Karanlık

The Anglo-Boer Wars are harbingers of a stormy century // History Without Myths

Історія Без Міфів
görünümler 141 814
50% 1 1

katma

 

6 Şub 2023

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 433
Історія Без Міфів
Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP, на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598 або через "Спонсорство" тут - на TRvid.
HI MARS
HI MARS 2 aylar önce
Схоже, що самі нідерландці вже забули походження своєї самоназви Orange - від принца Оранського, а не помаранчевого кольору апельсинів. Принаймні нідерландські вболівальники футболу та Формули-1 асоціюють себе виключно з апельсинами.
HI MARS
HI MARS 2 aylar önce
20:48 - не почув, що саме за родовище. Золото? А, далі вже почув - алмази.
Spadar Anton
Spadar Anton 2 aylar önce
Дзякуючы ўкраінскаму юцюбу ў маёй стужцы няма расійскага кантэнту. Дзякуй вялікі! Слава Украіне! Жыве Беларусь!
Oksana
Oksana 2 aylar önce
Чекаємо і від білорусів більше контенту! Я підписана на Konan Ў! Треба ще быльше беларуськомовних каналів)
Ирина Хорольская
@Історія Без Міфів Так, героям слава! Смерть ворогам! І Живе Беларусь!!!
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Zenek Kwiatkowski Ukraińska Historiografia
Dzięki za odpowiedź dotyczącą postaci Jurija Szuchewycza i pana opinii na jego temat. Poznaję ukraińskie spojrzenie na historię i nadal jestem w szoku jak mało wiem.
Иван Сирко
Шухевич преступник
Богдан Назаренко
Ніколи не була цікава ця тема і ось, півтори години пролетіли як 10 хвилин. Дякую за якісний контент. Слава Україні!
Володимир Сидоренко
Ті ж самі відчуття. Навіть снилося. Наче переглянув історичний бойовик
Алексей ФОК-Мачта
Те саме. Чудовий випуск. На цьому каналі не було жодного нецікавого відео.
Sergii Dmytrenko
Sergii Dmytrenko 2 aylar önce
Як той грузинський князь: ніколи не чув про ці країни. Але дуже цікаво.
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава!
В'ячеслав Ільчук
Дуже маловідома тема, тому було надзвичайно цікаво подивитися це відео. Дякую за докладну і захоплюючу розповідь!
Nick
Nick 2 aylar önce
Чудова книга, самий час перечитати, дякую за нагадування. І за відео також❤
Николай Белоусов
Спасибо за интересное видео, очень мало видео по этой теме! Спасибо большое Мира
Микола Грищенко
Гарне відео. Давно чекав на відео про цю війну. Я так само як і ви пане Владлен читав книгу Буссенара "Капітан Зірвиголова". Хороша книга, в деяких місцях трохи наївна,але класика пригодницького жанру. Доречі як зазначено в книзі Луїс Бота був з гугенотів,які втекли з Франції в Пд.Африку. Жаль що африканери розчиняються в білому населенні ПАР. Ukrainians never die 🇺🇦
Oleksandr Hryshko
Oleksandr Hryshko 2 aylar önce
Крутий випуск! Дякую! Капітана зірвиголову теж читав років у 7. Погоджуюсь, це книга мінімум для підлітків ))
aleksandr chernobay
aleksandr chernobay 2 aylar önce
@Історія Без Міфів Питання наперед стрімку Капітан Зірви голова _ це фантастика? Мені 32 роки але я вперше чую про таку книгу Та й про англо_бурські війни раніше не чув хоч і вивчав історію
Історія Без Міфів
Так і є, книга для підлітків і молоді)
BaRRmaley
BaRRmaley 2 aylar önce
Дякую за надзвичайно цікаве відео! Теж в дитинстві захоплювався тим романом :) Слава Україні! Смерть ворогам!
Vlad Vorobiov
Vlad Vorobiov 2 aylar önce
Дуже дякую 😃 Відчув, що став трішки розумнішим 🥰
HI MARS
HI MARS 2 aylar önce
Дякую каналу "Історія без міфів" і особисто Владлену Мараєву за цікаве відео з історії людства. Для мене слова бури, афрікаанс завжди були чимось далеким та дивовижним, в шкільному курсі історії нічого про них не чув. Нарешті ви розклали все по полицях!
Ольга Дума
Ольга Дума 2 aylar önce
Вітаю! Відео гарне та вчасне, особисто для мене. Я з дитиною через війну перебуваю в Англіі і саме зараз вони на уроках Історії вивчають цю тему. Було корисно дізнатися, щоб донести до дитини не ангажований погляд. Дякую!
Наталья Юрчак
Настільки несподівана для мене тема (асоціювалася тільки з Вінстоном Черчіллем), але ж виявилося такою цікавою, включаючи історію виникнення цих поселень і в подальшому республік. Дякую!
дима луговой
Дякую каналу Історія Без Міфів за цю лекцію про англо-бурською війну!!! Шановні громадяни всім вам рекомендую підписатись на цей історичний канал він того вартий це факт!!!
Олег W
Олег W 2 aylar önce
Моя перша більш-менш об'ємна інформація про англо-бурську війну. Дякую!
Володимир Дусанюк
Щиро вдячний за лекцію. Як завжди дуже цікаво та пізнавально. Слухаючи її, ще раз переконуєшся, що історія циклічна і що її необхідно знати, щоб знати як діяти в майбутньому. Ще раз велика подяка всій команді. Благополуччя і міцного здоров'я всім. Щасливо.
Vуacheslav B.
Vуacheslav B. 2 aylar önce
Хай квітне український ютуб!) Дякую за роботу і нове-цікаве відео.
Катерина Пилипенко
Щиро дякую за Вашу працю.
Давид Вячеславович Абрамов
Спасибо большое! Ждём про выпуск про Ирак.
Станислав Кочетков
Вподобайка и Камент!!! Авторам Канала Респект и Уважение!!!
übermenschúнå
übermenschúнå 2 aylar önce
Ще б відео про Пауля фон Леттов-Форбека і мій інтерес до Африки буде повністю задоволено. Добрий випуск, як завжди!
Артем Каліщук
О це реально цікавий персонаж: маючи кілька тисяч чоловік він протягом всієї Першої світової війни вів партизанську війну в Танзанії і капітулював тільки після поразки самої Німеччини.
Наталья Поплавская
you deserve for the best regards for your huge work! impressive, thank you!!!
Иван Остроушко
Нарешті! Після трьох днів блекауту я можу дивитись улюблену передачу з улюбленим ведучим!
Рудий
Рудий 2 aylar önce
Вподобайка на підтримку україномовного каналу і дяка слава героям ЗСУ слава нації і смерть російській підераціїї 🇺🇦♥️🖤
Іванна Іванна
Довго бури трималися при таких ресурсах і переважаючій силі противника! Дякую за цікаву передачу, такий формат у вигляді стріму мені більше подобається, ніж ті 10 запитань історику. Чекаю на наступні історичні стріми!
Leonid
Leonid 2 aylar önce
Дякую за випуск. Хотілось би послухати про історію ПАР, особливо про період апартеїду
CH. Sloboda2018
CH. Sloboda2018 2 aylar önce
Цікава тема! Відкриття нового для себе. Цікаво коли у відео розповідаєте про паралельні події в той в різних країнах і континентах
Volodymyr Veyts
Volodymyr Veyts 2 aylar önce
Дякую за дуже якісний контент! Треба сказати, що ця тема не була для мене спочатку інтересною. Але після початку трансляції неможливо було відійти хоч на хвилинку. Дуже захоплює, як все, що робить пан Мараєв. Щиро дякую та як завжди Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Історія Без Міфів
Героям Слава!
Olga Pustovit
Olga Pustovit Aylar önce
Дякую, дуже цікава тема 💛
lol
lol 2 aylar önce
Можете відео про українців, які воювали в анголо-південноафриканській війні за незалежність Намібії або Родезію будь ласка. Я живу в Намібії, і в Ошакаті проживає багато росіян, українців та інших національностей з колишнього Радянського Союзу ветерани. Я думаю що багато із вас назад в Україні мають дідуся або тато хто в цього війни служив (Мій хресний батько). Слава Україні! Україна переможе! 🇺🇦
Alexander Sylchuk
Alexander Sylchuk 2 aylar önce
@lol пам'ятаю брат купив "Animal farm" Орвелла російською і десь на середині книжки я подумав, а чому не дочитати в оригіналі - також була одна з перших моїх книжок англійською.
lol
lol 2 aylar önce
​@Alexander Sylchuk Дякую. Я почав читати книгу "1984" - Джордж Орвелл українською онлайн, оскільки я вже прочитав оригінальну англійську. Історію загалом можна оповідати абсолютно по-різному залежно від того, хто її викладає, оскільки всі вони використовують різні джерела.
Alexander Sylchuk
Alexander Sylchuk 2 aylar önce
​@lol Ой, я не історик, книжки історичні, якщо й читаю - то виключно онлайн і лише те, що цікавить в певний момент. Історики частіше за все ідеологічно заангажовані, тому часто скептично ставлюся до подібної літератури. Можливо мені пощастило з дуже хорошими істориками в школі, ще й мій дядько вчився на історичному факультеті якраз в мої шкільні роки - то я ще з п'ятого класу брав в нього книжки про старослов'янську мову і таке інше. Просто дуже добре пам'ятаю як ми в школі розбирали всі підводні камені тих чи інших подій і мене справді дивує, як тут в коментарях люди пишуть, що їм в школі чогось з цього не розповідали... Взагалі завжди підтримую цей канал коментарями якраз через те, що ціную якість матеріалу, хоча завжди критикую їх і практично ніколи не погоджуюсь з висновками. Залежно від того, що вас цікавить - на цьому каналі завжди на столі біля оповідача лежать справді якісні книжки на кожну поточну тему, або варто звертати увагу на те що вони цитують. Думаю історію краще вивчати горизонтально: зачіпляєтесь за те, що цікавить (навіть на вікіпедії) - шукаєте джерела, дивитесь на протилежні інтерпритації, аналізуєте і так далі. Взагалі це суб'єктивно, але для вивчення, власне, мови варто просто читати те, що справді цікавить. Думаю художня література буде кращим початком, і краще підліткова/дитяча література якщо знання мови не досконале. Якщо любите щось веселе - то рекомендую "Тореадори з Васюківки" Всеволода Нестайка - це взагалі перша книжа яку я купив, там і про Київ і взагалі про нашу більш-менш сучасну культуру і смішно всім віковим категоріям. Хоча мої перші книжки англійською були "Man's search for meaning" by Viktor Frankl, "Selfish gene" and "Extended phenotype" by Richard Dawkins. Просто в той момент не було українських чи російських перекладів доступних онлайн і мене тоді цікавили ці теми. Важливо те, що має для вас сенс в той чи інший момент, що вам справді цікаво.
lol
lol 2 aylar önce
​@Alexander Sylchuk Я знаю цього ютубера, я думаю, що його колись підкупив Китай, і він ніколи не повертався, тепер він знімає відео, що розвінчують китайську пропаганду. Ааа так Зелена Україна у Владивостоці. Я знаю, що в 1918 році вони хотіли проголосити незалежність і приєднатися до УНР, але це не спрацювало. Мої знання про Зелену Україну досить мінімальні. Я хочу запитати вас, чи знаєте ви якісь хороші українські книжки з історії, які я міг би прочитати, щоб покращити свою українську мову, у яких є не легкі та не надто важкі слова?
lol
lol 2 aylar önce
​@Alexander Sylchuk Цікаво. Про Монголію я знав більшість речей, про які ви говорили, і ви нагадали мені, що Китай вів війну з В'єтнамом і СРСР
Volodymyr Pivoshenko
Volodymyr Pivoshenko 2 aylar önce
Дякую за чудовий контент ❤
Сергій Ранюк
Нехай яскраво квітне український Ютуб! Щира подяка і повага!
Зигмунд Фройд
Дякую за висвітлення важливої теми!
Oleksandr Zayika
Oleksandr Zayika 2 aylar önce
Як знав, що розповідь почнеться зі згадки чудового роману Луї Буссенара :) Дякую за розкриття цікавої теми!
Максим Приходько
Дякую, дякую, дякую!!! Як завжди крутяк! Дуже цікаво.
Григорій Многогрішний
Нарешті, відео про цей період історії, від каналу Історія Без МІфів. Дякую вашій команді за це. І до речі я так само як і диктор зацікавився темою теж в дитинстві і теж через ту саму книгу)
Oksana
Oksana 2 aylar önce
Коли я була дівчинкою то з великим захопленням декілька раз перечитала Луі Буссенара "Капитан Сорвіголова", саме про англо-бурскьку війну. Дякую за цей випуск! Дуже цікаво послухати про ці історичні подіїї!
Яна Рикун
Яна Рикун 2 aylar önce
Дякую!!!обожнюю Ваш канал!
Kabozy
Kabozy 2 aylar önce
Не по дзвіночку, але по зову серця.
Leonid Mizin
Leonid Mizin 2 aylar önce
Дякую за нове цікаве відео! Хай квітне український ютуб!
Stas Kamaletdinov
Stas Kamaletdinov 2 aylar önce
Дуже крутий стрім! Почав дивитись не коли почався стрім, хотілось і в чат писати але було цікаво! Дякую
Old Tiger
Old Tiger 2 aylar önce
*Ооооочень интересно! Материал подобран, время ролика, скорость чтения, всё супер! Но я был бы не я если бы не сделал замечания. Строчки информации внизу должны держаться вдвое дольше, там и года, мы не успеваем. Включения другого голоса хороши для разнообразия, но он не должен быть громче остального!*
D. N.
D. N. 2 aylar önce
Thanks 👍
Alla Marina
Alla Marina 2 aylar önce
Дякую, чудовий випуск 💛💙
sk94op ttt
sk94op ttt 2 aylar önce
Дякую за корисний контент! Слава Україні!💪👍👌🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава!
Lucky Boy
Lucky Boy 2 aylar önce
Велике дякую за вашу працю i корисний контент 🙏🇺🇦❤️
Андрій Губиш
Цікава тема, гарно подано.
Саша Білик
Саша Білик 2 aylar önce
Дякую за відео) Ви, як завжди, на висоті.
glukengold
glukengold 2 aylar önce
Дуже цікаве! Підлітком і я теж Бусенара начитався. Теж було багато питань. Відповідей не шукав, але почути цікаво. Дякую. :)
Алексей Валенко
Буде круто, якщо розкажете про Родезію. Бо в Україні ця тема відома у дуже вузьких колах.
Twilight_Sun
Twilight_Sun 2 aylar önce
Я ту книжку в дитинстві (+/- в тому ж віці) теж читав. Навіть перечитував кілька разів. Сприймалось нормально чомусь, ніякого впливу на дитячу психіку не пам'ятаю. Хоча за сучасними стандартами звісно то вже для підлітків. Відео цікаве вийшло, такий от привіт з дитинства.
Історія Без Міфів
Так, це саме підліткова література.
Ирина Носаева
Дуже дякую за Ваші лекції. З 14-го року ми почали вивчати нашу історію та історії інших країн, війни, на жаль, схожі своїм жахом і зрадами…
Abelite
Abelite 27 gün önce
Дякую, за Вашу працю! Я вважаю, те, що Ви робите - просвітництво! Робіть більше!!!!
Історія Без Міфів
Дякуємо!
Artem Dukelskyi
Artem Dukelskyi 2 aylar önce
Дякую за цікавенне відео, давайте ще )
да, чувак
да, чувак 2 aylar önce
стріми крутіші за регулярні випуски: більше занурення, більше деталей і аспектів + спілкування з аудиторією зробіть стрім з питаннями і відповідями. було би цікаво з вами поспілкуватись
Ярик Сус
Ярик Сус 2 aylar önce
Спасибі пане Владилене!!!
Ярик Сус
Ярик Сус 2 aylar önce
не дивлячись на блєкаут - дивимось!!!
Олексій Дворко
Дякую за випуск! Останнім часом дуже цікавить пізня Вікторіанська епоха. Випуск топ, як і все на каналі! Про британські концтабори для бурів, якщо чесно, чую вперше. На жаль, реалії війни. Удачі в розвитку каналу!
Історія Без Міфів
Дякуємо за побажання!
Mykola
Mykola 2 aylar önce
Дякуємо за Вашу роботу 💙💛
Сергій
Сергій 2 aylar önce
Лайк! До речі, про нестачу інформації та її недоступність у нульових - 100% згоден, важко було знайти щось, особливо з питань світової історії
Жора Где
Жора Где 2 aylar önce
Тааак!,хай квітне Український ютюб! Щиро дякую за знайомство з такою групою як "сентропе"))) ви мені зробили гарний настрій, та ще я мабуть буду шанувальником цих ржачних пісень)) , і як раніше не чув досі про них...
YMolokOFF
YMolokOFF 2 aylar önce
Як завжди -💪
Юра Костюк
Юра Костюк 2 aylar önce
Дякую за старання😄 дуже чекаю на нові ролики
Serhii Volkovych
Serhii Volkovych 2 aylar önce
Кожне відео як міні свято, улюблений ютуб канал, дякую!
Rustam Mamedov
Rustam Mamedov 2 aylar önce
Дзякую. Гэта выданы контэнт. Слава Украiне.
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Героям Слава!
koshkomashko
koshkomashko 2 aylar önce
Дякую за цікавий історичний контент! Як завжди цікаво і ґрунтовно 👍
Володимир Сидоренко
Вчергове респект автору програми за цікавий історичний матеріал. Відомості про бурів були для мене відкриттям. І окремо потішили рекламою нашиз співаків. Браво
котєк
котєк 2 aylar önce
заставка цих стрімів просто офігезна!
Андрій Литвинов
Дякую за відео!
Alexander Sylchuk
Alexander Sylchuk 2 aylar önce
Недавно читав книжку (1850-х років) про друге вторгнення американців в Канаду. Дуже чіткі паралелі з тим як і ми в 14-му так і канадці збирали добровольців для захисту батьківщини від "асвабадітєлєй". Дуже гарно описано було добровольців і їх настрої, котрі покидали домівки і пливли на човнах жертвуючи себе задля захисту від американської "свободи". Цікаві дуже епізоди були коли американський генерал Халл (чи Хул, Hull) ввів указ де гарантував усім білим що стануть до зброї разом з індіанцями смертну кару. Один американський офіцер хизувався тим як зубами знімав скальп одному з убитих індіанців, навіть хвилився цим своїй дружині у листі. Але канадці дуже вдалою операцією захоплення форту Детройт взяли генерала Халла в полон, він прийняв розумне рішення для збереження життів своїх солдат. Потім з ним проводилися розмови в Монреалі (здається), що цікаво на офіцерському рівні принаймні такі поняття як честь і гідність були тоді дуже важливими, хоча американська пропаганда і причини війни були дуже брехливими загарбницькими і фальшивими вцілому. О, до речі, виселення Акадії дуже цікава тема також.
Светлана Галан
Дуже імпонує така детальна та всеохоплююча подача історичного матеріалу. От не цікавилася цією тематикою, але автору вдалося втримати мою увагу на півтори години випуску. Дякую.
Ілля Борцов
Дякую за вельми цікаві трансляції! Хай квітне український TRvid!💙💛
Yuri Chornoivan
Yuri Chornoivan 2 aylar önce
Дякую за випуск.
Алексей Латунов
Дуже дякую за тему! Щодо богодухівського письменника та Черчілля: Костянтин Паустовський у своїх дорогоцінних спогадах "Повесть о жизни" свідомо попередив, що вимисел та реальність в його творчій душі жили на рівних правах. Може саме достовірні мрії зберегли йому розсуд у вирвах війн та революцій. Тобто письменник Будяк звільнив Черчілля з полону. Вірогідно у своїй шляхетній мрії, коли мрії були шляхетні. Якщо письменник вірить у те, що він би міг щось звершити - то він те "щось" і звершив би! Йому завадив час.
Максим Корчань
Дякую за відео! Вподобайка.
Mykola
Mykola 2 aylar önce
Навіть не знав про ці війни, Ви найкращі ❤
Artem Kv
Artem Kv 2 aylar önce
Наступний випуск - про Родезію і що після неї лишилося
Ethan Blackthorn
Ethan Blackthorn 2 aylar önce
Дякую за чудове відео і книжкові рекомендації
Serhiі Moskovenko
Serhiі Moskovenko 2 aylar önce
Теж завжди цікавився історією цієї війни після прочитання книги Луї Буссінара "Капітан Зірвиголова", ще в 11 річному віці!))
Mykola
Mykola 2 aylar önce
Ахахах 😂 вставка з Сантропе то рвань 🤣
Георгий Павленко
Дуже цікаво! Ніколи не бачив нічого подібного українською мовою! Давайте більше зарубіжної історії)
Святослав Тур
" свята" сьогодні англія - тоді викор. Концтабори " британці спалювали ферми , а їх мешканців - відправляли в концтабори, В яких померло від 26 тисяч до 40 бурів, та африкаців , жінок і дітей". Тепер колонізатори вчать нас " гуманості" на війні )))
Олександр Тіщенко
Дякую Вам за супер інформацію. Гарне відео! Thank You. Так тримати.
Виталий Бабенко
Дуже цікаво, дякую!
Сергей TRAWNIK
Сергей TRAWNIK 2 aylar önce
Спасибі 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🌞👍
Andrii Chyrva
Andrii Chyrva Aylar önce
Натрапив на ваш канал з півроку тому, і зрадів, що є справжній серйозний україномовний історичний канал - за одне це вам величезне спасибі. Дивлюсь кожен випуск з тих пір, але, якщо відверто, частина студійних не дуже заходить, все ж трохи "не моє подання", але ваші стріми - це однозначно один із найкращих історичних контентів у всьому ютубі, у такому режимі вам, на мою думку, вдається справді максимально близько підійти до "історії без міфів" по суті. Тому величезне вам "дякую", Владлен і команда, ви можете пишатись своєю роботою. Браво!
SOV
SOV 2 aylar önce
Хотілося би почути про золотий період найманцтва в Африці з 60-х по 70-і роки
Мар'ян Огороднічий
Нажаль не зміг вчора подивитися, через вимкнення світла на 14 год. та зникнення інтернету. Цікава тема. Надіюсь колись висвітлите ще й тему Апартеїду.
Історія Без Міфів
Є така тема у планах. Тримайтеся, Україна переможе!
Old Tiger
Old Tiger 2 aylar önce
*НЕЛЬЗЯ ГОЛОСОВАТЬ ЗА ЛЕВЫХ!! Хорошо бы сделать ролик с обзором нескольких стран (Вьетнам, Камбоджа, Куба, Конго, Польша, Эстония, Казахстан, ...) в смысле как было при социализме и как стало. Для каждой 2-3 минуты кратко история и 4-5 минут годы после социализма.*
Petro Holobusky
Petro Holobusky 2 aylar önce
Підтримую!
Dmitry Korotkevich
Dmitry Korotkevich 2 aylar önce
Луи Буссенар також став одним з улюблених литераторив, правда потрапили до мене його книги класi в 4 - 5. Твiри Буссенару вигiдно вiдрiзнялись натурализмом та "драйвом" - "Капiтан зорвiголова" ти "Мисливцi за дiамантами" назавжди в моему "хiт-лиcтi".
Юрій Опаренко
Дуже цікаво та інформативно , дякую !
Bohdan Dmytryshyn
Вдячний за вашу роботу!)
Роман Квітко
Дуже цікава розповідь з рідкісною інформацією. Аби іще трохи гучніший звук. Удачі Вам.
Игорь Романишко
1:22:33 Владлен, от какого рабства Британская империя освободила зулусов? Англо-зулусская началась примерно в одно время с первой англо-бурской. У зулусов была государственность, как и у буров. Зулу воевали с англичанами, как до них с бурами во время их Великого трека от англичан. И не стоит все темно- и чернокожее население той местности обобщать. Мфекане не так давно прошло.
oxygenrom
oxygenrom 2 aylar önce
@Игорь Романишко тут мабуть скоріше говориться, що британці могли використовувати чорних в своїх цілях нібито під приводом звільнення від поневолення. А так - то пригнобленням темношкірого населення займались всі в той час
Игорь Романишко
@Історія Без Міфів , формально и Голландия освободила от рабства тридцатью годами позже Британии. Независимые колонисты буры воевали с англичанами так же, как и зулусы, и другие банту. Зулусы были приведены лишь в качестве одного из примеров, как крупнейшая этническая группа черных нынешней ЮАР. Вместе с коса (Anglo-Xhosa Wars) и сото (Basuto Gun War) это больше половины населения. Все они воевали с Британской империей за право жить, как хотят. Не оценили, наверное, что британцы их от рабства освободили. Поэтому - без мифов. Были южно-африканские войны (1879-1915) и англо-бурская лишь их составная часть, хотя и самая значительная, которые породил британский империализм на юге Африки. Освобождать черных от рабства пришли, - да уж.
Історія Без Міфів
Зулусів - ні від якого. Зулуську державність Британія знищила. А от бушменів, готтентотів, банту звільнили від рабства, формально ще в 1833.
Олександр Лісіцин
Через віялові відключення електрики, довелось дивитись випуск по частинах. Дякую, було дуже цікаво.
Vladlen Maraiev
Vladlen Maraiev 2 aylar önce
Тримайтеся! Україна переможе, все буде добре!
Irina Mogulenko
Irina Mogulenko 2 aylar önce
Дякую, дуже цікава і корисна інформація.
иван иванович
Ой як цiкаво! В мене теж э така книжка! Супер. дякую дуже.
Юра Комнатный
дуже цікаво,👍👍👍👍👍
Andrew Rus ARO
Andrew Rus ARO 2 aylar önce
Спасибі за сленгову назву Йоханесбурга! Це просто був розрив!
Михайло Романів
Напевно досить цікаво. Треба буде послухати коли одночасно буде і світло і інтернет)
Sonraki
Google gave the Shweeb $1,000,000.
4:45
görünümler 1 131 737