Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP, на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598 або через "Спонсорство" тут - на TRvid.
Схоже, що самі нідерландці вже забули походження своєї самоназви Orange - від принца Оранського, а не помаранчевого кольору апельсинів. Принаймні нідерландські вболівальники футболу та Формули-1 асоціюють себе виключно з апельсинами.
Dzięki za odpowiedź dotyczącą postaci Jurija Szuchewycza i pana opinii na jego temat. Poznaję ukraińskie spojrzenie na historię i nadal jestem w szoku jak mało wiem.
Гарне відео. Давно чекав на відео про цю війну. Я так само як і ви пане Владлен читав книгу Буссенара "Капітан Зірвиголова". Хороша книга, в деяких місцях трохи наївна,але класика пригодницького жанру. Доречі як зазначено в книзі Луїс Бота був з гугенотів,які втекли з Франції в Пд.Африку. Жаль що африканери розчиняються в білому населенні ПАР. Ukrainians never die 🇺🇦
@Історія Без Міфів Питання наперед стрімку Капітан Зірви голова _ це фантастика? Мені 32 роки але я вперше чую про таку книгу Та й про англо_бурські війни раніше не чув хоч і вивчав історію
Дякую каналу "Історія без міфів" і особисто Владлену Мараєву за цікаве відео з історії людства. Для мене слова бури, афрікаанс завжди були чимось далеким та дивовижним, в шкільному курсі історії нічого про них не чув. Нарешті ви розклали все по полицях!
Вітаю! Відео гарне та вчасне, особисто для мене. Я з дитиною через війну перебуваю в Англіі і саме зараз вони на уроках Історії вивчають цю тему. Було корисно дізнатися, щоб донести до дитини не ангажований погляд. Дякую!
Настільки несподівана для мене тема (асоціювалася тільки з Вінстоном Черчіллем), але ж виявилося такою цікавою, включаючи історію виникнення цих поселень і в подальшому республік. Дякую!
Дякую каналу Історія Без Міфів за цю лекцію про англо-бурською війну!!! Шановні громадяни всім вам рекомендую підписатись на цей історичний канал він того вартий це факт!!!
Щиро вдячний за лекцію. Як завжди дуже цікаво та пізнавально. Слухаючи її, ще раз переконуєшся, що історія циклічна і що її необхідно знати, щоб знати як діяти в майбутньому. Ще раз велика подяка всій команді. Благополуччя і міцного здоров'я всім. Щасливо.
О це реально цікавий персонаж: маючи кілька тисяч чоловік він протягом всієї Першої світової війни вів партизанську війну в Танзанії і капітулював тільки після поразки самої Німеччини.
Довго бури трималися при таких ресурсах і переважаючій силі противника! Дякую за цікаву передачу, такий формат у вигляді стріму мені більше подобається, ніж ті 10 запитань історику. Чекаю на наступні історичні стріми!
Дякую за дуже якісний контент! Треба сказати, що ця тема не була для мене спочатку інтересною. Але після початку трансляції неможливо було відійти хоч на хвилинку. Дуже захоплює, як все, що робить пан Мараєв. Щиро дякую та як завжди Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Можете відео про українців, які воювали в анголо-південноафриканській війні за незалежність Намібії або Родезію будь ласка. Я живу в Намібії, і в Ошакаті проживає багато росіян, українців та інших національностей з колишнього Радянського Союзу ветерани. Я думаю що багато із вас назад в Україні мають дідуся або тато хто в цього війни служив (Мій хресний батько). Слава Україні! Україна переможе! 🇺🇦
@lol пам'ятаю брат купив "Animal farm" Орвелла російською і десь на середині книжки я подумав, а чому не дочитати в оригіналі - також була одна з перших моїх книжок англійською.
@Alexander Sylchuk Дякую. Я почав читати книгу "1984" - Джордж Орвелл українською онлайн, оскільки я вже прочитав оригінальну англійську. Історію загалом можна оповідати абсолютно по-різному залежно від того, хто її викладає, оскільки всі вони використовують різні джерела.
@lol Ой, я не історик, книжки історичні, якщо й читаю - то виключно онлайн і лише те, що цікавить в певний момент. Історики частіше за все ідеологічно заангажовані, тому часто скептично ставлюся до подібної літератури. Можливо мені пощастило з дуже хорошими істориками в школі, ще й мій дядько вчився на історичному факультеті якраз в мої шкільні роки - то я ще з п'ятого класу брав в нього книжки про старослов'янську мову і таке інше. Просто дуже добре пам'ятаю як ми в школі розбирали всі підводні камені тих чи інших подій і мене справді дивує, як тут в коментарях люди пишуть, що їм в школі чогось з цього не розповідали... Взагалі завжди підтримую цей канал коментарями якраз через те, що ціную якість матеріалу, хоча завжди критикую їх і практично ніколи не погоджуюсь з висновками. Залежно від того, що вас цікавить - на цьому каналі завжди на столі біля оповідача лежать справді якісні книжки на кожну поточну тему, або варто звертати увагу на те що вони цитують. Думаю історію краще вивчати горизонтально: зачіпляєтесь за те, що цікавить (навіть на вікіпедії) - шукаєте джерела, дивитесь на протилежні інтерпритації, аналізуєте і так далі. Взагалі це суб'єктивно, але для вивчення, власне, мови варто просто читати те, що справді цікавить. Думаю художня література буде кращим початком, і краще підліткова/дитяча література якщо знання мови не досконале. Якщо любите щось веселе - то рекомендую "Тореадори з Васюківки" Всеволода Нестайка - це взагалі перша книжа яку я купив, там і про Київ і взагалі про нашу більш-менш сучасну культуру і смішно всім віковим категоріям. Хоча мої перші книжки англійською були "Man's search for meaning" by Viktor Frankl, "Selfish gene" and "Extended phenotype" by Richard Dawkins. Просто в той момент не було українських чи російських перекладів доступних онлайн і мене тоді цікавили ці теми. Важливо те, що має для вас сенс в той чи інший момент, що вам справді цікаво.
@Alexander Sylchuk Я знаю цього ютубера, я думаю, що його колись підкупив Китай, і він ніколи не повертався, тепер він знімає відео, що розвінчують китайську пропаганду. Ааа так Зелена Україна у Владивостоці. Я знаю, що в 1918 році вони хотіли проголосити незалежність і приєднатися до УНР, але це не спрацювало. Мої знання про Зелену Україну досить мінімальні. Я хочу запитати вас, чи знаєте ви якісь хороші українські книжки з історії, які я міг би прочитати, щоб покращити свою українську мову, у яких є не легкі та не надто важкі слова?
Нарешті, відео про цей період історії, від каналу Історія Без МІфів. Дякую вашій команді за це. І до речі я так само як і диктор зацікавився темою теж в дитинстві і теж через ту саму книгу)
Коли я була дівчинкою то з великим захопленням декілька раз перечитала Луі Буссенара "Капитан Сорвіголова", саме про англо-бурскьку війну. Дякую за цей випуск! Дуже цікаво послухати про ці історичні подіїї!
*Ооооочень интересно! Материал подобран, время ролика, скорость чтения, всё супер! Но я был бы не я если бы не сделал замечания. Строчки информации внизу должны держаться вдвое дольше, там и года, мы не успеваем. Включения другого голоса хороши для разнообразия, но он не должен быть громче остального!*
Я ту книжку в дитинстві (+/- в тому ж віці) теж читав. Навіть перечитував кілька разів. Сприймалось нормально чомусь, ніякого впливу на дитячу психіку не пам'ятаю. Хоча за сучасними стандартами звісно то вже для підлітків. Відео цікаве вийшло, такий от привіт з дитинства.
стріми крутіші за регулярні випуски: більше занурення, більше деталей і аспектів + спілкування з аудиторією зробіть стрім з питаннями і відповідями. було би цікаво з вами поспілкуватись
Дякую за випуск! Останнім часом дуже цікавить пізня Вікторіанська епоха. Випуск топ, як і все на каналі! Про британські концтабори для бурів, якщо чесно, чую вперше. На жаль, реалії війни. Удачі в розвитку каналу!
Тааак!,хай квітне Український ютюб! Щиро дякую за знайомство з такою групою як "сентропе"))) ви мені зробили гарний настрій, та ще я мабуть буду шанувальником цих ржачних пісень)) , і як раніше не чув досі про них...
Вчергове респект автору програми за цікавий історичний матеріал. Відомості про бурів були для мене відкриттям. І окремо потішили рекламою нашиз співаків. Браво
Недавно читав книжку (1850-х років) про друге вторгнення американців в Канаду. Дуже чіткі паралелі з тим як і ми в 14-му так і канадці збирали добровольців для захисту батьківщини від "асвабадітєлєй". Дуже гарно описано було добровольців і їх настрої, котрі покидали домівки і пливли на човнах жертвуючи себе задля захисту від американської "свободи". Цікаві дуже епізоди були коли американський генерал Халл (чи Хул, Hull) ввів указ де гарантував усім білим що стануть до зброї разом з індіанцями смертну кару. Один американський офіцер хизувався тим як зубами знімав скальп одному з убитих індіанців, навіть хвилився цим своїй дружині у листі. Але канадці дуже вдалою операцією захоплення форту Детройт взяли генерала Халла в полон, він прийняв розумне рішення для збереження життів своїх солдат. Потім з ним проводилися розмови в Монреалі (здається), що цікаво на офіцерському рівні принаймні такі поняття як честь і гідність були тоді дуже важливими, хоча американська пропаганда і причини війни були дуже брехливими загарбницькими і фальшивими вцілому. О, до речі, виселення Акадії дуже цікава тема також.
Дуже імпонує така детальна та всеохоплююча подача історичного матеріалу. От не цікавилася цією тематикою, але автору вдалося втримати мою увагу на півтори години випуску. Дякую.
Дуже дякую за тему! Щодо богодухівського письменника та Черчілля: Костянтин Паустовський у своїх дорогоцінних спогадах "Повесть о жизни" свідомо попередив, що вимисел та реальність в його творчій душі жили на рівних правах. Може саме достовірні мрії зберегли йому розсуд у вирвах війн та революцій. Тобто письменник Будяк звільнив Черчілля з полону. Вірогідно у своїй шляхетній мрії, коли мрії були шляхетні. Якщо письменник вірить у те, що він би міг щось звершити - то він те "щось" і звершив би! Йому завадив час.
" свята" сьогодні англія - тоді викор. Концтабори " британці спалювали ферми , а їх мешканців - відправляли в концтабори, В яких померло від 26 тисяч до 40 бурів, та африкаців , жінок і дітей". Тепер колонізатори вчать нас " гуманості" на війні )))
Натрапив на ваш канал з півроку тому, і зрадів, що є справжній серйозний україномовний історичний канал - за одне це вам величезне спасибі. Дивлюсь кожен випуск з тих пір, але, якщо відверто, частина студійних не дуже заходить, все ж трохи "не моє подання", але ваші стріми - це однозначно один із найкращих історичних контентів у всьому ютубі, у такому режимі вам, на мою думку, вдається справді максимально близько підійти до "історії без міфів" по суті. Тому величезне вам "дякую", Владлен і команда, ви можете пишатись своєю роботою. Браво!
*НЕЛЬЗЯ ГОЛОСОВАТЬ ЗА ЛЕВЫХ!! Хорошо бы сделать ролик с обзором нескольких стран (Вьетнам, Камбоджа, Куба, Конго, Польша, Эстония, Казахстан, ...) в смысле как было при социализме и как стало. Для каждой 2-3 минуты кратко история и 4-5 минут годы после социализма.*
Луи Буссенар також став одним з улюблених литераторив, правда потрапили до мене його книги класi в 4 - 5. Твiри Буссенару вигiдно вiдрiзнялись натурализмом та "драйвом" - "Капiтан зорвiголова" ти "Мисливцi за дiамантами" назавжди в моему "хiт-лиcтi".
1:22:33 Владлен, от какого рабства Британская империя освободила зулусов? Англо-зулусская началась примерно в одно время с первой англо-бурской. У зулусов была государственность, как и у буров. Зулу воевали с англичанами, как до них с бурами во время их Великого трека от англичан. И не стоит все темно- и чернокожее население той местности обобщать. Мфекане не так давно прошло.
@Игорь Романишко тут мабуть скоріше говориться, що британці могли використовувати чорних в своїх цілях нібито під приводом звільнення від поневолення. А так - то пригнобленням темношкірого населення займались всі в той час
@Історія Без Міфів , формально и Голландия освободила от рабства тридцатью годами позже Британии. Независимые колонисты буры воевали с англичанами так же, как и зулусы, и другие банту. Зулусы были приведены лишь в качестве одного из примеров, как крупнейшая этническая группа черных нынешней ЮАР. Вместе с коса (Anglo-Xhosa Wars) и сото (Basuto Gun War) это больше половины населения. Все они воевали с Британской империей за право жить, как хотят. Не оценили, наверное, что британцы их от рабства освободили. Поэтому - без мифов. Были южно-африканские войны (1879-1915) и англо-бурская лишь их составная часть, хотя и самая значительная, которые породил британский империализм на юге Африки. Освобождать черных от рабства пришли, - да уж.