Karanlık
Diamond Tema
Diamond Tema
Diamond Tema
Abone ol 622 B
Bu kanal, din, bilim, tarih ve felsefe içerikli videolar paylaşmakta ve zaman zaman ya belirli bir konu üzerine ya da rastgele canlı yayınlar yapmaktadır ve abone sayısı itibariyle Türkiye'nin en büyük felsefe kanalıdır.

Yeni çıkan kitabımı satın almak isteyenler, "Diamond Tema - Agnostisizm ve İlâhi Tragedya" yazarak diledikleri siteden alışveriş yapabilirler. Örnek olması için aşağıya bir link ekliyorum:

D&R: www.dr.com.tr/kitap/agnostisizm-ve-ilahi-tragedya/diamond-tema/felsefe/felsefe-bilimi/urunno=0002011403001

İşbirliği için: Xtr3mediamond@hotmail.com
Makedonya'da 5 Gün (VLOG)
41:10
2 aylar önce
YORUMLAR
Bora12 metehan
Bora12 metehan 2 saatler önce
Genlerin duygular ile bağlantılı olduğunu düşünüyormusun, rüzgara karşı vaziyet almak ile ilgili ne düşünüyorsun, kendini duruşu olan omurgalı olan biri olarak adlediyormusun,atın yağız kılıcın keskin olsun
Sebahat Yazici
Sebahat Yazici 2 saatler önce
Nekadqr genc annen
fatma sarıkaya
fatma sarıkaya 2 saatler önce
Tamam peki ki istifa etmesin peki..muhalefetlik yapsın o zaman 2 seçenek var ya istifa yada gerçekçi bir muhalefetlik yapacak
Yağmur Yağmur
Yağmur Yağmur 2 saatler önce
Bizim millet yapar. Çoğu yapar.
LİPRES MENZÖ
LİPRES MENZÖ 2 saatler önce
KAİNATTA ALLAH GİBİ SIFATLARA SAHİP TEK VARLIKLAR İNSANLARDIR.ALLAH HER İSTEDİĞİNİ İSTEDİĞİ GİBİ YAPAR YARATICI O YARATICI ...ALLAHI YARGILAMADA ONUN NE KADAR MERHAMETLİ OLDUĞUNUN KANITIDIR. BELLİ ZAMANA KADAR İMTİHAN ETMEK İÇİN İMTİHANDA BEN BÜYÜKLÜĞÜMÜ GÖRMEK İSTEDİM VE İNSANLARI YARATTIM BU BENİM HOŞUMA GİTTİ BÖYLE YAPTIM DİYOR. ADEM İLK YARATILDIĞINDA ŞEYTAN (AZAZİL) YANİ MELEKLERİN İCİNDE ÜSTÜN CİN KISKANDIĞI İÇİN KIYAMETE KADAR İNSANLARI ÇORBAYA ÇEVİRİCEM SANA KUL OLMIYACAKLAR.. BU KARIŞIKLIĞIN SEBEBİ BU ...
fatma sarıkaya
fatma sarıkaya 2 saatler önce
İktidar ve yanlıları muhalif kitleyi kabul ediyormu??siyasetçisınden tut,medyacısına kadar terörist diye yaftalıyor,bunlar ülkeyi kuşatan İngiliz askerleridir pes etmeyeceğim tabiki mustafa kemal atatürk ve cephede milyonlarca sehit olan askere borcum var
erkan ayhan
erkan ayhan 3 saatler önce
Yüzünde azıcık nur yok. Belki de cenabetle yaşıyor. Kafasındaki sorulara cevap bulamayan bu adam şaşkınlığını bile gizleyemeyip insanlarında kafasını karıştırıyor. Hiç bir şeye kanıt bulamayıp, sadece kanıtları çürütmeye çalışarak haklı olmaya çalışıyor. Bu tür adamlardan sakının. Yaptıkları tüm kötülüklerden ötürü hesap vermeyeceklerini düşünerek size büyük acılar çektirebilirler.
LİPRES MENZÖ
LİPRES MENZÖ 3 saatler önce
ALLAH ÖZĞÜR İRADE DENEN BİR ÖZELLİK YARATMIŞ HERKES HER İSTEİĞİNİ YAPABİLİR VE KENDİNE SÖZ VERMİŞTİR KARIŞMAMAK ADINA BELLİ BİR ZAMAN MÜHLET VERDİĞİ İÇİN...
Sultan Şahin
Sultan Şahin 3 saatler önce
Allah verdirmesin mi? dediniz🤭🤣🤣
spc
spc 3 saatler önce
Çok güzel bir aile ya❤
LİPRES MENZÖ
LİPRES MENZÖ 3 saatler önce
Namazda nasıl kılındığı yazmıyor. Kuranı okuduğumda bilimsel ayetlerde》 kutuplardan baskinlasma Onlar görmüyorlar mı ki, gerçekten Yeryüzü'ne yönelip onu uçlarından eksiltiyoruz. ” (Rad Suresi, 41) evrenin genişlemesi Biz göğü ‘büyük bir kudretle’ bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz.” (Zariyat Suresi: 47) gibi gibi bir sürü ayet var fakat şunu hesaba katmalıyız kuran 600lü yıllarda indi ve bu kadar bilim o zamanlar bilinmiyordu ki çoğu ateist kurani muhammed yazmıştır diyor ama bilinmediği için nasıl yazsın?
Abdullah Yılmaz
Abdullah Yılmaz 3 saatler önce
Yaratıcı Yüce Mevlam Seni Anana ve Babana Bagışlasın Yolunuz istedigin yönde Hep açık ve aydınlık olsun çok başarılar diliyorum
Kenan Gundogdu
Kenan Gundogdu 3 saatler önce
Güzel ülkeymiş. Benim güzel ülkem artık bir cehenneme dönmek üzere.
Zeynep Kahraman
Zeynep Kahraman 3 saatler önce
Diamond yakın tarihli bir yayınında “ülkeden gitmeyeceğim sıfır eşya aldık daha taksitleri bile bitmedi ülkeden gitmeyi düşünmüyorum” demiştin hatta “bu kadar materyalist olma” diyen bir izleyenine “bilmeden yorum yapma” demiştin haklı olarak. Bu yayında gideceğini söylediğinde şaşırdım ben de bu kararını destekliyorum ülkede can güvenliğin bile yok ama bu kadar kısa sürede fikrini değiştirmene şaşırdım.
erkan ayhan
erkan ayhan 3 saatler önce
Bence Tanrı vardır ve hiç bir yaratılış tesadüfi değildir. duyu organların tamamı ve tüm vücut sistemi ayrıca tüm kainatın işleyişi. Ayrıca dini kitaplarda teknolojinin imkan veremediği ve çok zayıf olduğu dönemlerde bile bugünleri anlatan ayetler mevcuttur. Kimse tanrının şeklini sorup ta "açıklayamadıysan Allah yoktur" tezinden Allah ı yok sayamaz. Bazı şeyler hissedilir. tıpkı rüzgar gibi. Göremiyoruz diye rüzgara yok diyemeyiz. Rüzgarın rengi ya da şeklini de çizemeyiz. Ayrıca her şeyin bir ilk i vardır. tıpkı rakamlar gibi (1) . Allah a şükürler olsun ki insanları kandırabilecek yetenekte değilsiniz. Yalnız sana ve senin gibi düşünenlere bir sözüm vardır. Eğer ki İnanıp ibadet ettiğim Allah, senin sandığın gibi yoksa, ikimiz için değişen bir şey yoktur. Ama varsa!!! Bacak kalınlığındaki tırtırlı sopaların gireceği kişi ile ateşte yanacak kişi ben olmayacağım herhalde :) BU KAFİRLERE HİÇ İNANMAYIN. sorularla imanınızı çalmaya çalışıyorlar.
mehmet metin
mehmet metin 3 saatler önce
Enver hoca zamanı hakkındaki düşünceleri merak ediyorum kominis yanlışıyım ama ne kadar doğru bilemiyorum
Tulast
Tulast 3 saatler önce
ikisi de çok kötü bir davranış
Sultan Şahin
Sultan Şahin 3 saatler önce
Çok samimi ve doğal bir özet olmuş...🤗
Judas
Judas 3 saatler önce
En son 21:48 burda kaldim
Huso TurkKan
Huso TurkKan 3 saatler önce
avrupa birligine girmezse yobazlar arap doldurur yakinda islam rahatsizlik veriyor
Huso TurkKan
Huso TurkKan 3 saatler önce
biraz almancaya benziyor
Selim Cidik
Selim Cidik 3 saatler önce
Nerde herkese nasip olmuyor kürt olmak😅😅😅
Sibel Tatton
Sibel Tatton 3 saatler önce
Dio’nun annesi ⭐️ ❤
Zeynep Özcan
Zeynep Özcan 3 saatler önce
🌼🌼🌼🌼
Kadıköydeki Boğa
Kadıköydeki Boğa 3 saatler önce
arnavut büreği yedinmi :)
Oktay Sami Esen
Oktay Sami Esen 3 saatler önce
Dostum, harikasınız. Seviliyorsunuz. 😂
Huso TurkKan
Huso TurkKan 3 saatler önce
artik wester union ile pasaportumuz para alamiyor ak parti sag olsun kendi parani bile baska ulkede alamiyorsun cok kotu cok
François Memis
François Memis 3 saatler önce
Sevgili genç ler çok gûzel bir pirokram bu isyanlari derinliklerini anlamak çok yararli yanliz bir konuṣma meclis konuṣma si herhalde anlamak zor..anlailṣmiyor..
Lyon Vural
Lyon Vural 3 saatler önce
Biz çıkarcı varlıklarız,çıkarımız varsa********
yilmaz aslan
yilmaz aslan 3 saatler önce
Maymun adam bir gün aniden gözünü açmış aman allahım o da ne ? metal bir kuş ve içinden kendi türünden daha farklı bir tür,maymun adam hemen bu tür karşısında secde edip onları gökten inen tanrılar olarak kabul etmiş, sonrasında onları ilk gördükleri yeri kutsal yer saymış,ardından bunlar ile ilgili hikayeler yazmış daha sonrasında ortaya inanç çıkınca bunu dinleştirmiş nesilden nesile yazdıkça yazmışlar… zamanla kurnazlaşan bazı maymun adamlar kendi türlerini etkilemek için o güne kadar tanrı adına kutsal saydıkları hikayeleri yazıları yakıp yok edip,farklı daha korkutucu kuralcı kitaplar yazarak insanları kendi etkileri altına almışlar. Düşünsenize taş devri çağından önce bir çağa bir uçakla gittiğinizi , siz kendinizi bir insan olarak tanıtsanızda onlar sizi tanrı ilan ederdi…Bütün semavi dinler okuduğunuzda köklerinin sümer ve tevrata dayandığını görüyoruz.Gılgamış destanını okuyan bu kitapların nasıl yazıldığını ve günümüze kadar evrilerek nasıl geldiğini anlar… Enokun kitabını okumuştum, zaten dinler tarihini araştırdığınız zaman bütün taşlar yerine oturuyor…Gökten düşenin meleklermi yoksa başka gezegene ait diğer canlılar mı olduğunu….Neyse dinler tarihini bilen için güzel bir video olmuş.
MURAT KAPAN
MURAT KAPAN 4 saatler önce
Varlığından haberi olmayan maddeden bilinç çıkması yeteri kadar Metafiziktir
Korhan Gunsor
Korhan Gunsor 4 saatler önce
Burada kahraman ne Kant ne de Aristo'dur? Dere'nin kendisidir. Çünkü dere olmasa etik üzerine iki önemli filozofun görüşlerinin farkındalığı biz takipçilerde oluşmayacak, onları araştırmaya, bilmeye yönelik bir motivasyon oluşmayacaktı ki bu bir hikaye olduğu için dere de aslında anlatıcının ta kendisidir. Yani kahraman Diamond:) Bir metni dekonstrükte etmeyi kitaplarıyla öğreten Derrida'ya da pay vermek gerek. Yani iki zıt önerme var ve bu iki zıtlık diyalektikle değil de yapısökümle giderildi.
ManiThor
ManiThor 4 saatler önce
“arap görmemek” bu çok önemli ama herifler her yerde. Londra’da Hyde Park’ın “Speakers’ corner’ında” müslüman olmayanları bile dövüyorlar.
Tomris Ada
Tomris Ada 3 saatler önce
JRIEUUUEUEHEHUSYSS
Selim
Selim 4 saatler önce
Arnavut! Votkamla eriği çalıştır ulen.
Sibel Ukulele Player
Sibel Ukulele Player 4 saatler önce
Annen aşırı tatlı bayıldım ya çok sevgiler ❤
suzansuzi
suzansuzi 4 saatler önce
Bi benim kaynanama bak bı de seherin kaynanasina bak.boyle kaynanam olsa yanindan ayrılmazdim😊
Rna.
Rna. 4 saatler önce
seni norveçten severek takip eden bir çiftız, bizim için kitap ve felsefe aşıkları derler, bir gün yolunuz buralara düşerse sizleri ağırlamayı çok isteriz, buralar sizlere çok iyi gelecek. ben göktanrıcıyım ve eşim senın gibi agnoistik biri. (Türkçem iyi değil, kusura bakma).
suzansuzi
suzansuzi 4 saatler önce
Ne tatli annen var❤
Bilge Er
Bilge Er 4 saatler önce
Annesi cok güzel lan
Mustafa ŞAHİN
Mustafa ŞAHİN 4 saatler önce
Aslında anlatmış olduğu üzere her sistemin kendi içinde belli belli problemler var ve bizim yapmamız gereken bu problemleri nasıl aşmamız gerektiğini bulmak!
Seel Daağ
Seel Daağ 4 saatler önce
Annenizin kuran hakkindeki düşüncesi ilginçti ben kuran okuduğum zaman resmen Allaha küsmüştüm her şey erkekler içindi ama annenizi tebrik ederim resmen fikirlerime tercüman oldu
Besim Morina
Besim Morina 4 saatler önce
Pershendetje nga Kosova.
Boş İşler Müdürlüğü
Evren
Evren 4 saatler önce
🙏💙💙💙Böyle Anneye böyle evlat👍
nakre rose
nakre rose 4 saatler önce
Arnavutlar gördüğüm en kaba insanlar olabilir. Aynı Türkiye gibi. Trafikte asla yol vermezler. Gençlik instagram tiktok ve modifiye araba döngüsünde. Dünyanın en berbat yollarına sahip bir ülke. Heryer tek gidiş geliş yol. Kaza ölüm oranı çok yüksek.
Orhan bba
Orhan bba 5 saatler önce
kulaklığım bozuldu sandım ödüm koptu asdgahsdg
アリ エルデ厶
アリ エルデ厶 5 saatler önce
Ya dio seviyorum seni de, bari kapalı insanlara sallamasaydın
Bayram Doğan
Bayram Doğan 5 saatler önce
Alevilik islamın dışında gelişen tezatlik bir anlayış ile idolojik ve terorizmi koruyan destekleyen bir anlayışa sahibtir.. İslamın bütününden kaçan yanlış doğmatik Kuran ın çizdiği: Sosyal çevreye uyumunu Bireyin kendi fikriyatını öne çıkarıp Allah ı hayatın her alanında bir yol tayin ettiği ayetlere muhalif bir ekoldür... Oyusaki Kuran baştan doğruyu ilhak etti. Yanlışı insan yaptı.. Kuran değişmez insan hata yaptığını ve dönüşünü onda görür...