Karanlık

ÇİP SAVAŞLARI | Milyarlarca dolarlık teknoloji yarışı

Erdi Özüağ
Abone ol
görünümler 36 610
98% 2 400 33

Merkezinde yüksek teknolojinin olduğu yeni bir dünya şekilleniyor. Pandemiyle birlikte bir kez daha anlaşıldı ki, geleceği şekillendirecek ülkeler çip üretiminde söz sahibiyim diyenler olacak. Tayvan'ın öncülük ettiği çip yarışında ABD, Çin, Güney Kore ve Avrupa Birliği arka arkaya yatırım planları açıklıyor. Dijital ekonomi başta olmak üzere başına dijital gelen her alanda en kritik bileşen olan çip üretimi için harekete geçen ülkelerden biri de Almanya. Ülkenin önce gelen teknoloji üreticilerinden Bosch, 1 milyar avronun üzerinde bir yatırımla kurduğu yeni fabrikasını açtı. Küresel ekonomide son ayların en büyük krizi olan otomotiv endüstrisindeki çip krizini fırsata çevirmesi beklenen fabrika, Alman ekonomisine ciddi katkı sağlayacak zira ülkenin lokomotifi olan otomotiv endüstrisi için dışa bağımlılığı azaltmış olacak. Tüm detaylar ve detaylı analizler yeni videoda.

katma

 

29 Haz 2021

Paylaş:

Paylaş:

Herunterladen:

Yük bağlantısı.....

Ekle:

Çalma listem
Daha sonra izle
YORUMLAR 263
Erdi Özüağ
Erdi Özüağ 3 aylar önce
Okumanızı önerdiğim kitaplar: ​​app.hps.im/d7ct/c5c7f8e7 Tavsiye ettiğim kulaklıklar: app.hps.im/d7ct/8da1daec Tavsiye ettiğim akıllı saatler: app.hps.im/d7ct/42c7c984 Tavsiye ettiğim telefonlar: app.hps.im/d7ct/bb9357be Listeler dinamik yapıda yani değişen fiyatlara ve yeni seçeneklere göre sık sık güncelleyecek, farklı alternatifler de ekleyeceğim. Dolayısıyla listeyi takibe almanızda fayda var. Mevcut ekonomik koşullar ve döviz kurundaki harekete bağlı olarak kullandığım ya da bildiğim cihazları tercih ettim. Dostlar, her şeyin açık ve şeffaf olmasında fayda var. Linkler affiliate bağlantılıdır yani paylaştığım link üzerinden ürün satın alırsanız (almak zorunda değilsiniz, liste bilgi edinmek adına da faydalı) normal fiyatı üzerinden almış olursunuz, sizi etkileyen bir durum olmaz. Ancak benim paylaştığım bir link üzerinden gerçekleşeceği için Hepsiburada küçük de olsa bir komisyon sağlayacak. Size yük olmadan, hatta belki fayda sağlayarak ve minik de olsa kanala katkı sağlayacak diye düşünerek paylaşıyorum, umarım yanlış anlamazsınız.
diplomasız bilişimci
%20 değil %1 olsun ya. En azından hedefimiz olsun
diplomasız bilişimci
Türkiye napıyor dersiniz? Kaanaaal yapıyor.
s. r. uzunoğlu
s. r. uzunoğlu 3 aylar önce
bu fabrikayı kuracak olsak başına milli güreşçi getiririz, imam hatipli doldururuz, arap giysili müdür atarız, sonra para yok diye saraylar yaptırırken tank palet fabrikası gibi 3-5 kuruşa satarız.
s. r. uzunoğlu
s. r. uzunoğlu 3 aylar önce
@Atmaca diyorsunuz:)))
Дух
Дух 3 aylar önce
YDD faişeleri)
Ali Rıza Çinibulak
Ali Rıza Çinibulak 3 aylar önce
ufak bir bilgilendirme olsun. türkiyede standartları ortalamanın üzerinde olan 4 tane nanoteknoloji enstitüsü var. Bunlar; Ankara Bilkent, İstanbul Sabancı, Kayseri Erciyes ve İzmir. Belki yeditepeyi de sayabiliriz. Bunlardan en köklü olan bilkent unam. orda da bundan bir kaç yıl önce eğer litografinin nozzle kısmını değiştirmemişlerse 50 nm ye kadar elektrot yapabiliyordu. kısaca arge yapılabilir ama daha iyi imkanlar gerekli.
Personal Jesus
Personal Jesus 3 aylar önce
Yahu bıkmadınız şu alman megalomanyasından. Robert Bosch denen nazi süprüntüsünün dediği ne varsa yalan dolan. Sahtekarlar. Biz zamanının en yüksek parasına Bosch tan bi buzdolabı almıştık. Şuan da aynı buzdolabı temmuz 2021 itibari ile 14.500 TL ye geliyor. Buzdolabı her yıl düzenli olarak arıza yapıyordu. Servis pipet kadar parçaya 600 den aşağı fiyat çekmiyordu. Piyasada zaten Bosch tekelinde, yan sanayi bulma ihtimalin sıfır. Aldığımız buzdolabının parasının yarısı kadar para yedi Bosch buzdolabı. Ayrıca VW grubunun DSG vitesli arabalarının nasıl bir illet olduğunu herkes bildiği halde, gidip Passat almak için 6 ay filan sıra bekleyen gerizekalılar var bu ülkede. Ayrıca Bosch unda içinde olduğu bu dizel emisyon skandalında Türkiye VW gruba hiç yaptırım uygulamadı. Yönetim bende olacaktı ki bütün o sahtekarlıkla yaptıkları arabaları Almanya ya geri gönderirdim.
SUHAN
SUHAN 3 aylar önce
Türkiye bu konuda ARGE çalışmalarını arttırılmalı insan ve üretim altyapısını hazırlamalı.
Ömer Göçkün
Ömer Göçkün 3 aylar önce
Türkiye bu sektörün neresinde onu bana söyle
mehmet özdeş
mehmet özdeş 3 aylar önce
👍
Hakan PAÇAL
Hakan PAÇAL 3 aylar önce
Aynen bekleyip görüp ödüyoruz sadece neyse ki
hakan T.
hakan T. 3 aylar önce
04:12 abi neyi engelliyor yukardan üzerimize gelen uçağı mı göremeyeceğiz. gerçi yolda giden taksiye yolcu uçağı çarpmıştı bu ülkede. tamam sustum...
Abdullah Hamit
Abdullah Hamit 3 aylar önce
kral
memento  mori
memento mori 3 aylar önce
Şuanki çip krizi ve bundan sonraki oluşacak çip ihtiyaçlarının karşınamaması endişe verici ülke olarak büyük fabrika kurmasak bile bir çok çip geliştirme merkezleri kurmamız çok fayda sağlayacaktır gelecekte nanometrenin bile altında çiplerle karşılaşmamız kaçınılmaz bir gerçek burada öncü olmak bize fayda sağlayacaktır önümüzdeki 20,30 sene içerisinde belkide kuantum bilgisayar yaygınlığı artacaktır diye düşünüyorum
serhan
serhan 3 aylar önce
Pek kafasi calismiyor bunlarin, benzer miktar yatirimlarla Cebelitarik Bogazi'na paralel kanal acabilirlerdi. Peh..
Mehmet Mücahit ÇAVUŞOĞLU
Devlet, özel şirketler, üniversiteler, aselsan gibi kuruluşlar el birliği etseler eminim ki TSMC firması gibi fason iş modeli ile global çip krizini kendimiz için bir fırsat olarak kullanabiliriz. Eminim ki istenilse Samsung yada TSMC ile ortaklık kurulup yerli çip, mikro denetleyici ve yonga üretip ihracat ile kazancımızı arttırabiliriz.
yusufyakup arslantay
yusufyakup arslantay 3 aylar önce
PARA BU İŞLERDE GERİSİ HİKAYE
Gökhan Gökhan
Gökhan Gökhan 3 aylar önce
Izde cip yapiyorduk ne oldu gelsin bizden alsinlar 😉
Hayrullah Ünal
Hayrullah Ünal 3 aylar önce
Bir BOSCH çalışanı olarak gurur duydum. Teşekkürler Erdi ÖZÜAĞ
Ti Ki
Ti Ki 3 aylar önce
Her teknoloji videosunda hayata küsüyorum millet ne yapıyor biz/ben be yapıyorum. Anomaliyim böyle hayatın
Rəvan Ağazadə
Rəvan Ağazadə 3 aylar önce
Abi aşağıda link yok ki🤭
Mr ZOMBİ
Mr ZOMBİ 3 aylar önce
Bizdeki grafen ile ilgili girişimlerin ayrıntılarınıda duymak isteriz senden
[TSHKK] Ripper
[TSHKK] Ripper 3 aylar önce
Almanya'nın yerinde ben olsam o kadar parayı küçücük plastik parçalarına harcayacağıma, boydan boya Almanya'ya kanal açarım. Kanal Almanya... İşte Almanların kafası böyle yatırımlara çalışmadığı için hiçbir zaman cihan devleti olamayacaklar, ekonomileri de uçamayacak. Daha çok kıskanırlar bizi bu kafayla. Yazık, Kanal İstanbul'dan geçen Almanlardan para almayalım.
DisturBia HP
DisturBia HP 3 aylar önce
TR: Kanal istanbula 150 milyar $ bütçe. Asıl mesele bu işte sen 150 milyarı kanal istanbul yerine teknoloji ar-ge çalışmalarına yatırsaydın katarlılara satacak arazi değil tüm dünyaya satacak yüksek katma değerli ürün satmış olacaktın. Neyse reisimiz yanlış yapmaz(!)
Mizgin emek
Mizgin emek 3 aylar önce
0:40 türkiyeninde bir hedefi vaar tofşları yeniden piyasaya sokucaaak
Remezan Goshayew
Remezan Goshayew 3 aylar önce
Abi ben de ileride kendi şirketimi kurup,ibm-tesla gibi şirketlere rakip olmak istiyorum.Henüz 19 yaşımdayım ama gerçekten bu dallarda çalışmayı ve kendi şirketimi kurmayı çok istiyorum.Bunlar beni heyecanlandıran tutku veren şeyler.
yusuf kılıç
yusuf kılıç 3 aylar önce
Güzel güzel bizde PC alabilicez jfjdjjdjd
M
M 3 aylar önce
😜
B7R4K
B7R4K 3 aylar önce
Abi tek kanalın bu mubyoksa başkada var mi
Taylan Korkmaz
Taylan Korkmaz 3 aylar önce
Hocam Çip savaşları adı altında Boş propagandası gibi geldi bana ama.....çok keskin bir eleştiri değil benimkisi
gengkhi
gengkhi 3 aylar önce
Olsun bizim de kanalımız olacak
SUP HolyLeona san
SUP HolyLeona san 3 aylar önce
3:50 ne olur ses tek taraflı gelmesin. Aşırı derecede rahatsız edici.
ozkan gedikoglu
ozkan gedikoglu 3 aylar önce
Kaliteli anlatım ⭐
EdebiyatLog
EdebiyatLog 3 aylar önce
3:47 ses yok
Adem AkinAkin
Adem AkinAkin 3 aylar önce
Abi muhendis programalrı icin amd mi yoksa intel mi cevap verirsen sevinirirm
Sepkov
Sepkov 3 aylar önce
Erdi abi yaptığın videolar büyük bir keyifle izliyorum ancak birşeyi eksik söyledin sanırım. Tam 10. saniyede tüm dünya demişsin, bence Türkiye hariç tüm dünya daha doğru olurdu. Her zamanki gibi mükemmel bir video sevgiler saygılar.
Ismail ÇLK
Ismail ÇLK Aylar önce
Somali, afghanistan, bulgaristan ,şili vs bile önlem alıyor diyorsun Türkiye almıyor öyle mi
Mahir Kadıoğlu
Mahir Kadıoğlu 3 aylar önce
Güneşlik teknolojisini zamanında bilim çocuk ve bilim teknik dergilerinde yazıyordu, belki iki yıl önce başlatılan bir projeydi bu. Gerçek olması cidden çok iyiiiiiiii
Ebubekir Karaca
Ebubekir Karaca 3 aylar önce
dolu dolu 18 dk. seni seviyom abi
özgür tozkoparan
özgür tozkoparan 3 aylar önce
1milyar € ile bosh fabrika açıyor 128 milyara kac fabrika açılırdi? Kac işsize iş bulunurdu?
Yunus BAL
Yunus BAL 3 aylar önce
Çakıl işlemcisi ile ilgili bir gelişme var mı?
Önder SÜLÜK
Önder SÜLÜK 3 aylar önce
Tüm bunlar olurken tabiki türkiye ayakta uyuyor boş hamasetlerle orgazm oluyor.
ahmet sivri
ahmet sivri 3 aylar önce
Abi bu Bosch gerçekten kalite adamlar üç yıl önceden burada bir açık olacağını sezmiş ve yatırım yapmışlar
Efendi Erdogan
Efendi Erdogan 3 aylar önce
Faha öcne varmıydı bilmiyorum ama cip üretiminin nasıl yapilfiginigosterir 1 wideo çek-senet izlesek
mikayil ibrahim
mikayil ibrahim 3 aylar önce
Azerbaycandan selamlar Erdi bey. Çok güzel bir video olmuş . Lütfen bizim ülkelerinde teknoloji ne gibi yatırımlar yapdığı hakkında kısa bir video hazırlarsanız sevinirim
Titan V8
Titan V8 3 aylar önce
Sıhhatler olsun kral
Emre MUTLU
Emre MUTLU 3 aylar önce
Bosch un akıllı güneşliğinin bir üst versiyonu için Apple patent başvurusunda bulunmuştu. Karşıdan gelen araçların farını kesiyor. Nereden biliyorum, aynı patent e Avrupa ve Tr de ben de başvurdum ve yayınlanmadan çakıştığı ortaya çıktı. Belki ilginizi çeker.
levent gmail
levent gmail 3 aylar önce
6- işi ehline mi torpilliye mi verileceği.
Shimunys
Shimunys 3 aylar önce
abi ben hakkarideyim tarlada ot balyası yaparken bir yandan da seni dinliyorum 😅❤️ bilim her yerde👍
Ahmet Bayram
Ahmet Bayram 3 aylar önce
kucak dolu selamlar Berlin den Hakkariya güzel kardesim
hesap kapalı
hesap kapalı 3 aylar önce
Litografi makinelerini dünyada sadece Hollanda mı üretiyor?
Erdi Özüağ
Erdi Özüağ 3 aylar önce
Hayır. En önemli oyuncu Hollanda merkezli ASML ancak Japon’lar da iddialı. Çin’de de belli oranda üretim var.
Arif AKSOY
Arif AKSOY 3 aylar önce
HAYATIM BOYUNCA İZLEDİĞİM EN BOŞ VİDEO OLMAYA ADAY. ŞAŞKINLIKLA BAKIYORUM EKRANA. BUGÜNE KADAR Kİ VİDEOLARA VE EMEĞE SAYGIM OLMASA TEREDDÜT ETMEDEN UNSUB ATARDIM.
Hilmi Çelik
Hilmi Çelik 3 aylar önce
Teşekkürler
H**** Y**
H**** Y** 3 aylar önce
Konu güncel, araştırma yapılıp akılda soru işareti bırakmayacak sekilde detaylarıyla anlatılmış. Çekim kurgu montaj desen profesyonel düzeyde. Buna rağmen beğenmeyen arkadaşlar var. Beğenmemek bir seçim tabi buna birşey demiyorum keşke videoda hangi kısımı beğenmediklerini yorumlarda belirtselerdi böylelikle bizde gözümüzden kaçan eksiklik neyse öğrenmiş olurduk.
Abdurrahman Kesmez
Abdurrahman Kesmez 3 aylar önce
Hap gibi bir tanıtım elinize sağlık.
Onur Vardar
Onur Vardar 3 aylar önce
BOSCH Beyaz Eşya da Lider firmadır NET...
Onur Vardar
Onur Vardar 3 aylar önce
Technopat'tan Recep Baltaş kameramıza takılıyor...😄😄😄
Muhammet Yalman
Muhammet Yalman 3 aylar önce
Sayın Erdi Abi :) Sayın diye belirtmemin sebebi saygınlığı çok fazla hak eden biri olmandır . Uzun zamandır videolarını keyifle sardırmadan saniye saniye izler veya dinlerim. Bu kadar donanımlı bu kadar geniş bu kadar aydınlatıcı ve bu kadar kaliteli içeriklere başka yerlerde ulaşmak oldukça zor. Emeğine yüreğine sağlık . İleride çok iyi yerlerde konumlandırılmanı canı gönülden diliyorum .
REXİS
REXİS 3 aylar önce
TÜRKİYE de konuşulmamasının nedeni ; biz telefon, tablet ,bilgeseyar vb. üretimi yapmıyoruz
Seymen Flex
Seymen Flex 3 aylar önce
Ben 6 yıldır TRvid Türkiye’de video izliyorum yararlı bilgi verici çok video izledim bu da çok güzel sorun şu biz elimizde olan imkanı veya gelişimi değerlendiremiyoruz yapılan eylemlerin haberini yapıyoruz. Sözüm yayın organlarına değil sözüm bir şeyler yapmayanlara. Video gerçekten çok iyi olmuş ellerinize sağlık. Başarılar.
The3harfli
The3harfli 3 aylar önce
Biz de yol köprü kanal yapıyyeah hem de adamların çip üretmek için kuracağı fabrikaya harcadığı paranın 12 katına yorum bu kadar!!!
Fatih Sefa Gümüş
Fatih Sefa Gümüş 3 aylar önce
3:55 recep baltaş
EFI Shell
EFI Shell 3 aylar önce
Recep Baltaş'ı gören?
Özgür Fırat Aydın
Özgür Fırat Aydın 3 aylar önce
Her zaman ki gibi güncel, doğru ve kritik bilgi paylaşımı. İyi iş çıkarıyorsunuz, devam !
_WonderWoman_
_WonderWoman_ 3 aylar önce
Türkiyede en ucuz araba 130 bin olmuş galiba. O da hundai i10 mu ne
m y
m y 3 aylar önce
Bizim başımızdaki uyuşturucu baronları da kokaine yatırım yapsın
Ahmet Emin Türeli
Ahmet Emin Türeli 3 aylar önce
GÜZEL İÇERİK OLMUŞ. ARAÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİNE BİZDE DEĞİNMİŞTİK. TABİ ABONEMİZ ÇOK OLMADIĞI İÇİN DAHA AZ KİŞİYE ULAŞTI.
Emre Kurtuluş
Emre Kurtuluş 3 aylar önce
Depoda ip dizerken seni dinliyorum. Körelmeye başlayan beynim bi anda kendine geliyor😅 Mucit gibi hissediyorum kendimi.
Elcan Islamli
Elcan Islamli 3 aylar önce
4:13 Recep Baltaş değil mi o arkadaki?
EFI Shell
EFI Shell 3 aylar önce
Evet, o.
Şafak Yıldırım
Şafak Yıldırım 3 aylar önce
İşte bu Almanya bizi kıskanıyor dostlar. Bir tarafta sadece bir markasının 1 milyar dolara çip fabrikası kurduğu Almanya, diğer tarafta da 30 yıl vadeyle bir köprü yaptıran ve yıllarca bunun goygoyunu yapan koskoca Türkiye. Alamanlar kıskanmasın da ne yapsın...
murat umac
murat umac 3 aylar önce
olayı hemen türkiye ile mukayese edenler, mevcut hükümeti bombalayanlar (hükümet yanlısı değilim) biz ne yapıyoruz, biz de yapalım diye atıp tutanlara şunu sormak lazım, 1925 den 2001 yılına kadar türkiye ne üretmiş? ne üretip ne satmış? (lütfen bizim de kağıt, şeker, kumaş fabrikalarımız var dı hükümet sattı gibi salak salak şeyler yazmayın). ben size söyleyeyim hiç bir bok evet evet hiç bir bok yapıp satmıyorduk teknolojik olarak. oysa 2001-2021 yılları arasın da benim bildiğim İHA ve SİHA yapıyor ve satıyoruz. (not: hükümet yanlısı değilim, objektif olmaya çalışıyorum. taivan konyadan küçük bir ülke ama dünya cipini üretiyor, kore 2 ye bölünmüş bir ülke dünyaya samsung, lg, hyundai, kia, satıyor, japonya 2 atom bombası yemiş herkes tanıyor, almanya üzerin den avrupa geçmiş bugün geldiği yer ortada. biz neden yapamıyoruz, yada biz neden yapmadık, yada yaptırmadılar. ne bir arabamız, ne bir uçağımız, ne bir radyomuz, ne bir teknolojik bir şeyimiz var. Türk milleti zekidir , türk milleti çalışkandır lafın dan daha absürd bir laf şu dünya da yok sanırım)
efe toraman
efe toraman 3 aylar önce
Sunum işbirliğin, haber kanallarında da görseydik.
Mehdi Karaca
Mehdi Karaca 3 aylar önce
EsSelam u aleyküm arkadaşım Erdi özuağ kardeşim nasılsın iyi misin günaydın hayırlı sabahlar yine kaliteli bir video olmuş başarılar diliyorum sana kardeşim
Adra BAŞTÜRK
Adra BAŞTÜRK 3 aylar önce
6 dislike'ı atanda tayvanlılardır.😀
M G
M G 3 aylar önce
Bizde müsilaj üretiyoruz,ne mutlu bize
Recep Öksüz
Recep Öksüz 3 aylar önce
TR de teknoloji basınında hak ettiği değeri göremesede Erdi Abi bir kenarda diğerleri diğer kenarda. Seni seviyorum Erdi Abi, bize gerçek teknoloji konularını anlatmaya devam et lütfen
MiDo5756
MiDo5756 3 aylar önce
neyse bizde köprü yapıyoruz
KarizmatikEmmi
KarizmatikEmmi 3 aylar önce
Vestel'de böyle bir çip fabrikası açacaktı 4 milyar dolar kaynak bulamadı . Devlet yardım etseydi keşke
barış
barış 3 aylar önce
bu videoyu hazırladığın için ben teşekkür ederim
Eyüp AYDIN
Eyüp AYDIN 3 aylar önce
Yine belgesel tadında bir video, teşekkürler.
hsyetkin
hsyetkin 3 aylar önce
TSMC Arizona’ya mi tasinacak?
HanBey
HanBey 3 aylar önce
Bosch bir board firması değil, vakıf firması. Haliyle yatırım yapmak onlar için problem değil. Aldıkları patentlerde bile pazarlanabilir harici fikirleri bile patentliyorlar.
hsyetkin
hsyetkin 3 aylar önce
Bu onemli bilgiler ve emeginiz icin tesekkur ederim Erdi Bey 😊🙏🏻
Yılmaz Şanlı
Yılmaz Şanlı 3 aylar önce
Bilkent Üniversitesine daha kayyum atanmamış mı, hayret şaşırdım doğrusu, zekaları yetmemiştir.
Mert Can Coşar
Mert Can Coşar 3 aylar önce
Böyle mikro ölçekli bir sensör üretim tesisi olsa bence dünya çok farklı bir yere gider
friday
friday 3 aylar önce
Guzel video
halil ibrahim
halil ibrahim 3 aylar önce
bazılarına söyleyeyim bizim de çip çalışmamız var (askeri alan için) Malezya'dan destek alındı
KAĞAN HAKAN KALKAN
KAĞAN HAKAN KALKAN 3 aylar önce
04:09 Arka tarafta çekim yapan Teknopattan Recep değil mi o :)
Serdar Doganay
Serdar Doganay 3 aylar önce
Bu video daha önce yayınlanmamış mıydı?
Aydın Topcu
Aydın Topcu 3 aylar önce
Mükemmel içerik olmuş. Erdi Bey bir de Türkiye nin fotoğrafını çekecek bir çip belgeseli yapsa keşke
Aydın Topcu
Aydın Topcu 3 aylar önce
@Ömer Arslan Üniversitelerin temiz odaları var, ASELSAN ın bazı üretimleri var. Üniversite Sanayi işbirliği projeleri var.
Ömer Arslan
Ömer Arslan 3 aylar önce
Türkiye'de çip fabrikası Yok.
Oktay Taş
Oktay Taş 3 aylar önce
teknoloji nin adı ERDİ ÖZÜAĞ nefes almadan izledim teşekkürler
Nika Gregoriev
Nika Gregoriev 3 aylar önce
Bizde kanal kaziyoruz yerli araba yerli salakliklara tam gaz devam
ismail İsmail
ismail İsmail 3 aylar önce
128 milyar dolardan, birkac milyarı ile çip fabrikası kursaydık. Ve o fabrika batsaydi hiç ama hiç zoruma gitmezdi.
Hain Kostok
Hain Kostok 3 aylar önce
Yok öyle bir para. Her söylenilene inanmayın.
mustafa y
mustafa y 3 aylar önce
Yeryuzunde ilk microchip demiye'yimde anlamaniz icin microchip diyorum.Bundan daha cok yuksek teknoloji'yi bulan ve gelistiren muslumanlardir.Yeryuzunde suan ne kadar teknoloji varsa hepsinin temelinde musluman ve turkler vardir tartismasiz nokta. Su an sizler teknolojide ileride oldugunuzu dusunuyorsunuz bir zaman tuneline girilmis sanki cok ama cok ilerdeymişiz gibi beyinler programlaniyor. Örnegin bundan 5000 yil onceki teknoloji ornek Nuh a.s zamani ,Zulkarneyn a.s , şeddat zamani,Suleyman a.s zamani. bundan suan bizlerin aklimizin ucundan dahi gecemeyecek,dusunemiyecegimiz hatta hayallerimizin cok otesinde bir teknolojiye sahip idiler ve hic biride insan sağligina zararli degildi su an tum elektronik apparat'lar insan sagligina muthis zararli A'dan Z'ye kadar bir 5G zararli bir sey
mustafa y
mustafa y 3 aylar önce
@mert tektek, Zamani geldimi bizde tek ,tek gulecegiz.🥳🥳🥳
mert tektek
mert tektek 3 aylar önce
😂😂😂
Yin Yang
Yin Yang 3 aylar önce
Betona yatırım yapıp fakirleşmeye devam ediyoruz, teknolojiye yatırım yapanlar zenginleşiyor.
Oktay çelik
Oktay çelik 3 aylar önce
Oradan bir dilim wafer silikon alıp bizim TBMM götürsen oradaki vekillerin bunun ne olduğuna dair hiç bir fikir üreteceğini sanmıyorum.
Turkey Car Tv
Turkey Car Tv 3 aylar önce
Kaliteli bilgilendirici içerik. Aklıma takılan f35 üretim ortağı olunan süreçte pilot kaskı için çip üretimi yapıldığı haberleri vardı. Bu mevzuya değinmenizi beklerdim. Çünkü çok pahalı bir donanım olduğu söylenmişti. İyi seyirler dostlar.
Yorgun Titan
Yorgun Titan 3 aylar önce
Bu Bosch ıyice coştu. 2015 yıllarında olması lazım alman oto endüstri devi ZF yi satın almıştı. Otomobil motorundan şanzımana, cam sanayinde beyaz eşyaya, tamir aletlerinden şimdi de işlemciye gitmediği sektör kalmadı. Bence Bosch firmasını ayrı bir video konusu yapmalısın dostum. Yerli otomobilin motoru da ilk etapta Bosch tan temin edilecek, zira elektrikli motor konusunda rakipsiz görülüyor şuan.
zeki özel
zeki özel 3 aylar önce
1.20 deki şarkıyı nasıl bulabilirim?
yns kaya
yns kaya 3 aylar önce
basit çip üretimi ile işe başlansa güzel olur. bilkent üniversiesinin böle bir yapıya sahip olduğunu bilmiyordum. daha üst düzey chiplerde fason firmalarda bastırtılabilir deneyim kazanmak için. baya malzeme varmış birtek bunları bir araya getirmek sıkıntı.
Fikret türkoğlu
Fikret türkoğlu 3 aylar önce
ihalar, sihalar, tamam teknoloji kalkınması tamam, ancak teknolojide en üst segmente Türkiyeyi taşımak için çip ve dünyaya yeni teknolojiler sunup ihracattan pay kapmamız şart. ben bunları yapabilen Türkiyeyi hayal ediyorum 🇹🇷❤🇹🇷
Kerem B.
Kerem B. 3 aylar önce
Çok bosch bir teknoloji bence Saçma sapan şeyler için fazladan para + vergi ödeyeceğiz
Sonraki
THE BATMAN - Main Trailer
2:39
görünümler 28 166 839
LISA - MONEY (Lyrics)
2:49
görünümler 267 029
Gönül Dağı 37. Bölüm Fragmanı
1:01
OSMANLI İMPARATORLUĞU
17:15
görünümler 443 066