музика 👉 Богдан Ярмоленко BogdanJarmol...
Боснійська війна 1992-1995 років - найскладніший, найзаплутаніший та найжорстокіший конфлікт часів розпаду Югославії. В ньому зійшлися три основні сторони: центральний уряд Боснії і Герцеговини (Алія Ізетбегович), Республіка Сербська (Радован Караджич) і Хорватська республіка Герцег-Босна (Мате Бобан). Важливими учасниками були також Союзна Республіка Югославія та Республіка Західна Боснія. Вже з 1992 року на території Боснії і Герцеговини з’явилися миротворці ООН (зокрема, українські), а також розпочалися військові операції країн НАТО. Саме в боснійському небі стався перший в історії повітряний бій за участі натівських літаків. А в боснійському місті Сребрениця - наймасовіше в Європі вбивство цивільного населення в період між Другою світовою війною та початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Міжетнічний конфлікт босняків, сербів і хорватів завершився підписанням Дейтонських угод і розробкою вкрай специфічного державного устрою Боснії і Герцеговини.
“Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
00:00 Початок трансляції
01:00 Хай квітне Український TRvid!
02:31 Підтримай захисників України!
04:23 Від Боснійського банату до Османів і Австро-Угорщини
10:31 У складі двох Югославій
13:24 Боснія і Герцеговина напередодні краху СФРЮ
15:14 Босняки, серби й хорвати: хитка рівновага перед бурею
18:09 Створення Республіки Сербської
21:48 Початок війни та міжнародне визнання Боснії і Герцеговини
25:55 Хорватська співдружність (республіка) Герцег-Босна
29:35 Підтримай “Історію Без Міфів”!
30:36 Облога Сараєва
36:17 Хорватсько-босняцька війна, бої за Мостар і Вашингтонська угода
44:03 Фікрет Абдич і Західна Боснія
49:00 Миротворці ООН у Боснії і Герцеговині та різанина у Сребрениці
53:36 Українські миротворці й порятунок Жепи
58:18 НАТО вступає у справу: операції “Заборона польоту” та “Обдумана сила”
01:02:49 Дейтонські угоди та державний устрій Боснії і Герцеговини
01:10:41 Підсумки Боснійської війни
01:14:48 “Гаага чекає”: як покарали злочинців
01:16:35 Трохи особистих спогадів
01:19:50 Відповіді на запитання глядачів

katma

 

27 May 2023

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR : 743   
Історія Без Міфів
*Друзі! Допомогти 68-й окремій єгерській бригаді імені Олекси Довбуша можна за посиланням* secure.wayforpay.com/button/b783882c24a07 Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP, на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598 або через "Спонсорство" тут - на TRvid.
Станислав Кочетков
Вподобайка и Камент!!!! Авторам Канала Респект!!! Каналу Огромное Уважение!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️💯💯💯💯💯💯💯
Сергей М.
Сергей М. 2 aylar önce
Що ви таке кажете? Які туристичні групи росіян? Після війни вони мають сидіти за муром, а подорожувати хиба що на Соловки. Нема чого їм робити за межами Московії.
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
@Сергей М. Це було би дуже добре, але на жаль, так не працює. Хіба що вони самі закриються від світу. А так - російські туристи завжди були значно вигідніші для закордону, ніж українські, тому що їх більше і в них загалом більше грошей.
Юрій Толстиков
Т.д. ию
Andrey Abdurahmanov
Andrey Abdurahmanov 2 aylar önce
😊
Dima K
Dima K 2 aylar önce
Люблю ваші лекції/стріми більше ніж відео які виходять по 30-40 хв. Дуже круто, що про корейські війни було зроблено два стріми, сумарно на 3 години, хоча і це мало, бо слухати вас - одне задоволення, одразу видно що ви дійсно чудовий спеціаліст.
Українці в Техасі
Величезна подяка за тему та якість матеріалу. Хай квітне український TRvid та слава Україні!
Історія Без Міфів
Героям Слава!
ihorsoloat solo
ihorsoloat solo 2 aylar önce
Дякую, Тобі Друже за слова: "Ніколи не бачити "русні" в Європі"! Додам: "... і в своєму житті, і в житті наших дітей, внуків, правнуків і нащадків"!!!
Хуа Лив
Хуа Лив 2 aylar önce
В прошлом году открыл для себя украинский язык, начал понимать его, читая и смотря новости про войну. Обожаю историю, смотрю многих рускоязычных популяризаторов, но этого часто бывает мало. Теперь я знаю, что всегда могу зайти на ваш канал и, с интересом, провести пару часов. Большое Вам спасибо. Скорейшего окончания этого кошмара!
Історія Без Міфів
Краще побажайте Перемоги! Дуже приємно, що Ви опановуєте українську мову.
Хуа Лив
Хуа Лив 2 aylar önce
@Історія Без Міфів Ваша победа, уверен, и станет окончанием этого кошмара💙💛
Alexander Balabin
Alexander Balabin Aylar önce
ТАк языки не учат
Honest
Honest 2 aylar önce
Дякую за відео. Будь ласка, зробіть стрім про геноциди на Кавказі, які скоїла московія. Про геноцид черкесів. Потрібно знати цю тему, та поширювати у світі. Щоб чітко вибудовувася месседж та знак дорівнює між геноцидом та варварством та московською федерацією.
Yaroslav Kozachok
Yaroslav Kozachok 2 aylar önce
Про це було у стрімі про Чечню, як мінімум побічно
Honest
Honest 2 aylar önce
@Yaroslav Kozachok Хм, наскільки я памʼятаю, той стрім був присвячений більше темі саме боротьби Ічкерії за незалежність. Але перевірю ще раз.
Yaroslav Kozachok
Yaroslav Kozachok 2 aylar önce
@Honest саме так, але побічно було про північнокавказьку боротьбу
Ivan Kovalenko
Ivan Kovalenko 2 aylar önce
Э
Oleksiy Kashchuk
Oleksiy Kashchuk 2 aylar önce
О, поліпшимося вашими знаннями! 👍Слава й перемога Україні! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦✌️
Історія Без Міфів
Героям Слава!
ELZBIETA CHoJNICKA
ELZBIETA CHoJNICKA 16 gün önce
Właśnie przeczytałam, komentarz że trzeba wprowadzić przepisy utrudniające przyjmowanie cudzoziemców i uważam, że ta osoba ma rację. Gdyby Serbowie tak lekkomyślnie nie wpuszczali Albańczyków do Kosowa, to by go nie stracili. I polskie władze też powinny z tej rady skorzystać, tym bardziej, że udziela jej Ukrainiec, a on chyba wie co mówi!!!!
ELZBIETA CHoJNICKA
ELZBIETA CHoJNICKA 16 gün önce
No, bo przecież, do Polski przyjechało bardzo łatwo już więcej Ukraińców, niż Albańczyków do Kosowa, albo tyle samo!!! ha.
Наталья Юрчак
Неймовірна вдячність чудовому каналу та пану Владлену не тільки за якісний історичний контент, але й за непохитну патріотичну позицію, тобто діяльність для блага України💙💛
Grius
Grius 2 aylar önce
черговий раз переконуюсь як вірно зробили в прибалтиці щоб різному мусору нe видавати паспорти повноцінних громадян. нам тeж потрібна паспортна рeформа, а якщо будe нeобхідно - нeодноразово. тeст мови, історія та співбeсіда...
Walter Schur
Walter Schur 2 aylar önce
А також потрібна перевірка особи держслужбою безпеки.
Жан Циган
Жан Циган Aylar önce
Правильно казати країни Балтії. "Прибалтика" кажуть на росії
Світлана Солтисік
Неймовірно цікава та заплутана історія! Дякую, пане Владлен! Нехай квітне український ютуб!!♥️
Natalia Kyselova
Natalia Kyselova Aylar önce
Владлене, дякую за вашу роботу! Я розумію, як мало ми в школі приділяли уваги історії наших європейських сусідів
Volodymyr Afanasiev
Volodymyr Afanasiev 2 aylar önce
Владлене, браво. Це був найкращий випуск для мене за весь час, що я дивлюсь ваш канал. Низький вам уклін за вашу титанічну працю. Дай вам бог міцного здоров'я та наснаги, щоб ви змогли охопити якомога більше тем, адже їх дууже багато. Я, як палкий поціновувач Балкан, а також Ібероамериканського світу, дуже хочу і про Албанію ще, і про Македонію, і про Грецію (чорні полковники), і про Хорватію (усташі), і про Словенію, салазарівську Португалію..... і це ще я не називав нічого із південної Америки: тут і перронівська Аргентина, і Венесуела, і Чилі Піночета тощо..................... ну і звичайно, я так розумію буде цілий фундаментальний цикл про історію США - я думаю це буде цікаво кожному. Аби ж тільки у вас були сили на це все, у що я непохитно вірю. Ви ВЖЕ зробили багато надзахопливих випусків, яких особисто я чекав із нетерпінням: Іспанія Франко, Фолкленди, Румунія, Угорщина, Кіпр, Туреччина Ататюрка, Розпад СРСР, УНР, СС Галичина, Мусоліні, Гітлер тощо. Шануйтеся, слава Україні!
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава! Дякую за підтримку)
Valerii Kamchatnyi
Valerii Kamchatnyi 2 aylar önce
Робите потрібну та важливу справу!
Walter Schur
Walter Schur 2 aylar önce
Також цікаво було б дізнатися про участь українців у війнах за межами України. Виглядає на те, що ми - нація лицарів, а не боягузів, на зразок голландців у Сребреніце, чи бельгійців у Руанді, не кидаємо на розправу беззахисних людей, які нам довірились.
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
@Walter Schur Українці - нація лицарів. Це правда.
Ruslan Grach
Ruslan Grach 2 aylar önce
Величезна подяка вам пане Владлен та ваших однодумцям за історичну екскурсію Балканами👍🏻🇺🇦
Ярослав Васильчук
Після відео про Косово, Хорватію навіть не міг подумати, що є більш заплутана тема! Певне, доведеться ще раз переглядати) дякую вам за вашу працю! Хай квітне український ютуб!
Sergey M
Sergey M 2 aylar önce
Дякую за дуже цікавий стрім. Вам вдалося неможливе - доступно розказати про суперзаплутану історію Боснії та Герцоговини. Ви - найкращі!
Oleg Blinnikov
Oleg Blinnikov 2 aylar önce
Дякую за вашу роботу. Слава Україні!
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава!
Svyeta
Svyeta 2 aylar önce
Коментар на підтримку чудового історичного каналу і просування українського контингенту! Щиро дякую!❤️
Viktor
Viktor 2 aylar önce
Героям Слава!🇺🇦 Як завжди дуже цікаво! Дякую.
General Ausmerzer
General Ausmerzer 2 aylar önce
Розпад Югославії - це якби бразильський серіал на 9000 серій, знімав Квентін Тарантіно. Абсурдний сюжет, гори трупів, неймовірна жорстокість, інколи взагалі не зрозуміло що відбувається, а в кінці все закінчилося тим, із чого і починалося 😳
Denis Kudlai
Denis Kudlai 2 aylar önce
Точніше не скажешь!!! 😁
iiiGLADIATORiii
iiiGLADIATORiii 2 aylar önce
Чому? Хорватія, Чорногорія, Північна Македонія, Словенія стали членами НАТО. Югославія це вже історія.
Otrutniy Otruiniy
Otrutniy Otruiniy 2 aylar önce
​​@iiiGLADIATORiii Та ще історична справедливість взяла тріумф Хорватія та Чорна Гора знову незалежні😊
Bambini Bambini
Bambini Bambini 2 aylar önce
Дякую за працю!! Слава Україні !!! Героям слава !!!
Сергій
Сергій 2 aylar önce
Я думав, що краще вже неможна, але цей випуск не просто цікавий - це бімба! Вподобайка як завжди. Якщо міг би - поставив би ще одну за влучні аналогії з нашим сьогоденням!
Юрій Боцюрко
Дякую "Історії без міфів" за цикл стрімів про історію країн бувшої Югославії, дуже цікаво і доступно !
Микола Баранов
Героям слава! Ви як завжди доступно і елегантно все розклали. Тема дійсно непроста. Всі балканські протистояння більш-менш зрозумілі, а в цій війні, соромно зізнатися, не міг розібратися. До сьогодняшнього дня. Дякую!
Vladimir Mihaylov TÜ
Vladimir Mihaylov TÜ 2 aylar önce
З Болгарії бачу, не очікував, що українці так добре опишуть наш динамічний та складний регіон, дуже дякую! Слава Україні🇺🇦
Петро Грабовий
надзвичайно крутий канал. Дякую команді каналу. А коментар про майбутню відповідальність туристичного бізнесу - це 100%!
Тарас Невеселый
Героям слава! Дякую за Вашу працю!
Pavlo Pudak
Pavlo Pudak 2 aylar önce
Дякую, пане Владлен, за надзвичайно цікаву тему й те що так детально розжували доволі непрості взаємовідносини між народами Боснії та Герцеговіни. Кожного разу приємно бачити з якою любов'ю ви робите цей проект, то ж, поки не маю змоги підримувати фінансово, вчергове побажаю вдалого розвитку вашому каналу.
Сергей Песчанский
Спасибо большое. Вы прекрасный оратор . Спасибо за помощь ВСУ! Слушаю вас ,как подкат . Спасибо
Vovanderos
Vovanderos 2 aylar önce
Щиро дякую всій команді каналу та особисто пану Владленові за витрачені час, терпіння, кропітливість і напевно нерви, щоб розібратися в усіх хитросплетіннях історії та конфлікту даної країни. В результаті вашої роботи вийшов, як завжди, дуже цікавий, пізнавальний, трохи заплутаний але дуже хороший і якісний випуск. Дуже чекаємо історій країн решти Югославії та, можливо, Греції. Хоча і на інші теми також чекатимемо випусків. Тому вам всім великої життєвої наснаги, благополуччя та міцного здоров'я. А також вашим рідним та близьким. Щасливо.
Рудий
Рудий 2 aylar önce
Вподобайка на підтримку україномовного каналу і дяка слава героям ЗСУ слава нації 🇺🇦♥️🖤
Otrutniy Otruiniy
Otrutniy Otruiniy 2 aylar önce
Смерть ворогам!!
HI MARS
HI MARS 2 aylar önce
Велика подяка каналу "Історія без міфів" та особисто Владлену Мараєву за яскраву, гарно ілюстровану, безпристрасну та детальну розповідь про боснійську війну під час розпаду Югославії. Я вперше так детально дізнався про війну трьох народів двох релігій. І тепер є чим відповісти російським тролям на закиди про "війну НАТО проти Югославії" в нагадати про те, як серби вчинили геноцид у Сребрениці.
Віктор Школовий
Дуже інформативне відео ! Неабияк цікаво співставляти свої малі пізнання в даній темі з такою розгорнутою історією. Ви є дуже важливим гравцем на полі українського Ютубу .
Tatiana Тетяна
Tatiana Тетяна 2 aylar önce
Владлен ви мій улюблений провідник по історії, дякую вам величезне! 👍🏻👍🏻 Слава Україні 💙💛
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава!
Oleh Stalker
Oleh Stalker 2 aylar önce
Дякую пане Владлене!!! Останній спіч був най лепший, най файніший!!! Слава Україні!!! Смерть ворогам!!!
Jura Epelbaum
Jura Epelbaum 2 aylar önce
Велика вдячність пану Владлену за якісну роботу!
ЗДИЧАВІЛИЙ ТОВСТУНЧИК
Панове, зробіть будь ласка випуск про ,, Войско Донское '' Особливо цікаво походження цього явище і питання монопольності на козацьке явище як таке .
Евген
Евген 2 aylar önce
Козацтво, як феномен та військове явище, було та є лише Українським. Великогетьманські Війська Реєстрові як регулярна армія Великогетьманської Української Держави - Гетьманщини, та Військо Запорізьке як добровольче Українське воїнське формування, добровольчий воїнський орден. Все решта то москальській плагіат. Всі т.зв. москальські "казаки" були лише допоміжним збродом царської поліції москальщини. Тобто, тогочасні тітушки. І ще частина з них були парамілітарними формуваннями на допомогу царської армії. Тобто, це лайно, а не воїни. Алкаші, мародери та тітушки. Тому жодної "монополії на козацтво" там нема і бути не може. Не звертайте увагу на москальську фальсифікацію та плагіат. Це нікому не цікаво, їхні жалюгідні казки.
Валерий Ковтун
Вважається, що козаки на Запоріжжі осіли раніше за донців, на століття. Наприклад; Дон приєднав Ванько ІV у 1560р., хоча там спочатку була своя автономія, а на Дніпрі козаки вже існували. Та й центром донських стала станиця Черкаська(нині Старочеркаська), заснована черкаськими реєстровцями 1583р.
Otrutniy Otruiniy
Otrutniy Otruiniy 2 aylar önce
​@Валерий Ковтун Як що точніше,то початок Нашої Козаччини бере з початку осідлих поселень християн Подніпровїя . А ції поселення українізованих степовикцв ще за княжий часів!
Polina Dobrozhans'ka
Polina Dobrozhans'ka 2 aylar önce
ви титан, бо мені маючи підґрунтя зі знань щодо цієї теми це трохи складнувато слухати і сприймати, а у вас прямо можливо навіть у всіх цих драконах, младічах, та іліджах розібратися ❤
Vadym Kliuchariev
Vadym Kliuchariev 2 aylar önce
Канада на дроті! Дякую за працю. Хай квітне український TRvid !
Алла Мельник
Стала боятися слово "референдум", часто війни починаються після нього. Дякую команді за корисний канал ! Удачі !
Дмитро С.
Дмитро С. 2 aylar önce
Дякую вам і вашій команді! Ви чудові! ❤
Yana D
Yana D Aylar önce
Дякую сердечно! 💖Дуже цікаво, стисло і зрозуміло. Багато в чому співзвучно, на жаль, з нашою війною... Співчуваю усім, хто пережив подібні трагедії. Сподіваюся, людство якнайшвидше доросте до рівня мудрої, поважної, ефективної і щасливої взаємодії ✨
Aed Findliath
Aed Findliath 2 aylar önce
Вивчення історії Боснії буде неповним без перегляду і прослуховування культової пісні того часу Bosanska Artiljerija))
Юля Лесюк
Юля Лесюк 2 aylar önce
Зараз знаходжусь в Боснії і Герцоговині, дуже цікаво послухати про її історію. Дякую Вам за цікавий матеріал.
Vitaliy Gorbachоv
Vitaliy Gorbachоv 2 aylar önce
Дякую. Дуже подобаються ваші професійні історичні розповіді.
weronika strizh
weronika strizh 2 aylar önce
Низький уклін про наше просвітництво ! В рос школі історію викладали якось НЕТАК ! Дякую Вам !
Lili
Lili 2 aylar önce
Була в Боснії і Герцеговині минулого року в жовтні.Їхали в Меджугорє.Дуже позитивні емоції залишились від місцевих,загальної атмосфери,природа,сонце,тепло,такі пейзажі в саме❤. І більшість до українців дуже гарно ставляться що також приємно. Вивчила як буде їх мовою дякую «hvala ti». Ця країна точно маст хев для того щоб не одноразово відвідати
Evm Rox
Evm Rox 2 aylar önce
настільки добренькіяк кацики. тільки дай волю і безнаказанність - зразу масові згвалтування, розстріли, людожерства і кастрації. словянє.
Otrutniy Otruiniy
Otrutniy Otruiniy 2 aylar önce
​@Evm Rox як кажуть на Балканах ,,Србе на вербе,,😊
Солодке Ведмежа
Дякую вам за вашу роботу👍👍👍👍 Вподобайка👍👍👍 Слава Україні🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава!
Lana K
Lana K 2 aylar önce
Дуже дякую за Ваші лекції. Не маю можливості дивитися їх у стрімі, але в записі передивляюся обов'язково, іноді не один раз. Дякую!!!
Петр Пастыка
Коментар та вподобайка для просування каналу ,дякую за вашу працю ,)Слава Україні ,Слава Нації!
JAM
JAM 2 aylar önce
Про туризм чудово сказано! Дякую, Вас так приємно слухати! 😘
Валентин Extra
Передевився усі відео з вашого каналу, а деякі по декілька разів.дякую вам ,за вашу працю у цей складний для України час
Історія Без Міфів
Дякуємо за увагу до нашої праці!
Lil z
Lil z 2 aylar önce
Мільйон вподобайок улюбленому каналу!!! Най квітне канал, а разом з ним і Україна💙💛
Tetiana V.
Tetiana V. 2 aylar önce
Дуже дякую за ваші доповіді. Тішуся, що можу надолужити знання історії з такою кваліфікованою та цікавою подачею!
Раїса
Раїса 2 aylar önce
Відео як завжди чудове і повчальне. Окремо дякую за поворознюка, бо нашому наріду вже вішають локшину на вуха що герой, це той хто крав у держави (а те що за Конституцією нарід і є держава нарід не знає) і це наш майбутній (хай Бог боронить!) преЗедент.
Peter Rudenko
Peter Rudenko 2 aylar önce
Дякую, передивився всі частини про Югославію, прочитав «Сараєво для початківців», та «Кафе Європа», бував у Сербії та Албанії. Прошу вважати мене експертом по Балканах 😂😂
Віталій Василишин
Рекомендую книгу Андрія Куліша " Чужа війна" про участь українських миротворців на Балканах.
Микола Васкул
Коментар у підтримку каналу, подяка особисто пану Владлену за позицію, дякую!
Yasia Te
Yasia Te 2 aylar önce
Дуже дякую за сюжет! А окрема дяка - за екскурс у ваше власне минуле і як висновок - призив забезпечити нам у майбутньому право під час подорожей не перетинатися із монстро-сусідами
Костя Аіл
Костя Аіл 2 aylar önce
Дякую за вашу працю! Ви найкращі🇺🇦
yana lysenko
yana lysenko 2 aylar önce
Дуже добре,що Ви написали скаргу. Я колись була в Єгипті,там теж було росіянка гід... Обожнюю Вас і підтримую,щодо звернення до туристичної спільноти.
Odin
Odin 2 aylar önce
Щиро вам дякую за такий стрім! Досить давно (протягом декілька років) вивчаю тему Югославських війн, тому цікаво було послухати думку ще одного історика, за що дуже вдячний. А щодо питання про "Чому після 45-го року населення не було розселено по етнічним принципам" хочу доповнити: це була одна з складових політики "Єдності" народів. Тобто, в деяких випадках навіть примусово, етнічні групи були розселені по такому принципу, щоб у випадку повстань або громадянської війни, одна етнічна група не дала це зробити іншій. Тобто, мапа розселення виглядає як леопард та частково штучно створена. Ще однією з причин війни вважають факт наявності спеціальних "закладок" зі зброєю по всій країні. Під час існування СФРЮ, її збройні сили були не надто чисельними, та керівництво країни розуміло, що у випадку збройного конфлікту, збройні сили не зможуть протистояти чисельним військам країна Варшавського договору / НАТО, тому були створені масові "закладки" зі будь-якою зброєю по країні, щоб у такому випадку населення мало змогу взяти до рук зброю та почати партизанську війну у стіли Тіто. Тож коли у 90-х почалися бойові дії, усі згадали про наявність легкого доступу до зброї. А взагалі, вважаю що тема війни в Югославії досить цікава і ще не повністю розкрита. З задоволенням би допоміг обговоренням або консультацією з цих питань, та навіть просто було б приємно обговорити цю тему.
Дмитро Пантелеєв
Цікаво було б побачити випуск про Банатську Січ (в голові голос пана Сокирка лунає).
Yulia Shabatina
Yulia Shabatina Aylar önce
У Вас дар розкладати все по поличках. Вивчала балканістику у Варшаві і думала, що дах поїде. А тут все стало на свої місця. Щиро дякую. Слава Україні!
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Nataliia Oliinyk
Nataliia Oliinyk 2 aylar önce
Отримую надзвичайне задоволення від перегляду кожного вашого випуску❤Дякую вам величезне за ваші знання, роботу, час, енергію та цінності, які ви просуваєте. Це неймовірна комбінація захоплюючих історичних досліджень, русофобії, харизматичності особистості та якості контенту. Щиро дякую. Ви найкращі 💙💛 Слава Україні!🇺🇦✊
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава! Дякуємо за підтримку!
Ivan Gorodokin
Ivan Gorodokin 2 aylar önce
Дуже круто що існує ваш канал - це просто невичерпне джерело корисної і цікавої інформації, яка до того ж дуже компетентно подається в доступному форматі з великою кількістю всіляких дрібничок і цікавих фактів, що допомагають сформувати цілісну картинку. І все це звичайно ж українською. Про розпад Югославії давно хотів дізнатися і розібратися детально хто що кого і коли, тож прекрасно що ви цьому присвятили цілий цикл повноформатних лекцій. Чекаємо на наступні епізоди 😏
Sasha Koinov
Sasha Koinov 2 aylar önce
Дуже дякую і Слава Украіні!
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава!
Anastasiia Malyshko
Anastasiia Malyshko 2 aylar önce
Дякую за відео! Відвідую курси словенської разом з боснійцями, тепер краще розумію їх історичний спадок. Нехай квітне Український TRvid!
Гоцуляк Олексій
Цікаво було б почути щось про історію африканських країн .
Підливер
Підливер 2 aylar önce
Дякую, що структуризували у моїй голові кашу із знань про ці події
Черенко Андрей
Спасибо за работу. Думаю, не мешало бы ставить в описании ссылки на ранние видео, которые анонсируете устно. Будет удобнее, и просмотров это должно добавить.
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Всі посилання на згадані відео - у правому верхньому куті екрану.
Ruslan Levchuk
Ruslan Levchuk Aylar önce
​@Vladlen Maraiev На дексктопі може і є, але на мобільному немає. Слушне зауваження щодо посилань.
Mykola
Mykola 2 aylar önce
Дякую за Вашу працю✊ Слава Україні 🇺🇦 Хай квітне Український ютюб 💙💛
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава! Хай квітне)
Леонід Кавецький
дилюсь постійно, ставлю ваші відео на повтори на фоні коли працюю, звичайно ж вподобайка і репост))) хай квітне український ютюб !!!
Історія Без Міфів
Хай квітне!
Hanna Bond
Hanna Bond 2 aylar önce
Обожнюю ваші стріми, дякую за вашу роботу
Влад Мусаев
Влад Мусаев 2 aylar önce
Дуже дякую за роботу та відео! Незважаючи на складність теми, все розклали по полицям. Всі перелічені події тепер вийшли із "туману війни". І вже за те велике спасибі, що коли хтось скаже за погане НАТО, яке бомбило "ни в чем не винную Югослоавию", и "Развалили такую страну" є шо відповісти
Yaroslav. mp4
Yaroslav. mp4 2 aylar önce
Топлвий контент. Вже рік переходжу на Український ютуб і це чудово, а цей канал так взагалі культурний кладязь
Алексей Кравченко
Як звичайно, дуже цікаво. Є чудова історія стосовно туристів із Раіси . В 19 році були в місті Турунч біля Мармарісу в Туреччині. Для нас завжди був пунктік, щоб готель був не популярним у мешканців із-за паребріка. Так от, так уж склалось, що їхали із нами на екскурсію із іншого готелю дві дами років між 55-65. Одна сіла біля мене і стала возмущатися, що бачте вони вимикають музику, коли іде намаз. Мій аргумент, що вона у них в країні, а не навпаки і треба це подумати. Також для них двічі вдень молитися це норма. Відповідь була геніальна, :" я заплатила бабкі, і мені все одно на їх віру і звичаї!" Я зрозумів що наш діалог на цьому скінчився
Іван Бонь
Іван Бонь 2 aylar önce
Став лайк якщо увесь стрім в голові грала "Bosanska artiljerija" ) PS: Дуже дякую пану Владленовічу за цікаві стріми про розпад Югославії.
Олександр Гришко
Дякую за спогади! Повністю підтримую!!! Чудовий випуск 👍🤗
Тимофей Лысенко
Единственная вещь, где я смог разобраться в этом конфликте. Спасибо 🇺🇦🇧🇦
Дмитрий
Дмитрий 2 aylar önce
Дзякуй, як заўжды цікава!
Пан Іван
Пан Іван 2 aylar önce
Борітеся - поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!
Таня Астахова
Дякую,пане Владлене,за такі розгорнуті лекції,неймовірно цікаво і велике спасибі Вам за патріотичну позицію.Здоров'я Вам!
Михайло Дуда
Цікавезне відео, дякую Вам за допомогу, давно хотів розібратися в Югославських війнах.
українець
українець 2 aylar önce
Як завжди дуже цікаво! Дякую. Слава Україні!
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Ruslan Levchuk
Ruslan Levchuk Aylar önce
Нарешті прояснив собі ситуацію про війну в Югославії. Дякую з домашню обстановку! Дуже цікаво!
Halyna Korobka
Halyna Korobka 2 aylar önce
Щиро дякую, пане Владлене, за чудові роз'яснювальні лекції по історичним подіям та ретроспекцією на сучасність.
Denis Kroyalo
Denis Kroyalo 21 gün önce
Надзвичайно цікаво, дуже вам дякую за історію 🇺🇦
Історія Без Міфів
Спасибі за підтримку)
Сергій Малигін
Дякую за Вашу працю. СЛАВА УКРАЇНІ.
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава!
Otrutniy Otruiniy
Otrutniy Otruiniy 2 aylar önce
​@Vladlen Maraiev смерть ворогам!
vasya Frederico
vasya Frederico 2 aylar önce
Дякую за вашу роботу,сил Вам і натхнення!!!Переможемо
Iana Petrus
Iana Petrus 2 aylar önce
Дякую за цю тему. Я була в Боснії, вивчала цю війну, зараз вчу боснійську мову. Дуже цікавлять всі випуски про Балкани
Катерина Пилипенко
Щиро дякую за Вашу працю.
Felix Chumak
Felix Chumak 2 aylar önce
Дуже дякую за таке інформативне відео.Також, хотілося б побачити відео про УНА-УНСО.
Corvuusallb
Corvuusallb 2 aylar önce
"До ліктя лікоть: історія УНСО(1989-2019)". Видавництво Темпора.
віктор шемчук
Доброго дня . Зробіть випуск про чеченські війни 1994-2008. Думаю зараз це було б людям цікаво . Дякую , дуже цікаво розповідаєте і робите гарну справу
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Про Чеченські війни в нас є випуск - "Республіка Ічкерія: як чеченці боролися проти російської федерації".
Светлана Иванущик
Доброго вечора! Дякуємо за вашу працю!
Stanislav
Stanislav 2 aylar önce
Коментар більше семи слів для просування цього неймовірного контенту в маси)
Вікторія Куряча
Дякую за вашу роботу! Фух, важко було зрозуміти, але трохи знання все одно розширилися. Тому ще раз: "Дякую!"
Історія Без Міфів
Сподіваємося, ілюстрації (особливо мапи) допомогли розібратися краще:)
Вікторія Власенко
Дякую, пане Владлене, за цікаву лекцію! Дуже подобається стиль викладання матеріалу.
Oleksii Hrudinin
Oleksii Hrudinin 2 aylar önce
Героям слава! Дякую за інформацію.
Petro pihlyk
Petro pihlyk 2 aylar önce
Як завжди цікаво і пізнавально. Хороша робота. Так тримати.
Патріція Мазур
Подяка Вам за гостре реагування на брехню проросійської ґідеси!!!
Sonraki
Çok Güzel Hareketler 145. Bölüm
1:59:09
Make Green Girl Run #shorts
00:27
görünümler 7 Mn